Keresés

Részletes keresés

Abu F Creative Commons License 2016.02.11 0 0 109864

Nem únod még?
Zokon vetted, hogy estvan egy Samsung alapján mondott véleményt a tükör nélküli gépekről, te bezzeg összehasonlíthatod valamelyik korszerű MILC-et egy K100-zal.
Mindentől fügetlenül, nem értem, mi helye van a témának a PFC-ben addig, amíg a Pentaxnak nincs ilyen váza. 

Előzmény: Jahno (109861)
Jahno Creative Commons License 2016.02.11 0 0 109863

Nem kell aggódni, megnézte a gyors témákat is. Ahogy sokan másak, vagy a videósok is.

Előzmény: estvan111 (109213)
Jahno Creative Commons License 2016.02.11 0 0 109862

Csak emlegetni kellett és akkor hétvégén alig várjuk a Pixinfo cikket:

 

"Korábban én is ódzkodtam attól, hogy egy elektronikus eszköz mennyiben veheti majd fel a versenyt az optikai keresővel, félelmeim azonban alaptalannak bizonyultak."

 

http://hispan.hu/a7-vs-dslr/

Jahno Creative Commons License 2016.02.11 0 0 109861

Laci haversrác meg elment képezni egy sötétebb helyre gagyi tükör nélkülivel, aztán egész vállalható képet csinált, amit a fotalicska K100as DSLR biztos nem tudna. Lehet kérek tőle képeket.

Előzmény: szekundans (109858)
5ax Creative Commons License 2016.02.10 0 0 109860

Hmm... azert mar varom az elso review-kat.

Előzmény: szekundans (109858)
monyesz Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109859

Lesz ott nyálcsorgatás! :)

Előzmény: szekundans (109858)
szekundans Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109858

Az érdeklődőknek:

Pentax K-1 a FullFrame Pentax

2015-11-28 óta működik, várok mindenkit.

estvan111 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109857

Ez ilyen helyi parasztszelfi.

 

Sajnos nekem nincs olyan kis csinos modellem, mint a Sándornak. Az asszony mondta, hogy beáll. Inkább maradtam ennél.

Vidékre ez is jó.

Előzmény: Rollei (109856)
Rollei Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109856

Nomámeg szelfizünk, szelfizgetünk?

Előzmény: estvan111 (109846)
Rollei Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109855

Nekem egy 190 NAT van. Viszonylag ritkán használom, de eszembe sem jutna eladni. Van egy tán 352-es, vagy milyen gömbfej rajta, bár lehet, hogy MIDI volt a neve, nem emlékszem már. Jó, stabil a cájg, bár nagytelékhez picit kicsi a gombóca, de mondjuk ilyeneket amúgy sem használok.

 

Annak idején  - tán már 20 éve is megvan -  akciózva volt a fejjel együtt, ugyanúgy, mint a 055 NAT társa. Azért vettem a kisebbet, könnyebet, mert akkoriban tüköraknás gépeket használtam, és nem volt fontos a szemmagasságú kereső. Régebben eltűnődtem rajta egyszer-kétszer, hogy át kéne cserélni egy 055-re, mert az magasabb, de aztán gyorsan lebeszéltem magamat a hülyeségről. A régifajta szorítókilincses lábbilincsek vannak rajta, amiket egy svájci bicskával utána lehet állítani, de ugyanazzal a szorítással sem télen, sem nyáron nem laza.

 

Úgy néztem, hogy ezek a korai 190-esek ugyanolyan vastag lábakkal, bilincsekkel készültek, mint a 055-sek, csak rövidebb és kevesebb a taggal. A stabilitásuk szerintem azonos. A mostani 190-sek valahogy filigránabbnak tűnnek, vékonyabb lábakkal, az enyém szerintem stabilabb, masszívabb.

 

Hátizsákozáshoz, eseti használatra bevált egy csehszlovák (MEOPTA) teleszkópos kisállvány, aminek a csövei rézből készültek  - de figyelni kell, hogy kihúzva a rögzítő rugók bekattanjanak, nehogy aztán meglepődjön az ember. Az alumíniummal nem érdemes kísérletezni, az nyeklik-nyaklik. Egy Manfrotyi MINI gombóc van rajta. Kétaknás középformátomúakhoz használtam, oda nagyon bevált, mondjuk azok nem is eszetlenkednek, meg ugrabugrálnak az expozíció közben. Odafigyelve rá lehet tenni a K10D-t, meg a K5-t is, tükörfölcsapással, kanóccal, szélmentes időben. Mondjuk én pirinyó, könnyű fixeket használok, ezekkel a tömegközéppont az állvány középpontja fölé esik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (109840)
zotyopapesz Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109854

Üdv Mindenkinek!

 

A hozzáértő segítségeteket szeretném kérni:

 

Adott egy K-5, ami más obikkal jól muzsikál, viszont kaptam kölcsönbe egy elfekvő 70_200/F2.8-at.
Az obi a 200-as végén teljesen jó, viszont a 70-es végén csúnyán mögé fókuszál.
Ha a végtelenbe van a fókusz, akkor is elmosódottak a távoli kontúrok is.
Live Mode-ban viszont minden perfekt. Ez mitől lehet?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109853

Videknek videk, de laknak meg itt a faluban vagy 3 millioan.

 

Előzmény: estvan111 (109852)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109852

Én is lefotóznám, de nem mozog. 

 

Azé figyelj oda, mer veszélyes ez a vidéki lét. Aki csempeasztalt csinál, autó mohákat fotóz, és csorba mosatlan kávéscsészéket tesz közszemlére, azt ha elkapja egy falúba tévedt pszichológus, rögtön kimutatja a pubertáskori szexuális zavaraid másod gyermekkori manifesztálódását. Én szóltam!

Előzmény: Rőth Sándor (109851)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109851

Nalunk is donganak a darazsak, meg a mehek a vadszolon, oszt megsem fotozom le oket. Monnyuk a gepjarmuvon nevelt mohat azt igen, csak mar lusta vagyok atkonvertalni.

Előzmény: estvan111 (109850)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109850

Csomó munkától megkímélted vóna magad egy vijaszosvászonnal. Azon is kinő a virág. Nálam a kocsiablak tömítő gumin is burjánzik a moha, de azért nem fotózom le.

Előzmény: Rőth Sándor (109849)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.09 0 0 109849

Rosszat szoltal!

De egye fene, betudom a roggonysugarnak, ami atvilagitja a labodszarat.

Azt a "damaszt abroszt" magam barkacsoltam egy nagyon fincsi csempebol. 

 

Előzmény: estvan111 (109848)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 109848

Lehet, csak nem illik a nilon damasztabroszhoz,

Előzmény: Rőth Sándor (109847)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.08 0 0 109847

A csorba nagyon szep.

 

Előzmény: estvan111 (109846)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.08 0 1 109846

Ez meg ma este. Nézek ki a fejemből, hogy te miket csinálsz szegény pentax szeme láttára. Inkább szamszunggal csináltam, hogy a pentax ne is lássa hogy elkeseredtem a csorba csésze miatt.

Előzmény: Rőth Sándor (109845)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.08 0 0 109845

Ezek a felvetelek a Pentaxok szeme lattara keszultek, de semmi kozuk egymashoz. 

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.08 0 0 109844

No problem.

Előzmény: Mercutio_ (109842)
Inzsellér Creative Commons License 2016.02.08 0 0 109843

A klumpád leblokkolta a topicot...

Előzmény: Mercutio_ (109842)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109842

Mea klumpa, ezt félreolvastam. 

Előzmény: Rőth Sándor (109838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109841

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat állvány ügyben! :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109840

Kanócom az nincs, de szerintem a mechanika mozgása rázza be. A 3mp-es időzítőt szoktam használni, de lehet, hogy LV módból kéne lőnöm, hogy a tükör már fent legyen. De akkor is kell egy stabilabb állvány.

 

Azt hiszem hülye voltam... Volt egy Manfrotto cb55 (?), vagy hasonló nevű állványom. Eladtam, mert 10 évig érintetlenül állt a szekrényben. Csak egy jobb fej kellene most hozzá... Viszont tartotta az árát, majdnem annyiért adtam el, amennyiért vettem 15 éve... nagyjából az inflációt buktam rajta...

Előzmény: Rollei (109831)
Fuzi69 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109839

Én is sokat morfondíroztam, hogy milyen legyen az állvány. Egy manfrotto 055 állványt vettem egy gömbfejjel ami szetben volt 93 ezer. Szertintem ennél nem kell komolyabb egy átlag felhasználónk és biztonságban ráteheted a gépedet. :-)

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109838

Az ketsegtelen, bar negyet irtam nagyot. mosoly

Előzmény: Mercutio_ (109837)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109837

És ahogy azt olvashattuk Sándornak nagy feje van :-D 

Előzmény: Abu F (109836)
Abu F Creative Commons License 2016.02.07 0 0 109836

Igen, az a legfontosabb, hogy ki mire használja a fejét! :)

Előzmény: monyesz (109835)
monyesz Creative Commons License 2016.02.07 0 1 109835

A megadott névleges teherbírás legyen a szetted 3x-a.

Minél kevesebb szekcióból álljanak a lábak.

Kritikus, hogy mindezen milyen fej van. A kettő együtt játszik. A fejnél nagyon fontos a gömb mérete, milyen finoman lehet állítani a frikciót, illetve mennyire stabilan rögzíthető, rögzítés közben mennyit mászik el.

Fontos lenne, hogy egy nagytelénél az obin legyen állványmenet, hogy kb a súlypontjában legyen felfogatva.

Aztán a fejnél az sem mindegy mire akarod használni.

Előzmény: Törölt nick (109828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!