Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 939

Köszi, aranyos vagy, hogy érdeklődsz.Én csak elméleti szappanozó vagyok,még 2 hét gipsz. Ma macerátumokat fogok késziteni. Múlt héten diólevelet, rózsa szirmokat gyűjtöttem.

 

Nagyon jók a szappanjaitok. Nekem mind tetszik.

Előzmény: tildi36 (927)
mimi49 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 938

Megnéztem tényleg nagyon szépek. És sajnos mindig elcsábul az ember valami különlegességre.

Szia, üdv: Andrejja

Előzmény: erikafot66 (936)
mimi49 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 937

Na itt is vagyok, elég rövid élvezet volt. A szép élénk bordó rózsaszirom apró pici barna darabkákban tündöklik a sárgás szappanban az amúgy meg erős illat sajna elillant. Háááát ezzel a tapasztalattal is gazdagabb lettem. Ja egy kevés rózsaszirmos anyagot próbáltam szinezni természetes áfonya-csicsóka instant kivonattal. Ez valami ujdonság a Flavantictól. A zacsiban gyönyörű bordó a színe, de a lúg sajna kimarta, és olyan mintha kávés szappan lenne.

 

Ez van !Üdv mindenkinek: Andrejja

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 936
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 935

Szerintem legközelebb a padlizsán hélyát fogom kipróbálni.

Előzmény: mimi49 (933)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 934

Illat marad, szín nem, én ma tapasztaltam.

Előzmény: mimi49 (933)
mimi49 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 933

Sziasztok Lányok, Fiúk!

 

Szerintetek ha rózsaszirmot botmixerrel belekeverek a pudingos állapotú masszába, mennyire tartja meg az illatot és a színt?

Tudjátok mit , megyek és kipróbálom , és majd válaszolok magamnak.Remélem valami finomság keletkezik belőle :)

További szép napot mindenkinek.

 

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 932

Tildi a pecsétlenyomatot akkor kell gondolom értelem szerűen mikor felszeleteled ugye? Nehezen megy bele akkor már? Hogyan működik? Jól?

Előzmény: erikafot66 (930)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 931

Tildi!

 

Ez igen! "Cukiság, tutiság" :))) Nagyon szépek, guszták és minden. I. o. TERMÉK. Ez már az! Tetszik.

 

Én nem boszorkánykodok mostanában egyáltalán. :(( Csak terveket szövögetek, és nézelődök, informálódok. Na de ha elkezdek megint begyorsulni jajj nektek. :))

Előzmény: tildi36 (929)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 930

Szia Tildi!

 

Jók lettek a szappanjaid, jól néz ki a pecséttel.

 

Rózsa szappant készítettem ma, 1-2 nap és felvágom. Hiába a legsötétebb rózsaszirom, sajnos nem lett rózsaszín, krém szinű lett tőle, de az illata az fantasztikus: rózsa, erősítésnek pedig pálmarózsa, a lúg pedig rózsavízben oldva. Ha sikerült, akkor mintája is lesz.

 

Igen, mutattam már ropis dobozban készített szappant, a pikkelysömörre készített is abban volt (amelyikben a kurkuma nem sárga, hanem piros volt, most már sárgás-barna).

Előzmény: tildi36 (928)
tildi36 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 929

1.  2.

 

3.  4.

tildi36 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 928

Rózsaszín agyagos jázmin, ylang-ylang és geránium illattal, szappanpecséttel:

 

 

  1.   2.

 

3. 4.

 

 

 

 

Kattmancs, a harmadikon  van a tetején kicsit csíkos marokszappan, ilyenre gondoltál? Két színt, a fehéret és a rózsaszínt kevertem össze hurkapálcával, attól ilyen, meg egy kis szappanportól, ami ma reggelre kiült a tetejére.

 

Isteni az illata egyébként, jázmin, ylang-ylang és geránium, kevés levendulával frissítve, de ez utóbbi enm érződik ki igazán.

 

tildi36 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 927

Sziasztok!

 

Úgy látom mindneki a boszorkánykonyhájában ügyködik... :)))

Én is szappanoztam ma, végre rózsaszínű agyagosat (rohanhattam vele a hűtőbe, rondán megrepedt a teteje :( ) , és megjöttek a hét közepén a szappanpecséteim is, szerintem szépek, olyanok, amilyennek képzeltem őket. Amint lesz kép róluk, mutatom őket.

 

Boxmókus, hogy állsz? Sikerült már valamit alkotnod?

 

Zsuzsu, én sem rendeltem még külföldi oldalról, de sok helyen olvastam, hogy még postaköltséggel is megéri. Hát majd meglátom.. de ha egyszer nagyon a fejembe veszem azt a szilikonforma öntést, és sikerül.. ... ..  :D csak mintám lenne hozzá, már bele is fognék.

Milyenek lettek a sült szappankáid? Nem lett bajuk? Én még egyiket sem mertem melengetni..

 

Boldizsara, nagyon szépek a szappanjaid!! Le a kalappal , ügyes vagy :) Hozzál máskor is képeket, meg tapasztalatot :)

 

Kattmancs, én még nem használtam por alakú színezőt, a kétszínű szappanjaim teteje szokott csíkos lenni a hurkapálcás rajzolgatástól, meg néha az egyszínűeké is, mert a csíkok teteje van, hogy kifehéredik (gondolom megfázik, azt olvastam, akkor lesz fehér szappanpor rajta), és attól tűnik csíkosnak.

Milyen por színezőid vannak?

 

Erika, ropisdobozban készült szappant mutattál már? Holnap szétnézek műanyag hústálca ügyben, hátha kapok.  Te csináltál valami új szépséget mostanában?

 

Blankavajka, olívaolajat 500 alatt? Amindenit....nem csoda , ha elkapkodták. Pálmaolajat is jó lenne kicsit olcsóbabn szerezni, mint 1600.....meg kókuszvajat is. Bár már lehet, hogy azóta ezek is még drágábbak, mostanában nem vettem, de azt hallottam, hogy az olajak, zsírok (a hidegen sajtoltak is!!!) ára is felmegy jócskán a csipsz adó jegyében... :((( Biztos az illóolajoké is, sajnos azok fogyasztása is iszonyú káros lehet az egészségre :X :( 

 

Sütimüti, Ancsaborcsa, Vanier, ti merrehol? :)

 

Szép szappanos hétvégét mindenkinek!!

 

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 926

Én még csak keveréssel szineztem, de biztos lehet szórással is, Tildi szokott ilyen szappanokat mutatni.

Előzmény: kattmancs (925)
kattmancs Creative Commons License 2011.09.16 0 0 925

Kérdésem lenne, van néhány por alakú szinezőm, ezekkel megtehetem azt, hogy csak rászórom a kiöntött szappan tetejére és enyhén belekeverem egy fakanállal vagy bármivel? Láttam több helyen olyan sappant, ahol valamilyen mintában vagy csíkokban színes a szappan és kipróbálnám.

 

Még 3 helyet hozzáraknék az előzőekhez, szappan színezékek, a nátrium hidroxid (ami elég fontos:)) és a nagyobb olajak miatt:

 

http://cosmio.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=20

 

http://okokucko.hu/kategoria/szappankeszites_alapanyagok.html

 

http://illatosszappan.blogspot.com/p/termeszetes-szinezekek.html   itt jól össze van szedve, hogyan lehet színezni

 

 

 

Előzmény: erikafot66 (924)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 924

Szuper, ügyes vagy, meglátod jó lesz saját szappant használni.

 

Részemről ok a szappankészítők kommunája, benne vagyok :)

 

http://biomaci.superwebaruhaz.hu/company_data/

 

http://creativiky.hu/bolt  igaz sokan kitagadták őket :)

 

http://aromax.hu/hu/termekeink/illoolajok/

 

http://www.zoldpolc.hu/shea-vaj-finomitatlan-100-ml.html

Előzmény: boldizsara (923)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.15 0 0 923

Közben elszállt a hozzászólás:(

Ezt szandálos dobozba öntöttem, talán még egyet kibír (majd kérek a kínai boltból).

Ma pedig himalája sós, remélem kijön a formából, sótömb szappanom van, a hatása miatt ezt mindenképpen ki kellett próbálnom, de csak kis mennyiségben.

Ez pedig szilikon edény alátét, 100Ft-os boltban 500,- Ft alatt van, láttam virág mintásat is, a minták kiemelkednek

 

Elkezdtem a táblázatot, az alapanyagok beszerzési helyéről, mit mire és miért lehet a szappanba tenni, de én még nagyon kezdő vagyok, Ti sokkal többet tudnátok hozzáadni. Nem tudom, hogy lehetne közzétenni. Várom az ötleteket.

 

Zsuzsu!

Erre van TESCO, CORA, LIDL, ALDI, COOP, METRO, REÁL, CBA (ahol nincs olcsó oliva:))

De nem lehet lúgot beszerezni, a gyógyszertárban nincs kakóvaj, minimális ricimust adnak. Szerintem meg kellene alapítani a szappankészítők kommunáját :)

 

 

boldizsara Creative Commons License 2011.09.15 0 0 922

Remélem egyszer el is tudom adni. De ajándékozni is szeretnék majd. Talán most kellene várnom egy hónapot, hogy megnézzem az eddig készültek hogyan válnak be, de egyszerűen nem lehet abbahagyni:) VAcsora a fagyasztóból, de szappan azért készül. Még egy félét holnap szeretnék kipróbálni, azután szünet. Addig a formákban gondolkodom.

tegnap készült citromfüves

 

mimi49 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 921

Gratulálok , nagyon szépek.Ezek eladásra készültek?

Előzmény: boldizsara (911)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 920

De jó már, hogy itt felénk semmi sincs. Egy tesco egy cba és majdnem ennyi. Meg egy lidl. A cba ban rendszeresen ki van fosztva az olíva. Az olíva pogácsa olajat sem kapom meg 1000-1100 Ft nál olcsóbban. .((( Egyszer tudtam venni 890 Ft ért, de szerintem be lehette rúgva aki árazta! :)) Errefelé nem szokás "jó" áron adni a dolgokat.

Előzmény: blankavajka (919)
blankavajka Creative Commons License 2011.09.15 0 0 919

én már csak ilyen jóhiszemű és naív vagyok. De majd lemérem, most már csakazértis :D

Tegnap voltam a CBA-ban, de az összes 499.- Ft-os olivaolajat elvitték, brrr. Na majd Apu hoz ma a Metroból 5 litereset, úgy olyan 700.- Ft-ra jön ki azt hiszem literje.

Előzmény: erikafot66 (917)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 918

Fura, hogy egy gyógyszertárban elírják a mértékegységet, mert nem mindegy. Az 1 liter olíva olaj is csak 879 gramm. Ebből sem mindegyik egyformán. ... és a többi..és a többi..

Előzmény: erikafot66 (917)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 917

Ne bízz meg teljesen abban, hogy a ricinus olaj 200 g, amikor én vettem 200 g volt ráírva, de valójában 200 ml volt, a különbség -30 g volt :(

Előzmény: blankavajka (916)
blankavajka Creative Commons License 2011.09.14 0 0 916

sziasztok!

 

szappanoztam, nem tudtam jönni :)

Ma vettem kakaóvajat gyógyszertárban: 200 g volt 1340 Forint, ami a fele annak, ha neten rendelek bárhol!

Ricinusolajat is kaptam szó nélkül, szintén 200 g-ot, 400 forintért.

De be kell vallanom, ez volt a harmadik patika, ahol próbálkoztam. Három a magyar igazság ;-)

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 915

Ügyes vagy, gratulálok, nagyon jól néznek ki, és az illata is klassz lehet, szeretem a méz illatát, sajnos nekem meg kell elégednem az illatával allergia miatt :(

Előzmény: boldizsara (911)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 914

Az ötletkuckó Egerben van! NAgyon-nagyon jó kis üzlet, nem a legolcsóbb, de annyi mindenük van, hogy tátva maradt a szám.

 

Viszont szilikont nem tőlök érdemes venni, mert méregdrága az 500 g-os kisvödrös.

 

http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00308_szilikon_lap_200_x_200_x_2_mm

 

Ez olcsóbb és van akciós is.

Előzmény: erikafot66 (904)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 913

Tildi! Én már rég óta mondom, hogy csináljunk szilikon formát, de nem vettem még a bátorságot hozzá, de ami ksik nem múlik.

 

A sógyurma sem rossz ötlet, csak arra gondoltam, hogy pl egy picit cikormányosabb mintából nem fog kijönni a szappan, nem úgy van, mint a szilikonnál, hogy nyúlik minden felé és az "aláfolyásokból" is kijön, mert lehúzgálod róla. Szerintem az ilyn részek letörnének a szappanról.

 

De arra gondoltam, hogy valami egyszerűbbet nézek az obiban pl. polisztirol mintákra gondoltam, amiket falra tesznek díszítésnek, aztán van idehaza agyag és gipsz, valamit kikoskodok belőle.

 

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 912

Boldizsara! Nem semmi vagy! :))) Tényleg nem lehet majd lelőni sem ezek után, gratulálok. Ugye milyen nagyon klassz dolog? Szépre sikeredett mondhatom, ügyes vagy.  Én minden nap nézegetem, szagolgatom, rakosgatom őket, ahogy írták is itt a többiek már, na jó nem egész nap, de egy pár percet kell " velük töltenem" :)))

Előzmény: boldizsara (911)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.14 0 0 911

 

Elkészült az újabb adag :) Kecsketejes mézes fahéjas.

Most már semmi nem állíthat meg.

kattmancs Creative Commons License 2011.09.13 0 0 910

Nekem agyagokat régebben sikerült beszereznem a cosmio-nál és a vaterán, viszont az ökokuckós shea vaj és nátrium hidroxid forrás ( http://okokucko.hu/termek/natrium-hidroxid_500_g.html ) egyelőre kimeríthetetlen, én is és 2 ismerősöm is onnan hozatott többször és az a tapasztalat, hogy másnapra megjött a csomag:)

 

 

Előzmény: Boxmókus (895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!