Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94197

Latom, rosszkor tettem fel a kerdest :)

Olcso klimat 45m2-re (egy keszulek siman befujja az egesz lakast) milyet erdemes most venni? (zajszint alapjaban veve nem szempont).

Előzmény: t.lantos (94134)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94196

Bocs, most olvastam vissza. Ha az a fal (a távolabbi) könynűszerkezetes, akkor mindenkép a régi ház falára tenném.

Annak biztosan nincs olyan hangvezetésileg kritikus kapcsolata az új házrésszel, hogy a rezgések átmenjenek.

Illetve fontos, hogy rezgésekről beszélünk amik az épület szerkezetében haladnak és nem a levegőben terjedő hangról (ami természetesen szintén rezgés :)).

EZ utóbbiról biztosan meg vagyok győződve, hogy a 30cm gyapot nagyon jól szigeteli.

Illetve a távolabbi helyen pont hogy a könnyűszerkezetes házfalat rázatnád  a géppel. Elvetendő. 

Előzmény: Capt.IQ229 (94195)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94195

Aha, így már értem.

A 30cm kőzetgyapot simán lehet, hogy sokkal jobb hangszigetelő az adott gép által keltett frekvencián, mint 30cm "valamilyen" téglafal.

Feltéve ha nincs a kőzetgyapot valamilyen hangvezetésre alkalmas tartórendszerrel teletűzdelve. Amire esetleg a kültéri egység akár direktben rá is ül.

Nagyon nehéz ezt így látatlanban megmondani, de nyugtasson meg, hogy sok könnyűszerkezetes épületre is tesznek klímát és van akit egyáltalán nem zavar. vna akit pedig nagyon.

Szerintem egy komolyabb klímás céggel beszélve erre a témára hegyezd ki a felmérést és kérd,hogy direkt ehhez értő kolléga mérje fel neked a helyet.

Előzmény: topikolos (94194)
topikolos Creative Commons License 2021.06.30 -1 0 94194

Köszi.

Fotóztam gyorsan, hogy érthetőbb legyen.

Egy előtető alatti rész lett beépítve, ott a rétegrend nagyjából: gipszkarton, 30 cm kőzetgyapot, cserép. Itt aggódok, hogy nagyon behallatszódna a kültéri zaja.

Előzmény: Capt.IQ229 (94190)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94193

"Azért érdekes, hogy csak hűtés uzemmódban csinálja, futesbben nem."

 

Ezt a mondatot lefordítva a műszaki emberek nyelvére:

Azért érdekes, hogy a kültéri egységből ez "a ventilátor probléma" hibajelzés csak olyankor jelentkezik, amikor rohadt meleg van odakinn.

Így megfogalmazva már nem is olyan furcsa, hogy egy hiba csak hűtés módban jelentkezik ;)

Előzmény: Vaxel (94191)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.06.30 0 1 94192

"Komoly diskurzusok mennek a fűtés módban a hatásfok csökkenéséről a külső hőmérséklet csökkenésének függvényében. Mi a helyzet a hűtés módban? Ott hogy változik a hatásfok a külső hőmérséklet növekedésével?"

 

A hőszivattyúk (=klímák) működésének alapja fűtésnél és hűtésnél is: a berendezés hőmérséklet-eltolással hőenergiát szállít a külvilág és a lakás között.

Minél nagyobb ez a hőmérséklet különbség, annál több energiára van szükség a hőmérséklet-eltolás megvalósításához, tehát minél nagyobb a hőmérséklet különbség, annál rosszabb a rendszer hatásfoka.

Tehát a hőszivattyú hatásfok legfontosabb jelemzője a külvilág/belvilág hőmérséklet KÜLÖNBSÉGE.

 

A lehghidegebb hideg téli órákban a külvilág akár 35-40 fokkal is eltérhet a szobahőmérséklettől, a legmelegebb nyári órákban viszont a külvilág csak 10-15 fokkal különbözik a lakástól, tehát látszólag klímával hűteni sokkal hatékonyabb, mint fűteni.  Fontos azonban tudni, hogy a berendezés alkatrészei munka közben hőt termelnek (leginkább a kompresszor) télen is és nyáron is, ezt a plusz hőmennyiséget (legalábbis nagy részét) télen hozzá lehet adni a lakás fűtéséhez, nyári hűtés üzemmódban viszont csak a baj van vele, mert ez a  nem kívánt, de sajnos a működéshez szükséges energiamennyiség egy kissé rontja a rendszer hatásfokát (konnektorból felvett elektromos wattok <-> mozgatott hőmennyiség aránya).  Ezért ugyanannyi fokos külvilág/beltér hőmérséklet különbség esetén a hűtés valamivel rosszabb hatásfokú, mint a fűtés.

Előzmény: KAti (94185)
Vaxel Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94191

Azért érdekes, hogy csak hűtés uzemmódban csinálja, futesbben nem.

Előzmény: 1 valaki (94181)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94190

Működésben gyakorlatilag mindegy, hogy süti-e a nap vagy sem. Több ezer köbméter levegőt mozgat meg a venti míg süti a nap, ehhez képest elenyésző az ami sugárzás éri ugyanezen idő alatt.

10-15+métereket simán csöveznek ma már, de annak ára van.

Inkább azt nézném hol mennyire zavar a hangja légáramlata, írod, hogy a födémen átmenne a hang, ezt nagyon nem értem milyen a kiépítés, de ha ettől tartasz akkor biztos úgy van, tetetsd messzebb.

Előzmény: topikolos (94187)
naivkezdo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94189

Én megkeresném a telepítőt. 

Előzmény: Vaxel (94170)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2021.06.30 0 1 94188

Valóban okos dolog egy 400+ezres gépet feketén tákoltatni pár ezer forint spórolás miatt.

De hát csinálnak ennél nagyobb ostobaságot is az emberek.

Előzmény: 1 valaki (94180)
topikolos Creative Commons License 2021.06.30 -1 0 94187

Sziasztok!

Szeretnénk klímát a házra. A kültéri helyén gondolkodom. Elvileg előkészítettem a beltéri helyét a felújításkor (szerelődoboz a falban, áram odavezetve, kondenzvíz elvezetés a falba csövezve, csövezés a padlásara). A kültérit a ház oromfalára terveztem eredetileg, ez egy laposabb épületrész felett van, ami könnyűszerkezetes, nincs vasbeton vagy hasonló nehézségű födém. Így csak kb. 2 m csövezés lenne a beltéri és a kültéri között, viszont a tetőn keresztül a kültéri zaja jobban hallható lenne, illetve ami nem tudom mennyire nagy baj, hogy így délnyugati tájolású lenne, kb. 11 órától naplementéig folyamatosan tűz rá a nap.

Ha a ház másik oldalára teszem, oldalfalra, oda kb. 6 méter csövezés kellene, viszont majdnem egész nap árnyékban lenne a kültéri (északnyugati tájolás).

 

Kérdéseim:

- A klíma csövezésének hossza az üzemeltetésre kihat-e valamilyen módon? A szerelés anyagköltsége nyilván magasabb lenne, ha hosszabb a cső, de jár-e egyéb hátránnyal?

- Napon/árnyékban lévő állapotok között van-e jelentős különbség üzemeltetésben? Úgy gondolom valamennyi biztos van, de jelentős-e? Persze fűtésre is lenne használva, olyankor gondolom jó, ha melegebb helyen van, de a fű irány a hűtés.

 

Köszi.

coffein2 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94186

Szia !

Át kell fúrni, hacsak nem a földre teszed, de jól megoldható, nem okoz problémát a szigetelésnél.

Nálunk is így lett felrakva , szigetelés után, előtte megkérdeztük a klímást, hogy mikor ok.

Előzmény: pok88 (94184)
KAti Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94185

Komoly diskurzusok mennek a fűtés módban a hatásfok csökkenéséről a külső hőmérséklet csökkenésének függvényében.

Mi a helyzet a hűtés módban? Ott hogy változik a hatásfok a külső hőmérséklet növekedésével? Nyilván csökken, de mennyire?

 

 

pok88 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 94184

Sziasztok!

Mennyivel nehezebb/rosszabb/problémásabb/stb szigetelés után klímát kiepiteni mint előtte?

Ugye át kell fúrni hozzá magát a szigetelést (hungarocell).

peterch Creative Commons License 2021.06.29 0 1 94183

Írtam is , hogy igazad van . Láttam ilyen szekrénykét fehérre festve , szellös , lecezett oldalú kivitelben nálunk  a meteorológiai méröállomáson . Onnan emlékszem ( remélem  jól ) , hogy 2 méterre a földfelszín felett mérik és a szekrénykén belül , árnyékban .

Előzmény: Barry Unger (94182)
Barry Unger Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94182

én csak arra utaltam, hogy a hőmérsékleti értékek mindig a levegő hőmérsékletét jelentik, ami igazából mind árnyékban, mind napon közel ugyanaz. Napon azért nem lehet mérni (pontosabban nincs értelme), mert a nap a mérőeszközt melegítené fel, és így az fals értéket mutatna.

Előzmény: peterch (94177)
1 valaki Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94181

Kültéri venti hiba.

Vagy panel, vagy motor. Vagy más, csatlakozás, pl.

Ki kell mérni.

 

Télen érdekelne, most aludni sincs idő...

Előzmény: Vaxel (94170)
1 valaki Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94180

Ja, feketén szerelt.

Akkor itthoni Gree nem fog segíteni.

"Behozott klímának szar a leve."

Előzmény: Vaxel (94170)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94179

"! Nálam múlt év januárban telepítettek egy7,5 Gree Ambert"

 

Ilyenkor nem okos dolog, ha elárulod a klímád PONTOS típusát. Pl: Gree Amber GWH24YE

 

"Nyar végén kezdte feldobni az L3 hibakodot. Telepítő azt mondta már vége a nyárnak, nézzük meg mit csinál az idén. Szintén elkezdodott L3. Télen ment a fűtés gond nélkül."

 

Ezt több dolog is okozhatja. Először is (teljesen áramtalanított állapotban) megmozgatnám/megnyomogatnám az összes elektromos csatlakozót  a klíma kültéri egység vezérlő paneljén (ha tudnánk pontos típust, akkor most láthatnál képet is a vezérlő panelről és az L3 hiba esetén gyanúsítható csatlakozók helyéről.

Előzmény: Vaxel (94170)
AFUTO Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94178

Nálam a Fujitsu múlt héten és a mostani nagy melegben nagyon durván sok kondenzvizet termel, tavaly közelében nem volt ennek (23 C auto-ra van állítva). Ez miért lehet? 

Előzmény: 1 valaki (94142)
peterch Creative Commons License 2021.06.29 -1 0 94177

Szia !

 

Igazad van ! 2méter magasan a föld fölött árnyékban .

 

Mutass a hötérképen 38°C-t . Elvétve van 37, talán két helyen .   https://www.idokep.hu/hoterkep

Viszont a klímád folyamatosan müködik mondjuk 25°C-ra állítva , a kinti hömérséklet meg reggeltöl durván délután kettöig folyamatosam emelkedik , majd csökken . Ne a legmagasabb értéket vedd alapul , az csak 1-2 órás állapot . A klímádat sem állítgatod óránként .

 

 

Előzmény: Barry Unger (94173)
Vaxel Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94176

A gépről és a szerelesről

Előzmény: Teaway (94174)
Jenne60 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94175

Szia!

 

Nem vagyok szakértő, de itt találsz a különböző  hibakódokhoz tartozó leírást. Magad is letudsz ellenőrizni  néhány dolgot és adnak hozzá megoldásokat is. Talán szerencséd lesz.

  https://gree-magyarorszag.hu/wp-content/uploads/2019/02/Gree_oldalfali_hibakodok__megoldasok.pdf

Előzmény: Vaxel (94170)
Teaway Creative Commons License 2021.06.29 0 1 94174

Ne papírra írd a levelet, hanem emailt küldj :D

Előzmény: Vaxel (94172)
Barry Unger Creative Commons License 2021.06.29 0 2 94173

ez hülyeség, a 38 árnyékban van, napon nincs értelme levegőhőmérsékletet mérni. 

Előzmény: peterch (94157)
Vaxel Creative Commons License 2021.06.29 -1 0 94172

Csak nincs semmi papírom.

Előzmény: 1 valaki (94171)
1 valaki Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94171

Írj a Gree-nek, közvetlenül.

Segítenek.

Előzmény: Vaxel (94170)
Vaxel Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94170

Sziasztok! Nálam múlt év januárban telepítettek egy7,5 Gree Ambert. Nyar végén kezdte feldobni az L3 hibakodot. Telepítő azt mondta már vége a nyárnak, nézzük meg mit csinál az idén. Szintén elkezdodott L3. Télen ment a fűtés gond nélkül. Telepítő nem veszi fel a telefont, nem tudok vele beszélni,  hogy mindig aramtalanitom kb. 10. percre utána működik. Szerintetek mit tegyek? Mert éjjel nem így aludni sem lehet.

peterch Creative Commons License 2021.06.29 0 1 94169

Természetesen igazad van !

Viszont nem csak felnöttek léteznek a házban . Vannak csecsemök , gyerekek és fiatal emberek , valamint szívbetegek is .  Nekem annak idején az orvos barátom magyarázta el ezt a hösokkos dolgot . Én meg hiszek neki .:-)  A Covid ellen is orvos ismerös ajánlotta a C , D3 vitamínokat , valamint a Zn és Quercetin tablettákat . Családban voltak betegek és mi a feleségemmel nem kaptuk el , pedig a veszélyeztetett kor közelében vagyunk . Az orvos ismerösnek is hiszek .  Tehát mindenki hütsön olyan höfokra , ami nem árt az egészségének !

Előzmény: coffein2 (94161)
coffein2 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 94168

Szia !

 

Sajnos létezik. 

Leszerelés + felszerelés .

Nekem Csongrád megyében többet mondtak beltéri áthelyezésére.

70-80 e. Ft-ot.

1-1,5 m-re kellett volna átrakni.

Előzmény: Jenne60 (94164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!