Keresés

Részletes keresés

J a a t Creative Commons License 2012.04.27 0 0 121516

A következő módosítás az volt, amikor a Bobonyér nevű részt ki kellett venni a járhatatlansága miatt. Ezen a részen nagyjából csak akkor jár(t) turista, ha a teljesítménytúra volt.

 

mennyire járhatatlan? 

 

szeretném ha a régi piros nyomvonalát követné a Palóc LeFaGySz.

 

a márciusi bejáráson az átfestett piros sávot követtük, elég unalmas rész volt Karancsalja és Ceberna völgy bejárata közötti szakasz, bár tökig érő hóban nincs unalmas útvonal :-))

Előzmény: Múzsla (121514)
yaszs Creative Commons License 2012.04.27 0 0 121515

Sziasztok,

A Szarvaskői Ökopark túra hosszú távjaira (70/85) tud valaki GPS tracket adni?

 

Köszi,

 

Múzsla Creative Commons License 2012.04.27 0 0 121514

No igen... Ez adja a motivációt, hogy annyi év eltelte után újra elmenjek erre a - most jubileumi - rendezvényre. Nem lesz könnyű menet.

 

Ez nagyszerű! Remélem, hogy találkozunk!

 

Ha már történelem, akkor egy kis összefoglaló.

Az első Karancs-Medves 50-es 1993-ban volt. Számomra érdekesség, hogy akkor indultam első teljesítménytúrámon, de az nekem a 35-ös távon volt. (Nem is hallottam róla, hogy lesz ötvenes is, nem mintha azt választottam volna.) Így is nagyon kifáradtam, eléheztem...

Aztán 1995-ben indultam először az ötvenes távon és azóta 12 teljesítésnél tartok (MTB-vel).

 

Az első, nagy változás akkor következett be az útvonalban, amikor a székvölgyi bánya (újból) beindult. Ez azt jelentette, hogy az útvonalat mindíg egy kicsit északabbra kellett vezetni a bánya terjeszkedése miatt. Ezt eleinte meg lehett oldani a jelzések áthelyezésével, de később már annyira gyorsan mentek ezek a folyamatok, hogy csak a szalagozás segített. Végül azonban teljesen új nyomvonalra kellett helyezni a sárga sáv jelzést, mely már nem is érintette a Kotát. (Azóta a sárga jelzés visszakerült ide.)

 

A következő módosítás az volt, amikor a Bobonyér nevű részt ki kellett venni a járhatatlansága miatt. Ezen a részen nagyjából csak akkor jár(t) turista, ha a teljesítménytúra volt. Így mindíg óriási munkát jelentett a kitisztítása. Helyette bekerült a bárnai rész. Szilváskőpusztáról kellett leereszkedni Bárnába, majd a kohász-kék jelzésen át, visszatérni a sárga sávra.

 

Eleinte a szlovák rész annyi volt a túrában, hogy Somoskő várából át kellett sétálni a bazaltömlésekhez Szlovákiába. Később ez már úgy lett módosítva, hogy a Karancs után Sátoros faluba kellett átmenni és a Krúdy-forrás érintésével (a tanösvényen) kellett felmenni Somoskő várába, majd onnan visszatérni a magyar területre.

 

Sajnos idővel már nem lehetett megegyezni a szlovákokkal a (tanösvény) belépődíj rendezésén, ekkor került át az útvonal a Macskalyuki-bánya vidékére, megtartva így a szlovák kitérőt.

 

2008-ban a Gyalogtúrázók Országos Találkozója alatt volt megrendezve a túra, így a rajt/cél helye kikerült a Tóstrandhoz és így kimaradt a túra elejéről a pipis-hegyi hullmávasút, bekerült helyette a csodálatos Kercseg-lapos ill. a végén a Pécs-kőről Ponyi-puszta felé kellett átkötni a Dolinka helyett.

 

A múlt évben egy merészet gondolt az NMTBSZ és a túra útvonalát nagyban megváltoztatta. Az eleje megmaradt klasszikusan, ám Inászótól már ismét a Kota következett (piros jelzés), majd Somlya-tető - Zagyvapálfalva - Szánasalja - Baglyas - Károlyi volt az útvonal. 

 

Persze fentieken kívül is voltak apró jelzésáthelyezések (Nagy-Ortás, Dolinka...), így két egyforma KM50 talán nem is volt a 20 év alatt.

 

A rajt helyszínek is módsoulgattak. Hosszú időn át a Táncsics Mihály Szakközépiskola volt a bázis, majd egyszeri alkalommal a Tóstrand, utána következett a József Attila Művelődési Központ, majd pedig a most is helyet adó Galcsik fogadó.

 

Az új parkolási rendszer Salgótarjánban május 1-el indul, tehát senkit se zavarjanak meg az új - erre figyelmeztető - táblák.

 

Szép túrát mindenkinek!

 

 

Előzmény: Joeyline (121513)
Joeyline Creative Commons License 2012.04.27 0 0 121513

Viszont ez volt az eredeti húsz évvel ezelőtti 50-es táv útvonala.

 

No igen... Ez adja a motivációt, hogy annyi év eltelte után újra elmenjek erre a - most jubileumi - rendezvényre. Nem lesz könnyű menet.

Előzmény: Törölt nick (121509)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121512

Bocsi nem topiktéma!

 

Kedves Ismerősök!
Szükségem lenne egy lehasznált gurulós székre! Nem baj ha nincs kartámasza vagy törött a háttámlája, csak az ülőfelület kell és a gurulás! A sallangot leszerelem róla! Viszonylag SOS! :)

Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121511

Nem tudom, hogy volt e már említve, de majd a Gerecsés nevezési lapokat rajtkor is le kell pecsételtetni.

Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121510

Holnap 14 és 18 óra között a Jubileum-parkban.

Előzmény: csorgo2108 (121508)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121509

Hétvégén Karancs-Medves túra lesz, az általam ismert jelvénykavalkád egy újabb darabbal bővülhet, igaz csak a 20-as vagy az 50-es távon, ezeken jubileumi jelvényt kapnak a teljesítők.A 35-ös -a legrégebbi- távon nincsen jubileum, az a 23. rendezés, a 20-as a tizedik, az 50-es a huszadik rendezés lesz.

Ha szabad megjegyeznem a legszebb útvonal azért nem ez volt, hanem az amelyik átment a szlovák határon, érintette Somoskő várát, majd a bárnai Nagy Kőt (követ)

Viszont ez volt az eredeti húsz évvel ezelőtti 50-es táv útvonala.

A 35-ös jelvények:

 

csorgo2108 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121508

Gerecse 50-en lehet előnevezni, Tatán vagy Tatabányán? És helyileg hol??

emgergo Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121507

Köszönöm! (minden "topiclakónak") :)

 

(a háromszáz meg igen jól hangzik)

Előzmény: Múzsla (121499)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121506

Halmi-dűlő teljesítménytúra (2012. Május 6.)

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3689

 

A város közelsége és a lapos terep ellenére, csodálatos erdőben halad a rendezvény, aki nem járt még erre, bátran jöjjön el, nem fogja bánni. Amikor elsőként lépegettem ebben az erdőben megdöbbentem, nem akartam elhinni, hogy ilyen is van Budapesten. Akinek kevés a táv, bátran mehet két kört is. :)

 

Mint tudjátok már, kis csapatunk egy jó ügy mellé állt. A közelmúltban barátságot kötöttem egy kerekesszékes „Óriással”, Schober Lászlóval. Óriás nemrégiben fedezte fel azt az érzést, milyen végiggurulni egy utcai futóversenyen és átszakítani a képzeletbeli célszalagot. Vannak olyan szerkezetek, amiket kerekesszék elé lehet rögzíteni, valamint olyanok is, amik háromkerekű kerékpárként működnek, bele lehet ülni, magyarul kézi kerékpárok. Csapatunk következő öt rendezvényén segít Óriásnak gyűjteni, reményeink szerint pedig jövő év elején beszerezni egy HANDBIKE-ot, ami önerőből számára lehetetlen. Legyen ez az akció, a teljesítménytúrázók és a terepfutók összefogása, ezzel is megmutatva sportunk erejét!

 

Azért különleges ez a rendezvény, mert személyesen is találkozhatsz Óriással, vele beszélgetve kicsit megismerheted ezt a gördülő világot. Ha nem tudnál eljönni, egy erre a célra létrehozott bankszámlaszám segítségével is hozzájárulhatsz a HANDBIKE megvásárlásához.

10918001-00000075-45600012 (UNICREDIT bank, Jogosult: Schober László)

 

Tisztelettel: Kimmel Péter

 

Bármilyen kérdésed lenne, tisztelj meg vele, a +36-30-2561598-as telefonszámon!

 

 

 


BaloghP Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121505

Hétfőn Egerből megy valaki a Karancs túrára?

eszmilan Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121504

Szia!

Köszi, még meglátjuk, hányan jelentkeznek, aztán kiderül.

Előzmény: gethe (121503)
gethe Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121503

Hello, KM-50-re még van egy db helyem, ha érdekel, jöhetsz velünk (már vagyunk 4-en).

Előzmény: eszmilan (121502)
eszmilan Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121502

Sziasztok!

Szombaton mennék Nyerges 20-ra autóval, illetve hétfőn Karancs-Medves 50 autóval.

Akinek van kedve, betársulhat! Szombaton amennyire lehet sietnék haza, úgyhogy

lehetőleg olyan jelentkezzen aki a 20-ra jönne, vagy gyorsan meg tudja csinálni a 40-et,

esetleg csak oda. Hétfőn ez nem gond.

eszmilan(kukac)gmail(pont)com

06(hetven)226(hetvenegy)17

Saliko Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121501

Sziasztok, a lábatlani túrára megy valaki autóval? Betársulnék odafele, visszaút a tempótól függ.

IldiH Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121500

Köszönöm, éppen tegnap este sikeredett helyet kapnom másnál :)

Előzmény: laci069 (121484)
Múzsla Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121499

Szívből gratulálok!

 

Innen a topikból ismertelek meg anno, aztán párszor találkoztunk is. Emlékszem még a Pipó utáni közös utazásra (2205), amikor sokat tudtunk beszélgetni. Aztán meg itt a topikban vártam, hogy mikor érkezel meg külföldről és indulsz el ismét hazai tájakon túrázni.

Nagyon sajnáltam a balesetedet...

 

Ám, amit azóta művelsz az sokkal nagyobb elismerést váltott ki bennem, mint bármelyik más tt-s szereplés.

Mindíg is felnézek rád!

 

Hajrá!!!

 

ui.: Ha már jubileum. Én most a hétvégén készülök a 300. teljesítménytúrámra.

Előzmény: emgergo (121440)
szotske-cs Creative Commons License 2012.04.26 0 0 121498

Sárgára sajnos mikrobuszos segítőnk egészségügyi okok miatt visszamondta a részvételt, úgyhogy két autós, vagy egy mikrobuszos embert keresünk, aki tudna segíteni.

30.-án estétől 1.-én kora délutánig kéne a segítség.

Előre is köszi!

Minden jót!

 

Szötske

antinavi Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121497

Hát,aki az emelkedőt megfutja annak a végén elkél a frissités.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121496)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121496

A Turulnál már mindegy. :-)

Előzmény: antinavi (121495)
antinavi Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121495

Baji v.h. után a Pjelzésen -a nagy lejtő után balra,de van is egy forrás jelzés csak kicsit kopott- van a Hideg-kút, ami rendesen folyik.Én ott tervezek egy töltést,ami elég lesz Héregig remélem.

Tardoson több közkút is van, de a faluból kifelé menet szivesen adnak vizet bármely háznál.

A Turulnál van egy ivókút a parkolónál..nyáron szokott folyni.

Én úgy készülök hogy megy majd.

 

 

 

Előzmény: larzen (121482)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121494

Gratulálok!

Előzmény: Snipper (121493)
Snipper Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121493

Rég jártam erre, mostanában a kislányom a legkedvesebb hobbim, aki most tart az első lépéseknél..így még a tt-k odébb vannak.

Nekem is a tizedik Gerecse 50 következne..tegnap este megszámoltam a jelvényeket, hogy eddig hányszor voltam.

Szánalmas volt látni, hogy 9 teljesítésre 3 féle jelvény volt, 5 négyzet alakú jelvény, 2 kör alakú jelvény és 2 gagyi műanyag kitűző.. ez valahogy elvette a kedvem az egésztől. Mennyivel jobb lenne egységesen az első szép jelvényből a 10 darab, akkor nem is gondolkodnék egy percig sem, de így most valószínű a Nyerges 40-re megyek helyette.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121491)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121492

Figyelj rá, hogy Tardoson a kék kutat akkor fogod látni, ha a megfelelő pillanatban jobbra nézel, mert egy kicsit fedésben van. De úgy emlékszem, van még másik is később. Egyébként meg kocsma is van a jobbkanyarban, ahol a templom felé fordulunk.

Előzmény: larzen (121482)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121491

Jól emlékszel! Konkrétan kufároknak neveztem őket, azt hiszem. :-) Hogy mikre nem emlékszel vissza! Idén tizedszer nem fogok egy fillért sem költeni náluk. Csak Larzennek írtam, mert ő kérdezte a fizetős lehetőségeket. Aki nagyon fut, azzal előfordul, hogy kevébé spórol a pénzzel, mint a cipelnivalóval.

Előzmény: Greg Kapitány (121490)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121490

Mintha te írtad volna egyik Gerecsés beszámolóban, hogy nem lopták be magukat a szívedbe az árusok. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121489)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121489

Ja és persze Koldusszálláson is ott vannak az árusok, lehet pénzt költeni.

Előzmény: Bikk Pubi (121487)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121488

Sőt! Már nem is korlátozzák egy szelet kenyér, egy pohár szódára, mint régen.

Futni fogsz?

Előzmény: larzen (121485)
Bikk Pubi Creative Commons License 2012.04.25 0 0 121487

Tardoson, illetve már előtte, az országútra kitelepült büfékből tudsz vásárolni (érdemes mindkét helyen, ha minimálcuccal mész). A Baji vadászházban ne bízz. A pusztamaróti elágazásban gyümölcslé mindig van, esetleg ásványvíz is. Héreg->temető->víz. Bányahegyen mindenféle lónyál, ásványvíz, sör kapható. A vértestolnai műútnál szódavíz (itt ingyen). Régebben a Panoráma út előtt is lehetett szódavizet vásárolni, tavaly nem volt. A Turulnál még lufit is vehetsz.

Tavaly fél liter folyadékot vittem, amit hazafelé a kocsiban nyitottam ki.

Előzmény: larzen (121482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!