Keresés

Részletes keresés

Lex Icon Creative Commons License 2005.10.13 0 0 158
Ha már ez a kérdés, akkor én megtoldanám azzal, hogy a Pioneer 433 és 530 kezelése (menü, tudás, opciók) között van-e különbség?
Előzmény: waltertrout (157)
waltertrout Creative Commons License 2005.10.12 0 0 157
Melyik HDD-s felvevő masinának emberbarátibb és érthetőbb a menűje, szerkesztési folyamata, a Panasonicé vagy a Pioneeré?
Gondolok a EH-50, 60 Panára vagy 530 és 630 Pioneer
 tipusokra.
köszi
LonVil Creative Commons License 2005.10.12 0 0 154
Hát, nem a saját ló dícsérete szól belőlem, mert először néztem, aztán vásároltam :), de az sem mindegy, hogy miről készült a kritikus felvétel... Nálam kábeltévé van, s nagyon jó minőségű a jel, egy 92 cm Pana tévén gyönyörű a kép. Nos, erről felvéve a műsort XP módban a Pana felvevővel nincs szemmel látható különbség, s ezt nem csak én állítom... de kinek-kinek izlése szerint....
Előzmény: Lucid666 (152)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.12 0 0 153
Nagyot. Ugyanis a nagyok saját fejlesztésű chipekkel dolgoznak, míg a többi, meg valami összegányolt sz..al. A passzív alkatrészeik is olyanok, hogy gk. aksi töltőbe sem raknám bele.
Előzmény: Lucid666 (152)
Lucid666 Creative Commons License 2005.10.12 0 0 152
Diego2, konkrét tapasztalatod is van a noname felvevők és a márkások közti különbségről? Mert amit én láttam Panasonicos felvételt, annak hatására nem vettem eddig dvd-felvevőt... És nagyot tévedek, ha úgy gondolom, hogy nagyjából ugyanazokból a cuccokból ugyanott készülnek, mint a "nagyok"?
Előzmény: diego2 (150)
__Tibi Creative Commons License 2005.10.11 0 0 151
A Yamada felvevőjéről egy teszt:

http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6103
Előzmény: Nils Holgersson (140)
diego2 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 150
Ez vicc ?
Yamada ? Ha meg is akarod nézni amit felvettél, az ilyeneket felejtsd el .
Még a nagyoknál sem tökéletes a DVD felvevés, nem még ezeknél.
Hétvégi házba esetleg, Yamada lejátszót ...
Előzmény: Nils Holgersson (140)
LonVil Creative Commons License 2005.10.11 0 0 149
én bevallottan Pana párti vagyok... mindenem az, kb. 1 milla értékben, s még nem csalódtam soha, ellentétben nagy nevekkel... S a Pana Magyarország nagyon rendes, igen kellemes tapasztalataim vannak velük kapcsolatban
Előzmény: Lex Icon (148)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.11 0 0 148
Van egy Panasonic DMR-ES10-es íróm. Le akarom cserélni vincsisre. A Pana EH50-re kicserélnék a boltban 65 eFt ráfizetéssel, vagy vennék egy Pioneer 433H-t 100 eFt-ért. Nektek mi a véleményetek?
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.11 0 0 147
Feltéve, ha találsz ugyanolyan típusú vinyót, mert lehet, hogy azt is ellenőrzi, nem csak a méretet. De még az is lehet, hogy a szériaszámot is nézi!!!
Előzmény: tangerine (146)
tangerine Creative Commons License 2005.10.11 0 0 146
Azt is meglehetne csinálni, hogy kivezetni a vincsit egy mobil rack-be, és cserélgetni.
Előzmény: LonVil (145)
LonVil Creative Commons License 2005.10.11 0 0 145
Szerencsére ezek mind rövidebbek egy óránál, 40-50 perc egy epizód, így ez nem jelent gondot.
Előzmény: tangerine (144)
tangerine Creative Commons License 2005.10.11 0 0 144
Az a baj, hogy XP-ben nem nagyon tudod kiírni egy lemezre, csak max 1 órát. Tehát vagy darabolni kell, vagy csak max 1 órás műsor.
Előzmény: LonVil (143)
LonVil Creative Commons License 2005.10.11 0 0 143
Igen, én is attól tartok, hogy a nagyobb vinyós változatok eladhatósága a fő szempont :( De gondoltam, hátha...
Megtartom a sorozatokat, amikor rászabadulok a gépre, nyomom át őket xvid-be, s irány a dvd lemez :) Ezért kell az xp mód...
Előzmény: Lex Icon (142)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.10 0 0 142
A vinyó cserére nem tudok biztos választ, csak tipp, hogy azért erre a Pana is gondolt, ezért nem engedi a cserét nagyobbra.
Ha a sorozatokat nem tartod meg, akkor szerintem fölösleges XP-ben felvenni. SP bőven elég. Sőt, még LP-ben is elmegy egyszeri megnézésre.
Előzmény: LonVil (141)
LonVil Creative Commons License 2005.10.10 0 0 141
Sziasztok!

Szakemberektől kérdezem: ha van egy Panasonic felvevőm, amiben 80 GB-os vinyó van, ki lehet cserélni nagyobbra? Kezeli azt is, vagy a firm eleve csak ezt a méretet képes kezelni?
Sajnos sokat vagyok távol, s sorozatokat veszek fel, természetesen XP módban. Bekalkulálva a reklámokat és csúszásokat, ez elég helyigényes így, ezért jutott eszembe, vajon lehetne-e "bővíteni" a vinyót benne?
Köszönöm előre is az infokat.
Nils Holgersson Creative Commons License 2005.10.10 0 0 140
DVD felvevő vásárlás elött éllok. Két felvevőt néztem ki, Yamada 8400x és Panasonic DMR-ES10.
Melyiket érdemesebb megvásárolni? A Yamada most 47e Ft kürül van, a Pana 55e Ft-os akciós áron.
Kérdésem még az lenne, hogy videófelvételt át tudnak DVD -re irni ezeke a tipusok?
Lucid666 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 139

Sziasztok,

 

 

Visszaolvastam tegnap éjjel óta az egész eddigi társalgást, és most azt hiszem, eretneknek leszek tekintve, de akkor is megkérdezem: mik a tapasztalatok a noname DVD-felvevőkről? Mit érdemes tudni róluk? Gondolok pl. az Airis, Mustek stb. cuccokra. Nekem az a tapasztalatom (csak lejátszókról), hogy a névtelen izék sokszor simán lejátszák azt is, amit a "nagyok" nem. Nálunk jelenleg kétféle lejátszó működik, egy DivX-es "Airis" és két sima "Techwood", és utóbbiról az egyik roppant igényes ismerős megállapította, hogy szebb a kinagyított képe (saját filmjénél) mint az Ő kb. 5x annyiért vett Pioneer-éé. Szóval én fontolgatom a névtelen felvevő vásárlását, csak sajnos mozgássérültként nem tudok utánajárni és nézegetni, és persze kidobandó pénzem sincs, hogy olyat vegyek, ami nem válik be. Nekem leginkább arra kellene, hogy jó minőségben felvegyek a tévéből, aztán a számítógépen megszerkesztve menjen szépen vissza dvd-r-re.

 

 

Előre is köszi a válaszokat,

 

Lucid

waltertrout Creative Commons License 2005.10.07 0 0 138

Ha esetleg valaki tudna segiteni, kérném.

Két DVD felvevő van vásárlási látókörben
       Panasonic DMR-EH60

és    Pioneer DVR-630H-S
Melyik miben jobb vagy más?
Gondolok pl. a szerkesztés egyszerűségére, a menű kezelésére, tehát felhasznasználóbarát szempontokra elsősorban.
Gondolom mindkettő tud szerkesztett anyagot gyorsmásolni.
Az SD-kártya bemenet /Pana/ ill. a duplarétegű DVD-R irási lehetőség/Pioneer/ nem fontos.

diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 137
Hátha valakit érdekel :

Egyébként Szlovákiában a Panasonic DMR-ES10 8990 Sk. (ÁFÁ-val) ( Most akcióban a www.nay.sk + 5 db. Panasonic DVD-RAM LM-AF120LE adnak hozzá ).

Ez ottani árfolyam szerint 56.600 Ft.

Amúgy egy Panasonic DVD-RAM LM-AF120LE ára 99 Sk (623 Ft).

diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 136
Vedd fel RAM-ra (ezt a Pana DVD Video Recording Format-ban teszi, ahol a .vro és még két fájl látható).
A PC-n TMPGEnc DVD Author vagy Ulead DVD Movie Factory vagy NeroVision Express -ben import VR-el beolvasod (ha akarod editálod, menüt csinálsz stb.) majd ráírod DVD+-R-re ( AUDIO_TS,VIDEO_TS), amit már bárhol olvashatsz. Ezt a DVD Video Recording Format-ot erre találták ki, vagdoshatsz, nem kell lezárnod, stb...

A RAM-on törlés után felszabadul a hely, az RW-n csak az utolsó felv. törlése után.
Ha a PC olvassa, csak ezt használd...
Előzmény: Törölt nick (134)
diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 135
Szevasztok!

Egy pár gondolat :

A Panasonic-ra panaszkodónak írom, hogy ez mind szép, de mondjál jobbat.
Minden terméket, minden márkát meg lehet kritizálni, sőt, sokkal jobban. Könnyű ezt tenni a digitális világban, ez nem tetszik, az nem tetszik, mégis DVD íróra szükség van.

Egy Panasonic DMR-ES10EP tulajdonosa vagyok. Ebben az ár kategóriában nehezen találsz jobbat. Nem vagyok elfogult a Panával, ez az egyetlen Panasonicom. Eddig Sony , JVC, NAD dolgaim voltak, ma is ezeket venném a maga csoportjában, nem kellene Panasonic.

A harddisk nélküli DVD író ebben az ár kategriában viszont más tészta. Nem érdemes összehasonlítani az alább ajánlott Samsunggal sem. Bár ismeri a RAM-ot, mit ér a rendesen úgysem működő Divx, a DV in stb., ha a lényeg, a felvételi minőség, az analóg-digit encoder gyenge.

Ennek a Panasonic-nak ez a legfőbb erénye ( a régebbiknek nem ). Tapasztalatból mondom, ha választotok vinyó nélk. írót, DVD-RAM -ra feltétlenül tudjon írni, e nélkül csiga lassú lesz a videóhoz képest. Nagyon nagy előnynek tartom az 500 sort LP-ben. Nem tudom, hány másik modellt találtok-e ilyet. Ellenkező esetben meg kell elégednetek 2 h idővel, mert a 250 soros LP nem sok mindenre jó. Elhihetitek, ami valamire használható, az minden benne van. A VBR -t is leteszteltem, ezért az árért nehezen találsz jobbat.
Hasonlítsátok össze a többi márkával, típussal pld. itt:

http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreviews.php
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.06 0 0 134

Szervusztok!

 

Én nagyon mazsola vagyok, kérlek segítsetek!

Adott egy Pana EH60-as készülék. Videomagnóról szeretnék átvenni egy DVD RAM lemezre, vagy DVD RW-re, átvinni számítógépre és onnan DVD-R lemezre kiírni. Tehát a Panasonicon milyen formátumba kell menteni, hogy másik asztali lejátszó is simán tudja olvasni. Ezt a DVD-Video módot hol lehet beállítani??? Mi ez a lezásrási procedúra? Akkor is le kell zárni ha újraírható lemezen van??Most valami VRO fájlban rögzít, amit nem igazán tudok kezelni. A PC-ben lévő Ram író látja a lemezt. Hogy lesz ebből bármilyen DVD lejátszón látható formátum.

 

Végigolvastam az előző hozzászólásokat, de sajnos alapösszefüggéseket nem tudok. Szóval akinek van tapasztalata kérem segítsen.

 

Akár mailben is: scotina@freemail.hu

Előzmény: Gyulus (124)
Lion X Creative Commons License 2005.10.06 0 0 133
Nekem van, kb. 3 hónapja vettem és azóta nyúzom. Nagyon szeretem én is és az egész család is. Pedig tulajdonképpen semmi nagy durranás. Teszi a dolgát, ahogy azt ígérték és ahogy elvárható tőle. Pedig a mérce nálam nem alacsony!
Előzmény: bagis (126)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.06 0 0 132
Ha valakit érdekel a Panasonic DMR-ES10 belseje.
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 131

:)

 

ott olvasgattam már

:)

Előzmény: Lex Icon (130)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.04 0 0 130
A használati útmutató is segít.
Előzmény: Ruud_Krol (129)
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 129

ok

thx

Előzmény: Lex Icon (128)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.04 0 0 128
A felvevő készít az anyaghoz egy menüt, és kiírja az IFO, BUP file-okat is, hogy bármelyik lejátszó és PC olvasni tudja. Valamelyik menüben kell lennie egy Finalize, vagy valami ilyesminek, amivel megteheted.
Előzmény: Ruud_Krol (127)
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 127

egy kérdés

mit jelent a "lemez lezárása"?

Előzmény: Gyulus (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!