Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2021.04.09 -5 2 1984

Be kellene vezetni az átigazolási ablakot,ami semmi esetre se lehetne dec 31. elött, ill. azt a klubot, amelyik olyan játékossal áll szóba bármilyen formában direkt vagy közvetítön keresztül a klubja megkérdezése nélkül, akinek a szerzödéséböl még több, mint 6 hónap hátra van, azt elsö alkalommal egy évre kizárni az átigazolásokból, második alkalommal az összes megszerzett pontját törölni,év végén két osztállyal lejjebb sorolni, az átigazolásokból két évre kizárni, a közremüködö játékosügynököt örökre elktiltani mindenféle kézilabdával kapcsolatos tevékenységtöl, ezen kívül mindenféle elöszerzödés illegális lenne, bármilyen szerzödés kizárólag annak érvényessége elött legkorábban 3 hónappal jöhetne létre.

Az, hogy az átigazolási hiénák tönkretehetik egy csapat majdnem egész éves munkáját, szerintem elfogadhatatlan. A ffiaknál van elég sok jó játékos, ott rel. könnyü pótolni szinte bárkit, a nöknél sajnos nem ez a helyzet, így a legerösebbek könnyen visszaélhetnek az eröfölényükkel.

Előzmény: Tonio 2.0 (1983)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1983
G-T15 Creative Commons License 2021.04.09 -3 0 1981

 Emlékeim szerint Szűcs Gabi volt magyar válogatott is, bár néha túl volt sztárolva amiről szerintem ő nem tehet. Azután játékban nem fejlődött annyit vagy a civis városban orrolt meg rá valaki és visszament Romániába. Ott is válogatott lett, nem is fiatalon, ahogy Kindl Gabi a montiknál. 

 Zácsik Szandi már középiskolába is a magyar válogatottság reményével jött Vácra. El is érte. 

 

 Én több ilyen hölgyet ismerek aki azért jött Magyarországra játszani, mert magyar válogatott szeretett volna lenni. Nem jött nekik össze, viszont legalább szerettek volna.

 Én nem írtam, hogy engem zavarna K.P. klubváltásai, az itt született vándormadarak viszont igen, akik max. 2 évet húznak le 1 klubnál és ágyő. Probléma az, hogy ennek ellenére visszaveszik őket elhagyott klubjukhoz.

 

Előzmény: Süni2 (1965)
RnD Creative Commons License 2021.04.08 -6 5 1980

Ez a topik női bajnokságról szól....:)

Előzmény: vitaceae (1979)
vitaceae Creative Commons License 2021.04.08 0 0 1979

Dabas - Komló sem volt még egy sem. :-) 

Előzmény: RnD (1977)
vitaceae Creative Commons License 2021.04.08 0 4 1978

A Győr és a Debrecen sem játszottak még. Veszprém - Tatabánya sem volt. 

Előzmény: RnD (1977)
RnD Creative Commons License 2021.04.08 -4 4 1977

Sőt, ahogy látom az összes fordulót feltették már május 30-ig, ez lenne az utolsó meccsnap a szezonban. Persze konkrét időpont még kevés van, erről a csapatok egyeznek majd meg egymással.

 

És kiderült hogy lesz idén is FTC-Debrecen bajnoki....:) Mert nyolc hónap eltelt már, de eddig ennek még időpontja sem volt. (Az egyetlen párosítás az NBI-ben amiből meg egyik meccset sem játszották le....)

Előzmény: vitaceae (1976)
vitaceae Creative Commons License 2021.04.08 0 0 1976

A csapatok elkezdték a hiányzó utolsó fordulók időpontjait beírni az MKSZ oldalára.

Fradi - Siófok május 1.,

Fradi - Győr május 5.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.04.08 -5 2 1975

'Szerintem Asmának az EU-s útlevél kellett, nem különösebben érdekelte őt a magyar válogatott. De persze ez is csak vélelem a részemről.'

 

Ebben szerintem tévedsz,azt gondolom hogy Asma nagyon szeretne a válogatottban játszani,és meg is érdemelné mert kimondottan jó szezont futott eddig.....más kérdés hogy erre én most semmi esélyt nem látok!

Előzmény: Tonio 2.0 (1966)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.04.08 -5 1 1974

Nagyon úgy tűnik.

Előzmény: Kommentszekció (1973)
Kommentszekció Creative Commons License 2021.04.08 -2 1 1973

A meglepetés az Óvár menetelése volt,most kezdenek a helyükre kerülni.

Előzmény: schanc (1913)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 0 3 1972

Tudtommal azóta se tért vissza a tunéziai válogatottba. Azért ez beszédes.

Előzmény: Tonio 2.0 (1966)
vitaceae Creative Commons License 2021.04.08 0 1 1971

Igen. Május 30. az utolsó forduló. 

Előzmény: bandineee (1970)
RnD Creative Commons License 2021.04.08 -3 6 1969

Ez a "vélelem" gyenge lábakon áll. Ha El-Ghaouit csak az "EU-útlevél" érdekelte, miért várta ki a három évet, miért nem tért vissza a tunéziai válogatottba, miért tett meg mindent h megfeleljen az IHF/EHF kritériumoknak és magyar válogatott lehessen....?

Előzmény: Tonio 2.0 (1966)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.08 -2 2 1968

Ő is volt felvidéki up válogatott, Zácsikot elengedték a tótok a 3 év előtt és ígyjátszhatott az eb-n magyar színekben, Oguntoyét nem és le is maradt róla.

Előzmény: Tonio 2.0 (1959)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.08 -3 1 1967

Fordítva: állampolgárságot szerzett, majd várt három évet.

Előzmény: Süni2 (1965)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -3 0 1966

Szerintem Asmának az EU-s útlevél kellett, nem különösebben érdekelte őt a magyar válogatott. De persze ez is csak vélelem a részemről.

 

Szintén szerintem: Kovács Patrícia most beférne, hogy később mi lesz, azt pedig nem tudjuk.

 

Az ő döntése, tiszteletben tartom, ennyi.

Előzmény: Süni2 (1965)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 -1 6 1965

Vagy csak nem akar két szék közül a pad alá esni, ld. El-Gaui esetét.

 

Elköszönt a tunéziai válogatottól, mert a magyar válogatott jobb a tunéziainál, ki is várta szépen a három évét, állampolgárságot is szerzett, aztán tétmeccsen talán nem is szerepelt soha a magyar válogatottal.

 

(Várja szerencsétlen a csodát, mint ahogy Szűcs Gabi és Oguntoye várta korábban.)

 

Kovács nyilván azzal számolt, hogy esélye sincs a magyar válogatottba bekerülni, és ez többé-kevésbé igaz is.

 

Most is csak azért lehet téma, mert T.G. nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, míg a T.G. után következő irányítók nem stabil játékosok egyelőre.

 

Csakhogy ahogy ő is sokat fejlődött 22 és 25 éves kora között, úgy a 19-22 év közötti irányítóink is fejlődni fognak. (Ráadásul többségük jobb, mint a 22 éves Kovács. Ha Patrícia úgy döntene most, hogy lemondja az osztrák válogatottságot, három év múlva, mire magyar színekben pályára léphetne, jó eséllyel nem  lenne versenyképes az UP-kortól fogva magyar mezes társakkal.)

 

 

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (1959)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 -1 2 1964

"De leginkább őt kéne megkérdezni erről, lehet, hogy jobban tudja. :))"

 

Ebben abszolút igazad van.

Előzmény: Tonio 2.0 (1963)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -1 2 1963

Így van, az egy tényszerű hsz volt.

A legutóbbi pedig egy vélemény volt tőled, amivel én speciel nem értek egyet.

Nem arról volt szó ugyanis, hogy ki hol játszhat, szerintem senki sem vitatta annak a jogszerűségét, hogy Kovács Patrícia osztrák állampolgárként pályára léphet az osztrák válogatottban.

Csak éppen magyar nemzetiségűként ha így döntött, ebből vontam le azt a következtetést, amit, de persze, hozzátettem, hogy "valószínűleg! nem buzognak túl benne a magyar nemzeti érzések".

Lehet más oka is a döntésének, pl úgy gondolta, semmi esélye nem lesz bekerülni a magyar válogatottba, szülői presszió, kettős identitás, és mindkettő nemzeti érzés buzog benne, de az osztrák jobban, több barátnője van az osztrákoknál, jobban tetszik a mezszínük, stb, én a szerintem valószínű szcenáriót írtam le.

De leginkább őt kéne megkérdezni erről, lehet, hogy jobban tudja. :))

Előzmény: Gojira (1962)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 -1 0 1962

Igen, és a 1937-ben leírtam, hogy miért.

Előzmény: Tonio 2.0 (1961)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -3 2 1961

Szerinted.

Előzmény: Gojira (1960)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 -2 4 1960

"Értem, de ha valaki - magyar származása ellenére - az osztrák válogatottban kíván játszani, abban valószínűleg nem buzognak túl a magyar nemzeti érzések."

 

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Előzmény: Tonio 2.0 (1959)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -2 0 1959

Értem, de ha valaki - magyar származása ellenére - az osztrák válogatottban kíván játszani, abban valószínűleg nem buzognak túl a magyar nemzeti érzések. Ami szíve joga egyébként, én nem ítélem el emiatt, ha így van.

Ogu kicsit más eset, neki nigériai és magyar (szlovák, vagy felvidéki magyar, nem tudom) felmenői vannak, meg ő elég sokáig várt szerintem, aztán miután tudatosult benne, hogy a magyar válogatottba soha az életben nem fog tudni bekerülni, akkor lett szlovák válogatott, nem?

Én így emlékszem.

Patrícia szerintem jelenlegi teljesítménye alapján akár magyar válogatott is lehetne - nem akarok senkit megbántani, de nála gyengébb képességű játékosok is voltak már válogatottak... -, de ez a hajó már valószínűleg elment.

Előzmény: Gojira (1957)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.04.08 -1 1 1958

Meg azt érzi hazájának.

Előzmény: Gojira (1957)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 0 4 1957

"Mondjuk azt nem nagyon értem, miért akar valaki női kézilabdában osztrák válogatott lenni"

 

Mert pl. Ausztriában született, ott nőtt fel stb.

Előzmény: Tonio 2.0 (1956)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -2 0 1956

Mondjuk azt nem nagyon értem, miért akar valaki női kézilabdában osztrák válogatott lenni, már ha vannak céljai, ambíciói a válogatott kézilabdában, ugyanis az osztrák válogatottal nem fog sehova sem eljutni.

Bár mivel bővítik az Eb-mezőnyt, végül is egy-egy Eb-csoportkör összejöhet, főleg ha rendezők.

Hát kb ennyi, kivéve ha megint jön egy Prokop, aki megvesz néhány délszláv, posztszovjet, stb játékost nekik, de egyelőre nem úgy néz ki, mintha az osztrákok túl sokat foglalkoznának a női kézilabdával.

Előzmény: Süni2 (1951)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.08 -5 1 1953

Dehogy érted, nem is akarod megérteni. Senki nem kérdöjelezi meg a magyarságát, ezügyben tudatosan csúsztatsz. Kizárólag arról van szó, hogy kézilabdailag nem számít magyarnak, mivel nem jöhet szóba a magyar válogatottnál, a saját döntése alapján.

Előzmény: Süni2 (1950)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 0 2 1951

Elég fiatalon, kb. 22 évesen igazolt Vácra, és védekezni nem nagyon tudott. Azóta eltelt 3 év, és nyilván fejlődik.

 

Abban egyetértünk, hogy 25 éves korára több fiatal irányítónk is jobb lehet nála, ha a sérülések elkerülik őket, de, ha a vele nagyjából egyidős T.G.-vel vetjük össze, T.G.-nél sokkal jobb.

 

Hogy miért váltogatja a klubjait? Magánvélemény, de val.szeg. nem a klubhűség mintaképe.

 

Hogy miért osztrák válogatott? Mert oda könnyebb bekerülni, ráadásul könnyebb is megragadni ott. Kapott behívót, élt vele, és egy bizonytalan magyar válogatottságért nem akart 3 évig várni. /Pláne, hogy nem kizárható módon a semmit várta volna, ld. Aszma esetét./

 

 

Előzmény: G-T15 (1949)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 0 3 1950

Értem, hogy mit akartok mondani, de, hogy itt egyesek k. nagymagyarként kérdőjelezik meg mások magyarságát, az felháborít.

Előzmény: RnD (1947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!