Keresés

Részletes keresés

Csokivadász Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7343
találtam egy képet:

Csokivadász Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7342
Tegnap írt egy ismerősöm, hogy a fiú mókusa meghalt, 6 éves volt. Ő még találkozott Lilukával, egy évvel volt kb. fiatalabb nála. Amikor itt volt nálunk, nagyon félénk volt. Nem is nagyon akartak ismerkedni egymással.
Azt mondta, 7-8 napja nem jött elő, és mikor megnézte, már nem élt, előtte neki se volt hosszú téli álma, csak 1-2 napra ment el aludni.
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7341
Fenyőkéreg? Nagyon szép, meg minden, szeretik a mókik, de nedv és szagelszívó hatása szörnyű...:S Le is cseréltük. Hetente kéne minimum cserélni, és ehhez meg drága. Ez amit most használunk jó 3-3,5 hétig tökéletes, és szerintem ez így jó, nem kell olyan sűrűn cserélni, és nekik is jó, mert nem büdösödik. Chipsi Almot keverünk kukoricacsutka alommal, ennél jobbat én még nem találtam. Imádnak turkálni benne.:D
Előzmény: Nyunyelló (7338)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7340
Lenne egy kérdésem!
Több mint 1 hónapja van nálunk Marci!
Észrevételem szerint jól érzi magát! Kiszeretném engedni! mikor engedhetem ki?
(amúgy sztem már elég kezes pl:nem fél egy kéztől, nem ijed meg idegen hagoktól,alig várja hogy játszam vele"ketrecen kívűl":( kiengedhetem?
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7339

Helló!

 

Nekünk most préselt alom van ami nedvesség hatására szétesik + faforgács hogy puhább legyen.

Szerintem a sima faforgács azért nem mert egyrészt gyakran kell cserélni,másrészt ráragad a mókira és szétszórja a lakásban.

 

A faháncsot még mi sem próbáltuk de szeretnénk csak most a ketrecnek az alja nem elég magas hogy azt tudjunk beletenni!Majd a nyári ketrecbe már remélem hogy az lesz.

Előzmény: Nyunyelló (7338)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7338
Köszönjük Pumukli48! Bár a kép minősége nem túl jó, de majd megpróbálok csinálni jobbakat, persze könnyebb lenne ha Aladár meg tudna maradni egy helyben csak egy kicsit is. :) Na de persze jobb, mintha bágyadt kismókus lenne... Olvasgattam visszafele a fórumot, szó volt az alomról, nálunk forgács van bent neki, de olvastam hogy valahol fenyőkéreg van a ketrec aljában. Ti mit használtok? Én még nem próbáltam és kíváncsi lennék, hogy milyen, meg azt írták, hogy azt nem kell olyan gyakran cserélni. Még a száraz füvön is gondolkodom, amit lehet venni az állatkereskedésben. Mit gondoltok?  
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7337

Kényeztetem rendesen!

Tegnap vagy 20 kukacot megevett egyesével és már magától lejött érte nem kellett felnyúlnom a ketrec legmagasabb pontjáig.

Viszont Alíz nem vesz el tőlem semmit se ketrecen keresztül se ha benyúlok.Se magot se kukacot se mandarint.Nem tudom miért.

Ma egész sokat voltak egyedül aludtak meg pakoltak elég rendesen.

Hát remélem a tavasz meghozza a várt reményeket és a mókik megint szelídek lesznek mindenkinek.

Előzmény: MogyiGazdik (7333)
carmen38 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7336
Már mi is nagyon várjuk azt az időszakot , hogy szelídek legyenek megint :)
Előzmény: MogyiGazdik (7335)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7335
Jaj istenem ne is mond, mindjárt elsírom magam... Úgy hiányzik Mogyi fülbeszuszogása, meg mikor finoman elkezdeni harapgálni a fülünk, meg belemakog...Jaj csak lennénk már túl ezen a nehéz időszakon. Már a pocizás is hiányzik. Maga a kontaktus hiányzik vele. Ezért is volt jó pár napja újra megfogni.:))) De tegnap viszont nem engedte, amint hozzáértem harapott...:S Pedig ha lenyugodna... Újra zsebezhetne, még a függönyt is megkapja.(De csak egy picit.:))

Nagyon szép mókid van,gratulálok hozzá.:) Akkor ő is nagyon kezes.:)
Előzmény: Nyunyelló (7330)
pumukli48 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7334
Szia Aladár!
Nagyon aranyos vagy!
Előzmény: Nyunyelló (7331)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7333
Lehet. Nálunk Mogyi is vad lett így az ivarérésre(plusz még nehezíti a helyzetet hogy tél van, ami alapból sok mókust vaddá tesz). Pillanat alatt változik a hangulata(szelídből agresszívá válik...). Szóval megviseli a változás őket. Mi is azonnal észrevettük a változást, hát hatalmas golyói vannak, pillanat alatt feltűnik. Pláne hogy nagyon ismerjük őt, május óta van velünk, és a világ egyik legszelidebb mókija volt, ezt több régebbi fórumozó is tanúsíthatja, illetve te is olvashatod, ha visszaolvasol. Rengeteget játszottunk vele, nap mint nap.. De most...Nagyon harapós lett. Jó hónapja már nem is volt kint, egyszerűen az ő épsége miatt se merjük kiengedni. De valamelyik nap benyúltam hozzá, és sok idő után végre megfogtam.(Elengedni nem merem, mert bármikor vaddá válhat megint...) Jaj de jó érzés volt újra a kezembe fogni. Ő meg hál istennek, nem tiltakozott, épp szelíd volt. Amúgy hízott is a kis drága, éreztem a különbséget.

Szóval akkor most lett nagyfiú a te mókid. Nem semmi. A kora akkor nem biztos ezek szerint. Nem baj, nem lényeg, hisz elég kezes. Csak szeresd őt, és kényeztesd sokat, érezze a tőrődést, mert biztos nehéz időszak ez nekik.
Előzmény: kiccsaj089 (7332)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7332

Nem ez most tünt fel ahogy ott ült az ágon.Azért valószínűleg feltünt volna már több mint 1 hónap alatt ha ekkorák lettek volna.

Az hogy most úgymond megváltozott lehet ezért félősebb???

Előzmény: MogyiGazdik (7329)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7331
Tele szájjalAladár Küzdelem a szaloncukorért :)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7330

Sziasztok Mókigazdik!

 Ő itt Aladár, a majdnem 1 éves mókusunk. Ő is nagyon szeret mostanában aludni, csak az a baj, hogy estefele mindig felkel és az éjszaka közepén kezd el ugrálni meg magokat majszolni. Biztosan a téli időszak miatt van, mert korábban nem csinált ilyet. Mi is ki szoktuk engendi a szobába, szeret futkozni ( a függönyön különösen) , ránk is mindig felmászik és szeret beleszagolni a fülünkbe is. :)

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7329
Hát ez érthető, de egy fiúnak már 4 hónaposan leszállnak a heréi? Azért az nagyon korai, nem? Nem vagyok még olyan nagyon mókitapasztalt, de amiket tudok, azok alapján ez még korai szerintem.


Amúgy már amikor megvetted őket, akkor is látszottak a fiú golyói? (Ivarérés előtt is picit látni, de akkor még kb 10-edakkorának látszik, vagy nem is látszik).Mogyinknál így volt.
Előzmény: Lászy (7328)
Lászy Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7328
Sziasztok!

Az, hogy szeptemberi születésű, lehet, de ettől még ivaréretté válik a móki tavasszal, csak fiatal lesz. Opál lányom mamája is szeptember közepén született, és áprilisban fütyült, négy mókibabája lett, akiket sikeresen felnevelt.

kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7327

Helló!

 

Köszönöm az infókat!!!

Elvileg szeptemberben születtek mi úgy vettük december elején.

Amúgy is akarunk kölyköket még nem láttam akarna valamit Alíztól.

De akkor ezek szeirnt átvertek minket????

A fiú már kezesedik amúgy de a lány még problémás de erről már írtam.

Mondjuk most mind2 sokkal ijedősebb mint eddig.Nem tudom az miért lehet.

Lehet mert néha felébresztem őket amikor takarítás van vagy kajaosztás.

 

Előzmény: MogyiGazdik (7326)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7326
Hát azok bizony azok. ezek szerint a fiú már elmúlt egy éves. A mi Mogyinknak is ekkora hatalmas golyói lettek amikor elérte az ivarérett kort, vagyis egy éves lett. Amúgy merész vagy hogy ilyen idős mókikat vettél, általában azt mondják hogy fél évesnél idősebbet nem szabad venni, mert azt már nagyon nehéz megszelidíteni.
Ha jól emlékszem egy ketrecbe tartod a lánnyal, ugye? Vigyázz, mert ha a lány is ennyi idős, sutyiba összehozhatnak neked pár kismókust. (Amikor mi nyáron összeengedtük barátkozni Almát és Mogyit, Mogyi már csinálta volna Almát, pedig Mogyi még nem is volt ivarérett, Alma meg csak 2 hónapos lehetett.
Előzmény: kiccsaj089 (7320)
szifoka Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7325
Ezt a képet! :D
Anyukám azok bizony azok! :D
Előzmény: kiccsaj089 (7320)
S z i s z i Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7324
Nekem kislányom van (elvileg :) ), így sajnos ehhez nem.
Viszont annyit esetleg, hogy az én babám a télre való gyűjtögetés miatt mostanában csak a tökmagot, diót, mogyorót, meg ilyesmiket veszi el nagy lelkesedéssel, amit el tud raktározni a lyukas zoknijába, meg a kibelezett plüss oposszumba... a lisztkukacot csak héba-hóba, a joghurt se akkora király most, meg semmi ilyesmi. bezzeg a mai száraz rafaello golyó (kicsit régi vt) akkora sikert aratott, h simizni is hagyta magát,miközben a kókuszt tömte...
Előzmény: kiccsaj089 (7322)
Morcipán Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7323

Sziasztok!

Marcipán vagyok,jóképű,lompos farkú,nagyra nőtt mogyorókkal, szexi mókusfiú, keresek mókus kiscsajt hamarosan családalapitás céljából!Kizárólag csak szex!!!!Vecsés és környéke.Óriási palotám van,ideális körülmények megvannak a nyugodt pásztorórákhoz!Lassan egy éves leszek,Lászyéknál születtem!A családfát nem ismerem :)

kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7322

Köszönöm szépen!

 

Hát anniyra nem rég kb 1,5 hónapja vagy még annyi se.Ma is adogattam neki kukacot de a lány rám se hederít a fiú kiveszi a fogóból minden gond nélkül.

 

Esetleg a képes hozzászólásomra nem tudnál válaszolni???

Előzmény: S z i s z i (7321)
S z i s z i Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7321
Szia!

Nálunk is sokkal érzékenyebb a móki, azt hiszem, ez is a téli álom, meg a gyűjtögetés miatt van. Ilyenkor vadabbak, tartózkodóbbak. Ha pici a helyük, azért jó minél többet kiengedni őket, de nálunk például ez mostanában elég nehezen megy, pont azért mert kissé vadd lett a mókink. Ha nálatok csak félénkebb, de nem mérges, szerintem most is jó lenne kiengedni. attól, hogy félősebb, azért ugyanúgy foglalkozz vele, meg adj neki finomságokat, hogy addig is szokja a jelenléted, ha jól emlékszem, nem régóta vannak meg a mókiaitok. Így fontos ez az időszak. Persze én nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de talán én így csinálnám...
Előzmény: kiccsaj089 (7319)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7320

Pár kérdés még eszembe jutott.

 

A hím mókus mindíg nemzőképes????Szóval bármikor képes a párzásra?Vagy van neki is egy időszak hogy amikor a lány fütsül csak akkor nemzőképes?

 

Teszek fel egy képet Alfonzról.

A kérdésem az lenne a képhez hogy azok ott már a golyói???mert ezeket eddig nem nagyon láttam.

kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 7319

Helló

 

Lenne egy kérdésem.Az miért van hogy mostanban a mókusim sokkal hamarabb megiylednek akár tőlem akár valamiylen más zajtól???

Eléggé sokat alszanak igyekszem őket nem piszkálni ilyenkor.De a ketrecet csak ki kell takarítani enni csak kell adnom nekik.Illetve olvastam a multkor hogy azért néha meg kell őket nézni mert hajlamosak beleélni magukat az alvásb és meg is halhatnak!sajnos mostanában nem nagyon lesz időm velük foglalkozni,viszont inkább hozzám vannak szokva mint a páromhoz.Szerintem ő nem is fogja kiengedni őket!

Lászy Creative Commons License 2010.01.12 0 0 7318
Szia!
Biztos, hogy nem nálam vette, mert novemberben nekünk már nem volt babánk.
Előzmény: S z i s z i (7308)
Lászy Creative Commons License 2010.01.12 0 0 7317
Sziasztok4

Nem kell félni, a móki akkor fütyül, mikor neki tetszik, ha ez január, akkor január...
A meleg szobába előfordul ez...

A kalitka rácsa csíkos mokónál csakis 1*1 cm-es pontheggesztett acélháló legyen. Nincs egyéb jó verzió, mert ezen nem tud kiszökni. Nálunk van bútorlapból mókus kalitka korpusz a csíkosoknál, semmi bajuk tőle, és az éven többségében csavartfűz ágakat tettünk be mindenhova, és még senki nem lett beteg tőli. a japók ketrece 2*2 es zárszelvény vázú, az lefestve feketére, azon a háló, és ők sem lettek betegek még ettől, de mondjuk nem is rágcsálják a fémet. A fánál figyelembe kell venni az is, hogyha nem lehet takarítani, és kezeletlen a fa, akkor beszívja a pisit, és nagyon büdös lesz egy idő után. tehát okosan végig kell gondolni, a kalit váza mi lesz. Sok jó kép van itt fenn, és a neten a http://rodentologia.hu/viewtopic.php?f=41&t=174 oldalon is vannak fenn kalitka ötletek. Háló vásárlásban leírtam, hol kapható és mibe kerül.
Ingi81 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 7316
Hát akkor köszönöm szépen a választ. Remélem csak pillanatnyi párzási hiánya van:)S semmi más gond.
Előzmény: MogyiGazdik (7314)
KaNoncsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 7315
Szeretnék nekilátni egy tágasabb ketrec gyártásának házilag......Tudna valaki segíteni vagy tanácsokat adni?Miből jó csinálni és hol érdemes a hozzávalókat beszerezni?
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.11 0 0 7314
Hát vannak mókik akik nem a rendes időben csipognak. Pl a mi Mogyink is novemberi születésű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!