Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109774

Akkor már nem maradt ki az expo gomb.

Előzmény: MesterAron (109724)
Jahno Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109773

Expogomb nekem kimaradt... Ha szakszervíz írását berakja, akkor szerintem sok embert meggyőzött, hogy ott nagy turpisság vala. Mármint 50%-ra, ha csak nem úgy volt, mint az a notebook, amit tegnapelőtt hozott a júzer, mondván előbb elromlott, aztán útközben kapott 1-2 csepp vizet. Kér volt titkolnia, mert mi sem vagyunk hülyék, ha kb. 1 deci még így is kifolyik belőle. Szervezzünk csoportos szakértést és verekedést :-D

Előzmény: monyesz (109770)
Peti--- Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109772

Ezt én is így gondolom sajnos. Attól még a konkurenciához képest olcsó. :(

Előzmény: BUSZNYI (109771)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109771

Nem hiszem, hogy túl sok fizetőképes vásárló akadna közöttünk. Sajnos....

Előzmény: Peti--- (109759)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109770

Mivel az expogombbal is vannak gondok, az feltehetően nem a műanyag lapkától van a keresőben.

Nem értem a hópistálást, mikor szakszervíz mondott egy kár helyreállítási értéket, ami egyértelműen külső behatás eredménye. Ilyenkor meg kellene állapodni a két félnek, de szerintem ebből mi maradjunk ki, sokféle variáció lehet az eredeti állapot visszaállításától a javítás árának megosztásáig, de akár bíróságra is lehet menni.

Előzmény: Jahno (109766)
Abu F Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109769

Nyilván pár Pentax specifikus tudort kellene megkérdezni. Nem is értem, hogy a Somogyi Béla utcaiak miért nem a PFC-szakértőkhöz fordultak, hiszen nyilván nemigen találkoztak még ilyen ritkaságszámba menő kütyüvel ;)

Előzmény: Jahno (109766)
Abu F Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109768

Talán az sem véletlen, hogy a gép és objektívjei hirdetésén kívül nincs is több posztja Pentax fórumokban.

Előzmény: Rollei (109742)
Abu F Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109767

Nyilván nem csak te vagy úgy... Ezért te és a hozzád hasonlók már eleve nem sóztak volna el egy ilyen vázat "jó állapotú"-ként! 

 

Előzmény: Rollei (109739)
Jahno Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109766

Én még azt mondom, hogy pár Pentax specifikus tudort meg kellene kérdezni, mert nekem eddig alap volt, hogy ismeritek ezt a homályosodós mókát. Soós szerint egy műanyag lap van a kereső hátán, azt kell leverni. Sajátomon lehet ki is próbálom.

Előzmény: Rőth Sándor (109741)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109765

Szia Emyl,

Hol veszed a cactust, én is éppen vásárláson gondolkodom, de itthon nem találok.

Előzmény: emyl (109749)
Rollei Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109764

Egyrészt tisztában vagyok a korlátaimmal, másrészt nincs alkatrészem, harmadrészt még nem szedtem szét DSRL-t, így nem olyan gépen rutinoznék, amit utána még használni is akarok. :-))

Előzmény: nvizsla (109763)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109763

A fiókban nem fog megjavulni! Ha nekem volna egy ilyenem, megpróbálnám megjavítani, ugyanis javítottam már k-r -et hasonló hibával, motorhiba volt.

Előzmény: Rollei (109762)
Rollei Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109762

Gondolom a te K10D-nek is tükör-blende mozgató mechanika hibája van. Ha ésszerű áron tudsz megoldást, az engem is érdekelne, mert az enyém is ott figyel a fiókban, de jobban örülnék, ha ehelyett inkább időnként kisegítené a tesóját. 

 

 

Előzmény: hellsing (109760)
BenShearer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109761

Köszi a vakus tippeket, valamivel okosabb lettem.

 

Most az árat nem nézve 3 opció maradt.

Pentax 360 FGZ

Metz 44 AF-2 (ez csak újonnan van)

Metz 48 AF-1

 

Na majd még agyalok. :)

hellsing Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109760

"Mi lett a K10 sorsa, alkatrésznek nem eladó?"

 

Nem, köszönöm, keresek hozzá alkatrészt. Másodhegedűsnek jó lenne.

Előzmény: nvizsla (109718)
Peti--- Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109759

Leendő K-1 tulajok remélem most figyelnek, ezért az árért 2,8-as nagytele potom összeg. Nemrég próbáltam egy Nikon 2,8-as obit. Mondjuk az VR és AF-es, de 3,5 MFT, ez meg kétszerezővel is 1 MFt alatt van.

Előzmény: BUSZNYI (109758)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109758

Nem is tudom valaki keresett itt egyszer nagy telét. Most találtam egy szép állapotút ha kell valakinek:

http://www.subito.it/fotografia/pentax-a-star-400-e-teleconverterfiltro-pf-varese-102143349.htm

 

mckmester Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109757

"Nekem anno egy Sigma 510 Super jött szembe jó áron, és a P-ttl, HSS miatt megvettem"

 

Én az FGZ 360 -al voltam pontosan ugyanígy. Erre a szettre alkudtam anno egy nagyon jó árat váz nélkül

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132920601&t=9195686

Istenem hát nem benne volt? A szűrőt nem tudom mire használni egyedül, de elvan a sarokban nem kér enni. 

Előzmény: monyesz (109756)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109756

Igen, ott van valahol egy középút, ahol teljesítmény-tudás-ár jó egyensúlyban van. Nekem anno egy Sigma 510 Super jött szembe jó áron, és a P-ttl, HSS miatt megvettem. A vezeték nélküli módot is tudja szerintem, bár nem próbáltam.

Előzmény: Peti--- (109754)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109755

 Metz 40mz is tud optikai vezeték nélküli módot.

Előzmény: mckmester (109753)
Peti--- Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109754

Valamivel többért ment el a Metz 48-as vakum. Dönthető, forgatható fej, HSS, vezeték nélküli vakuvezérlés M-ben és P-TTL-ben egyaránt az arra alkalmas géppel. Nekem teljesen megfelelt.

Előzmény: monyesz (109752)
mckmester Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109753

Ezt mondom én is. :-)

Tanulni és próbálgatni felesleges egy 40-50 ezres vaku. Persze már akinek.

Most néztem egy olyan Sunpak mint az enyém, 7000 ft a Jófogáson. És az dönthető/forgatható is. 

 

Mondjuk a Pentax 360 -nak az a legnagyobb előnye (részben ezért is vettem anno), hogy a kisvakuval távolról is el tudom villantani minden nélkül. Aztán azóta persze rájöttem, hogy nekem kétévente egyszer kell, de a tudat hogy van :-). Na hátha egyszer ilyesmire adom a fejem. 

Előzmény: monyesz (109752)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109752

Tapasztalat alapján a metz 40mz sorozat (ez egy mai 50feletti kulcsámú vakunak felel meg 50mm-es gyútávon) elég megbízható, pedig nem mai gyerek már.

A váz szépen dolgozik vele Av-módban. M-ben is jó, és finoman szabályozható a teljesítménye. Kb 20-25ezer között megáll. HSS viszont nincs.

Előzmény: mckmester (109750)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109751

Az jó, a Cactus tapasztalatokról majd számolj be!

Előzmény: emyl (109749)
mckmester Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109750

"Sose volt még vakum, de néha jól jönne, és szeretném kicsit megtanulni, hogy működik"

 

Akkor vegyél olcsón valami jó középérintkezős automata vakut használtan. Tanulni azzal jobban lehet, egyszerűen azért mert azt tényleg ésszel kell használni. A P-TTL amellett, hogy kissé pontatlan, lustaságra is nevel.
A legtöbbünk azzal kezdte, nekem is van egy régi Sunpak 383 eltéve. Ma max 8 ezret vagy annyit sem ér, akkor inkább megtartom.

 

"A HSS-meg mint lehetőség lenne jó, hogy ha valamiért kellene a gyors záridő, akkor is tudjak vakuzni."

 

Az a vicces, hogy mióta ilyenem van, azóta jöttem rá, hogy a HSS nagyon ritkán szükséges feature.  Ahol volna értelme, ott ilyen-olyan okból nem lehet vagy nem érdemes használni. Pl azért mert ISO 3200 -ra feltekerve is normálisabb képet kapsz mint vakuval vagy egyszerűen túl messze vagy ahhoz, hogy a HSS töredék villanása bármiféle változást hozzon. Vagy akár egyszerűen az adott helyzetben nem tolerálható a vaku töltési idő alatti kiesés.

 

"Ezek a 36-os, 44-es kulcsszámú vakuk ennyire kicsinek számítanak? "

 

Semennyire. Az 56 -os meg 58 -as nagy :-). A lámpa abban sem sokkal erősebb, csak ott a zoomolt értéket adják meg mint kulcsszám. Az a baj, hogy indirekt vakuzásnál majd mindegy, hogy van-e zoom vagy nincs.

 

"Egy használt vaku mennyire rizikós? Hány expo-t tudnak az életük során?"

 

Sokat bírnak. Ez a lutri része a dolognak. Normál amatőr felhasználás mellett (évi max 1000 villantás) szvsz élethosszig bírja. Függ attól is, hogy mennyire tartod melegen. Ha egy este folyamatosan megy (tölt-fullra villant majd újra tölt-villant órákig), akkor komolyabb az elhasználódási faktor, mintha óránként 10 -et villantasz vele. Egy csőcsere egyébként nem a világ.

Előzmény: BenShearer (109746)
emyl Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109749

HSS jó móka, anno szitakötőt makróztam da4/300zal, 1/500, kétoldalról két 360as vaku odabiggyesztve oszt hadd szóljon...

idén annyi változik hogy kapnak a vakuk szép 28centis softboxot meg valami normálisabb felfogatást, meg zsinóros összekötés helyett cactusv6-ot

 

monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109748
Előzmény: BenShearer (109746)
monyesz Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109747

Nincs olyan hogy hobbi szint. Téma van, amihez megvilágítás kell! A fénymennyiság a távolsággal négyzetes csökken. Indirekt megvilágításnál, HSS-nél megint csökken...

Gyak egyik mai márka sem olyan üzembiztos, mint régen. :)

Előzmény: BenShearer (109746)
BenShearer Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109746

Köszi!

 

Sose volt még vakum, de néha jól jönne, és szeretném kicsit megtanulni, hogy működik, stb.

A HSS-meg mint lehetőség lenne jó, hogy ha valamiért kellene a gyors záridő, akkor is tudjak vakuzni.

 

Ezek a 36-os, 44-es kulcsszámú vakuk ennyire kicsinek számítanak? (gyári K5-II kulszám 11). Hobbi szintre sem elegek?

 

Egy használt vaku mennyire rizikós? Hány expo-t tudnak az életük során?

 

 

 

mckmester Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109745

HSS -t tud a K-5 II. Sot az FGZ 360 is tud. Használtam rajta.

 

Hogy a kettő közül melyik? Az leginkább attól függ, hogy mennyire használod portré módban a géped. Ha sokat akarsz portré módban plafonra vakuzni, akkor a Metz. Ha nem, akkor inkább a Pentax. Ez utóbbit a kezelőfelülete miatt és a kompenzációs lehetőségek miatt nem cserélném le a Metzre.

Előzmény: BenShearer (109743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!