Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 277

Azt gondoltam már nem érhet meglepetés a fórumon, de tévedtem : ivángabi TUDOMÁNYOS KUTATÓ !!! :-))

Valszeg leszakad a képernyője mindenkinek aki ezt elolvasta......

Előzmény: ErkölcsTan (273)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 276

Igen ezen az agyaláson én már vagy két évtizede túl vagyok.

Le is írtam:

Azt még viszonylag sokan megértik, hogy az emberek annyiféleképpen határozzák meg Istent, hogy ez egyértelmű bizonyítéka, hogy nem ugyanabban az Istenben hisznek és nem ugyanazt az Istent tagadják. Ezt egy több éves adatgyűjtés sorozattal bizonyítottam, melyben azt kértem nagyon széles társadalmi rétegeket lefedve, hogy definiálják számomra Isten fogalmát. A beérkezett cirka 5-6 ezer ilyen definícióból, adatrendezéssel kiválogattam közel százharmincat, amelyek jellemzően már nem egymás ismétlései és variációi. Más egyéb szűrési elvet nem alkalmaztam. Igazából folytathattam volna szinte a végtelen variációkig ezt a gyűjtőmunkát, de értelme nem lett volna, hiszen már ez is bőven elégségesnek kellene lenni az általam felvázolt megértési folyamathoz.

Tehát az egyértelműen bizonyított dolog, hogy Istennek nem adható meg egy minden vallást kielégítő, pontos definíciója, éppen ezért ezzel kísérletezni, vagy erre törekedni teljesen felesleges is. A vallások különféle Isteneit nevezhetjük nyugodtan éppen ezért Speciális Isteneknek, amelyek csak a saját vallási rendszerűkön belül elfogadottak, de más vallási rendszerekkel már ütköznek.

Arra viszont érdemes és lehet is törekedni, hogy az adott szó legalább a tudományos módszertant elfogadók között egységes értelmezést nyerhessen.

Előzmény: szókeno" (274)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 275

IGen lehet hozni a hülye és rosz példákat az akció filmes jelenetekre, amikor veszélyes vírusokkal akarják kinyírni az emberiséget, vagy annak legalább jó nagy részét. 

Mert igen. Ezt meg lehet tenni JÓ és GYÓGYÍTÓ formátumban is. Olyan is van a filmekben is.

Ja és ugyebár egyikhez sem kellenek tömegek. Általában elég egy emberke, aki kinyit egy üvegcsét.  :-) 

szókeno" Creative Commons License 2018.10.19 0 0 274

Nálam ez nem pont türelem kérdése. Ha nincs egy megállapodás arról, hogy "ezt és ezt mondjuk egymásnak, és az ezt és ezt jelenti", akkor nem lesz értelmes beszélgetés - tekintve azt, hogy viszonylag sok szót ismerünk, és azok sok-sok jelentéssel bírhatnak. Lehet úgy is beszélni, hogy megérteni akarjuk egymást, meg úgy is (csak azt nem nevezem én beszédnek), hogy nem akarjuk.

További szép estét (ha akad olyan ember, aki megérti, hogy ez mit jelent)! 

Előzmény: ErkölcsTan (272)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 273

Magadban hinni a legveszélyesebb dolog.

Az emberi elme ugyan is tökéletesen be tudja csapni önmagát.

Ezt viszont mint tudományos kutató (is) állíthatom neked tényként.

Előzmény: Sharion (267)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 272

Isten definícióiból (több ezerből) van egy ilyen tömörebb legyűjtés :

Akinek van türelme, meg kitartása az tegye ezt meg az ateizmussal is.

Isten definíciói (és majdnem definíciói)

Előzmény: szókeno" (269)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 271

Akkor önként. De a hatalom önmaga erőszakos jellegéből adódóan sajnos nem így működik. Így a tiltás sem használ.

Előzmény: Törölt nick (268)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 270

Gyógyító Vakcina Gondolatvírusok

MÉM elmélet

Gerilla marketing

Tudattalan

Vannak átfedések.

Ezt nem is emlékszem már, de akkor próbáltam ki először élesben és teszteltem, amikor Qrcsány Ferenc volt a miniszterelnök.

"Bontsuk fel a vatikáni szerződést" című 10 hónap alatt csúcsra járt.

Tehát tíz hónap kellett hozzá, hogy eljussunk innét -ide.

Innét: Tudta az országban kb 20-30 ember, hogy mi is az a vatikáni szerződés, amit Horn Gyuszi írt alá. Elindítottam egy MÉM-et és egy idő után magára is hagytam. Azt figyeltem, hogy hogyanterjed és meddig jut el és mennyi idő alatt.

Ide: 10 hónap kellett hozzá, amikor vagy 3-4 hónap időtartalomig már minden újságban fő téma volt a Vatikáni szerződés és annak esetleges módosítása, vagy felbontása. Az ország nagy része már tudta mi is az. Mert a tévében az országgyüllésben és voltak miatta tüntetések is. A csúcspontának azt számítottam, amikor Qrcsány kiment Vatikán haramia állampa és leqrta a pápát is.

szókeno" Creative Commons License 2018.10.19 0 1 269

Talán valóban késő lenne. Talán nem csak topikot nyitni arról, hanen meghatározni is. Ha most összegyűjteném, hogy mi fér az ezen a fórumon történt - eddigi meghatározásaiba, hát esetleg az derülne ki róla, hogy annyira sokat jelentő, hogy az már semmitmondó. Elfelejtünk beszélni tudni egymással, és inkább ebben látok problémát. 

Előzmény: ErkölcsTan (266)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 268

Nem érted. Ott van az önként szó, nem látok tiltást.

Előzmény: Sharion (265)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 267

Semmiben Sem Hívő vallás

Magában csak hisz....ez vicces. Védett vagy a saját vallásoddal szemben? Nem úgy néz ki. :)

Előzmény: ErkölcsTan (264)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 266

Már késő indítani egy ilyen nevű topikot, hogy

Definiálja valaki az ateizmus fogalmát!  -mert talán van is.

Ilyen biztosan van:

Definiálja valaki isten fogalmát?!?

Előzmény: szókeno" (261)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 265

Nekem mint érintettnek az a véleményem, hogy csak a hatalomból kell kitiltani.

Előzmény: Törölt nick (263)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 264

Azok nem, de kicsit viccesebbek lesznek, lesz öniróniájuk és talán már nem égetik meg máglyákon a másként viccelőket.

Magyarán nem a golyóimon ültem két évtizedig, hanem amit kitaláltam átvittem elméletből működő gyakorlatba.

Sőt már annyira működik, hogy már a tagadásvallásosok (azaz az ateisták) "gyógyításánál" tartok, tartunk.

Mert a pédox vallás ott él már az emberi elmékben, a tudattalanban. Gyógyító Vakcina Gondolatvírusok formájában.

A legtöbb vallás gondolatvírusokkal, vagy más néven mém komplexekkel terjed. Gyakorlatilag beidegződéssel. Különféle beszéd, érzelmi, viselkedési és gondolkozásbeli sokszor teljesen értelmetlen és logikátlan kötöttségeket épít az emberekbe. Továbbá az is tény, hogy az istenhit, legyen az bármelyik, egy illogikus dolog. Az egyén feladja logikus gondolkozását és kritika érzékét is az istenhit mémmel megfertőzött területen. Kísérletekkel bizonyítva lett, hogy ez az elvesztett terület visszanyerhető. Tehát ebből az derült ki, hogy az istenhit csak egy gyógyítható lelki betegség. A gyógyítás módja sokféle lehet, de a legeredményesebb, az egyik bibliai szólást lemodellezve született. Aki kardot emel más ellen, az kard által vész el. Tehát aki hülyeséget, gondolatvírusokat emel más ellen, az hülyeségek és gondolatvírusok által vész el. Persze itt az elveszés nem jár sem az egyén, sem a társadalom számára semmilyen hátrányos, csak előnyös következményekkel.

Ezen oknál fogva a P-DOX Semmiben Sem Hívő vallás több éves kísérletesés után, már eléggé régóta terjeszti ezeket a gyógyító vakcina gondolatvírusokat, amelyek hatása már erősen érződik a társadalmunkon.

A pédox egy gyógyító vakcina vírus és eleve nem fertőz, hanem védettséget ad mindenféle vallás is önmaga ellen is.

Előzmény: Sharion (258)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 263

Nem vagyok judeokeresztény, ezért az érintettek véleménye érdekel.

Előzmény: Sharion (262)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 262

Azt írtad idióta.

Előzmény: Törölt nick (260)
szókeno" Creative Commons License 2018.10.19 0 0 261

Értem én, csak akkor az van, hogy "megáll az élet", amikor felbukkan egy beszélgetésben a szó: ateizmus. Mi értelme használni, ha "egyeseknek álom, másoknak lidérc"? Egyébként a szó jelentésének a tudományos meghatározása sem egyértelműen tudományos meghatározás. Lehetne az, ha mindenki elfogadná annak. 

Előzmény: ErkölcsTan (252)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 260

Támogathatnád ezt az elképzelést az Ige-hirdetőtől :

________

Kötelezően választható logika és józanész-tan oktatás bevezetését kezdeményezzük a templomokban és más egyéb judeokeresztény vallási intézményekben. Mert hol sötétség és butaság honol ott fényt kell gyújtani az emberi elmékben. Felvilágosító munkával segíteni nekik, hogy le tudják rázni az önkényuralomra törő vallások és ideológiák rabláncát. Meg tudjanak ezektől az agymosásoktól, ideológiai kábszerektől szabadulni. Ki tudják önként dobni, oda ahová valóak a történelem szemétdombjára, vagy kukájába.

Előzmény: Sharion (255)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 259

A kutyám legalább tízszer megnézte.

Előzmény: ErkölcsTan (257)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 258

Viccesek, de ettől a keresztények még nem lesznek agnosztikusok vagy nem hívők. :) 

Előzmény: ErkölcsTan (256)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 257

Nem nézel filmeket, nem olvasol könyveket.

Persze a filmek időparadoxonba keverhetnek. :-)

na szóval Dart Véder = Anakin Skájvóker, aki egy jedi, aki átalakul fehérből sötétté.

Kicsit olyan kínai jing-jung csikicsuki a dramaturgia

Előzmény: Sharion (255)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 256

Sok helyen használok elme trükköket és a f@szbúkon is volt nem csak 184 ezer fős filozófiai iskolá-m(-nk), hanem több más jellegű oldal is. Ott azért mém képekkel kiosztottuk rendesen a többi vallást is.  Persze csak poénosan, ironikusan. Egy közepes csapattal, több mint 10 ezer képet magyarosítottunk, vagy gyártottunk mi magunk.  A legkevésbé a kazárok és Xenu Isten hívei, akik nem szeretik az efféle poénkodást. A judeokeresztények gyakorlatilag már szinte egy az egyben átvették a módszertanomat. Pülö itt egy ilyen kép rá példának:

"Jézus is egy mesehős" ezt terjesztik már a Keresztyén Humor fb oldalon is.

Beértek a Gyógyító Vakcina Gondolat Vírusaink.

Keresztyén Humor

Előzmény: Sharion (254)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 255

Darth Vader megtért, igaz csak a végén.

Ebből annyi igaz, hogy a sátán isten szeretne lenni. Mint a Sith nagyúr.  Ő a főgonosz.

Előzmény: ErkölcsTan (253)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 254

Ne legyél ennyire diszkriminatív. :) 

Előzmény: ErkölcsTan (252)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 253

Ez azért a filmben, ami nem azonos a vallással pont ugyanolyan összetett dolog,

mint a judeokersztények Jahve istene/sátánja

Dart Veder is egyszerre mindkettő

lásd képen

Előzmény: Sharion (250)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 252

Engem nem zavar, hogy mások hogyan határozzák meg az ateizmust.

Mert hűlyének és butának mindenkinek jogában áll lennie.

Nem csak az istenhívőknek, de az ateistáknak is.

Másokat szokott inkább zavarni az ateizmus tudományos meghatározása.

Amit a google képkeresője is elsőként ad ki. Nem véletlenül.

Előzmény: szókeno" (248)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 251

A sötét oldal vadorzója.

Előzmény: ErkölcsTan (249)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 250

Ez tényleg vallás. Még sötét oldal is van. :D Sith nagyúr a fejedelme.

Előzmény: ErkölcsTan (246)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 249

Na és mit mondasz/írsz arra aki valamelyik skandínáv országban hivatalosan bejegyzett Ateista egyház tagja?

Előzmény: Sharion (244)
szókeno" Creative Commons License 2018.10.19 0 0 248

Jól vam. Ha megkérdeznéd azokat, akik magukat ateistának mondják: ők is így határoznák meg a szó jelentését, szerinted? Ha nem, akkor simán elmondhatod, hogy meghatároztad az ateizmus jelentését - magadnak. Ha másoknak mást jelent, és ha ebben nincs egy megállapodás, hát akkor mire való a szó? Alkalmas lehet pl. egy vitát soha le nem záró érvnek, ami mögé el lehet bújni? 

Előzmény: ErkölcsTan (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!