Keresés

Részletes keresés

estvan111 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109834

Drága gömbfejjel a panorámázás sem probléma, de nekem még olyan nem volt.

Előzmény: estvan111 (109833)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109833

Ha van pénzed vegyél egy 40-60 ezer forintosat vagy drágábbat. Ha nincs pénzed akkor nem lennék a helyedbe.

 

Nekem most ment szét a  Braun állványom. Aztán addig nézegettem a kínálatot, míg rendeltem egy tizenegynéhányezrest fejjel együtt az internetről. Amire most nekem kell ez is jó. /Éjszakai felvételek/

 

Amúgy amit inzsellér ajánl nehéz telére jónak tűnik. Már csak azt kell eldönteni milyen fejet veszel hozzá. A gömb fej könnyen állítható, de ha panorámázni is akarsz vele, már egy kicsit problémás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (109828)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109832

Ha nem sürgős, nézz be a Soós-hoz (ha pesti vagy). Mondjuk gyakran kell benézni, mert a szemfülesek pillanatok alatt visznek mindent (minden jót)..:). Soós úr segédje kitette, már vittem is.... nagyon remek német állvány (70-80-as évek), mondjuk nehéz, mint a dög, mert öntvény a test, de az 5 állványom közül ez a legjobb.

Rollei Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109831

Amíg nem tudsz tisztességes állványt venni, próbáld ki a három másodperces tükörfölcsapást, meg a kanócos kioldót.

 

 

Előzmény: Törölt nick (109828)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109830

Nezd meg az arat, es a sulyat. Konnyu es olcso allvany nincs. Ne feletkezz meg a fejrol sem, legalabb olyan fontos, mint maga az allvany. 

Tuti megoldas nincs. Nekem nagyon fontos az allvany, eppen ezert hasznalok vagy hatot, meg negy fejet. Mindegyik mas, a feladat donti el, mikor melyik a legmegfelelobb. 

Előzmény: Törölt nick (109828)
Inzsellér Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109829

Elég nehéz legyen, és minél kevesebb lábszekcióval. Nekem ez a DA 60-250/4+K-3 (markolattal) kombót simán megtartja, berezdülés nélkül

http://mikrosat.hu/fenykepezogep-allvany-477/allvanyok-szettek/AT213.htm

Előzmény: Törölt nick (109828)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109828

Jelen állványomon nem elhanyagolható módon sajnos.

Milyen tulajdonságokat vegyek figyelembe, ha veszek egy másikat? 

Előzmény: Rőth Sándor (109827)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109827

Tedd fel a geped egy allvanyra a televel, es elokepen nezd meg mennyire ficereg, ha finoman babralod. 

Előzmény: Törölt nick (109826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 109826

A Tamron 70-200mm f2,8 + váz szetthez milyen állványt ajánlotok, hogy ne rázzon be? Gondolom az állványra az objektív rögzítőgyűrűjét kell tenni, ugye? Fényképeztem állványról, de nem vagyok elégedett... :)

estvan111 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109825

Figyelek. Hátha tényleg veszek egyet. Ez már csak majdnem egy havi pia.

Előzmény: Rollei (109824)
Rollei Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109824
Előzmény: estvan111 (109823)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109823

Elkezdtem nézni most a fénymérőket. Így, hogy a lunasix kiesik, nekem most elég úri huncutságnak tűnik az én fotózási szokásaimhoz viszonyítva. Sikerült letörnöd a lelkesedésemet. Ezért nem fogok hónapokig szomjazni. Marad a több expó meg a szem.  

Előzmény: Rollei (109822)
Rollei Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109822

Sajnos a Lunasix már csak nosztalgiára jó. Amióta nem gyártanak higanyos, 1,35 voltos elemet, azóta csak különböző buhera megoldásokkal lehet többé-kevésbé megbízható módon működésre bírni. Ha tényleg akarsz egy beeső fény mérésére alkalmas, megbízható műszert, akkor nézd meg a Digital Sixtomatot, amiről lentebb írtam. Nem hiszem, hogy ne lehetne ésszerű áron íbéjezni egyet.

 

 

Előzmény: estvan111 (109821)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109821

Tudom, hogy neked kell.

 

Sokszor eszembe jut, amikor sötét tárgyakat fotózom milyen jó lenne egy jó kis lunasix, és akkor nem hasra ütve kéne megállapítanom a jó expót. Igazából sokszor hiányzik a diffúzoros mérés. De csak az.

 

Nem tudom mennyibe kerül mostanában egy lunasix, de most, hogy említetted elfogott a nosztalgia. 

Előzmény: Rőth Sándor (109820)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109820

Digitalis gep melle nem fontos a fenymero. En sokat fenykepezek filmre, azert vannak fenymeroim, hasznalom oket digitalishoz is, foleg, ha idegen optikat bigyesztek a Canonra. 

A beeso meres nem annyira pontos (mosoly), de meg mindig pontosabb, mint a matrix, nagyon gyorsan lehet vele dolgozni.

Előzmény: estvan111 (109819)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109819

Én is.

 

 Nekem a digitális óta igazán csak a beesőfény mérés hiányzik egyedül, de az is csak néha. Ha nagyon bizonytalan vagyok néhány expóval  azt is megoldom.

Előzmény: Rőth Sándor (109808)
bacs222 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 109818

Nekem van egy Gossen Variosix F2-m, és egy Minolta Flash Meter IV-em (nem az újabb, de butább Auto Meter IV). Még nem sikerült meggyőznöm magam, hogy melyiket tartsam meg (mind a kettő teljesen jól működik), ha valaki küld egy korrekt ajánlatot valamelyikre, akkor lehet meggyorsulna a döntés. :)

Rollei Creative Commons License 2016.02.04 0 0 109817

Az ilyeneket külső szenzorral durrantja el az ember, a gépre valami tisztességeset, gyárit rakunk.

 

 

Előzmény: Jahno (109794)
Rollei Creative Commons License 2016.02.04 0 0 109816

A Sekonicokat nem ismerem, nekem nagyon bejönnek a Gossenek, így nem piszkeráltam másokat.

 

Ha tényleg külső fénymérőben gondolkodsz, akkor érdemes megnézni a Gossen Digital Sixtomat vonalat. Ha jól nézem, akkor most a Gossen Sixtomat F2 van gyártásban http://www.gossen-photo.de/english/foto_p_sixtomat_f2.php . Korábban gyártottak Digital Sixtomat-ot, illetve Digital Sixtomat Flash-t, értelemszerűen ez utóbbi tudott vakufényt is mérni. Tök egyformák voltak, eltekintve attól, hogy eltért a gombok színe, a Flash-é fehér volt, a másiké meg narancssárga. 

 

Méretre mind akkora, mint egy cigis doboz, de fele olyan vastag. Spórolósak a delejjel, mert csak egy AA-s ceruzaelem kell beléjük, azt sem gyakran kell cserélni. Majdhogynem azt tudják, mint a korábban már linkelt Multisix, csak fele akkorában, és nem 9 voltos elem jár beléjük. Illetve nem lehet rájuk pakolni azokat a feltéteket, amik a Profsix és társaira jártak.

 

Ez a Sixtomat F2 nagyon hajaz a fentiekre, kicsit tuningolva. Nekem az alap Digital Sixtomat van, soha nem hagyott cserben, nem csapott be, pontos, könnyen használható, kicsi, könnyű, lapos, könnyű stokizni a táskában. Az energiaellátással sem kerülhet bajba az ember, kétás ceruzaelemet valószínűleg még a Csomolungma alaptáborában is lehet kapni.

 

Amit még kinéztem magamnak, az a Digiflash, Digisix vonal. Egyszer jó lenne valamelyiket birtokolni, de asszem a Sixtomatot nem ütik ki a szívem csücskiből.

 

A fentiek mind tök jó kütyük, élvezet kézbe venni, meg használni őket. De a vakufénymérést illetően igaza van a Söndörnek, próbaexpozícióval a legegyszerűbb belőni a helyes beállítást. A filmes korszakban még méregettem a plafonra, vagy falra vakuzáskor, de amióta digigépem van, sokkal praktikusabb a gyakorlatban odagyújtani egyet-kettőt. Annál is inkább, mert elméletezhet az ember hogy honnan kéne az indirekt, de a legpraktikusabb ezt megnézni a képen.

 

 

Előzmény: monyesz (109806)
Dudi76 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109815

Szia

Köszönöm a lehetőséget, de sajnos miskolci vagyok.

Előzmény: SABAT (109814)
SABAT Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 109814

Nekem van egy Rokinon nevű. 

Ha jársz az Árpád híd környékén munkaidőben, egy próbára szívesen megmutatom.

Előzmény: Dudi76 (109811)
Dudi76 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109813

Köszi a linket.

Előzmény: mckmester (109812)
mckmester Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109812

Pihe: http://blog.csorge.hu/blog/558/samyang-8mm-sufniteszt

Egyszer volt nálam félórányit egy ilyen. Döbbenet :-)

Előzmény: Dudi76 (109811)
Dudi76 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109811

Sziasztok

Samyang 8ast használt már valaki Pentaxon? Vélemény?

monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109810

Meg sörön, azt el ne felejtsd megemlíteni! :)

Előzmény: Rőth Sándor (109808)
Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109809

Ja, .... :-))

Előzmény: Rőth Sándor (109808)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109808

Lunasix 3-on szocializalodtam. mosoly

Előzmény: Rollei (109807)
Rollei Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109807

Van vagy hat-hét féle előtét. Tele, spot, labor, repró, vaku, száloptikás a mattüveges/makrós méréshez, meg tán mikroszkópos feltét is. Ja, színhőmérsékletes is. 

 

Ezek úgy vannak kialakítva, hogy az első Lunasixekre is rámegy, meg egy csomó másik Gossenre is. A Profisix, meg az utána jövősek, illetve a feltétek elektronyikusan is kommunikáltak. Az érzékelő rész alatt van három jack dugó, ha ilyen feltétet használ az ember, akkor a fénymérő tudja, hogy mennyit kell kompenzálni ide, vagy oda. Ha a mérőn, vagy a feltéten nincs elektromos kontaktus, akkor kézzel kell beállítani, hogy pl. a tele feltétnél hány fényérték csökkenést kell a mérőnek figyelembe venni.

 

Kibaszottul átgondolt rendszer, oda-vissza kompatibilis, a legrosszabb esetben is csak arra kell figyelned, hogy beállítsd a feltétnek megfelelő kompenzációt. Nagyon megbízható, emellett kicsi is.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (109805)
monyesz Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109806

Olyan 50font, kb 25ezerft: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=gossen+multisix&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=0&LH_Sold=1&_udlo=&_udhi=&_samilow=&_samihi=&_sargn=-1%26saslc%3D1&_salic=3&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50&LH_Complete=1

 

Ha ez jó, akkor vadászni kell ebayről. Esetleg mondjatok más típust Sekonic van ezer féle, az is márkás cucc, amennyire ismerem ezeket.

Van amire ezeknél figyelni kell, vagy típus amit nem szabad megvenni?

Előzmény: Rollei (109796)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.03 0 0 109805

Volt vele elotet is, lehet az egyik vaku, a masik meg a spot, de erre csak kis tetben fogadnek.

Előzmény: Rollei (109804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!