Keresés

Részletes keresés

mancocka Creative Commons License 2012.04.06 0 0 121184

Hasonló még a Sóút túrák Szolnok környéki szakasza pl.

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3939

Előzmény: Törölt nick (121182)
esszté Creative Commons License 2012.04.06 0 0 121183

Ha préri alatt fák nélküli, füves, alacsony aljnövényzetű, maximum helyenkét bokros és nem feltétenül sík terepet értesz, akkor ajánlom az őszi Fehér-Vár-Palota túra 40-es vagy inkább 25B távját, bár ott azért nehézipari objektumokra is nyílik látvány, meg erdő és lakott terület is akad egy kevés. Itt a tavalyi kiírás: http://teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3456

Előzmény: Törölt nick (121182)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.05 0 0 121181

Kedves ismerőseim és barátaim!

Néhány napja jelentkeztem egy felhívással, erről szeretnék írni bővebben!

Úgy hozta az élet, hogy a VIVICITTA félmaratonon, kísérője lettem egy kerekesszékes embernek, Schobert Lászlónak, becenevén Óriásnak. Hát tényleg óriási :) méreteiben és mint ember is. Egy a kerekesszékére rögzített szerkezettel hajtotta magát, egy úgynevezett HANDBIKE-al, kézzel hajtott kerékpárral, én csak itt-ott segítettem neki. Sajnos a „gép” nem a sajátja, így ezek csak álompillanatok voltak.  Beszélgettünk sportról, álmokról és vágyakról. Aki ismer tudja milyen vagyok, dolgozni kezdett bennem valami…

Óriás szeretne egy saját HANDBIKE-ot, ami számára önerőből lehetetlennek tűnt. Én viszont hiszem, hogy az emberi „jóság”, képes megvalósítani álmát. Nagy célt tűztünk ki magunk elé és tudom sikerülni fog! :) Január elejére szeretnénk eljutni a megrendeléséig. Szeretnénk kérni téged, hogy egy jelképes összeggel segíts megvalósítani egy álmot! :)

Megteheted ezt a Magyar Vándorok Teljesítménytúrázó Egyesülete rendezvényein. Bővebbet az időpontokról és helyszínekről olvashatsz itt:

http://magyarvandorokte.extra.hu/tura.php

Illetve utalhatsz az álomra, az UNICREDIT banknál erre a célra létesített számlaszámra:

10918001-00000075-45600012

(Jogosult: Schobert László)

Köszönöm a ránk szánt néhány pillanatodat!

Tisztelettel: Kimmel Péter

Bármilyen kérdésed lenne, tisztelj meg vele, a +36-30-2561598-as telefonszámon!

Vagdalthús Creative Commons License 2012.04.05 0 0 121180

Cserhát Kupa-infók: a vasárnapi Váci csata-emléktúrán, a Zenepavilonnál is kapható lesz az igazolófüzet. Aki itt kezdené el, még tudja teljesíteni, akár egyből egy duplázással (gyalogos + bringa), akár a kupát is, az első két fokozat követelményeit pláne. Ha valaki részt vett az eddigi 3 Cserhát Kupás-túrán, de nem volt még füzete, visszamenőleg is igazoljuk, a kupa saját pecsétje is jelen lesz.

A Holló-kőtől Vörös-kőig igazolófüzete is lesz a helyszínen, s ígéretek szerint a Pest megyei Természetbarát Szövetség túramozgalmaihoz kötődőek is (Pest megyei piros, 10 megye 100 nevezetessége, stb.)

turablog Creative Commons License 2012.04.05 0 0 121179

Tavaly is volt valami hasonló egyempista rendezvény, csak azzal a Hárshegy oldalában találkoztunk, családilag. Ha ez a jövő értelmisége, akkro nem csodálkozom, hogy a nem éártelmiségiek olyanok, amilyenek.

A főúton átkelés nem kellemes, de azért megfelelő sebességgel megoldható :-D

Előzmény: tzh (121171)
CsST Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121178

Rendben, akkor szombat 7.

Előzmény: Greg Kapitány (121177)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121177

Legyen 7. És akkor ott találkozzunk a Jubileum-parkban a ház előtt.

Egyik ismerősöm jelezte, hogy jön, és hívja az egyik barátját.

Előzmény: CsST (121174)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121176

Lássuk mindkettőt...

Lássuk be azért nem igazán jellemző kisebbségeink által lakott környékekre az hogy sütivel és tortával fogadják az illető turistát aki éppen arra tart...

Ha mindig a szőnyeg alá söpörjük azt ami nem teszik akkor azt a fejünkre fogják szórni egykor!

Nekem két kéktúra során semmi bajom nem volt velük... lehet hozni még pozitív példákat...de azért nem szeretnék egyetlen egy negatív példa alanya sem lenni, gondolom tudod hogy miért.

Mert akkor már nem itt lennék hanem a Híradóban.

Előzmény: pygmea (121148)
Bikk Pubi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121175

Közlek-kari napok, karitúra.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121173)
CsST Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121174

Lényegében reggel / délelőtt bármikor. Lehet mondjuk 8 óra, de akár korábban vagy később is (úgy számolom, egész órákra tudok odaérni kényelmesen). 

Előzmény: Greg Kapitány (121172)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121173

Hazánk ifjúságának színe-virága, az értelmiség utánpótlása?

Előzmény: tzh (121171)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121172

Szombat, Jubileum-park? Neked hánykor lenne jó?

Előzmény: CsST (121161)
tzh Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121171

Nem erre gondoltam, de ennek se örültem annyira. Valami műegyetemi kari buli volt épp, és jöttek szembe mint az ökörhugyozás, ezért a botokat hegyükkel előre tartottam a miheztartás végett :)

Voltak rendező feliratú citromsárga akármiben egyetemista forma egyének is az út mentén, messziről azt kezdtem gondolni, hogy a túra miatt vannak ott, csak épp feltűnően nem foglalkoztak velünk. (pedig ezen az egy helyen nem jönne rosszul, ezen a főúton az átkelés katasztrófa)

Előzmény: nim69 (121165)
BaloghP Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121170

Bükköt is szeretnénk! :)

Előzmény: cserlaci (121169)
cserlaci Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121169

sziasztok!

Először is szeretném megköszönni, mindenkinek aki megtisztelte rendezvényünk a Mátrában!

Statisztika kész, egy kis időt kérek, hamarosan olvasható lesz honlapunkon

317 induló volt, elöljáróban

Az őszi börzsönyi rendezésünkön erősen dolgozunk, hogy ez a rendezés is mély nyomokat hagyjon bennetek:)))

cserlaci

Előzmény: jzp2107 (121156)
Xiphophorus helleri Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121168

Szerintem lesznek résztvevők.

Előzmény: ToteszB (121166)
Tonnakilométer Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121167

Tudna valaki küldeni egy Galga 50 tracket?

E-mail címem publikus.

ToteszB Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121166

Megy valaki Teleki 50-re? 

nim69 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121165

Sziasztok

Én részt vettem a Téry/50-en, de pontosan én sem tudom mire gondolt tzh- kolléga. Illetve én csak egy dolgot vettem észre  ami nagyon zavart P.csabánál, s ez nem az a fajta probléma, ami a Cserhátban tapasztalható egyes helyeken. Inkább az a felháborító viselkedése azoknak a fiataloknak, akiknek a közelbe szerveztek valamit. Talán százan is voltak 20-30-as csoportokban vonultak a faluból kifelé a K felé, s nem sok olyan illetőt láttam, akinél ne lett volna alkolhol és ne ordítozott volna valami artikulálatlanul. Borzalmas, s szerintem sokunknak kicsit félelmetesnek is mondható volt. A 18-25 év körüli fiatalok közt pedig volt rendező is ha a fényvisszaverős poló ezt jelezte. Én erre gondoltam. Még sem szólt senki a zavargó tömegre, aki a sportpályánál gyülekezett és indult útnak.

Szóval én ezt tartottam gáznak a túra során. Talán erre gondolt tzh is.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121123)
Ria2 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121164

Szuper! Köszi:)

Előzmény: turablog (121144)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121163

Rendben. Az jó. :-) Írtam üzenetet azoknak az ismerőseimnek is, akikről tudom, hogy jönnének a sima G50-re.

Előzmény: CsST (121161)
J a a t Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121162

2012-03-31 Palóc LeFaGySz bejárás...

Fázósan húzom magam össze a hideg szélben, miközben a 21.sz főút mellett, a járdán ballagunk a Somoskőújfalu vasútállomása felé. Hamarosan beköszön a S, és Z sáv, majd átkelve a felüljárón a Z elbúcsúzik, intek a társamnak, arra is fogunk még ma menni.

Hamarosan megkezdjük a kapaszkodást, és lekerül a szélkabát, miközben gyömöszkölöm a hátizsákba, megfordulok, és a szürke felhők alól Salgó vára vigyorog vissza rám.

Hamarosan újból érintjük a Z sávot, de itt már határköveket kísér, csendesen suttogok, félve attól, hogy a Jetik még éberen szundikálnak: Északi Zöld.

Combos kapaszkodás a P hrsz-ön, de a nap végére megállapítható itt minden kapaszkodás combos, néha meg egyenesen négykézlábas.

A mérőállomásnál 2-9 fújtatás közben megjegyzem itt lesz az első Ep. S hrsz-ön ereszkedünk kb. 60 métert, és bevetjük magunkat a jelzetlen vadonba, köves szűkölő völgyben ereszkedünk, felnézve a gerincre szarvasok inalnak, felzavartuk őket.

Lassan elérjük a P sávot, legalábbis a térkép szerint, de csak fehér kopott jelzésalapokat látunk, meg a susnyásba bevezető kikötözött műanyag szatyrokat.

Hosszas oda-vissza járkálás, és térképbámulás után bepróbáljuk a susnyást, és csodák-csodájára, egy vízmosásba vezetnek le, ahol az árok túloldalán feltűnik a kopott P sáv, hmmm kalandos erre a jelzés felfestés.

Széles kanyargó földúton vezet el minket a P sáv Málnás völgy elejéhez, itt élesen jobbra térünk és jelzetlenen kaptatunk felfelé a szűkölő völgyben, a Kis-Csipkés gerincén megint szarvasok grosszálnak, szerencsére ezen a vidéken sok a vad, és kevés az állat.

Elbúcsúzunk a völgytől, és felkapaszkodunk Kis-Csipkés hátára, aztán tovább a gerincen elérjük Málnás tető csúcsgúláját. Innét ereszkedés, de csak annyi, hogy rendeződjön a pulzus, és nekimegyünk az Északi Zöldnek, közben csendesen szitál az eső.

Bemutatkozik az Északi Zöld, ez még csak jelzés értékű adok-kapok, de már érezni , hogy ma sem viccel. Karancs kilátó fúrótornyába felmászva, a széllel dacolva szétnézünk, majd ereszkedés megint csak a S hrsz Karancs nyeregig, itt jobbra le a völgybe a Z+ jelen, felavatom az új bögrémet, a Tarász forrás csurgója alá tartva.

Tovább lefelé az egyre mélyülő árkot követve, aztán a balra a huncutkodó P sávra térünk, a P sáv útvonalát átfestették, a régi nyomvonalán szeretném majd vezetni a túrát, még felderítésre vár, hogy mennyire járható.

A szántóföldek szélét követve lassan elérjük Ceberna völgy bejáratát, és nekivágunk az emelkedőnek, kb a Karancs-Kápolnáig nyúz minket a szint, lerogyunk a kápolna padjára, beírom a füzetbe: 2012-03-31 Palóc LeFaGySz 2013 bejárás, és a résztvevők nevét.

Ránézek az itineremre 19,6 km- 1331 m szint, meg is látszik rajtunk. Hirtelen elég is volt a Karancsból, irány a Medves.

Ereszkedünk Karancs nyereg, aztán S sáv, P hrsz le egészen Salgótarján széléig a tóhoz, innét a Z ngy jelzést követjük, a Strand Camping mellett elhaladva, a Diós patakot követve, szemből érkezik a Z+, de még tovább a Z ngy-en, aztán egy sorompó után egyenesen egy jelzetlen földúton. A földút egy hosszan elnyúló horhost követ, majd egy szép fenyves szélén halad el.

Sipka Szorosnál becsatlakozik a P sáv, melyet balra térve követünk. Alsó Isztiringnél a Zagyvaróna felél érkező PL jelzés is csatlakozik.

Innét már a PL-ot követtük, fel Boszorkánykő meredek kaptatóján, a követ megpillantva megkapjuk fáradozásunk jutalmát. Leereszkedünk Salgó nyeregbe, most még nem mentünk fel a várba, majd annak is eljön az ideje.

Salgóbánya frissítés a buszmegállóban, aztán keresztül a falun, a túlsóvégén Medves Hotel kerítése mellett haladva érjük el a Medves laposát, itt is érdemes forogni.

Útkereszteződésben egyenesen tovább az Északi Zöldön, a bevezetés még semmit sem sejtett arról, hogy mi vár ránk, de aztán a határkövektől jön az Északi Zöld igazi arca.

Matyó Lápa környékén szarvas csordát zavarunk fel, állunk és nézünk, ahogy vonul a vad.

Miközben küzdünk az árokrendszerrel, társam megjegyzi: Nem vénnek való vidék!

hát nem az. Elérjük Lőrinc-oldalt, rövid de négykézlábas, szóval Tolvaj-hegy idősebb testvére. Még az a szerencse, hogy a kövekre rá lehet ülni..

Felérünk Medves-magasára, innét megszelídül az Északi Zöld, a szántóföldet elérve, feltűnik Somoskő vára, majd hamarosan mind két várban gyönyörködhet a szem.

Eresztvény buszmegállójába bekerget minket az eső, leülünk, kólázunk, pihenünk.

A P,Z sáv elvezet minket a Salgó Hotel mellett, majd hamarosan megpillantjuk a Dornyay-turistaház romját, szomorú emléke a pusztulásnak. A Bodzfás-kút bővizűen áldása mellett vétek volna szó nélkül elhaladni, feltöltöm a vízkészletemet.

Egész nap szemezgettünk a Salgó várával, és most jött el a pillanat, amikor fel is másztunk a tornyába, érdemes volt körbe nézni.

Visszaereszkedünk a Salgó nyergébe, most jobbra indulunk el a S+-en, hamarosan belefutunk a S, Z sávba, és továbbereszkedve beérünk Somoskőújfaluba, a rövidtávnak itt vége.

49 km-2412 m szint

A hosszútávosok, őrültek, kalandorok, fasz@gyerekek kövessetek…..

A következő 5 km-en az Északi Zöld vicsorog ránk, kimászunk a falu határába, majd egy táblánál hirtelen balra vesszük az irányt, nyílt mezőn ereszkedünk, majd hirtelen akácosba érve, mélyülő árkot követve jobbra tartva haladtunk. Aztán a Z sáv gondol 1-et, és balra árkot ugrik, hamarosan kimászhattunk part másik oldalán, még mindig balra tartva.

A csalitosban kanyargó szűkösvényen szerencsére nem sajnálták a zöld festéket, jelzés van dögivel. Aztán horkan egy hatalmasat az avar, levélzörgés, horkantás, röfögés  felzavartunk egy ejtőző anyakocát, a népes 8-10 kismalacával. A kismalacok alig látszanak ki az avarból, pár hetesek lehetnek csak, össze-vissza szaladgálnak, az anya fújtatva, szembeállva figyel minket, 10-15 méter van közöttünk, tapsolunk, kiabálunk. A kicsik nagy nehezen visszaszaladnak a mamához, és eltűnik a család.

Ilyet még egyikőnk sem látott, csemege volt a javából, az sem izgat igazán, hogy elérjük a határkövek vonulatát ahol balra fordulunk a Z sáv jelzéssel. Felkapaszkodunk egy emelkedőn, és átnézünk a következő kaptatóra, hirtelen zörgés, morgás, 3-4 anyakoca keresztezi a Z sávot, a hozzájuk tartozó kismalac csapattal, irdatlan nagy futkosás támadt a jöttünkre. Az anyák mérgesen terelik a csíkos hátú bölcsödét, minél messzebb, el az utunkból.

Összenézünk, beszarás, gyakorlatilag tíz perc alatt egy egész kondát láttunk.

Aztán véget ér az „élményfürdő” jön az izzadságszagú valóság, a kövek végtelen sora, már az sem vígasztal minket hogy köszönhetünk a S sávnak, a Kis-Karancs emelkedője nem viccel, itt is vendég marasztalóak a kövek. Rövid lejtmenet után ránézünk a Karancs direkt útjára, fájóan meredek, kiöli belőlünk a lelket, csak érjünk már fel.

Karancsról a P hrsz jelzésen indutunk lefelé, egészen a S+ jelzés keresztezéséig. Itt balra fordultunk és a S+ követve értük el Somoskőújfalut.

59.7 km 2927 m szint.

Jaat

CsST Creative Commons License 2012.04.04 0 0 121161

Én benne vagyok a fordított Gerecse sétában. Ezen a hétvégén esetleg?

Egy kérés azokhoz, akik már teljesítették a Kinizsi Százast (vagy már megpróbálták teljesíteni, esetleg idén tervezik először).

Készítettem egy kérdőívet, kitöltésével létrejöhet egy érdekes statisztika (eddig kb. 70 űrlap már befutott).

köszi ;)

Kinizsi Százas kérdőív

Előzmény: Greg Kapitány (121150)
_ZE Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121160

Hétfőn Tojás, gondolom megkapjuk a szokásos időjárást :-D

Előzmény: PÍT (121154)
vmaast Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121159

Nem vagy hozzá elég fáradt, és éhes ;-)

Előzmény: jzp2107 (121158)
jzp2107 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121158

a Csurgó-kútnak volt csőkivezetése pár méterre a bögrétől az árok felé, nem a forrásházba kellett beereszkedni :-)

ja és előbb kifelejtettem az etetőpont méltatását

hogy a fenében van az, hogy otthon egyszerűen képtelen vagyok előállítani hagymás zsíroskenyérrel azt az élvezeti faktort, ami az etetőpontnál ott és akkor átélhető? :-)

Előzmény: Popeye01 (121157)
Popeye01 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121157
Előzmény: jzp2107 (121156)
jzp2107 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121156

A forrástúra szervezőitől kérdezném, hogy a hagyományokhoz híven felkerül ide valami statisztika?

Jó kis túra volt, a végén nálam 46 km-t mutatott a kütyü, szerintem holnap már újra fájdalom nélkül fogok tudni járni :-)

Az elején némi szalag-benézés miatt szégyenszemre szembe kellett egy kis ideig haladnom a mezőnnyel, ebből az első harmadból az eldugott Gyula-forrás volt a kedvencem.

A középső rész nekem olyasmi volt, mint egy borkedvelőnek egy jóféle borkóstoló: végigkóstolhattam sorban a csevicéket.

A Tót-berki záptojásszagú de pikánsan savas amitől mégis jó, das ist ein unicum, kiálthatna fel a Bosch vezérkar ha Hatvanból áthoznák őket céges kirándulásra.
A Klarissza annyira megcsípi az ember nyelvit hogy vasas ízét elsőre nem is érzi, és akkor jön a Szent István ami a kettő között van, bár vizet nyerni innen a legnehezebb de a sok tekerés meghozza gyümölcsét, ezt akár napi fogyasztásra is el tudnám képzelni.

A befejező részben már csak kétszer kellett legyűrni a gerincet, érdekes módon nem a felfelé hanem a lefelé készített ki (azon belül is a Rusznyák-forrásig levezető szakasz)

Minden tiszteletem azoké, akik Recskről még mentek tovább..

Kíváncsian várom az őszi börzsönyit, lehet-e überelni a tavaly tavaszit? Nekem eddig az a legemlékezetesebb :-)

J a a t Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121155

Ismerősnek, a Bükki források (04.14) túrára keresek autós fuvart Bp-ről.

oda-vissza. full kontakt: janatt@freemail.hu

előre is köszi

PÍT Creative Commons License 2012.04.03 0 0 121154

Hétvégén kafa idő lesz... :o/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!