Zárt szelep állásban kell mérni a szelephézagot ,mindenképp kell a hézag, másként ha meg melegszik nyitva marad a szelep és leáll a gép ! Nem volt be szorulva a szelep ,vagy nem esett le a szelep ék ?
Hát csak hirtelen a briksz motorét találtam meg ,de gondolom ennek is hasonló lehet szívó szelep hézag 0,12-017 a kipufogóé meg 0,22-0,27 . Valamiért beszakadt a szelep ,de ha a vezérlést is szereltétek akkor abban is lehetett hiba . A vezérlést ha szerelni kell az vagy gyárilag össze van pontozva ,de ha nincs mindenképp össze kell pontozni másként ilyen hibát okoz ,most oszt hogyan tovább ? Ha nagy a kár benne lehet érdemesebb venni egy másik motort a helyére ,pl möller !
Na összeraktam olaj bele ,benzin bele-rántás 3-4,Beindul 2.3 másodpercre ,felpörög kis recsegés aztán katt és megállt.A főtengely mozgatható de nem jár körbe.
Na ,mi lehet ez.Levettem a szelepfedelet ,kiderült a szívószelep tányér lerepült a helyéről a himbafejet körülvette a rúgó.A szelep meg sehol, lehet beesett a hengerbe.
Levettem a hengerfejet és valóban benne volt a hengerben és emiatt a dugó nem tudott felfelé haladni.
A szelephűvelynek is odasózott ,mert a szelepszár ki sem látszott .A himbarúd hajlott meg kissé ,egyéb kár nem esett.
Vajon mi történhetett?Van-e tipped?
Ha dugó alsó vagy felső holtponton van akkor ugye a szelepek zárva vannak.Ekkor a himbafej és a szelepszár teteje között kell-e játéknak lenni-e?
Ha igen akkor ez mennyi kell legyen?
Okozhatta-e a problémát szelepvezérlési hiba?Mondjuk öt évvel ezelőtt nem jól illesztettük a fogaskerekeket!
Eddig oké ! Le kell venni a hengerfejet kiszedni a szelepeket ,de előtte meg kell mérni mennyi a szelep hézag itt csak 1-2 tizedet kell le köszörülni a szelep végéből !
Köszi a segítséget !Sajna a motort 5 éve szedtük szét ,félig össze is lett rakva akkor .Később vettem észre,hogy a berántókosár elszabadult és ledarálta a ventillátor lapátjait.Rendeltem azt is,ám nem jót küldtek-mire a jó idekerült -más feladatok jöttek prioritásba.Aztán jött egy komoly betegség és húzódott -halódott az összerakás.
Összegezném azt amire emlékszem és amit leírtatok.
A szelepszárak végét böködi egy-egy kitüremkedés valamilyen tengelyen.A szelepek a tengely állásának megfelelően vannak nyitva ill. zárva.
Na ez egy jó kérdés ,még nem kellett a honda klónon állitani ilyet ,de a brikszen úgy van ,hogy ki kell venni a szelepet és le kell a megfelelő méretre köszörülni a szelep végéből ,az ugyan is mindig fogy ahogyan verődik befelé a szelep ülésbe ! A kivétel előtt meg kell mérni rajta a szelephézagot hézagmérővel ,és a gép könyvnek megfelelő értékre kell rövidíteni a szelep végét ! Gondolom ha le veszed a szelep deknit a GX 110 -nek akkor meglátod hogy van-e állító mechanika vagy nincs ,ha nincs akkor a leírt eljárást kell követni !
na ma szétszedtem a masinát kicsit és megnéztem az alsó kuplung csapágyát de passzos semmi lötyögés, aztán megnéztem a felső kuplungtányért és csak véletlen vettem észre hogy ami odafogja csavar középen azt kézzel birom csavargatni és az alátét meg az alatta levő gumigyűrű is elég furán áll. becsavartam de elég sokat kellet csavarni és összeraktam, persze elötte száraz rongyal szépen megtörölgettem a ferodolt meg az alsó tányért is. beindítom behuzom a futón a féket és finoman a kuplungot húztam hogy nem csikorog-e... bakker ugy elkapta kapart a kerék mintha megtáltosodott volna :D ezután csak simán futó nélkűl tettem egy kört mintha megsétáltatnám kis visszatarással és ugynéz ki hogy nincs hang de majd ez terhelésnél elválik. mindenesetre a kuplung úgy fog mint a veszedelem és még kicsit visszáb is vettem lazábbra mert kegyetlen vele igy elindulni :D Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
4. képen látszik milyen volt lazulva és az 5.-en meghúzva....
Sziasztok.. KF850 extra mitgondoltok saraboloval megbirkozik egy több éve szántatlan vakondtúrással meg hangyabollyal teli szőlővel? Természetesen kaszálás után van . Ugyanugy szeretném az amugy kaszáló kertet melyet a vaddisznók alaposan felturtak kissé kiegyenesitteni , dobkaszával kaszálhatóvá tenni..
Léghűtéses 4T fűnyíró motor melegedés mérséklésre rendszeresen használok +E85-t a benzinhez keverve, nem kell sok, 1L benzinhez + 1-2dl-t, 2T motornál ez az üzemanyag mix 1/3 1/2 +E85 is lehet. A benzinbe lévő minimális vizet a +E85 homogén oldatba viszi magával, nincs többé tank rozsdásodás, víz miatti karburátor dugulás.
Motor belső hűtésre még használható pl. a vízzel benedvesített majd kicsavart légszűrő szivacs is.
Valóban jók az orosz videók, pl. az eke beállítása és annak használata rota kistraktorral, sok helyen nem használnak pl. csoroszlyát, van viszont körmös vas kerék és az eke is állítható, s vígan viszi a gép.
köszi a válaszokat és a segítséget. Tegnap elmentem préselt kartonért kb 200 kg-ot hoztam 3km volt az út és hát szegényke eléggé melegedett még délután 4kor szóval inkább nem mentem még egy kanyarért el. ja és földút ami dimbes dombos volt :D de jól birta van benne kakaó rendesen. Holnap szétszedem az egyik kereket és megnézem mit lehet vele csinálni hátha tudnám kicsit stabilizálni. mostanában egyre több orosz videót nézek és hát le a kalappal előttük mert nagyon találékony népség :D de addig is egy kis utánfutó teszt, én b etegre nevettem magam rajta :D
Szétszeded a felnit és kalapáccsal visszakalapálod gyári helyzetbe.
Leírni nem tudom máshogy, de ha majd a felni egyik felét ráfekteted egy sima felületre, látni fogod, hogy a közepe néhány milliméterrel feljebb van, kinyúlt a lemez. A közepét kell ütni, amíg visszaáll eredeti helyzetbe.
Sokan azt hiszik, hogy a műanyag gyűrűk koptak el, ezért lóg (én is így jártam !!! :) ), de nem. Egyszerűen vékony anyagból van a felni és a terheléstől "kinyúlt".
A motornak nem okozhat gondot(hűtőborda tiszta és megfelelő olaj) ráadásul szállításkor jó úton nincs is leterhelve hajtóműnél sem lehet gond, bár szerintem az érzékenyebb könnyebben túlmelegszik. Én bizony ilyen melegben is dragonnal rotáltam(reggel szénáztam és így jött ki) igaz utánna olajat cseréltem a hajtóműben(a hykomolnak nem tetszett túlmelegedett)
Hülye kérdés megint :D De nagy melegbe mint most délután szoktátok használni trakiként? Elkellene hoznom pár cuccos de nem tudom hogy ez nagy forróság ártana e most neki....
és ez a csapágy hol van? az alsó kuplungharangban vagy alatta? Mert ami a harang alatt van az a csigatengelyé nekem a tengely végén van egy bordázott rész ügye amin a kuplungharang járkál és kb eddig tiszta mert ami a motorblokk alatt van még cssak nem is láttam hogy nézhet ki :D
"A csőtengelyen a furatot gyorsan kiveri kell rá egy +cső kívülre, esetleg két anya felhegesztése a furatra." itt arra gondolsz hogy a lehajtás tengelyére ráhúzom a keréknek a csövét és azon van egy kis lyuk és azt tágítja a csapszeg?
"Én jobb szeretem a hagyományost a csapágy-villa csak a kiemelés pillanatában működik, a fordítottnál viszont összekapcsolt állapotban folyamatosan megy a csapágy." milyen csapágy megy, mi megy folyamatosan? ezt nem tudom elképzeni mi lehet :D
Sajnos a kerék-kerekek gyengék(a régi robix jobb volt), a műanyag hézagoló-persely-távtartó ki minek nevezi cserélhető bronzra(esztergályos) csapágy felesleges mivel ott csak szabadonfutáskor(mikor kattog vagy simán elforog a kerék) van forgás. A kerék tengelyen egy sima lemezből készített tárcsa van ami a két részből álló "felni" között van, mivel a tárcsa lazán van ha ez nagy akkor akkor kóvályoghat.A csőtengelyen a furatot gyorsan kiveri kell rá egy +cső kívülre, esetleg két anya felhegesztése a furatra. A lehajtás 25mm sajnos a kerék csőtengely 26mm legalábbis amikkel én találkoztam. Én jobb szeretem a hagyományost a csapágy-villa csak a kiemelés pillanatában működik, a fordítottnál viszont összekapcsolt állapotban folyamatosan megy a csapágy.
az fasza! hát nekem mondta volna azt hogy adjak neki 30 rugót előre biztos mondtam volna neki majd ha addig te is kölcsönadod a kis feleséged..... :D Tuti zsebre dolgozik a kis majom....
azt nézegettem én is hogy valahogy a felni két oldalára beférne valami tűgörgő vagy csapágy. mert jelenleg nekem 2 darab műanyag szál van behajlítva és hát az nem egy tartós dolog :D
Amúgy én személy szerint nagyot csalódtam a szentkirályi tiller gyár termékeiben. Szerintem mostanában CSAK SELEJTET GYÁRTANAK! Pl.: Az év elején vettem egy Dragon 65- kapát és már újkorában selejtes volt a hajtása. Saját szerencsétlenségemre 3 nap után kezdtem el használni, így nem cserélik csak szarakodnak vele és mókolják! A környékbeli szervizhálózat pedig kritikán a aluli....PL: az egyik Debreceni szerződött garanciális partner azt mondta hogy utaljak el neki előre 30000 (azaz harmincezer) forintot mert addig fel sem veszi a garanciális hibáról a megrendelést.... Aztán ha kiderül hogy mégis garanciális jellegű a hiba akkor lehet hogy majd visszaadják!
Az enyém is pont ilyen. Én szétszedtem és szörnyűlködtem is hogy egy ilyen silány sz@rért hogy kérhetnek ennyi pénzt. Ja, és gyárilag nincs benne csapágy.
És az jó ha fordított? :) öcsém csinált babettán olyat hogy a ferodolos részbe ferdén csiszolt bele kis barázdákat hogy ne csússzon és arra gondoltam hogy én is raknék bele egy 5-6 darab ilyen pici barázdát persze nem olyan méllyen hanem csak éppen egy fél mm-nyit.
A másik kérdésem az lenne hogy a járókerekek amit vettem elég silány minöségűek. a gumi 2 hónap után berepedt pedig nem is használtam és most néztem hogy az egyik mintha kicsit 8-as lenne benne, utána néztem hogy eléggé lötyög a kerék a saját tengelyén mintha nem is lenne benne csapágy. oldalra és a tengelyen is be-ki jár. van erre valami egyszerű megoldás hogy ne lötyögjön vagy minden kerék ilyen? Haverom azt mondjam küldjem vissza mert igen csak szart adtak el nekem :S
Szentkirályi kf sorozat normál kuplung alaphelyzet összekapcsolt, rugó szorítja össze a két felet, villa rugó ellenében bont-emel ki emiatt kötelező a vészleállító hozzá. A tiéd fordított tehát fk sorozat, (alaphelyzetben bontott a fotórol nekem az látszik)
nem rezonál be semmi az tuti. Igazgattam a motort a hajtáshoz mégpedig úgy hogy a piros nagy gyűrűt lelazítottam kuplungot behúztam de igy is van némi holtjátéka jobra balra a blokknak majd a kettő közti állapotra igazítottam de semmi, ugynaz a hang... szerintem a kuplung nem lötyög se a tengely amin fut.
Nekem a hajtásom az olyan hogy alulról egy villa tolja felfele a kuplungot ami beleér a motoron levő ferodolos tányérba. gondolom nem ilyen a fordított kuplung...
fordulatszabályzóként a regulátorra gondolsz ami egy karocska és az mozog nyit valamit ha csökkenne a fordulat és igy megtartja a mindig a fordulatot... na most az nem mozog ment közben már néztem.
Na és most az én verzióm jön: Ma ahogy elindultam egyből adta a hangot és még csak meleg sem volt a gép. visszafele kis teherrel jöttem és azt vettem észre hogy minél jobban behúzom a kuplung karját annál jobban erősödik a hang kb félutig húztam be és ott csak éppen hogy hallani lehet szinte halkan csak. aztán tovább húztam és erősödött majd teljesen behúztam és már eléggé halható volt. aztán jutott eszembe hogy 1 hónapja szorosabbra vettem monván hogy ne csússzon majd és szerintem túlságosan is szorosra vettem mert ahogy behúzom teljesen a kart úgy a bofden végén levő kis rugó is elkezdett nyúlni kicsit pedig jó erős rugó...
most beállítottam úgy hogy a rugó ne nyúljon és vagy fél centit visszacasvartam az ott levő csavaron igy amikor behúzom a kart nem lifeg a kuplung kar a blokknál de nem is olyan feszes hogy a rugó nyuljon szóval lehet én csesztem el hogy az elején túlhúztam és amiatt volt a hang szerintem .
Holnap megnézem hogyha megpakolom a futót hogy indul nem e fog csikorogni a kuplung illetve elmulik-e a hang. Remélem nem tettem tönkre a kuplungot :S
Köszi a sok segitséget és ha valakinek van jó tanácsa nyugodtan ossza meg mire érdemes még figyelnem...
Szia!Én a motor fordulat szabályzóra gondolnék!Mivel nagy terhet viszel,ezért a szabályzó rá-rá segít a motornak.Szerintem ezért van ez a hullámzó hang!Ugye alapjáraton nincs terhelve,ezért normálisan megy.Én most szedtem szét nem rég a kisebbik kapálógép (KF-04) hajtó művét.Ha bronz tengely csatlakozásnál lenne elkopva,el sem tudnál indulni vele!Na már most ha csapágyak nagyon kopottak,kottyanása lenne a tengelynek,akkor is nehezen indulna el!Ha nem lenne benne olaj,akkor meg csikorogna!Még azt kenne megnézni,hogy szabályzó rudazat vagy a rugó nem-e törött,hiányos!Talán tudtam segíteni.István
Még esetleg arra tudok gondolni, hogy valamelyik műanyag burkolat, vagy valami a motor környékén rezonál Nem megfelelő rögzítettség miatt, de erre kevés esélyt látok.
Csak egy kérdés: a géped az szentkirályi fk sorozat, esetleg midi? az fk fordított kuplung annál sajnálatos módon összekapcsolás esetén állandóan megy a nyomcsapágy.Villa csapágy környékén keresgélj esetleg a motorrögzítés nem volt megfelelő és elment a központosítás. Csigahajtásnak legalább 4-500üó ki kell bírni.
a hangot csak akkor adja hogyha a kuplung be van húzva és megyek vele közben. ha állok és üresben pörög és nincs behúzva a kuplung akkor nincs hang... ez az egész akkor kezdődött mikor meglett a futó és elvittem az első fuvart ami 10 db nagyméretű cserép volt ami kb max 150 kg lehetett. szóval még agyon terhelve sem volt. igazság szerint nem vettem észre hogy csúszna vagy gyengébb lenne.
Egyszer volt hogy behúzva maradt a kézifék de azt rögtön jelezte a kuplung egy kis csikorgással és kapcsoltam hogy ne húzzam neki,,,,
A hülye kerék is amit vettem az egyiknek a tengelye már ki van szopósodva és kicsit lifeg oldalra pedig alig ment 10km se szerintem...
10 fokig nem kéne gondnak lenni de alapjáraton is adja hangot vagyis úgy hogy a kuplung be van húzba (legalábbis nekem régi KF-04 kuplung ezzel arra gondoltam hogy nincs összekapcsolva a hajtóművel ) ? Régebben írtam neked hogy a vonófej szerintem fordítva van azért áll így a gép fordítsd meg próbáld meg hogy akkor hogy áll, nekem is kicsit előre van dőlve kocsizáskor eddig nem jelentett problémát de próba szerencse :)
Ez így ahogy van ÉLETVESZÉLY az a 2 vas szerintem szinte semmit nem ér törni fog az biztos vagy hajolni a vonószemnek a csuklóján se sokat ér az a hegesztés szerintem .
Hello!Ez gyárilag ilyen,nincs rajta gumi.Sokszor jó dolog,én kapálásnál a sor végén kerítésnél szoktam használni,esetleg futózásnál néha.Attól tartok,hogy a fém kerék kikezdi a nagy szíjtárcsa belsejét,és azután enni fogja a szíjat,de lehet,hogy ez csak én alaptalan félelmem.Üdv
Mivel szabályosan ismétlődik, szerintem kezd kopni a bronzkerék, és amíg az olaj nem melegedett fel rendesen, addig nem hallatszik, mert a hideg olaj ugye sűrűbb, jobban tömíti a kopás barázdáit. Van néhány típus, amiben leghamarabb a bronzkerék adja be a kulcsot.
Igen Láncos. értem figyelek rá. észrevettem hogy fém a fémmel érintkezik a hátramenetnél. de szerintem ezt kihagyom. feleslegesnek tartom. vagy gyárilag volt rajta gumi?
Hello!A kapatengely hajtása láncos,ennek van egy zárt hajtásháza.Felülről van egy fedele,két csavar tartja.Ebben legyen olaj,ami keni a láncot és alul a csapágyakat.Motorban olajat figyelni,ha a szíjjakkal baj van,azt jelezni fogja a masina...Szerintem a hátramenet elég fapados megoldás,én csak ritkán használom,bár lehet csak nekem nem tetszik.Egyébként méretéhez képest elég kezes gép,szoktam használni oldalanként egy-egy kapával is,és így is elég jól irányítható keskeny sorok között is.Üdv
bevolt szorulva a karburátoron egy csavar ami a muanyag továbbitó volt. és a pillangó szelepet nyitotta, tehát minden tartomámyban azonos fordulattal ment.
Hello!Nekem is van ilyen gépem,az briggs motorral van szerelve,és változik a fordulat a gázszabályzó állításával.Szerelték ezeket a gépeket más motorral is,azokat nem ismerem.Üdv
Ezt neked kell eldönteni,ha továbbra is nagyon sokat használod igen. Az élettartama a szakemberek szerint legalább 2x ,de szerintem a lényeg a felújíthatóság, nem a "használat után eldobandó" kategória.(A gx gxv acélperselyes, golyóscsapágyazott főtengely)
Vettem egy szevafém RK05B tupusus kapát, van benne hátra menet is, könnyen indul. de ami a jobb oldalon a kezelőnél van nyúl és teknős, nem reagál semmit csak leállitani lehet vele, mikor beindul fordulaton megy, vagy ez ilyen?
Köszönöm a válaszokat, holnap töltök képet, olajcserét csináltam,
A teljesített órák számát az utóbbi négy évben rendszeresen felírtam és 50 óránként vagy tavaszi kezdéskor cseréltem olajat.Levegő szűrőt és gyertyát minden tavasszal újat vettem.
Évekkel ezelőtt beszéltem egy Transaggregátos szakival aki több mint 2000 üzemóráról beszélt és ez akkor még nem volt a vége.
Én a kihajtó tengelyre vaskereket szereltem és kultivátort valamint töltögetőekét vontattam vele.Egy hektáron vetéssel együtt 3-4 alkalommal mentem végig ez hektáronként 42-56km.A megművelt terület 2-3 ha között mozgott éves öszzehasonlításban.
Az a 800-1000üó reális egy gcv-től , az 60-80% terhelésen 800-1000l benzin. Természetesen ettől általában jelentősen többet bírnak,az én legrégebbi gcv-m is hasonló üó-s lehet de még tökéletes.(dragon 5,5)
800 órát birt csak? Akkor nem cseréltél rendesen olajat, vagy légszűrő hiány volt, mert sokkal többet kellene birnia. Nekem van egy 20 éves példányom de egy csepp olajat sem eszik. Pedig minden szomszédom hajtja rendesen, heti rendszerességgel kínozzuk.
A "kuncsaftnak"(ismerős) csak arra volt pénze.Emlékem szerint alapkivitel 22,2x80mm mindkettőnél. de biztos lesz itt aki pontosan tudja, vagy google a barátod.
Ez a GCV 160 8 szezont ment kb. 800 üzemórával.Még megy ,de rengeteg olajat eszik,gyakran kell gyertyát cserélni, alig van teljesítmény.
A motor Robi 156 H erőforrásaként üzemel.A hajtóművet már többször szétkaptam ,csigatengely csapágyakat kellett cserélnem.A hajtómű bronz fogaskerekének elkopásától tartottam leginkább,de még tartja magát.Hozzá kell tennem extrém igénybevételnek volt kitéve.
Kuplungharangból van tartalék ,-a kopóréteg pótlása megoldott .Kapcsoló tányérból két új is van , a gyári most lett lecserélve.
Összességében a hajtóművel meg vagyok elégedve.
A meglévő GCV-ben gyűrűsort cserélek ,fűnyíró meghajtására még biztosan jó lesz.
Erre a Robira meg kellene egy új motor.
A GCV 160 ára most : 64262 Ft;
GXV 160 ára most :108077 Ft.
A két motor között jelentős árkülönbség van .Megvenném az iparit, ha jóval több ideig szolgál mint elődje.
Te miért fordítva cseréltél ?
Honnan lehet tudni azt ,hogy milyen tengelyvéggel van szerelve az adott motor ?
Nektek nem szokott berezonálni a gép a pótkocsi és ahogy ültök rajta akkor ti magatok is? Én azt vettem észre hogy iszonyatosan rezonál és ahogy ülök rajta szinte már kellemetlen elkezd fájni a fejem tőle... ahogy a szarvkormányt kicsit felfele eröltetem akkor abbamarad. Gondolom biztos a csatlakozásnál lehet a gond, Raktam 2db gumikarikást hátha jobb lesz de minimálisan jobb csak. sőt lecseréltem aa 16-os menetsszárat is és esztergályos csináét nekem egy 16-os csapszeget aminek menetes a vége és sasszeg is belemegy..
Vedd le a karburátort és fúvasd ki sűritett levegővel ,valami el van koszolódva benne ,magyarán dugúlása van . Ha 98 benzint használsz ilyen hiba nem lesz vele !
Helló Luximen!Tegyél a tartály és a karburátor közé egy benzin szűrőt!Hiába van a tartályban gyári "szűrő",nem biztos hogy megszűri a benzint rendesen. Ha gyújtással lenne problémád, akkor csattogna rendesen,berántásnál viszont vissza rántaná a kezedet.Mivel nem kap rendesen üzemanyagot, azért jár szakaszosan.Ja és cseréld ki a csővet átlátszóra!Talán tudtam segíteni!
Újdonsült Honda F600Y tulajdonos vagyok. A gép kisebb javításra, felújításra szorul, ehhez kérnék némi segítséget a nálam tapasztaltabb tagoktól: első lépésként egy gépkönyvre lenne szükségem, ha valaki tud ebben segíteni.
Tudom hogy fordítva van rajta de sajnos ahogy kifúrtam a lyukat a csatlakozon és átakartam fordítani úgy már nem stimmelt a luk helye és nem ment volna át a két csavar.... max ugy tudom megoldani hogy lecsiszolok a két lemezből ahol van a két csavar de akkor már nem lesz passzentos a cucc. Jelenleg pont vízszintes a gép nem dől előre a blokk és gondolom így nem lehet baja...
Ma szereztem 16-os menetes szárat a futó és a csatlakozó közé de valahogy nem az igazi, lehet jobban járok ha csináltatok egy ehhez való éket vagy csavart?
Tipikus MTD betegség. Sajnos ennél a típusnál gyakori. A baj akkor szokott előjönni (és feltételezem hogy nálad is ez volt), ha úgy tetted félre néhány hétre a motort, hogy nem ürítetted ki teljesen a tankot és az üzemanyag "betaknyosodott". Mikor én is hasonlókat tapasztaltam először megijedtem, aztán kicsit utána néztem, és bevallom a gyár által küldött leírásban benne van, hogy ezt hogyan lehet megelőzni. Ne aggódj, járasd ki a piszkot( leüllepedett maradványt) a motorból, jó nagyokat fog köpködni és durrogni, de nálam más maradandó kárt nem okozott.
Ide vonatkozó rész a kapával küldött gyári dokumentációból:
...Tárolás Ha a motort 30 napnál hosszabb ideig tárolják, ügyeljenek arra, hogy ne maradjon üzemanyag a tankban, hogy az üzemanyag-ellátó berendezésben, különösen pedig a karburátor fontos részeiben ne alakuljanak ki égéstermékek. 30–90 napos tárolás esetén adjon stabilizátort az üzemanyaghoz. Járassák a motort, amíg ki nem ürül az üzemanyagtartály és a motor le nem áll. Cseréljék ki az olajat. Vegyék ki a gyújtógyertyát, és töltsenek kb. 15 ml motorolajat a hengerbe. Szereljék vissza a gyújtógyertyát, és húzzák meg lassan az indítózsinórt, ami lehetővé teszi az olaj eloszlatását. ...
Mindig azt hittem, hogy a victoria a világ leghitványabb gumija.
1980 januárban 5 új victoria radial volt a trabantomon, ebből 1 hónapon belül szálszakadásosak lettek a két első keréken levők. Hátul és a pótkeréken bírta.
Hódgép gyártmányú tehát gyári az utánfutó. Én csak lecsiszoltam és újrafestettem és kicseréltem minden csavart rajta. csapágyak még a gyáriak mert semmi bajuk sincs kerekek szintén egykét repedés van rajta de szerintem ha 35 évet kibirt akkor még 10 az semmi neki :).
Érdekességképpen írom nektek hogy amit vettem kistraktor gumit az felfújtam állt kb 2 hónapot és magától megrepedt néhol... ekég silány minőségű ahhoz képest hogy 10 métert alig mentem vele...
Ami meg a z utánfutón van victoria gumi az 35 éves és állítom többet bir ki majd mint a mostaniak...
Nem rég volt téma itt hogy a hajtómű betúr , rá leltem a megoldásra ha mód van rá a kapa átmérőt meg kell 2-5 cm-rel növelni és a hiba megszűnik ,és jó hatással van a négyüteműek lassúságára is ,a nagyobb átmérő nagyobb kerületi sebességet eredményez ,vagyis gyorsul a kapafordulat ! A kapa átmérőt úgy lehet növelni, hogy a négyzet alakú kapa tartót nagyobbra kell cserélni ,ha kell a kapákat is újra fel lehet fúrni ,nem kemények !
Sziasztok nekem volna egy motorikusan nagyon jó rex maxi gépem eladó
hibái a következők.
egyik lampa hiányzik,egy új festés ráférne.pöcre indul igaz a berántója valahova elkoszálódott de a kötél megvan.ráhajtva a csigára első rántásra indul.ki mit ajánl érte.?
a csupatka@gmail.com emailra várom az ajánlatokat.
Köszönöm a válaszokat! A családban van egy kb. 15 éves Szentkirályi gép, és szeretnék adaptereket venni hozzá. Nem tudom az mennyiben fog majd akadályozni hogy nincs hátramenet a gépen?
Ha a gyujtótekercs gyenge sokszor a hengerben a kompresszió alatt nem adja le a szikrát. Ilyenkor segít ha a gyertya szikrahézagját összébb ütjük. Gyárilag 0,6 mm a szikrahézag, össze lehet kocogtatni akár 0,1-0,2 mm-re is.
Ha torokba beöntök benzint akkor egyáltalán nem csinál semmit, gyertya új, forgattyúsházat elméletileg amikor szimeringet cseréltem akkor jól letömítettem kompresszió meg 7 bar körül mozog , akkor már csak a gyújtótekercs marad mert az elektronikát már cserélgettem csak azt az egyet nem ! :) Köszönöm a segítséget megpróbálom minél hamarabb kicserélni !
Próbálj meg a légtorokba önteni 2-3 ml benzint és úgy indítani. Ha így röffen akkor a karburátor hibás. Ha így sem indul akkor valami más baj van (tömítetlen forgattyúsház, kopott henger-dugattyú, rossz gyertya, gyenge gyujtás)
Tudna nekem segíteni abba hogy van egy pannonia p 125 kapálógépem minden szimering. gyűrűk ki lettek cserélve karbi tiszta fúvókákat már próbáltam cserélgetni de semmi, csak pöfen párat van amikor jár 3-4 másodpercig és utána már semmi, kipufogó is tiszta ! Tudna nekem valaki esetleg segíteni ? Előre is köszönöm !
Nekem is van ,és egy rúgásra beugrik ! És jó kondis gép vascsőből van a nyele ! Csak a paraszt bírja ! És nem válogat mindent lekaszál ,csak szalonna kell hozzá ,és némi sör !(:::!!!!!!
Szerintem ez a dupla kerék szántásnál csak optikai tuning.
Mivel a dupla kerék szélesebb mint ami barázdát nyit az eke, a barázdában a külső kerék a felszántott földön fog futni, a belső kerék meg a levegőben forog mellette. A másik oldalon mivel a barázda felé dől a gép a belső kerék fog a földön futni, a külső kerék a levegőben lesz.
Nézegettem már én is hogy hosszabb kapákkal nem túrná úgy a földet középen a csigahajtás csak a kuplung nem biztos hogy bírná. Ezekkel a késekkel is meg lehetne csinálni, a felfogató lemezt körbe megtoldani és kijjebb új lyukakat fúrni rá. A sárvédő lemez sem férne el és nagyobb átmérővel lehet hogy jobban dobálná felfele a földet.
Még a '60-as években történt mikor nálunk ismeretlen volt még a kapálógép, Karcsi bácsi az esztergályos szomszédunk Pesten a BNV-n látott egy kapálógépet. Lefényképezte, hazajött és megcsinálta egy 125-ös Csepel motorral. Az áttételt olyan gyorsra csinálta, hogy 2 méter magasra feldobálta a földet és a port. Csak néztük mit csinál ez az őrült, mire felkapálta a kertet fekete volt mint a néger. Ő meg dícsérte hogy milyen jó vele kapálni, való igaz hogy jól haladt, 2-3 óra alatt felkapálta a kertjüket.
40 cm elég bátor dolog, felezővel lehet hogy elbírná a gép de félnék hogy elgörbül a csoroszlyatartó vagy még rosszabb ha letörik a hajtóműről a felfogató rész.
A kérdésem a következő lenne, mi a véleményetek róla:
van egy Szent-királyi Extra 850-es kapálógépen dupla kerékkel, felezővel. Szeretnék csinálni egy lazítókést, amivel a talajt 40 cm mélyen fel tudnám lazítani.
Szerintem az hogy menet közben áll le, lehet,hogy a főfúvóka felkap valami piszkot, vagygyujtás zárlat. Gyertyát én azt teszek bele ami éppen van. Én a kapában gyakran cserélem, mert keveset kapálok vele egyszerre és ha nem melegszik fel a motor, nem ég ki a gyertya hanem be kokszolódik. Egy pár darab össze gyűl és kiégetem.
A gyár szerint ezekkel a gyertyákkal jó: KLG F 75, PAL SUPER N7, CHAMPION L 86.
Nem az ásást kell kiváltani, hanem a felső talajrétegek fellazítani pár centi mélyen. Eddig csak földig borotváltam (szegélynyíróval a talajt) a szőlő alatt a talajt, de inkább fellazítanám a felső 5-6 cm-t, és kikapkodnám a gyomot gyökerestűl. A villanyos damilosra is azt mondták fos de bizony nekem hobbykertésznek tökéletes évi 20-30 alkalomra, pedig csak 400W-os.
Nekem több mint 25 éve van elektromos kapám, a Szevafém gyártotta RK02 gép 2000 felvett Watt/ 1500W teljesítményű villanymotorral, az áramfelvétele 9,8A. Ásás helyett 4 kapataggal 60 cm szélességben 20-25 cm mélyen tudok vele kapálni agyagtalajban, ha megbillegtetem lemegy 30 centire is. A Robi 151-nél gyengébb, de a Robi 55-nél sokkal erősebb. Csendes, akár vasárnap délután is nekiállhatok vele kapálni a környezetem zavarása nélkül, és ezt még apósom is tudta használni aki egy műszaki analfabéta volt. Néha látom hogy hirdetnek ilyet használtan a Jófogáson vagy a Vaterán.
Jó napot. Jofi 47-megint téged kérdeznélek Robi 155 kapcsolatba. Az mitől lehetséges hogy dolgozik a gép rendesen aztán egyszer csak fogja magát és leáll.Aztán kínkeservesen indul be ha beindul egyáltalán Benzin van benne. Milyen gyertyákkal mennek a te Robi gépeid. Már azt is próbáltam Championt ,Boscht Isolátort és nem az igazi.
Hobby jellegű használathoz keresek elektromos rota kapát. Tudtok olyat mondani, amivel jó a tapasztalat és jó szívvel ajánlanátok, ha már elektromost akarok mindenképp.... (Szar az elektromos ne vegyél dumát ismerem, ne fáradj vele!) Köszi!
Sziasztok!Ismét kérdéssel fordulok a tapasztaltokhoz, hogy az új robin cserélni akarok olajat(motor, hajtómű), és legegyszerűbbnek találom hogy az oldalára fordítom és úgy folyik ki. ha így csinálom akkor lesz vmi mellékhatás az oldalra fordítástól?
Helló Lacibácsi! 1. El vágja a barázda falat,így szép egyenes a szántás. 2. Könnyebb húzni az ekét a gépnek. 3. Mivel kör alakú,ezért nem fogja vissza a gépet. Talán röviden ennyi.
Elvileg a függőleges barázdafalat vágná el, de Pistinél ez szögbe fut, itt csak a nyitóbarázdánál áll függőlegesen. Ha már elkészítette, a kormánylemez éle elé függőlegesen rögzíteném a csoroszlyát.
A sebességfelezők kf-komroll az ékszíjas kivitel több változatban vannak kis és nagy kuplung , duplabilincses kivehető és "fixen"beépített dupla ékszíjtárcsás, ez utóbbit látom Dutrás gépén(felső közdarab)ennél csak az ékszíjat kell áttenni a tárcsán normál-felezés.
A Komroll kft által gyártott és forgalmazott KF-04 sebességfelezőről van valakinek gyakorlati tapasztalata? Mert kb 10000 forinttal olcsóbb mint máshol.... Én meg venni szeretnék, de nem akarok befürödni vele.
"Bejáratás" inkább kiméletes használat, amit viszonylag könnyedén visz, a nagy meleggel vigyázz ha lehet reggel neked is jobb,szakaszos üzem közte engedd visszahülni,néhány üzemóra(tank) 4-5 aztán had szóljon.Természetesen kb ekkor az első olajcsere alul felül.
Sziasztok! a multkor valakineg igértem hogy megkérdezek robi kereket! az egyik haveromnak van egypár, még nem voltak gépre felrakva. 400x8 a mérete, racsnisak. irányár 20000ft. ha szükséges, képet is tudok felrakni.
Köszönöm, valószínű ez van. Tegnap elvittem a szerelőhöz, azt mondta, csak ultrahangos tisztítóval lehet a lerakódott gyantát kiszedni a kis furatokból. Azt gondoltam, létezik valami anyag, amibe beáztatva fel lehet ezeket oldani, azért kérdeztem. Sajnos lehet egy hét mire kélsz lesz, hegyekben álltak nála a fűrészek, kapagépek, szivattyúk. Lehet kisgép szerelőnek kellett volna tanulnom, nem repülőmérnöknek :-)
Segítségre lenne szükségem Tőletek. Vettem egy RK 02, Briggs Quantum XM 40 motorral szerelt gépet. Keveset ment, bontatlan, hiánytalan, de sok éve nem volt beindítva. A szokásos takarítás, olajcsere, karburátor szétszedés. A karburátorban olyan ragacsos barna trutyi volt, amit csak a Berner spray oldott fel, az úszóház se mozgott. Összes fúvóka kitakarítva, kompresszorral kifúvatva. Gyertya jó, másikkal is próbálva szép szikra van.
Ennek ellenére nem indul. A fúvókát össze- vissza csavargattam, de egyszerűen úgy tűnik, nem kap benzint. Ha fecskendővel nyomok a hengerbe benzint, indul, de ahogy kifogy le is áll. Mit nézzek még meg, mit csináljak szerintetek? Azt, hogy gyújtsam fel, ne javasoljátok, mert tegnap már majdnem ezt csináltam :-)
Tudom, én csak a példa kedvéért írtam az én modolt gépem, írhattam volna terrat is az is hasonló kategória. Most vitatkozhatnék is mivel eredeti r250t van 10,5le és 11,5le briggs mocival.
Csak az én véleményem, akármilyen növényi anyagot nem lehet keverni, pl. a gyümölcsfa ágaknak a bomlási ideje hoszabb mint a lágyszárú növényeké. Az ágaknak csinálj külön, vagy pl. lehet használni takarásra, én a paradicsom sora közt ilyennel takarom le, mert itt kötött talaj van és ha megázik igen csak sáros és hogy akkor is tudjak paradicsomot szedni ezt használom járdának.
A komposztra kerül fű, kukorica szár, szalmás trágya, bármi ami nem keményszárú.
Szerintem a motor hajtómű elbírja, a hajtómű egyébként létezik nagyobb motorral is pl 2féle dizel motorral. Az én r250t gépem is csak gcv160 motorral szerelt a tiéd ugyanekkora teljesítményű ipari kivitel.
Tavasszal elkezdtem komposztot készíteni. Leaprítottam a gyümölcsfáról levágott ágakat, rakom bele a lenyírt füvet, falevelet és minden növényi anyagot. Előtte sokat olvastam a témában és azt szűrtem le, hogy a kompsztba csak növényi eredetű dolgok kerülhetnek, mert pl. a trágyától nem korhad, hanem rothad. Éppen most pedig azt olvastam, hogy kimondottan jót tesz a trágyának (és majd a fölnek is) a komposztálás. Úgyhogy a hozzászólásod hatására azt tervezem, hogy ősszel a meglévő komposztot a trágyával összekeverve kihordom a kertbe és majd csak jövő összel dolgozom be.
Te egyébként a komposztált trágyát úgy szántod be? milyen géppel?
Igen, valószínűleg a belerotálás is jó megoldás csak pont a rotálás káros hatásai miatt szerettem volna inkább szántani. Dehát szegény ember vízzel főz. Ha a gép nem alkalmas szántásra, akkor csak a rotálás marad.
Viszont az is csak érettebb trágyával működne. Legfeljebb egy év kimarad.
Ennyivel nagyobb kerekeket és 100 kg plusz súlyt nem hiszem, hogy elbírna a motor és a hajtómű. Ráadásul azt írod, még lehetne nagyobb is.
Az ekét hossz irányban tudom szintezni, de fordítani nem lehet. Nagyobb Bertolini gépekhez a képen látható tartó van, gondolkodok rajta, hogy kéne egy hasonlót csinálni.
A szántás még nekem is csak terv, egyelőre én is csak rotálok.
A trágyával nekem is meggyűlt a bajom, ha kiszórtam a földre nem birtam bekapálni mert a szalma ráakadt a késekre, ezután már nem volt éle, nem akart beleharapni a földbe csak elcsúszott a tetején és keverte a trágyát és egyre többet tekert fel. Azt tudtam csinálni, hogy először felrotáltam a földet, utána kiszórtam a trágyát és a laza földbe már be tudtam kapálni a géppel.
Én 4 éve művelem a kis veteményeskertemet (300 m2) rotációskapával. Ősszel minden évben alaposan megtrágyázom utána 6 kapával jó mélyen berotálom a földbe. Tavasszal mikor újra felrotálom már teljesen szétbomlott a trágya. Én nem is próbáltam szántani, mert az én gépem elég könnyű, ugyan a motorja bika erős. Eleinte komoly terveim voltam, hogy majd én is szántani fogok a gépemmel, de lemondtam róla, mert nem az igazi. Láttam videókat a youtube-n agzat géppel, könnyedén szántanak. De azon 5.00x12 nagy gumis kerék van és agyonig van súlyozva. Ilyen a Robi Rekord 250 T is, de ezeket arany árban adják. Ha van kedved próbálkozhatsz a szántással, de szerintem a trágyát pont olyan jól betudod dolgozni a földbe rotakapával is.
Első évbe amikor kezdtem a veteményest megművelni, akkor erre a kis területre temérdek sok trágyát hozattam. A kis rotakapával mégis ügyesen betudtam dolgozni a földbe.
Esetleg fontold meg a trágya komposztálását. Így majdnem virágföld minőségű anyagot kapsz amit gond nélkül be tudsz szántani. Legfeljebb egy év kimarad és mindig a tavalyi cucc kerül a földbe. A friss trágyával nem boldogultam én se de a komposztos dolog nagyon bevált.
Csatlakoznék az előttem szólókhoz !Én ezt a feladatot M-6 -al sem tudom sok alkalommal a kívánatos mínőségben elvégezni ,pedig az a gép 400 ! kg és 16".Néhány tanács:
-fordítsd meg a kerekeket,
-növeld meg a köröm méretet a kétszeresére,
-tégy az eke elé tarlószélvágót ,
- lásd el a munkaeszközt tarlókerékkel,
végül a legfontosabb.Először húzz egy barázdát aztán abba a csíkba tedd bele a trágyát.Aztán szántsd le!
Aztán még egy barázda , megint trágya és így tovább.
Szerintem jelentősen nagyobb kerék kell, nekem 5x12 kerék az kb55cm átmérő 200kg összsúly a gép, s még így is jobb lenne nagyobb de ez van. Gondolom az eke hossz és keresztirányú szintezése megoldott.
Szántással kapcsolatban szeretnék kérdezni, de előtte egy rövid "bemutatkozás": A házunk mögötti kertben kb. 400 m2 zöldséges kertet, 300 m2 szőlőt, a szölőhegyen 1200 m2 szölőt (mindegyik tőkés) művelünk. Az itthoni kertben évről-évre nagyobbodik a zöldséges aránya a szölő rovására. Mindegyik homok talaj. Sokáig csak kézi szerszámokkal és tolikapával műveltük, a veteményest minden ősszel felástuk, ill. az 1-2 hizó + baromfik trágyáját is úgy ástuk bele ősszel és tavasszal. Dehát mi sem fiataloduk, ezért 3 éve vettem egy Bertolini 215 kapálógépet. (A gépen 4,8 LE-s Honda GX 160 motor van, 80 kg és munkától függően szoktam 2x5 vagy 2x10 kg súlyt ráakasztani. A gyári rotációs kapasoron kívül van hozzá Marci géphez való körmös kerék, kultivátor, töltő eke és jobbra forgató eke.) A gép és a kapható gyári kiegészítők: http://www.oleomac.hu/kapalogep/profi/kapalogep_bertolini-215-kapalogep.html Igazából nagyon meg vagyok elégedve vele, csak egy probléma van, igaz az a legnehezebb munkával kapcsolatos, amihez legjobban kellene. Az őszi ill. tél végi trágya bedolgozása nem akar menni. Szántani szerintem tudok vele olyan minőségben, mélységben, ahogy eddig fel szoktuk ásni, de a trágyával nem boldogulok. Első évben rászórtuk a földre a trágyát és úgy próbáltam beszántani. Hát kegyetlen nehéz volt és csak tolta össze a ganét, alig fogatta be. Következő évben úgy próbáltuk, mint az ásásnál szoktuk, hogy minden 3. ásónyomba raktuk a trágyát. Így sokkal jobb lett, de tavasszal a fogas, gereblye, kapa nagyon sokat összeszedett - vagyis nagyon sekélyen maradt a trágya. A hosszú bevezető után a rövid kérdés: az említett géppel és felszerelésekkel elméletileg lehetséges -e a trágya normális beforgatása, vagy eleve reménytelen az ügy, esetleg a módszeremmel van baj? A körmös kerék 34 cm átmérőjű, az eredeti, gyári pedig 41. Esetleg a nagyobb kerék és egy nagyobb eke segítene?
Sziasztok.Honda gcv 160 tipusu kapálógépemnek olyan problémát észleltem,hogy inditás után,mikor a kuplungot müködtetem,hogy dolgozzon,ilyen szorulós,kuszulós hangot ad ki..Ha van valakinek ötlete,ill hasonló helyzetben volt már,legyen szíves irjon..köszönöm
Egy általános kisgépszervizben néztem Nagykanizsán, de azt hittem az illető az irányítószámot közli velem(Zala megye ugye 8-al kezdődik) és ez egy darabra vonatkozik.
Ha találok hasonló árban mint amit írtatok, majd jelzem.
Ahogy gombászok mondja Lajosmizsén van ott vettem én is 2000 valahányszáz volt az F600-asba tavaly. Vagy bármelyik Honda kisgép kereskedésbe vagy szervizben, http://www.hondakisgepek.hu/kereskedok-es-szervizek.php ki tud választani a lakhelyedhez a legközelebbit. De sok már kisgépes boltokban is lehet kapni.
Tiszteletem ! Robi 156 hajtóművet szedett már szét valaki ? Nem jön le az olajteknő. Kb. egy milliméterre megmozdult, de nem tudom lehúzni. A hajtó csigatengelyt kellene kivenni.
Új, vagy használt? Apósomnak van KF, nem mai darab. Az KF 55, Elvileg 5.5 LE briggs csak a motorban különbözik a KF 60-tól, ami 6LE. Nagyon erős, igénytelen. Idén volt először megbontva. A hajtásnál voltak csapágycserék. Nagyon sokat ment már. Nekem tetszik a motor is nyugis és a hajtómű is lassú. A saját kapám rk02b, aminek sokkal gyorsabban forognak a kapái, nem olyan jól állítható, gyengébb minőségű. A KF-nél annyit vettem még észre, hogy a feltekeredett fű a szimmering házat hegyesre koptatta! Az RK-nál van ott egy porvédő és nem jut be a fű. Most a KF-re esztergáltattak egy porvédőt, így elmegy ismét vagy 15 évet😊 Én megvenném...
Köszönöm a gyors választ akor én is igy teszek elzárom a benzin csapot és majd leál de ez a tulmelegedés nem tesz kárt a motorban nem fog besülni a motor.
Ismerősömnek volt-van 3 is legalább 20 éve. Mindegyik ugyan ezt produkálta, eleinte folyton szerelte, de aztán a szervízben azt monták neki hogy ez egy tipus hiba, békéljen meg vele. Mielött végezne a munkával 1 karburátornyi idővel zárja el a benzin csapot, és majd akkor magátol leáll ha elfogy az üzemanyag! Utána így csinálta-csinálja és többet már nem foglalkozott az üggyel mert megszokta, sőt még a karbiból sem párolgott el a benzin az olaj sem száradt bele a fúvókákba.
Tisztelt forumozok olyan kérdésem lenne mit tegyek van egy MF70-es totám és nagy melegben fél ora járatás után nem birom leálitani anyira tul melegszik minden burkolata felvan rá rakva igy nem értem mért nem hüti rendesen magát ,tud valaki valamit ezekröl a rotákrol.
Azt hiszem 225ccm a motor mérete 40-es keverékkel használom husqvarna keverék olajat teszek a benzinhez kérlek segitsetek.
Tegnap javítottam a szomszéd Robi56-osát. Az amúgy nem régi pofák pont ugyanígy törtek szét. Az öntvény tele volt NAGY zárványokkal, ezek mentén repedt el.
Csak 4t motor van meg 55 lehajtás? akkor még igen sok minden kell. A kis robik alsó és felső része 2db szemes csavarral kapcsolódik ott "csereszabatosak" egymással (kuplungnak egyeznie kell)
És hogy a motort rá birjam tenni a hajtásra mit vegyek meg hogy össze birjam tenni a hajtást a motorra kell kuplung csészét felülre a motorra és mi kell hogy a motor meg álljon a hajtáson? És akkor az eredeti robi 56 a hajtása hogyan néz ki mert külsőre totál ugyanaz mint a robi 55 hajtása mit változtattak meg benne?
Kocsi vontatáshoz jó lesz amit gondoltál, ROBI 55 lehajtással növekszik a vonóerőd, nem lesz gyors, de cserébe erősebb lesz, mintha az eredeti ROBI 56 "csizmát" használnád.
Érdeklődnék olyan felől hogy van egy robi 56 motorom alja nincs neki úgy kaptam és szeretnék hajtóművet venni hozzá a robi 55 ét és akkor kapok egy 56 osat hogy mit kell vennem a hajtáson kivül?
Alkatrész??? Tavalyelőtt vettem a képen látható, állítólag gyári pofákat a Robix-tól. 2-3 alkalommal volt használva. Ránézésre már észrevettem, hogy elég silány minőségű, sajnos már nem olyan mint régen.
Ahogy mondod, ezért értetlenkedtem, hogy hova szeretne szűrőt. Az MTD láncfűrészben pld filccel oldották meg. Ezen pedig gyárilag van egy fém szűrő, ami simán eltömődik ha retkes a tank.
Amit leírtál az természetesen nem működik.A 100v feletti érték a töltő tekercs álltal gerjesztett feszültséget jelöli.Nekem egy csk 03 assal volt bajom.KB 60 voltot adott le ez arra volt elég,hogy néha-néha adott szikrát.Megtekertem és most már tökéletes.Teljesítményt és nem ellenállást kell mérni ennyi az egész.
Egyszerűbb lenne, ha tudnánk, hogy az új tekercsnek mennyi az ellenállása.
De itt a lényeg az hogyan csináljuk, hogy az olcsóbb legyen, mindenki szeretné megcsinálni saját magának, mert elég sokan vagyunk akik ezért nemszeretnénk fizetni.
A segédberendezéssel kapcsolatban: nekem az jut az eszembe, hogy csinálok egy olyan vasmagos tekercset aminek a két pólusa közé befér a gyujtótekercs vasmagja.
Az általam készített tekercs a primér-(váltó feszültséget vezetek rá) a gyujtó tekercs a szekunder
(ha zárlatos akkor melegednie kell).
Feszültséget azért nem írtam, mert ez csak az én véleményem, nem vagyok szakember.
Az mit jelent, hogy 100 volton felül jó a gyujtás.
Csak ettől kisebb feszültségen mutatható ki a menetzárlat?
Szücsiben lakom . Vettem kondit de még időm nem volt kicserélni .Attól hogy új a gyertya az is lehet szar. Te hol laksz hogy Pásztó 22 kilométerre van tőled?
Ki lehet mérni,de ahhoz kell egy segéd eszközt készíteni.100 volton felüli tekercs feszültséggel már jó a gyújtás az alatta levő tartományok tekercs menetzárlatra utalnak.
Bocs de egyszerre két szálon futok.Tegnap kicseréltem a megszakítós gyújtásába a Robi 155 gépnek a megszakítóját újra ,mint írtad új csavar rugós alátét minden oké. Ment is faszául járattam indítgattam minden oké. Ma akartam vele rotázni a kertet be nem tudtam indítani.Holnap veszek Pásztón egy kondenzátort az még nem lett cserélve hátha az a baja.Úgy látom nem érdemlem meg a kétütemű gépet. Pedig jobban szeretem mint a Honda motoros kapát mert gyorsabb szerintem szebb munkát végez(ne ha menne). Szopat a gép! Megint ott tartok hogy fogalmam nincs hogy mi történt. A gyertya is új . Kezdem feladni a reményt a gép iránt.
Elnézést, írod, hogy valamelyik tekercsnél, 4 tekercs van benne, 2 a világító tekercs, ez össze van kötve és egy kivezetése van azthiszem fekete, 1 a nagyobb ez a gyujtó tekercs (töltő) és mellette egy vékony ez az impulzus tekercs. A két utóbbit kell mérni.
Ha szakaás van benne akkor te is ki tudod mérni. Ha nincs műszered egy 3V-os elemet és egy égőt sorba kötsz a kivezetéssel és a test-tel. Vagy egy akku töltővel elem helyett. Szakadás mérés.
A menetzárlatot már nem tudod megállapítani, de arra nincs is szükség.
Bocs hogy megint zaklatlak . Azt szeretném megkérdezni hogyan lehet megállapítani hogy csak a tirisztor volt e rossz a ROBI 155 rotánál.(Itt szálszakadásra ,tekercs meghibásodására gondolok) . Csak azért mert engem a Rotáció Tatánál az eladó úr arra figyelmeztetett (tirisztort szerettem volna venni) hogy nem biztos hogy csak a tirisztorom rossz , és ha véletlenül más baj is van valamelyik tekercsnél akkor az első rántásnál tönkre fog menni az új tirisztor.Viszont azt is mondta hogy nem valószínű hogy ki tudom méretni hogy jó-e minden tekercs mert csak a gyárban tudnák megállapítani hogy hibás e valamelyik. Úgy látom nagyon vágod a Robi 155 gépeket. Bocs ha valami hülyeséget írtam.
Bocs hogy belev...... csak úgy,lehet én rosszul látom de a fotón nekem a légszűrő fedél alapján a tankra épített "membrános" karbi van,ott az első szűrő a karbi tankba nyúló szívó csövén van.
Tudod a tankba? kérdésed után talán megfontolandó,hogy kell e neked foglalkozni ezzel a kisgéppel.Talán ha a környezetedben keresnél egy hozzá értőt úgy olcsóbb és gyorsabb lenne.Üdv és sok sikert.
Hát igen, le kell és egy asztalon széjjel szeded, szépen sorrendben rakod (a tömitésre vigyázz) a fuvókákat vékony rézdróttal (nehogy acél dróttal!!)kipiszkálod, Ha lehet kompresszorral kifújod, szépen sorrendben összerakod, visszaszereled.
Ehhez le kell szedni a porlasztót? Nem vagyok ám ennyire láma, csak régen foglalkoztam ilyesmivel. Ez a rendszer meg végkép kimaradt. Viszont logikus, hogy dugulás lesz, mert elég retek volt a tank.
A Telljesítmény fúvókával baj, valami kicsit eldugaszolja (szűkebb lett) a lyukat rendesen ki kell takarítani, vagy a benzinszint alacsony a karburátorban.
Sziasztok! Következő cuccaimat cserélném elsősorban súlyokra vagy régi KF-04 CSK-03 lehajtásra állapottól függően: Töltögető eke adok hozzá szárat is oda kell hegeszteni és lehet is vele dolgozni, 2 gumi felnivel belső nincs hozzájuk méretük a képen, 24 darab kés 12jobbos 12balos 70mm furattávolsággal.Ajánlatokat itt válaszként vagy e-mail formájában várom. E-mail címem: viktor9823@gmail.com
sziasztok vettem egy Fortschritt E931.50-et,valakinek van ilyen gépe jó tanácsokat elfogadok,gyárilag hány sebeséges? mert nekem csak egy üres van meg egy elöre a hajtás ban,letölthetô gép kônyvet tud valaki küldeni?
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy Szevafém S 50 - esem nemrégiben cseréltem rajta gyújtótekercset, kiszerelve a gyertyát látszik, hogy van szikra és benzint is kap, meg a karburátor is szép tiszta. De a gép mégsem indul, egy gyorsabb rántásra pukkanik egyet, kidob egy kis füstöt és annyi.
Mit gondoltok mi lehet a gondja? Legyen szives, aki már találkozott ilyen vagy hasonló esettel szóljon hozzá!
Kis szakmai kérdéssel fordulok hozzátok,van egy Ducatti MPM2-es (kis olasz) kapálógépem,és sajnos eltörött a dugatyú és belehúzott a hengerbe de nagoyn szóval úgy tűnik hogy cserés a henger dugó is.Kérdésem hogy ezeket a hengereket lehet fúrni vagy mintha azt olvastam volna hogy nicosil bevonatos tehát nem lehet őket fúrni úgyhogy akkor mindenképp cserélnem kell a hengert+dugót is ? mert azért henger dugó együtt kb 35Ft lenne
Űdv lenne egy kérdésem hogyan tudom(k) felezőt rászerelni egy robi rk-02 rotácios kapára igy nézki a meg hajtás mivel csavaros a motor fel fűggesztés és nem csattós ilyenkor hogyan tudom fel rakni a felezőt.
Nekem évek óta van 2 gyertyám, ha vacakol, pucolom, cserélem. Mostanában mindkettőnél kihagy egy-két ütem. Remélem, új gyertya segít, nem máshol a hiba.
Ha nekem adod, én mindent elmondok róla neked-ingyen!
Viccet félretéve: elég komplikált a meghajtása. Traktor elejére kell szerelni, az előrenyúló pótsúly tartóra.
Meghajtása ékszíjjal, az jó hosszú, és a függőlegesen futó tárcsa forgását megcsavarva viszi át a kaszán lévő vízszintes tárcsára.
Na, amit eddig írtam, felejtsd el! Most nagyítottam ki a képet, ez a kasza nem az, amiről írtam. Az alternáló kaszáját szerelik így, a tiéd pedig rotációs, és egyszerűbb.
Tehát mégegyszer:
A négyzetacél rúd megy a pótsúlytartó helyére, rögzítsd le az átmenő furatok valamelyikével. Adjál neki egy megfelelő hosszúságú ékszíjat, feszítési lehetőség a feszítőgörgővel. Nem problémás, hogy a főtengely hajtja. Nyilván a sebváltó meghajtást a főtengely ékszíjtárcsa kisebbikéről, a kaszahajtást a nagyobbikról kell megoldani.
Feltételezem, a kötény alatt van mélységhatároló, az fontos, hogy a kések ne vágjanak a talajba.
Tégláktól, kövektől, karóktól való megóvásban meg kérjed a Teremtő segítségét! Nem tudom, el van-e látva erre szolgáló védelemmel.
Rk02-es kapálógépen 400x8-as kerekeket használok, keréksúlyt szeretnék rá venni. Tudja vki hol tudok beszerezni ilyet, mert így külön nem találtam a neten.
Űdv lenne egy kérdésem hogy van neken egy robi66s40-es rotácios kapám és nem tudom leszedni a kapákat ugyan ugy van benne stift meg minden és ugy nézki mintha bele lenne épitve a hajtóműbe valakinek őtlete van-e erre a meg oldásra képet holnap rakok fel hogyan nézki.kőszőnőm
Azon kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a terra t20 váltóházában lévő tűgörgős csapágy méretét tudja-e valaki??Két tengely van,egyik a rükverc tengelye,a házban gyűrűzve van,másik a csiga tengely végén van eme fránya csapágy!!A könyv sem méretet,se számot nem ír!!
Itt Győrben az Agrokernél csilió-bilió ilyen hajtóműolaj záró csavar volt a múltkor. kb 200 pénzért. szóval az ország ezen felén lehet kapni ott, ahol árulnak rotakapát, alkatrészeket is. van egy ilyen csavarom valahol talonban. végszükség esetén postázhatom neked.
Nem tudom, hogy a Robi megszakítóhézagja mennyi, de általánosan véve, 0.4-0.5 mm szokott lenni. A levegőcsavart pedig úgy állítsd, hogy ha oda húzod neki a gázt, akkor egyből vegye fel a fordulatot és ne torpanjon meg.
Sziasztok kaptam egy Robi-56 kapálógépet. Alapból nem is indult, megszakítóhézag gond volt. Mennyi ennek a gyári megszakítóhézagja?
Hidegen szépen indul, de szerintem nem pörög eléggé és melegen ha megfullad, utána már küzdelem elindítani, habár ha a levegőcsavart 2 fordulatra teszem akkor alapjáraton indul, de gázdadásra megfullad.
Hali az lenne a kérdésem hogy van nekem egy robi66s40 rotácios kapám és nem tudom leszedni a kapákat mert járó kerekeket akkarok ráteni olyan mintha bele lenne épitve a hajtóműbe erre kellene nekem segitség hogyan vegyemle?
A hajtóműben akartam olajat cserélni, amikor is észrevettem, hogy hiányzik belőle az olajzáró csavar.
Vagy kiesett használat közben, vagy nem is volt...
Szerintetek ilyet tudok Szegeden valahol venni. A Komrollnál van, de a szállítás miatt necces, most rendeltem tőlük kiegészítőket, mást egyenlőre nem akarok.
Egyenlőre megoldottam úgy, hogy faragtam fából egy dugót. Remélem a hajtómű nem látja kárát. A sarabolóval dolgoztam a hétvégén 1 órát, nem tapasztaltam problémát.
Töltögetőt meg a sorközkapát bátran tudom ajánlani ! Az ekét viszont nem súlyozás nélkül nem hiszem hogy viszi ha meg viszi akkor is csak a szenvedés van vele szerintem .
És itt, fórumon Győr környékéről van esetleg valaki, akinek vannak adapterei? kipróbálnám szívesen a töltögetőt, meg az ekét felezővel. lutrira nem venném meg, csak ha működik. bár itt valaki írta, hogy az ekét nem fogja elhúzni. azért kipróbálnám.
Szia! Ez KF ugyanez van nekem is ! Ja jól gondolod így működik, beállítás lényege hogy összekapcsolt állapotban a bowdennek majdnem lazának kell lenni de még se kicsit feszesnek épp annyira hogy lefogja a kiemelő villát hogy ne csattogjon menet közben érzéssel meg kell kicsit feszíteni de épp hogy akkor kipróbálod ha jó akkor kontrát ráfeszíted és kész, ha nem még húzol rajta kicsit.Remélem érthetően írtam le nem vagyok túl jó fogalmazó ha valamit rosszul írtam kérem javítsatok!
A leírtak alapján nekem KF van. Ha meghúzom a kuplungkart, kiemel, azaz nem hajt. De akkor feszítenem kell a bowdenen, hogy biztonsággal kioldjon nem? Vagy rosszul logikázom? Gonoilom, ha a tolókerekekre billentem, és nem forognak kicsit sem a kapák, akkor kiemel rendesen. De honnan tudom, hogy nem állítottam-e túl a kuplungbowdent? Ha egyszer majd be tudom állítani, utána már menni fog. Kísérletezni nem annyira akarok, ezért kérek tanácsot nálamnál tapasztaltabbtól.
Gyakorlatilag igen,munkára, túl ne terheld,amit viszonylag könnyedén visz rotál. Ha meleg van akkor célszerű többszöri kis pihi. Terhelés nélkül nen kell járatni,max amíg visszahül.Néhány óra után ölajcsere alul felül és utána had szóljon.
Robi 155 rotációs kapánál miért megy el a gyújtás ,megszakítós gyújtásról beszélek. 1 évet bírt ki a filcet olajoztam. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Sikerült az olaj csere ! Hát azért a mai világban kissé furcsa, (MTD T 245 kapálógép) hogy egy hajtómű olajcseréhez le kell venni a motort,mert nincs egy leeresztő csavar :-( Ha már levettem megnézegettem a működését a "kuplungnak". Nem tudom, mennyire korszerű és strapabíró ez a fajta megoldás ? A hajtóművön van egy "fél" ékszíj tárcsa és a motoron a másik fele. Ezt összekapcsoláskor egy ékszíj oldja meg :-( Azaz az ékszíj be lesz feszítve a két fél ékszíj tárcsa közé ez adja át az erőt, a fordulatot a motorról a hajtóműre. most másfél éves a gép eddig kopás nem látszik rajta a régi olajokban kopás által fémet nem találtam.
Mégegyszer köszönöm a segítségedet. Remélem az ékszíj is sokáig bírja.
Lenne egy kérdésem. Mekkora utánfutót érdemes csinálni Mtd55/6-hoz? Nem agyonterhelni akarom csak raklapot hordanék vele az meg helyigényes ugyanúgy mint a bálázott karton meg hasonló dolgok. Szóval mondjuk 1,5mx 2,mx50cm az nagyon sok? van értelme ? gondolom a súlypont azaz a híd a központban kell hogy legyen. ilyenekre gondolok.
Szia! Az szép akkor neked is jó nagy gépparkod van :) Nekem is 2 pár kerék (vas és gumis súlyozva) töltögető kultivátor fűnyíró borona meg kapasor utánfutó krumplikiszedő. A krumplikiszedő nem vált be tavaly nagy volt neki a 40 centis kerék most van egy kisebb vaskerekem majd kiöntöm betonnal plusz kis súlyt is szeretnék még a géphez aztán hátha idén jobban menne.
Azaz igazság, hogy a kapát tavaly tavasszal vettem, így kb. 1 éves. Meg vagyok vele elégedve, van benne erő és a tartozékok terén is jól el van látva. Szerencsére szervizelni eddig nem kellett, de a netet nézve, lehet hozzá találni alkatrészeket és ha kell szerelőt is. Szentkirályi vázon MTD Thorx 55/6 motor. Több lépcsőben beszereztem hozzá jobbraforgató ekét, töltö ekét, sarabolót, sorközművelőt, gumis súlyozott, és körmös vaskereket. A vaskerék méretéből két méret van forgalomban, én a nagyobb méretűt választottam. Remélem, hogy nem sikerült el vágnom a burgonya gumókat, bár elég széles volt így a nyomtáv. Sajnos eléggé hagytam megnőni a bokrokat, ezért jövőre korábban fogom a gépi feltöltést csinálni.
Amúgy nagyon tetszik a gépi kapával való talajművelés, de mivel még nem régóta csinálom így igazán nincs még rutinom az egyes munkafázisokban.
Itt a fórumot olvasva sok hasznos információt kapok Tőletek, és ezt ezúton is szeretném megköszönni Neked is.
FK: fordított működésű kuplung menet közben tartani kell a kuplung kart hogy a motor és lehajtás kapcsolatban legyen_ KF:Folyamatosan össze kapcsolt állapotban van a lehajtás és motor KF: FK: A kuplung kart kell nézni meg, látszik a kiemelő karon is hogy a KF-nek fükkőleges az FK-nak vízszintes!
Szia! Szép géped van milyen adaptereid vannak hozzá? Nem szar így hogy fordított kuplungos? Nekem azért nem volt rajta a tárcsa a gépen mert vigyázni kell mert össze tudja vágni a krumplit a föld alatt!
Beállítások: felező nélkül, 1-pár kapatag + tárcsa (igy stabilabb volt, nem billegett), hátul töltögető eke (gyári beállítás pont jó volt). Sorok távolsága 70cm. Mélység 15cm.
Tavaj tavasszal vettem egy MTD 245/1-es kapálógépet. Eddig meg vagyok vele elégedve !! Csak a hajtóműhöz semmi leírást,rajzot nem mellékeltek :-(
Kérek valakit aki tudja, hogyan kell olajat cserélni a hajtóműben ( a leeresztőt megtaláltam, de a feltöltőt? nem) írja meg. Esetleg egy műszaki "robbantott" rajzot küldenétek ?
Szia! Igen így töltögettem nem volt sem felező semmi így ahogy a képen látod, nem jó felezővel mert lassan forog a kapatag és elássa magát így pont jó a sebesség tudom irányítani meg minden. 65-70 centi a sortáv fogalmam nincsen nem tudom mennyire volt nyitva mert már elállítottam szemre nyitom ki hogy ne takarja le a szárat meg fel is turja a földet fogj "próbafogást" 1-2 méter és fogod látni hogy jó e nem szabad takarnia a szárat befele a legalsó furatra tedd csúszótalpat told ki nyugodtan .
1., elöl 1 pár kapatag, hátul töltőgető eke. Mennyi a sortáv ? ill. milyen széleset tudtál fogni az ekén?
2., a kapataggal sikerült mehajtanod a töltőekét. Kellett hozzá felező is?
nekem az a problémám hogy a kerekek (gumis vagy körmös fémkerék) felfogatása nagyon széles lenne, ezért a 70cm-es sortávra ültetett burgonya mire ilyen szépen felnő addigra nem használható közéjük. Ezzel a 1pár kapatag megoldással keskenyebb nyomvonalon lehet elöl menni, ezért én is kipróbálom a hétvégén ezt a megoldást.
Addig lazítod amíg biztonsággal kiemel, bovdennek kb 1-2mm holtjátéka van. Ha esetleg fordított kuplungos szentkirályi tehát fk sorozatú a gép ott is hasonló.
Nekem is van a porlasztót,takarírsd ki szereld le az alapjárati fúvóka egy fix rézcsövecskén van levegővel fujasd át.A levegőszűrőt is pucold ki,a kuplung holtjátékot állitsd be,nézd meg van-e ott olaj.Jó munkát!
Ha valamennyi használat után sem javul akkor szedd szét, a hajtóművet, mert ha ennyi időt állt,meg előtte ki tudja mikor volt olaj cserélve benne, valószinű szorúl a kuplung kúpos része a bordás tengelyen. Rozsdásodás lehet a bordák közt ami miatt szorúl a kúp.
Bár mennyire is hihetetlen hogy az olaj fürdőben lévő alkatrész meg tud rozsdásodni, de még is előfordul a pára lecsapódás meg más egyéb miatt.
Ezt eddig itt senki nem mondta. mindenki annyipa dicsérte a szentkirályit, ezért mertem ilyet venni. ja, már az elején is megnyikkant időnként a kuplung. valaki itt azt irta, ez megszokott jelenség. lehdu, hogy már akkor jelezte, hogy valami nem kóser?
Mivel előbb már írtad kf04 a hajtómű ott ha jól emlékszem 17es kulcs kell a kapcsolási pont beállításához(hasított csavar anyával ezen megy át a bovden) ha azzal nem lehet akkor ott valami selejtes. Ezeknél a gépeknél a kuplung és gázbovden alaphelyzet beállítás az szinte törvényszerű,hozzá kell szokni, az olcsó megoldások ilyenek.
Bár, miótaészrevettem a problémát, egyszer már használtam egy kicsit. de mennyire siessek szervizelni? ma voltam győri szervízben. aztmondta a szaki, lehet, hogy menni fog garanciális cserével a kuplungtárcsa csere.
Nem tudom mi a szándékod vele, meg hogy mennyire ismered ezt a mert ezt tipust már eléggé kevesen használják, eléggé költségesek az alkatrészek hozzá.
Minden esetre én a helyedben azzal kezdeném hogy lecserélem az olajat a hajtóműben, egy karbi takaritás a levegőszűrővel eggyüt, oda is új olaj és lehetséges hogy a gyújtás megszakitód a végét járja (5000ft a gyári) és azért" megy mint a mérgezett egér"de viszont az alapjárat már problémás. Arra készülj fel hogy ez nem a négyütemű RK2, ez sokkal több boszúságot okoz. De viszont könnyű könnyen szállitható, sormüvelésre alkalmas. Én is csak arra használom a komolyabb mélyebb megmunkálásra csak az RK2-t vagy újabban a Hondát használom.
Sajnos szerintem nem, a beállítás az igen de úgy is azt mondják ők beállítva adták át a később keletkezett csúszást a felhasználónak kell észrevenni és "szólni" vagy a bovdennél állítani.
Rk02 kapálógépem van, minden tulajdonságával elégedett vagyok, kivéve, hogy nincs alapjárat. Erős, füstmentes motorja van, könnyen indul, olajat nem eszi. Mi lehet a gond illetve melyik alkatrészt kell cserélni?
Sajnos nem volt jól beállítva a kuplung csúszott megégett. A fém kúp elkékült valószínű jó még egy kis finom csiszolás,viszont az ellendarab ferodor az megkopott bekeményedett szerintem csere lessz.
tegnap gondoltam, olajat cserélek a motorban. bBriggs 675Ex. nem találtam olajleeresztőt, marad a kiöntés. benzint kijáratni- irja a gépkönyv. a benzin szinte elfogyott, akkor büdös, meg kis füst szivcjrgott a kuplungtárcsa felől. leszedtem a motort, megnézni a tárcsát. kissé el van kékülve. akkor most mi van?
Néhány éve Pomáz egyik kedvelt üdülőterületén családi összefogással építkeztünk, odaköltöztem egy hétre, vittem a Hondát is, mivel kertrendezés is volt.
Csapadékvíz gyűjtő medencének ástunk(volna) gödröt, ha nem lett volna kutya kemény, agyagos, köves a talaj, hegyoldalban, szinte csontszáraz.
A fiatalabb generációnak (is) beletört az ásója-csákánya, nem haladtunk. Eszembe jutott a gép, próbáljuk meg. Rátettem a gyári 6 tagú rotakapáit, és szép lassú fordulaton, egyes sebességben elkezdtem kapirgáltatni a terepet, köröztem körbe-körbe, mikor egy 10-15 cm-s réteget felkapart, kilapátoltuk.
Közben persze talált egy csomó követ is, öklömnyi méretig elboldogult, a nagyobbakon csak pattogott, ezeket csákánnyal vették ki.
Két napi munkával meglett a 3x3x2 méteres gödör.
A rotakapa kései kissé kifényesedtek, nem lett más bajuk.
Érdekes emberek vannak felétek.. A saját maguk életének meg könnyítésének érdekében utánanéznének egy kicsit a dolgoknak, hogy mit, hogy lehet jobban könnyebben megcsinálni. Meg ha már van gép akkor használjuk meg az adapterek ára nem egetverő a gép árához viszonyítva. A tolikapát(dikkelőnek hívják felénk) itt használja mindenki. A sorok közét egykettőre ki lehet vele gyomtalanítani és kapálni/kaparni alig kell.
Mai nap jött egy aranyos nénike hogy villámgyorsan csináljam meg a kertjüket vetésre
krumplit meg a többi szokásost akarnak vetni ültetni. 10x10 méter az egész.
Mondom oké kedvesem, ha lazitóval megtudom törni utána megrotálom vethetnek.
Jön a kérdés mi az a lazitó ? Mondom a hölgynek az tetszik tudni egy lúdtalp alakú kapa ami 20-30 centi mélyen felszabja a talajt levegőztet vízháztartást rendez ilyesmi.
Ő olyat még nem látott csak robizzam fel jó lesz az úgy. Már nem vártam meg vele a választ mondtam neki keressen mást aki sima robival belemegy egy olyan földbe ami betonkemény tavaszi csapadékmennyiséget 1 kezemen megtudom számolni. De lehet próbálkozni.
Idősek csak a "robizást" ismerik az újfajta munkaeszközöket nem. Jah és még annyit mondott ősszel fel volt szántva de most térdig érő gaz van rajt.
Ja, még egy "gép": a tolikapa! Igaz, kézi működtetésű, de ezerszer könnyebb(és gyorsabb) a sorközművelés, mint a teljes felületet kézzel átkapálni. Itt a faluban, ahová költöztünk, eleinte ezt is csak félszemmel nézegették, pár év után már kezdték irígyelni, utánozni.
Elsősorban finom, kerti munkákra való, de szüleink az 50-60-as években napi 1 holdat(5755 m2) is megtoliztak! Az akkori talajművelő "gép" meg a ló volt, volt is neki ekéje, boronája, ekekapája(=kultivátor).
Apósod jól tudja: ő még csak olyat látott. Ne vitatkozz vele, bizonyítsd be neki az ellenkezőjét, akkor lehet, hogy megváltozik a véleménye.
A tavaszi, nyári talajművelés lehető legrosszabb eszköze a rotakapa! Nem tudod sekélyen vezetni, ameddig lazít, addig ki is szárad a talaj + még rongálja is a talajszerkezetet, porosít. Persze akinek nincs más, azt veszi elő a kézi szerszámok helyett. Megértem én őket, mifelénk is csak a robizás a megszokott. Mikor megjelentem egy Honda 600-al, meg egy utánfutónyi munkaeszközével, csak néztek miket művelek, de a világért se adtak volna igazat.
Semmi gond, de aki megteheti legalább egy sarabolót (ami jó az őszi szántás elmunkálására, széles sortávok gyomtalanítására) meg egy kultivátort szerezzen be. Igaz, ez utóbbihoz már kell valamiféle lassító is, no meg kerekek.
Csak azért kérdeztem a sarabolót, mert apósom meggyőződése, hogy a sorközöket remekül lehet rotakapával, kapatagokkal gyomtalanítani. nem tudom meggyőzni. Nem arra való. és még a sorszélességeket is alulméretezték. 60 cm. szal egyenlöre marad a hagyományos, fanyeles módszer.
Én is lusta vagyok: alapból utálom azokat a szerszámokat, amelyeknek fából van a nyele!
Sorközművelés elsődleges eszköze-szerintem- a kultivátor, mivel ennek tágabb határok között változtatható a munkaszélessége, de felező/sebváltó kell hozzá.
Velem is előfordult már, hogy kukoricát sarabolóval műveltem, mert olyan gyomos volt, hogy a kultivátorom belefulladt.(szívességi művelés volt, nem az én területem), a sarabolóm, meg mindent beszecskázott. A hagyományos "robizók" meg nem győzték cibálni a kapák közül a gyomokat!
Amit linkeltél komroll-nál azt be kell szerelni a blincsek közé használat esetén ha nem kell ki kell venni, a kétsebességes közdarab az fixen beépítendő csak az ékszíjat kell átteni szükség esetén.Az mforg-tól olyan kuplungal szállítják amilyennel kéred. ui a sarabolóval ha nem akarsz duplán menni(talajelőkészítés) célszerű egy kisebb lúdtalp kapát a csoroszja helyére szerelni,esetleges sorközművelés esetén szinte kötelező.
Köszönöm előre is a válaszokat! Minden forumozónak jó hétvégét kívánok!
Üdvözlettel:
Gábor
u.i.: Még egy kérdés: a sarabolóhoz semmiképpen sem jó a felező? Én úgy gondolom, hogy túl gyorsan szaladna a gép, felező nélkül a sarabolóval. Persze még nem próbáltam, nem tudom, hogy a csoroszlyát sarabolóval milyen mélyre érdemes/lehet lenyomni.
Nem tudom, hogy a menet megegyezik-e a mindennapokban használatos valamelyik csavaréval. Ha igen, akkor tegyél egy olyat bele, és alá tömítést. Vagy pedig esztergáltatni kell egyet, aminek van feje.
kf hajtóműházhoz lehet-e normális olajbetöltő nyilás zárócsavart kapni? gyárilag piros, műanyag hernyócsavart adtak. nem szorul, így a rázkódástól kilazul, és szivárog az olaj. ahol vettem, ott is ugyan ilyen csavart tudtak csak adni hozzá.
igazság szerint mindkettőnek van egy nagyon picike lötyögése de szerintem az bőven határon belűl van még. a keréknek a tengelyén pedig 2 luk is van az éknek 2-3 cm re egymástól, gondolom igy akkor kicsit nagyobb a nyomtáv bár nekem jó a kicsi is igy nagyobb részen van rajta a tengelyen a kerék csöve...
A másik kérdésem az lenne hogy a sarabolónak is gondolom ugyanúgy kell csoroszlya menet közben?
Illetve az olajat a hajtóműházból melegen érdemes leengedi és cserélni?
Így van pörög ellenállás nélkül, a másik nincs olyan hogy fordítva rakod fel, a gumi mintázat jól álljon, mivel a reteszt-kallantyút kihúzva 180 fokkal átfordítva ellentétes irányban "racsnizik".
a másik problémám az hogy alapjáraton a regulátor folyamatosan bekapcsolt mozgott és leált majd be sem indult a gép...
leszedtem a gyertyát és tiszta semmi olaj sem retek rajta szépen kivolt égetve ahogy annak lennie kell. utána levegőszűrőpucolás, az sem segitett... majd leszedtem a karbi alját és kicsavartam a súbert kis réz vackát de nem volt eltömődve semmivel visszaraktam mindent kicsit előrebillentettem a gépet hogy kapjon benzint a karbi és első rántásra indult gyönyörűen járva tettem is pár kört vele és gond egy száll sem...
Hogy mi volt a baja? a karbibol kifolyt benzinben voltak fura lerakodások vagy valami ragasztó szerűség ami az alsó becsavart csavarról származhatott szerintem....
Azt viszont nem értem meg hogy mi a francnak kell minden csavart beletépni a szerkezetbe alkatrészekbe??? a gyertyát keresztkulcsal tudtam csak kicsavarni... értem én hogy remeg az egész de ennyire beletépni felesleges...
a kattogó hang akkor az normális, ez megnyugtató hogy nem szar.
a rota tengelyére mikor felrakom akkor kicsit lötyög nem teljesen passzentos de holnap tolómérővel megmérem a tengelyt és a kerék tengelyének belső átmérőjét is.
A kerék és gumi már összeszerelve jött én csak felraktam remélem jól raktam fel bár a kerékmintázat jól látszik a képeken.a gumi 2,2 bar-ra lett fujva.
A saraboló az 25mm átmérőjű az biztos....
ha kis reteszt az oldalán kihúzom akkor minkét irányban pörög ellenállás nélkűl....
Számomra kicsit félreérthető voltál, a szabadonfutót ha arra használod amire gyártották tehát kanyarodáskor a külső íven haladó rátoláskor mindkettő kattog átugrik ez a szerepe, az hogy teljesen kihúzod és úgy marad az csak a helybeni "tili-toli"-nál használatos.
Ha lehet ilyet kívánni: Jó munkát a szerzeményekkel. Én arra hívnám fel a figyelmed, hogy a gumikon van forgás irányt jelző nyíl, ezt vedd alapul az oldal kiválasztásnál (bal v. jobbos). Ránézésre szentkirályi (nekem is tőlük van). Ja és még egy: Húzd ki rendesen a kallantyúkat és megszűnik a kattogó hang, ha helyes oldalra szereled fel.
Nekem is ilyen kerekem van/volt lötyögött a tengelyen még hozzá a tengely is hegesztett vízvezetékcső volt! Cseréltesd vissza minél gyorsabban vagy esztergáltass hozzá egy másik tengelyt mint én! Nekem esztergáltatva lett szalagfűrésznek az orsójából lett esztergálva 2012-ben azóta ment nem keveset második gumit koptatja és a csapszegfurat meg sincs nyúlva 25.2mm-re lett esztergáltatva+nekem növelve lett a nyomtávom is!
Házilag, készült, de az igazat megvallva a munka oroszlán része a testvéremre hárult, mivel neki van otthon esztergapadja, amivel a tengelyre lehetett alakítani a lánckerekeket. Ezért nem említettem, hogy én készítettem!
A kattogó hang az természetes ilyenkor ugrik át a következő rögzítési pontra. Gyakorlatilag egy kör alakú lemez a meghajtó tengelyen amelyen "furatok" vannak,ezekbe a furatokba ugrik be a csap melynek a vége 45fokban van levágva,sajnos csak műanyag persely csapágy nincs a kör alakú lemez a "keréktárcsában" kicsit szédeleg ez ilyen megoldás. Én fotó alapján szentkirályinak láttam a kereket.
Ez emlékeim szerint nem házi készítésű lassító , egy gyári lemezházas lassító ékszij tárcsáit cserélted lánckerekekre mivel nálad csúszott és az áttétellel sem volt neked megfelelő.
A kerék elég érdekes kicsit lötyögős és mikor megállok de továbbgurulna akkor kattogó hangot ad ki ami a "menetforditó kallantyútól" jön és mozog is. azt végképp nem értem hogy spórolhattak ki 4 darab porvédő sapkát a tengelynél...
Most már sejtem, sajnálatos módon a boltok reklámja teszi érthetetlenné. Az első linken fk a jelzés tehát fordított kuplungos viszont a berakott képen a normál kuplungos van, a második linken kf a jelzés és a kép is jót mutat tehát normál kuplung. A fordított működésű kuplungos gépet nem ajánlom. Normál működés esetén az alaphelyzet az összekapcsolt, fordítottnál az alaphelyzet a szétkapcsolt.
Úgy láttam hogy a motorokkal van összefüggésben nem?
A KF quantum-on Briggs Quantum motor van, a KF indian-on Tecumseh, ami indián eredetű név (Az indián külöbözik a Quantum-tól a motoron kívül valamiben?) A Dragon-on pedig honda moci van a japán sárkány:)
Fogalmam nincs így az adatokból nem derül ki, ua. leírás és fotó alapján a 120-130 az a dragon h.5,5 normál ára a 130-140 az meg a nagyobb 6,5 ös hondával szerelt ára. A fekete honda az madein eu. a régebbi pirosak azok egy része japcsi. Dragon az már elég régi fantázia név a szentkirályiaknál, gondolom dragon-sárkány erős és gyors.
Volt nekem Terra gépem kettő is, kocsival, mindennel kompletten, de az nagy és nehéz, ráadásul nem is volt már túl megbízható. Egy kisebb, agilisebb gép kéne helyette.
75cm sorközre vetem a csemegekukoricát és ültetem paprikát. A 61cm széles sarabolóval nem férek majd el, ha lesz már lombja a paprikának, meg túl köze, megy a kukorica tövéhez is. Hmmhmm...
Köszönöm a választ! Igaz, hogy nagyáruházban vettem, de a leírása szerint KF-04-es típusú. A motorja MTD Thorx 55, de a "váz" az KF-04.
Az mforgnál kapható akkor kiskuplungoshoz is? A weboldalon csak a nagyot találom. Azon kívül, hogy nem kell fel-le szerelni van még más előnye is a kétsebességesnek?
Talán annyi eléggé trehány módon rakják össze, kuplung beállítás jó legyen (kiemelés összekapcsolás), ha esetleg nem határozottan egy ponton kapcsol akkor felejtős(nem központos sajnos van ilyen) a karbinál meg a bovden beállítás jó legyen (stop és teljes szivató is legyen) én most kf honda motorosról írtam,azárt nem ennyire problémás de szerintem szakboltban vegyed és ott ellenőrizd le. Ha van műszaki érzéked akkor mindegy.
Nekem kf dragon van 61cm a teljes szélesség és 6cm amit középen elhagy ha a csoroszja helyére nem teszek ludtalp kapát,én simán csoroszjával megyek csak 2menet másodikra közölve. Kukoricában inkább sorközművelőt használok persze kerék és felező.
RK02-b-n használtam eddig kétszer. Nekem nagynak tűnik a távolság a hajtóműnél (15cm), ezért átfedéssel kellett mennem. Valamint a füvet is feltekeri a hajtóműre. Oda tervezek valamilyen porvédőt, mint amilyen a kapatengelyen van. A csoroszlyára tervezek egy kapaféleséget és a 15 centit talán lefedem vele. Nekem 75 cm szélességű a gyári furattal. Lehet hogy közelebb fúrom és akkor nem lesz ilyen nagy a táv és nem is fogja feltekerni a hajtóműre a füvet. Nálam picit száraz volt a föld, de nagyon nyugisan lehet vele haladni. Ha másodszorra gyorsabban engedem és csak a föld tetején, akkor szép simára kaparja a felszínt, nem lesz göröngyös. Most épp gyepnek készítettem elő a talajt vele.
Itt a fórumban láttam egy szélesebbet, azzal biztos stabilabb lenne. Most a 6 kapához képest keskenyebb és nem annyira stabil.
Sarabolás előtt már fel volt rotálva a terület az előző évben is.
Fólia alá, ha csak nem elég nagy a melegágy, akkor nehézkes a fordulás a rotakapákkal, bármilyen adapter is van rá csatlakoztatva.
A sorközművelő valamivel mélyebben dolgozza át a talajt, de nekem nem sikerült megfelelően rögzíteni a két oldalkést ezért folyamatosan vagy kiesett, vagy fellazult és nem volt egy szintben a két kés. Ezt a kapagép mögé szereljük fel tehát kell hogy valamilyen kerék legyen a meghajtott tengelyen (gumis vagy körmös vaskerék) plusz sebességfelezővel kell ellátni a rotakapát hogy kezelhetőbb legyen a gép.
A saraboló használata lényegesen egyszerűbb, A kapatagok helyére szerelhető. Nem kell hozzá felező és kerék sem. A talaj felső kb. 5cm-ét dolgozza át, ha kemény a talajod esetleg többször kell átmenni rajta. Ilyenkor elöszőr pattog a gép a talajon, de ha művelt földön dolgozol vele akkor szerintem ez a jobb választás, könnyebben tudod irányítani a gépet.
Még egy dolog: a saraboló dobálja a földet, a sorközművelő nem.
Ha elég széles a sorközöd, 80cm szerintem már jó, akkor a sarabolót választanám.
Eddig sose használtam rotációs kapát a fóliában, de most szükségem lenne egy olyan kis gépre, amivel egyrészt a fóliát fel tudom rotálni, másrészt 1ha csemegekukorica és paprika 75cm sorközét művelném vele. Láttam valahol olyat, hogy a kapatagok helyére saraboló kereket szereltek és azzal művelték a sorközt.
Én honda motorosat ajánlom, erőben hasonlóak a honda csendesebb s talán kissebb a rezgése viszont a hondák érzékenyek a jóféle 95ös benzinre(dugulások), célszerü a tank után a gumicsőbe egy szűrőt tenni néhány száz ft.
Most már jó a kuplung és a motor is működik rendesen. A hét elején rotáltam fel a paprika és paradicsom helyét. Most már megtapasztaltam azt is, hogy a csoroszlyát mikor milyen mélységre tegyem. Könnyedén és gyorsan előkészítettem a talajt a palántázáshoz. A szomszédom, aki a mellettünk lévő utcába laki és a kertünk szomszédos. Irigykedve nézi, hogy milyen jó porhanyós lett a talaj.
Szóval mikor dolgozom vele akkor venni észre rajta hogy gyenge. Tehát erőlködik, nem bírja, néha le is áll, és olyan erőtlen, szerencsétlen az egész a másik GCV 160-as motorral szerelthez képest. A több mint 2x-es fogyasztásról nem is beszélve....
A fogyasztóvédelmet meg már nem említem, mert más ügyben emlegetve őket a kereskedők simán a képembe röhögtek. Vigyorogva adták ide a panaszkönyvet, és azt mondták hogy azt írok bele ami akarok mert jogilag már nem tudnak velük mit kezdeni. Esetleg még másik garanciális szervizest próbálok meg felhívni...
Én ismét kapcsolatba lépnék a szervizzel és tájékoztatnám, hogy amennyiben nem hárítja el a hibát önszántából, akkor majd a fogyasztóvédelem fogja kényszeríteni rá.
Csak úgy leáll? ez kevés, a fordulat alap és max között jól szabályozható, nincs ingadozás bármely tartományban,rudazat gázbovden jól áll? én még ha új is üzemanyaghiányra gondolok esteleg az indító pillangó szórakozik
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék a következő problémámról. Tehát pár hónapja vettem újonnan egy Honda GCV 190 motorral szerelt szentkirályi kapálógépet. Az vele a problémám hogy gyenge és rengeteget eszik. Illetve munka közben igen sokszor csak úgy leáll. Igaz ugyan hogy utána 1-2 rántásra beindul. Legalább is a szintén a tulajdonomban lévő 2 éves szintén szentkirályi Honda GCV 160-as motorral szerelt kapához képest. Tehát az erősebb motorral szerelt gép gyengébb, és több mint a dupláját eszi ugyan annyi munkára. A jelentős olajfolyásról a regulátortengelynél már nem is beszélve. Tehát mit javasoltok az erő-fogyasztás egyensúlyának helyreállításában? Még annyit hozzáteszek hogy felhívtam az egyik garanciális szervízpartnert aki azt mondta hogyha szép egyenletesen megy és normális hangja van akkor ki sem jön mert ezzel nem tud mit tenni. Illetve ha kijön akkor ki kell fizetni a kiszállást + mukadíj + stb... Előre is köszönöm a választ! Üdv: Rönó....
Már kérdezték tőlem, hogy mért sajnálom, mondom láttad a videóját?, azt mondta nem, mondom nézd meg olyan alapjáratnál nem lehet szépen sebességet váltani.
Ma szereztem ezt a gépet és lenne pár kérdésem hátha tudna valaki segíteni.
Elvileg egy MTD T430, Rendbe kell szednem elég rendesen. A kérdésem az hogy a hajtása lánccal működik, csak azt nem tudom hogy olajat kell beleönteni vagy összerakáskor be kell kenni zsírral?
Ha leveszem a váltó feletti burkolatot alatta van egy kb 10mm-es lyuk. Az eladó itt feltöltötte sima motor olajjal de a tengelyeknél kifolyt az összes mire haza értem.
találtam egy alkatrész listát a gépről de a tengelyeknél nincs se csapágy se szimering, szóval nem tudom,
Igen létezik olyan rota de az ritkaság ott a kuplungfelső egybeépített lendtömeggel, olyan viszont több is amelyeknél (az olcsó kézi kuplungosoknál) a lendkerék nehéz de a karbin már spórolnak.
Egy kis türelmet kérek, majd csak a hétvégén tudok mérni, kopott a kerékagy belső része(öntvényben a hatszög) ráadásul a csapnak a furata is ezért a hatszög tengelyen csőből készített távtartók segítik a biztosítást. Ezért előbb ezeket le kell bontanom a méréshez.
A Honda sokkal jobban, és lassabbra szabályozható. A Briggs-et is lehetett szabályozni de csak nagyon kicsi fordulatszámkülönbség tartományban. Ezért gondoltam, hogy fűnyírómotor lehet!
Szerintem a Briggs motoros, fűnyírómotorral szerelt. Legalábbis az enyém az lehetett, mert a Honda motornak sokkal nagyobb tartományba tudom változtatni a fordulatát gázadással, vagy éppen gáz elvétellel. Talán ez a legnagyobb különbség amit a két motor működése között észrevettem.
Köszönöm mindenkinek, a kérdés az lett volna, hogy a 25 mennyire 25.
A pontos válasz az, hogy a kihajtótengelyen 25-ös csapágy van, és hogy fel tudják húzni a csapágyat, az azon kívüli rész alá van szedve 2 tizeddel, úgyhogy a kihajtótengely csatlakozó része csak 24,8mm.
Az adapterek furata így már lehet 25,0...25,2mm, mert ez vidáman rámegy a 24,8mm-re.
Valaki gyorsan meg tudná nézni nekem, hogy mekkora a kihajtótengely pontosan, és mekkora a kapa tengelyének a furata? Egy toldót kellene gyártani gyorsan, de persze nincs itt a gép...
Annyit tudok, hogy Gotbrod nevű és német de hogy melyik típus és hányas évjárat,azt nem.
Szeretném rendbe rakni mert a motorja és a kasznija még egész jó, viszont pár dologgal még van bajom :
Tönkre ment a váltó,nem bonyolult, előre meg hátra, de belül eltörött, szétszedtem lehegesztettem, most csak előre van, aztán mivel nem volt rajt lánckerék, most kísérletezek hányas való hozzá, aztán tönkrement a berántó, ez a legbosszantóbb mert így kipróbálni sem tudom.
Több fűnyírón is megoldottam, hogy felhelyeztem egy ékszíjtárcsát, de ennél nem jó, elég nehéz a berántása, és időigényes ha nem húzza vissza valami, tehát azt vennem kell hozzá.
Én tettem fel ezt a videót, mert nekem ezt csinálta a szezonkezdetkor. A probléma oka az volt, hogy a téli hosszú szünetre nem ürítettem ki a tankot teljesen és "betaknyosodott" az üzemanyag. Igen, a leírásban benne van hogy ürítsük le a tankot, és a gyertyát lecsavarva spricceljünk olajat a motortérbe amit a berántózsinór 3-4 szeri kihúzásával szétterítünk a motortérben. Ezzel talán elkerülhető lehetett volna a dugulás, de miután jó nagyokat köpködött néhányat a moci utána ( és azóta is) már minden rendben van.
Megnézem majd, de nekem úgy rémlik, elég erősen le kellett nyomni a felezőt, hogy rá tudjam tenni a bilincset. Úgy szoktam csinálni, hogy egyik kezemmel nyomom lefelé a felezőt, a másikkal a kuplungkart húzom, a harmadikkal ráteszem a félbilincset, a negyedikkel a másik felét. :)
Hello!Szerintem az sok bele,de próbáld ki majd kiderül.Szerintem ki fogja szórni.Ha a motorjával küzdesz és kell,írd meg és megnézem a fúvóka méretét.Sok sikert.Üdv
Nyugodtan használd, én is kaptam bartelban használom, télen v kora tavasszal induláskor hidegen egy pici füstöt dob(kék füstpamacs) de ilyenkor tökéletes.
Ez nagyon érdekes eset. Mivel nem felújítva lett, hanem elrontva. Ez a jelenség, hogy légszűrőn nyomja ki a benzint és a hengerbe nem jut fel, számomra teljesen érthetetlen. Ha Te szerelted, akkor vidd el szerelőhöz és az majd rendbe hozza. Ha pedig szerelő csinálta, akkor vidd el egy másik szerelőhöz és mond meg az első szerelőnek, hogy az Ő számlájára csináltatod meg.
Tegnap rotáltam föl azt a részét a kertnek, ahová majd a paprika, paradicsom és az uborka kerül. 20 cm mélyen se volt sokkal nedvesebb a talaj, mint fent. Alig volt színkülönbség a frissen felrotált és az érintetlen terület között. 5-6 perc után, már a friss is teljesen kiszürkült.
Megéri? én honda párti vagyok, de szerintem a 18-20 ezer külömbség(én ennyit láttam) túlzás. Esetlegesen a későbbi terhelések javítások miatt ne a könnyített hajtóművel,hanem a 28as áttételű egybeöntött hajtómű külön fedelekkel.
Én briggs motorral vettem, most egy hasonló teljesítményű honda motor van rajta... Hát igazán nagy teljesítménybeli különbség????
Nem igen jelentős...
Talán a honda kicsit csendesebb, meg talán áramvonalasabb is...:):):) tudod!?- ez a légellenállás és a sebesség együtthatója miatt fontos! Persze csak ha versenyezni is akarsz vele. :)
De a viccet félretéve:
Tartósság és minőségbeli különbségről még egyenlőre nem nyilatkoznék, mert még túl friss a csere.
De ez a"Briggset vagy hondát" kérdés régi téma itt a fórumon...
Kérdésem lenne.. egy EXTRA KF850 be tervezunk beruházni.. milyen motorral éri meg jobban? Van lényeges teljesítménybeli kulonbség a HOnda és a Briggs&Stratton 850 I/C® seriesTM motor kozt??
Ha nem javul akkor bekaptál egy kisebb dugulást, nálam amikor dugulás volt a karbiban ugyan ezt csinálta a regulátor!
más: nem tudom ti hogy álltok csapadék ügyben, de 24.-én raktam el a krumplit és a felső 30cm talaj csont száraz volt, persze beöntöztem, de kezd durvulni a szárazság!
Az már nagyon durva centírozási hiba lenne, 1-1,5mm nél a röpsúlyosnál nem lehet gond, az utángyártott felújított kuplungoknál szokott méret gond lenni.
2. gondodhoz: a regulátor kart piszkáltad. Normál működésnél, alapjáraton előrebillen, és nem mozog. Ha adsz egy gázfröccsöt, hátrarándul, és beáll az aktuális gázkar állás szerint. Terhelés alatt, hintázik, a mindenkori teljesítményigény szerint. Ha üresben hátrarántod, teljes fordulatra pörgeti fel a motort. Ez utóbbi történhetett nálad is, és vagy:
- kiköpte a dugót a porlasztóból, vagy
- a gyertyát pucolta ki, vagy
- a pillangószelep tengelye szorul (ez ritka, de öregebb gépeknél előfordul, én egyszer ezt szívtam meg, sehogy se volt erő a gépemben, vettem másik motort. Aztán egyszer jobban megvizsgáltam, és rájöttem. Szétszedés, finom tengelycsiszolás után jobb lett, mint az új!)
Szia nehogy vegyél rá ékszijjat megmondom neked a felező és a hajtómű közötti kuplung csúszik el. Mert ezeknek az mforgos felezőnek az ékszijjas kuplungtányéra feljebb került és a kuplung alsó nem ér fel annyira hogy fogjon. Erre mire rájöttem és orvosoltam fél napomba került. Úgy oldottam meg a kérdést hogy mikor felezőt használok a hajtómú kuplung alsó zégergyürüt leveszem és úgy teszem rá a felezőt igy a rugó feltudja nyomni teljesen és 100%.ba összezár nem csuszik el. Én igy szántottam és semmi gond nem volt.
Nekem az egyik nagy kocsimon targonca gumi van 400x8 -as 8 PR -es a kökénytüske nem megy át rajta. Tüskéről jut eszembe ebben a hónapban 3 szor szereltem gumit a tüskék miatt a télen csinált kocsimon 350x8 -as gumi van ami lágy és minden tüske átfut rajta.
Gumis témához idevág traktorra szereztem gyimesi duó féle járókereket ez lesz a müvelőkerék a gépen 43 cm szük nyomtáv nagyon előnyös lesz kukoricában és krumpliban. Krumplit jó lesz vele töltögetni elférek a sorok között. Mult héten nárciszok között kultivátoroztam vele marha jó kényelmes fordulékony és pont sorok között elfér.
Köszi a választ, de ahogy írtam is a rugót már kicseréltem, de semmi változás. Az előfeszítést nem néztem, de úgy emlékszem, hogy nem lehet benne állítani
Pont a napokban hoztam rendbe egy ismerősünk 10 éve nem használta Robi 55 kapáját.
A hajtása szinte azonos az 56-oséval úgy tudom. Ennek is el volt törve az egyik rugó a kuplungban, azonnal forgatta (volna) a kapákat még alapjáraton is. ( Még szerencse hogy indítás előtt szétszedtem és észrevettem) Rendeltem bele újakat.
Na a kérdésedre az lenne a válaszom hogy ha van benne rugó az túl gyenge és nem bírja legyőzni alapjáraton sem a centrifugális erőt. Vagy nincs eléggé előfeszítve. Az eredeti rugói brutál erősek, kézzel meg sem bírom mozdítani őket.
Én úgy próbáltam ki hogy jó lett-e hogy kivettem a kapa csapszegeket és alapjáraton egyáltalán nem forgatja a tengelyt így sem.