Keresés

Részletes keresés

tzsolti87 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 524

Sziasztok!

 

 Ha padlószőnyeget szeretnék panel lakásba rakni, mire kell figyelni? Régit fel akarom szedni, kérdés mi lesz majd alatta... Remélem sima beton :) Szerintetek a vizes bázisú, vagy a 2 oldalú ragasztóval rakjam le? Kell alá szőnyeg alátét?

Köszönöm!

hopphipp Creative Commons License 2014.07.01 0 0 523

Én Bp-en olcsó megbízható precíz kőművest,burkolót!

Ingyenes helyszíni felméréssel!Olcsón és szépen dolgozik. Csak ajánlani tudom:06703274448 Hívható hétvégén is!

seni78 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 522

www.betonfalvagas.hu

 

https://www.facebook.com/pages/Betonfalv%C3%A1g%C3%A1sBetonv%C3%A1g%C3%A1sbetonf%C3%B9rasvizes-gy%C3%A8mant-technologi%C3%A1val/644233248959374

szergely22 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 521

Sziasztok!

 

Lehet, hogy már sokan kérdezték, de azért beállok a sorba, ha nem nagy gond :)

Szóval, a zuhanytálcát hogy szokták rögzíteni elmozdulás ellen?

Ez egy 5 állítható lábbal rendelkező tálca és egy Ytongból újonnan épült házba lesz berakva.

A talaj beton, a fal még teljesen szűz. Eddig úgy néz ki, hogy a tálca alja közvetlenül a járólapra fog ülni, nem lesz megemelve.

Szóval ezt a tálcát mivel szokták lefixálni és hogy? Vagy maga a zuhanykabin tartja a helyén?

Én arra gondoltam, hogy a csempe lemegy egészen a padlóig és ahhoz valamilyen vízálló ragasztóval hozzá lehet rögzíteni. Viszont láttam itt a fórumon egy vízzáró profilt a fal és a tálca találkozásához:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70842580&t=9014205

 

De ennél csak a tálcáig tart a csempézés. Akkor itt mi a megoldás?

Egyébként ennek mi a pontos neve és hol lehet kapni?

 

Köszi előre is a segítséget!

 

Arillas70 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 520

 

 

Lakásfelújításból megmaradt műanyagpadló vadiúj, 2 hete vásárolt eladó.

Méretek: 1.20 x 1.20-as, 1 x 1.80-as, 4 x 1.70-es darabok.

 

Külön külön, vagy egyben eladó.

 

Ár: 800.-Ft/négyzetméter

 

Érd.: 06 20 379-05-28

Arillas70 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 519

Lakásfelújításból megmaradt műanyagpadló, vadiúj 2 hete vásárolt eladó.

 

Méretek:  1.20 x 1.20 -as, 1 x 1.80-as, 4 x 1.70-es darabok.

 

Külön-külön vagy egyben is eladó.

 

Ár akciósan:  800.- / négyzetméter

 

Érd.: 06 20 379 05 28

CornFake Creative Commons License 2014.04.07 0 0 518

Sziasztok,

adott egy 2,95*1,8m alapú,2,8m belmagasságú fürdő,aminek az egyik falán,amire merőlegesen most egy kád van,a saroktól számítva 84 cm-re van egy konnektor,ez az egyetlen földelt konnektor a fürdőben. Nem szeretnénk az egész fürdőt szétveretni,csak a kádat zuhanyra cserélni,nem tálcásra,hanem padlóösszefolyósra,csak üvegfallal leválasztva a fürdőből.A másik gond,hogy a fürdő elég keskeny,a mosdót pedig nem szeretném se lecserélni,se odébb vinni.

A radiátort lecseréljük (képen az ablak alatt),átkerül a wc melletti falra,törölközőszárítós megoldásként.

 

Kérdésem lenne,hogy szerintetek mekkora esélyünk van a konnektor áthelyezése nélkül beépíteni a zuhanyt? illetve esetleg mennyibe kerülne egy ilyen fajta zuhany kiépítése ? (kreatív kivitelező is jelentkezhet:) )

a kép a jelenlegi,méretarányos állapotot tükrözi

 

ozntia Creative Commons License 2014.04.07 0 0 517

Sziasztok,

 

Mi még mindig nem tudtunk jó megoldást találni a fürdő elrendezéséhez. Most ott tartunk, hogy egy olyan zuhanykabint akarunk beállítani ami íves, 4 oldalt zárt. Az ívvel szembeni sarokban egy zuhanypanel van.

De mi ezt nem egy sarokba állítanánk, (ahogy tervezték a gyártók) hanem a fürdő hoszabbik falára.

 

Az egyik hátfal így nyitott lenne, ami nem éppen szép de belépve a fürdőbe ez nem látszana. Csak akkor ha valaki az ablakhoz állna és onnan nézné a fürdőt.

 

Tehát az egyik oldal a falon lenne rögzítve a másik sarok pedig egy a padlótól a mennyezetig érő merevítőhöz. (talán zártszelvény krómozva?)

Megoldható ez?

A fürdö képét régebben már feltettem ide, mindjárt megkeresem és akkor jobban el lehetne képzelni milyen fura megoldást akarunk.

seni78 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 516

Szia ha esetleg egy fal vágás,vagy egy fal kivételével és eltolásával megoldható akkor keresd fel a betonfalvágók csapatát.. :):)

Betonfalvágás,Betonvágás,betonfùras,vizes gyèmant technologiával

www.betonfalvagas.hu

 

Gyurco78 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 515

Mintha a konyhába nem lehetne bejutni amúgy sem :)

Még egy szobát hová...ha egy sarkot a nappaliban konyhának csinálsz meg, és szereted ezt az "amerikai" elrendezést, akkor felszabadul a hely. Nem tudom, milyen ház ez, de pl. itt nálunk is simán elment a födémben az 50-es (vagy 60-as?) lefolyócsó 4m-re, úgy, hogy semmi gond a lejtéssel.

De attól a kis folyosótól a fürdő/wc előtt megszabadulnék. Feleslegesen veszi el a helyet. A nagy folyosó is majd' 9nm, az már akár egy (kicsi) szoba területe.

Előzmény: hantorish (513)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 514

'Találtam volna egy '

 

Most akkor 'talaltam volna', vagy mar talaltal/megvettel egy ilyet ? :-) 

Jelenlegi konyhaba szuletni kell ? /nincs ajto/

Előzmény: hantorish (513)
hantorish Creative Commons License 2014.04.04 0 0 513

Sziasztok. 

 

Feltöltöttem egy lakás alaprajzát. 68 nm-es lakásról lenne szó, amiben ki szeretnék alakítani valahogyan még egy félszobát. 

 

A konyhát kellene áthelyezni valahogyan, hogy a konyha helyén egy szoba kialakítása megoldható legyen. Gondolom a nappaliból nem érdemes leválasztani egy kis szobát, mert akkor mind a kettő szűkös lenne... 

 

A feketén jelölt fal egyébként főfal, nem mozgatható! (Falat áthelyezni nem nagyon lehet, max építeni). 

 

Illetve még valami. A konyha szennyvizes részét sem tehetem sokkal messzebb a wc-nél lévő stranghoz képest, mert a lejtésnek meg kell lennie. 

 

 

Köszi előre is az ötleteket. 

 

Itt az alaprajz:

http://pdf2jpg.net/files/43572c6e55b3e50bd2e7adad12419a3dc9aed8d8/Lak%C3%A1s_alaprajz-page-001.jpg

Brikk stone Creative Commons License 2014.04.02 0 0 512

 Semmi akadálya, fogjál bele bátran. 

 De a cső legalább 40 -es legyen.

Előzmény: hantorish (509)
seni78 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 511

Sziasztok!...egy kis segitség..hátha jól jön nektek!! nekem ök segitettek!

kicsit lejjebb irtam :)

 www.betonfalvagas.hu

Fyrexxy Creative Commons License 2014.03.28 0 0 510

Sziasztok!

 

A párommal nemrég kezdtünk neki a fürdőszobánk átalakítását, aminek a tervezése igen hosszú ideig tartott a fejünkben, de aztán találtunk egy cikket: http://www.imhaus.hu/index.php/tippek-es-inspiraciok/furdoszoba-tippek-magazin/48-kenyelmes-es-praktikus-furdoszoba Nekünk nagyon hasznos volt, csak ajánlani tudjuk az Imhaust!

hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 509

Sziasztok!

 

Találtam volna egy klassz 68nm-es felújítandó lakást, segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám ezt nappali + 2 félszobássá tenni. A problémám az, hogy a konyhát kellene áthelyeznem a nappaliba amerikai konyha jelleggel, így a jelenlegi konyha-ebédlőből lehetne egy korrekt méretű szoba kialakítva. A nappli kb 21 nm, tehát elbírná a nappali + ebédlőt szűken...

 

A kérdésem a következő. A konyha áthelyezésének egyedüli akadálya, hogy a szennyvízelvezetést megoldjam. Ilyen lakások esetén mi az a távolság, amelyet át lehet hidalni utólag? Durván 2-3 méterről lenne szó a strangig.

 

Feltöltöttem pár tervet, ha mondanátok pár ötletet, azt megköszönném. (A vastag középső fal 30 cm-es főfal, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Illetve a vizesblokkoknak is maradniuk kell, a konyha és a fürdő között pedig a kémények vannak, tehát azt a falat sem lehet ütni). Nagyon szigorúan véve, válaszfalakat szinte alig lehet mozgatni, tehát a jelenlegi elrendezéssel kellene kezdenem valamit.

 

Köszi előre is a tippeket:

 

Az alaprajzok:

http://data.hu/get/7542936/lakas.rar

 

 

 

 

ozntia Creative Commons License 2014.03.22 0 0 508

Sziasztok,

 

Zuhanykabint szeretnénk beszerelni a fürdő egyik sarkába, és azon gondolkodok, hogy van-e valami szabály vagy szokás arra, hogy a lefolyó hol helyezkedjen el?

Tehát, hogy a zuhanytálcát miként kell elforgatni, hova essen a lefolyó. Függ attól, hogy melyik falon van a zuhanyrózsa?

Vagy csak "ahogy esik úgy huppan" elv alapján teljesen mindegy?

 

Köszi,

seni78 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 507

Sziasztok! Én személy szerint a sarok kádat imádom..amire egy panelban nem sok esély van megfelelő tervezéssel és kivitelezéssel alig vártam hogy egybe nyissák a gardróbbal...na azota mehet a kényelmesen a kádba kávé :)) ha valaki ilyen ben gondilkodik segitek :)  falvagok@gmail.com  ők voltak :)

 

http://falvagok.5mp.eu/web.php?a=falvagok

vascso2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 506

Hello!

 

Szeretnem a segitsegeteket kerni a kovetkezo egyszeru ugyben.

 

 

Csepegett a kadtolto csap,ezert a ket csapot es csapbetet kicsereltuk.Utana meg mindig csepegett,illetve a csapvalaszto kozepen nem jol zart,ezert ahhoz is vettunk betetet,tehat kozepre,de azt nem tudjuk,hogy kell betenni! A feher muanyag hogy fer be,hol kell beledugni?

Ez egy nagyon regi kadtolto csap zuhanyrozsaval ,olyan ami 30 eve mindenkinek volt,az a a fajta.

Lehet,hogy a csapvalaszto betet,az ujabb fajta csapokhoz jo? A femreszet,azt be tudtuk tenni bele.

 

Kosz szepen.

 

v.

Katika26 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 505

Valakinek van valamilyen tapasztalata a kombi-kádról? Kényelmes? Kis dilemmában vagyunk kád vs zuhany között. És felmerült ez a köztes megoldás lehetősége.

lakinta Creative Commons License 2014.01.23 0 0 503

Kedves Nyuszi! :)

 

Azért mondta a vizes, helyesen, hogy a 85-ös falra tegyétek a csapot, mert ha a 100-as falra teszed akkor belelóg az egyébként is keskeny 85 centibe, még akkor is ha a szerelvény falon belüli, a nyitókar tuti kilóg 3- 4 centit. Így hiába van a másik irányba 1m, kényelmetlen lesz és mindig belevered valamidet a csapba.

Lakberendezőként, és fürdőszobatervezőként azt kell mondanom most jól mondta a vizes.

Előzmény: bokros lady nyuszi (485)
K.Reni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 502

Nagyon szépen köszönöm a segítséget:)
Esetleg még márkákat tudnátok ajánlani? :)

(M)Ákos Creative Commons License 2014.01.17 0 0 501

Akkora fürdőben el kell férnie mindennek.

Azt Ti tudjátok, mennyire szerettek (időnként) kádban fürödni, akár ketten egyszerre ;)

Nekem van zuhanykabin és kád is, "bugyborékolós"...eleinte (újdonság varázsa) sokat használtam.

2-3 év után azt mondom, hogy 90-95%-ban csak tusolok, de szomorú lennék, ha nem tudnék befeküdni időnként egy kád vízbe, ha olyanom van.

Nálam pl. 290 a külső fal, és annak van tolva a 150x150 sarokkád (egyik sarok) és a 90x90 kabin (másik sarok).

Mindegyik negyedköríves, így a maradék 40 cm köztük elég a kis ablak megközelítéséhez. Erre gondoljatok!

Kádból utólag asszimetrikusat vennék, az egyik oldala hosszabb lenne. 186 cm vagyok, és nyakig merülve a vízbe, sajna nem tudom kinyújtani a lábam.

Kabinból minimum a 90x90, ebben még viszonylag kényelmesen elférek a 95 kilómmal. Kicsit nyomorogva a párommal is. :) De szerintem ebből is nagyobbat vennék utólag.

 

Előzmény: K.Reni (492)
K.Reni Creative Commons License 2014.01.17 0 0 500

Köszönöm az eddigi hosszászólásokat:) 
Persze, hogy fontos, hogy mit szeretne. Csak nem tudom, hogy valóban ki lenne-e használva mindkettő. Nincs ismerősem, akinek mindkettő lenne, ezért gondoltam, hogy faggatózok itt:)
Egy vigour kádat már kinéztünk, de azért köszönöm az ötletet.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 499

DE.....

ki tudja mit hoz a sors...

Én azt tanácsolom, hogy vegyetek ravak rosa  kádat, a hozzá tartozó kádparavánnal !

És akkor l tú-in-van lesz !

http://www.ravak.hu/hu/rosa-i-kad

Nekünk nem fért be.....hátha 1x 11nm-es fürdőszobás panelba költözök...és akkor lesz majd nekem is...  :-)

Előzmény: K.Reni (497)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 498

Szerintem azért sokkal nagyobb az esély , hogy a jelenlegi pároddal éled le a az életed..

Nem pedig azok közül, akik itt tanácsot ad(hat)nak neked..

Ezért tanácsos lenne inkább az ő javaslatát/igényeit figyelembe venni !

szerintem

:-)

Előzmény: K.Reni (497)
K.Reni Creative Commons License 2014.01.17 0 0 497

Igen, biztos, hogy 11:) szerencsére jó nagy lakás, és nincs külön WC. Igen panel, és csak azért írtam le, mert elég nehéz a falakat telefúrni. 1-2 polc volt eddig is, többet nem is szeretnék. 
Párom azért van megőrülve, hogy legyen kád és zuhanyzó is, de szerintem az már felesleges...Nagyon zsúfolt lenne. Ig

Gyurco78 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 496

Panelban sokan teszik a mosógépet a konyhába, mert a fürdő az kb. 1,1 nm, nem 11 :)

Előzmény: joevagyok68 (495)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 495

Kíváncsivá tettél ezzel a 11m2-rel...Biztos 11 a 11 ?

Milyen panel lehet az ?

Anyósnál ha leülök a WC-re és egy picit előrehajolok, majdnem elérem fejjel az ajtót...A fürdő meg szinte 1 személyes...

Meg ezzel is

"a mosógép a fürdőben legyen-e..."

Hol máshol lehetne?

Vagy a konyha 20m2-es ?  :-)

Előzmény: K.Reni (492)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 494

11nm? Abba még egy jacuzzi is elfér :) De ha az mégsem kell, kád+zuhany+mosógép biztosan beletehető. Az enyém nem egészen 8nm, de van bent WC, 170-es kád, mosógép, mosdó, a kazán, falon szekrény, és még így is elég tágas.

Előzmény: K.Reni (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!