Keresés

Részletes keresés

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7373
Szia!
Megnéztem a videót a mókusról, nagyon édes, a mi Mogyink is így szokott játszani velünk.:) December közepén adták fel a hirdetést a mókusról, nem biztos hogy megvan még. Az ilyen móki nagyon kelendő.

Képeket már nagyon sokat töltöttem fel ide. Megnéztem neked, hogy melyik oldalakon találod meg őket. A 11, a 38, és a 43. oldalon vannak. Ha esetleg addig gyűlnek a hozzászólások míg megnézed, akkor eltolódhatnak a képek hátrébb, akkor viszont pl a 11-es oldalt már a 12.-en keresd és így tovább.
Előzmény: Mókuscsajszi (7367)
pumukli48 Creative Commons License 2010.01.21 -1 0 7372
hát nem fényképeztem le, csak amikor volt tejberízs, egy mokkáskanálra tettem belőle és ő szívesen ette :-)
Előzmény: Mókuscsajszi (7369)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7371
:) Nálunk most a szaloncukor a menő, főleg a kókuszos...bár Aladárnál minden jöhet, ami csokis. :)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7370
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7369
Pumukli48 küldesz képet ammikor tejberizst eszik?
Előzmény: pumukli48 (7368)
pumukli48 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7368
tényleg
Előzmény: Mókuscsajszi (7365)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7367
Szia! kösszi a tippet és nekem nagyon jól jön az oldal küldsz mógyiról képet?
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.21 0 0 7366
Üdvözlet itt mint leendő gazdi.:) Igen, sok sok segítséget nyújtunk itt mi egymásnak mókigazdik, szóval hasznos dolog ez a fórum.:)
Mi Pesterzsébetről vettük egy tenyésztőtől Almát. Asszem itt fent is van a fórumon. Én nem emlékszem az elérhetőségére.
Amúgy a mi fiú mókink Mogyi.:)
Előzmény: Mókuscsajszi (7364)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7365
Tényleg szereti a tejberizst?
Előzmény: pumukli48 (7359)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7364

Nem soká lessz mókusom!és nagyon érdekelne néhány tanács a burundukról.

Tutok-e Budapesten tenyésztött?ha igen irj!Jó neveket is kérek mert még nem tudok neki jó nevet fiú név kell én eddig a Mógyorora jutottam.És most regiszláltam ma 9:3-kor ezért új vagyok.Ne vitat kozatok ha egyes mást nem tudok.De ugy láttom hogy ti rendesek vagytok és sok segitséget tudok nyujtan 15 oldalam van a mókusról de nem olvasok én anyit de itt jobb a seitség a sok idejü tenyésztöktöl vagy tartoktól 

Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7363
Na amúgy megtörtént a kiengedés kiengedtem még vasárnap! nagyon jól érezte magát, olyannnyira hogy nem akart visszamenni. bebújt az ágy alá! de visszacsalogattuk és azóta minden rendben!!!
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7362
Ha olyan "sokáig" ült a radiátoron, sztem valószínüleg jól érezte magát:)
Snickers88 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7361
Sziasztok!
Azt vettem ma észre, h mikor kiengedtem Snickerst leült a forró radiátoron és ott gubasztott. Még simizni is lehetett közbe, pedig azt általában csak akkor engedi, mikor belemélyül az evésbe. Sőt még csipogósan makogott is.
Nem értem, h miért ült rá a radiátorra, mert a szobában sincs hideg (18-22 °C). Nem ült ott sokáig, csak vagy 3-4 percig, de nekem akkor is furi volt...
1ibolya Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7360
A rizskókot is:-))))))
Előzmény: pumukli48 (7359)
pumukli48 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 7359
Mókus szereti a tejberízst :-)
dekanytomi Creative Commons License 2010.01.19 0 0 7358
Saját gyártmány.
Azt még nem tudom hogy fogja e rágni,( Morcsika nem rágta az övét) de ha akarja rághatja is hisz csak fa. Ehhez azonban ki kéne dugnia a nozóját, amit annyira nem csinál:(
Előzmény: dettybogyó (7357)
dettybogyó Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7357
Szuper a ketrec! Saját gyártmány, vagy vetted? Nem rágja meg a fakeretet?
Előzmény: dekanytomi (7354)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7356
Szia! Én még nem találkoztam ilyennel,olyat hallottam, hogy a farkán lekophat a szőr, de ilyet még nem tapasztaltam. Szerintem nézesd meg, lehet nem nagy a baj, de azért biztos ami biztos...
KaNoncsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7355
Sziasztok!

Pár napja észrevettem hogy a Mókim feje búbján egy kb. gombostűfejnyi nagyságban nincs szőr valamint úgy tűnik mintha a hátán is ritkább lenne a kelleténél.
Mi lehet ennek az oka?
Felkeressem a mókusdoktort szerintetek?
dekanytomi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7354
Sziasztok!
Újra itt! Hisz tegnap újra móka költözött a házba:)
(Sajnos Morcsika az első mókink kb 3 hónapja már az örök mogyorómezőkön rakoncátlankodik)

Bár még nagyon félénk, és szinte minden idejét az odúban tölti, de reméljük hogy pár napon belül egy kicsit aktívabb lesz, de legalábbis látjuk majd többet, hogy esély legyen arra hogy rendesen megismerjük egymást.
Lehet hogy csak a tél miatt ilyen aluszékony?
Még a ketrecet sem fedzte fel teljesen, mert a faágakon és a kötélen még nem mászott, de a rácson már felment a különböző szintekre. Már várjuk nagyon hogy ez a móki is olyan mókás legyen mint Morcsika volt :)

Egy kép a ketrecről:
dettybogyó Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7353
Most készül a végleges otthona a mi 150 cm magas 100 cm széles és 50 cm mély lesz. A két oldala és a hátulja be lesz vonva ezzel a fémszúnyoghálóval.
dettybogyó Creative Commons License 2010.01.18 0 0 7352
Kívül van körbehúzva a fémszúnyogháló és így nem tudja megrágni...
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.17 0 0 7351
Óhh, nálunk Mogyi tuti kirágná, a kis ketrecrágós.:D Jó ez így, így legalább a ketrec is esztétikusabb. A ketrec hátuljának meg amúgyis bútorlap van döntve, úgyhogy nem probléma a többit összesöpörni. Magot azt nem dobnak ki úgyse.:DDD Semmi pénzért nem tennék.:D
Előzmény: dettybogyó (7350)
dettybogyó Creative Commons License 2010.01.17 0 0 7350
Kiszórás ellen nekem a ketrec körbe van húzva fém szúnyoghálóval. Ez nálunk nagyon bejött! Szellőzik, de pont eléggé sűrű a szövése ahhoz, hogy a magokat ne tudja kiszórni rajta. A ketrec elején van csak 20 cm magasan. A többi részén a tetejéig. Ezt nem tudja elrágni, nem tud beleakadni és így minden mag visszaesik a ketrec aljába. Persze néha a kis ravasz a ketrec felső részéből megdobál a kakijával, de ezt csak ritkán csinálja :-), szeret szemtelenkedni...
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.17 0 0 7349
Igen, a kiszórást mi is tapasztaltuk. De nem direkt csinálják. Igazából bármit képesek nálunk kiszórni. De megéri, mert imádják ezt az összeállítást.
Előzmény: *Babi* (7348)
*Babi* Creative Commons License 2010.01.17 0 0 7348
Ez tényleg úgy van, hogy mókuskája válogatja. :)
A mi Spurinknak a jó vastag, tiszta csutka alom vált be, de nagyon. Imád benne fejest ugrani, búvárkodni, hatalmas buckákat épít a raktáraknak, de van amikor csak hasoncsuszik benne oda vissza a kalitkában miközben nagyokat nyújtózik. Egyáltalán nincs szaga, ezt komoly mivel Spuri a szobában van velünk. A WC sarkot szoktam kiszedni amikor elér egy bizonyos "magasságot" de szaga akkor sincs. Ami pedig a nedvszívást illeti szerintem nincs vele semmi gond. Persze ezt tényleg mókija válogatja, öntudatos állatkák, tudják mi tetszik nekik és abból nem engednek, nem igaz? Egyetlen hátrányát tapasztaltam a csutka alomnak azt hogy könnyen kiszórja a kalitkából így többet kell takarítani körülötte, mást nem.
Előzmény: MogyiGazdik (7347)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7347
Hát biztosan így van, ahogy mondod, mert nálunk tényleg nem működött jól, még úgy se hogy kukoricacsutka almot raktunk alá. De mondták is állatkereskedésben, hogy azt mindenképp kell keverni valami egyébbel mert nem jó nedv és szagelszívó. De így se volt megfelelő. De talán jobb is ez ami most van, mert nagyon jól tudnak bújkálni, túrni benne.:)
Előzmény: pumukli48 (7344)
Nyunyelló Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7346

Köszi az infót, majd akkor kipróbáljuk amiket ajánlottatok, aztán meglátjuk melyik válik be. Aladárnak adtam litcsit (gyümölcs) és nagyon oda van érte, imádja! Érdekes, mert a narancsot meg kevésbé szereti. Lehet azért mert túl savanyú neki. Nagyon megy nála a kukorica, szotyi,tökmag,dió, mogyoró...stb. De mostanába alig-alig eszi meg őket, inkább eldugja. Volt olyan, hogy este lefeküdtünk és tele volt a takaró meg a párna alatt magokkal. :)

pumukli48 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7345
szerintem kiengedheted. Ha nagyon nem akar visszamenni, akkor kajával kell visszacsalogatni.
Előzmény: Vanesszácska (7340)
pumukli48 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7344
szia
többek között én irtam a fenyőkérget, nálunk az van, és havonta elég cserélni. szerintem nem büdös, a szobában van velünk együtt a Pumukli. Nálunk ez vált be. De ahogy a mókusok természete sem egyforma, biztos ezt is ki kell kisérletezni, hogy melyiknél mi a legjobb megoldás.
Előzmény: Nyunyelló (7338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!