Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109804

A Profisix egy korszakos műszer, minden fénymérő ősapja, nekem is van egy belőle. Ezért nem vettem az Andrásét. Alapból nem tud vakufényt mérni, kell hozzá egy rátét. De ettől eltekintve a kialakítása, a mutatós kijelzése olyan, hogy akinek minimális vizuális érzéke van (a fényképezéshez jár ilyen) annak nagyon kézenfekvő a használata. A Nándi meg úgy sem tud mit kezdeni vele, majd elhagyja, mint a Pentax Digital Spotmeterét.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (109799)
Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109803

Igen, ezeket szoktam megvenni, amikor éppen szembe jönnek.

Előzmény: Rőth Sándor (109798)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109802

Szólj ha látsz! Nekem általános fénymérésre is kellene az filmes vázakhoz.

Előzmény: Rőth Sándor (109789)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109801

Ezekkel tisztában vagyok, cuccom is van bőven évek óta csinálom :)

 

A kioldó cseréje vagy fejlesztése fordult meg a fejemben és jött a javaslatotokra a Cactus.

Amiket írnak róla, nagyon meggyőző. Jön a fizu és rendelek 2-3 darabot. :)

Előzmény: Jahno (109793)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109800

főleg emberek

Előzmény: Rőth Sándor (109791)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109799

F Andras eleg sokaig kinalgatta a Gossen Profisix muszeret 20 ezerert, vegul Nandi vette meg. 

Előzmény: Rollei (109796)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109798

Kioldasra ott vannak azok az egyszeru fotocellas kioldok, amik meg akkor sem kerultek sokba, amikor a fotozas draga hobbinak szamitott.

Előzmény: Rollei (109795)
5ax Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109797

változó, hogy mit raktam rá, Yongnuo és Metz, két Metz, egy Pentax 360 és egy Metz.

Tökéletesen elégedett voltam az üggyel, még akkor is elsütötte a dolgot ha a téma mögött volt elrejtve a vaku.

 

A cuccokat manuálban használtam mert volt időm szórakozni a beállításokkal.

 

Egyszer csináltam egy olyan felállást, hogy a vázon vakupapucsos kábellel volt felkötve egy P540 vaku, a vakupapucs tetején volt még egy 'papucs' abba beletoltam egy cactust és két külső metz vakut még így is elsütött, mindamellett, hogy a Pentax vaku TTL-ben működött.

 

Állítólag a V6 tud ttl-t bár ez nekem kicsit gyanús ennyi pénzért :)

Előzmény: monyesz (109778)
Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109796

Nem tudom mennyiért mérik mostanság, de egy Gossen Multisix  http://camera-wiki.org/wiki/Gossen_Multisix  annyit tud, amennyit az ember soha nem használ ki. Olyan, mint a VW Bogár, meg a Pentax K1000, egy 9 voltos elemmel a világ végére elmegy. És ha kiismered, akkor pofonegyszerű, semmi kunszt, meg truváj, de azt mindig, megbízhatóan.

 

 

Előzmény: Jahno (109792)
Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109795

Érdekes...

 

... Nálam is akad ilyenből valami öt-hat darab, de nem Secku Jednunak hívják, hanem Pentax AF 160-nak. Fővakkantónak meg ott van egy AF 280T, meg egy AF 200T, meg a stb. csak még néhány szenzort kéne beszerezni a meglevők mellé, ami villantásra elsüti a mellékvakukat.

 

Nem szoktam vakuzni, csak ha minden kötél szakad, inkább legyen szemcsés, itt-ott sötétbe hajló. De egyszer, ha addig élek is, keresek valami jól tagolt, régi, kopott, hámló vakolatos, képileg szép, tág belsőteres helyszínt. Vagy egy szépen helyreállított kúriát, kastélyt. Eldugdosok rafkós helyekre vakukat, aztán napokig eljátszok azzal, hogy melyiket merre, tompítva-e, rábízzam-e a vaku saját szenzorára a fény adagolását, vagy teljesen durranjon el.

 

Van vakufénymérőm, okosabb mint én, mert összeadja a villanásokat és/vagy az állandó fényt. De én azzal szeretnék játszani, hogy stírölöm a monitoron a képet, aztán ide-oda viszem a fényet, meg az árnyékokat.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (109788)
Jahno Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109794

Azért az első sarki ócskás cuccával csak óvatosan, mert kinyírhatja a vázat.

Előzmény: Rőth Sándor (109788)
Jahno Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109793

Főfény, háttárfény, hajfény, akármi, youtube videók nézegetése, doksiolvasgatás, sok kísérletezés a fakockán meg a játékmackón. Másképp nehéz, hiába a strobox.com vagy fórumon általános kérdés, hogy "hova tegye, ezt meg amazt", ha néha millimétereken múlik az árnyék. Egy oldalsó szoftbox és egy magasabbról indított fehér reflexernyő már csodákra képes.

Előzmény: ata4ata (109785)
Jahno Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109792

Ja, 40 alatt én is nehezen láttam. De még Kínában is hiába keresgettem, ha valaki tud valamit az ne tartsa magában.

Előzmény: monyesz (109787)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109791

Pech!

 

Mi a fotozas targya?

Előzmény: ata4ata (109790)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109790

Megnéztem minden fiókot és minden táskát sőt még a tesco-s szatyorba is belestem, de sehol sincs az a secku jedno! :)

Előzmény: Rőth Sándor (109788)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109789

Hasznaltan a fene tudja. Van direkt vakura kihegyezett, pld Minolta Flashmeter, es van altalanos fenymero, ami a vakut is tudja merni. Neha egeszen olcson latok beloluk.

Előzmény: monyesz (109787)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109788

A secku jedno vakurol azt kell tudni, hogy ott lapul a fiokban, a taska melyen, vagy az ocskasnal a vitrin hatuljaban. Altalaban nem kell senkinek, lefikazzak, ciki, de pont ugy mukodik, mint a tobbi, 5600 Kelvin a szinhomerseklete. 

Előzmény: ata4ata (109785)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109787

Menni egy vakufénymérő? 40, 60ezer?

Előzmény: Rőth Sándor (109783)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109786

Nem kell lecserelni semmit, csak mindent manualis uzembe kapcsolni, ez a legegyszerubb. Egyebkent fenymero sem kell hozza, beallitod a vilagitast (vakon) elsutod a gepet es a latottak alapjan korrigalsz. A fenymero csak meggyorsitja a munkat, meg komolyabb kinezetet ad a fotosnak. 

Ha ezzel a modszerrel bevilagitasz egy helyszint, ott stabilan egyforma felveteleket tudsz loni, ha ugyanezt barmilyen szofisztikalt izemizevel csinalod, ahany szereplod, ahany pozod lesz monnyuk portrenal, annyifele expot kapsz. 

Egyszeru, probald ki, nem kell hozza semmi, csak turelem.

Előzmény: ata4ata (109785)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109785

secku jedno vakuról semmit nem találtam :(

Jelenleg van két nagy teljesítményű rendszer vakum és egy occó kici kínai kioldóm. Kioldó teszi a dolgát elvillantja a vakukat. Én is teszem a dolgom a beállításokkal. De ha lehet, akkor miért ne legyen kicsit egyszerűbb. Ezt szeretném kicsit fejleszteni és nem lecserélni. Stúdiót nem szándékozom építeni. :) 

Előzmény: Rőth Sándor (109783)
Jahno Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109784

Fénymérő nekem is érik gazdagon, de egyelőre erősen pénzt kellene gyűjtenem rá. Többe kerül, mint a 3 vaku volt :-/

Előzmény: Rőth Sándor (109783)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109783

Ha nagyon tutira akarsz menni, veszel par secku jedno tipusu vakut, meg egy vakufenymerot. Penzben nagyjabol forma-forma lesz a koltekezes, minosegben viszont nem. 

Akarmilyen szofisztikalt vezerlesi rendszerbe ontod a penzt, a meres alapja a targyrol visszavert feny mennyisege lesz. Es itt a bibi. A bibi csokkentesere a mereshez, szamolashoz belekevertek a levesbe a tavolsagot, ami vagy igaz, vagy nem, es egy elovillantassal puhatoloznak a reflexio felol. Annyira nem eredmenyes a modszer, mint amennyire komplikalt. A kezi muszerrel egyszeruen megmered a targyat megvilagito feny mennyiseget. Ha jobb a muszer, egybeszamolja a villanast az adott fennyel, ossze tudja adni, ha tobbszor elvillantod a vakukat, stb. Persze ennek a modszernek is vannak arnyoldalai, de, ha beleszamolod, hogy az osszes pro. muterem igy mukodik, akkor erdemes elgondolkozni rajta.  

A secku jedno vakuk teljesitmenye nagyon finoman szabalyozhato tologatassal, es fenyformalo eszkozokkel, diffuzorokkal, mint peldaul feher reklamszatyor. Nem olyan elegans, csereben jol mukodik, kis helyen elfer, es szolgalaton kivul, akar sort is lehet benne szallitani. 

Előzmény: ata4ata (109781)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109782

Optikai módban lenne alternatíva, rádiósban valóban nincs.

Előzmény: ata4ata (109781)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109781

Hát igen ezek nagyon jó kérdések. A tesztek alapján nagyon bizakodó vagyok :)

Sajnos nem nagyon van alternatívája a Cactus-nak, ha valaki nem manuálban szeretné dolgoztatni a vakuit. És nem akar vagyonokat költeni.

Előzmény: monyesz (109780)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109780

A két különböző vaku talán nem is annyira probléma. De milyen módban dolgoznak, milyen arányban fényteljesítmény szempontjából, stb.

Azt sejtem, hogy a részletekben vannak elrejtve a disznóságok.

Előzmény: ata4ata (109779)
ata4ata Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109779

Én is ugyanezt a felállást tervezem, csak két különböző vakuval. Ezért is érdekelnének a tapasztalatok.

Előzmény: monyesz (109778)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109778

A 3db van azt jelenti, hogy többvakus üzemmódban is próbáltad?

Igazából két külső vakuval érdekelne a felállás.

Előzmény: 5ax (109776)
Abu F Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109777

Valóban. Mindenki vesz egyszer egy első Pentaxot és előtte nem irogat érdekes tapasztalatokat, problémákat a Pentax fórumokban ;)
Az expogomb hibáját a vevő sem emlegette, így talán ritkán jelentkezett, de a gondos szervízben ezt is feltárták. Esetleg rögtön tudták, hogy ennek nem így kellene működnie, amit a kezdő user még nem tartott hibának.

Előzmény: Jahno (109775)
5ax Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109776

Én cactus-t használok már egy jó ideje (a V5 verziót).

3 db van és maximálisan elégedett vagyok vele, a K5-el jól együtt működik meg a metz 48-al.

Előzmény: monyesz (109751)
Jahno Creative Commons License 2016.02.02 0 0 109775

Ahogy a vevő sem egy régi bútordarab. Az mondjuk kérdés lenne, hogy mikor jött elő a hiba. Egy expó gombnál ilyen hibát azért úgy kb. helyben vagy még aznap észre lehetne venni.

Előzmény: Abu F (109768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!