Keresés

Részletes keresés

Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57807

hát igen, jó emberismerő vagy :)

Előzmény: dos48 (57806)
dos48 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57806

 

 

Elmennek a yardok a pittschába. A légszűrő semmit nem oszt-szoroz, a koszos rendszámért helyszíni bírság, a koszos üvegeket meg felszólításra ha letakarítják akkor figyelmeztetés. Produkálni akartak valami intézkedést mielőtt bemennek hogy lámlám, megdolgoztak a fizetésükért.  :)

 

Volt egyszer egy zsaru aki megállított valahol sebességtúllépésért (még a kézimérős időszakban) és öt rugó helyszínbírságra ítélt.

 

Igen ám, de az őrangyalomnak se tetszett a pofája, hát azt mondatta velem hogy nincs nálam annyi kápé. Adjon csekket.

 

Aszongya nem ad. Nincs nála és feljelent és akkor tíz rugó lesz a bírság.

 

- Rendben, de írja rá a feljelentésre és az én másolatomra hogy kértem, de nem kaptam helyszíni bírság-csekket.

 

Rám nézett, visszaadta a papírjaimat és elküldött a fenébe. Elindultam és mosolyogva búcsút intettem neki. Asszem forrt az agyvize.   :))))

 

Előzmény: Aurelius Respectus (57800)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57805

tényleg neked étolajos kocsid is volt :)

Előzmény: dos48 (57804)
dos48 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57804

 

Amikor a PB gázos autózás még csak elterjedőben volt (boldog idők, a palackos gáz féláron volt) a Dohány utcában megállított egy rendőr ellenőrzésre.

 

A kocsit is körbejárta és gyanakodva megkérdezte: - Maga gázzal jár?  - Miért?  - Mert fehér a kipufogója.

 

Mondom neki hogy nem. De ha gázzal járnék, akkor nem olyan lenne.  - Hogyhogy?  - Lenne benne egy végtoldat fekete szutyokkal.    :))))

 

Előzmény: Frank Debil (57803)
Frank Debil Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57803

"Hogy a fenébe tudták ezeket a rendőrök megállapítani ? ( autószerelők voltak előtte ? :)"

 

Nem kell autószerelőnek lenni ahhoz, hogy valaki megállapítsa, hogy az autó motorjához hozzápiszkáltak: elég, ha füle van. Már messziről ki lehet szúrni a "rendellenes" motorhangot.

És hát az "ültetett" autó is épp így virít, csak a szemnek: ha a kerékjárat íve nem párhuzamos a kerékkel, akkor vagy eltérő felni+abroncs van a gépen, vagy leültették.

 

Egyébként teljesen megérdemli a sorsát, mer' aki szabálytalan autóval közlekedik, az legalább látszatra legyen szabályos!

Előzmény: Aurelius Respectus (57800)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57802

egy igazi igénytelen retek lehet a tulajdonos, a háza / lakása is így nézhet ki :)

Előzmény: Anyóca99 (57801)
Anyóca99 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57801

Az a hátsó ablak ... anyááám !

Előzmény: Aurelius Respectus (57800)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57800

Hogy a fenébe tudták ezeket a rendőrök megállapítani ? ( autószerelők voltak előtte ? :)

( amúgy ritka mocskos autó van a képen,

nem szégyelli magát aki így közlekedik ? ) 

 

https://hvg.hu/cegauto/20220121_Nem_csak_a_koszt_kifogasoltak_ezen_a_garazstuning_auto_a_rendorok

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57799

Ne hozzál zavarba! :*♥

Előzmény: Calamayca 2.0 (57798)
Calamayca 2.0 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57798

majdnem biztos, hogy nem fog demenciában szenvedni! 

 

a demencia legjobb megelőzése a sok, változatos inger, és a folyamatos tanulás ... és persze a mozgás. A sportszerű mozgás nála azért nem hiányzik, mert folyton jön-megy, és a kötéssel figyel a finommotorikára is ... és a rengeteg szex felér többmillió NE D és C vitaminnal ... és helyettesíti a sportot is ... 

 

nagyon érdekes személyiség, hogy az egészet valahogy ösztönszerűen, nem is tudatosan csinálja, de mégis összeáll az egész egy olyan létformává, mintha mérnökök tervezték volna, hogy hogyan kell egészségesen, és boldogan élni ...

 

és senkinek nem mondja meg a tutit, de például szolgálhat mindenkinek ... 

 

nagyszerű ember! 

Előzmény: püfffneki (57794)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.21 0 2 57797

Remélem, hogy az vagyok és azonos vagyok önmagammal. :)

 

Viccet félretéve, aki sokat utazik, annak sok kalandja van. Nekünk nincs kacsalábon forgó palotánk, mint a magyarok sokaságának, beértük mindig mezei kéglikkel, szóval se hitelre, se házkifűtésre nem kell költenünk. Olyan háziállatunk sincs, ami behatárolná, hogy mikor és hova utazunk. Ezért sokat utazunk. Régen főleg last minute-tal vagy más gazdaságos módon, és csak a legritkább esetben fizetünk négycsillagos hotelért (ha csomagban volt olcsó). Az all inclusive hotelek ölik meg szerintem a turisztikai célpontokat, ahol moslékot reggelizhetnek/vacsorálhatnak az emberek, és nem látnak semmit a környékből, mert a bérautóra meg sajnálják a pénzt kiadni. Mi nem. Szóval egyszerre vagyunk skótok és pazarlóak, de ahova csak megyünk, ott mindent bejárunk, amit lehet, nem sokat ücsörgünk a hotelben. :)

Előzmény: püfffneki (57794)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57796
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57795

Igazából dos ugrat téged :)

Előzmény: püfffneki (57794)
püfffneki Creative Commons License 2022.01.20 0 1 57794

Elképesztő életed van.

Biztos hogy te valódi vagy?

Előzmény: Törölt nick (57792)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57793

Milyen a bálnahús ? 

Előzmény: Törölt nick (57792)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57792

Persze. De az még valahol Szentendre felé egy ausztrál étteremben. :) A bálna meg Trondheimban. :)

Előzmény: Aurelius Respectus (57790)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57791

Isaac, Sandy (az elkerült végül minket) és pár kisebb trópusi vihar (az egyik miatt késett a gépünk, mert a francia személyzet lekéste az indulásunkat). Két éve (ha jól emlékszem) megvolt Lawrence is, az Azori szigeteken. :)

Előzmény: püfffneki (57789)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57790

a kenguru is megvolt ? 

Előzmény: Törölt nick (57788)
püfffneki Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57789

És a hurrikánok?

Előzmény: Törölt nick (57785)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57788

Naná! :) És ettem amúgy krokodilt is onnan nem annyira messzire, a Fruit&Spice Parkban egy Nemzetek konyhája fantázianevű buliban. Ez is kötelező látnivaló, ha Miamiban jársz: https://redlandfruitandspice.com (Meg az Everglades Nemzeti Park, és a Biscayne Nemzeti Park is!)

Előzmény: Aurelius Respectus (57787)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57787

Ettél aligátorhúst ? :)

Előzmény: Törölt nick (57786)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57786

A vadőrök úgy etetik őket, hogy ne lássák, hogy ember hagyta ott nekik a kaját. De ehetőek is, van aligátorfarm és az egyik legfincsibb kaja a Gator Taco a Gator Grillben (az Everglades felé van). :)

 

Aki arra jár, ki ne hagyja: https://www.tripadvisor.de/Restaurant_Review-g60739-d2204469-Reviews-Everglades_Gator_Grill-Homestead_Florida.html

Előzmény: Törölt nick (57785)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 1 57785

Az aligátoroktól nem kell, bár nem tanácsos éjszaka kiszállni pisilni az Evergladesben. ;P Meg néha a vadőr kiterel az autópályán szélső sávba, ha a belsőben napozik egy aligátor. :) De a legtöbb olyan helyen, ahol megállnak a turisták/helyiek, kerítés van, ha van ott aligátor. Ahol meg egész közel mehetsz hozzájuk (pl. az Evergladesben), ott a vadőrök etetik őket. Csak akkor támadnak emberre, hogy ha valami hibbant nekiáll etetni őket, mert akkor többé nem fog félni az embertől, és ha nem is azt zabálja meg, aki etette, de mivel összeköti az élelem és az ember képét, támadhat emberre is.

 

A pitonok más kérdés, de azok meg nem bántanak, nem mérgesek és hát kerülik is az embert. Egyébként szabadon levadászhatóak is, fizet értük az önkormányzat, mert invazív faj. Ugyanígy az én óriáscsigáimért, mert nagy károkat okoznak az ültetvényeken.

 

Párducot nem láttam sajnos, csak a táblát, hogy ne üssük el, ha átugrik az úton. De az meg okosabb az embernél, ha csapatban mész, tuti feléd se szagol. Nem nagyon szoktak pumatámadások lenni, nem hülye jószág.

 

Egyszer mindenkinek el kéne jutnia oda, egészen más világ. Nekem volt már kétszer honvágyam is oda. Ha öreg leszek, és nyugdíjas, biztosan ott fogom tölteni a teleimet, a nyaraimat meg itt Hamburgban. :)

Előzmény: Aurelius Respectus (57783)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57784

Igen. Ezért az a kedvencem. Sok helyszínt felismerek, meg a főcím alatt az airboat (az a nagy propeller, amivel mennek a mocsáron) is szép emlék, szerettük, többször mentünk vele, pl. a Seminole-ok "rezervátumába", meg az alligátor parkban. A bolond sofőrök ki is faroltatnak vele, szóval érdemes esőkabátot venni, főleg az első sorban. :)

Előzmény: Aurelius Respectus (57782)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57783

Az egyik legjobb hely éghajlatilag az USA-ban, csak a kígyóktól és az aligátoroktól félnék :)

Előzmény: Aurelius Respectus (57782)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57782

Miamiban voltatok ? pont arról szólt a legjobb helyszínelős sorozat, a CSI Miami, nagyon bírtam a főnököt :) 

Előzmény: Törölt nick (57779)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57781

Vagy ha nem ő csomózza a kötelet, akkor más hámszövete is rajta lehet vagy éppenhogy kesztyűben csinálják, és akkor az a gyanús, hogy az övé nincs rajta.

Előzmény: Aurelius Respectus (57778)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57780

De egyébként Amerikában se százszázalékosak, ott is sok felderítetlen bűncselekményt úsznak meg. Szóval lehet, hogy megölték, de az biztos, hogy az ajtaja zárva volt, és fel kellett feszíteni.

Előzmény: Aurelius Respectus (57778)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57779

Hát, a miami helyszínelők megnézik alaposan a holttestet, ha lefogják, annak még kialakulhat nyoma vagy ha küzd ellene, akkor is. Mindenképpen nyomoznak, boncolnak, amíg kizárják az idegenkezűséget, és az amcsi rendőrségben én azért bíznék. A magyar nem biztos, hogy alapos, de az amerikaiaknak tényleg minden modern kütyüje megvan.

Előzmény: Aurelius Respectus (57778)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.20 0 0 57778

Ilyenkor honnan tudni hogy nem gyilkosság történt ? Simán három ember megölhet így valakit, ketten lefogják, a harmadik a kötelet a nyakára teszi és utána kilökik az ablakon. 

Előzmény: Törölt nick (57770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!