Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2012.10.31 0 0 2192

Mit foglakozol vele? He? Ott ül a mindentudás fája alatt, és a potyogó gyümölcsök már szétbaxták a zagyát... bexél hüjeségeket. Az egyáltalán nem zavarja, hojy jó pár tucat ilyen láda boldogítja a tulajdonosát... no meg a konyhasóról se tud.......

 

Ignore picinyem, Ignore!

Előzmény: big-dewil (2191)
big-dewil Creative Commons License 2012.10.31 0 0 2191

Mosmán ideje lenne beraknod walamit, ami kurwajo, és nem mindég a negatiwumokat, h mi nem jo xerinted. 

Marha kiwáncsian wárjuk a produktum leirását!!!

Az lehetne a nobel wárományos hangfalcsoda....

 

Előzmény: [PLászló] (2190)
[PLászló] Creative Commons License 2012.10.31 0 0 2190

Ahogy látom, ez is gyönyörűen fog rezonálni mélytartományban, mindenütt szól majd, csak ott nem, ahol kellene. Az ilyen kidolgozatlan terveket talán kár megépíteni.

Előzmény: Pali82 (2188)
dys-cus Creative Commons License 2012.10.30 0 0 2189

Keresd Fakukacot Érden. Ő hifis, épít is, és szépen dolgozik. Az audiodiyers.hu-n nézelődj utána.

Előzmény: Pali82 (2188)
Pali82 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2188

Sziasztok

 

A segítségeteket szeretném kérni.Egy e-mail-omra válaszolva azt az információt kaptam, hogy a sonido-nál már nem építenek dobozt.Tudnátok nekem abban segíteni hogy ki építette vagy ki épít sonido terv alapján dobozokat?Kinéztem magamnak egy doboz tervet ami nagyon tetszik és a lakás adottságaiba is beleférne és azt szeretném megcsináltatni valakivel, de ha lehet olyannal aki ismeri ezeket vagy csinált már ilyet.Egy nagyobb méretü álló tölcsérröl van szó SFR175-el

 

http://www.sonido.hu/adat_pdf/diy-sfr-175-horn-plan.pdf

 

 

üdv.

 

Pali

Contax_G Creative Commons License 2011.04.24 0 0 2187

Bocsánat Szerintem nekem egy 144-es van. 

Előzmény: főnixer (2185)
priusz74 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 2186

Köszönöm az infót! Mindenképpen elmegyek hallgatózni, ez egyértelmű. Ha annyival jobb a hangja akkor lehet tényleg megér egy kis plussz befektetést.

Előzmény: főnixer (2185)
főnixer Creative Commons License 2011.04.24 0 0 2185

A hangszóróval adta a doboztervet Varga úr,kicsit magasabb,kicsit szélesebb de sokkal jobb hangú szerintem mint a 144-es.Ajánlanám a döntés előtt a meghallgatást!!

Előzmény: priusz74 (2182)
Contax_G Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2184

Szia fogalmam sincs mit érhet... talán a srácok tudnak valamit mondani.

Fotót szívesen készítek.

Előzmény: priusz74 (2183)
priusz74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2183

Ha gondolod, a mailom publikus küldj képet és árat, aztán meglátjuk! 

üdv

Előzmény: Contax_G (2181)
priusz74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2182

Nekem csak egy régi Pioneer SA510-esem van, valószínűleg engem a 145-ösis kiszolgálna. A 178-ashoz milyen doboztervet ad a gyártó?

 

Előzmény: főnixer (2180)
Contax_G Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2181

Csak szólok, hogy van egy 145-ös készen, amit évek óta nem használok...

 

Előzmény: priusz74 (2179)
főnixer Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2180

Ismerem mind a 3 Sonido szélessávút, a legszebb hangja szerintem az SFR 178-nak van.Csövessel hallgatva.

 

 

Előzmény: priusz74 (2179)
priusz74 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2179

Éledj topik!

 

Aki esetleg gyakrabban épít hangfalat és ismer a sonido hsz.-kat megoszthatná velem a tapasztalatait! Amin vacillálok az az, hogy egy Fostex 126 Frugal-horn Mk3-at készítsek vagy egy sonido sfr-145-öst DIY terv alapján.

Aki esetleg ismeri a fent említett hsz.-kat ne tartsa magában a véleményét!  

jarjarbixx Creative Commons License 2009.10.06 0 0 2178
Szépnapot mindenkinek.Szeretnék a 144-eshez 1 rajzot kérni tőletek.A gyári(kicsi)megvolt építve de sikerült eladnom nyersen.Most van 1 tábla rétegeltlemezem s mire megveszem a hangszórókat szeretném elkészíteni a famunkát.Ha módosítottál rajta akkor légyszíves írd meg hogy mit,s mi lett a hatása.Ha kérhetném a gyárit is küld el légyszi.Köszönöm.Üdv,Józsi
juancarlos Creative Commons License 2009.08.11 0 0 2177
Nekem 5*6 szobában van 144 DIY és a basszussal semmi probléma. Erőteljes, gyors, feszes.

Igaz csak tranzisztoros erősítőm van (valószínűleg AB osztállyal) de így is átjön az "információ". Az emberi énekhang pedig emberi énekhang úgy ahogy azt a stúdióban felvették.

Kövezzetek meg, de a házimozi rendszerem két front hangszórója ugyanaz a 144 DIY mint a sztereo hangfalaim. Nincs basszládám ezért az erősítőn beállítottam a baszreflex teljesítményt a front hangszórókra. Ott sem érzem hiányát a mélyhangoknak.

Amikor ismerősöknek demonstrálok beteszem Vangelis Blade Runner filmzenéjét. Az első szám bevezető részén van egy elég erős mélyfrekvenciás dübörgés (robbanás? űrhajó leszállás?), na azt sok hangfal meg sem próbálja lesugározni itt meg mindenki libabőrös lesz a hangélménytől.

Egy szó mint száz, nekem bevált minden tekintetben. Nem is akarok másmilyet.
Előzmény: jarjarbixx (2174)
Robici Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2176
Sajnos nem egészen értem, amit írtál. Azért kérdeztem a doboztervet, mert a honlapon lévő terv a 144-eshez ugyan jó, de ha megveszed a hangszórót, akkor egy annál valamivel nagyobb, több méllyel rendelkező doboztervet kapsz papíron a Sonido-ban.

Ha meg már megépítetted a 144-eshez a dobozt, akkor késő azon gondolkodni, hogy elég-e a 144-es. Az biztos, hogy az apró részletek meglesznek, de a basszus sajnos ennél a típusnál bizony korlátozott. A minősége ugyan kiváló (nagyon gyors és természetes), de a mennyisége sajnos gyakran kevés.
Előzmény: jarjarbixx (2174)
jarjarbixx Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2175
Tudom hogy a tőlcsér csak 1 tipusú hangszóróhoz lett optimalizálva.CSak is azzal müködik rendesen.Más mérettel ,tipussal nem kiváltható.                                        Üdv,Jarjar
Előzmény: jarjarbixx (2174)
jarjarbixx Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2174
KdvesRobic                                                                                                                     Nem tisztán csöves az erősítőm,az csak az előfok de tranzisztoros véggel(A oszt).Hát a zenék amit halgatok?Mindenevő vagyok,a mai zenéktől a nagyzenekari müvekig s a dzsesszel bezárólag.A keményebb dolgokat kihagynám.Szeretem ha a zene apró részleteit nem nyeli el a rendszer.E mellett a basszus nem korlátozott,mennyiségben s minőségben a sávszél felé haladva sem.Kiváncsi vagyok az első hangokra ha meghalgatom a hangfalad.Elég e a 144-es?                             Üdv,jarjar
Előzmény: Robici (2173)
Robici Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2173
Tapasztalatokról sokat olvashatsz itt, ha kicsit visszaolvasol. Én csövessel nem próbáltam ki az enyémet, bár ha lenne rá lehetőség, biztosan megtenném, de a csöves erősítők engem valahogy nem vonzanak. (De a 2x12W bőven elegendő szerintem.)

És melyik tervet építetted meg? Mert ami a honlapon van, attól különböző tervet kapsz akkor, ha megveszed a hangszórókat. Hogy elég lesz-e a basszus, attól függ, hogy milyen zenét, milyen felvételeket hallgatsz és mik az igényeid. Nálam 12 nm-es szobában van a 144-es driver, de ha van hely, én nem tartanám rossz ötletnek a 166-os kipróbálását is akár ilyen kis helyen. Ha erre nincs lehetőség, akkor marad a 144-es.
Előzmény: jarjarbixx (2171)
főnixer Creative Commons License 2009.07.28 0 0 2172
Az nem ugy van hogy a 144-es dobozba bármelyik hangszórót beépitheted.
A 178 mm-esnek külön van dobozmérete.Nekem ilyen van meg a 200-assal készült is.
A megadott méretü szobába bőven elég a 144-es is(a haveromnak meg ilyen van.)
Én is hajtottam A- osztályuval de csöves végfokkal szebben szólt
Előzmény: jarjarbixx (2171)
jarjarbixx Creative Commons License 2009.07.28 0 0 2171
Szeretnék tanácsot kérni.                                                                                              A 144-esnek megépítettem a dobozait(hangszórót még nem vettem meg).a doboz rétegeltlemezből készült 16-os+keményfa borítás 24mmkülsőrész.Ösz vastagság 40mm lessz. Aki megépítette ,mi a tapasztalata?Szerintetek az én szobám 4x4-es,elegendő lessz ez a tipus méretileg(basszus miatt érdekelne)vagy a nagyobbat vegyem meg(nem a 20cm-est).Erősitőm (meleg részletező1 csöves elő-tranyós vég 2x12w/8 om)szerintem elegendő tartalékokkal rendelkezik Aoszt üzemmódban müködik tisztán.Mi a véleményetek a dologról?Köszönöm előre is.
vinyleone Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2170
Mivel a doboz még festés előtt kipróbálásra kerül, az oldalfal duplázás még belefér. De erről még konzultálok az asztalosommal. Azonban az én ládám 22-es MDF-ből készül, tehát elég komoly lesz a súlya még dupla oldalfal nélkül is.

Robici! Én attól a sülyésztestől nem félnék. 19-7=12 mm maradna a hangszóró rögzítésére. Szerintem az elég kell, hogy legyen, főleg ha körmös anyát használsz belülről, és nem facsavart.
Előzmény: Robici (2169)
Robici Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2169
Hát ha jól belegondolok, a legtökéletesebb megoldás minden szempontból a Nea :-)

Viszont van még valami, amit fontosnak tartok: az én dobozomban a hangszóró nincs süllyesztve, az asztalos túl vékonynak találta a 19 mm-es pozdorját, hogy még be is süllyessze azt (különösen, hogy a csavarok nagyon közel vannak a lyuk széléhez - én azért egy kicsit a lyuk belső részét lekerekítettem utólag). Viszont előfordul (igaz, csak nagyon ritkán) hogy nagyobb hangerőnél a hangszóró kosara hallhatóan rezonál az előlapon. Ez egy korábbi három utas DIY dobozomnál is hallható volt, ott mondjuk jobban, mert abban 25 cm-es mélysugárzó volt. Vettem szigetelő csíkokat és azzal körbetekertem a kosár szélét alul, ami ott megoldotta ezt. Lehet, hogy itt is valami vékony szigetelő nem ártana, de ezt én már a saját dobozomnál nem fogom megcsinálni, ha majd egyszer talán másikat csináltatok (nem valószínű a közeljövőben) akkor annál igen. Túlságosan a csavarokat sem akarom megszorítani, félek hogy megszakad a menet (bár azért elég jól meghúztam őket).

A doboz aljában nálam háromszög alapú hasábok vannak, nem csak egy kis terelő lemez, mint a tervrajzon.
AudiJo Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2168
Hát szerintem meg az elég nagy felületek miatt, főleg a doboz oldalfalainál, mindenféle rezonanciamentesítés megengedett, sőt...!!!
A következőt én is duplafalúra csinálnám, sőt szendvics-szerkezetűre (belül faforgács lap, kívűl MDF, sőt esetleg az egészre még fafurnér "díszburkolat". Persze így jóval drágább, de a rezonancia-mentesítés fontos dolog, főleg itt. Szerintem nem csak a dobozon belül kialakuló "légmozgás" rezegteti a dobozt, hanem inkább a hangszóró motorról átkerülő rezgések "rázzák" a dobozt és ezek a nagy, sprőd felelütek még rendesen fel is erősítik. Szerintem a doboz vastagságának növekedése arányaiban még mindig elenyésző a doboz magassági arányához képest.
A belső tölcsér kialakitását én másképp oldanám meg, mint ahogy Varga úr leírásában szerepel. Ennek is a doboz rezgésmentesítése lenne a célja (járulékosan).
AJ
Előzmény: vinyleone (2167)
vinyleone Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2167
Valóban, amit írsz, illetve a Sonido oldalán is írnak, logikusan hangzik.

De az elgondolkodtató, hogy ez a doboz nem egy szokványos felépítésű konstrukció, tehát nem egy teljesen zárt, vagy csak egy kisebb keresztmetszetű reflexnyílással ellátott doboz, amelyben a mély hangok dübörögnek és a légmozgás folyamatosan feszíti a doboz oldalait. Ugyanakkor viszont egy igen nagy nyílással a hátoldalán rendelkező láda, ami által jóval könnyebben mozog a levegő, vagyis a dobozrezonancia esélye talán kisebb.

Másrészt a hang leválása a doboz felszínéről is egy kérdéses terület. Vajon befolyásolja-e ezt egy dobozszélesség-növelés?

Mindezek, persze, csak egy érdeklődő laikus gondolatmenetei, amelyek kibogozására, megoldására elsősorban gyakorlati tapasztalatokat, érveket keres.
Előzmény: Robici (2166)
Robici Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2166
Az én változatom csak amolyan jó ötletnek tűnő dolog volt, bár a Sonido-ban sem ellenezték és itt is volt, aki így csinálta.

Sajnos nem hallgathattam meg két változatot, csak egy lehetőségem volt, ezt választottam. Nekem úgy tűnt, a Sonido-féle DIY doboznál a lehető legkisebb ráfordításból a lehető legjobb eredmény elérése volt a cél, amit aztán persze lehet tuningolni. De a Nea dupla oldalfalú és ezt írja a honlap: "Az MDF oldallapok tömör nemesfa burkolatot kaptak, így akusztikailag rendkívül kedvező szendvics-szerkezet jött létre."

Hogy hogyan is működik ez az egész, fogalmam sincs, de én saját logikámmal kikövetkeztetve úgy gondolom, hogy az a lényeg, maga a doboz minél kevésbé rezonáljon.
Előzmény: vinyleone (2165)
vinyleone Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2165
Igen, a petrencés rudak lehetőségéről én is kaptam ajánlást. Valszeg be is építem, de lehet, hogy nem...

Nem vagyok egy faakusztika-mérnök, de ez a dupla oldalfal ötlete mennyire kitapasztalt változtatás? Ad a hanghoz érdemben minőségi javulást? Vagy ez csak amolyan "jó ötletnek" tűnő dolog?

Mert értem én, hogy jól merevít, és nehéz, masszív lesz tőle a doboz, de valójában ki lett-e próbálva valaki által a két változat?

Ha igen, úgy én is előtérbe helyezem a dobozomnál.
Előzmény: Robici (2164)
Robici Creative Commons License 2009.07.14 0 0 2164
Én sem csináltam semmi extrát, csak ezeket, amit itt is írtam. Eredetileg ajánlott nekem olyat, hogy két merevítést tegyek a dobozba a tölcsér hátsó részébe, de én azt kihagytam, inkább dupla oldalfalat csináltattam. (Így pont 30 kilósra sikerült egy kész hangsugárzó (hangszóróval együtt).

A bejáratást én is megcsináltam, az első 20-30 óra valóban elég nagy változást adott, bár egy másik, kisebb szobában csináltam ezt végig. De az volt a tapasztalatom, hogy az a 180-200 óra ajánlott bejáratási idő egyáltalán nem túlzó, még utána is változott kicsit a hang. Bár egy 166-ossal készített dobozt szívesen meghallgatnék; mennyivel másabb az.
Előzmény: vinyleone (2163)
vinyleone Creative Commons License 2009.07.13 0 0 2163
Köszi a rajzot! Most már teljesen érthető. A fénykép is jobban kivehető (az itthoni monitoromon, a munkahelyemen lévő monitor nem a legjobb fajta). Ki fogom próbálni mindenképpen az ötletet, habár csak a hétvégére lesz valami a dobozomból. A hangszórókat már járatom, és már így is nagyon biztató a hangjuk.
Kérdeztem Varga urat, hogy van-e valami "titkos recept", de csak annyit tudtam meg, ami eddig is nyílt titok volt a topik végig olvasása által: semmi cécó, csak a tervrajzot kell követni és megépíteni.
De a Tietekhez hasonló házi ötletekre mindig vevő vagyok/leszek.
Üdv
Előzmény: Robici (2162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!