Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2001.08.23 0 0 2591
Kicsit OFF: nem tudtok véletlenül egy rövid és lekoppintható munkavédelmi , valamint tűzvédelmi szabályzattal megdobni?
PDTDI Creative Commons License 2001.08.23 0 0 2590
Revolution .....

Én nem bánnám ha elküldenéd eme okosságot akár xl5-be (xls?)!

PDTDI

Előzmény: Értelem Nyomozó Személy (2574)
Albertino Creative Commons License 2001.08.21 0 0 2589
Szia!

azert ez az Rt dolog jo vicc: dolgozom, oktatok, es errol havonta adok egy darab szamlat. Talan valami kisebb vallalkozasi forma illik ehhez inkabb, nem?

Mi az, hogy ha kft-m van, akkor mindent megtehetek?

Szerinted mennyi sulyos forintot jelentenek azok a fillerek, amennyiert konyveltethetnek, ha bt-m lenne? az olcso konzvelesen kivul mas elonye is van a bt-nek?

Előzmény: lightsomE (2586)
Albertino Creative Commons License 2001.08.21 0 0 2588
Szia!

jaj, dehogy szolom en le a merlegkepest. Csak azt mondtam, hogy aki diplomat is virit ebbol, raadasul a pszf-en, az mar igazan konyithatna hozza.
A haverom, akinek elszurta, nem egy kavarogep volt, vagy egy tobbszorosen tokeemelt, apportozott, stb bonyolult ceg, hanem egy lakoingatlant berbeado, havonta egy ora munkat jelento, (ket ingtalan, ket szamla bevetel, 10 szamla koltseg) egyszeru bt.

Nekem is lenne havonta egy db bevetel szamlam, es kb ezzel szemben 10 db koltseg. Szerinted ez olyan bonya, hogy ne is vagjak bele?

Amugy mondom, ha nem tul draga a hivatalos konzveles, inkabb azt valasztom.
Valaki legalabb mailben, ha nzilvanosan nem is, irhatna nekem atlagarakat.

Előzmény: csögáz28 (2587)
csögáz28 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 2587
HI All

Kedves Albertino,szerintem ne akarjál tenmagadnak könyvelni, mert könnyen megdőlhetsz valamin,mint Rottenbiller.A mérlegképes végzettséget meg a helyedben nem szólnám le ,mert ahhoz a cetlihez is vért pisáltatnak a T. hallgatókkal a számvitelen and brutális rosta van./a lá EU kompatibilis irányelvek/.A könyvelő pedig emberből van és tudvalevőleg csak az nem hibázik aki nem dolgozik.A profi sem azért profi ,mert soha nem hibázik,hanem mert ritkán.Szerintem fordulj egy könyvelőhöz...

csőgáz,egy "holmi méregképes"

lightsomE Creative Commons License 2001.08.21 0 0 2586
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit!

Lehetsz magánzó, alapítvány, bt, kft, még rt is. Azt kell mondjam, hogy gyakorlatilag mindegy.
A legjobb az rt, mert a tőzsdére dobhatod részvényeidet, és akkor lesy pénz, nem az adózástól fog függeni.
Ha egyéniként kezdesz, megvan az az előnye, hogyha kft-vé vagy rt-vé akarsz válni, nem kell feloszlatni a céget, hanem jogfolytonosan simán átalakulsz.
A gazdasági felelősség gyakorlatilag mindenhol ugynúgy ott van (kiv. rt). Adósság elől elmenekülni nem lehet.
Egyéniként kevés dolgot, Bt-ként többet, kft-ként még többet írhatsz le költségként. Mindegyik formában alkalmazhatsz más magánszemélyeket.
Egyéniként eléggé átlátszóak lesznek a papírjaid, és számíthatsz arra, hogy tényleges tb-t fizethetsz. Bt-ként már lehet kicsit gazdálkodni, beosztani, elosztani. Kft-ként meg mindent lehet.
A tevékenységed tárgyi és alanyi adómentes, ezért áfa körre nem lesz szükséged. Mondjuk ezzel is lehet ügyeskedni (legálisan).
Az anyagi felelősség a könyvelőé, hiba esetén is. Ezért mindig kérj számlát! Szerintem nem könyvelhetsz hivatalosan a végzettségeddel. Egy jó könyvelő tényleg aranyat ér, de nem sok van. Vagy de?
Szóval szerintem legyél Bt és könyveltess Kukutyinban fillérekért.

Ügyes vállalkozást!!

Ha lehet, légyszi írj még, erről is, meg magáról az oktatásról. Én is hasonszőrű vagyok, eddig egyéni voltam, most leszek Bt.

Előzmény: Albertino (2585)
Albertino Creative Commons License 2001.08.21 0 0 2585
Sziasztok!

új vagyok itt.

Lenne egy kérdésem:

Kezdő nem túl nagy árbevételű magán oktatási vállalkozó vagyok, illetve leszek ősztől.
Számlát kell majd adnom.

Milyen formában tegyem?
Egyéni , bt, kft? Adott esetben a kft-re is össze tudom rántani a tőkét, ha az jobb. Ja, hosszú távon akarok gondolkozni.
És pl milyenek a könyvelési díjak a fenti formák esetében?
Nekem vélhetőleg kevés számlám lesz, a kft-ért meg állítólag elkérnek akkor is 40-50 ezret élből?
Vagy, próbáljak magam könyvelni? Közgáz szakközépbe jártam még régen, nem áll olyan messze tőlem, hamar belejönnék, és esetleg néha átnézetném, persze nem ingyen.
Ja, és hogy lehet eligazodni az adótörvényekben?
Ha olvasom az áfatörvényt, az szja-t, a tb-t stb, honnan tudom, hogy nem hagytam ki semmit, amit be kell vallani?
Ti hogy csináljátok? Pl a járulékokkal? A tb törvény pl nem tartalmazza a szakképzési hozzájárulást, meg az ilyeneket. Hogy tudhatom, hogy mindent bevallok(jó, menjek könyvelőhöz. De hogy tudhatom, hogy Ő mindent bevallott? A barátom már égette meg magát, pedig annak a könyvelőnek erről diplomája is volt, nemcsak holmi mérlegképes)

Bocs, ha sok voltam, de elég sürgős lenne a válasz, és elég sok a kérdőjel

Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.20 0 0 2584
Uff. MaZsola beszeltem. Ekezet nelkul.

Juhhé! Melyik adóparadicsom internet cafféjából írsz? -:)))

Előzmény: MaZsola (2583)
MaZsola Creative Commons License 2001.08.19 0 0 2583
Ez jo poen volt... A Damjanich utcai TAJ borzasztoban beleutkoztem az emberi hujesegbe: kozoltek velem, hogy uj TAJ kartyahoz lakni kell. Marmint lakcimmel kell rendelkezni. Szegeny TAJ kartyara jogosult ugyfelnek meg nem volt semmije.
Egyebkent is, ha csak utlevele lenne, vagy szallodakban utne el az idot, netan hajlektalan lenne, akkor aztan mehet akarhova, hiaba minosul biztosítottnak???

Mindenesetre kello vehemenciaval, nomeg a "fonok"
bevonasaval gyorsan megoldodott a dolog. Lam-lam
a lakcim megsem volt szukseges... Akar iteletnapig magyarazhattam volna az ugyintezonek, hogy nem kell lakni a TAJ szamhoz, mivel valtig allitotta, hogy eloiras, hogy kell a lakcim. Hiaba ez meg mindig Magyarorszag.

Uff. MaZsola beszeltem. Ekezet nelkul.

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.19 0 0 2582
soltika nem szeret trükközni , ezért az állam törvénytelen működésére való hivatkozással egyszerűen megtagadja (már megint) a hivatalos adóbevallás benyújtását.
Az adóját eddig befizette , sokszor még a visszajárót sem igényelte vissza.
Ezen az eljárásán mostanság nagyon elgondolkozik.
üdv:
soltika + Finci Kutya(aki hasznosabb mint az állam)
MaZsola Creative Commons License 2001.08.19 0 0 2581
Kedves zsanna!

Nem hiszem el, hogy ennyire tartanál egy - valószínűleg - alulképzett, vagy messze nem a helyzet magaslatán álló ügyintézőtől. Velünk akkoriban Bp. körüli kisfalu (állítólag város) próbált kibabrálni, de később megköszönték, hogy visszavonhatták, amiket írtak. Szóval ha igazad van, akkor Tied a pálya. Csak bátran.

Hű MaZsolád.

Előzmény: zsanna (2576)
Sophie.C Creative Commons License 2001.08.17 0 0 2580
Köszöntem nagyon szépen, ideért!
Előzmény: Értelem Nyomozó Személy (2579)
Értelem Nyomozó Személy Creative Commons License 2001.08.17 0 0 2579
Elküldtem.

Már csak olyan kéne, hogy bp-en belül mi milyen messze van.

ÉNySz.telhetetlen

josef Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2578
Tudod , kedves Zsanna , bizonyos szintekhez adott italfajták tartoznak még akkor is , ha az illető nem függő .Ezért ajánlottam a Campari - Martini , nem pedig a kevert-Mecseki együttest . . . .
Előzmény: zsanna (2566)
Sophie.C Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2577
Léci küldjed el Nekem is.

Addig is köszi.
Ja, és sziasztok, kedves topikjárók!

Előzmény: Értelem Nyomozó Személy (2574)
zsanna Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2576
Én pont azért aggódtam, és kértem az állásfoglalást, mert egy önkormányzat már jelezte nemtetszését amiatt, hogy "csak" 3,5-4 millió Ft körüli telek- és építményadót fizetünk neki, iparűzésit meg nem. És szerintük ha van ingatlanom, az fél év után már telephelynek számít, és olyan nincs, az után nem fizetek ipadót. (persze mindezt telefonba dörögte el, le már nem írta, mert azt mondta, ha ragaszkodom hozzá, hogy leírja, azzal én nem járok jól.) Pont ezért kértem az állásfoglalást, mert inkább fizetek nekik kb 40 ezer Ft ipadót, főleg hogy ez más önkormányzatoknál meg mínuszban jelentkezik majd, minthogy rámcsesszen valami mulasztási bírságot, ami szerintem százezres nagyságrenddel kezdődik majd.
Előzmény: MaZsola (2571)
zsanna Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2575
Lécci, küld el a mail-címemre. Köszi!
Előzmény: Értelem Nyomozó Személy (2574)
Értelem Nyomozó Személy Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2574
Köszi szépen, letöltöttem, és tényleg egész jó kis adatbázis van mögötte.
Bp-hez cirka 380 település távolsága van meg és sok más város közötti táv is benne van.
Van még benne egy jó kis irszám<->városnév tábla, és egy benzinár<->időszak tábla (1994-1998-ig), valamint kocsitípus<->fogyasztási norma (nem tudom mikori, de ez se biztos, hogy érvényes még).

Akinek kell, szóljon kiexportáltam xl5-be.

Mégeccer köszi: ÉNySz.aki.nem.fog.(annyit).gályázni

Előzmény: sarg (2573)
sarg Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2573
http://alvilag.hu/tyegyu/download.html

itten van egy revolution mérföldkő 1.0, amit ír róla biztató, bár nem próbáltam még.

Előzmény: Értelem Nyomozó Személy (2572)
Értelem Nyomozó Személy Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2572
Sziasztok, útnyilvántartást (vagy mifenét) kéne csinálnom és kéne nekem egy olyan adatbázis, amiből ki tudom nyerni, hogy bizonyos irányítószámok (települések) milyen messze esnek Bp-től.
Tud valaki ilyenről, ami publikus???

Több napi gályamunkát lehetne megtakarítani vele.

Előre is köszönök mindent: ÉNySz

MaZsola Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2571
Kedves zsanna!

Szép munka! A zárójelben közölt mondat fatális tévedés, úgyhogy Te ettől még nyugodtan tartsd évekig készleten az ingatlanjaidat. A helyi adó megosztás tekintetében én nem aggódnék annyira. Képzeld el azt a helyzetet, hogy az ingatlanok nem, de mondjuk az üzletkötéshez vásárolt asztal jelentősen befolyásolja a helyi adó. Szóval fogsz 1 asztalt és lerakod az egyik eladásra váró ingatlanban, és máris arányában hivatkozhatsz a megosztás során... Bár jelenleg egyre kevesebb a különösen alacsony adózású, de ingatlanszempontból értékes belterület, azért apró játékteret lehet kapni. A lehetséges tárgyi eszköz megközelítés itt nem játszik. Ez egyébként is egy bíróság szakaszban az adózó számára legkedvezőbb értelmezési lehetőséget nyitná ki...

Másik apróság, hogyha mindenhol 2%-os adókulcs van, akkor inkább Budapesten vallja, mivel a feltöltést és a késedelmes bevallást náluk nem divat szankcionálni. Úgy legyen!

MaZsolád.

Előzmény: zsanna (2569)
Tilia Creative Commons License 2001.08.15 0 0 2570
Szia, Zsanna!

Szerintem még egész érthető állásfoglalást kaptál, mert a legtöbb még ennyit sem mond, csak kimásolja a tv. bekezdéseit, amivel eddig sem tudtál mit kezdeni. :-(((((

Az ominózus "...ami az Sztv. szerint TE lehet" mondat arra vonatkozik, hogy a Htv.-ben meghatározott TE fogalma lényegében egyenlő a Sztv. TE fogalmával... Az "egy évvel" meg ne foglalkozz, azt csak a TE meghatározása miatt tette a szövegbe, hiszen TE az a beruházás, amely legalább 1 éven túl szolgálja a vállalkozási tevékenységet, ezzel az egy éven belül elhasználódókat zárja ki (szerszámok, egyéb anyagok stb.).

A lényeg, hogy amit továbbértékesítési céllal vásárolsz, az nem TE, akkor se, ha nem tudod 1 éven belül eladni. Például, ha hosszabb lejáratú értékpapír lenne, nem is biztos, hogy 1 éven belül eladnád.

Legalábbis szerintem.... :-)))))

Előzmény: zsanna (2569)
zsanna Creative Commons License 2001.08.15 0 0 2569
"Közkinccsé" teszem a PM állásfoglalását.
Kérdéseim a következők voltak:
Cégünk fő tevékenysége az ingatlanforgalmazás. székhelyünk Budapesten van, de több megyében rendelkezünk értékesítendő ingatlannal. Az ingatlanokat áruként tartuk nyilván, ezért értékcsökkenést nem számolunk el. 2000-ben az adóalapunk a helyi adó tekintetében meghaladta a 100 millió Ft-ot, ezért 2001-ben a HTV szerint kötelesek vagyunk a 2. pont szerinti kombinált mgosztási módot alkalmazni. Écs-t tehát nem számolunk el, a telkeknek azonban van beszerzési értéke. A telkek esetében alkalmazni kell-e az eszközarányos megosztást, függetlenül attól, hogy azok nem tárgyi eszközként vannak nyilvántartva? (A másik két kérdést már nem írom le, mert ennek folyamányai, bizonyos speciális esetekre vonatkozóan.)

Ime a válasz:
"A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) mellékletének 1.2 pontjának első mondata értelmében a székhely, telephely szerinti településeken lévő tárgyi eszközök eszközértéke arányában is megosztható az adó alapja. A Htv. mellékletének e pontjának második mondata szerint pedig tárgyi eszköz, mindazon eszköz, ami a számviteli törvény szerint tárgyi eszköz lehet.
Ebből következően ha az ingatlanokat a .... Kft a számviteléi törvény előírásaink megfelelően nem tárgyi eszközként, hanem készletként tartja nyilván (az ingatlanok nem éven túl szolgálják a vállalkozás érdeketi), akkor azokat nem kell figyelembe venni az adóalap megosztása során."

Namármost: esetünkben a Htv. szerint nem lehetőség, hanem kötelező a részben eszközarányos megosztás. Aztán pedig mi az az első bekezdés végén, hogy "....ami a számviteli törvény szerint tárgyi eszköz lehet." Hiszen az ingatlan tárgyi eszköz lehet, csak éppen nálunk nem az!
Másrészről pedig zavar a zárójelben levő mondat. Nem tudom, hogy van az előírva, hogy csak egy évig tarthatom nyilván áruként az ingatlant, ha éven belül nem tudom eladni, akkor köteles vagyok átminősíteni tárgyi eszközzé? Ez utóbbiról tudtok valamit?
Szóval, érzésem szerint kaptam egy nesze-semmi-fogd-meg-jól állásfoglalást. Ti hogy látjátok?

MaZsola Creative Commons License 2001.08.14 0 0 2568
Kedves rise!

1: Bátran.
2: Legális, csak a kérdés az, hogy - csalást kivéve - megis éri?
3: Munkaviszony esetén az ilyen foglalkoztatási időtartam szinte kizárt.
4: A dolgozónak nem kell adni. Csak a munkavállalónak. Több infó kell.
5: Ez egy kicsit bonyolultabb ennél. Heti 40 órás munkahetet ajánlanék, szabadnapokkal.
6: 2001.07.01-től akár éves órakeretről is beszélhetünk...

Nem kéne elolvasgatni a Munka Törvénykönyvét? NA aggódj magyarul van és még a jelenlegi kutyaütők előtt fogalmazták, tehát emészthető. Gondolom elérhető a szöveg, nekem akkoriban 4 nyugodt óra kellett és átértem rajta.

MaZsolád.

Előzmény: rise (2562)
MaZsola Creative Commons License 2001.08.14 0 0 2567
Drága Jucylla!

A kérdésedből úgy érzem, hogy Nálatok is divat volt a kényszervállalkozás. Sajnálatos és fájdalmas konkrét ismeretek nélkül nekivágni, ráadásul a következmények igen súlyosak is lehetnek. A vizsgálat során megállapított különbségek már most előrevetítenek egy durva összegű adóhiányt és az ahhoz kapcsolódó bírságot és késedelmi pótlékokat. Sajnálatosan ez a dolog pontosan úgy működik, ahogy minden máshol az életben. Az egyszerű becsületes embert hamarabb utólérik, mint az aljas, de dörzsöltet.

MaZsolád.

Előzmény: Jucylla. (2560)
zsanna Creative Commons License 2001.08.09 0 0 2566
Kössz, de az érdem Dakotapressé. Neki van marha sok munkája benne! Egyébként bingó: pont a martinit szeretem. Honnan tudtad?
Előzmény: josef (2565)
josef Creative Commons License 2001.08.09 0 0 2565
Kedves Zsanna ,köszönöm a segítséget , megtaláltam.Valaki felajánlotta , hogy 20,000-ért megcsinálja , úgy hogy több camparival , martinival stb jövök Neked
Előzmény: zsanna (2564)
zsanna Creative Commons License 2001.08.09 0 0 2564
A topicban menj vissza néhány hónapot. Dakotapress kartács felrakta ezeket a szabályzatokat. Talán májusban?
Rise! A kérdéseidre a válaszokat leginkább a Munka Törvénykönyvében nézheted meg, ami pont most év közben jelentősen változott. Az új nekem még nincs meg, a régi szerint meg nem akarok válaszolni, mert hátha pont az változott.
josef Creative Commons License 2001.08.08 0 0 2563
T.Topictársak . Igaz , eddig csak 1 alkalommal kaphattam itt választ , de hátha . . Szóval aszonta könyvelőm , hogy családi kft-nek kell valami 5 féle szavályzat : leltárszabályzat meg ilyenek. Hol lehetne ezeket megtalálni please ?
rise Creative Commons License 2001.08.08 0 0 2562
Üdv Mindenkinek !
Van TB és munkaügy tudós a vonalban?Ha igen, segítsen nekem!!!!
1. A munkaszerződés alapján, bejelentett 40 órás dolgozómmal köthetek-e másodállásra v. megbízásra további szerződést ? Vagyis, ha valaki titkárnőként dolgozik nálam napi 8 órát, lehet-e megbízási szerződés alapján havi 10.000,-Ft-ot kifizetni neki pl. takarításért?

2.Ha nem végez napi 8 rában a teendőivel a dolgozó, akkor lehet-e azt, hogy a munka másik részét kiadom alvállalkozónak, aki az én dolgozómat bízza meg megbízási szerződéssel, hogy végezze el ezt a munkát. A dolgozó ugyanott van és ugyanazt csinálja, mint napi 8 órában nálam a főállásában, de a másik munkáltató fizeti neki. Én meg kifizetem az alvállalkozónak azt a pénzt, amit ő odaad a közös dolgozónknak bérként. Ebben az esetben túlórát kell-e fizetni valamelyik munkáltatónak? És legális-e ez???
3. A foglalkoztatás eltérhet-e a 48 órától, lehet-e 48 v. 60 óra? És ekkor kell-e túlórát fizetni?
4. Mikor kötelező adni a dolgozónak műszakpótlékot? Csak akkor, ha a munkaidő több mint 2 órával meghaladja a 14:00-át?
5. Ha a munkarend olyan, hogy délelőtt 10-kor vagy 12-kor kezdődik a munka (minden nap és mindenkinek!)és tart este 10-ig, akkor is jár a műszakpótlék? (nincs kétműszakos munkarend!)
6.Egy dolgozó egy hónapban hány órát dolgozhat legálisan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!