Keresés

Részletes keresés

tarejos Creative Commons License 2021.04.10 -3 0 93342

Még érik a gondolat, de:
A kazán 18 éves, tartalék alkatrész nincs hozzá gyakorlatilag bontottban sem. Ezt a szezont is szerencsésen tudtam vele végigfűteni, mert a szükséges alkatrész más típusból passzolt. Most hibamentes, de valamit kezdeni kell.
Idén lett napelem, aminek van fölös kapacitása, ill. lehet, hogy egy picit még lehet bővítem és akkor végképp lesz.
A kazánt kímélve - csak nagy hidegben használva - elképzelhető, hogy néhány szezont kihúz még.
A másik verzió, hogy szimplán a kazánt cserélem, de az  újhoz már kell plusz hidraulikai egység, új kémény, drága, bőven 1 millió fölött lenne az is. Igaz előbb-utóbb mindenképp szükség lesz cserére.


A nyári hűtés nincs megoldva. Ezért kell valami. Ha hőszivattyú lenne, akkor fűtés-hűtés is menne (bár a hűtés kérdéses, mennyire lenne jó a jelenlegi rendszerrel.).
A klíma nyilván hűt is, de fűtésre használva veszik a mostani komfort.
Majd meglátom, de a hőszivattyú is egy irány.

Előzmény: dokeee (93341)
dokeee Creative Commons License 2021.04.10 -3 2 93341

Ha már van egy kondenzációs kazánod, akkor minek? Sose térül meg, és folyamatos költség.

Előzmény: tarejos (93340)
tarejos Creative Commons License 2021.04.10 -2 0 93340

Ezeket olvasgatva erősödik bennem megint a dolog, hogy mégiscsak hőszivattyút vegyek és integráljam a meglévő kondenzációs kazán mellé a radiátor/padlófűtés rendszerre és ne klímát szereltessek.
Tudom, kevésbé gazdaságos, de a komfort megmarad.

Előzmény: dokeee (93339)
dokeee Creative Commons License 2021.04.10 -2 0 93339

A mi házunk is viszonylag kicsi 50 nm, de 3 szint, a szuterénben konditerem/moziszoba az is fűtött, a többi szinten infra hőmérővel mérve 22 fokos a padló, a levegő 20-21 és tök kellemes. Anyósoméknál, ha látogatóban vagyunk, konvektoros fűtéssel 26 fok, de a padló tök hideg, állandóan fázik a lábam, ettől meg kényelmetlen az egész.

Előzmény: Kisfiatal (93337)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.10 -3 0 93338

Legkisebb ventilátor fokozaton nem tudja átadni a hőt, kevés a légmozgás. Auto módot kell használni, de ezek szerint rájöttél, vagy feljebb venni a ventilátor fokozatot.

Hogy hány fokra állítod, oly mindegy, ha dideregtek. Annyin menjen, amennyin jól érzitek magatokat.

A nem szigetelt padló sokat ront a hőérzeten, vagy szigetelitek, vagy padlófilmet kell lerakni, persze az pénz, és áramot is fogyaszt. Több megoldás az alulról jövő hidegre úgy sincs.

 

 

Előzmény: Kisfiatal (93331)
Kisfiatal Creative Commons License 2021.04.10 -2 0 93337

A padló nincs szigetelés, nyilván ez is közrejátszhat. Syen-t vettem, ami ugye gree.

Előzmény: Törölt nick (93334)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.10 -3 0 93336

A legkisebb venti fokozaton,

Ez IS lehet egy hiba.

A te házadat (magasabb, mint széles) az elrendezése miatt kis fokozaton biztos, hogy nem forgatja át rendesen.

Azonban azt is megértem, hogy hangos ha feljebb tekeri magát a venti.

2db greevel van tapasztalatom, hát, NME legkisebb fokozaton hangos, illetve legkisebben is hangos, csak nem annyira.

Alap daikin (kb ugyanennyiért) SOKKAL halkabb. Ráadásul, kint is bent is.

Előzmény: Kisfiatal (93331)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.10 -3 0 93335

Köszönjük neked is a beszámolót.

Valóban 45nm ma már nem kihívás egy 3,5-es gépnek, ha van szigetelés.

Mondjuk az fontos lenne, hogy milyen gép az amivel ennyire meg vagy elégedve?

Előzmény: Tettkos (93328)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.10 -2 0 93334

Nem emlékszem már milyen gépet vettél, de ilyesmit egy alap greevel sem szenvedsz, ha normálisan van elhelyezve.

Azt tudom, hogy szigeteltél, de nem lehet, hogy a padlóból dől a hideg? Vagy azt is felszedted, szigetelted?

A hidegben többet fogyaszt-ot már kitárgyaltuk, tiszta matematika, tessék számolni. deltaT és mindent tudsz.

Tálcafűtést pedig ki lehet kötni, az új gree-n lehet, hogy én is ki fogom. Mesterektől kérdezem, hogy dob-e erre hibakódot a gép?

Előzmény: Kisfiatal (93322)
peterch Creative Commons License 2021.04.10 -3 0 93333

Szia !

 

Szerintem nem jó helyen van a klíma , vagy nem jól használjátok .

Ha itt olvasgattál akkor lehet , hogy olvastad az én beírásaimat . Nekem 63nm-es a ház , jól szigetelt . Egy Ozone kínai klímával fütöm most a 12-ik telet . Benti hömérséklet 22,8-23,6°C között van , mert a távvezérlön 23°C van beállítva és a klímától távol . De rálát a klímára , így a távirányítóból kapott információt is figyelembe veszi a klíma , nem csak a beltérin lévö hömérsékleteket . Állandó legmagasabb fordulaton üzemel a venti , természetesen a fordulatot a beltéri azért modulálja szükség szerint . Csak akkor indul a gázkazán , ha a kinti hömérséklet alacsonyabb , mint -5°C , ezen a télen talán 10 éjszaka volt ilyen .

Előzmény: Kisfiatal (93331)
neptun78 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 93332

Szia!

Mi egy kb. 30 m2-es, szigeteletlen zártkerti házat próbálunk fűteni egy kínai (C&H) klímával. Nagy hidegben mi is rásegítünk, van kazános, radiátoros fűtésünk is, a klíma szerelés előtt azzal elfogyott telente min. 50 mázsa fa, ami kb. 170eFt volt. Most a klíma 100eFt áramot fogyaszt, ami hozzátok képest jóval több, de nekem megfelel, és még H tarifánk sincs.

1. Ja igen, nálunk tavaly okt. 5-től nov. 5-ig 170kWh áram fogyott, szóval nálatok az első méretlen hónap biztos még ennyi sem lett volna.

2. Az előző '19-'20-es tél enyhébb volt, a klíma fűtésre idén 20%-kal többet fogyasztott az előző szezonhoz képest, szóval lehet másnál is ennyivel emelkedett, aki tavalyi adatot ír.

Előzmény: Kisfiatal (93322)
Kisfiatal Creative Commons License 2021.04.10 0 0 93331

A legkisebb venti fokozaton, illetve mostanában már auto módban használjuk. A beltéri a bejárattal szemben van (5.5 széles, 7m hosszú ház), a bejárat oldalt kb középen van(a 7m oldalon), és a bejárattal szemben a falon van a klíma. eredendően én a bejárat fölé akartam tenni, de ott nem fért volna el. Most ahogy nézem, egy helyre lehetett volna még tenni, a bejárati falra, a bejárattól oldalt 1-2 m-re, ez a kanapénkkal szemben van, pont felénk jönne a meleg. Igen ám, de azon a falon egy szekrény van, amit nem igen tudnánk máshova tenni.. Esetleg ha a cserépkályhát elbontjuk.. De ekkor meg a konyha rész lenne hideg, oda nem fújna, meg sztem az emeletet is nehezebben fűtené ki. Még egy helyre lehetett volna tenni, de ott meg a kültéri elhelyezése lett volna gond.. Szóval ez lett. Persze, az is lehet h feljebb kellett volna állítanom a hőfokot, nem tudom ki mennyin használja. Mi eleinte 22, aztán 23, meg már 24 fokon használtuk. Estére, és napközben, ha dolgoztunk levettem mindig 21. ill később csak 22 fokra. Hogy lent 22 fok legyen, ahhoz kb 24 fokon kellett járatni. Így most a kanapénk kb a klíma "szélárnyékában" van. 

Előző téli adat: (Polar SDX 5 és 2*2.5 kWos klímákkal) , 5 centi hungarocellel ellátott házban, kb 55 négyzetmétert ( 35+10+10) kifűtötte az előző télen 42.000 Forintból, H tarifával. nélküle lenne sacc 60.000 Ft.  

Ez 3 db klíma, és ennyiért kifűtötte a házat?? Elég hihetetlennek hangzik.. Én sem 20 ezret vártam, hanem olyan 35-40 ezret. 

Előzmény: 1 valaki (93323)
dokeee Creative Commons License 2021.04.10 0 0 93330

Gondolom hideg a padló mint a fene. 

Előzmény: Kisfiatal (93322)
Poc2 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 93329

Csak kérdezem,hogy ha fázol miért nem állítod magasabb hőfokra a klímát?

A kályhát is hiába nézed,ha nem gyújtasz be,vagy 3 óránkét teszel rá egy darab deszkát.Nyilván fázni fogsz.Ha a 22 hideg, állítsd 24-re.

Sosem értettem miért a hőmérőt bámulják az emberek ha fáznak.Attól nem lesz melegebb,fel kell tekerni a fűtést,és nem fázol.

Előzmény: Kisfiatal (93322)
Tettkos Creative Commons License 2021.04.10 -2 1 93328

Sziasztok.Nem vagyok profi, csak felhasználó.  Saját tapasztalat nem mese! Egy nagyváros szélén egy erdei környezetben van egy 45nm alapterületű igazi kis kincsünk,egy nagyon kulturált környezetben. 6 éve lakunk kint ami az életünk legjobb választása volt.. Patika állapotú ház, amit mi terveztünk, és szinte mi építettünk fel. 5 év szenvedés, fa vágás, takarítás, kémény, meg még sok hozzá tartozó teher. De ez már nincs! 3,5kw inverteres klíma és megoldotta az egész nehézségeinket.  Egy jól kiválasztott és jól üzembe helyezett inverteres klíma, veri az egész fűtési alternatívát.. Hűt-Fűt és nincs szén monoxid. Egy fűtési szezon full szigetelt házban, 25/nonstop havi 12493ft.. H-tarifa nélkül.  Nekünk nagyon bejött. Csak ajánlani tudom mindenkinek. 

Csuklósbusz Creative Commons License 2021.04.10 -4 0 93327

Éjszakai árammal vagy H tarifával meg fele annyiba került volna,  annyiba került volna az éves költséged mint nekem 1 havi gázszámla.

Ja és nekem sem komfortos mert én is megfagyok.. 

Előzmény: Csuklósbusz (93326)
Csuklósbusz Creative Commons License 2021.04.10 -1 0 93326

Milyen géped van? 

Illetve a meleg nem tud megrekedni lent, felszalad az emeletre, szerintem az lehetett a fő gond.  A sugárzó meg nagyobb teljesítményű kályha persze kifűt így is, de a klíma az nem olyan mint egy kályha hogy egy szobából lehet fűteni az egész házat... 

Előzmény: Kisfiatal (93322)
RHDCelica03 Creative Commons License 2021.04.09 -2 0 93325

Udv a Topiclakoknak!

 

Nagybatyameknak egy Polar SIEH0025SDX van es ma megkert, hogy a wifit allitsam be rajta.

Semmi hasznalhato leirast nem talaltam hozza...

Esetleg valaki tudja a megoldast? 

ember a szélben Creative Commons License 2021.04.09 -2 0 93324

Milyen géped van,hogy ennyire gyengén muzsikál?

Előzmény: Kisfiatal (93322)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.09 -4 1 93323

Szeretném megérteni, hogy lehet az, hogy 30 négyzetméteren, ami grafitos10 centivel le van szigetelve, a fújó klíma mellett oldalt dideregtek.

Ami okot ad rá, hogy megértsem hogy lehet/ ahogy én látom:

Ami a sugárzó kályha miatt van, 0 fok kinti hőmérséklet alatt jó ha 35 -45 fokot fúj be, nem csoda, hogy kályhához képest gyenge. Más a hőérzet, főleg ha alatta elmész, mellette meg a felkavart hideget érzed.

Nem tudom hogy használod, auto ventilátor módban ha jól van elhelyezve, nem kellene ilyet érezni. Nagy ventilátor fokozaton produkálhat akkora légmozgást, hogy kellemetlen legyen.  De a körülmények összehozzák, összeadódik a több "hiba".

Mivel nem tettél fel a falról képet amin rendesen látszik a környéke is, de leírtad, hogy rossz helyen van, ez sem előny. (A szabályozása is durva, a kategória teteje a másik véglet, fél fokonként állíthatóan, sokkal precízebb szabályozással ) I feel meg ráadás, szerintem csak elbacca.

Előző téli adat: (Polar SDX 5 és 2*2.5 kWos klímákkal) , 5 centi hungarocellel ellátott házban, kb 55 négyzetmétert ( 35+10+10) kifűtötte az előző télen 42.000 Forintból, H tarifával. nélküle lenne sacc 60.000 Ft. 

A tied 55-60000 Ft. mit vártál, 20.000 Ft? Még 20 centi a falon, 20 a padlóban, 40 a tetőtérben, és megvan.

Karter, tálcafűtés: Másnak is van, ez is a fogyasztás része. Ennél meg ne is várj csodát, a mezőny aljáról vásároltál.

Oldalra nem terel annyira mint szeretnéd, másik sem. Legalábbis jelentősen, ez nem tudja az oldalfali klíma.

Fagyos napokon ne várd, hogy kevesebbet fogyasszon, mint +5 fokban.

Minél hidegebb van, annál kevesebb hőt tud behozni. Ergo, annyival többet kell dolgozni a kompresszornak, az meg több fogyasztás.

Olcsóbb sima ennyit sem fűt, és szívás van, ár- érték és tudás arány itt is érvényesül.

Megértem, hogy akkor kellett, és ennyi pénz van rá. Ha akkor szerelték volna, amikor van még rá több pénzed: 

~ 150.000 Fttal többért most nem panaszkodnál, hanem beírnád,:mennyire meg vagy elégedve, mert bár drágább volt, mint az akciós Syen, precízen tartja a hőmérsékletet, nem hangos, szép, stb. Lásd japán klímákból sem a legalja. Pl: AP Mitsu.

Vannak helyek, ahol nem megoldás az oldalfali klíma fűtésre, de ha erre van pénz, ilyen módon, abból csak "milyen fos klímával fűteni" eredmény lesz.

 

De ha ennyire nem jó, bár pénz, át lehet rakni máshová. Akár ezt is választhatod, és lehet még jó klímás fűtésed.

Vagy ha klímára akarsz fűtésben támaszkodni, parapet kivitel (kb 100.000 Forinttal drágább lett volna), vagy akár mennyezeti lenne jó oda, persze látatlanban.

Végszóként, nehéz úgy megoldást mondani rá, hogy nincs ott az ember, látni hogy működik, milyen a didergős hideg, stb..

Részemről megköszönöm, mert az ilyen vélemények itt építő jellegűek, ritka ha valaki le meri írni. Jelezhetnéd a telepítőnek is, hátha segítenek.

Előzmény: Kisfiatal (93322)
Kisfiatal Creative Commons License 2021.04.09 -1 0 93322

Lassan véget ér a fűtési szezon (legalábbis remélem, nem kell júliusig fűtögetni..), így leírnám a véleményem, tapasztalatom a klímás fűtésről :) Hát nem vagyok tőle hasraesve... Okt. 7én lett felszerelve, ezalatt megevett olyan 1500 kW-ot. Nem tudok pontos adatot, mert nov 7-én raktuk fel a fogyasztásmérőt, az ápr 7-ig, azaz 5 hónapra 1200 kW, így visszaosztva átlagolva a plusz 1 hónappal 1440, de fával is rásegítettünk sztem 8-10 nap este, így legyen 1500 kW a vége. Mostanáig. Őszinte legyek, kevesebbre számítottam.. De ebben ugye benne van a csepptálcafűtés is, ami fagyos napon jópár kW-ot rádob. Ami feltűnt, és amin meglepődtem, hogy fagyos napokon jócskán megugrik a fogyasztás, tehát egy 4-6-8 fokos naphoz képest kb a duplájára.. Erre nem számítottam azért. Most így számolva, 55-60e-re jön ki a fűtés, azért ennél kevesebbre számítottam. Ez így érdemben nem is kevesebb mint a fafűtés ára sztem. Vagy nem nagyon. De kényelmesebb az igaz.

A klímás fűtés komfortérzete pocsék.. Ugye nem sugárző hőről van szó, így ez várható volt. A cserépkályhával jóval kellemesebb meleget lehet csinálni. Ami feltűnt, és tervezési elbaxásnak gondolom, így lehet klíma függő, hogy gyakorlatilag oldalra alig terel, így szinte csak a maga előtti teret fűti, nem tud egyenletes hőfokot csinálni. Én azt hittem hogy rendesen tud minden irányba terelni, de csak vmi lófax terelőlemezek vannak belül, ami légáramot a függőleges terelő kiképzése miatt részben vissza is terel.. Így itt kókányolnom kellett kartoncsíkokat ragasztottam a függőleges terelőre, oldalra hajlítva, így valamivel jobban terelt oldalra, de ez is kevésnek bizonyult. A nappaliban mi a klíma alatt, attól oldalra ülünk, és ott sokszor dideregtünk, miközben elvileg 22 fok volt bent.. a beltéri elhelyezése kompromisszumos volt, máshova nem nagyon lehetett tenni, de mondom, nem számítottam erre, hogy joformán "csak előre" fűt.. ha ezt tudom, akkor lehet mégis máshova tetettem volna(egylégterű amúgy a lenti rész, 30m2). Hozzáteszem emeletünk is van, így a meleg egy része felmegy, bár többnyire csukva vannak fent az ajtók. 

Tehát végső soron a feladatát ellátta, de én nem tudom ezt fő fűtésre ajánlani, ha van más lehetőség. Mai ésszel lehet nem vennék csepptálcafűtésest, csak zabálja az áramot sokszor feleslegesen. Valami olcsóbb simát kellett volna venni, és nagy mínuszokban esetleg nem használni. Arra ott a kályha. Bár kétségkvíül nyugodtabb voltam, hogy nem kellett a jég miatt aggódni. De végülis akciósan kaptam meg. A zajokról sokat nem írnék, minket nem zavar. Annyi, hogy a fenti hálóban hallatszik a kültéri morgása, mivel azon az oldalon van, de végülis nem zavart minket. Más lehet hogy érzékenyebb erre, nem tudom.

dokeee Creative Commons License 2021.04.09 -1 0 93321

Az az ő dolga.

Előzmény: 1 valaki (93320)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.09 -4 0 93320

Igen, jó a célra.  Hogy a cél megvalósul? Abban te tudsz segíteni, úgy látom.

 

Előzmény: dokeee (93318)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.09 -3 0 93319

Ez jó erre.

Előzmény: kormos* (93312)
dokeee Creative Commons License 2021.04.08 0 1 93318

Baszki, szerintem te okoskodsz. A kérdésére tudsz választ adni? 

Előzmény: 1 valaki (93317)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.08 -5 0 93317

Most vagy okoskodol megint, vagy tudod miről van szó.

Vagy csak hozzá kell szólnod....

Előzmény: Mekk Elek ezermester (93315)
kormos* Creative Commons License 2021.04.08 -1 0 93316

Minusz 10 foknál leengedem a kazán vizet vagy azt használom a gázkazán helyett. 

Plusz, megy még a keringető szivattyú is, ami az 1000 literes puffer vízét keveri a kazán vízével. 

A puffer tartály meg jól szigetelt helyen van. (gázkazánnal egy helyiségben lesz)

 

Előzmény: 1 valaki (93314)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.08 -1 4 93315

"Infralámpa 250 Wattja elég szerinted, hogy -10 fokban ne fagyjon el a víz?"

 

Ez a helyiség hőszigeteltségétől függ. Létezhet akár olyan kazánház is, amiben -15 fokos időben épen 250 watt kell a nulla fok fölé fűtéshez.

Leghidegebb időben (-15 fokos külvilág esetén) egy helyiség temperálásához (épphogy nulla fok fölé történő felfűtéséhez)

- igenszarul hőszigetelt lakóház esetén négyzetméterenként kb 120-150 watt hő kell

- profi passzívház esetén négyzetméterenként kb 6 watt hő kell.

Ha a kazán nem külső levegőt használ, hanem a tüzet a kazánház levegőjéből eteti, akkor a kazánháznak valószínűleg van légbeejtő nyílása is, ami a fenti wattokat növeli valamennyivel.

 

Ha viszont nem az egész kazánház levegőjét akarjuk melegíteni, hanem az infralámpa hősugárzása okosan csak a melegen tartandó felületre van ráirányítva, akkor meglepően kevés watt is elég lehet fagyvédelemre.

 

Előzmény: 1 valaki (93314)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.07 -4 0 93314

Infralámpa 250 Wattja elég szerinted, hogy -10 fokban ne fagyjon el a víz?

Fejtsd már ki részletesen, mit is szeretnél..

Előzmény: kormos* (93312)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.07 -4 0 93313

Mi az a fagykapcsoló?

És mire kell? Bővebben?

Előzmény: kormos* (93311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!