Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2021.06.01 0 0 222476

Így van.

Előzmény: Magdi60 (222474)
55judit Creative Commons License 2021.06.01 0 0 222475

Néhány éve egy őszön pici lány cicát tettek a kapum elé. Behoztam mit csináljak. Orvos azt mondta januárban vigyem ivartalanításra, hogy a februárban kezdődő bangúrozásba ne tudjon részt venni. Tehát az első előtt meg kell csinálni. Van egy súlyhatár is amit el kell a kiscicának érni és amit már nem tudok mennyi, de azt mondta az orvos hogy egy szeptemberben született és jól tartott cica eléri a súlyt januárig.

Előzmény: Magdi60 (222474)
Magdi60 Creative Commons License 2021.05.31 0 2 222474

A legújabb álláspont kb. 15 éve, hogy már 3-4 hónapos cicákat ivartalanítanak! 

Előzmény: vélemény (222473)
vélemény Creative Commons License 2021.05.31 0 0 222473

 Most 9 hónapos a lánycicánk, Malvinka. Talált cica. Ősszel azt mondta az állatorvos, hogy akkor kell  ivartalanítani, amikor átesik az első tüzelésen . Akkor azt mondta, hogy ez kb március végére/áprilisra várható. Múlt héten tüzelt először. ma levittem az orvoshoz. Ugyanaz az orvos. Azt mondta, hogy az elmúlt félévben megváltozott a hivatalos állatorvosi álláspont. Most az nézet, hogy várni kell a cica egy éves koráig. Mert egyébként kárt okozna a túl korai ivartalanítás. Malvin 100%-ban szoba cica, soha nem találkozik más cicákkal, nem áll fenn a "nem kívánt terhesség veszélye"

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 1 222472

Részvét Vitó, rájár a rúd a matskáidra :(

 

Nekem egy régi barátom halt meg tegnap, RIP Döci 🥰

Madge Cartwright Creative Commons License 2021.05.22 0 2 222471

Megsirattam én is őket,  átéltem a szomorúságot. Nekünk is meghalt tavasszal egy cicánk. 

Előzmény: Törölt nick (222448)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.22 0 2 222470

Yanez. Creative Commons License 2021.05.21 0 0 222469

Ő egy szoba cica. az ajtó-ablak nyitva van, akkor se megy ki:) pedig van rá lehetőség. Most volt ivartalanítva, felszedett biztos 2-kg-mot:)) mindig a társaságot keresi. És érdeklődő.

Előzmény: bombaba (222468)
bombaba Creative Commons License 2021.05.21 0 3 222468

Szép cica. Olyan beszélgetősnek néz ki. 

Régen volt egy nagyméretű kandúrom, és tavasztól őszig naponta üldögéltünk a bejárati lépcsőn és "beszélgettünk".

Előzmény: Yanez. (222461)
bombaba Creative Commons License 2021.05.21 0 0 222467

Honnan veszel ilyeneket?

Ne adj ötleteket annak, akinek nem kellene adni. Elég az, ami magától terem.

Előzmény: Yanez. (222465)
Shangri-La Creative Commons License 2021.05.21 0 0 222466

Tévedés, aki átesett annak is jár, de csak fél évig érvényes. Utána kell vagy oltás, vagy egyéb herce-hurca.

Előzmény: Yanez. (222465)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.21 0 0 222465

Védettségi igazolvány azoknak jár aki bevan oltva. Akik csak a betegségen átestek. azoknak nem adnak plasztikkártyát. Csak egy papírt amin azt bizonyítják hivatalosan, hogy antitest van a szervezetében. De hogy ez érvényes is legyen. havonta 2-PCR teszt. ha megy valahova. mert addig érvényes.

Előzmény: Shangri-La (222464)
Shangri-La Creative Commons License 2021.05.21 0 0 222464

Hát hogy beülhessek pl. a Cat Cafeba. Elvileg a kórházból kiengedéstől (ha nem tűnt volna fel, átestem, két hónapig kórházban voltam) 8 napon belül ki kell küldeniük, az a jövő hét eleje, ma pénteken a 7. nap.

Előzmény: Yanez. (222462)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.20 0 2 222463

Vitó az igazi :)

 

Yanez. Creative Commons License 2021.05.20 0 0 222462

Nem tudom hogy neked minek a védettségi igazolvány? Ha átestél a fertőzésen? vagy már be is oltottak?  Mikor lábadoztál?  

Előzmény: Shangri-La (222455)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.20 0 2 222461

mental asylum Creative Commons License 2021.05.19 0 2 222460

Még párduc is:-)

 

Előzmény: _nyunyuka (222459)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.05.18 0 1 222459

Ásító oroszlán itthon is van :).

Előzmény: Shangri-La (222455)
Shangri-La Creative Commons License 2021.05.18 0 0 222458

Egyem a kis szivét, zabálnivaló. :)

Előzmény: Happycandy (222457)
Happycandy Creative Commons License 2021.05.18 0 2 222457

Mai Cuki :)

55judit Creative Commons License 2021.05.18 0 0 222456

Kinek mennyire van igénye a higiéniára, úgy tartja a macskát.

Előzmény: szévike (222454)
Shangri-La Creative Commons License 2021.05.18 0 2 222455

Nagyon cukik! :-))) Nekem meg irány a Cat Cafe, ha megjött a védettségi igazolvány. :-)

 

 

Előzmény: szévike (222454)
szévike Creative Commons License 2021.05.18 -1 1 222454

Helyes! Szigorúan kell fogni! Hova vezet ez! 

Nálunk SEM mennek a macskák az asztalra!

 

Komolyra forditva a szót, nálunk nem kijárósak, kintről nem hoznak be szennyeződéseket,

de tény, hogy a lakásban is összeszedhetnek ezt-azt.  

Én nemkicsit lazábban kezelem ezt a dolgot, de tudom, hogy az lenne a normális, hogy én

sem engedem fel őket.

Előzmény: 55judit (222453)
55judit Creative Commons License 2021.05.18 -1 0 222453

Fent volt a piszok féreg a tűzhelyen. Serpenyőben hagyott zsírt nyalogatta. Ezentúl a lakásba se jöhet be. 1 éve az asztalról zavartam le. De tudta hogy nem szabad felmenni mert menekült amint meglátott. Most a tűzhelyről is olyan sebesen ugrott le, hogy alig tudtam szemmel kísérni. Van hogy egeret, van hogy a seggét nyalja, aztán az edényemet, ételemet. Hát ilyen itt nincsen!

Szemtelen a végtelenségig. A végén leveszem a kezemet róla aztán kaparhatja az ajtót. Nem csak télen, de most már  nyáron is. Nagyon pipa vagyok.

El ne  kezdjétek védelmezni, mert szemtelen és erőszakos a végtelenségig csak ki akartam írni magamról mielőtt felrobbanok.

Yanez. Creative Commons License 2021.05.17 0 3 222452

Kíváncsiság:))

mental asylum Creative Commons License 2021.05.16 0 0 222451

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (222450)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.16 0 0 222450

Ne nekem, a Péternek..megleled a Facebookon.

Előzmény: mental asylum (222449)
mental asylum Creative Commons License 2021.05.16 0 2 222449

Őszinte részvétem.

 

Tudom milyen érzéseid vannak, néhányszor én is átéltem már. Jelenleg hat macskám van, a lakótelepi lakásban. Az eddig elhunyt cicákat elhamvasztattam, ők urnákban itt vannak.

Ezen kívül járunk etetni nyolc hajléktalan cicát is egy bontásra ítélt házromhoz. Nem szeretem rájuk azt a szót, hogy kóbor macskák, mert ezek ott laknak, nem mennek el sehova.

Az én fogalmaim szerint az a kóbor, aki állandóan vándorol, lehet, hogy ugyanarra a helyre csak egyszer sodorja útja. Ezek itt laknak.

Ennek a kolóniának az összetétele időnként változik. Az itt meghalt cicákat ott helyben, a telken eltemettem. Sajnos már elég sokat. De száraz szemmel még egyszer sem sikerült véghez vinni.

Előzmény: Törölt nick (222448)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.16 0 2 222448

Csak macskák

 

Ezt egy éve írtam, tavaly júniusban. Végül nem tudtam kitenni. De ma hajnalban meghalt Loki is. Békésen elaludt közöttünk az ágyban, csendben ment el, mint ahogy – macskához képest – az egész életét csendben élte le. Nem volt rövid élete, és remélem, alapvetően jó élete volt velünk. Akárhová nézek, mindenütt macskaalakú hiányokat látok. Ott sajognak a polcokon a kifutóban, a virágágyásban, a párnámon. Bennem, bennünk.

***

Az első Pitypang volt, vagy inkább Pityike, ahogy a fél falu nevezte. Tizenhét éves puha, szürke cica, aki éveken át arról volt közismert, hogy a helyi kocsma-kisbolt-kombó előtt ücsörgött, és fogadta az üdvözléseket. Néha bement a kocsmába is, ahol unott rosszallással figyelte a mondén életet élőket. Őt akkor szereztük be apró (valóban pitypangbóbita-szerű kiscicaként), mikor már haldoklott a feleségem az agydaganatától, hogy legyen valami bohókás jószág körülötte. Három hetet tölthettek még együtt, ennek már tizenhét éve. Az életem egyharmadát éltem le Pityikével (és előtte pont ugyanannyit a feleségemmel).

Szerda este kissé támolyogva jött vacsorázni, nem gondoltam különösebben semmi igazán rosszra. Hiszen öreg már, kissé szenilis is. Foga sem igen volt. Ott aludt el a karomon dorombolva a párnám mellett, de látszott, hogy nincs igazán jól, hát inkább virrasztottam mellette.

A görcsrohamok hajnalban jöttek. Mire az orvoshoz értünk, már nem lehetett rajta segíteni. Az orvos azt mondta, a végén már egyáltalán nem volt magánál – szeretném elhinni, hogy utoljára azt érezte, az ölemben dorombol.

Nagyon, nagyon szomorúak voltunk. De hát, ilyen a természet. Megöregszünk, meghalunk. A macskák is.

Mikor este hazajöttünk a boltból, megláttuk Félixet, aki támolyogva esett vissza a kerítésről, amin át akart ugrani. Ő volt a második. Kis vörös kandúrunk (jó, ex-kandúrunk, bár ő az ivartalanítás után is megtartotta kandúri peckességét). Éjjeli ügyelet, ahol kimondták a verdiktet: mérgezés. Fagyálló. Azt szokták kitenni, akik macskát akarnak ölni. A fagyálló édes, a macska (és a kutya, és az embergyerek is) szívesen issza. Mire az első hatás jelentkezik, a vesék károsodása már óriási. Többnyire halálos. Szinte mindig. Mint Félixnél is.

Csütörtök éjjel megástam a második sírt is a bambuszok alatt, a többi macskát a házba zártuk.

Reggel Páfrány is botlott egyet. Páfrány hároméves fekete cica volt. Olyan aprócskának született, hogy az állatorvos azt mondta, nem fog megmaradni. De harcolt és harcoltunk – szemcseppentővel adagoltuk a vitaminokat, tápot. És Páfrány túlélte. Kedves, bár kissé visszahúzódó cica lett. Végtelenül bízott bennünk. Rohanás az orvoshoz. Ultrahang: a vesék már leálltak. Labor: nincs mit tenni.

Megástam a harmadik sírt is.

Loki, a tizennégy éves cirmos még él. Nem sok esélyt adnak neki az orvosok, de azt mondják, még érdemes próbálkozni. Még van egy kis remény. Naponta kétszer infúzió. Nem jók az értékei. Az infúzió közben a kezemre dőlve dorombol, ahogy számolom a cseppeket, egy-kettő, egy-kettő, és igyekszem nem gondolni semmire. Sírokat számolok, apró hantokat – egy-kettő-három. Talán, talán. Ne legyen negyedik, most csak ezt akarom.

És a többiek: szemben, a szomszéd néni szép cicája. Meg a vörös ólálkodó, akit csak Laposképűnek hívtunk, nem is tudom, melyik házat tartotta az otthonának. A bolhanyakörves cirmos, aki szintén gyakori vendégünk volt. Meg az a bohócképű, őt sem láttam napok óta.

Valakit zavartak a macskák. Talán belekakáltak a virágágyásába, átjártak a kertkén, vagy egyszerűen csak viccesnek találta az ötletet, hogy macskákat gyilkoljon. Valahol kitett egy kis fagyállót. Jó lesz az a dögöknek.

Nem lehet messze. Ez egy kis falu kis utcája. Bízom benne, hogy ki fog derülni, ki volt. Viselje élete végéig a bélyeget: mocskos, szadista gazember, akinek talán az a legnagyobb büntetése, hogy saját lelkének aljas börtönében kell letöltenie az életfogytiglanit. Köpjenek utána az utcán, ha látják.

Az efféle rohadékok – a sunyi méregkitevők csakúgy, mint a tömeggyilkos diktátorok – sosem néznek az áldozataik arcába. De az áldozatoknak mindig van arca. Mindegyiknek. A macskáknak is, halott barátaimnak. Emberibb, ebben biztos vagyok, mint a gyilkosuké. Ez nem arcvonások kérdése.

Halott barátaim képeit látom. Teleplakátoznám velük az utcát (persze, nem teszem). Nézzen a szemükbe a gyilkos. És gondolatban nézzetek ti is. Nem is annyira az ő emlékükre (ők leginkább a mi emlékeink), hanem azért, hogy talán valamivel kevesebb ilyen aljas, barbár, értelmetlen gonoszság történjen. Persze, hiú remény.

És most számolok inkább. Egy-kettő, egy-kettő. Próbálok semmire sem gondolni.

***

Aztán egy év. Közel egy év. A macskák többé nem mehettek ki, jókora kifutót építettünk nekik az ház mögé, 25 négyzetméter, benne fű-fa, polcok, amikre mászni lehet. Ennyi jut nekik a szabadságból.

És Loki, akit ma hajnalban elvesztettünk. Tegnap még ő is ott napozott, gyengén, kissé kábán, de olyan kéjesen, ahogy csak a macskák tudnak.

Most már (még) tovább számolok. Megyek, megásom a negyedik sírt. Megvan még a furcsán görbe bambuszkaró, amit tavaly kicsit megkönnyebbülve, de tudva, hogy még kelleni fog, félretettem (és próbáltam nem gondolni a kelleni-fogra).

Esik, május van, de ez az eső olyan októberies. Mindegy, jó a vetésnek, kell a növényeknek. Ragad az ásóra az agyagos föld.

 

Konok Péter

Yanez. Creative Commons License 2021.05.13 0 0 222447

Van kerítés. Csak hát egy cicának mi egy kerítés? Simán kilóg:))

Előzmény: _nyunyuka (222446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!