Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 837
gyors leszek es rovid:

A Germanwings nagyon jo volt! Nemetesen korrekt es hatasos. Jol meg volt szervezve minden. A kolni repuleter is szuper. Ferihegy 1-gyel sem volt semmi gond. Kulonosen a locsolos fogadtatas tetszett :-)
Most rohanok, de jovo het elejen kepes beszamoloval is jelentkezem.

kolozsvari Creative Commons License 2003.05.22 0 0 836
Tudod mi volt az 1esen???
TEkp semmi:)))
Fél 3 előtt 5 perccel még a terminál utasrésze nem volt kinyitva...A főbejáraton nem lehet bemenni,hanem egy oldalsó bejárat van az utasoknak...A főbejáratot a személyzet használja...
15 felé jöttek újsáírók,15:45 kor nyitották ki a teraszt...
15:50 kor jelentkezett az app-nál a gép,hogy ALAMU fölött van...Ekkor közölték vele,hogy a 31L pályára szállhat,de menjen Tápiónak,mert csak 16:10kor szállhat le...
Jól beopta:)))
Aztán leszállt,volt szép vízsugár a gép fölött,ami alatt átgurult,volt egy sajtótájékoztató,amin jelen volt a Germanwings vezérigazgatója,aztán 16:50 felé gép el...
Előzmény: Törölt nick (833)
kolozsvari Creative Commons License 2003.05.22 0 0 835
jaja,150 fős lehetett,mert A320 volt...(D-AIPC,ami ex Lufthansa...)
Előzmény: Törölt nick (822)
viktorh Creative Commons License 2003.05.22 0 0 834
Volt egy órám, szal' kinn voltam az egyesen. Szakadó eső, kétségbeesett németek a 93-as buszra várva :)))
A taxisok megszállták a helyet, csak a teraszra nem lehet kijutni :(
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 833
Te jó ég, képzelem, hogy mi lehet az I-es terminálon!:o)
Előzmény: Törölt nick (830)
BoGar Creative Commons License 2003.05.22 0 0 832
A vírusok és a bacik a ruhán, kezen is megtelepedhetnek, gíy nagyobb az esélye anak, hogy az utas viszi föl magán, mint a kajáján.
Előzmény: trikó (824)
trikó Creative Commons License 2003.05.22 0 0 831
Nos, mint említettem, nem "mezei" kajáról van itt nagyba szó. Az említett melegkaja ára pontosan a speciális előkészítés és gyártás miatt simán öt-tízszerese is lehet annak, amit írtál. Így aztán pláne komoly különbség lehetne, ha lehetne:))

Azonban egész mostanáig nem volt olyan légitársaság, aki megtette volna, hogy levonja és nem is adja a kaját. Hülyén is nézne ki a dolog, főleg mivel nem tudja senki, hogy esetleg melletted jókedvűen zabáló utastársad szájából nem néznéd-e ki a kaját, mikor mégis megéhezel... :)))
Vendéglátó szemszögből eléggé nonszensz az ilyesmi... :)))

Előzmény: Carpy (829)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 830
A déli híradóban is nagyon izgatottak, egész riport van "3 és fél óra múlva landol az első diszkont gép" felkiáltással :)
Carpy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 829
Van egy kerdes, ami nagyon regota foglalkoztat, nevezetesen az, hogy mennyibe kerul a legitarsasagoknak egy adag mondjuk meleg kaja. Szamoljuk mondjuk 1000 forinttal.
Ezek utan azt a kerdest szoktam feltenni sokat repulo ismeroseimnek, hogy ha lenne olyan jegy-kategoria, amihez nem jarna kaj, es epp ezert mondjuk 2000 forinttal olcsobb lenne ez a jegy, akkor ezt vennek-e meg, vagy a kajasat.
Nagyon erdekes valaszokat szoktam kapni.
Mondjuk egy jo kis interkontinentalis jaraton, ahol ket kajat is adnak, ez a kulonbseg mar mondjuk 4000, vagy 6000 ft lenne. (Ertelmeszeruen oda-vissza szamoltam, masodszorra atszallassal egyutt.)
A 3color altal irottak fenyeben ezentul azt is megkerdezem majd, hogy ha aa legitarsasag higieniai okokbol szigoruan nem enged sajat kajat fogyasztani, akkor melyik jegyet valasztanak.
Előzmény: trikó (824)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 828
Jaj de izgulnak :) Pedig még sok idő van :D
Előzmény: vince (827)
vince Creative Commons License 2003.05.22 0 0 827
Az egyes terminalon a postanal :-))) mar gyűlik a fogadó bizottság, virágok, díszítések, de csak szerényen, hisz fapados. De tényleg látszik, hogy jön a jön a ....
rags Creative Commons License 2003.05.22 0 0 826
reül=repül
Előzmény: rags (825)
rags Creative Commons License 2003.05.22 0 0 825
Az ilyen út előtt még a reptéren célszerű többet fogyasztani, majd a gépre max palackos üdítőt, vizet és előrecsomagolt csokit, müzliszeletet felvinni. Ez lenne a légitársaságok által elvárt magatartás az utasok részéről. Egy Budapest-London út sem olyan hosszú hogy ne lehetne kibírni kaja nélkül, igaz a kajaosztás alatt csak úgy reül az idő is.
Előzmény: trikó (824)
trikó Creative Commons License 2003.05.22 0 0 824
Tényleg minden rossz szándék nélkül picit még beleoffolnék a kaja kérdésébe.

Amit az étteremről írsz, teljesen igaz. Minden étteremnek az a mumusa, hogy egyszer esetleg valamilyen ételmérgezés, vagy fertőző dolog miatt kiszáll Köjál a lakattal.
Ugyanez persze szállodák, repterek hajók éttermeire és természetesen a légi-catering konyhákra is igaz. Azonban épp a repülésben veszik ezt a legszigorúbban. Rendszeres biológiai ellenőrzés mellett használják a Ferihegyi cateringben is a nyersanyagokat, miközben már magukkal a szállítókkal is külön megállapodások vannak a szupertiszta gyártásra. A ferihegyi konyha első pillantásra majdnem jobban hasonlít egy steril biológiai laborra, mint egy konyhára. Védőfelszerelésekkel, kesztyűvel, maszkkal dolgoznak a nénik.
Az itt gyártott készételek, tálak felhasználására is külön előírások vannak. Pl. az egyik visszaérkező gépen megmaradt bármilyen ételt, hidegtálat, süteményt levétel után nem szabad felhasználni másik járatra, még úgy sem, hogy a becsomagolt, betálcázott cuccot egy az egyben átrakod egy másik gépre. Éppen emiatt számolják ki elég élesen a kaját a fedélzetre, mert ami megmarad, az mind veszteség, még ha a konyhásnéni a kutyának adja, akkor is:)))

A dolognak, ahogyan írtam is épp az a lényege, hogy semmilyen fertőző anyag (melyeknek egy része imád a kajában megtelepedni) ne vándorolhasson egyik gépről a másikra. Tökéletes védelem persze nincs, de maximális az van:))

Azzal, hogy mi magunk felviszünk kaját a fedélzetre, ezt a szigorú védelmet lazítjuk. Senkiről nem feltételezi az ember, hogy leprát bújtat a szendvicsbe, de a biológia nagy trükkökre képes. A repülőgép pedig a legalkalmasabb közlekedési eszköz a baciknak, vírusoknak is:))

Az sem véletlen, hogy a kajaosztás előtt melegvizes kendőt osztanak pl. a Malévnél is a stuvik, amit a felvilágosultabb utasok étkezés előtti kézmosásra használnak fel (...emellett sokan nem tudják mire lehet jó egy ilyen a kaja előtt... Ezt sajnos sok honfitársamnál láttam. Egyszerűen letették az asztalkájukra, majd látva a többiektől, hogy mit tesznek a kendővel, gyorsan nekiláttak ők is a kéztisztogatásnak...)

Szóval megvan az oka az óvatosságnak.

Én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy a fapadon nincs kaja, de nem bánnám, ha nem engednék az utasoknak a jó kis hazai kipakolását a gépen, amit ugye fel sem vihettek volna... :)))

Szvsz ki lehet bírni kaja nélkül a leghosszabb Ryan járatot is:))

És végül a szabályok:
A Malév, de más cégek üzletszabályzata is tiltja olyan tárgyak és anyagok felvitelét a fedélzetre, (vagy feladását poggyászban) amelyek a fuvarozásban érintett országok hatályos jogszabályai szerint tiltottak (tehát ez érkezési ország szabályai is irányadóak), vagy a IATA veszélyes áru szabályzatba ütközik. Az erre irányuló kísérlet esetén elviekben ki is zárható az utazásból az utas. (Nyilván egy szendóért ilyet nem tesznek, de 30 kiló libamájért már lehetséges::)))

Szóval így néz ki a dolog, függetlenül attól, hogy az utas jószándékát nem kétlem, azt sem, hogy meg akarja enni a kajáját, és nem akar megmérgezni senkit:)))

3color

Előzmény: BoGar (805)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 823
Nem mivel az ma este lesz :) De akkor szándékozok... Egyetlen kis probléma, hogy 20.00ig dolgozok... :(
Előzmény: Vinnen (820)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 822
Hopp, most megfogtál, mert nekem úgy rémlik, hogy 150 fős a gép. De most elbizonytalanodtam, viszont a következő műszakomban utánanézek majd ennek.

Nem az enyém az első járat szerencsére, szabadnapos vagyok. Ott lesz állítólag a BA Rt. összes vezetője meg tiszta nagy banzáj lesz, már amennyire hallottam. Megmondom neked őszintén, hogy egyáltalán nem hiányzik az életemből, hogy ezen a debütáló járaton részt vegyek!

Előzmény: Vinnen (819)
Vinnen Creative Commons License 2003.05.22 0 0 821
Én is integetek majd!:-))))
Aztán nem elfelejteni a beszámolót!:-)
Előzmény: Törölt nick (813)
Vinnen Creative Commons License 2003.05.22 0 0 820
Csak nem a Crazy Nighton sikerült elcsípned 19€-os jegyet?
Előzmény: Törölt nick (817)
Vinnen Creative Commons License 2003.05.22 0 0 819
Miért csak majdnem telt ház? Nem 147 fős a gép?
A visszaút is telt házas? Te csinálod a c/in-t holnap?
Előzmény: Törölt nick (814)
rDave Creative Commons License 2003.05.21 0 0 818
cyberjunkie: pedig 210 ill 99 euróért még van is szabad hely:)
HQ: thx, elég szerteágazó a közlekedés és egyik drágább mint a másik de ez legalább gyors is:)
Webberke: mi júli 1-13:)))

Holnap a teraszon sztem vmi sajtótájékoztató féle lesz, de én elsősorban azt remélem hogy nem lesz szakadó eső... :)

Dave

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 817
június 23-25 megyek én Kölnbe! :)
muybien Creative Commons License 2003.05.21 0 0 816
a legjobb valóban a stansted xpress, az álomáson 23 volt a return ticket ami egy hónapig jó, míg a fedélzeten 21, ha jól emlékszem ezér a pénzért bármelyik állomásig lehet menni (nyilván érdemes minél beljebb, hogy ne kelljen többzónás travelcardot venni a metrora)
Előzmény: Törölt nick (812)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 815
Az stimmel is, egy útra adók nélkül :)
Előzmény: rags (802)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 814
Na, délután megjött az első PNL a Germanwingsre. 147 kedves utas. Majdnem teltház. Kezdetnek azért nem is olyan rossz.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 813
Nos, ha holnap kint lesztek a teraszon, megigerem, hogy integetek! :-)
Mar alig varom az utat....
Előzmény: Vinnen (808)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 812
Nos, beszeltem az kollegakkal Stansted ugyben. A legegyszerubb a Stansted Express. Kozvetlenul a terminal alol indul 20-30 perc alatt a Liverpool Streeten van a belvarosban. Ha a fedelzeten (RyanAir) veszed meg a jegyed kapsz kedvezmenyt, eredetileg olyan 20Ł a jegy, de a fedelzeten 15 (vagy 10). Vasarnap a sineket ujitjak fel, ilyenkor a vonat helyett busz jar, ez 1,5-2 ora alatt er a varosba.
Sok sikert!
Heading370 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 811
Nono, csak nem mellre szívni! Igaz lemaradt a smiley, de esküszöm csak humorizálni próbáltam!:)
Már csak azért is, mert sokmindenre gondoltam volna, de a szendvicsekre még álmomban sem!
Ismét elárultam, mennyire amatör vagyok...
Előzmény: trikó (803)
viktorh Creative Commons License 2003.05.21 0 0 810
Én is szívesen kilátogatnék majd vmikor a teraszra. (Talán szombaton...) Nyitva lesz?
rmania9 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 809
Birminghambe mennék és egy hét mulva jönnék meg akkor adnám le igy gondoltam nem is drága a kocsibérlés sem.A busz 17 font a vonat 30 font körül van egy utra.
Előzmény: rags (807)
Vinnen Creative Commons License 2003.05.21 0 0 808
Holnap már nyitva lesz a Ferihegy-1 terasza? Kimennék megnézni a Germanwings nyitójáratát!

Úgy emlékszem mintha valaki azt irta volna, hogy a nyitójáraton fog utazni. Mindenképpen várjuk a beszámolóját!:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!