Keresés

Részletes keresés

Rózsa64 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 3229

Én meg is főztem a Rudi kaját,de mit csináljak,ha 3 hét után rá sem akartak nézni????

Valamit csak kell nekik enni.

FKLARI szerint annál a tápnál is van jobb,elérhető árért,amit én etetek.

Csak ezért érdeklődtem a tápról.

Üdv:Rózsa

Előzmény: GPS (3227)
323d Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3228

Helló!

Ez  a kaja készítés dolog engem is érdekelne.

És még valami, ha lehet ezt mindenkitől: van egy drótszőrű tacskó kutyánk és szeretnénk könnyíteni a nyári viseletén. Ez egyértelműen kutyakozmetika vagy otthon  is elvégezhető?

Köszi, üdv.: 323d

Előzmény: GPS (3227)
GPS Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3227

 

Kilónként 300 Ft-ból fejedelmi tacskó-kaját lehet készíteni - valódi (!!!!), értékes  alapanyagokból -  egy rohadt szál vegyszer nélkül.

 

Igaz, ez havonta-kéthavonta pár óra melóval jár ... viszont itt nincs kétely, hogy mi van benne - mert azt az alapanyagot te vásárolod meg és te főzöd bele.

 

Kiszámoltam, hogy Rudi napi kajája (ezzel a menüvel) 39 és 45 Ft között mozog (mert vettem már malacfejet 119 és 169 Ft-ért is) de a rizs, meg a máj ára is változó - de a napi átlag mindenképp 50 Ft alatt volt, általában.

 

Ha ránézek erre a 11 éves kutyára - az alakjára, felépítésére, a mozgékonyságára és a jókedvére... én azt mondom: ennyit megér :-)))

.

Előzmény: Rózsa64 (3226)
Rózsa64 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3226

Szia Fklari!

 

Szivesen venném ha javasolnál valami jobb kutyatápot a Fressnapf termékei közül,

hasonló árfekvéssel,mint a Friskies / 4500 - 15 kg /.

Minden jóra nyitott vagyok.

Főleg,ha valaki tud olyat,ami kimondottan tacsiknak való!

Legyen szép napotok!

Üdv:Rózsa

Előzmény: fklari (3140)
osztin Creative Commons License 2011.05.07 0 0 3225

hello

 

hátha erre elő jöttök

 

 


osztin Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3224

Szia

 

 

 

 

mindegy melyik variációt választod de ne huzd évekig,

 

és mikorra várod? 

Előzmény: ncsk (3223)
ncsk Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3223

Szia, köszi a tanácsot, szerintem is ivartalanítás lesz a vége. Nem antibiotikumot kapott, hanem célzottan a tejtermelés ellen ható hormont, ami elapasztotta. Sajnos ilyenkor fejni tilos, mert akkor az csak tovább serkenti a termelődést.

Tutit még 2 évig nem vállalkoznánk kiskutyákra, mert most nekünk lesz gyerekünk :)

Előzmény: osztin (3222)
osztin Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3222

Hello hello

 

mi van ha én nem jövök ti már nem is jöttök

 

 

nem irigyelek ez egy rohadt dolog az álvemhesség  szerintem vagy elletni kéne vagy ivartalanitani mert ha sok tejlázt elnyomják antibiotikummal akkor egy idő után csomok lesznek és el is rákosodhatnak, tapasztalatból mondom nekem is egyik kutyámnál ez volt, sajnáltam ivartalinitani és annyira meg nem volt szép ,hogy kiállitási szépség igy nem lett fedeztetve, és amikor 5 éves lett akkor lett egy csomo benne ami hihetetlen gyorsan nőt és mire mütétre ment el is rákosodott,  és akkor az Állatorvosi Egyetem Szülészeti tanszékvezetője mondta, hogy az antibiotikummal le lett huzva a gyulladás de a tej bent maradt és ezek becsomosodnak,ki kellett volna fejni neki, vagy szoptatni a tejet de hát a fene se tudta, 

 

nem akarlak ijesztgetni de szerintem ha eltudod a kicsiket jó helyre helyezni akkor azt válaszd ha nem mielöbb ivartalanitsad 

ncsk Creative Commons License 2011.04.25 0 0 3221

Sziasztok :)

 

Boldog Húsvétot mindenkinek! Kicsit elmaradtam mostanában.

 

Nagyon okos kis pofája van ennek a számítógépzseninek :))

 

Nálunk ismét állvemhesség van a soron, sajnos annyira tele lett tejjel az alsó 4 cici, hogy muszáj volt állatorvoshoz mennünk vele és most cseppeket kap a tej elapasztására. Amúgy érdekes módon nem nagyon vackol és játékokat sem gyűjt a helyére, viszont éjjel néha nyafizik, hogy jöjjünk le hozzá az emeletről. Úgy csinálunk vele, mint a gyerekkel egyszer lejövök, lefektetem, aztán után ha nyafizik, akkor csak leszólunk neki, hogy alvás van és akkor abbahagyja.

Sajnos az ivartalanítás lehet, hogy elkerülhetetlen lesz, pedig nagyon nem akartam, de úgy látszik ő erősen hajlamos az álvemhességre. Megoldás lenne, ha lenne egy alma, de az is csak időlegesen szüntetné meg a problémát. Ráadásul nem lesz időnk kiállításra járni vele, így mire fel hoznánk le egy almot...  Ilyeneken filóztam mostanában.

Előzmény: sylvie80 (3216)
osztin Creative Commons License 2011.04.25 0 0 3220

HELLO -HELLO

 

 

 

hova letettek elvitt titeket a húsvéti nyúl 

osztin Creative Commons License 2011.04.23 0 0 3219

Nektek is nagyon aranyos kutyátok van, olyan okosak ezek a tacskók s ezért is imádják sokan

Előzmény: sylvie80 (3217)
osztin Creative Commons License 2011.04.23 0 0 3218

HELLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 

sylvie80 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3217

Egyszerűen zabálnivaló volt, ahogyan figyelte a mozgó dolgokat a laptpo kijelzőjén. Már azt nézte, hogy mi ez a nagy röhögés. Tündéri kis drágám. Éppen mondtam a férjemnek, olyan nekün, mint egy második gyerek.  Nem a problémák szempontjából, amiket folyamatosan küzdünk lefelé, hanem a beilleszkedése igazi kis családtaggá, ami megfogja az embert. Egyszerűen egy csomó esetben hihetetlenül emberien viselkedik, nem lehet neki ellenállni. Imádom a kis tündéremet. :)

sylvie80 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3216

sylvie80 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3215

sylvie80 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3214

Sziasztok!

 

Ha esetleg nem lenne elég jó kedvetek:

GPS Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3213

 

Nyugi, a tacskó okos - az tudja, hogy kivel-meddíg érdemes elmenni a gazemberkedésben.

 

Persze, addig el is megy :-)))

 

Később (idősebb korban, úgy 5-6 éves kora után) meg már abszolút kooperáns és beilleszkedővé -  mondhatni "illedelmessé"-  válik és inkább kerüli a konfliktusokat, mint sem keresné azokat.

 

Általában, én ezt tapasztaltam.

.

Előzmény: fklari (3212)
fklari Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3212

Attól nem félek hogy igazán baj lenne. Sappho eléggé elfogad engem főnöknek, akit befogadok a falkába, azt ő elfogadja. Én viszont nagyon szeretném, ha nem csak elfogadná, hanem jó haverok lennének, de hát ezt nem nagyon tudom befolyásolni, majd elválik.

 

Még 5 nap :o)))

Előzmény: osztin (3211)
osztin Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3211

itt nálunk az a baj, hogy Panni érzi, hogy Mütyi gyengül és ezt használja ki, de mindig csak a kimenetelnél van, vagy ha jön valaki mikor tolonganak akkor nem akar az utolsó lenni ezért betámadja a leggyengébbet a két bulldogot sosem mert azoknak persze rögtön hagyat vágja magát

 

szerintem a nagy csodálkozni fog de rajtattok mulik mivé válik a kapcsolat ha te jobban szeretted a nagyot és nem abbajgatod agyon a kicsit akkor nem lesz baj, és első fontos lépés ,hogy Ó legyen az első aki megszagolja a kezedben utánna simogassa más. 

 

nekem mindig bejött ha uj falka taggal bövültünk határozotan be és hagytam szagolják végig utánna már baj nem volt, 

Előzmény: fklari (3210)
fklari Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3210

Már nagyon szeretnék babázni :o)))

 

Tegnap kaptunk róla új fotókat, nagyon édes kis mocsok! De nálunk efféle szemétkedésre esélye sem lesz szegény kicsi tacsinak, az öregebb kutyámat nem kell félteni, nem fogja hagyni magát. Kíváncsi is vagyok, mit fog szólni, ha hozzá hasonlóan szemtelen és makacs kiskutyával kerül majd össze ;o)

Előzmény: osztin (3209)
osztin Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3209

 

élvezd ki minden percét a babázásnak hidd el nagyon jó mikor láttod, hogy mivé cseperedik

 

Panninak annyira kinyilt a csipája,hogy hihetetlen egy perszona lett, már simán regulázza szegény öreg yorkimat, mikor csengetnek belekapaszkodik és ugy fut ki, még védekezni sem tud szegény , na le is orditom a fejét rendesen, de annyira gyors ,hogy nem tudom érte megbüntetni, mire oda érek elengedi és rohan tovább mint egy szélvész kisasszony,

Előzmény: fklari (3208)
fklari Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3208

Egy héttel megelőzi a nyuszit :o))

 

De ez lesz a családi húsvéti ajándék, ettől függetlenül. Szívem szerint most elhoznám, de azon a héten leszek szabin, megyek "GYES"-re!

Előzmény: osztin (3207)
osztin Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3207

akkor a húsvétinyuszi viszi nektek ugye?

 

milyen szép kis ajándék lesz, már minden elő van készitve ? 

Előzmény: fklari (3206)
fklari Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3206

Még egy hét.... :o)))

osztin Creative Commons License 2011.04.06 0 0 3205

Sziasztok

 

ÉN PARÁZOK EZEKTÓL A SZEMETEKTŐL volt egy kollegám aki ettől a dögöktől kapott lyme kort marha nehezen gyógyult ki belöle és nem lett tőle 100 % gyógyult, hu nem kivánom senkinek én végig néztem, mert jártunk hozzá látogatóba, nem szeretném

 

abban igazad van,hogy nem mindegyik fertőz de hát mikor beléd megy nem tudhatod ,hogy lazán sima vagy éppen fertözö

 

Előzmény: GPS (3204)
GPS Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3204

 

Nem kell parázni a kullancstól.

 

Egy egy fűves-kiruccanás után jól át kell vizsgálni (ezt nem nagyon szeretik, de muszáj) és ha kullancs van, hát simán ki kell tépni egy csipesszel. Lehetőleg tőből.

 

Nem igaz az a mese, hogy "Húhh, ha benne marad a feje ez-meg az lesz - mert semmi se lesz. Semmi se lesz.

 

Sőt, van egy kevésbbé tetszetős tanácsom is erre: az a rohadt-nagy igazság, hogy a kullancsot cirka 2 nap után lehet a legjobban észrevenni - mert addig megszívják magukat és már kövérek.

 

Tehát nem árt később is ellenőrizni, mert lehetnek meglepik.

.

Előzmény: ncsk (3202)
farkas97 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3203

Szia ncsk! Magyarországra is átjöhetnétek kiállításra. Kezdetnek pl. lesz Szigetváron egy CAC (nemzeti) kiállítás június 26-án, az talán nincs olyan messze nektek. Fiona tenyésztője szerintem nagyon örülne neki! Fiona alomtestvére, Fortuna éppen most vasárnap lett fajtagyőztes Dombóváron, szerintem Fionának is lenne esélye valami szép eredményre. :-)

Előzmény: ncsk (3202)
ncsk Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3202

Jó reggelt :) Igaz, a barna színű kutyában sokkal könnyebb felfedezni a kullancsot. Én is nagyon félek tőlük egyébként.

 

Tényleg kis "ribi", de nagyon aranyos :)

Előzmény: osztin (3200)
ncsk Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3201

Szia, köszi :) Nem voltunk kiállításon, mert külföldön élünk, meg kellene valaki, akinek már van tapasztalata, aki segít tréningezni, meg megtanítja a felvezetést, stb. Azért az elsődleges bibi mégis csak az, hogy túl messze vagyunk. Azt már terveztük, hogy először egy tenyésszemlére elvisszük, de az is tolódik.

Előzmény: Törölt nick (3196)
osztin Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3200

Panniban észre sem venni holt lakkfekete szörén simán beolvad max akkor venni észre ha megnő de még eddig azon kivül, hogy egyik este a fejemen mászott egy -sikitó frászt kaptam rendesen- azota nem találtam sehol mondjuk a mezőre sem megyünk ki, 

rengeteg lehet ott

Előzmény: ncsk (3198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!