Keresés

Részletes keresés

tucsi54 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 109

"Vannak országok, ahol hetente jelent meg."

 

Biztosan átgondolták a terjesztők, hogy az átlagos magyar zsebben nincsen havi 10 rongy. :o(

Előzmény: Csopi79 (106)
tucsi54 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 108

"Holnap jön a 3. szám."

 

Igen, azoknak, akik nem fizettek elő. Nekem csak október közepén-végén lesz egyszerre 3. és 4. számom. :o(

Sebaj, akkor már felszerelhetem a Merkúrt.

Előzmény: Csopi79 (106)
tucsi54 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 107

Üdvözlégy Sam Sem!

 

Örömmel konstatálom, hogy szépen bővül a modellkedvelők tábora, és lemorzsolódnak a fikázók.

 

Te már az 1. számtól előfizetsz? És megkaptad az 1. és 2. számot 690,- ill. 1690,- Ft-ért? Én azt az infót kaptam a kiadónál, hogy jobb az újságosnál megvenni, mert előfizetéssel drágább.

 

"Részemről az a taktika, hogy a csomagokat félreteszem, és a legvégén, egyszerre szerelem össze, majd 2015 nyarán."

Ennek is van létjogosultsága, mert így biztosabban lesz egy működő modelled. A részenkénti összeszerelés során könnyebben elveszhet ill. megsérülhet alkatrész. De én nem bírom kivárni. Látni akarom, már a Merkúrt is keringeni a Nap körül. Kíváncsi leszek, hogy a Merkúr a Vénusz, a Föld és Hold valamint a többi bolygók keringési ideinek arányai mennyire közelítik meg a valóságot?

 

"Annyit még azért megteszek majd, hogy egy hatalmas üvegbúrát készíttetek hozzá, de az is lehet, hogy a gyönyörű, polírozott sárgaréz ide, vagy oda, de a csak fém alkatrészeket le fogom krómoztatni, (vagy aranyoztatni), hogy totál egyedi legyen."

Azannya! Erről majd fotókat kell feltenned! Én is valami üvegbúrán, vagy műanyag dobozon gondolkodom, hogy a félkész modellt meg tudjam védeni a portól, sérülésektől, és mégis szem előtt maradhasson. Egyelőre buborékos fóliába csavartam, és betettem a fiókba. Valami olyan végleges megoldás kellene, hogy a bolygókat ne kelljen egymás mellé sorakoztatni, hanem működés közben is elférjen a védőbúra alatt. A búra ne rondítsa el, hanem inkább emelje a modell szépségét. Inkább lemondok a szabad szemmel nem látható bolygók felszereléséről. Így talán egy 50-60 cm átérőjű, 40 cm magas hengeres búra elég lenne. De hol kapok én ilyet? Bárkinek ötlete?

 

"Hogy visszatérjek az újságra: aki kihozta nekem a két számot, az mondta, hogy még 4 ilyen van az autóban, tehát a környékemen legalább 4 előfizetője is van ennek. És hát a fórum pörgéséből is arra gondolok, hogy vagyunk egy páran, nem kell aggódni."

Ennél én még nagyobb pörgést is el tudnék képzelni. :o)

Mindenek előtt a magazin vásárlói/előfizetői csatlakozhatnának többen. De az sem baj, ha szkeptikusok is hozzászólnak.

Jelenleg 5 vagy 6 magazinvásárlóról tudok: Tspawn01, Csopi79, Gaius 147, Zolinko (talán), Te és én.

Előzmény: Törölt nick (105)
Csopi79 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 106

Szia Tucsi!

 

Nagyon jó videó. Valaki jó sokat dolgozott vele.

Holnap jön a 3. szám. Hát nem mondom, nem kapkodják el. Vannak országok, ahol hetente jelent meg. Ezt még abban a videóban is elmondják, amit Te tettél föl még régebben.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.01 0 0 105

Sziasztok!

Nos, én előfizettem az újságra, így kicsit többet kapok uyganazért az árért (dosszié+ürfotók+szerszámkészlet).
Már megjöt az első 2 szám, és tetszik a kivitelezés minősége, a nappal ölni lehetne, olyan tömege van (nagyapám mondta, ha valami nehéz, akkor ne piszkáld, mert drága).

Részemről az a taktika, hogy a csomagokat félreteszem, és a legvégén, egyszerre szerelem össze, majd 2015 nyarán.

 

Itt olvasom, hogy fikázzák a srácok a modellt.
Már gyerekkoromban, nagy szerelő voltam. Engem nem igazán zavarnak az aránytalanságok, meg az elhúzódó összeszerelés. Szeretek pepecselni, és bizony ez a modell igencsak látványos, jól szerelhető, az igényeimnek 100%-ban megfelel.
Ha esetleg érdektelenség miatt megszűnne az újság, akkor sem esem kétségbe, mert a netről megrendelem majd a hiányzó részeket. Annyit még azért megteszek majd, hogy egy hatalmas üvegbúrát készíttetek hozzá, de az is lehet, hogy a gyönyörű, polírozott sárgaréz ide, vagy oda, de a csak fém alkatrészeket le fogom krómoztatni, (vagy aranyoztatni), hogy totál egyedi legyen. Az aranyozás drága, de megoldható, lásd nyomtatott áramkörök egyes csatlakozóinak aranyozása.

 

Hogy visszatérjek az újságra: aki kihozta nekem a két számot, az mondta, hogy még 4 ilyen van az autóban, tehát a környékemen legalább 4 előfizetője is van ennek. És hát a fórum pörgéséből is arra gondolok, hogy vagyunk egy páran, nem kell aggódni.

 

Előzmény: tucsi54 (12)
tucsi54 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 104

Az e-bay-en megvásárolható angol nyelvű magazin alábbi videója nagyon baba:

 

tucsi54 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 103

Az orosz videókból 33-as számot is találtam. Ezt 1 hete tették fel. Reméljük folytatni fogja a közzétételt.

Előzmény: Csopi79 (102)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 102

Ja. Jó kis videók. Ahogy néztem, a csávó is elég alternatív módon építkezik. :D  Többet láttam, de valahogy a 32. szám fölött nem sikerült találnom videót. Lehet, hogy még ott is javában fut. Amúgy rosszul írtam valahol lejjebb, idén már nem lesz meg a Föld. Csa a 11. szám kézhezvétele után lehet felszerelni, január végén. :(

Előzmény: tucsi54 (101)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 101

Jó kis videó. Alulról építi fel a modellt.

A hivatalos összeszerelési videókon felülről épül a modell, úgy ahogy az alkatrészeket sorban kapjuk.

Előzmény: Csopi79 (96)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 100

Hát valóban van a magazinban egy-két TOP-SHOP stílusú önreklám, de összességében tetsznek a magazinban található cikkek.

Előzmény: Csopi79 (98)
Tspawn01 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 99

Krolátozott még lehet, mert nincs vagy 30 kirakva mindenhol belőle. És ha ritka lenne akkor hozzánk az életben nem jut el.

Előzmény: Csopi79 (98)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 98

Figyelembe véve, hogy hány videó kering a neten erről a modellről, és, hogy hány országban jelent meg eddig a sorozat, nehezen tudom elhinni, hogy annyira ritka és korlátozott lenne, ahogy az újságban írják. Hm..

Csopi79 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 97
Előzmény: tucsi54 (95)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 96

Hogyan építsük fel a teljes modellt 3 perc alatt??? :D:D:D:D

 

tucsi54 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 95

Ha legalább angol nyelven lenne, elgondolkodnék, hogy licitáljak rá.

De akkor hová lenne a várakozás öröme! :o)

Előzmény: Csopi79 (94)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 94

Itt van a linkje:

 

http://www.ebay.de/itm/MODELLBAU-SOLAR-SYSTEM-HEFT-1-52-UND-HEFT-53-104-/190908134248?pt=Zeitschriften&hash=item2c7302f368

 

Mondjuk az elkerülte a figyelmem, hogy nem fix áras, hanem licitálni kell. 1-én jár le.

Előzmény: tucsi54 (93)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 93

335 euró túl olcsónak tűnik 104 számért (kb. 100 eFt). Nekünk az első 52 szám lesz majdnem 130 eFt.

Original magazinokat adnak?

Előzmény: Csopi79 (92)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 92

Igen, meglesz karácsonyra a Föld. December 11-én fog megjelenni a 8. szám. Azzal befejezőleg lehet felszerelni a Földet. A Mars már az új évre marad.

Egyébként aki nagyon türelmetlen, az most megveheti az ebay-en 335 euróért egyben az egészet 1-től a 104 számig és megépítheti mind a két modellt. :D:D:D

Előzmény: tucsi54 (91)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 91

Csopi79, hogy Te milyen jókat találsz! Hétvégén lesz mit nézegetni. :o)

Ma felhívtam a Hungaropress-t, hogy az előfizetők hogyan fogják megkapni a következő számokat?

Két-két számot fog kihozni a kézbesítőjük. A 3. és 4. számot október közepe-vége felé. És utána havonta kapunk két számot. Ha minden jól megy talán karácsonyra meglesz a Föld.

Előzmény: Csopi79 (90)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 90

Üdv Modellrajongók!

 

Van a youtube-on egy orosz csávó, aki minden számot felvett, végiglapozgatja, meg építgeti fokozatosan a modellt. Igaz nem érteni semmit, de bele lehet nézni az újságokba, az ugyanaz, mint nálunk lesz. Itt épp a 15. számot mutatja:

 

tucsi54 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 89

Zolinkó!

 

Sikerült megvenned az 1. számot?

Előzmény: Törölt nick (79)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 88

"És most komolyan visszaugrunk az elejére, hogy mit nem nem tud a modell?"

 

Más az, ha a modellhez tartozó magazin fogalmaz pontatlanul. Szerintem ezt ki kell javítani, nehogy valaki azt higgye, hogy a Föld és Jupiter nagyságkülönbségét pontosan adja vissza a modell.

Értem én, hogy legalább akkora bolygókat kellett készíteni, hogy a tartókarra ráhúzhatók legyenek. A tartókar sem lehet túl vékony, mert lehajlik. Méretarányos óriásbolygókat nem bírna el a tartókar, ráadásul hosszabb tartókarra is lenne szükség, és túl terjedelmes lenne a modell.

Szóval én is nagyon szeretem a modellt, de az újság pontatlanságait (fodítási hibáit ?) ki kell javítani.

Előzmény: Tspawn01 (87)
Tspawn01 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 87

"Fenti hiányosságok ellenére még szerethető marad a modell."

 

Még szép! Én a mechanikus szerkezet miatt imádom. És most komolyan visszaugrunk az elejére, hogy mit nem nem tud a modell?

 

"Ami elvárható tőle, hogy pontosan adja vissza a Nap, a bolygók és a Hold állatövi csillagképekben elfoglalt helyzetét."

 

Ennél nem is ígér többet. Az "arány betartós" szöveget énse tudom hova tenni, de a bolygók legalább "csapatokban" arányosak. Pl. az első 3 bolygó kb arányban van, majd a Jupiter és Szaturnusz is, majd a kék bolygók és a két törpebolygó.

tucsi54 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 86

Az 1. szám 4. oldalán a következő szöveg olvasható:

 

"A NAPRENDSZER ARÁNYAI

 

A bolygók közti távolságok a Naprendszerben beláthatatlanul nagyok, az égitestek mérete pedig a kicsiny szikladaraboktól az óriási gázbolygókig terjed. Ezek a hatalmas különbségek legjobban párhuzamokkal ragadhatók meg: ha a Föld akkora lenne, mint egy borsó, a Nap strandlabda méretű lenne, és innen fél háztömbnyire lenne."

 

Ez így még igaz is.

Tovább olvasva:

 

"E nehézségeket naprendszermodelledben a következőképpen küszöböljük ki. A bolygókat felnagyítottuk, de egymáshoz viszonyított arányaik valósághűek"

 

Na ez már egyáltalán nem igaz. A lap alján megtalálhatóak a valódi méretek, és a 8. olalon a modell bolygóinak méretei. Könnyen kiszámolható, hogy ha a Földet 12 mm-esre kicsinyítjük, akkor a Merkúr nem 6 mm, hanem 4,6 mm. A Vénusz nem 10 mm, hanem 11,4 mm. Legnagyobb aránytalanság az óriásbolygók és a kőzetbolygók között van. 12 mm-es Főld mellett a Jupiter 135,5 mm lenne és nem 25 mm. Ha a Jupiter 25 mm, akkor a Szaturnuszra jó a 20 mm, de az Uránusz és a Neptunusz  csak 8 mm lenne és nem 16 mm.

 

Maradjunk annyiban, hogy a modellben a bolygók egymáshoz viszonyított arányai NEM valósághűek.

 

A távolságokról már korábbi hozzászólásainkban beszéltünk. Azt nem lehet egy ilyen mechanikus modellben valósághűen visszaadni.

 

Fenti hiányosságok ellenére még szerethető marad a modell. Ami elvárható tőle, hogy pontosan adja vissza a Nap, a bolygók és a Hold állatövi csillagképekben elfoglalt helyzetét.

tucsi54 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 85

Ez jó ötlet.

Én is reménykedem, hogy végigviszik a kiadványt.

Előzmény: Csopi79 (84)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 84

Ha így lenne, ahogy mondod, akkor én annyit levágnék a tartóoszlopból, hogy egy kis Nap-Merkúr-Vénusz-Föld-Hold modell lenne, nem látszana annyira, hogy hiányzik belőle. De remélem erre nem kerül sor és csak az ördögöt festjük a falra...

Előzmény: tucsi54 (83)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 83

Ha már a Földig eljut a kiadás, akkor én már elégedett leszek, mert lesz egy működő Nap - Merkúr -Vénusz - Föld - Hold modellünk. Kézzel tekergetve a Napot beállítható lesz az aktuális konstelláció. A többi bolygó állását pedig leolvashatjuk pl. a Magyar Csillagászati Egyesület honlapjáról:

 

http://evkonyv.mcse.hu/jelenseg/

 

Ha a Földig sem jutunk el, akkor majd keresünk más hasznosítási lehetőségeket. Lehet ötletelni:

 

  • asztaldísz
  • fúvócső
  • buzogány
  • levélnehezék
  • pörgettyű
  • ???

 

 

Előzmény: Csopi79 (81)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 82

Hazafelé megnéztem az Árpád hídi metrókijáratoknál lévő újságosokat. Az 1. szám mindkettőnél kapható.

Előzmény: Törölt nick (79)
Csopi79 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 81


Valóban, azt én is észrevettem, hogy mások a bolygók, vagy csak közelről, jó optikával vették fel és közelről valóban más, nem tudom. Azzal a felvetéseddel is egyetértek, hogy lehet egy kis reklámot csinálni ennek az egésznek. Nem nagyon verik nagy dobra, a tévében is csak egyszer láttam, de még valamikor augusztusban. Kisvárosban lakom, minden héten 4 db újság jön a legnagyobb újságoshoz, az újságos azt mondta, hogy az elsőből és a másodikból is csak kettőt vittek. (Az egyik én voltam, tehát rajtam kívül egy darab.) Magyar zsebnek egy kissé valóban drága, ezért talán nem teljesen alaptalan attól tartani, hogy időközben beszüntetik a terjesztést. Na akkor nem tudom, mi lesz, nyakunkon marad egy csomó alkatrész, amivel nem lehet mit kezdeni, még csak eladni sem lehet, mert mindenkinek ugyanaz lesz meg. Remélem ha be is szüntetik, akkor is lehet legalább rendelni és max az újságosok nem fognak árulni belőle. Nos, meglátjuk! A vak is azt mondta...

Előzmény: tucsi54 (78)
tucsi54 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 80

Nem a kinti újságosnál, hanem bent a TESCO hipermarket újságos pultjában!

Előzmény: Törölt nick (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!