Keresés

Részletes keresés

Bergeron Creative Commons License 2005.04.25 0 0 108

Szia! A nádon és a fúvókán nagyon sok múlik, egyik ismerősöm sokat szenvedett míg le nem cserélete a fúvókát és egy csapásra megszűnt a csikorgás.

 

Előzmény: neutrova (106)
trckr Creative Commons License 2005.03.28 0 0 107
Csak kitartás ! Ha van türelmed hozzá, egyre szebben fog szólni !
Előzmény: neutrova (106)
neutrova Creative Commons License 2005.03.11 0 0 106

Sziasztok!

A héten először életemben kipróbáltam a szaxofonozást!!!! Vicces volt, pocsék hangokat adtam ki. Nagyon nehéz hangszer. Nem csak súlyra, de megszólaltatni is nehéz. Eddig azt hittem zongorázni és hegedülni a legnehezebb, hát tévedtem. :)

florg Creative Commons License 2005.02.20 0 0 105
Most árverezik Charlie Parker egyik szaxofonját. Valószínűleg egy King alto.
Licitál valaki?
trckr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 104
Kiss Hangszerboltban már vettem egy Johnson el.akusztikus gitárt, teljesen elégedett vagyok vele.(az ujjaim hegye igen megkeményedett azóta). Ha elolvad a hó, megnézem nála a Palatinókat is - gondolom van bemutató darabja.
trckr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 103
Köszi az infókat, Florg. Szerinted milyen esély van eladni manapság egy Martin Indiana stencil altót ? Nem mai darab, de nagyon jó állapotban van(felső F# nélküli). Én kb 3 éve nyúzom, akkor volt párnáztatva, amikor vettem. ( csak hobbizenész vagyok, sajnos az utóbbi időben már nem gyakorlok naponta,mint az elején) .Szeretnék tenorra váltani, de annyi pénzem valszeg nem lesz, hogy az altot is megtartsam.
florg Creative Commons License 2005.02.16 0 0 102
Szia! Rendes info nincs, csak a honlapjuk. http://www.palatinousa.com/Saxophones.859.0.html
Ahol Johnson terméket lehet kapni, és foglalkoznak fúvóssal, ott lehet találni/rendelni. Kiss Hangszeboltban Érden igen korrekt áron, máshol nem tudom mennyiért.

Én kipróbáltam a tenort meg az altot, meggyőzött. Jó fúvóka kell hozzá, mert ami a csomagban van a hihetetlenül gagyi.
Előzmény: trckr (101)
trckr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 101

Florg! Hol találok infót a Palatino szaxofonokról? Ki forgalmazza őket Magyarországon?Köszi előre is.

trckr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 100
Nagyon jó leckéket találsz a saxlessons.com oldalról. Letölthető gyakorlatok pdf-ben, a kezdő leckékhez hanganyag is van.Legális,ingyenes.
Bartloka Creative Commons License 2005.02.14 0 0 99

Nos, akkor kitartást!

Amúgy még mindig szeretném eladni a lentebb említett amati szaxit.

Előzmény: Bergeron (98)
Bergeron Creative Commons License 2005.02.12 0 0 98
Szisztok!
Végre elkészült a hangszer, Pilisszántóra vittem javítani, kicsit buszozni kellett de megérte, nagyon rendes volt a mester. Beszámította a klarinétomat és nagyon rendes munkát végzett. Végre belvágtam a szaxofonozásba. Találtam egy oldalt:
http://www.zenesz.tk/
Van egy fúvósklub nevű menüpont ahol vannak tanácsok szaxofonvásárláshoz és tanuláshoz is. A DC++ -on találtam egy csomó jazz oktatási anyagot un. playalong könyvek CD melléklettel. Az eredeti ára elég borsos ezért valaki bescannelte őket és kiemelte a direkt szaxofonhoz írott szólamokat így transzponálni kell de első látásra elég jó anyag az eredeti hely ahol meg lehet vásárolni: www.jazzbooks.com. Van egy ingyenes könyv is Jamey Aebersold-tól - How to play jazz and improvise - elég praktikus kezdőknek.

BzS
Bartloka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 97

:-)))

Természetesen az árban rugalmas vagyok. Ha érdekel, emilezzetek. Köszönöm.

Előzmény: florg (96)
florg Creative Commons License 2005.02.02 0 0 96
Nem fogom.:)
Igen hasznos mechanikai ötlet, a gisz és cisz billentyű össze van kapcsolva (merthogy a hangnemek nagy részében ha van gisz, van cisz is, és így nem kell kapkodni).
A gisz leragadását egy kis hintőporos selyempapírnak a megfelelő párna alatti áthúzásával meg lehet oldani. (papírra púder, papír a lyukra, billentyű lecsuk, papír óvatosan kihúz).
Megkérdezem az ismerősőm, aztán ha érdekli, írunk mélt.

(Bár most, hogy bejöttek a Palatino szaxik, kb. 120000 egy zsír új alt, modern bilentyűzettel, kicsit nehézkes lesz ennyiért, de ki tudja. Palatinot kipróbáltam, nagyon meggyőző, bár tartósságban nem tudom milyen lehet, hangban jó, fogásban kényelmes, lenyúlták a Selmer-t.)
Előzmény: Bartloka (95)
Bartloka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 95

Egy noname fúvóka van hozzá. A párnák jó állapotban vannak. A gisz-billentyű néha nem engedelmeskedik :-(

Ne haragudj, de nem vagyok vérprofi, hol van ez a gisz-cisz váltó? (Juj, most fogod a fejed, hogy valaki szaxofonozik és nem tudja...)

 

Előzmény: florg (94)
florg Creative Commons License 2005.02.02 0 0 94
Ha jól látom, elég régi cső. Jó állapotban van (párna, rugó)? Felső fisz, ha jól látom nincs rajta, gisz-cisz váltó van? Milyen fejjel adnád (amati, vagy valami más)?
Egy ismerősöm keres szaxit, kezdő, hátha érdekli.
Előzmény: Bartloka (93)
Bartloka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 93

Ez az, a képen sajnos rosszul látszik, de valójában ezüst; Amati Toneking; keménytokkal.

Előzmény: florg (92)
florg Creative Commons License 2005.02.02 0 0 92
Milyen cső és mikori? (évjárat, lakk, ezüst, arany, giszcisz váltó, felső fisz van-e, milyen fúvóka, tok)
Előzmény: Bartloka (91)
Bartloka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 91

Sziasztok!

Jól leült a topik. Csak azért írok, mert eladnám Amati alt szaxofonomat. Irányár 110.000 huf. Email: ld. adatok.

scs_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 90
én nem
Búsulójuhász Creative Commons License 2004.10.20 0 0 89

Sziasztok!

Pár hét múlva megyünk stúdióba, és egy hegedűvel, groove-okkal megspékelt, new wave-re hajazó nótába szeretnénk egy kb 20 mp-es tenor szaxi szólót. A project low budget jellegű, de szerintem meg tudnánk egyezni, ha akadna jelentkező, aki felfújná. A dalról korábbi koncertfelvételt tudunk küldeni mp3-ban. Szeretettel várnám az érdeklődők jelentkezését! Előre is köszi. BJ

Bergeron Creative Commons License 2004.10.19 0 0 88

Én is küldök egy linket, amin el lehet indulni hangszert vásárolni:

 

http://www.saxophone.org/buyersguide/buyers.html

Előzmény: neutrova (87)
neutrova Creative Commons License 2004.10.16 0 0 87
florg Creative Commons License 2004.10.14 0 0 86
Változnak az idők. vidd be, aztán mondd meg, hogy márpedig egyedül megcsinálnád, adjanak hozzá cuccot. Vagy rendelj valahol, normális hangszerboltban mindent lehet rendelni (pl. Corpus, ott minden volt, ami fúvóshangszerhez kellhet, legalábbis anno).

Három vagy négy évig jártam Pap József tanár úrhoz, nagyon sajnálom, hogy már nem tanít, pedig fizikailag még bírná, és ne is tudom, hogy tudja-e, hogy voltaképpen egy zenepedagógiai legenda vált belőle, legalábbis a jazz terén.
Előzmény: Bergeron (85)
Bergeron Creative Commons License 2004.10.14 0 0 85
Kérdezték a Sonusban mikor mondtam hogy a Postásba járok, hogy a Papp tanár úr tanit-e még. Mennyi ideig oktattak? Az alkatrészbeszerzés nem halad, elég elutasitóak a mesterek, mindáron a csövemet akarják látni...
Előzmény: florg (83)
florg Creative Commons License 2004.10.12 0 0 84
Zeneiskolában
Előzmény: florg (83)
florg Creative Commons License 2004.10.12 0 0 83
Játszottam, játszom. A rocktól a jazzig megfordultam mindenféle stílusban, jelenleg egy world music produkcíóban fújok görbe csövet.
A Postás Zeneiskolába tanultam, Pap József tanár úrnál, aki a világ egyik legjobb szaxofontanára volt (ezt ki merem jelenteni úgy is, hogy a többit nem ismerem), sajnos már nyugdíjas, nem tanít.
Előzmény: neutrova (82)
neutrova Creative Commons License 2004.10.12 0 0 82
Még egyszer Köszi! Te is játszol zenekarban? Te hol tanultál szaxizni?
Előzmény: florg (81)
florg Creative Commons License 2004.10.12 0 0 81
Szívesen. Jazzrock, ami szól. Nem ismerem, kik ezek, valószínű alt, de akár tenor is lehet, ennyiből nem könnyű megállapítani.
Ha ez jön be, akkor: Yellowjackets, David Sanborn, Milles Davis jazzrock korszaka (olyan lemez, amin van sax), Michael Brecker egyes korszakai, meg még rengetegen játszanak hasonlót.
Előzmény: neutrova (80)
neutrova Creative Commons License 2004.10.12 0 0 80

Köszönöm Florq!

Néhányat már meg is hallgattam a neten. Viszont Te ezt hallgasd meg: www.rezandras.hu nyitóoldalán fantasztikus az a zene! Ez milyen stílus? Nekem ez jön be. Ja, és én nem tudom eldönteni (még), hogy ez alt v. tenor saxi, amit hallhatunk. Szerinted?

Előzmény: florg (79)
florg Creative Commons License 2004.10.10 0 0 79
Kezdetnek ezeket a neveket keresd, mindegy milyen lemezen: Ben Webster, Coleman Hawkins, Stan Getz, Joe Lovano, Dexter Gordon, Joe Henderson, Lester Young, Wayne Shorter, Michael Brecker, John Coltrane, Sonny Rollins, Tony Lakatos. Változó stílus, halgass bele, aztán amelyik tetszik, abból többet esetleg. (Sokat meg lehet találni olcsó áruházi kivitelben).
Egy kicsit puhább stílus: Dés, Jan Garbarek.
Ha populárisabbra vágysz: Louis Prima lemezein igen jó szaxofonozást hallani, valamint nem mindig tenor, de nagyon jó: Matt Bianco elsőkét lemeze (a többi is biztos , de azt nem ismerem).
Alapmű: Gerry Mulligan: Meets The Saxophonists
Újpesten van egy könyvtár (a piac közelében, azt hiszem, ahonnan igen sok jazz és egyéb cd kölcsönözhető, a jazzerek, ide gyertek topicban valahol szóba került pár hónapja.
Előzmény: neutrova (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!