Keresés

Részletes keresés

gábor 321 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 135

Szerencsémre az én fájdalmam nem ilyen eredetű.

Mikor beleszúr, egy elég erős nyilalló fájdalmat érzek de pillanatokon belül ahogy jött úgy el is múlik, talán csak egy rossz mozdulat miatt.

Ma voltam az orvosomnál, elküldött egy új MRI-re a kiújulás egyértelmű kizárása miatt, és szerencsére a gyógytornász is hétfőn újra kezelésbe tud venni.

Jó egészséget mindenkinek!

Sfakutya Creative Commons License 2014.12.09 0 0 134

Mivel nem tudom, hogy pontosan mi okozza a fájdalmadat, ezért nehéz válaszolni.

Nekem volt egyszer  egy olyan ideggyulladásom, hogy a fájdalomtól hónapokig szenvedtem. Nappal is nagyon fájt, de az éjszakáko még rosszabbak voltak. Alig tudtam aludni. Nekem nem a derekam fájt akkor, hanem a nyakamnál volt a gyulladás, így járni valamennyire tudtam. Éjszakékon át bolyongtam a lakásban, hiába vettem be a fájdalomcsillapítókat. Arra emlékszem, hogy a sok fájdalomcsillapítótól viszont a végén már nem tudtam rendesen beszélni, annyira eltompította az agyamat. A fájást viszont alig.

Már nem emlékszem, hogy mitől múlt el. Talán az idő, a sok pihenés és a szerencse.

Előzmény: gábor 321 (133)
gábor 321 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 133

És még amit szeretnék megkérdezni.hogy mennyi idő után lehet menni dolgozni ( nem végzek nehéz fizikai munkát, felváltva dolgozok ülve és állva).

Köszi.

gábor 321 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 132

Igen azt már tudom, hogy az a tempó amit diktáltam egy kicsit több volt mint amit a szervezetem egy ilyen műtét után elbírt volna.

De azt szeretném tudni, hogy ami most pillanatnyilag van az mi, mivel és mikorra szüntethető meg?

Köszönöm.

Sfakutya Creative Commons License 2014.12.08 0 0 131

Kapcsolj egy kicsit vissza a sebességből. Feküdj le, pihenj sokat. Most ne tornázz, ne ússzál és ne túrázzál. Főleg olyan sokat, mint ahogy leírtad.

Lassulj le és akkor idővel elmúlik!

Előzmény: gábor 321 (129)
gábor 321 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 130

Közben utánanéztem és a panaszaim leginkább az ideggyulladás tüneteire hasonlítanak.

 

http://www.centro-medical.hu/tajekoztatok/Az_agyeki_gerinc_betegsegei/ )

 

 Volt-e már valakinek ilyen, és milyen gyógymóddal és mennyire sikerült meggyógyítania?

 

Köszönöm a választ. Jó egészséget mindenkinek.

gábor 321 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 129

Sziasztok!

Következők miatt szeretném a segítségeteket kérni. 2014 augusztus 22-én műtöttek porckorongsérvvel a derekamnál az 5-ös csigolyánál.

A műtét és az azt követő rehabilitációs program nagyon jól sikerült, talán ezen is felbuzdulva úgy gondolom megerőltethettem magam a mellúszással.

Sajnos csak úgy tudok úszni, hogy a fejem kiemelem a vízből. Mondták, hogy úgy ne ússzak, de mivel nem okozott problémát, egyre többet úsztam így, tekintettel arra, hogy régen 3000-3500 métereket úsztam le így probléma nélkül.

Ez már a műtét utáni 10-ik héten lehetett.

Uszodából hazajöttem, majd kb egy óra múlva a műtét helyén olyan iszonyatos szúró fájdalmam volt, hogy azonnal összerogytam. Alig bírtam felállni, így kénytelen voltam   másnap az orvosomhoz visszamenni.

Gyulladáscsökkentő gyógyszert szedtem 6-7 napig és feküdtem szigorúan. Közbe a derekam úgy beállt, hogy egy óránál többet nem tudok menni, néha most is beleszúr, bár a fájdalom nem annyira nagy.

Minden nap 2X35 percet tornázok, hason, háton, négykézláb, és különböző labdákkal.

Nem merek elindulni itthonról sétálni, mert attól félek, hogy megint beleszúr és összeesek.

Nem a sérvem újult ki, mert az a jellegű fájdalmam teljesen elmúlt és a doki aki megvizsgált is mondta, hogy nem olyan jellegű a panaszom.

Mikor sétálok, ahogy kezdek fáradni, egyre kisebbeket tudok lépni és a vége felé érzem, hogy nemsokára jön megint ez a szúró benyilalló érzés.

Ha valakinek volt hasonló problémája vagy tapasztalata, kérem írjon.

46 éves múltam soha nem okozott problémát az egész napos mászkálás, a 25-30 kilométeres túráktól sem voltam megijedve, most meg  a boltba nem merek kenyérért szinte átsétálni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Molnár Gábor.

 

 

kaktuszpeti Creative Commons License 2014.11.11 0 0 128

Köszönöm!

Mindenképp el fogok menni egy reumatológushoz, maszek alapon. 

Nem szeretném sokáig halasztani, hátha már késő lesz.

 

Előzmény: tomfree (126)
tomfree Creative Commons License 2014.11.11 0 0 127

Nem szükségszerű, hogy műtétre kerülj. A legtöbb sérves probléma orvosolható hagyományos módszerekkel. Nekem is két nyaki sérvem van/volt, nem írtad meg, hogy mikor jelentkezett az egész. Az első 1,5 hónap pokoli volt, iszonyú fájdalmakkal járt és nem segített semmilyen gyógyszer. Ezzel együtt az egyik karomba sugárzott ki a fájdalom, olyan volt, mint ha reumás fájdalom lenne, de ötször annyira fájdalmasan és az egyik mutatóujjam zsibbadt állandóan. Szóval amit leírsz ugyanazzal a porckoronggal lehet problémád. Amint az akut fájdalmak múltak kezdtem a gyógytornát, addig nem is javasolják igazából. Nekem a nagyobb nyaki sérvem 3mm-es volt és nyomta az ideggyököt (amiatt volt zsibbadásom meg karfájdalmam). Nagyjából két hónap mire a fájdalmak megszűntek, a karom gyenge volt, de teljesen megszűnt a probléma, az ujj zsibbadása jóformán teljesen elmúlt, a mutatóujj végében érzek még érintésre egy tompa érzetet, de neurológusok szerint elmúlik. Szóval amit javaslok: akut fájdalom idején pihenés és sok séta (nem igazán jó ha csak fekszel, mindenkinek mozgást javasolnak a gyógytornászok nyaki sérvnél), amint enyhébb a fájdalom gyógytorna minden nap (egyéni foglalkozást javaslok a TB alapú csoportos helyett ha megteheted), sok folyadék. Nekem minden fájdalmam elmúlt műtét nélkül, ma kezdem épp az aktív úszást, pedig 4 hónapja jött ki a sérvem! Fel a fejjel! Mindenképpen fontos egy jó szakorvos és gyógytornász és a mindennapi gyógytorna. Engem is mindenki műteni akart az elején, ijesztgettek mindennel. A tapasztalat az, ha 3 hónapig nem javít a gyógytorna, akkor szokták a műtétet javasolni, de ezt majd elmondja egy szakorvos. Szerintem kijössz ebből műtét nélkül.

Előzmény: Klauanya (124)
tomfree Creative Commons License 2014.11.11 0 0 126

Szia!

Szerény véleményem szerint a röntgen magában kevés. Engem a reumatológus szakorvos elküldött egy csomó másik vizsgálatra, hogy kizárjon mindent (EKG, tüdőröntgen, mellkasröntgen, MRI). Az összes vizsgálat közül az MRI mutatja meg legjobban a szöveteket, így ha esetleg sérved van, az fogja kimutatni, a röntgen nem (nálam is így volt).

Amit nálad a röntgen kimutatott az semmi különlegeset nem tartalmaz szerintem, javaslok egy MRI-t. Ez beutalóval ingyenes (de hónapok mire sorra jutsz), fizetősként megvan hamar. Kérdezz meg egy neurológust vagy reumatológust.

Szerintem a zselatinos kúra nem sokat ér, addig amíg nem tudod, hogy mi okozza a panaszod, ne lógj fejjel lefelé, ne menj csontkovácshoz és ne erőltesd a nyakad meg a hátad. Ennél okosabbat nem lehet itt mondani. Simán lehet egy nyaki porckorongsérved, az sokszor fejfájásba sugárzik, de ismétlem, ez csak találgatás itt MRI és szakorvosi vélemény nélkül.

Előzmény: kaktuszpeti (125)
kaktuszpeti Creative Commons License 2014.11.09 0 0 125

Sziasztok!

Már egy jó éve tartó fej és nyaki fájdalmak miatt, nemrég elmentem egy nyaki röntgenre.

Balra nehezebben fordítom a fejemet és kicsit ropog, pattog.

A röntgen eredménye: A nyaki lordosis csökkent. A csigolyatestek magassága megtartott. A zárólemezek scleroticusak. A nyaki peremszélek megnyúltak. A porcrések szűkebbek. Nyaki borda nincs.

Mit takar ez pontosan? Mire számítsak és mit javasoltok?

Torna? Lógás fejjel lefelé? Gyógyszeres kezelés, műtét?

Nemrég olvastam, hogy zselatinnal kell bekenni a problémás részeket, mert az beszívódik és beépül oda, ahol már kevesebb porcos, kocsonyás rész van. Bár, ez egy fél éves kúra minimum.

Klauanya Creative Commons License 2014.11.07 0 0 124

Sziasztok. 

Nekem tegnap derült ki, hogy 2 nyaki gerincsérvem van. A sulyosabb a 6-7 között. 4mm-re van benn és nyomja a gerinc velőt. A gyógytornát abba hagytam mert nem fáj úgy ha nem járok. Nekem is váll fájás, plusz az utóbbi időben már az egész karom fáj és a hűvelyk és mutató ujjam zsibbad. Rettenetes sokszor. 

Szerintetek megműtenek? 

Klau

BMWE90320d Creative Commons License 2013.09.06 0 0 123

Sziasztok!

 

Megműtöttek , sok xxxxxxx , teljesen rendbe jöttem azonnal. Ha beáll a sérved az összes gyógytornász és csontkovács elmehet ...

Az az iagazság nekem az egyik csontkovács mondta is amit ma kihozok az lessz a legjobb állapot ha nem javulsz nagyon sokat akkor én tehetetlen vagyok.

 

Egy kicsit kellemetlen a műtét után de kibírható. 2 napot 1 éjszakát voltam kórházban.

 

Üdv:

 

 

csavardi samu Creative Commons License 2013.09.01 0 0 122

Szia,

támaszkodni már tudok, kifejezetten erősödik, még nem "kerekedett" ki olyanra, mint előtte volt.  Attól is függ, milyen régiek a panaszok, engem a gyengülős panaszok kezdete után kb 6 héttel műtöttek. Nekem ilyen rángás nem volt, csak vállfájdalom, gyengülés, az utolsó hetekben pedig zsibbadás.

Jobbulást!

Szia

Előzmény: BMWE90320d (121)
BMWE90320d Creative Commons License 2013.08.31 0 0 121

Kedves Samu!

 

A tricepszed is hehyreállt ? Mivel nekem sajnos a karomban folyamatos idegrángatózások vannak , azt mondta a doki ez azért van mert s porckorong birizgálja az ideget.

 

Válaszod köszönöm.

 

Szia

Előzmény: csavardi samu (120)
csavardi samu Creative Commons License 2013.08.29 0 0 120

Szia!

Nekem is vállfájdalom, és tricepszgyengülés volt a fő panaszom. Megműtöttek. A műtét utáni fájdalom nem összehasonlítható a vállfájdalommal. Úgy értem lényeges fájdalom nem volt a műtét után, én inkább kis kellemetlenségnek nevezném. A legrosszabb az, hogy nem mozgathatom úgy a nyakamat (most még), mint szeretném. Hétfőn műtöttek, szerdán hazamentem. Ja, még valami, engem másfél hónapja műtöttek, már elfelejtettem, hogy a műtét után 2-3 napig a nyelés fájt. De közel sem annyira, mint műtét előtt a vállam. Tudom, hogy minden eset más, én könnyen beszélek, túl vagyok rajta szerencsésen, de fel a fejjel és gyógyulást!

Előzmény: BMWE90320d (119)
BMWE90320d Creative Commons License 2013.08.26 0 0 119

Sziasztok!

 

Ha valakinek volt megköszönném. Most írtak ki nyaki műtétre. 3-4 es csigolyámnál van szűkület.

Szóval a műtét mennyire fáj?

Eléggé idegesít , hogy a nyakam vágnák.

 

Van e gyógytornászni ?

 

Nekem 1 hónapja fáj a vállam és a tricepszem nem tudom feszíteni.

 

Válaszotokat köszönöm

genuine11 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 118

Kedves Mária !  Igen van tapasztalatom, mert múlt hét kedden műtöttek újra. Viszont most egy fiatal idegsebészt ajánlottak amit nem is bántam meg. Eltávolította a sérvet és a porckorongot és műporckorongot ültetett be a C.III..-IV.-V-VI csigolya közé és egy úgynev. Caspar rözítette. Csütörtökön itthon voltam , tulajdonképpen csak hegfájdalmaim vannak, már ma autót is vezettem.lemezzel 

Nagyné nagy Mária Creative Commons License 2013.08.04 0 0 117

Szép estét! Olyan kérdésem lenne hogy esett e már meg mással is ez az eset ami velem? "006ban lágyéki sérvre mötöttek, majd a nyakamban találtak 3 sérvet, 4,5,6.csigolyán amiböl a 6os kiszakadt,ezt 2010ben megoperálták. Honapokkal ezelött ujabb fájdalmak majd ct, mr ahol ugyanugy a 6os csigolyán találtak nagy sérvet ami kivan szakadva. Volt már valakinek hogy ugyanazon a helyen fejlödött ki ujra? Most 12.én mötenek Miskolcon ujra. Van tapasztalata valakinek hasonlo? Köszönöm....,

erika1976 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 116

Szia!

 

Köszi!!(

 

Előzmény: Newdaron (115)
Newdaron Creative Commons License 2013.03.21 0 0 115

Szia!

 

A gyógytornához nem értek, erről gyógytornászt lenne érdemes megkérdezned, hogy az eredményeid ismeretében mit mond!

 

A jobb lábad fájdalma több ok miatt is lehet, sajnos ... 

 

Ha szeretnél masszázs, egyéb kezelésre menni, keress ilyen helyet a közelben, és az ott lévő orvossal beszéld meg (természetesen, amit neked lefordítottam, annak az eredetijét vidd magaddal) !

 

Hideget, huzatot kerüld, jobbulást! :-)

Előzmény: erika1976 (114)
erika1976 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 114

Szia!!!

 

Igen voltam.Megvizsgáltak,aztán ennyi.Annyit mondott hogy nem fog hazudni,ez a fájdalom vissza fog térni.Akkor be fekvés infuzióra.Mivel jelenleg panaszmentes vagyok,nem fáj a nyakam semmit sem csinálnak.Se gyógytornát nem írtak ki,se masszást semmit.A jobb lábam viszont néha comtól lefelé fájogat.nem tudom ez ettől lehet e?

 

Nem tudom mekkora baj ez a gerinc csatorna szűkület,hiszen ott van a gerincvelő,de ezek szerint semmi bajom!?

 

A neten ezt találtam,és próbálom csinálni,remélem nem teszek nagyobb kárt magamban.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wIt_0-M6OEY

 

Műteni nemigen műtik ezt mert gáz a nyaki szakasz.Meg nem is szeretném.

 

 

Köszönöm az érdeklődést!!

Előzmény: Newdaron (113)
Newdaron Creative Commons License 2013.03.18 0 0 113

Szia!

 

Jártál már a neurológián?

Előzmény: erika1976 (110)
erika1976 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 112

Szia!

 

Nem erősödtek a panszaim hála istennek!Próbálok figyelni magamra.Aztán majd meglátjuk mit mondanak....

Előzmény: Newdaron (111)
Newdaron Creative Commons License 2013.02.16 0 0 111

Szia!

 

Az egészségügy malmai eléggé csikorgósak, sajnos... 

 

Valószínűleg szakvéleményt fog kérni az orvosod a neurológustól (idegekkel foglalkozó szakorvos).

 

A panaszaid nem erősödtek azóta?

 

Figyelj oda magadra, ahogy az orvos mondta, illetve, ahogy a múltkor megbeszéltük!

Előzmény: erika1976 (110)
erika1976 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 110

Szia!

Hívtam a dokimat hogy mi lesz,azt mondta beszélnie kell neurológussal.Ez 1 hónapba telt,most jött meg a beutalóm.De időpontot nekem kellett kérni.Neurológiára tegnap kértem időpontot,adtak is máriusra.Hát ennyi.Nem törik össze magukat.Aztán ha valami baj van,akkor a beteg későn ment.Január óta lényegében semmit sem csináltak...............Nem tudom a neurológus milyen vizsgálatot kér ilyenkor??

Előzmény: Newdaron (109)
Newdaron Creative Commons License 2013.02.16 0 0 109

Voltál azóta az orvosnál?

 

Ha igen: Mire jutottatok?

Előzmény: erika1976 (108)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 108

Köszönöm,megfogadom a tanácsokat!!

Szép napot!

Erika

Előzmény: Newdaron (107)
Newdaron Creative Commons License 2013.01.30 0 0 107

Ha várnod kell, várj ... 

 

Ez az eredmény elég sok rossz hírt tartalmaz.

 

A bénulást felejtsd el, az csak egy dolog a nagy pakliban. Egyrészt ritkán fordul elő, másrészt, most, hogy már kiderült, hogy mi a gond, már talán nem lesz gondod ezzel.

 

Míg nem értesítenek: hideget, megfázást, esést kerüld!

 

Az ideg nyomás alá kerülése sokféle tünetet okozhat, változó erősséggel. Ezt inkább nem is akarom részletezni.

Előzmény: erika1976 (106)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 106

Belgyógyászatról küldtek MRI.-re.Már 8 hónapja is voltak nyaki fájdalmaim,de akkor csak röngen készült.Most viszont visszajöttek a panaszok,és sokkal erősebb fájdalmam volt mint akkor.Mennék én ezerrel,de mig nem értesítenek ki hogy menjek,addig nem mehetek időpont nélkül.Annyit mondtak hogy konzultálnak neurológussal és értesítenek.Ahogy olvastam elég gáz ez az eredmény,le is bénulhatok?

Ha ideget nyom az milyen tünetekkel jár?Meg azt nem igazán értem mit jelent a jelfokozódás a gerincvelőben.Köszi

Előzmény: Newdaron (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!