Keresés

Részletes keresés

aNDA Creative Commons License 2004.04.23 0 0 202
Árkérdésben sajna nem tudok segíteni, de Eurot elfogadnak.
Előzmény: seli (201)
seli Creative Commons License 2004.04.22 0 0 201
Sziasztok. Megtudná valaki mondani hogy autopályadíj menyibe kerül le a tengerig és eurót elfogadnak e? köszi
aNDA Creative Commons License 2004.04.21 0 0 200
Jó volt olvasni az élményeidet. Örülök, hogy te is a rajongók közé tartozol. (A falra mászom attól a sokaságtól, akik nem értik, hogy "mi a jó" Szlovéniában.)
Előzmény: 1szem1ed (199)
1szem1ed Creative Commons License 2004.04.13 0 0 199
Kedves Rajongótársak!

Tegnap érkeztem haza szlovéniai kiruccanásomról, és hadd osszam meg Veletek ezt az érzést: Szlovénia óriási!!!!!!!!

Igaz, korai volt még hegyvidéki kirándulásokat tervezni, mert a hó miatt még csak alig-alig járhatóak a legszebb túraútvonalak, de így is megérte a lábszárig érő hóban való evickélés olyan helyeken, ahol az elszánt magyaron kívül ember már igen régen nem járt. Bánatomra több bejárni- és néznivalót is egy újabb „támadásra” kellett halasztani a folyamatosan szakadó eső, lezárt utak és a késői hó miatt.

Túrabolondoknak ajánlom az új tippet, legalábbis hazai oldalon nem találkoztam még vele: Veli Badin, egy hosszú mészkőleszakadás a Karszt egy völgyében, Socerga falu közelében. A helyet egy természetes kőhíd teszi érdekessé, és azok a mészkőfal aljában húzódó hatalmas üregek, amiket varázslatosra csíkoznak a kőzetből kioldódó sárga és szürke festékanyagok. Egészen különleges hely, elképesztő a látvány, és jókat lehet botorkálni a sziklafal tetején meg alján, nem is beszélve a kettő közti kapaszkodásról drótkötéllel és hágóvasakon.

A borzongani vágyóknak üzenem: a világért se hagyják ki a skocjani barlangot! Mória bányái (Gyűrűk ura I., ahol jön a balrog és Gandalf a mélybe zuhan, rémlik, he?), szóval az emberi fantázia most sem tudták utolérni a valóságot: barlangban, föld alatti kanyonban hömpölyög a patak, és a két kanyonfal közti híd felett harminc méternyi az űr, lenézve pedig épp ötvenméteres mélységben zúdul a víz… A környék is csodaszép.

Megjegyzem, ha nem írtok ilyen szépeket erről a barlangról, én is inkább a sokkal ismertebb postojnait választottam volna. De jó, hogy írtok ide! Még többet!!

1kispapa Creative Commons License 2004.04.13 0 0 198
a képeket én is megnézném.

Sajna eddig csak mindig átrohantunk autóval és csak a Postojnai barlangot láttam vagy 3x. Ezt viszont mindenkinek merem ajánlani, nagyon kellemes hely.

Előzmény: Sniffyke (194)
jm26 Creative Commons License 2004.04.12 0 0 197
drumlin
1, http://balu.sch.bme.hu/~ervin/Annotmap.jpg
2, egy nap nem kevés? bár nem tudom, hogy milyen fizikai állapotban vagytok, de a csúcsra érdemes korán érkezni, mert akkor még tiszta az idő...
Előzmény: drumlin (196)
drumlin Creative Commons License 2004.04.09 0 0 196
siasztok, két kérdésem lenne>

1. ismertek e jó online térképet a triglav környékéről? ja, jó offline is, árulnak ilyen turistatérképet?

2. a hónap végén megyünk szlovániába, bovecben leszünk. egyik nap meg akarjuk zúzni a triglavot. hogyan/merre érdemes elindulni?

_db Creative Commons License 2004.04.08 0 0 195
Sniffyke:
köszönöm a tippet; eddig inkább bledi szállásra gondoltam, de ez jobban hangzik. Várom a képeket!
Előzmény: Sniffyke (194)
Sniffyke Creative Commons License 2004.04.07 0 0 194
Szia!

Üdv a topicon, és gratulálok a tevhez, nem fogsz csalódni!! :))

Szerintem a legjobb kiindulópont a túrákhoz a Bohinji-tó környéke, ezen belül is Ribcev Laz (közvetlenül a tóparton), vagy pár km-rel arrébb Stara Fuzina, ez kb. negyed óra séta a tóhoz, és kicsit falusiasabb jellegű, mint Ribcev Laz, de mindkettő nagyon hangulatos falucska!

Szóval mindenképpen itt érdemes megszállni, mert rengeteg túraútvonal indul innen (Slap Savica, Vogel, valamint a Triglavot innen a legkönnyebb megmászni), Bled kocsival fél óra, és a legfontosabb, hogy az egész tóparton lehet strandolni, kenuzni, vízibiciklizni stb..stb..! Szóval ez a leginkább "nyaralóhely", emellett barátságos, aranyos, igazi falusias hangulattal, és nem proccos, mint pl. Bled.

Az említett két faluban rengeteg apartmanház található, olcsó, tiszta, szóval tiszta osztrák apartmanház jelleggel. Mi úgy szoktunk szállást foglalni, hogy írunk a helyi túristairodának: tdbohinj@bohinj.si, hány főre, fürdőszobával, reggelivel, ők pedig árajánlatot küldenek és valamelyik apartmanházban lefoglalják a szállást Nektek.

A napokban felteszek majd pár képet az eddigi túráinkról!

Előzmény: _db (190)
Trila Creative Commons License 2004.04.07 0 0 192
A bohinji tó partjától indul ülőliftes felvonó a Vogel-re. A tó partján Bohinjska Bistricatól a Slap Savica (Száva forrás) felé menő úton van egy parkoló, onnan indul.
Előzmény: Törölt nick (191)
_db Creative Commons License 2004.04.05 0 0 190
Sziasztok!
Még sohasem jártam Szlovéniában, de az utóbbi időben nagyon megtetszett a Triglav Nemzeti Park, és a nyáron szeretném ott tölteni a szabadságot.
Tudnátok javasolni esetleg egy jó apartmant vagy magánszálláshelyet Bledben vagy Bohinjban (nem kell semmi extra, csak reggeli)? Melyik várost ajánlanátok, ha elsősorban túrázni szeretnénk, de lenne városnézés is (Bled, 1 nap Ljubljana)?

Előre is köszi

Trila Creative Commons License 2004.03.16 0 0 189
Síszabadságunkat ismét Szlovéniában töltöttük, most a Júliai Alpokban fekvő Cerkno síközpont és hotel volt az úticél. Nem bántuk meg, a 4*-os szálloda síbérlettel és félpanzióval annyiba került, mint egy olasz vagy osztrák terepen csak a síbérlet 1 hétre. A határtól 300 km, ennek fele autópálya, így a megközelítés sem lehetetlen feladat, bár szerpentinek vannak szép számmal. A sípályák változatosak nehézség szerint. A felvonók között megtalálható a legkorszerűbb 4-6 személyes ülőliftektől a 2 személyes régi ülőliftekig mindenféle, csákányos és húzólift csak mutatóba.
A környéken sok-sok látnivaló: a Soca és Idrija folyók összefolyásánál egy hatalmas tavat alakítottak ki (Most na Soci-nál), hangulatos a régi bányászváros Idrija, innen 3 km-re a Divje Jezero forrástó is igen egyedi élmény, Cerknótól 4 km-re a Franja partizánkórház sem mindennapi látvány a szűk patakszurdokban. És az emberek továbbra is kedvesek, szolgálatkészek, sokan beszélnek nyelveket, de ha nem, akkor is próbálnak jelbeszéddel, mutogatással segíteni. Újabb pluszpont ennek a kedves kis országnak.
Bartloka Creative Commons License 2004.02.05 0 0 187
Akarom mondani Szlovéniában!
Előzmény: Bartloka (186)
Bartloka Creative Commons License 2004.02.05 0 0 186
Köszönöm :-) Remekül süt a nap...de jó lenne most Szlovéniába.
Előzmény: Sniffyke (185)
Sniffyke Creative Commons License 2004.02.05 0 0 185
Megkérdeztem, a vonat Z.egerszeg-Ljubljana között 8-9000 Ft volt tavaly nyáron. Plusz a diákjegy Bp-Zalaegerszegig. Ljubljanától Bohinjig 1700 tolárt fizettünk a buszért.
Előzmény: Sniffyke (184)
Sniffyke Creative Commons License 2004.02.05 0 0 184
Szia! igen, mi vagyunk a "vonatosok". Holnap megkérdezem a barátomat az árról, mert én képtelen vagyok számokat megjegyezni. Nem kaptunk semmilyen kedvezményt a 26 év alatti kor miatt, ez kint nem érvényes, legalábbis nekünk ezt mondták. 3 vonat van naponta, ebből az egyik Horvátországon keresztül megy, ez drágább, a másik kettő Bp-Z.egerszeg-Hodos útvonalon.
Előzmény: Bartloka (182)
Trila Creative Commons License 2004.02.04 0 0 183
Nem az utazási irodák védelmében, csupán az objektivitás kedvéért: tavalyelőtt Roglán síeltünk, az irodán keresztül olcsóbb volt, mint helyben foglalva lett volna. Idén Cerkno-ra megyünk a Hotel Cerkno-ba és az utazási irodán keresztül (ez másik utazási iroda, mint akivel a roglait intéztük) szintén kb. 25 %-kal olcsóbb, mint egyénileg online vagy telefonon foglalva. A tények ezek, Ti is utánajárhattok, mi meglehetősen körüljártuk a kérdést, mert nem szeretek feleslegesen többet fizetni.
Bartloka Creative Commons License 2004.02.04 0 0 182
(Igazad van! Mit gondolsz, mi miért utazunk egyénileg...? Csak tudod sokan vannak, akikben még ennyi vállalkozókedv sincs. Te most már tényleg zárjuk le a témát!)
Már korábban kérdeztem: valaki írta (talán Sniffyke), hogy Zalaegerszegtől Ljubljanaig vettek jegyet valami tök olcsón...gondolom, annak nincs jelentősége, hogy melyik járatot választod. Mennyibe is került a jegy így? Amúgy: odakint érvényes a 26 év alatti kedvezmény?
Előzmény: laaa (181)
laaa Creative Commons License 2004.02.03 0 0 181
(/(/((pszszszt!!! Bartloka!!!csak csendben mondom, de esküdj! köztünk marad! A helyszínen foglalva tényleg olcsóbb! És van is bőven! És látod hogy mit kapsz a tollárodért. Válogathatsz is! De el ne mond senkinek!))/)/)
Előzmény: Bartloka (179)
aNDA Creative Commons License 2004.02.02 0 0 180
((Csak zárójelben: eddig valahogy nem így tapasztaltam... Jutalékok....?))

Előzmény: Bartloka (179)
Bartloka Creative Commons License 2004.01.30 0 0 179
(Csak zárójelben és nagyon off: sokszor az utazásszervezők olcsóbbak, mintha közvetlenben foglalsz, mert nagy kontingenst kötnek le!)
Előzmény: aNDA (178)
aNDA Creative Commons License 2004.01.30 0 0 178
Azt hittem, hogy utálni fox, ugyanis mindig egyénileg utazunk. Nem szeretem, ha drágább az út...a mai világban meg lehet szervezni mindent egyénileg is. Általában szállás is mindig van, illetve lehet foglalin az Interneten, csak sokan nem tudják, hogy ilyen létezik, illetve félnek tőle.
Előzmény: Bartloka (177)
Bartloka Creative Commons License 2004.01.30 0 0 177
Na szép! Én meg már itt izgulok egyfolytában, hogy vajh' mely szállodában nyaraltatok :-))
Ha jól emlékszem, már korábban is írtam, hogy ut.irodában dolgozom...ennek ellenére nyaralásunkat mindig egyénileg intézem. Már amennyit intézni kell...hátizsákba kaja, vonatjegy, pénz, útlevél, aztán nyomás.
Előzmény: aNDA (176)
aNDA Creative Commons License 2004.01.30 0 0 176
Aha... Van egy bűnöm: elfelejtettem megnézni a szálloda nevét, DE... ami késik, nem múlik, igérem, pótlom.
Ezek szerint utazási irodában dolgozol?
Előzmény: Bartloka (175)
Bartloka Creative Commons License 2004.01.29 0 0 175
Utazási iroda :-))
Előzmény: aNDA (174)
aNDA Creative Commons License 2004.01.29 0 0 174
Szia Gyilkos! Remélem tetszik a megszólítás :))
Holnapra megmondom a szálloda nevét, a franc emlékszik rá. Megvan még a számla, holnapra okosabb leszek. Oké? Addig is türelem... Miféle szakmai szempont???
Előzmény: Bartloka (171)
Sniffyke Creative Commons License 2004.01.29 0 0 173
Ez így nagyon jó gondolat!! A Zasavska Koca talán még szebb helyen is van, mint az általam említett. Így bőven lesz időtök gyönyörködni a tájban, meg üldögélni fent a Triglav tetején, én is azon a véleményen vagyok, hogy kár rohanni, mert akkor nem jut idő álmélkodásra - azt pedig lehet bőven ezen a vidéken!!:))
Előzmény: jm26 (172)
jm26 Creative Commons License 2004.01.28 0 0 172
szia

Sok jó képet találtam itt a Triglavról. Érdemes megnézni őket. (Van a galériában még tátrai is.)

Térképet akkor kinnt fogunk venni. Köszi.

A lefele úton mindenképpen megállnánk. Azért terminátor én sem vagyok, hogy ennyit menjek, másszak egy nap :-)
Asszem úgy lesz, hogy második nap Kredaricából csúcstámadás, fennt pihi, lefele zasavska kocan alvas, ha lehet ott vagy az általad ajánlott helyen .
Harmadik nap a vízesés megtekintése lefele jövet. Negyedik nap pihi Ribcev Lazban.
Már csak a szabit, meg a jó időt kellene összehozni. :-)
Köszi az eddigi infókat, körülnézek még külföldi oldalakon is, ha van valami kérdezek.
szia

Előzmény: Sniffyke (169)
Bartloka Creative Commons License 2004.01.28 0 0 171
Na jó...de akkor sem vagyok GYILKOS...legalábbis nem szándékos fenyőölés történt :-))
Amúgy (szakmai szempontból kérdezem) melyik szállodában laktatok?
Előzmény: aNDA (170)
aNDA Creative Commons License 2004.01.28 0 0 170
De hiszen Te kezdted :))
Előzmény: Bartloka (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!