Keresés

Részletes keresés

Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 61

Akkor azt mondod,hogy a kamatos kamat kalkulátorok mind hazudnak(https://financer.com/hu/kamatos-kamat/)?De ez csak egy kalkulátor,bármelyikkel meg lehet nézni!Igen,a biztosító részvényekbe fekteti a pénzt,de mint tudjuk hosszú távra érdemes részvényekbe fektetni,a portfóliók közül tudsz választani,a portfóliók 4-12% közötti hozammal mozognak,ezek 10 éves átlagra vannak vetítve.De ha tegyük fel,nem a kamatos kamat kalkulátorok hazudnak és ha kivonjuk azt a 2,71%-ot,a végén úgy is több mint 30millió forintja lesz az ügyfélnek!

Előzmény: Crospieler (57)
ntaicn Creative Commons License 2020.08.18 0 0 60

Szóval te ETF párti vagy? Egyedi részvény is lehet jó döntés, főleg ha stabil vállalatról van szó amelynek a termékei nélkülözhetetlenek. E-mail címet tudunk cserélni: ztmanolin@gmail.com - ha időd engedi ide üzenhetsz.

Előzmény: Crospieler (59)
Crospieler Creative Commons License 2020.08.18 0 1 59

Ez most off-topic, de óva intenék mindenkit attól, hogy egyedi részvényeket tartsanak, kívéve ha tényleg egy befektetésekben jártas szakmailag képzett emberről van szó. Az átlagembernek semmiképpen sem javasolnám. Nekik sokkal jobb egy globálisan diverzifikált index, mint pl. az MSCI World. 

 

A Degiro nagyon olcsó, de tudtommal macerás az ott vezetett értékpapírszámlát TBSZ-ként kezelni itthon, ami miatt majdhogynem elkerülhetetlen 15%-os hozamadó. 

Előzmény: ntaicn (58)
ntaicn Creative Commons License 2020.08.18 0 0 58

Pontosan, emellett egyedi részvényekkel sokkal jobb eredményeket tudunk elérni minimális költség mellett, max 0.1% díjat számítanak fel, a Degiro még ennél is olcsóbb, hazai pályán a Random Capital kiváló.

Előzmény: Crospieler (57)
Crospieler Creative Commons License 2020.08.18 0 0 57

"Tegyük fel egy 20 éves ügyfél nyugdíj célra kezd egy ilyen megtakarítást,havi 10ezer forintal számolva évi 7%-os hozammal"

 

Ez a 7%-os hozam egy unit-linked terméknél csak egy illúzió. Elemzések kimutatták, hogy hosszútávon a részvényekkel lehet várhatóan 7% körüli éves átlag hozamot elérni - azonban, és ez a kulcsa az egésznek, ez a brutto, vagyis a költségek levonása előtti hozam. Egy UL terméknél a költségek pedig nagyon magasak.

 

Nézzünk egy példát. Az OVB által nagyon preferált UL a Signal Iduna Öngondoskodás Terv 2.0 (a továbbiakban csak SIÖT). Egy ilyen terméknek a költségét nagyon jól összegzi a TKM mutató. 

Mivel említettük, hogy a 7% hozamot csakis részvény alapokkal lehet elérni, ezért nézzünk egy ilyen alapnak a TKM értékét a SIÖT-ön belül. 

A korrektség kedvéért a legalacsonyabb költségűt választottam ki ami a Concorde Nemzetközi Részvény Alapok Alapja Eszközalap. Ennek az alapnak a TKM értéke 20 éves időtávban (maradok az általad felhozott példánál) 2,71%! 

Ez azt jelenti, hogy az általad becsült 7%-os hozamból ki kell vonni a 2,71%-ot, ami így netto 4,29%-os hozamot jelent. Ez óriási költség. Ennyi erővel sokkal jobban jár az illető, ha a szinte kockázatmentes MÁP+ állampapírba fekteti be a pénzét, ami netto 4,95%-os átlag hozamot ad, fixen! Ráadásul teljesen likvid a MÁP+, bármikor elhanyagolható költség mellett hozzáfér a 20 év alatt, de egy online bróker is sokkal likvidebb. A UL-re ez nem mondható el, mivel erősen bünteti az ügyfelet ha valami oknál fogva előbb szeretne hozzáférni a megtakarításaihoz. PL. az előbbi eszközalapnál is ha 20 év helyett pl. 10 évben szeretnénk kivenni a pénzünket, akkor a TKM már 5,55%!!! 

Ne felejtsük el, a TKM már tartalmazza a különböző bónuszokat, jóváírásokat is. 

 

A 20%-os állami támogatás sem érv, mivel az egy online brokercégnél is jár, ha egy minimális költségű NYESZ számlát nyitunk. 

 

Egyébként rossz a kalkulációd. Ha valaki havonta 10.000 Ft-ot fizet be 20 éven keresztül évi átlag 7%-os hozammal, akkor a végén kb. 5,3 millió forintnyi megtakarítása marad összesen (kamatos kamatostul). Nem tudom honnan vetted ezt a 34.500.000Ft-ot :) 

Amúgy ha kivonod a 2,71%-os költséget (amit ki kell, nincs mese), akkor 5,3 millió helyett már csak 3,84 millió marad az ügyfélnél. Ez 28%-al kevesebb pénz az ügyfél zsebében. 

 

 

 

Előzmény: Vélemény12345 (53)
ntaicn Creative Commons License 2020.08.18 0 0 56

A nyugdíjbiztosítás egy méregdrága termék, hiába a 20% kedvezmény, emellett alig van választható befektetési alap, inkább vmi jó osztalékrészvény, azokból lesz nyugdíj!

Előzmény: Vélemény12345 (54)
ntaicn Creative Commons License 2020.08.18 -1 0 55

A unit-linked eleve egy olyan konstrukció amellyel kizárólag rosszul járhat az ügyfél, ez független attól h az ügynök mennyire etikus, ez számszakilag bizonyított, hiszen a biztosító dolgozta ki ezeket.

Az online brókerek persze h olcsóbbak, jobban megéri 0.07% költség mellett indexkövető ETF-be fektetni mint biztosításokba, amelyek 8-10% költséggel működnek, és ezek is ETF-be fektetnek, hiszen meg kell venni a piacot, az S&P500, Nasdaq indexeket követik ezek is.

Előzmény: Vélemény12345 (51)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.17 0 1 54

A pénzügyi tanácsadás arról szól,hogy az ügyfél a lehető legjobban gazdálkodjon a pénzével,ha éppen arról van szó,a pénzügyi függetlenség elérése.Nézzük mondjuk a nyugdíjbiztosítást(megtakarítás).Elmegy az ügyfél nyugdíjba,egyik hónapról a másikra a jövedelme lecsökken kb 40%-al,ha nincs megtakarítása elég nagy bajban lesz,csökkenteni kell a kiadásait valahogy,ez nem egy jó dolog,de ha van egy nyugdíjmegtakarítása,akkor ez a kieső jövedelem meg van oldva!Ez olyan rossz dolog?

De vegyük most példának egy balesetet,télen megy az ügyfél a csúszós úton és elesik,eltörik a keze,kap a biztosítótól 100-150 ezer forintot,fizet negyedévre 3-5ezer forinrot a biztosításra.De itt csak egy dolgot emeltem ki a sok közül.

Előzmény: Passzív befektető (49)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.17 0 1 53

Akkor még egy kicsit az UL életbiztosításról,ami igazából egy életbiztosításba bújtatott megtakarítás,ezt hosszú távra érdemes kötni,nyugdíj célra szokták,minimum 10 éves a lejárata.Nyugdíj célra hozzájön az évi 20%-os állami támogatás.Ezeknek kamatos kamatozása van.Tegyük fel egy 20 éves ügyfél nyugdíj célra kezd egy ilyen megtakarítást,havi 10ezer forintal számolva évi 7%-os hozammal,a nyugdíjig befizet 5.410.000Ft-ot,a kamatos kamatnak köszönhetően ebből 34.500.000Ft jön össze, és ebbe még a 20%-os állami támogatás nincs benne,ami még milliókat jelent!Ez olyan rossz az ügyfélnek?Meg ha olyan rossz akkor mért kötnek maguknak ilyet a pénzügyi tanácsadók is?Maguknak is rosszat akarnak?Én nem akarok senkit semmire sem rábeszélni,tényleg döntse el az ügyfél,jó-e ez neki,de a tények magukért beszélnek!

Előzmény: Passzív befektető (49)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 52

Én személy szerint azt ajánlom az ügyfélnek,hogy saját maga döntse el mivel jár jobban.Sok olyan ebmer van,aki tényleg csak a saját érdekeit nézi,mikor megköt egy szerződést,de ez sajnos mindenhol előfordul!Tényleg azt mondom,döntse el az ügyfél,hogy ő hol jár jobban!Tudnak saját döntést hozni az ügyfelek,legyen ez a választás akár egy online bróker vagy akár egy független pénzügyi tanácsadó cég,mint az OVB!

Előzmény: Passzív befektető (50)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.17 -1 1 51

Szia Passzív befektető!Ajánlod,hogy az ügyfél jobban jár egy online brókerrel?Te ha jól gondolom egy online bróker vagy?Tudod egy jó ovb ügynök az ügyfele érdekeit nézi szem előtt.Mért van az szerinted,hogy az ovb átnézi az ügyfél termékeit és ha talál azoknál olcsóbbat,azonos feltételek mellett,akkor lehetősége van az ügyfélnek azt lecserélni?Hozzáteszem az ügyfelek nagy része online kötötte meg azokat a termékeket amiknél vannak sokkal jobbak is a piacon.Alapvető tény az is,hogy egy adott biztosító kedvezőbb konstrukciókat ad egy olyan tanácsadó cégnek aki az ügyfelek többszörösét viszi hozzá,mint egy online brókernek,aki jómaga egyedül dolgozik.Persze egy online bróker is megtalálhatja a saját határain belül a legmegfelelőbb terméket,de egy tanácsadó céggel szemben sajnos elbukna.

Előzmény: Passzív befektető (50)
Passzív befektető Creative Commons License 2020.08.17 0 0 50

Az alapvető tény h az ügyfél befizetéséből részesedik az ovb, az ügynök és annak felettese, emellett a biztosító is, ezért jelentős érdekellentét van. Sokkal jobban jár az ügyfél egy online brókerrel.

Passzív befektető Creative Commons License 2020.08.17 -1 0 49

A mai világban online bárki ki tudja választani a saját maga számára a legjobb biztosítást, ehhez kiváló alkalmazás a Netrisk és több valóban független portál. Az ovb sosem volt független mivel azokat a biztosítat ajánlja amelyektől a legmagasabb jutalékot kapja emellett tény h azok a biztosítók szerződnek le velük amelyekeknek nincs saját ügynökhálózata, tehát Aegon és Allianz kizárva annak ellenére h a legjobb biztosítók, bár az Union is kedvező. A pénzügyi szaktanácsadás akkor független ha nem termékértékesítésről szól, hiszen a pénzügyi szabadság elérése az ügyfél elsődleges célja, nem pedig az h kössön nyugdíjbiztosítást, életbiztosítást, egészségbiztosítást. Egy független pénzügyi tanácsadó az portfólió építésben segít, nem pedig el akar adni vmi méregdrága unit-linked életbiztosítást amely biztos bukás az ügyfél számára.

 

Előzmény: Vélemény12345 (47)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.17 -1 1 48

Kedves Péter!Azt biztos elmondta neked a tanacsadó,hogy az Uniqa Prémium 110 egy balesetbiztosítás!Szóval,ha az édesapád nem balesetben hunyt el,akkor ne várj csodát!

Előzmény: Péter00777 (36)
Vélemény12345 Creative Commons License 2020.08.16 -1 1 47

Szia!Ezek szerint nem tudod,miről szól az ovb!Most elmagyarázom,az ügyfeleknek a számukra legjobb biztosító termékeit ajánlja az ovb(amennyiben biztosítóról van szó)!Nem gondolkoztál még azon,hogy lehet nekik jobb termékeik vannak,mint a többi biztosítónak?De amúgy ezek szerint beszéltél az összes ovb ügyfélel(több mint 3,7millió ügyfél)?Vagy honnan tudod,hogy más nincs ajánlva az ügyfeleknek,ügyfél jelölteknek?

Na meg ezek szerint az ovb összes munkatársával is beszélgettél,hogy tudod,hogy nincsen szaktudásuk(kb 25ezer munkatárs)?Folyamatos képzések vannak,plusz MNB biztosításközvetítői vizsgát kell tenni aki szeretne az ovb munkatársa lenni.

Előzmény: ntaicn (46)
ntaicn Creative Commons License 2020.07.27 -1 0 46

Az ovb-re azért van szüksége az uniqanak és a signalnak mert azoknak nincs saját ügynökhálózata, az ovb nem független, az Allianz és Aegon termékeit nem ajánlja, csak előbbi 2-t plusz a generalit.

Az ovb nem a szaktudásról szól hanem sok szakmailag alkalmatlan felszínes tudatlan embereket alkalmaz akik mutogatni akarják h mekkora nagy ászok lettek miután reprezentáns után már fiókvezetővé váltak.

Előzmény: O.Sanyi (43)
ntaicn Creative Commons License 2020.07.27 0 0 45

Eleve érdekellentét van a felek között, az ügyfél befizetéséből él az ügynök, a csoportja és az ovb + biztosító és alapkezelő, erről szól a unit-linked, tehát min 4-5 felé megy az ügyfél pénze, ebből min 3 költség tehát nem az ügyfél megtakarítását növeli, hanem elvész, az már soha nemzetközi lesz az övé, sokkal jobban jár ha közvetlenül fektet részvényekbe, a unit-linked egy lehúzás, messze a legdrágább a piacon, egy méregdrága életbiztosítás és befektetés egy termékben a lehető legnagyobb veszteség az ügyfél számára.

Előzmény: O.Sanyi (43)
O.Sanyi Creative Commons License 2020.07.20 -1 0 44

Kedves kolléga! 

 

Javaslom az általad lehúzásnak nevezett termék megismerését, amit hosszútávra kötnek meg. Minimum 10 évre de inkább 20 

Előzmény: Passzív befektető (41)
O.Sanyi Creative Commons License 2020.07.20 -1 0 43

Tényleg egy 2014-es cikkel akarsz dobálózni 2020-ban? 

mielőtt sz@rral dobálóztok, kicsit tájékozódjatok hiteles információk alapján! 

Előzmény: Passzív befektető (42)
Passzív befektető Creative Commons License 2020.06.23 -2 0 42
Passzív befektető Creative Commons License 2020.04.02 -3 0 41

Hatalmas tévedés! Az OVB a lehúzásról szól, nincs saját termékük, méregdrága ul termékeket közvetítenek ahol az első 5 év befizetése csak költség, az ügyfél befizetése legalább 4 helyre megy, eleve érdekellentét van az ügyfél és a többiek közt, persze ezt kevesen látják át!

Előzmény: Dani_R1988 (40)
Dani_R1988 Creative Commons License 2020.03.25 0 2 40

Sziasztok!

 

Másfél évet dolgoztam az OVB-nél.

Összegezve: Kaptam két pénzügyi végzettséget amit büszkén fel is használtam önéletrajzomba és az új cégem még ki is emelte pozitívumként állásinterjún :D Sőt, ha úgy nézzük ingyenes is volt mert visszautalták a képzés díját az ösztöndíj program miatt . Rengeteget tanultam a pénzügyi szakmáról, termékekről. Én magam is kötöttem magamnak UL-t, nyugdíjat. Abban, hogy felkellett keresnem távoli ismerőseimet én a pozitív oldalt láttam, hiszen lehet enélkül sose beszéltem volna velük viszont így van pár olyan személy akikkel mai napig tartom a kapcsolatot enne köszönhetően. Szerintem aki nem erőszakosan csinálja ott nem romlik meg a viszony. Irodai légkör nálunk nagyon jó volt, segítettük egymást sokat a srácokkal. Próbáltak engem is motiválni a vezetőségre de én sosem éreztem magam elég kraftot hozzá, nem is ment végül. De a motiváció valóban jellemző cégen belül mindenkit motiválnak de szerintem meg ez egy jó dolog, hiszen egy nehéz szakmáról van szó enélkül sokan elvéreznének de így könnyebb. Ismertem én is nagyképű OVB-seket de miattuk hiba lenne elítélni azokat akik jól végzik a munkájukat és ügyfélorientáltak. Az irodában ahol dolgoztam többen is diplomások,közgazdászok voltak és nagyon értettek hozzá. Ügyfelekhez még annyi, hogy minden második ügyfelemnek csökkentettük a biztosításain általában lakás meg baleset és baromi jó volt mert ott tényleg éreztem hogy lehet ezt jól is csinálni :) Sőt nagynéném lakáshitelén 360ezer Ft-ot csökkentettünk egy kiváltással és ő mai napig emlegeti, hogy kár hogy abbahagytam :D Engem végül az csinált ki hogy introvertált személyiség vagyok inkább az informatika irányába mozogtam és nem nagyon szerettem emberekkel találkozni egy idő után. De maga a cég tök OKÉ és nem lehúzás.

Daniel1991 Creative Commons License 2020.03.03 -1 1 39

Sziasztok!

Én kicsivel több, mint 2 évig voltam az OVB tanácsadója. Egyetemi kollégiumban, a szobatársam által ismertem meg. Először elutasítottam a dolgot, aztán mégis belevágtam. Közre játszott, hogy komoly problémám volt akkor a magánéletemben, és ebbe menekültem, lefoglaltam vele magam. Gyenge állapotomból adódóan hittem mindenben, amit csak előadtak nekem. Elővettem az idétlen ballagási öltönyömet, a fél városon át BKV-ztam, aztán végig ültem ezeket a tréningeket. Ezeken kívül sok időt töltöttem a "vezetőmmel", ahol ötleteltünk, tervezgettünk, motivált engem. Aztán találkoztam nagyobb "vezetőkkel", jártunk sokat bulizni, társaságban, tehát igyekeztek hatni az ember érzelmeire, sikerült is. Aztán a szuper tréningek hónapról hónapra folytatódtak, ajándékok kerültek kiosztásra a hónap legjobbjai között, utazások a hiper-szuper eredmények miatt, stb. Közben elkezdődött az ügyfelezés. Első lépésben össze kellett írnom a személyes ismeretségemből, telefonomból, Facebookról származó ismerőseimet, és fel kellett hívnom/keresnem őket, hogy készítsek velük egy "elemzést" - ez egy előre betanult, sablon szöveg -, aztán második találkozón megoldást kínálni nekik - ami a pénztárcájukhoz igazodik, lenyomni a torkukon -, aztán kierőszakolni tőlük 10+ nevet, akikkel ezt a folyamatot megismételhetem. Következő lépés volt, hogy "magam alá" kellett keresnem ismerősöket stb, akikkel kialakulna az én csapatom. Tipikus piramis, gyönyörű hagymázas csomagolásba bújtatva. Így néz ki a dolog belülről, amit óriási misztikummal adnak elő.

Összegezve:
Az OVB miatt sok ismerőssel megromlott a kapcsolatom. Termékeket adtam el, amiket magam sem értettem, és bizony kiderült, hogy kurva jó haszon volt rajta számunkra, az ügyfél meg drága szart kapott a kezébe.
Miután abba hagytam, kaptam egy majd 100 ezres sztornót, pont a felmondott szerződések után való jutalék visszafizetések miatt. Számomra nem is tudom, hány 100000-es bukás volt a OVB, mivel diákhitelt is felvettem, befektetésként gondoltam rá. Közben elcsesztem az egyetemet, szóval nagyon sokat veszítettem ezzel a bolondériával.
Akikre anno barátként tekintettem, ma már abszolút semleges formában vannak jelen az éterben, és ahogy lenyomoztam, szépen tovább léptek ők is más irányba.
A bandával való szakítás akkor jött el, mikor egy adott "szuper" hónap után kb az összes szerződésemet vissza mondták, a vezetőm pedig hirtelen érdektelen lett irányomba, mivel nem volt már kit felkeresnem.

Akkor tudatosult bennem, hogy gátlástalan üzletkötés az egész, én viszont pont ellenkezőjét próbáltam csinálni, tehát segíteni az ügyfélen. Viszont abból sok pénz nem származik.

Tanulságként próbáltam felfogni az életemből elpocsékolt 2 évet, és okosan, megfontoltan, a sorok mögé látni.

 

Történet vége!

 

MeRt.kk Creative Commons License 2020.02.02 -2 0 38

Hát, szerintem az egész cég egy vicc.

Mikor anno a diszkalkuliás osztálytársam játszott üzletkötősít, úgy hogy a számológépet se tudta használni, meg elveszett a matek világában érettségijei úgy lett meg, hogy matekból fel volt mentve matekból.  Szakmai számításnál pedig egy egyszerű képlet megfordítás problémát okozott neki, de OVB-nél volt üzletkötő akkor komolyan elgondolkodtam hogy "ez meg mi a fasz? vannak olyan emberek akik a pénzüket egy ilyen emberre bízzák?". Voltak tanárok is akiket behúzott.  Akart nekem is lekötést ajánlani, meg mondta hogy "segítek, de ennek az a feltétele, hogy másik 10 embernek be kell ajánlanod." Össze visszabeszélt, kamatos kamattal, illetve kamatadóval se volt tisztában,  valami fasza 1,5%-os kamatos lekötést akart ajánlani, közbe már akkoriban is az állampapír jobban kamatozott, illetve volt tbsz számla is, amire a gyüjtőévben belapátolt pénzedet olyan dolgokba fektethetted utána amibe akartad, aztán 5 év után pedig adómentesen felvehetted a pénzedet.(de ez nekik nem üzlet) :D Meg voltunk egy haverommal bent még 2014-be meghallgatni mit mondanak, ilyen képzés olyan képzés, EV-t ki kell váltani, mentorod is lesz pingvinbe kell öltözni, megkötés után kapsz jutalékot stb. Burkolt piramis játék, tele hülyékkel akik igazi üzletkötőnek képzelik magukat, bemagolnak valami szöveget, aztán hallgatod a sok hülyeséget és lekaparni nem tudod őket. Ez olyan mint a kairosz meg a lavyl volt, csak legális köntösbe bújtatva...

anyray Creative Commons License 2020.01.16 -2 0 37

Felejtse el mindenki! Sima átverős cég!

 

Legális lehúzás!

 

14 éve kerültem velük kapcsolatba, akkor belementem sajnos 1-2 szerződésbe, de csomó átverés volt benne amire utólag rájöttem. Az üzletkötő aláírás után a több százezres jutalékáról dicsekedett akkor, és természetesen azóta sem keresett senki ettől a cégtől. Az üzletkötő már nem dolgozik ott, próbáltam az OVB-vel felenni a kapcsolatot többször, de persze semmi.

 

Tanuljatok az én és a mások hibáiból!

Péter00777 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 36

Bocsánat, annyival kiegészítem meghalt édesapám és mivel OVBnál dolgoztam volt élezbiztosítása, hát totál nem úgy jöttünk ki a Premium 110s Uniqa termékkel, mint ahogy tanította a " vezetőm " , aki egyébként egy bohóc , csak bíztam a cégben és bennük, de rájöttem bohóc mindenki.

Előzmény: Péter00777 (35)
Péter00777 Creative Commons License 2019.12.13 0 1 35

Sziasztok !

 

Én megszeretném osztani a tapasztalaimat az OVB-vel kapcsolatosan, friss első kézből kapott talán nálam jobban senki sem akart volna feljutni, mégis kudarc lett az egész + még a biztosításnál is csalódottak lettünk a családommal együtt.

 

Nos, igyekszem rövidre fogni, felhívnak elmész egy interjúra, ahol kb. vársz 2 napot mire visszahívnak , hogy hú gratulálunk téged választottunk ki az x ember közül és sikerült felvételt nyerned, gyere el a bevezető szemináriumra ahol megismerheted a legsikeresebb embereket , vezetőt, igazgatót minden lófaszt. Így is történik ahol egy videós prezentáción keresztül amit összeraktak elmondják, milyen fasza gyerek lehetsz ha itt melózol, mit fog jelenteni neked stb. majd megkínálnak 800 Ftos pezsgővel, azt is műanyagpohárból mert ha lenne egy csepp eszük és nem csak a saját maguk javát néznék, erre is költenének. Ezután megy a teljesítményorientált munkavégzés, járnod kell ide-oda képzésekre, ügyfelekkel találkozni stb. A " vezető"-d folyton baszogat, hogy nyomjad gyerünk érd a célodat, csakhogy akinek van egy csöpp esze nem teszi életbiztosításba a pénzét mert egy kalap szart nem ér. Aztán ha ügyes vagy , elmehetsz egy vezetőképzésre ahol lesz alkalmad megvásárolni , az országos igazgatósághoz vezető nem tudom már milyen paksamétát, amibe belenéz egy komolyabb ember és röhögőgörcsöt kap.

 

 

Értékesíteni nagyon megtanítanak, de amit cserébe kapsz kevés lóvé, max jó buli, de az sem feltétlen mikor kiderül a cég kb. semmit nem áll az egészből és saját zsebes történet vagy a szétkábszerezett főnököd bámulod az eseményen. De ők nem pénzügyi szakemberek, éhes emberek akik hajlandóak bárkit megkárosítani annak fejében, hogy nekük jó legyen.

 

Legyen biztosításod, igen is takaríts meg , de nem az effajta emberektől fogadj tanácsot, vagy ha melóznál inkább direkt biztosítóhoz menj . Ott is jó képzések vannak, nem kell építkezned és egy szerződésért kb. 3r annyit kapsz mint itt.

Nem beszélve arról, hogy folyton felvételiztetned kell, és kb. akivel eddig jó kapcsolatot ápoltál elkúrod, mert azokra is rá kell írj, aztán a bájvigyorral a képükön elkezdik mondani mindenki szar, majd jól felmotiválnak ( nálunk Hétfőnként ) , hogy te egy kurva nagy hős vagy megoldod a nyugdíjproblémát mindenkinek , csak itt lehetsz milliárdos, olyan lehetőség van a kezedben, hogy beszarsz. 

 

Ha sokat akarsz keresni, tanulj marketinget , vagy programozást sokkal rövidebb idő alatt , szabad időbeosztással , mástól függetlenül, és helytől függetlenül sokat tudsz keresni, ezt pedig szépen fektesd vissza részvénybe, ingatlanba, vagy vásárolj részesedést vállalkozásokban gyarapítva a proftoliodat.

 

Ennyi a sztori ezt tényleg nagyon röviden, és összegezve és elnézést de elcsépelve írtam.

Üdv !

 

 

száz1 Creative Commons License 2019.08.07 -1 1 34
Hozhatsz segítséget is, a sok "képzett" OVB-s ügynököcske közül, akár a legnagyobb 'szuperzseniteket" is! XD Kb. 1 perc alatt szoktam feltörölni az ilyenekkel a padlót.
Hozzá kell tenni, töredéketek érti az egészet, mégis árulja a szerencsétleneknek ezt a szemetet. Ezek a legrosszabbak.
Ezért nincs egyetlen egy értelnes és tisztességes ügynök se, aki UL-t árul. Lakásbiztosítást, kockázati életbiztosítást, kötelezőt, hitelkiváltást lehet tisztességesen közvetíteni, UL-t nem.
Előzmény: 118080267529 (30)
száz1 Creative Commons License 2019.08.07 -1 0 33
Egyébként várom a remek szakmai érveid! XD
Előzmény: 118080267529 (30)
száz1 Creative Commons License 2019.08.07 -1 0 32
Összegezve, az UL életbiztosítás célközönségét csak és kizárólag a pénzügyi analfabéták alkotják. Nem is értem, miért nem szüntetik meg ezt a mocskos lehúzást.
Érvek, tények? Állj le vitatkozni, én azokat írtam! Melyiket vitatod, ügynököcske? XD
Selejtek,mocskok? Van tükröd? Jó lenne egy nyolcadikos nyelvtani útmutató mellé, ügynököcske!
A biztosító csak bizonyos ideig írja vissza teljesen vagy részben a jutalékot, ne hazudj! XD Az idő előtt visszavásárolt UL-eknél a nyilvántartott összeg -ami a brutális költségek amúgy is alacsonyabb a jóval olcsóbb alternatívákhoz képest-egy részét fizetik csak vissza az ügyfélnek.
Engem érvekkel meg lehet győzni, soha nem voltam a saját zsebem ellensége. Átverni viszont nem egyszerű, mert megvan a józan eszem, meg konyítok némit a pénzügyekhez. XD

Előzmény: 118080267529 (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!