Keresés

Részletes keresés

yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9695

A nem covidos, hanem az akármilyen kórházi esetekben? 

 

Izrael és Ausztrália aminél úgy látom, próbálgatva az interaktív grafikont, hogy az oltakozás javít ezen is, a többinél vagy igen vagy nem, de mind a kettő a határait is éppen zárva nem tartja, de körülményes a beutazás. Lelkes híve lennék az oltásnak, 2-t meg is kaptam márciusban, ha látnám értelmét, de így nem, így soha nem fog elmenni de évente 3...4 vagy még több oltást nem szeretnék.

Előzmény: MemetikaTan (9694)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9694

Hasonló folyamat játszódott le a szingapuri hivatalos adatközlésben is.

Ott is volt egy kimutatási forma, ami már nagyon látványossá tette, hogy túl sok a kórházi esetek arányában az "oltott" és átvariálták, hogy ne legyen annyira látható.

Előzmény: yhcmocdloz (9692)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9693

Erről is gondolhatná az ember azt is, hogy ausztriában és németországban azért több a bármely okból haláleset mert több a beoltott? Nem tudom, kérdezem. 

https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-projected-baseline?country=HUN~AUT~DEU

 

Ausztria itt nem szerepel, de a német tényleg akár így is nézhet ki, kb ennyivel oltakozottabb nálunk.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

 

 

Előzmény: JimmyQ (9681)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9692

Azt se értem, mi a bajod a gibraltári adatokkal. 

 

Az adatokkal????? Az adatok hiányát kifogásoltam. A világlegoltakozottabb közössége, 30 000 lakos nem olyan kevés az, amikor olyan csúnyán megugrott ez a szám beszüntették az adatközlést. Legalábbis érdekes, vagy nem? Az semmit nem jelent, hogy a covid haláleseteket közlik, az nem is volt hónapok óta (na, mostanában 2 ) ha nem tudjuk a bármely okból bekövetkezettek változását.

 

meg azt, hogy egy darabig közzétették azokat, aztán már nem.

 

 

nem egy darabig, hanem akkor szakadt meg amikor nagyon kedvezőtlen lett.

 

Na de az világos, ez az adat ilyen rövid távon nem sok információt tartalmaz. Figyelni viszont érdemes annak akit érdekel ez a téma, szerintem a bármi egyéb okból intenzív vagy krónikus osztályra kerülők számát és az oltakozottságát is érdemes lenne.

Előzmény: JimmyQ (9681)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.10 -3 0 9691

Ja, ha ezt a táblázatot funkcionálként értelmezed az A(), B(), C() függvények felett. :D

Előzmény: JimmyQ (9667)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -3 0 9690

Ha nem értik meg akkor abban minden bizonnyal a pszichovírusaik akadályozzák meg őket.

Azok ellen meg a racionális érvelés hatástalan. Ott is immunizálni kell először.

Sajnos itt sem számít ki milyen okos alap helyzetben.

B.ld.gkői is tele van mémfertőzésekkel, akkor ha mellette meg akadémikus, meg orvosokat képző intézmény vezetője is.

Előzmény: sszinténzenész (9689)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.12.10 -2 1 9689

Na ezt hiába magyarázod nekik, az úristennek nem akarják érteni. Pedig már betettem a harvardi tanulmányt is.

Előzmény: MemetikaTan (9672)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9688

igen, pont ez a durva... és hogy erről semmit se beszél a média

Előzmény: sszinténzenész (9687)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.12.10 -1 2 9687

Soknál. Van, aki eleve covid nélkül ment be. Cilike: a hazai betegek ötöde vagy negyede? kórházi fertőzés.

Előzmény: 12 voltos (9682)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 0 1 9686

rezisztens bakteriális fertőzést is kaphat a lélegeztetőn. 

Előzmény: 12 voltos (9682)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -2 1 9685

Sokan azt választják, hogy háziorvosi ellenőrzés, vagy kórházi ellenőrzés és gyógyszerezés melletti otthoni kúra.

Számos ismerősöm is ezt tette.

Ez sincs persze benne a statisztikákban.

Mint Szingapurban és jónéhány más országban a nem kórházi, de még is elkülönített, zárt és orvosi és gyógyszeres kezelés.

Ez is eltorzítja a valóságot.

Előzmény: 12 voltos (9683)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9684

" De téged Magyarországon vagy Európában meg szoktak állítani csak úgy ok nélkül?"

Engem szoktak, de mondjuk rengeteget vezetek. Én emiatt is utálom őket. 

Előzmény: JimmyQ (9677)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 2 9683

úgy értem, bekerül a kórházba és akkor kap nagyobb dózist, miközben ha otthon maradt volna, közepes betegséggel túléli

Előzmény: 12 voltos (9682)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9682

arra lennék kíváncsi hogy hány embernél fordul elő, hogy közepes rosszullét esetén a kórházban kap egy nagyobb dózisú koronavírust... és attól lesz súlyosabb az állapota...

JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 1 9681

"De már most ez nem is biztos, ott az interaktív ábra."

Épp ezen látszik, hogy a többlethalálozás bizony rendszerint együtt hullámzik a vírushullámokkal.

 

Egyébként halvány sejtésem sincs arról, mit akarsz itt írni. Próbáld meg érthetőbben megfogalmazni!

Azt se értem, mi a bajod a gibraltári adatokkal. De tudok javasolni még ezeknél is jelentéktelenebb adatokat, pl. a vatikániakat. Teljesen értelmetlen ezekkel foglalkozni, olyan mintha a Margitszigeti lakosok statisztikai adatait firtatnád, meg azt, hogy egy darabig közzétették azokat, aztán már nem.

S e fölöttébb gyanús körülmény alapján állítanád, hogy

"Nem elfogadható magyarázat ez amit adtál."

 

 

Előzmény: yhcmocdloz (9679)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9680
Előzmény: Pacemaker (9676)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9679

Jól látható, hogy a különböző országok 2020-21-re vonatkozó a többlethalálozási görbéi döntően a covid járvány ottani csúcsai szerint hullámzanak fel-le

 

De már most ez nem is biztos, ott az interaktív ábra.

Na de csak azt mondtam, hogy ha ilyen tömeges és rendszeres az oltakozás akkor fokozottan kell erre is figyelni. Szerintem is valamikor az 5. ...6..... oltottságnál lesz majd szignifikáns bizonyos betegségekkel krónikus vagy intenzív osztályokra kerülők számszerű növekedése. Ha kötelező lesz akkor is lesz összehasonlítási alap mert lesznek a nagyvilágban helyek ahol nem lesz tömeges rendszeres évente többszöri oltakozás.

 

Az olyan kis létszámú populációk adatai, mint Gibraltár, pedig nem alkalmasak az objektív összehasonlításra, mert a statisztika törvényszerűségei okán mindig nagy szórást mutatnak.

 

 

igen, gondolom mikor úgy megugrott ez a szám akkor ráébredtek erre a gibraltáriak is és nem számolják, vagy titokban számolják, azelőtt közölték a nyilvánossággal. Nem a számadaton meditálok hanem annak teljes hiányán. Nem elfogadható magyarázat ez amit adtál.

Előzmény: JimmyQ (9663)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 9678

Sima hazudozás, ami szintén Érvelési Hiba csak.

 

 

Előzmény: Pacemaker (9676)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9677

"Volt oka rá."

Volt persze. De téged Magyarországon vagy Európában meg szoktak állítani csak úgy ok nélkül? Még okkal is nagyon ritkán. Mondom, utoljára 18 éve fizettem közlekedési bírságot, noha azért elég gyakran túllépem a sebességhatárokat. De már nem is emlékszem rá, hány éve állítottak meg utoljára bármiért is. Annyira nem, hogy egy ideje már el is felejtettem betenni az évi új igazolást a kötelező felelősségbiztosítás befizetéséről. Ha egyszer is megállítottak volna, akkor kiderül, és utána biztos pótolom.

Egyébként meg ez a "ok nélkül nem állíthat meg" egy tipikus gumiszabály. Ha akar mindig tud okot találni rá.

Szerintem puszta szorongatás, élősködés miatt nagyon ritkán büntetnek Magyarországon és Európában is. A lejárt forgalmi engedély, a biztonsági öv, a sisak, a sebességtúllépés, vagy a világjárvány igazán elég ok. Aki ezeket a szabályokat a szabadsága ellen merényletként éli meg, az vonuljon ki a társadalomból!

 

Előzmény: rtrz (9673)
Pacemaker Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 9676

Péntekre 6884-en kezdtek el a termeszetes immunizaciot,  sajnos 166 embernek ez nem sikerült. 

Előzmény: MemetikaTan (9671)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9675

Ezzel egyetértek, csak mindent lehet ellenőrizni és végrehajtani.

Előzmény: 12 voltos (9674)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9674

"Az hogy valaki beköti -e magát a kocsiban vagy felveszi a motorra a bukósisakot vagy beoltatja magát  ahhoz másnak semmi köze. Aki fél kösse be magát, oltasson, vegye fel a sisakot stb. "

 

az eü biztosítónak csak van köze hozzá :)

vagy te komcsi vagy és úgy gondolod hogy alanyi jogon jár minden mindenkinek?

 

Előzmény: rtrz (9673)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9673

"A rendőr ok nélkül nem állíthat meg."

 

Volt oka rá. Nem mondom, hogy ne legyenek szabályok, törvények, de ami itt megy az sok. Sok ami sok. Itt nagy az élősködés. Sok a korrupt rendőr, végrahajtó stb. 

Az hogy valaki beköti -e magát a kocsiban vagy felveszi a motorra a bukósisakot vagy beoltatja magát  ahhoz másnak semmi köze. Aki fél kösse be magát, oltasson, vegye fel a sisakot stb. 

 

Ezek mind arra jók, hogy büntessenek, szorongassanak élősködjenek stb. 

Előzmény: JimmyQ (9670)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -1 3 9672

Másrészt a hozzászólásod tele van érvelési hibákkal:

 

(Hamis kompozíció / felosztás, Hamis okozat, Csúszós lejtő, Hamis dilemma ...)

 

1. Mesterségesen immunizáltak is belehalnak, megbetegednek. Nem kivételek, csak még a pontos arányt nem tudjuk.

2. Nem lehet tudni, nincs rá felmérés, hogy a mesterséges immunizáltak jelentős része már az oltás előtt nem esett át természetes immunizáción.

3. Minden bizonnyal van köztük olyan is, akik semmilyen módon nem lettek immunizálva.

4. Tehát semmilyen módon nem tudod jelenleg bizonyítani, hogy csak a természetesen immunizáltak azok a halottak.

 

 

 

 

Előzmény: Pacemaker (9660)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -2 0 9671

Ezen állításaid elő felét nem ártana legalább rövid leírással és hivatkozásokkal bizonyítanod.

 

"Nincs elnyomva természetes immunizáció"

 

 

Nos hogyan is lett bizonyítva a mesterséges immunizáció?

Tehát a Sars-2-ő komplikációkat kivédő mesterséges vakcina, hatása???

 

Röviden 5---8 mondatban kérlek írd le az elv lényegét!!!

 

 

Előzmény: Pacemaker (9660)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9670

"Amerikában nincs a kocsikra műszaki vizsga. A rendőr ok nélkül nem állíthat meg."

Látszik, hogy téged az USA-ban nem büntettek még meg közlekedési szabálysértésért. Mert akkor tudnád, hogy ott európai (különösen magyar) szemmel nézve döbbenetesen magas bírságokat kasszíroznak. Engem Európában 18 éve büntettek meg utoljára sebességtúllépésért, ott pár száz mérföld alatt sikerült begyűjtenem egyet.

Előzmény: rtrz (9666)
NevemTeve Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9669

További off-topik okosság: Viszont ha vadászó/gyűjtögető életmódot folytatatnák, és kb 100 négyzetkilométeren élne egy-egy család, akkor nem is kellenének szabályok, teljes lenne a szabadság.

Előzmény: rtrz (9666)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9668

azért népsűrűség számít...

európa 72.9/km2 

usa 33.6/km2

Előzmény: rtrz (9666)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9667

A Boole algebra de Morgan azonossága:

(A&B) = -(-A V -B).

De ez csak azt alapozza meg, hogy az:

"(A&B) = C" ekvivalenciából következik a "-A V -B = -C" ekvivalencia.

Nem pedig azt, hogy:

"(A&B) => C" implikációból, következne a "-A V -B => -C" implikáció."

 

A de Morgan azonosság a Boole algebra egy törvénye.

A "(A&B) = C" => "-A V -B = -C" az logikai kijelentéskalkulusának egy törvénye.

 

De a

"(A&B) => C" => "-A V -B => -C"

Sem nem törvény, sem nem szabály. Hanem egyszerűen hamis.

 

Előzmény: Törölt nick (9665)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 9666

"A biztonsági öv kötelezővé tétele ellen valamikor ugyanúgy berzenkedtek, mint ma a vakcina, meg a maszk ellen. Sőt a legtöbb jelenleg kötelező közlekedési szabály ellen is. Nézz meg pl. egy régi dokumentumfilmet, ami New-York vagy valamelyik amerikai nagyváros utcai forgalmát mutatja a XX. század első évtizedeiben. Hajmeresztő."

 

Amerikában nincs a kocsikra műszaki vizsga. A rendőr ok nélkül nem állíthat meg. stb. Törökországban a hidakon szabadon horgásznak 10, akárhány horoggal. 

 

Ez az Euróba egy feleslegesen agyonszabályozott, azaz nem szabad terület. Ezekkel lehet büntetni, azaz lopni, korrumpálni stb. Nem szabadna, hogy mást érdekelje az, hogy az a másik oltva van, vagy van -e rajta bukósisak, vagy milyen kocsival jár. stb Ez messze van a szabadságtól. 

Előzmény: JimmyQ (9664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!