Keresés

Részletes keresés

Sutam Creative Commons License 2007.02.28 0 0 357

Köszi szépen!

 

Már hogyne lelkesítenél...! ;-)

Előzmény: Kisharesz (356)
Kisharesz Creative Commons License 2007.02.28 0 0 356
Hűű, a mindenit mennyi link! Vacsorázom, aztán megnézem és kirakom őket! Sutam, hát hogy a jó viharba ne raknám ki a túrádat, már ott is vagy! Ha ezzel lelkesítelek további túrákra, akkor már megérte! A Soltvadkerti cukrázda tényleg jó, 1x már jártam arra. De a Pilisben is, szintén kerékpártúrázni.
Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 355
Előzmény: facsiga36 (354)
facsiga36 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 354
Én is ajánlok egy-két oldalt:

Rengeteg túraleírás: http://www.crazyguyonabike.com/
Felpakolt bicaj galéria: http://www.fullyloadedtouring.com/
Thorn, igényes angol túrakerékpár márka: http://www.thorncycles.co.uk/
A leggyakoribb túratáska márka: http://www.ortlieb.com/
Gazdag túrázos fórum: http://tinylink.com/?ZkgQrw9HGX
Trailerek közé mehet: http://www.extrawheel.com/index_en.php
Néhány igazi túrázós bicaj, sajnos nálunk egyik-sem kapható:
Surly LHT: http://www.surlybikes.com/lht_comp.html
Trek 520: http://www2.trekbikes.com/bikes/subcategory.php?c=1&s=4
Cannondale T800 és T2000: http://cannondale.com/bikes/07/cusa/specialty/touring/index.html
Fuji Touring: http://www.fujibikes.com/2007/bikes.asp?id=290&subcat=2




Előzmény: Kisharesz (351)
Sutam Creative Commons License 2007.02.28 0 0 353

Jujj Te!

 

Ez a kéktúra - dolog nagyon jó! Most megnéztem, nekem rettenetmód tetszik!

 

Egy kérésem lehet? Soltvadkertet mindenképpen tedd bele!

Ha esetleg gondolod, most nyáron elkezdem bejárni, és ha akarsz írni programfüzetet, megpróbálok benne segíteni, ha tudok.

 

Az apropó, hogy Soltvadkert miért kerüljön be, van egy országszerte híres cukrászdánk (illetve azért is, mert én még ott lakom ;o)! (ezt komolyan írom!, egy angol cukrász is ismerte Soltvadkert különleges fagyizóját!, nyáron kb. 40 féle fagyi, egyszerre 3-4 kiszolgáló, szép nagy park, rentgeteg süti, nagyon hangulatos) A túristáknak biztosan érdekes (már mehet is a programfüzetbe). Továbbá az 54-es út nyáron egy elég szép út, széles, jó minőségű, és kis forgalmú, tehát az egyik irányból onnan jöjjön az út, ha megkérhetlek ilyenekre! ;-)

Hogy merre menjen tovább, azt nem tudom, továbbmehet pl. az 54-esen, és meglátogathatja a kiskunsági nemzeti parkot, vagy visszafordulhat Kiskőrösnek, és onnan egy kezdetben rossz minőségű, de foylamatosan javuló, és nem csúnya úton haladhat Kecskemét felé, ... . Ezt már rád bízom!

Előzmény: pele_nka (336)
Sutam Creative Commons License 2007.02.28 0 0 352

Felraksz engem is a kerékpártúrázók közé?

 

Igaz, hogy még csak egy tanulótúrácskám volt, aminek a leírása is megvan, de majd szeretném a sort bővíteni.

ww.sutamitsi.fw.hu a honlap címe.

Köszii! ;-))

Előzmény: Kisharesz (341)
Kisharesz Creative Commons License 2007.02.28 0 0 351
Hallod, ez a Koga-Miyata nagy keménység, rögtön szerelmetes is lettem a <a href="http://www.koga.com/uk/bike.asp?collectionid=8&segmentid=63&id=547188" target="_blank">Worldtraveller</a> nevű csodába. :) És természetesen feltettem az oldalt a Kerékpártúra.lap.hu -ra! Ha tudtok még ilyeneket, mint Heinz Stücke vagy Koga-Miyata, akkor jöhet a Linkajánlóba, vagy ide ebbe a fórumba! Köszi!
Előzmény: Törölt nick (350)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 350
hamár homár.... a túrabringák rolls royce-át, a koga-miyata cuccait le ne hagyd a lapról...
Előzmény: Kisharesz (349)
Kisharesz Creative Commons License 2007.02.28 0 0 349
Ez az ember tényleg nagyon durva! 1960 óta van úton, 10x megkerülte a világot egy három sebességes bringán... Hozzá képest Alastair Humphreys... :) Tudtok jobb linket Heinzről, feltenném a Kerékpártúra.lap.hu-ra! Asszem nyitok egy világjárók rovatot! :) Ja igen, 46000 mérföld, elírtam, 4600 egy Európára ha elég lenne... :)
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 348
azért a legdurvább véglet messze nem ez, hanem heinz stücke....
Előzmény: Kisharesz (341)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.02.28 0 0 347
Most jutott eszembe:
Nem sokat volt a kezemben, úgyhogy nem biztos, de úgy rémlik mintha az igo tudna ilyen utazo ügynököset.
Előzmény: pele_nka (345)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.02.28 0 0 346
Az a 4600 kicsit kevés lenne, szóval az inkább 46000 lesz.
Előzmény: Kisharesz (341)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.27 0 0 345

Hello!

Hat, en anno (es meg most is) az Autoroute 2000-et hasznaltam, de ugy tudom, hogy sajnos igenis kenyes a kijelolt stop-ok altalam megadott sorrendjere, onmagatol nem rakja optimalis sorrendbe oket, nem csereli oket fel.

A napokban telepitettem az Autoroute 2007-et es dobbentem tapasztaltam, hogy Magyarorszag tekinteteben visszalepes, sot Europa tobb orszaga nincs rajta...

Meg utana kell neznem, de ugy emlekszem matematikai tanulmanyaimbol, hogy az "utazo ugynok" problemaja eleg bonyolult problema, talan nincs is altalanos egzakt megoldasa. De kosz a tippet!

 

A linkek kozul Haga Petiet ismerem, o a foldim, ket utcaval lakott arrebb, mint mi.

Előzmény: Kisharesz (341)
stewes Creative Commons License 2007.02.27 0 0 344
A mi linkgyűjteményünk egyelőre nagyon szerény, a menüpont neve sem valami tökéletes. Niytottam egy új kategóriát és felvettem az oldalt.
Előzmény: Kisharesz (343)
Kisharesz Creative Commons License 2007.02.27 0 0 343
:) Már linkellek Titeket! Bal oldalt második doboz felülről. Alapos munkát végeztem! ;) Léna se semmi arc igen! Őt is belinkeltem a Kerékpártúra.lap.hu-ra. Amit vállalkozásnak még nem neveznék, inkább csak szórakozás, ha nem lennék magam is bringatúra őrült, nem csinálnám. De ha viszont támogatnátok egy linkkel az oldalon, azt nagyon megköszönném! ;) Éljen a kerékpártúrázás! Nincs is jobb!
Előzmény: stewes (342)
stewes Creative Commons License 2007.02.27 0 0 342
Szia!

A Balázs és Barátai Biciklis Sportegyesület honlapját én szerkesztem. Ha Te is úgy gondolod, szívesen helyet adunk a vállalkozásodnak. Híroldalunkon elsősorban egyesületünkkel kapcsolatos dolgokról tudósítunk, de időnként ki-ki tekintünk. Tavaly pl. Léna (Lénárt Ferenc) európai körútját mi is figyelemmel kísértük. (Igaz, csak utánközlés formájában.)

Barátsággal
Árvai István

Ide írhatsz!
Előzmény: pele_nka (340)
Kisharesz Creative Commons License 2007.02.27 0 0 341
Ez a körtúra nagy ötlet! A Kék-túra néhol bringával nehezen járható, na meg nem is arra lett kitalálva. A sajtó és az emberek többsége az ilyesmit nem nagyon érti, és ezért nem is értékeli túlságosan. Na de ez már csak egy ilyen világ, viszont amíg az ember boldogan teker a drótszamarán a szabadban, addig kit érdekel?!

Optimális útvonaltervezéshez ajánlom a Microsoft AutoRoute 2002-t, ebben a verzióban még benne volt Magyarország. Ha a megállóhelyeket "Add as Stop"-ként vesszük fel benne, függetlenül a felvétel sorrendjétől olyan sorrendbe rendezi be, ahogyan a legrövidebb úton be lehet járni őket! Szerintem ez az amit keresel! ;)

De amiért tulajdonképpen írni kezdtem: létrehoztam a Kerékpártúra.lap.hu -t. Olyan linkeket gyűjtöttem rajta össze, melyeket egy kerékpártúráját szervező bringás kereshet! :) Erősen ajánlom a Beszámolók c. dobozokban (középső oszlop) lévő linkekre való kattintgatást motiváció szerzés gyanánt. Eszméletlen arcokra bukkantam, miközben kerestem az oldalakat! Ízelítő képpen itt van néhány link:

Ketten Róma ellen! Sátor nélkül 1500km, 15 nap! Őrültek...

London oda-vissza: 47 nap, 4200 km - Ők is AutoRoute-ot használtak! :)

És végül a legdurvább véglet:
4 év, 5 kontinens, 60 ország és 4600 mérföld: Alastair Humpreys kerékpárral a világ körül
Nézzétek meg a két videót a lap alján! Kész... Nem lehet mit hozzá szólni! :) Megyek utána...
Előzmény: pele_nka (340)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.27 0 0 340

Hát, olyan ember ugye van, aki végigfutott minden településen - nem volt nagy sajtó visszhangja. Olyat is találtam neten, aki azt tervezi, hogy ilyen-olyan részletekben, de végig teker az összes településen. Engem ez nem vonz, és szerintem nem sok embernek lenne kedve utánacsinálni egy ilyen "gyűjtést".

 

Az én tervem is nyilván lehetne rövidebb (bizony kéne egy szoftver kiszámolni az ideális útvonalat 170 adott településre, ha valaki tud egy közel optimális számolót, kiáltson, utazó ügynök problémája ugyebár), de szerintem ez még egy belátható távolság olyan értelemben, hogy pl a Kék-túra is kb szűk 900 km vagy mennyi, azaz 30-40 nap alatt végiggyalogolható és a 4900 km is mondjuk 60-90 nap alatt tekerhető végig szerintem, ha közben várost is nézel és nem csak sietsz (mert akkor meg ugye 30-50 nap) - azaz ha egyben nem is, de részleteiben lehetne belőle "népmozgalom". Egy "gyűjtsük össze mind a 3200 települést típusból" szerintem sose lehetne ilyen.

Előzmény: Szab_pazsit (339)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.02.27 0 0 339
800? Akkor már legyen inkább mind a háromezer akármennyi. Az milyen szép hosszu lenne. :) Nomeg az ideális utvonalat se lehet piskota megtervezni hozzá.
Előzmény: pele_nka (338)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.27 0 0 338

igen, azokat is

remélem nem maradt ki semmi

169 település van benne ilymódon, ebből csak 41 kezdődik Szent-tel, a másik 128-ban hátrébb van a névben.

 

Megtaláltam közben az eredeti tervem, azóta kicsit módosítottam rajta, sőt a Tiszazugban elég jelentősen hozzátoldottam egy kört (kb 250 km-t), merthogy az eredetiből az a rész érdemtelenül kimaradt - azzal együtt most 4900 km-re becsülöm az útvonal hosszát, több, mint 800 települést érint

Előzmény: Törölt nick (337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 337

és olyanokat amik nem közvetlenül szentek belevettél? pl sárszentmihály?

 

(a legszebb az lenne, ha szentesen kezdődne és végződne)

Előzmény: pele_nka (336)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.25 0 0 336

no, egyelőre csak az első dunántúli szakaszt rajzoltam be, kicsit fárasztó tevékenység

 

http://andalucia2004.uw.hu/mo-full.gif

 

Ráckevéről indul az út észak felé, Mohácsnál megy át a Dunán, a többit majd berajzolom még, aztán Paksnál jön vissza és Sárbogárd, Fehérvár, Csákvár irányán keresztül Velencei-tónál ér véget. Van benne néhány rövid, kb 5-10 km-es kitérő, azokat nem rajzoltam mind be

 

Anno naívan azt képzeltem, hogy majd sikerül szponzorakat találni és országos hírverés közepette Kék-túra-szerűen (az MTV-sorozat készítőinél próbálkoztam, sikertelenül) véghezvinni

Előzmény: pele_nka (335)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.25 0 0 335

Van egy térképem róla, 1:360.000-es térképre van berajzolva az útvonal.

Megpróbálom valahogy átrajzolni egy kisebbre is.

Persze szabadon lehet módosítgatni, nem tekerte le még senki.

Anno azért (is) kerültek bele a "Szent" települések, hogy legyen valami magasztosabb, nemesebb célja is az egésznek, minthogy bejárjuk az országot. Legyen valami vezérfonala az egésznek. Hátha egyszer bejön, és országosan népszerű lesz.

 

Persze a térképre felvésve a vagy 170 ilyen települést egyből gond volt, hogy oké, de most hogyan kössem össze őket. Mert azért egyrészt szerettem volna egy belátható hosszú össztávot, másrészt szerettem volna én is minél több szebb, általam már ismert és bejárt útszakaszt belevenni, harmadrész el akartam kerülni belőle a csillagtúrázós epizódokat, egy folytonos vonalat akartam, egy-egy települést csak egyszer érintve. Ebből aztán olyan kompromisszum született, hogy főként a Dunántúlon elég sokat kanyarog az út, van, hogy 5-10 km-re lévő szomszéd faluba csak 300-400 km után jut el az út. A Dunától keletre, az Alföldön kicsit el van hanyagolva szerintem a kidolgozás, de ez főként két okra vezethető vissza: kevesebb a "Szent" település erre (általában is kevesebb település van erre) és a síkságon nem gondoltam olyan nagy élménynek a tekerést.

 

Szóval próbálok egy áttekinthető méretű térképet legyártani.

Előzmény: Sutam (334)
Sutam Creative Commons License 2007.02.25 0 0 334

Engem is érdekelne!

 

Az remélem nem lenne baj, ha magamnak alakítgatnék rajta, mindenféle praktikus okoknak megfelelően (pl. a táj szépeségeinek, utazási feltételeknek megfelelően, míg pl. a  "szent"-szót tartalmazó falunevek sora nálam háttérbe szorulna...).

Valami térképed nincs róla?

Előzmény: pele_nka (332)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.02.25 0 0 333
Kíváncsi lennék rá. Meg tudod mutatni, hogy néz ez ki?
Előzmény: pele_nka (332)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.24 0 0 332
van egy még soha nem teljesített, tehát finomítható "kék-túrás" útvonaltervem, amit még anno dolgoztam ki, az a lényege, hogy amellett, hogy bejárja az egész országot, átmegy az összes, a "szent" szócskát a nevében hordozó településen
Előzmény: Sutam (308)
Sutam Creative Commons License 2007.02.24 0 0 331

Húú, az a legrosszabb, ha biciklivel valamekkora távot szűkös időn belül le kell tekernem, mert ha ezt nem teszem meg, akkor valamit lekések, ami fontos (pl. vonat). De ez egy ekkora útnál gondolom másként hat, mint egy kisebb, M.o.-i úton. Ha jó bőséges időkeretet szab meg az ember, akkor talán nagy baj nem lehet.

 

Nem semmi távot tervezel letekerni, úgy látom... .

 

Érdekes ez a túravégi - látnivalós dolog. Eddig mindig úgy tekertem, hogy a túra végén már igazából semmi fontos nem volt. Vagy már brutálfáradtan vártam, hogy hazaérjek (valamelyik 100 - 120km-es "edzőtávon"), vagy a vonathoz kellett sietni a 2 napos tanulótúrán. A legözelebbi tekerést viszont akkor tényleg úgy fogom tervezni, hogy legyen benne egy "végső nagy durranás".

 

Ahogy beleképzelem magam, nekem azért mégis jobban tetszene az, hogy hirtelen Nepálban találom magam, na és akkor gyerünk haza (ahol várnak rám ismerőseim, míg fordított irányban valahol a messzeségben kell megkeresnem egy távoli repteret...). Szabad vagyok, mint a madár, ismeretlen tájak, helyek..., élmények. De bennem lenne egy nagyméretű bizonytalanság is, hogy nem otthon vagyok, bármi baj eshetne velem, tudom hogy még ennyi és ennyi táv van előttem (ezellen segíthet még 2 biciklistárs -> nem egyedül kell küzdenem), ... (amikor Horvátországban voltunk már többször is, szintén mindig volt valami hasonló érzésem, pedig oda autóval ment a család, ..., igaz, igazán nem szerettem, mert szüleim inkább fürdőzősek, én pedig nem érzem magam jól, ha hegyek mellett vagyok, és nem mozoghatok, nem láthatok tájakat..., a víz pedig csak hajókkal, kikötőkkel együtt vonz, egyébként pedig nem), és ezt a bizonytalanságérzést nekem enyhíti az a tény, hogy a végcél egy fix pont.

Nekem érdekesebb lenne az, hogy tudom, hogy hazafelé tartok, közben látom a forró közelkeleti vidékeket, ..., majd hazatérek európába, aztán irány erdély, onnan pedig szlovákia (ez lenne a nagy durranás ;-), és elérzékenyülve, örömkönnyek közt állok a határ mentén (pedig én nagyon nem vagyok nacionalista), és tudom, hogy pár napon belül találkozom szeretteimmel, akik várnak... .

Nekem szükséges, hogy az út végén várjon valaki, legyen valami érzelmi telítettsége a dolognak.

 

A másik irányba történő haladásnak is biztos vannak szépségei, meg pozitívumai, de nekem ez az irány lenne a jobb, a felsorolt okok miatt.

 

A Te paramétereidet figyelembevéve Neked kell ezt eldöntened. (mindenesetre most jól esett belegondolni, és leírni, hogy milyen lehet egy ilyen utat végigjárni).

 

Utolsóutáni "érvem", hogy aki írta a Marokkóba tartó biciklitúra leírását, írta, hogy a túra végefelé már idegesítette a közelkeletiek esti - reggeli imája, hiányzott neki a civilizáció. A túra végén fáradtan másképp éli ezt meg az ember, mint frissena  túra elején. Gondolom én!

 

Előzmény: gabriel8 (330)
gabriel8 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 330

Én is a Mo-Nepál mellett voksolok hasonló okokból, mint szintén tapasztalt barátom mondja :-)

Odafelé a motiváció nagyobb !

na és hátszél (ha arrafelé is NY_i a szél ?)

 

Ellenérv lenne:

- előre lefoglalt visszarepcsi lenne --> mert akkor azt el kell érni !

ez engem néha frusztrált, hogy el kellett érnem valamit.

 

G

gabriel8 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 329

hello pele_nka :-)

 

Miért van ahol igazán forgalmas ilyen topic van ????

Hm ??

 

GyG

 

 

 

Előzmény: pele_nka (325)
pele_nka Creative Commons License 2007.02.23 0 0 328

komolyan készülsz oda?

 

a túra végi motiváció: néha rossz befejezni egy túrát, mert az ember szeretné, hogy tartson még, hiszen olyan jó volt és persze ott motoszkál a honvágy is benne.

 

A túra végéhez közeledve az ember lehangolódhat kicsit és ha "csak" a honvágy hajtja, akkor azt érezheti, hogy az utolsó napokban már csak rohan haza, nem az ismeretlen végtelenbe, a totális szabadság, a nem tudom mit hoz a holnap, hol hajtom álomra a fejem, mit látok, kivel találkozok felé teker, hanem már "csak" haza, ettől az utolsó szakasz már csak egyfajta nyűg, egy leküzdendő akadály a hazaérés előtt.

 

Én úgy érzem, hogy ha van valami nagyon nagy élmény, cél a végén, akkor az ember nem arra gondol, hogy jajj, de kár, mindjárt vége, hanem hogy van egy csoda ami még előttem van.

 

Persze lehet, hogy valakiből a magyar határ váltja ezt ki, ízlések és pofonok :)

Előzmény: Törölt nick (327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!