Keresés

Részletes keresés

antinavi Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121456

Tatabánya környé kéről készül valaki a vasárnapi békéscsabai Fighter's Run-ra?

Vasárnap jóóóó korán indulunk,még van 2 hely.

 

IldiH Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121455

Sziasztok :)  Költségtérítéses fuvart keresnék Budapestről szombat hajnali indulással a Vitézlőre (Szendrő) és vissza, helytől függően 1 vagy 2 főre.

kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121454

Milyen tempóra nyitnak a Sárgán a pontok!?

efemm Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121453

Rendezői infó:

A Pásztó teljesítménytúra után másnap lesz a jubileumi Karancs-Medves teljesítménytúra. Talán többekben felmerül mind a kettő túrán való részvétel gondolata.
A Pásztó túra után 29/30 éjjelre az alábbi szállás lehetőségeket tudjuk nyújtani.
Szállás lehetőségek:
1. Pásztó, Tittel Pál Kollégium: 1600 Ft/fő/éjjel +Ifa Figyelem! Ez a lehetőség csak előzetes jelentkezéssel és 20 fő szállás igénylése esetén lesz elérhető.
2. Pásztó,Vadvirág Óvoda, Iskola és Diákotthon Fő út 138. Ez a lehetőség 1600 Ft/fő/éjjel +Ifa korlátlanul rendelkezésre áll. A túra rajt/cél helyétől 1,6 km távolságra található.

Előzmény: lepeshiba_boy (121450)
Lestat1758 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121452

A szombati Nyerges 40-re keresnék fuvart Budapestről, 10 órás menetidőt tervezek, akár csak oda vagy visszaút is érdekel.

lepeshiba_boy Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121451

A számom helyesen: 20-487-95-tizennyolc

lepeshiba_boy Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121450

Helyek kiadók a lépéshiba-mobilban vasárnap a Pásztó 50 túrára, amit másnap a Karancs követ. A két túra között nem

szándékozunk hazajönni, moiwa javaslata alapján Pásztón szállunk meg egy iskolában, ha jól emlékszem 1600 HUF-ért (ágyban

párnák közt...). Elsősorban a kétnapos kombóra várom a jelentkezőket (ha van ilyen....), de nyugodtan lehet próbálkozni egy pásztói egyirányú igénnyel is.

email publikus, tel: 20-497-95-tizennyolc.

pygmea Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121449

Vasárnap (vagy már szombat este) megy valaki Bp.-ről a Kálira annyi csomaggal, hogy még el tudna vinni a kedvünkért egy mérsékelten megrakott túratáskát, majd túra után vissza?

lükepék Creative Commons License 2012.04.23 0 0 121448

a pinkfloydos pólós szerintem Kékdroid topiktárs lehetett :)

Előzmény: Greg Kapitány (121439)
bandrás61 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121447

  A múlt heti Jurasteig beszámolója elkészűlt, itt olvasható:

 

http://www.mstsz.hu/MSTSZ/index.php?oldal_id=300&root_id=297&tartalom_id=471

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121446

Pedig nekem ugyanott azt mondtad, hogy még korai gratulálni! (Én meg azt hittem, csak úgy kaptál egy repetát.)

Előzmény: (budai-)H.G. (121444)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121445

Gratula és hajrá!

Előzmény: emgergo (121440)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121444

Bocs Sistergő!

 

A telefonhívásod után elég nagy káosz volt, így segítettem a főrendezőnek a nevezés lebonyolításában és mire Kelenföldre értünk, már megfeledkeztem róla, hogy kimenjek az ajtóba. Mikor megállt a vonat, már eszembe jutott, hogy ki kéne menni, de addigra elkezdettek befelé áramlani az utasok és velük szemben nem sikerült kihatolnom. Kopogtam az ablakon, amikor láttam, hogy rohangálsz fel- s alá, de sajnos ez úgy látszik, nem volt hallható.

 

De véleményem szerint tekintsük úgy, hogy a múlt hétvégi MB céljában adott kajajegy volt a szülinapi ajándékod! :)

Előzmény: sistergő (121434)
Vándor Csillag Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121443

Köszönöm, hogy olyan sokan eljöttetek tegnap a Bubu túrára. Nagyon szép nap volt! :)))

Külön köszönet a TTT-nek a nagyszerű frissítőpontért és a rendező társaimnak, akik nélkül mindez nem valósulhatott volna meg.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121442

Szívből gratulálok Gergő!:) Csak így tovább!

Előzmény: emgergo (121440)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121441

A balesettől és műtétektől eltekintve szép sorozat. Gratula a századikhoz és a sikeres rehabilitációhoz is!

Előzmény: emgergo (121440)
emgergo Creative Commons License 2012.04.22 0 0 121440

Na szóval. Több mint kilenc év (2003. március 15-én volt az első), száz teljesítménytúra, egy baleset, öt műtét, 1943 km (nem sok hiányzik Magyarország össz-határkerületéhez), összes szintemelkedés 49 173 méter. Megismertem az országot úgy, ahogy korábban nem - és úgy, ahogy jó lenne, ha még többen ismernék, mert a gyakran hivatkozott magyarság itt (is) kezdődik -, találkoztam rengeteg kedves túratárssal, készítettem rengeteg fotót (de sokkal több van az agyamban), láttam sok szépséget (és sajnos láttam olyat is, ami nem az...), elmentem tán a felére azoknak a hazai helyeknek, ahova menni szerettem volna, napoztam, megáztam, bandukoltam, futottam, gombásztam, málnáztam, szamócáztam, szedreztem, és nem szeretném száznál befejezni :). Remélem, lesz még sok.

 

Külön köszönet ifj. Hardy Gézának, Kricsfalusy Mihálynak, Baranyai Ágnesnek és a Baleseti munkatársainak, akik rengeteg munkával "összeszereltek." Nélkülük nem folytatódott volna a sor 66 után.

 

És a PMP 20 (Gödöllő) lett a (100.). Ragyogó idő (a kedvenceim közé nem tartozó Gödöllői-dombság "kitett magáért"), csendes, nem tömegtúra, korrekt szervezés és végre egy könnyű hazajutás az Örsre, még az aluljáró sem acsargott szembe :D

Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121439

 

Bubu 30

 

 

 

Először is köszönet a rendezőknek, és boldog születésnapot az ünnepeltnek! :)

A héten belekerült a cipőmbe a talpbetét, így már nem tapadt a „gyári” betét a zoknimhoz. Viszont a túra vége fele azt vettem észre, hogy a cipő nyaki részénél elkezd dörzsölődni a sarkam feletti rész. Picit aggódok, hogy hogyan fog menni így a Gerecse 50, mert nem tudok 1 hét alatt új tornacsukát venni + bejáratni. Talán ragtapasz segíthet?

 

Reggel 6-kor keltem, reggeliztem, kávéztam, majd egy kicsit tévéztem. Indulás előtt bekentem a lábaimat lóbalzsammal.

8:41-es vonattal indultam Tatabányáról Szárligetre. 8:50 körül be is ért a vonat, mehettünk is a rajthoz. Nevezés után ameddig álltam az asztal mellett, odajött hozzám egy aranyos vizsla, meg is simogattam. :)

 

9:25-kor indultam, a falu végén a kék jelzést és egy turistacsoportot követtem. Nemsokára lehagytam őket és jött a műút, ezután az autópálya-aluljáró, ahol jókat nevettem a kinizsis firkákon. Nagyegyháza végig műutas táv volt, majd a falut elhagyva megpróbáltam egy csoport mögé kerülni, és felvenni a tempójukat. Amikor megálltam vizet inni, azt vettem észre, hogy egyedül vagyok, ilyen még nem fordult velem az erdőben, így elkezdtem gyorsabbra venni a tempót. Jött a Lófingató-hegy, ami nem volt annyira genyó.

 

A Lófingatón gyorsan pecsételtek, kaptam egy dianás cukrot, amit meg is ettem egyből, és indultam tovább. Előttem 2 túrázó ment, akik olyan tempóban mentek, ami nekem ideálisnak tűnt. Viszont egy idő után közbeszólt a természet, így lemaradtam. Előttem senki, hátranézve se senki. Pár száz méter múlva utolértem őket, de a geodéziai torony után mégis megelőztem őket. Előttem még mentek páran, őket egy lejtős részen hagytam ott. Előrenézve nem látszott már senki, akiket meg megelőztem, szépen lassan eltávolodtam tőlük. Egyedül bolyongtam az erdőben, ez volt az első ilyen alkalom, de élveztem, elmerültem a gondolataimban. Néha hátranéztem, olykor-olykor még látszottak a többiek.

Ezután egy frissítő pont jött, ahol egy csokit kaptam, és egyből fordultam is egy szántóföld fele. Balra nézve látható volt a bicskei Spar-központ. Jobbra egy bánya tűnt fel.

 

 

Lassan elérkeztem az óbarki kertövezetbe. Ekkor láttam meg a Barki sziklákat, mondtam is magamban, hogy atyagatya, ez húzós lesz. :) A túrabot kollégával könnyen felkaptattam az emelkedőre. Itt matricát kellett ragasztani az itinerbe. Jött a lejtő, amilyen mélyet még nem láttam, picit tartottam is tőle, hogy ott hagyom a fogamat. :)

Autópálya-aluljáró, majd Óbarok következett.

 

 

 

A pecsételés egy kocsmahelyiségben történt. Ettem egy zsíroskenyeret hagymával, majd azon gondolkoztam, hogy igyak e egy sört. :) Ittam, és még egy kávét is kértem, ami később jól jött.

10 perc ülés után továbbmentem, a faluszéli utcából hátranéztem, egy turistát láttam, kb 400 méterre, de ahogy haladtam az erdőbe, egyre jobban került ki a látótávolságból. Az 1-es út keresztezése előtt éreztem igazán, hogy „megütött” a feketeleves, így hát megfogtam a hátizsákom pántjait, a túrabotot a hónaljamhoz szorítottam, és elkezdtem futni. Át az 1-esen, fel a vasúti felüljárón, és csak tovább, tovább. Egészen Újbarokig, sőt a főutcát is lekocogtam.

Ekkor utolértem egy csoportot, majd egy domb tetejéről is lefutottam. Ekkor történt meg, hogy egy jelzést nem vettem észre, és balra kanyarodtam. Egyből észrevettem, hogy itt gebasz lesz, így visszafordulam, és meglett a jelzés. :) A szári kálvária következett.

 

 

 

A kálvária dombja nem volt nehéz, itt megtörtént a matricázás és egyből következett Szár.

 

 

 

A pecsételőhelyen egyből beváltottam az italkupont, és megittam egy kólát. Nem ülltem le, nem akartam, hogy elmacskásodjanak a lábaim. :)

Innentől kezdve megint magányban töltöttem az utat. Megint kereszteztem az 1-es utat, és elkezdtem megközelíteni a Zuppa-tetőt. Ekkor kezdett picit zavaró lenni ez az egyedüllét. Mi van ha eltévedek? Itt kezdett el genyózni a cipőm sarka, szídtam is hangosan. És végül jött a várvavárt kék háromszög.

 

 

Zuppa-tetőn végre megint embereket láttam, egy csoport épp ekkor indult tovább. Én picit pihentem, ettem 2 db téli fagyit, és vizet ittam.

Jött a lejtő, és itt éreztem, hogy a cipőnek hála egy vízhólyag társaságában megyek haza.

Szárligeten bevártam pár túrázót és jöhetett az utolsó emelkedő, a Hosszú-hegy. Itt már kétszer meg kellett állnom szusszanni + cipőt igazítani.

 

 

Matricaragasztás, és folytattam az utamat a falu fele. A lejtőt még meg is futottam. Szárligetre érkezve már csak a vasútállomás volt hátra.

 

Cél:

Körülbelül 16:00-ra értem be. Kaptam oklevelet, kitűzőt és gratulációt. :) Amíg ülltem, megláttam valakit Pink Floyd-os pólóban, kedvenc zenekarom. :) 10 perc múlva jött a vonat, és avval hazamentem.

 

Jó nap volt ez a mai! :)

mancocka Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121438

Valóban. Én is csak a "Szükség törvényt bont." elv alapján javasoltam.

 

Hál'Istennek nem volt rá szükség. :)

 

Nagyon jó volt a túra, jól éreztük magunkat. 

Előzmény: mgruber (121433)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121437

Írtam egy beszámolót a Bubu 30-ról, de elnyelte a fórum... :( Majd este megírom újra.

DJ_RushBoy Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121436
DJ_RushBoy Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121435

Jól éreztem magam a Bubu túrán, kellemes idő volt, és szuper jó helyekre kalauzoltak el minket a kedves szervezők! Boldog szülinapot Bubu mégegyszer!

Azért egy másodpercre rólam is megemlékezett valaki :))

 

 

 

 

 

 

sistergő Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121434

Ez a nap nem úgy kezdődött ahogy terveztem.

Kimentem Kelenföldre Bubut köszönteni. Készültem is tálcán kínált finom falattal, kedves szóval, csengettyűvel... Ez az újfajta nem a hagyományos külön álló kocsikból álló vonat megtréfált. Még látni sem láttam. Kárpótlásul gonoszkodtam, megbocsáthatatlan dologra szántam magam. Megettem az ajándákát, egy egész szem szaloncukrot.   :-)

Boldog szülinapot Bubu!

 

 

mgruber Creative Commons License 2012.04.21 0 0 121433

"Ha gondoljátok beülünk egy kocsiba a vége felé és szétpakoljuk a cókmókunkat ezzel lefoglalva egy marék helyet..."

 

Ez egy borzasztó ellenszenves viselkedés.

Előzmény: mancocka (121419)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121432

Kiszúrtad a táj leglényegesebb elemét. :-)

Előzmény: (budai-)H.G. (121430)
Kékdroid Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121431

Úgy bizony.

Előzmény: (budai-)H.G. (121430)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121430

Az utolsó képen egy tehervonat látható?

Előzmény: Kékdroid (121427)
Vándor Csillag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121429

No, most értem haza a Bubu túra szalagozásáról és a maradék dolgok beszerzéséről.

Elnézést, hogy a sok levélre csak most tudtam válaszolni, de egész nap az erdőt jártuk. Mondhatom, csudaszép!!! Most nyílik, virágzik minden, olyan mint egy mesekönyv. :) Az útvonal tesztelődött a szalagozók által és nagyon tetszetősnek bizonyult. :) Látom, András már tett fel néhány képet. Hát, igen...lesz ott minden. ;)

 

Ritának köszönöm a szolgálati közleményt!

Szerintem 50 körül leszünk a vonaton. Ma reggel negyed órával előbb tolták be a vonatot és rögtön mindenki megtámadta. Ezért kértem Ritát erre a megoldásra. Ha egy csoportban várjuk (egyébként 5-ös vágány), akkor Mi leszünk a helybitorlók. :)

 

Aki esőt emleget annak is megcibálom a fülét, nem csak Bubunak!!! ;) :)

Bocsánat, megyek intézni tovább a dolgokat.

Én már fél 8-kor kinn leszek a pályaudvaron. Akik kérték, azok számára megveszem a jegyet.

Nagy szeretettel várunk Mindenkit.

Addig is jó éjt Nektek! :)

Kékdroid Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121428

Úgy látszik, bevettem a fogalmazásgátlót.

 

Ilyesmi lesz a szalagozás -> Már most ilyen a szalagozás.

 

-Kékdroid-

Előzmény: Kékdroid (121427)
Kékdroid Creative Commons License 2012.04.20 0 0 121427

Bubu 30

 

Néhány kép a mai bejárásról, kedvcsinálónak.

 

Ilyesmi lesz a szalagozás:

 

 

Nyílik néhány virág:

 

 

Nyílik ajtó is, az út mentén, mindenféle bunkerek felé:

 

 

Meg kilátás is lesz ám:

 

 

... és még akad majd számtalan érdekesség. Tessék, csak tessék! :)

 

-Kékdroid-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!