Keresés

Részletes keresés

tilták3 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 4282

Ha valakit esetleg érdekel vannak eladó kecskéim most hoztam őket egyik haveromtól de nekem nem kellenek 30eFt a kettő.

 

tilták3 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 4281

Valaki nem tud eladó pumi vagy mudi kölyköket zala somogy baranya vonzáskörzeteiben? Köszönöm előre is a válaszokat!

khirke Creative Commons License 2016.12.01 0 0 4280

Legnagyobb bánatomra az egyik bakom, aki eddig hófehér volt, mostanra úgy döntött (immáron 1,5 évesen), hogy a Te kisbakodhoz hasonlóan elkezd szürkülni... (apáról féltesók) 

Ettől függetlenül ennek nem örültem különösebben. Az egyszínű fehéreket jobban szeretem...

Előzmény: krisztina.mexico (4279)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.11.28 0 0 4279

 

Nálunk is "érnek" a színek, ahogy korosodnak a gidák. Mint a dalmata kölyköknél :))

 

 

 

Előzmény: booerang (4278)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4278

  Guszti,a főnök!

Az idei ellés február végén,március elején volt,most 9 hónaposak.Az idei termésből,akik még velünk vannak:

Vendel,idei kisbak,ő a fekete-fehér anyánktól van.

 

  Babóca,ő van Baracktól.

 

  Pihe,az ő anyja a legtincsesebb.

 

 Milla,aki születéskor inkább fekete volt,most,mintha ikrek lennének az anyjával.  

 

 

  Ő pedig nem a büszkeségünk,de érdekes volt visszanézni,milyen volt még tavaly nyáron,és mi lett belőle.Egyébként ő Pihe 2 évvel idősebb testvére,de még egy búr baktól volt vemhes az anyja,úgy hoztuk.

Előzmény: booerang (4277)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4277

Nálunk kb 25 kg körüliek,igaz az anyáim sem óriások.

Ha sikerül,én is csinálok képeket,már csak a szín öröklések miatt is,megér egy misét:-)))

Nemsokára eldől,fogunk-e bővíteni,ha igen,akkor megpróbálunk néhány nagyobbat beszerezni,persze,ha találunk kedvünkre valót.

booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4276

Megvárjuk a következő őszt,nem sietünk.Ivarzás volt náluk tavasszal,hallottuk a hangosabbakat.

Azt hogy milyen befolyással van a tejelésükre,szerintem egyede válogatja,ha amúgy is jobban tejelő a rokonság,akkor valószínűleg így is,úgy is lesz teje,ha meg nem,csinálhatsz,amit akarsz.:-) De ezt Khirke jobban el tudná mondani.:-)))

Előzmény: zebra-bara (4266)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4275

Ezek az enyéim nyolc hónapos korukig szoptak (a legkisebb nem, az ő anyukája kb 6 hónapos után elapadt). Nálam nincs hely szétválasztani az állományt, szóval éjjel mindig együtt vannak, nappal ha nem esik az eső, akkor tudom külön legeltetni az anyákat.

De nekem sem cél korán fedeztetni, egyedül ami visszatart, az az, hogy ha nagyon elhízik a nyáron, akkor az a további termelésére nehogy negatív hatással legyen. Az enyéim is legelnek, éjszakára kapnak kb 3 hete, most egy pár napja nappal is egy villa szénát, egyéb nuku.

Előzmény: khirke (4274)
khirke Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4274

És tudom, hogy más vélemények szerint megéri évesen elletni, mert addig sem áll üresen, haszon nélkül a fiatal állat, de nekem az a tapasztalatom, hogy az évesen megellett anyák -lévén nem intenzív fajta- nem adnak annyi tejet, hogy érdemes legyen feji őket. Személy szerint az alig 1,5 literes kecskéket nem szeretem a fejőálláson látni. Akkor meg minek? :))

Persze más a helyzet egy olyan fajtával, amit elletnek 12-14 hósan, ad intenzívben 3 litert, de nálam ilyen nincs :)))

 

Előzmény: khirke (4273)
khirke Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4273

Én nem fedeztetem a születésük évében őket. De nincsenek is akkorák, hogy érdemes lenne. Az átlag 30 kg alatti.

Nem is gyúrok különösebben erre. Relatív korai választás, abrak nélkül a legelőn nőnek, ahol is főleg most, már igen sokat kell gyalogolni a betevő falatért, így tuti nem lesznek 8-9 hósan 30 kg felettiek. Tavasszal ha lehetne is, azt meg kihagyom, hisz nem megyek semmire az augusztus-szeptemberi ellésekkel, helyette kénytelenek megvárni az augusztus- szeptemberi fedeztetést. :)

Előzmény: zebra-bara (4271)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4272

 

Az enyémek is kb akkorák mint a te nagyod nekem ez a kisebb a 34kilós. Ha minden igaz akkor április 12-16között fog elleni.

Előzmény: zebra-bara (4271)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4271

Igen, az a kicsi azt direkt úgy próbáltam fotózni hogy látszódjon a különbség. Igazából ez az egy nagy dög, amin vacillálok. Lehet hogy akkor várunk velük kora tavaszig, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: tilták3 (4270)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4270

Nálam a két idei akkora kb mint nálad a legelső képen lévő talán kicsivel nagyobbak. Azt még be merném fedeztetni de van egy kép amin 2 kecske van egymás után az utolsó az még elég kicsi hozzá. Ha vársz velük március áprilisig az sem nagy probléma. Volt olyan kecském amit véletlen befedezett a bak 7hónaposan akkora volt mint nálad az a fehér kecske és szépen leellett 1 gidát és volt nála 1,5liter tej és következő fedeztetésre volt 44kg. Kecskéje válogatja.

Előzmény: zebra-bara (4269)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4269

Hoztam képeket. Ezek közül pont egyik sem tincses, talán azért nem csaptok ki innen...

Ő Lukrécia, a fekete Luca lánya, ő a legnagyobb:

 

Ez a legkisebb, a kistermelésű alpesi-szerű anya leánya, KisCsillag:

 

 

itt a különbség kettejük között: 

 

Ő meg a tincses Picur lánya, Boriska:

 

Itt meg mindhárman az Emese mellett, talán látszanak a méretek:

 

ez meg a bónusz :) :) Talán neki a leghosszabb a szőre per pillanat :)

 

Vélemény?

Előzmény: zebra-bara (4268)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.25 0 0 4268

Köszi. Hát a súlyukat azt nem tudom, csak saccolom. De 30 kg körüliek már lehetnek, ez az egy tutira van már annyi. Megpróbálom őket lefényképezni, hátha úgy egyértelműbb lesz az "ítélet". A januári meg tavaszi vemhesítés annyiban gáz, hogy akkor nyilván ősszel megint kimaradnak a csapatból, úgyhogy mindig egy fél éves csúszásban lesznek.

Előzmény: tilták3 (4267)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 4267

Ha szépek és megvan a súlyuk is én nem várnék velük. Én30kiló alatti kecskét nem fedeztetek be de nekem az ideiek közül volt egy 34kilós és egy 36kilós kecske most novemberben vették fel a bakot. Április közepéig még sokat erősödnek. Egyébként a kecskét bármikor be lehet fedeztetni nekem ez a tapasztalat. Ha januárban engeded rájuk a bakot amiben nincs gida azokat akkor is ugyan úgy be fogja fedezni.

Volt olyan anyakecském hogy júliusban üzekedett de volt olyan is amelyik decemberben-januárban attól is függ mikor ellett.

Előzmény: zebra-bara (4264)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.24 0 0 4266

oh, ennek örülök. És akkor jövő augusztusig vártok, vagy megpróbálod tavasszal fedeztetni őket? Ivarzanak egyáltalán ezek a parlagiak tavasszal? Van tapasztalatod az ilyen 1,5 évesen termékenyítettekkel, milyenek lesznek termelésben?

Előzmény: booerang (4265)
booerang Creative Commons License 2016.11.24 0 0 4265

Nekünk is van 3 csajszi,akik most 9 hónaposak,mi várunk velük.Az egyik épp a napokban ivarzik,kerítésen keresztül izgatja szegény Gusztit.:-)))

Ráadásul hangosan ivarzik,áll a legelő közepén és ordít,először azt hittem,valami baj van,rohanok hozzájuk,mire látom,csak fiúzni szeretne.

Előzmény: zebra-bara (4264)
zebra-bara Creative Commons License 2016.11.24 0 0 4264

Jó volt a sztori!

 

Tanácsot kérek.

Ti mit csináltok az olyan leánygidákkal, akiket még ősszel nem akartok fedeztetni? Van ugye három db februári csajom, közülük az egyik, a Böszme Luca lánya már most akkora mint az anyja. Gáz, ha csak jövő augusztusban vemhesülnek, 1,5 évesen? Igazából én nem vagyok híve a korai tenyésztésbevételnek, ezért gondoltam arra hogy hagyom őket szépen kinőni, de rosszat sem akarok, hogy túlságosan elhízzanak és az legyen a gond a későbbiekben. Luca és a másik parlagi, a szürke (az Emese) is 1,5 évesen pasiztak először, de ők eléggé szar helyről jöttek hozzám egy éves korukban, csontsoványan.

A tincsesem, Picur, még mindig napi egy litereket ad. Februárban ellett. :) Most vittem el pasizni. A lányát nézegetem, nézegetem, de a patája körül kócos csak a szőre, máshol nem látom hogy nőne neki, vagy hogy hosszabb lenne mint a másikaknak. Cserébe tőből letörte az egyik szarvát...

tilták3 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 4263

Azokból kolbász lesz :)

Előzmény: triplaharom (4262)
triplaharom Creative Commons License 2016.11.23 0 0 4262

Akkor nézel majd igazán nagyot, ha mennek majd a cseremalacok is hozzád... (:-)))

Előzmény: tilták3 (4261)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 4261

Hát még eddig velem sem. Olyan volt hogy a szomszéd faluból visszajött a kecske amit eladtam de ilyen hogy a ház előtt vár egy kecske ilyen nem. De itt látszik hogy mennyi eszük van tudta hol kell keresni a kecskéket. Egyébként nagyon szelíd kecske és tegnap be is üzekedett. Tőgyállása sem rossz jó neki mindkét tőgyfele. Kíváncsi leszek majd mit produkál.

Előzmény: triplaharom (4260)
triplaharom Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4260

Szép történet. Velem még ilyen sose történt... (:-)))

Előzmény: tilták3 (4257)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4259
tilták3 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4258

tilták3 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4257

Nem. Megismerem az enyéimet :) Közben megérkezett a gazdája aztán mondta hogy most cserélte őket malacokért. De mérges rájuk mert mindent szétszednek nála nincs jó helyük. Mondtam neki hogy megveszem úgyhogy kifizettem a kecskét és most a szomszéd faluból az egyik barátomtól hozok neki 1 bakot mert pont üzekedik. Én meg pont tegnap adtam el a bakkecskémet mert befedezte az összes anyámat és télre nem akartam megtartani. 5ezret adtam a kecskéért és magától átköltözött.

Előzmény: triplaharom (4254)
booerang Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4256

Minden kedves névnaposnak és közelgő névnaposnak sok boldogságot!!!

booerang Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4255

Hosszúra nyúlt az éjszaka?:-)))

Előzmény: triplaharom (4254)
triplaharom Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4254

Nem lehetséges hogy a Tiéd az, csak most ért haza... (:-)))

Előzmény: tilták3 (4253)
tilták3 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 4253

Nekem aztán jól indult ez a reggel. Arra kelek hogy ugatnak a kutyák kinézek egy kecske áll a ház előtt. Kimegyek kinyitom az ajtót hogy majd megfogom erre bejön az ajtón mellettem mekeg megy hátra a többihez. Jobban megnézem pont üzekedik valakitől biztos megszökött. Hát még ilyen sem volt velem :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!