Keresés

Részletes keresés

dos48 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57849

 

Háát, én egy ilyen átalakítót tennék be, azután szedném le a netről telepítéshez a drivert meg a treibert.   :))))

 

https://kutyubazar.hu/398-usb-lpt-atalakito-usb-printer-port-kutyubazar-usb-022.html

 

A baj ott van hogy a Win7 oprendszerhez tervezett nyomtatókat kínszenvedés Win10-re telepíteni.

 

Előzmény: Törölt nick (57847)
Anyóca99 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57848

Azé' azt sose gondoltam rólad , hogy szidod az anyámat .:-DDD

Előzmény: Törölt nick (57847)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 1 57847

Párszor közel álltam ehhez a megoldáshoz tegnap délelőtt én is. :) De elmondom, hátha valaki hasznát veszi.

 

OKI ML3390 mátrixnyomtató telepítése Windows 10-en:

 

1. lépés: Drucker és Scanner//Printers & Scanners előhívása (Magyarul nyilván a fantáziadús Nyomtatók és Szkennerek névre hallgathat, egyébként a Vezérlőpultról is elérhető). Ott fenn van egy nagy plusz jel, arra kell kattintani.

 

2. lépés: miután az összes szomszéd mindegyik bluetooth nyomtatóját megjelenítette a Windows, rákattintunk arra a kék mondatra, ami szerint: Der gewünschten Drucker etc.//The printer that I want isn't listed. Magyarul valami olyasmi lehet, hogy Nincs a listán a kívánatos nyomtató.

 

3. A felugró párbeszédablakban kiválasztjuk a Helyi (lokális?) nyomtató manuális telepítését

 

4. A felugró ablakban a továbbra kattintunk, imigyen azt a benyomást keltve a Windowsban, hogy mi az LTE1 portra szeretnénk telepíteni az OKI-nkat. :)

 

4.

10 A következő párbeszédablakban kiválasztjuk a bal oldali oszlopban legalul az OKIt, a jobboldaliban a számát: ML3390eco.      20 Nincs ilyen, mert a hülye fogalmatlan rendszergizda csinált valamit. 

30 Elmegyünk a böngészőnkbe, és keresünk egy Illesztőprogramot (Treiber), majd lefuttatjuk.

40 Go to 10

 

5. Miután értelemszerűen tovább klikkelgetve manuálisan telepítettük az OKI-t, még nem örülünk, mert már nincs a gépünkön rendes, tisztességes nyomtatóport, csak USB-bemenet. Ezért szomorú arccal rákattintunk a nyomtató neve melletti sávra, és a megjelenő opciókból kiválasztjuk a középső Beállítások (Verwenden//Manage) gombot.

 

6. A megjelenő oldalon balra van egy lista, abból a Druckereigenschaften//Printer properties opciót választjuk (magyar Windowson az ennek megfelelőt. Azt amelyik a Hibakeresés alatt van.

 

7. A felugró párbeszéd ablakban megkeressük azt, ami az Anschlüsse//Port-nak megfelel magyarul.

 

8. Na, itt szépen megváltoztatjuk a portot LTE1-ről USB001-re és leokézzuk.

 

9. Megpróbálunk tesztoldalt nyomtatni.

 

10. Konstatáljuk, hogy nem nyomtat.

 

11. Lefuttatjuk a Hibakeresőt.

 

12. Nincs jobb ötlete, ezért átállítatja Standard nyomtatónak. 

 

13. Megint megpróbálunk tesztoldalt nyomtatni.

 

14. Semmi. A nyomtató offline van.

 

15. Fennhangon közöljük, a Windows10-zel, hogy "Hülye vagy te, Gizi, hát nyilvánvalóan be van kapcsolva, mééé nem látod?"

 

16. Gizi makacs, ezért még az áramot is kihúzzuk az OKI-ból, hogy úgy kapcsoljuk be újra.

 

17. Továbbra sincs javulás.

 

18. Elmegyünk a legjobb haverunkhoz Google-hoz konzultálni vele, hogy most mégis mi a bánatos lófasz van.

 

19. Végigpróbálunk egy rakás tippet, különösebb eredmény nélkül. Mindent megnyitunk, végigklikkelgetünk, hátha lesz valami, de úgyse.

 

20. Rájövünk, hogy ki kéne törölni a Nyomtatási sort, mert ha közben megjavul, mostanra kb. 10-szer jön ki a semmi majd.

 

21. Mindamellett, gondoljuk, hogy hátha van valami beállítási lehetőség itt is. Rögtön a Fájl menüben alul lesz egy olyan, hogy Drucker offline verwenden//Use Printer offline. Kivesszük mellőle a pipát.

 

22. Aztán kitöröljük az összes addigi tesztnyomtatást és becsukjuk az ablakot.

 

23. Megint útjára engedünk egy újabb tesztoldal nyomtatást.

 

24. Nyomtat.

 

25. Hosszan és találékonyan átkozódunk, biztosítva ezzel a Microsoft dolgozóinak és kedves rokonságuknak a tartós, hosszú életet.

 

26. Eszünkbe jut a rendszergazda, aki kitörölte. Meg az előtte levő is, aki nem tudta a nyomtatási margókat helyesen beállítani.

 

27. Róluk is leszedjük a keresztvizet.

 

Na, hát dióhéjban ennyi lenne. :)

Előzmény: dos48 (57843)
fedőnevén Fasírt Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57846

Akárcsak 93-ban a világot. :)

 

Mese-osztályú darab.

Előzmény: Törölt nick (57839)
dos48 Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57845

 

Az igazi szervizes nem minden esetben javít, hanem minden esetben talál valami megoldást.

 

Még '66 előtt (amikor még nem voltam a Servinternnél) a vezetőség kitalálta hogy a pontosabb bejárás érdekében blokkolóórát szereltet fel.

 

Az undorító szerkezet meg is érkezett, a tagok undorodtak is tülle rendesen, de mit volt mit tenni. Undorodva, de blokkoltak.

 

Azután úgy a negyedik munkanap vége felé elromlott a gépezet. Hívták garanciában a szerelőjét. A szerelő egész nap gürizett, de nem találta a hibát.

 

Soha, senki nem tudta többé megcsinálni. A Servintern világszínvonalú szakembergárdája alkotta hulladékká.   :)

 

És a megnyugvás visszaköltözött vala tíz-tizenöt perces késések formájában a családias légkörű szövetkezetbe, ammen.    :))))

 

 

Előzmény: dos48 (57843)
quish Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57844

Nem kelll sietned, nem fog elolvadni mostanaban.

Előzmény: Törölt nick (57835)
dos48 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57843

 

Kértél tőlem nemrégen tanácsot ezzel a nyomtatóval kapcsolatban. Nyomtatás közben rángasd a papírt addig amíg le nem áll.

 

Ilyenkor a teljes szinkronizálás beszarik, döglött lesz az egész és vesz a cég neked egy korszerű új nyomtatót.   :))))

 

Előzmény: Törölt nick (57842)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 1 57842

Tegnap egyedül én túlóráztam az egyik praxisban, rendelés nem volt, hanem a rendszergazdát kellett beengedni a gépre (távoli karbantartással reparálnak minden programhibát). Eleve amit tudtam megcsináltam, a nyomtató nyomtatott, csak a programból ment rossz irányba ki a papír, 90°-kal elforgatva nyomtat. És mielőtt még szólhattam volna neki, hogy ne csinálja, kitörölte azt a nyomtatót, amivel egész délelőtt meg az ebédszünetemben munkaidőn kívül tököltem, hogy nyomtasson. Akkor már tudtam, hogy ebből semmi jó nem fog kisülni, így is lett. Három és háromnegyed óra múlva feladta, akkor már egyáltalán nem nyomtatott a nyomtatónk... Ezt azért gyorsan megcsináltam még utána (már tudtam a menetét, mert még délelőtt megtaláltam egy eldugott angol fórumon). Szóval a táppénzespapírt már nyomtatja, minden mást meg továbbra is keresztbe nyomtat.

 

Ma délelőtt amúgy is morcos voltam a tegnapi elszúrt napom miatt, és bejött egy magyar beteg (egy magyar ismerős küldi hozzánk a férje munkatársait). Volt neki európai betegkártyája, de az idő, amíg beviszem a gépbe az összes adatát (név, születési év, cím, telefonszám, betegbiztosítási adatok) és utána ki kell nyomtatni egy formulárt a nevével, amit aláír. A doki meg kijött, hogy oltsuk be tetanusszal a nőt, aki benn volt nála. És mivel ezt a szart csináltam (életemben amúgy először, mert én nem a recepción ülök már régen, előtte meg nem volt ennyi magyar betegünk), és nem ugrottam azonnal, ezért leteremtett a betegek előtt. Irtó ciki volt, mert kb. mindenki tudta, hogy nem rontottam el semmit, és a nő is mondta, hogy azért ennyire nem volt sürgős, tudott volna pár percet várni. De most az van, hogy a beteget privátnak vettem fel az állami helyett (az gyorsabb és csak két kattintásra voltam tőle), és a kolléganőmnek valószínűleg újra fel kell vinnie mindent majd. Ja, és mindennek a legvégén kézzel kellett táppénzes papírt írnom, mert a privát táppénzespapírt nem is volt hajlandó kinyomtatni a nyomtatóm.

 

Szóval ez nem az én napom. :) De most kialszom magam. Pedig tanulni kéne az elszámolást, mert ez nagy tananyag és hétfőn vizsga. De nem vagyok máskülönben normális, kinéztem egy 1500€-s képzést is júliustól, ami csak erről szól, hogy elszámolós nővér lehessek. Elvileg a város kifizeti helyettem, ha megpályázom, de ha nem: úgyse drága. Csak 8 hónapos, azért még egy suli a meglevő mellé, necces.

Előzmény: Törölt nick (57841)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57841

Lehet, hogy időváltozás lesz egész Európában. :) Nekem munkahelyi eredetű a dolog, meg szerintem a hétfői vizsgától vagyok betojva.

Előzmény: Anyóca99 (57840)
Anyóca99 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57840

Nekem még ahhoz sem . Pedig nem csináltam semmi extrát . Ilyen lópicsa hangulatom még akkor sem volt , mikor fájtam . Hülyére aludtam magam , süt a Nap , még a kocsit sem kell hótól mentesíteni  (már elolvadt) , ebédem van (csak enni nincs kedvem) . Remélem holnapra elmúlik , mert nagyon utálom !

Előzmény: Törölt nick (57838)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57839

Annyira eltalált ez a szám, itt fenn. Már vagy hatodjára hallgatom meg tegnap óta. ♥

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57838

Persze, te kirándulsz. Nekem a tegnap délutánt meg a mai délelőttöt követően csak böbögni van erőm a kanapén... :D És még a piáláshoz is korán van...

Előzmény: Törölt nick (57835)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57837

Köszönöm, válaszoltam is. :)

Előzmény: fedőnevén Fasírt (57834)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57836

Családi hagyomány szerint macskát kell építeni.

Előzmény: Törölt nick (57830)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 1 57835

Mást terveztem mára, de rögvest indulok! 😊☃

Előzmény: quish (57833)
fedőnevén Fasírt Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57834

Mail ment. :)

Előzmény: Törölt nick (57831)
quish Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57833

Gyere ide. Annyi ho van, hogy brontoszauruszt tudsz epiteni, nem holmi cicat :-)

Bar most eleg huvos van.

Előzmény: Törölt nick (57826)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57831

De át ám! :)

Előzmény: fedőnevén Fasírt (57828)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57830

Nem is hónyulat? :)

Előzmény: Törölt nick (57826)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57829

Aha. Pláne, ha az illető elrontja a nickváltást. 😉

Előzmény: Törölt nick (57825)
fedőnevén Fasírt Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57828

Átrendezted a házat? :)

Előzmény: Törölt nick (57825)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57827

Ja, a fasírtot mítlofra értettem. :)))

Előzmény: Törölt nick (57825)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57826

Gondoltam. 🥰

A többit máshol. 😊

Esett a hó, fehér minden. Gyorsan építettem egy hócicát így kora reggel. :))))

Előzmény: Törölt nick (57824)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57825

Nem fasírt volt, mezei öngyilok. :) Igazad van, néha nem árt az ilyesmi.

Előzmény: Törölt nick (57822)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57824

Van már új nickem, de késleltetés van ezen a topikon is. :)

Előzmény: Törölt nick (57822)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 2 57823

Óóó…. Már látom…… 😢

Elég fura, amikor sosem látott nyikhajok hirtelen elkezdenek bennfenteskedni… Egy másodnull így akar most revansot venni?

Szard le a kis köcsögöt, és gyere ide vissza!!!!!

🌷💝

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.22 0 0 57822

Jóreggelt!

Kit nyírtak ki?

És van új fasírtunk?

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.21 0 1 57821

Isten nyugtassa, egyszer láttam vele interjút, nagy arc volt. 😔

Aurelius Respectus Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57820

Ekkora hülyeséget hogy mondhat valaki ? Úgy szaporodnak mint a nyulak a harmadik világban, kiirtják az esőerdőket mindenhol, erre meg neki kevés az ember.

 

https://www.portfolio.hu/global/20220121/elon-musk-szerint-uton-vagyunk-az-osszeomlas-fele-522395

dos48 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 57819

 

És az egyébként is repceolaj. Kétfélét termesztenek: emberi fogyasztásra 0,5% alatti erukasav tartalmút, azt is ruszki exportra csinálták.

 

És hagyományos repcét ipari felhasználásra.  (Feletették a tyúkokkal az olajpogácsát és azok az erukasavtól szívburokrepedésben megdöglöttek.)

 

Előzmény: Aurelius Respectus (57818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!