Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 6481
Jó utat Neked, remélem majd írsz beszámolót a megfelelő fórumon.
Előzmény: Törölt nick (6477)
afintha Creative Commons License 2010.09.02 0 0 6480
Az a kerdes, hogy a te eseteben a dolgok szabalyszeru mederben zajlanak-e. A magad erdekeben csak temagad tudsz tenni.
Előzmény: Törölt nick (6478)
bela2200 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 6479
Pécsett is vannak jó ideggyógyászok, korábban említettek neveket is itt a fórumon.
Mindenesetre mielőbb lépjél, nem úgy tűnik hogy ezt az idő megoldja.
Előzmény: Era0413 (6475)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6478

Nem csak velem csinálják. Sokan várnak és szerintem így nyernek ídőt maguknak.

Előzmény: afintha (6472)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6477

Szia tavasz 21!

Hát persze, hogy tudok a várólistáról. Furcsa lenne, ha nem így lenne. Azt is tudom, hogy különböző hiánypótlással huzzák az ídőt. Ezt velem is megcsinálták. Azt is tudom, hogy valószínűleg mire sorra kerülnék már nem fogom igénybevenni, mert másképpen programoztam magam és egy másik műtétem lesz nov. 2-án. Szombaton meg már végre utazom. A kezem zsibbadását meg már talán meg is szoktam.  

Előzmény: tavasz21 (6470)
Era0413 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6475
Nem vagyok ismerős Budán,mivel én Somogy megyében lakom,pontosabban Somogyváron.De ha nem javulok valamit ki kell találnom,mert igy munkahely után sem tudok menni.
Előzmény: tavasz21 (6471)
Era0413 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6474
Az a baj,hogy nekem a mütét óta folyamatosan fáj,pl elég ha a lábam elakad egy kicsit,vagy pl neki huztam a hütő ajtaját s ahogy hátra rántom a fejem végig megy a hirtelen fájdalom az egész gerincemen.Az is problémám,hogy nemtart meg a gerincem,pl nemtudok a mosogatónál állni,meg kell kapaszkodnom,nem tudom,mi lehet a gond.
Előzmény: Törölt nick (6473)
afintha Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6472
Az OEP tajekoztatas alapjan a furdokorhaz feleslegesen kerte a haziorvos pecsetjet, es emiatt a gyogykezelesed kesedelmet szenved.
ANTSZ vizsgaltot erdemel a furdokorhaz.
Előzmény: Törölt nick (6468)
tavasz21 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6471
Ez durva, hogy nem tudsz hanyatt feküdni sem. Menj el a gerincközpontba valakihez. Budára. Ott nagyon értenek hozzá.
Előzmény: Era0413 (6464)
tavasz21 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6470
Tudod, hogy ott is várólista van. Nekem majd egy év lesz a műtéttől számítva mire oda kerülök. Ha odakerülök.Decemberben műtöttek. A 3 hónap rég lejárt.
Előzmény: Törölt nick (6468)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6469
Nagyon szívesen.
Előzmény: Era0413 (6467)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6468

Köszi a tájékoztatást. Lehet, hogy a rendelet ezt írja elő, de a gyakorlat mást mutat. Az alábbi a  saját esetem:

Május 26-án műtöttek nyaki prockorong sérvel. Műtét után visszamentem az illetékes remutatólugos orvoshoz. A reumatológus orvos töltötte ki a  kérelem nyomtatványt és mellékelte a zárójelentést, melyben szerepelt a rehabilitációmra vonatkozó tennivaló  is. Ezt elküldtük a Hévizi Fürdőkórháznak. Három hét múlva a fürdőkórház hiánypótlásra szólított fel. Kérte ugyanazon a nyomtatványon, amit már egyszer a szakorvos kitöltött a háziorvos aláírását is, melyet újra el kellett küldenem. Azóta se kép, se hang. Egyébként úgy tudom, hogy a rehabilitációt  a műtét után 3 hónapon belül meg kellene kezdeni. Az a három hónap már lejárt. Tehát  gyakorlat teljesen mást mutat. Miért pont az eü-ben legyen rend?

Előzmény: afintha (6466)
Era0413 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6467
Köszi a tájékoztatást.:)
Előzmény: Törölt nick (6465)
afintha Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6466
A http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/6200252ECDFA88ABE040A8C0CB323A81 tajekoztato alapjan

"A fürdőgyógyászati ellátásokat (vagyis a csoportos gyógyúszáson kívüli, támogatott gyógyászati ellátásokat) kizárólag a finanszírozott egészségügyi szolgáltató reumatológus, fizioterápiás, ortopéd valamint mozgásszervi rehabilitációs szakorvosa rendelheti."

Tehat a haziorvosnak ehhez semmi koze.

A szanatoriumi elltasra vonatkozolag:

"Más egészségügyi ellátásokhoz hasonlóan a szanatóriumi ellátás is beutalóval vehető igénybe, azonban beutalásra csak a rehabilitáció alapjául szolgáló megbetegedés gyógykezelésére jogosult szakorvos utalhatja a beteget, tehát közvetlen szanatóriumi beutalásra a háziorvos nem jogosult.
Általános esetben a beutalást a háziorvos, illetve a kezelőorvos kezdeményezi. Ennek érdekében a háziorvos elküldi a szakrendelőnek a szanatóriumi beutalás kezdeményezésére szolgáló ún. beutalási javaslatot. A szakorvos véleményt mond a szanatóriumi beutalásra javasolt beteg állapotáról. Ettől eltérően a korai, akut megbetegedés utáni rehabilitációra szoruló beteg beutalását az addigi ellátást végző kórházi osztály kezdeményezi közvetlenül a szanatóriumnál.
A beutaló javaslatot a szakorvos véleményével együtt a beteget ellátó egészségügyi intézmény küldi el a szanatóriumba."

Ez is egyertelmu, hogy a haziorvosnak nem kell a szakorvosi javaslat utan meg egyszer pecsetelnie.
Előzmény: Törölt nick (6465)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 6465

Szia!

A Gyógyfürdő kórházba való felvételhez a kérelmet a reumatológus orvosnak kell   kezdeményeznie , de a  kérelmet a háziorvosnak is alá kell írnia. Ezt követően  te adod fel  a szükséges papírokkal együtt a postán. Várni kell mert itt is van várólista.

Előzmény: Era0413 (6457)
Era0413 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6464
Nem merek tornázni,mert aki mütött az azt mondta ne eröltessem. Nemtudok hanyatt feküdni ezt sem értem mütét elött nem volt ilyen gondom.Próbáltam tornázni,de igy is fáj a derekam,s félek,hogy nagyobbbajt csinálok.
Előzmény: Törölt nick (6462)
bela2200 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6463
Kérdezz meg egy másik ideggyógyászt. Ha ő is megerősíti az a másik véleményét, hallgass rá.
Az MRI-t meg legrosszabb esetben maszekban is megcsináltathatod.

(egy műtött gerincsérves, akinek szintén "pszichoszomatikus"-nak minősítették a panaszait)
Előzmény: Robantott csirke (6456)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6460
Jajaj, ezek nagy gondok. Tanácsot csak hozzáértő ember adjon, mert úgy a helyes. Keresd a jó orvosokat, válts orvost ha nem megfelelő aki van. Én nem tudok mást mondani sajnos.
Előzmény: Robantott csirke (6456)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6459
nappali kórházba szeretnél járni? Reumaorvos ír beutalót.
Előzmény: Era0413 (6457)
afintha Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6458
A haziorvos is ismeri az utjat a gyogyfurdonek.

A beutalot egyebkent a szakorvosnak kellett volna adnia, csak ugy tunik le akart teged razni.
http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/6200252ECDFA88ABE040A8C0CB323A81
Előzmény: Era0413 (6457)
Era0413 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 6457
Szép napot mindenkinek.Teljesen elvagyok keseredve,májusba mütöttek p.korong sérvel az L.LV. között volt.Kétszer vissza mentem a dokihoz,mert görbén megyek,s a bal felemen bevan kötve az izom,s ez miatt nem tudok egyenesen menni,elküldött MR-re,azt mondta ott rendbe van minden,nemtudja mi okozza a problémámat,feküdjek 1-hétig,meg volt,de az állapotom nem javult.Vissza mentem,majd azt mondta tanuljak meg úszni,s complex reumatológiai kezelést javasolt.de a beutalót nem ő hanem a házi orvos adja,meg van a beutalóm,ma kértem idő pontot okt 1-re kaptam.Kérdésem az lenne,Ha gyógyfürdöbe szeretném igénybe venni a kezelést,mi a menete,ha tudja valaki megköszönném a válaszát.
Előzmény: tavasz21 (6455)
Robantott csirke Creative Commons License 2010.08.26 0 0 6456
Sziasztok!
Szeretnék bekapcsolódni a fórumba, mint két éve gyakorló gerincsérves. :-)
Röviden az én sztorim. Két éve lábzsibbadással, fájdalommal indult a dolog, két hónapig hagytam, hátha elmúlik, aztán háziorvos, ortopédiára utalt, kaptam lúdtalpbetétet hátha segít, persze nem segített, újra háziorvos, reumatológus, biztos becsípődött menjek fürdőbe. Na attól meg be is gyulladt. Sikertelen fürdőkúra után röntgen, sok eltérés, gerincferdülés egyebek, ideggyógyász. Megállapította az érzéskiesést, beszűkült funkciókat, egyebek. Vissza reumatológus. Csodálkozott, hogy még mindig vannak panaszaim. Azt mondta lógjak sokat. Már, hogy kapaszkodjak meg valami magasban és lógjak, hogy eltávolodjanak a csigolyáim. Két hónapig lógtam ahol tudtam. Nem múlt el, kicsikartam egy MRI-t. Végre papírom is volt a sérvről. Megnyertem a lehetőséget a gyógytornára. Nagyon jól éreztem magam, tök jó volt a hangulat de nem használt mert kb. 10-en voltunk a csoportban teljesen más gondokkal. Szegény gyógytornász próbált mindenkire figyelni de nyilván nem tudott mindannyiunkra. Gyógytorna után reumatológus, aki pszichiáterhez utalt mondván az én sérvem pszichoszomatikus. Rossz a hozzáállásom. Azt mondta, hogy csak a pozitív hozzáállás segíthet. Na ettől kicsit ideges lettem de én nem vitatkozom a gyógyító személyzettel és ha két év után lenne egy éjjelem amit végig is tudok aludni elmegyek én a Pápához is ha az segít. Pszichológus nem értette, hogy mi van, de leírta szakvéleményben, hogy a sérvem szerinte nem pszichoszomatikus. Így aztán fizikoterápia következett. Nem tudtam felvenni csak 4 kezelést mert ha hason fekszem 2 perc után lezsibbad a lábam combtőtől a lábujjamig. Vissza reumatológus. Továbbra is azt mondta, hogy rossz a hozzáállásom. Na itt feladtam. Másik orvost kerestem akinek igen hálás vagyok mert elküldött egy gyógytornászhoz aki manuál terapeuta is egyben, meg tök jó fej pali.
Egy órás a torna, iszonyat keményen megdolgoztat, de ebben az egy órában csak velem foglalkozik, nem veszi fel a telefont se. Figyel minden szavamra, mozdulatomra. Szerintem javultam is, már kevésbé zsibbadok.

Az idegsebész azt mondta, hogy ha meg kell műteni össze kell csavarozni 3 csigolyám.
Viszont a férjemmel szeretnénk már gyereket. Van valakinek tapasztalata a terhesség kontra gerincsérv témában. Mert az idegsebész azt mondta, hogy most ne vállaljak egy terhességet. De mire végigjárom a gyógytornát, újra időpontot kapok MRI-re és az idegsebészhez szépen eljutok a menopauzáig.
Üdv
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 6455

tornázzál csak, mert muszáj.

Jó masszőrt mondanak a zuglói BVSC uszodában, egy orosz hapsit. Énnem próbáltam még.

Előzmény: fidelissima (6453)
fidelissima Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6454
Tud valaki jó gerincmasszört a XI. esetleg az I. vagy a IX. kerületben? Valamelyik fürdőben is jó lenne. Köszönöm előre is, ha valaki ad egy nevet vagy cimet. Persze ha igen jó a masször, messzebbre is elmennék.
fidelissima Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6453

Nagyon óvatosan a műtéttel! Ha tudsz járni és még elviselhető a fájdalom, inkább próbálj ki minden más megoldást. Engem 3 éve műtöttek. A Nagy fájdalom elmúlt, de

hegszövetes lettem. Gyakorlatilag állandóan fáj a derekam. Időjárástól függően hol jobban, hol kevésbé. Nem akarok életem végéig fájdalomcsillapitót szedni, ezért inkább szenvedek. A lábam is azóta zsibbadt, ami ugyan nem nagy fájdalom, de kellemetlen. A műtétre azt mondja a doki, hogy 3o% esély van, hogy javul a hegszövetesedés,  és persze 7o%, hogy még rosszabb lesz és újabb hegek keletkeznek.  Ezzel nem tudok vitatkozni, mert nem értek hozzá. De most is fáj. Az úszás /háton/ segit valamit. Minden nap kellene tornáznom, de nem fülik hozzá a fogam.  Én is el vagyok keseredve sokszor. Persze én már nem vagyok fiatal, de azért jó lenne fájdalom nélkül.

Előzmény: Peticon (6441)
luci71 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6452

Helló!

Probálj meg írni a Dr.Fit gerinc honlapra és valószinű hogy választ fogsz kapni kérdésedre.Mindent írj le amit az Mr kimutatott és kérdésed van.Ha anyagilag sem gond konzultációra is mehetsz oda.

Előzmény: Peticon (6450)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6451

mióta ugatom neked, hogy menj fürdőbe.

Ha budapesti vagy a Lukácsba, ha meg nem az vagy írd meg hol laksz és megmondom hova. Csomó ember meggyógyult már fürdőkben, mielőtt ilyen modern, fejlett technikával műtöttek volna, mint ma.

Előzmény: Peticon (6450)
Peticon Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6450
Sziasztok. Az mr kimutatta a sérvet ,de a doki azt mondta h nem műt meg meg mert nincs meg annyira kifakadva.Azt nem értette h miért fáj a térdem, a zsibbadás mellett.Megröngeneztettem a térdem de semmit nem mutatott ki.Most fizikoterápiára járok de semmi.Jövő héten reumatológiával próbálkozok hátha.Csak az a baj h dolgozok, nem nagyon tudom pihentetni.
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6449

Fürdőbe jársz?

Mivel indoloklta az orvos, hogy nem műt meg? Melyik kórház ez?

Előzmény: Peticon (6445)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6448
Mit mutatott ki az MR vizsgálat? Az MR mellet  a CT is kellett? A doki mit mondott neked és mivel indokolta, hogy nem műt meg? Ennek valami oka kell, hogy legyen! Lehet, hogy nincs is szükséged a műtétre csak egy becsípődésed van?
Előzmény: Peticon (6445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!