Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 275

A vékonykliensekkel egy kis szenvedéssel jó eredményeket lehet elérni. Nekem az 1,6GHz-es 1 magos procim szenved az SDRsharp alatt 1 megás spektrum mellett is :) De azért szépen dekódol a winDSD :D

Előzmény: _nyunyuka (274)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.03.03 -2 0 274

Igen, használtan 2000Ft a vékonykliens.

Előzmény: GT_00007 (273)
GT_00007 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 273

Árban összevethető a kettő? 

Előzmény: _nyunyuka (272)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.03.02 -2 0 272

Köszi. Ennyi erővel akkor már inkább HP vékonykliens, arra kis trükkel a WinXP is ráerőszakolható. 12V-on 300mA-t fogyaszt.

Előzmény: GT_00007 (271)
GT_00007 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 271

A Raspberry Pi-re biztosan nem, azok szegénykék nem elég erősek, nem futnak rajta a modern SDR szoftverek. Viszont használják SDR szervernek. Ilyenkor a Raspberry Pi-re van dugva a stick, a Raspberry meg hálózaton keresztül elérhető. Meg lehet azt csinálni hogy egy jó (zavarmentes) helyre fel lehet telepíteni a Raspberry Pi-t a rámókolt RTL stickkel együtt és interneten keresztül el lehet érni az egészet otthonról. Kicsit macerás de vannak rá leírások az interneten. 

Előzmény: _nyunyuka (256)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 270

...éés +key! Wow, köszi!

Előzmény: Szarvasölő (257)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 269

Tegnap este minden problémát megoldottam, nagynehezen sikerült :)

 

 

A telepítés az alábbiak szerint ment:

 

- Windows device manager-ben eltávolítottam a korábbi telepítési próbák maradványait

- Control Panel-ben eltávolítottam minden korábbi SDRsharp / HDSDR program maradványt

- Regedit-ben kitöröltem minden Realtek driver-re / Zadig-ra és egyéb SDRSharp-ra vonatkozó bejegyzést

- restartoltam a gépet

- bedugtam a "dongle"-t az USB-be

- a Win XP nem ismerte fel, így kihagytam ezt a lépést

- letöltöttem a legújabb Zadig-ot, amit XP-re írtak (hivatalos oldaláról)

- feltelepítettem a legújabb SDRsharp-ot (hivatalos oldaláról)

- feltelepítettem a Microsoft .NET 3.5-ös Framework-t*

 

*így megyszűnt az a hibajelenség, hogy WFM módba kapcsolva lefagyott az SDRsharp és azonnal kilépett, ráadásul hibaüzenet nélkül.

 

 

Ezt követően már nem voltak hibaüzenetek, nem voltak lefagyások, minden ment szépen. 1-2 óra elteltével +65 ppm-el el kellett tolni a vevőt, szépen beállítottam egymáshoz a waterfall-t és a skálát.

 

A "dongle"-hez kapott kis játék antennával a közeli ipari frekvenciákat is sikerült hallgatni, leginkább a taxikat 162 MHz környékén. Venni kell hozzá pigtail-t és akkor már egy rendes BNC antennára is ki tudom tenni :)

 

Terveim között szerepel egy rendes preselector építése. Van is egy-két ilyenem, Motorola rádiókból bontva. Azt hiszem ezek kiválóak lesznek. Hangolászni sem kell majd VHF-en, 140-165 között működtek gyárilag.

 

 

Köszönöm mindenkinek a tippeket és a segítséget!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 268

Jaa, hát arról nem volt szó, hogy nem "update" a vas! :))

c2d7400, 4g ram, win7 ulti, updated, - és nincsenek ilyen gondok :)

 

Örülök hogy megy!

Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 267

Mi is az a frequency correction (ppm) beállítás?

 

http://home.4x4wire.com/deddleman/photos/SDR%20Frequency%20Calibration%20to%20Match%20your%20Ham%20Station%20Radio.pdf

 

Aki nem tudta volna....

 

...mert én nem tudtam hogyan kell :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 266

Probléma megoldva! Az orvosság neve: Microsoft .NET 3.5-ös FrameWork telepítése.

 

Így már WFM módban sem fagyogat, szépen megy, van RDS jel is.

Előzmény: Törölt nick (265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 265

Kossuth-al próbálkozom, FM 107.8 MHz. Ha nincsen semmilyen frekin az SDRsharp, akkor megy. Amint ráhúzom egy adóra, pakk kilép.

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 264

Ezt találtam, jónak tűnik:

 

http://www.rtl-sdr.com/tag/zadig/

 

 

Remek leírás!

 

 

Azonban az SDRsharp mindig kilép minden ok nélkül. Friss az XP telepítés, mondhatni még szűz.

Előzmény: X ANTI (263)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.26 0 0 263

Ez nagyon tutti!!!

Előzmény: Szarvasölő (257)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.26 0 0 262

Androidra nem raktam még. Most alkuszom egy HiTech okostelóra, majd arra!

Tablet csak iPAD van, arra meg nincs se szoft, se rácsatlakozási lehetőség.

Előzmény: Törölt nick (260)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.26 0 0 261

A HDSDR-ben ha megnyitod az extIO gombbal az ablakot, ott a mintavételezést 2,4 Msbs-ről 0,96-ra csökkented, akkor csak 1 MHz-es tartomány látszik. De sokkal kevesebb "procot" fogyaszt.

Ugyanez a sharpban a Configure gomb mögött látszik. Még kisebbre lehet venni. A kijelzés lassításával is sokat lehet spórolni.

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 260

Igazából a telepítés menete sem teljesen egyértelmű. Minden weblap ellentmondásos picit, vagy még én nem jöttem rá a lényegre :)

Előzmény: X ANTI (259)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.26 0 0 259

A szaggatás tipikusan a lassú feldolgozás jele. A HDSDR pont egy proc zabáló progi. A sharp jól átméretezhető. Ha kis sávszéllel, lassú vízeséssel és erősen redukált képmérettel dolgozol, az sokat jelent.

Az Atom procos netbook-om így épp határon ketyeg. A HDSDR nulla avval a vassal.

 

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 258

Sorry, hogy értetlen vagyok, de nem megy ez nekem :) A megfelelő "okosított" driver letöltése sem ment a belinkelt oldalakról, mert már nem elérhetőek, nem léteznek :)

 

Most megy a driver de a kijelzés meg a waterfall el van csúszva. HDSDR esetén pl. nem találtam meg, hogy miképpen lehetne behúzni.

 

A másik meg az, hogy szaggatottan hallom csak az FM zajt. Gondolom lassú a gép. Amikor csökkenteném a sávszélességet, akkor nem tudja átállítani, hibát dob.

Előzmény: Törölt nick (253)
Szarvasölő Creative Commons License 2014.02.26 0 0 257

Készítettem egy nem túl látványos videót tableten történő "hallgatózásról".Az antenna csak egy darab drót mivel inkább a tablet és a szoftver látványa és működése a lényeg!Kicsi,olcsó kitelepülős cucc!A tablet nem erőgép,semmi egyéb nem kellett mint a driver és szoftver telepítése és futtatása.A szoftver a Playen elérhető,az okosság filléres de felteszem az egészet egyben a datára,tesztelési céllal bárkinek!Itt letölthető:http://data.hu/get/7462266/Desktop.zip

Videó a tubon:

 

Jó hallgatózást kívánok!

_nyunyuka Creative Commons License 2014.02.26 -2 0 256

Druszám jól írta, megelőzött :-).

 

Egyszer "belövöd", alkesz filccel ráírod a stickre, utána akármelyik progival fülelsz, csak a felírt korrekciót beírod.

 

Core I5+Win7 Pro alól szakadozás nélkül, stabilan megy. Sikerült DELL-t szerezni, azon van soros port, a régi vackok is mennek rajta, megvan a tökéletes rádióamatőr számítógép :-).

 

Vajon az SDRsharp fölpiszkálható Raspberry Pi-re vagy hasonló minigépre?

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 255

Este próbálkozom :)


Eddig úgy fest, hogy az SDRsharp el sem indul....a HDSDR kissé akadozik, de relatíve folyamatosan megy, azzal nincsen gond. Pedig pont azt hittem, hogy majd fordítva lesz.

Előzmény: Törölt nick (253)
rev251 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 254

A CCIR sávban 100kHz a raszter , de a névleges löket 2x75kHz, ezért 2 adó, ha azonos területet lát el (vagy van átfedés az ellátott területben, ami nem azonos a zavart területtel), akkor legalább 200kHz-re kell, hogy legyen egymástól.

Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 253

Az FM sztereónál 2-300kHz (na jó, 100) szélességnek elég kell lennie (meg 100 a raszter műsorszóróéknál :)) Talán ez is csak annyi, hogy nem volt "frekin" a stick.

 

Persze nem a stick van elcsúszva.

A waterfall-on a jelcsúcsra húzod a közepét, de amíg nincs meg a korrekció, maga a vizualizáció csúszik. Maga a waterfall jelzi rossz helyen a csúcsot.

Nekem mikor helyre került, jött minden. RDS, fázis, stb.

144.800-ra lődd be, - és 20 perc után még egyszer, ha már meleg a chip.

Jó lesz az!

Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 252

Kipróbálom otthon :) 

 

Még egy zavaró jelenség: nem sikerült elég nagy sávszélességet beállítani a műsorszóró adók vételénél ahhoz, hogy ne torzítson picit (mint amikor egy NBFM rádión hallgattam annó a WFM adásokat).

 

Vagy lehet, hogy a procim kevés?

 

 

A gép:

 

- Intel 1.6 GHz mobile centrino proci

- 2 GB DDR RAM

- Win XP SP3

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 251

Szia!

Pirossal jelölt rész. Nekem 55ppm-nél lett a helyén.

APRS-hez tudod igazítani, az hellyel-közel jó.

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 250

Én is a pilismeteor és a pmrradio oldalakról nézegettem a beállítást. Fél napnyi szenvedés után sikerült működésre bírni a 820-as chippel rendelkező kis SDR stickemet, azonban a freki erősen el van csúszva (Kossuth rádión teszteltem). Hogy lehet ezt korrigálni? Ezt nem találtam meg :(

Előzmény: _nyunyuka (237)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.13 0 0 249

Nálam a Core i3 laptop nevetve, 10-15% proc használat mellett megy a a hdsdr-el.

Full sávszél, minden maxon. A háttérben netrádió fut wifiről.

Repsáv és Sztár Zene rádió adja a háttér zsongást a műhelyben, nem Dankó rádió.

Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 248

Nálam egy PIII Coppermine procival 933MHz XPSP3 512 RAM keskenyebb sávszélességgel szaggatás mentesen fut. Szélesebb mintavételezésnél a történet véges. Régebbi gépeken általában az USB 1.0 lassúsága szokott bezavarni USB 2.0 ez a jelenség nincsen. A HDSDR az asztali gépen is ratyi pedig az egy mostani felsőbb kategóriás PC és USB 3.0 csatolófelülettel.

X ANTI Creative Commons License 2014.02.13 0 0 247

Az alsó határ az Atom 1,6gigás netbook. Egyészen kicsi ablakban, kis zoom-al éppen döcög. Semmi pót plugin.

X ANTI Creative Commons License 2014.02.13 0 0 246

Nálam fordítva van. Nagyon gatya gépen ha az sdrsharpot lebutítom, elmegy.

A HDSDR tök halál.

Előzmény: GT_00007 (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!