Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6459
nappali kórházba szeretnél járni? Reumaorvos ír beutalót.
Előzmény: Era0413 (6457)
afintha Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6458
A haziorvos is ismeri az utjat a gyogyfurdonek.

A beutalot egyebkent a szakorvosnak kellett volna adnia, csak ugy tunik le akart teged razni.
http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/6200252ECDFA88ABE040A8C0CB323A81
Előzmény: Era0413 (6457)
Era0413 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6457
Szép napot mindenkinek.Teljesen elvagyok keseredve,májusba mütöttek p.korong sérvel az L.LV. között volt.Kétszer vissza mentem a dokihoz,mert görbén megyek,s a bal felemen bevan kötve az izom,s ez miatt nem tudok egyenesen menni,elküldött MR-re,azt mondta ott rendbe van minden,nemtudja mi okozza a problémámat,feküdjek 1-hétig,meg volt,de az állapotom nem javult.Vissza mentem,majd azt mondta tanuljak meg úszni,s complex reumatológiai kezelést javasolt.de a beutalót nem ő hanem a házi orvos adja,meg van a beutalóm,ma kértem idő pontot okt 1-re kaptam.Kérdésem az lenne,Ha gyógyfürdöbe szeretném igénybe venni a kezelést,mi a menete,ha tudja valaki megköszönném a válaszát.
Előzmény: tavasz21 (6455)
Robantott csirke Creative Commons License 2010.08.26 0 0 6456
Sziasztok!
Szeretnék bekapcsolódni a fórumba, mint két éve gyakorló gerincsérves. :-)
Röviden az én sztorim. Két éve lábzsibbadással, fájdalommal indult a dolog, két hónapig hagytam, hátha elmúlik, aztán háziorvos, ortopédiára utalt, kaptam lúdtalpbetétet hátha segít, persze nem segített, újra háziorvos, reumatológus, biztos becsípődött menjek fürdőbe. Na attól meg be is gyulladt. Sikertelen fürdőkúra után röntgen, sok eltérés, gerincferdülés egyebek, ideggyógyász. Megállapította az érzéskiesést, beszűkült funkciókat, egyebek. Vissza reumatológus. Csodálkozott, hogy még mindig vannak panaszaim. Azt mondta lógjak sokat. Már, hogy kapaszkodjak meg valami magasban és lógjak, hogy eltávolodjanak a csigolyáim. Két hónapig lógtam ahol tudtam. Nem múlt el, kicsikartam egy MRI-t. Végre papírom is volt a sérvről. Megnyertem a lehetőséget a gyógytornára. Nagyon jól éreztem magam, tök jó volt a hangulat de nem használt mert kb. 10-en voltunk a csoportban teljesen más gondokkal. Szegény gyógytornász próbált mindenkire figyelni de nyilván nem tudott mindannyiunkra. Gyógytorna után reumatológus, aki pszichiáterhez utalt mondván az én sérvem pszichoszomatikus. Rossz a hozzáállásom. Azt mondta, hogy csak a pozitív hozzáállás segíthet. Na ettől kicsit ideges lettem de én nem vitatkozom a gyógyító személyzettel és ha két év után lenne egy éjjelem amit végig is tudok aludni elmegyek én a Pápához is ha az segít. Pszichológus nem értette, hogy mi van, de leírta szakvéleményben, hogy a sérvem szerinte nem pszichoszomatikus. Így aztán fizikoterápia következett. Nem tudtam felvenni csak 4 kezelést mert ha hason fekszem 2 perc után lezsibbad a lábam combtőtől a lábujjamig. Vissza reumatológus. Továbbra is azt mondta, hogy rossz a hozzáállásom. Na itt feladtam. Másik orvost kerestem akinek igen hálás vagyok mert elküldött egy gyógytornászhoz aki manuál terapeuta is egyben, meg tök jó fej pali.
Egy órás a torna, iszonyat keményen megdolgoztat, de ebben az egy órában csak velem foglalkozik, nem veszi fel a telefont se. Figyel minden szavamra, mozdulatomra. Szerintem javultam is, már kevésbé zsibbadok.

Az idegsebész azt mondta, hogy ha meg kell műteni össze kell csavarozni 3 csigolyám.
Viszont a férjemmel szeretnénk már gyereket. Van valakinek tapasztalata a terhesség kontra gerincsérv témában. Mert az idegsebész azt mondta, hogy most ne vállaljak egy terhességet. De mire végigjárom a gyógytornát, újra időpontot kapok MRI-re és az idegsebészhez szépen eljutok a menopauzáig.
Üdv
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 6455

tornázzál csak, mert muszáj.

Jó masszőrt mondanak a zuglói BVSC uszodában, egy orosz hapsit. Énnem próbáltam még.

Előzmény: fidelissima (6453)
fidelissima Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6454
Tud valaki jó gerincmasszört a XI. esetleg az I. vagy a IX. kerületben? Valamelyik fürdőben is jó lenne. Köszönöm előre is, ha valaki ad egy nevet vagy cimet. Persze ha igen jó a masször, messzebbre is elmennék.
fidelissima Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6453

Nagyon óvatosan a műtéttel! Ha tudsz járni és még elviselhető a fájdalom, inkább próbálj ki minden más megoldást. Engem 3 éve műtöttek. A Nagy fájdalom elmúlt, de

hegszövetes lettem. Gyakorlatilag állandóan fáj a derekam. Időjárástól függően hol jobban, hol kevésbé. Nem akarok életem végéig fájdalomcsillapitót szedni, ezért inkább szenvedek. A lábam is azóta zsibbadt, ami ugyan nem nagy fájdalom, de kellemetlen. A műtétre azt mondja a doki, hogy 3o% esély van, hogy javul a hegszövetesedés,  és persze 7o%, hogy még rosszabb lesz és újabb hegek keletkeznek.  Ezzel nem tudok vitatkozni, mert nem értek hozzá. De most is fáj. Az úszás /háton/ segit valamit. Minden nap kellene tornáznom, de nem fülik hozzá a fogam.  Én is el vagyok keseredve sokszor. Persze én már nem vagyok fiatal, de azért jó lenne fájdalom nélkül.

Előzmény: Peticon (6441)
luci71 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6452

Helló!

Probálj meg írni a Dr.Fit gerinc honlapra és valószinű hogy választ fogsz kapni kérdésedre.Mindent írj le amit az Mr kimutatott és kérdésed van.Ha anyagilag sem gond konzultációra is mehetsz oda.

Előzmény: Peticon (6450)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6451

mióta ugatom neked, hogy menj fürdőbe.

Ha budapesti vagy a Lukácsba, ha meg nem az vagy írd meg hol laksz és megmondom hova. Csomó ember meggyógyult már fürdőkben, mielőtt ilyen modern, fejlett technikával műtöttek volna, mint ma.

Előzmény: Peticon (6450)
Peticon Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6450
Sziasztok. Az mr kimutatta a sérvet ,de a doki azt mondta h nem műt meg meg mert nincs meg annyira kifakadva.Azt nem értette h miért fáj a térdem, a zsibbadás mellett.Megröngeneztettem a térdem de semmit nem mutatott ki.Most fizikoterápiára járok de semmi.Jövő héten reumatológiával próbálkozok hátha.Csak az a baj h dolgozok, nem nagyon tudom pihentetni.
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6449

Fürdőbe jársz?

Mivel indoloklta az orvos, hogy nem műt meg? Melyik kórház ez?

Előzmény: Peticon (6445)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6448
Mit mutatott ki az MR vizsgálat? Az MR mellet  a CT is kellett? A doki mit mondott neked és mivel indokolta, hogy nem műt meg? Ennek valami oka kell, hogy legyen! Lehet, hogy nincs is szükséged a műtétre csak egy becsípődésed van?
Előzmény: Peticon (6445)
afintha Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6446
Es errol az orvos pecsetes papirt is adott, hogy nem mut meg?
Előzmény: Peticon (6445)
Peticon Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6445
Sziasztok! Bocsánat azt elfelejtettem mondani, hogy voltam orvosnál mrin, ct, kaptam infuziót, gyógyszert szedek,voltam csontkovácsnál, ezoterikusnál mindent kipróbáltam amit mondtak de nem segít semmi sajna,az orvos pedig azt mondta nem műti meg.
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6444
Menj orvoshoz, a házihoz először. Ha budapesti vagy ha tudsz járni menj a Lukács fürdőbe a gyógyvízbe. Hátha rendbe jön így is.
Előzmény: Peticon (6441)
afintha Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6443
Orvoshoz kellene menned: eloszor haziorvoshoz. Surgosen, mert nagyon hosszuak a varolistak.
Előzmény: Peticon (6441)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6442

Esetleg orvoshoz kellene fordulnod.

Előzmény: Peticon (6441)
Peticon Creative Commons License 2010.08.20 0 0 6441
Sziasztok.Gerinc sérvem lett,zsibbad a lábam és nagyon fáj a térdem.Tudtok nekem valami okosat ajánlani???Előre is köszönöm.
real_geri Creative Commons License 2010.08.16 0 0 6440
jaja, már ma mentem dolgozni megint. persze egyből hajolós-térdelős meg guggolva szerelős gépek jöttek a betegváróba :(
de ez van
aztán ez a faja idő.

csak lenne már szabad 2 órám elmenni fürdőbe :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 6439

Szia real geri!

Javult valamit az állapotod, jobban vagy már?

Előzmény: real_geri (6418)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6438

Ne is lottózz, az csak elszívja a pénzed. Én már abban sem hiszek.

Neked is szép lesz nagyon. Djerbára én is vágyom. Szeretem a szigeteket.

 

Előzmény: Törölt nick (6437)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6437

Szia!

Közben én is megtaláltam. Gyönyörűek a fotók. Szép útad volt és ezt senki el nem veheti, örök emlék marad. Nyernék a lottón bejárnám a világot (de nem lottózom).

Előzmény: tavasz21 (6435)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6436
A Széchenyiben rendbe raknak. Nekem sokat segített.
Előzmény: -=LACI=- (6429)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6435
A Mallorca topikban az Utazás topikcsoportban keresd. Fotókat is tettem be. Meglátod Tunéziában teljesen rendbe jössz majd, annyi élmény ér, hogy elfelejted a nyakad.
Előzmény: Törölt nick (6428)
luci71 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6434

SZIA!

NAGYON KÖSZÖNÖM.LACINAK IS AMIT ÍRT. NYUGODTAN KÜLDJ E-MAILT. IGEN SZERETNÉM TUDNI HA NEM OLDODIK MEG A PROBLÉMÁM KONZERVATÍV KEZELÉSSEKKEL AKKOR MI VÁR RÁM.

NEKED IS SZÉP NAPOT.ÜDV!

Előzmény: hugganto (6433)
hugganto Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6433

Szia! Nekem márciusba csavarozták a gerincem, 15mm-es csúszással.

Ha érdekel szivesen megosztom veled a műtét jó és rossz oldalait.

További szép napot, Üdv!

Előzmény: luci71 (6431)
-=LACI=- Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6432
Nekem már korábban operált porckorongnál újult ki a sérvem+a fölötte levő két porckorong is kezdte megadni magát, ezért kellett a fúzió (porckorong kuka, helyette távtartó+ledarált csont a két csigolya közé) és a DTO elnevezésű eljárás amivel az érintett négy csigolyát rögzítik egymáshoz csigolyánként 2 csavarral és speciális rögzítőkkel ami a terhelést mérsékeli a porckorongokon, de mégis engedi mozogni az érintett gerincszakaszt. Ha a lábadba sugárzó fájdalom hasonló mint nekem volt műtét előtt, akkor az operáció utáni fájdalomtól egyáltalán nem kell tartani. Valaki írta itt, hogy éveket kell várni a fúzió műtétre, ami igaz egészen addig amíg a beteg állapota megengedi, hogy éveket várjon. Nekem megnézte az orvos az MRI felvételeimet, mire elkezdem a mondókámat, hogy tudom, éveket kell várni a fúzióra és nem-e tudna egy vidék kórházat ajánlani rövidebb várólistával, addigra már telefonon beszélt a sebésszel időpontot egyeztetni. Kb. 2 hét múlva toltak is a műtőbe. Nem bántam meg, az életminőségem rengeteget javult, gyógyszert már egyáltalán nem szedek. Még egy kis torna és a zoknit is két kézzel húzom fel. :) A derekam néha fáj, ha terhelem akkor jobban, de manapság kinek nem? A doki szerint sportolni is lehet ezzel a néhány csavarral, bár vszínű nem jégkorongra gondolt. Ha érdekel a műtét menete, keress rá youtube-on: spinal fusion vagy lumbar fusion. Üdv!
Előzmény: luci71 (6431)
luci71 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6431

HELLÓ!

 A GELLÉRT FÜRDŐ NAPPALIJA IS NAGYON JÓ.OTT VAGY  DÉLELÖTTRE VAGY DÉLUTÁNRA LEHET MENNI NEM VÁLLTOTT.

HA NEM GOND LEIROD HOGY MILYEN A MŰTÉT, UTÁNA A FÁJDALOM, ÉS MIRE LEHET SZÁMÍTANI.NEKEM 13mm-es CSIGOLYACSÚSZÁSOM ÉS CSIGOLYAÍV MEGSZAKADÁS,PORCKORONGSÉRV.BAL LÁBBA LESUGÁRZÓ FÁJDALOMMAL.

ÜDV.

Előzmény: -=LACI=- (6429)
-=LACI=- Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6430
Hugganto, ment e-mail.
Előzmény: hugganto (6425)
-=LACI=- Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6429
Köszi mindenkinek, megpróbálom a Széchenyi fűrdőkórházat.
Gyógyulást minden sorstársnak.
Előzmény: tavasz21 (6427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!