Keresés

Részletes keresés

booerang Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3333

Köszi!

Nem válogatni kellene,hanem elhozni őket,mielőtt belekever az az alpesi bak:-)

A 6.képen a galériában,mintha a Zsolttól hozott barna lenne,még a szarvállása is ugyanaz.

Ugyanazon a képen a jobb felső sarokban pedig Barack anyja.

Előzmény: khirke (3331)
khirke Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3332

Azért lehetne válogatni :)))

Mielőtt tényleg átkeresztezik alpival... utalás van rá :(

 

Előzmény: khirke (3331)
khirke Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3331
MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.08.05 0 0 3330

:-))

Névnapodra mondok száz jó kívánságot ,
legyen ez a napod szép , boldog és áldott !
Kedves  képed a szívemben ragyog ,
névnapodon veled együtt én is boldog vagyok

 

Legyen egészséged, tudjál boldog lenni ,
és a szívedet soha ne bántsa meg senki !
Napod is legyen örömnek napja ,
kívánjuk , hogy a sors ezeket megadja 

 

Minden Krisztina legyen érintett vele.     üdv. MGP

ez-Ben Creative Commons License 2015.08.04 0 0 3329

 

 :)) Ke-ju-hééé..... ke-ju-hééé,....ke-ju-hééé !

 

 Kedves M.Krisztina !

 

 háromszor elkiáltottam a varázsigét és így- ősi hagyomány szerint- teljesül három kívánságom.

 Nos...ezt a névnapi jókívánságokra vetítem át :

 

 Névnapod alkalmából: 1. sok szerencsét

                                   2. sok boldogságot

                                   3. sok mosolyt az arcodra...

...néha ugyanis olyan komoly és tekintélyt parancsoló vagy, hogy írásaidat olvasva, nemegyszer azon kaptam magam, hogy hátratett kézzel ülök a gép előtt, mint anno az iskolában a jó gyerekek. Ez nem is lenne gond, csakhogy hátratett kézzel igen nehéz ám kezelni a billentyűzetet !

 

 

 De most elől van a kezem és még integetek is...( persze csak az egyik kezemmel, mert a másikban van a köszöntő pohár ) vidám névnapozást !:)

 

Előzmény: krisztina.mexico (3186)
zebra-bara Creative Commons License 2015.07.31 0 0 3328

:)

Előzmény: euonymus (3327)
euonymus Creative Commons License 2015.07.31 0 0 3327

Én is így gondolnám, de ezt felelősséggel kimondani nem mertem.

Előzmény: zebra-bara (3326)
zebra-bara Creative Commons License 2015.07.31 0 0 3326

A Radnai-féle linket én is megtaláltam. Közben beszéltem egy negyedik állatorvos ismerősömmel, őszerinte nem kell pánikolni, két hét pihentetés elég kell hogy legyen a legelőnek. Az istálló az más, de egy napnak-szélnek-esőnek kitett nagy területen kevésbé kell tartani a fertőződéstől.

Előzmény: euonymus (3321)
ez-Ben Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3325

 

 :))                   " Ismeretlen bajnok fekete paripán

                           Vágtat a zászlóhoz és mérkőzni kíván"

 

Előzmény: fecske+ (3323)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3324

Hát, nem emlékszem, milyen oldalról vettem... de rengeteg helyen befogják a kecskét, legalább rendezvényekre - na, ebben is le vagyunk maradva. :)

De próbálkozhatsz mással is: 

 ez se új! :)  

 

Ezt mondjuk inkább ne:

 

Előzmény: booerang (3318)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3323

Kölyökkoromtól a fekete lóra buktam... hattyúpacis hátrányban! :D 

 

Előzmény: ez-Ben (3319)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3322

Jó élmény lehetett... pontosítok: legalább a vége jó!

Előzmény: zebra-bara (3320)
euonymus Creative Commons License 2015.07.29 0 0 3321
Előzmény: zebra-bara (3320)
zebra-bara Creative Commons License 2015.07.29 0 0 3320

Fontos kérdésem van:

 

A szomszéd juhásznak kölcsönadtuk az egyik legelőnket, amit nem győznek a kecskéink lerágni (az ominózus kecske-paradicsomról van szó, ahol immáron 4 méteres magasságba törtek az idei akác-tősarjak, áthatolhatatlan dzsumbujjá alakítva a legelőt). Menet közben kiderült, hogy a szomszéd valahonnan hazahozott varas szájfájást. Már kifele mennek belőle a birkái, de azért még jócskán ott figyelnek a pörkök az orrukon, szájukon. A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő múlva ereszthetem majd rá az én állataimat a legelőre? Azaz, meddig fertőz a vírus, amit a szájukkal rákennek a növényekre, elég pár hetet pihentetni a területet, vagy nagy eséllyel mi is benyaljuk? Ha megfertőződnek az állataim, akkor érdemes még vakcinázni (gondolom, akkor már késő), vagy majd a tüneti kezeléssel próbáljuk meg kordában tartani a kórságot? 4 kecskéről van szó, ebből kettő fejős, egy tuti üres, a negyedik elvileg utolsó idős vemhes, de szerintem abban sem lesz gida.

 

 

Amúgy majdnem folytattuk a temetési sort, az egyik új (májusban vagy mikor vette az uram) kecske ugyanis vasárnap reggelre annyira szarul lett, azt hittem ott helyben feldobja a pacskert. A hasa felhúzva, láthatóan görcsölt, kakilni nem tudott, csapkodta magát a földhöz, kapart, nem bírt járni, remegett minden porcikája. Vasárnap délben persze reménytelen dokit elérni, végül sikerült beszélnem eggyel. A tüneteket elsoroltam, azt mondja, adjak neki dupla adag féreghajtót, mert az a tapasztalata, hogy a kecskénél az emésztőszervi bajok 90%-át a férgesség okozza. Ja, honnan szerzek vasárnap féreghajtót? Juhász szomszédot felhívtam, persze nincs otthon, hétfő délelőtt jön csak haza. Végül telefonon elmondta, hogy tudok a garázsán keresztül betörni a műhelybe, ott hol találom a cuccot. Kecskét lekezeltem, állapota estig változatlan. Reggel félve nyitom az istállóajtót, hát látom, hogy kb egy hétre való sz@r terít be mindent, a kecske szemmel láthatóan megkönnyebbült, és erősen reklamál a társaitól való izolálás miatt. Kedd reggelre nyomtalanul elmúlt az egész nyavalya, persze a tejjel együtt, amiből mondjuk amúgy sem volt már sok, fejésenként 2-3 dl. Úgyhogy vasárnap lenyomjuk féreghajtóval az egész bandát, nehogy a többieknek is eszükbe jusson egy hasonló akció. Mindenesetre tanulságos élmény volt...

ez-Ben Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3319

 

 :)) ...jön egy királyfi tán, hófehér paripán....

Előzmény: fecske+ (3315)
booerang Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3318

Szuper!!!!!!!!!

Szerintem,álljunk neki edzeni a jószágokkal,szóljunk Ez-Ben-nek,ő biztosan megszervezné a brigáddal az első országos kecskehajtó bajnokságot:-))))))))))))

Melyik országból származnak a képek,tudod?

Előzmény: fecske+ (3316)
booerang Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3317

Nekem csütörtökön is sikerült 15 percig ülni a kocsiban,annyira esett,nem volt kedvem kiszállni:-)

Tegnap is kétszer áztak meg a kecskék,nem is akartak sok tejet adni:-(

Hát,a parlagfű majdnem nagyobb,mint a kukorica,és zöldebb is.

Biztos,az enyémek is örülnének a letarolt zabnak,de sajnos nem tudom ki-be hordani őket,túl messze van tőlük.

Előzmény: fecske+ (3313)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3316

Nos, úgy hallám, ismét felvetődtek imitt-amott kecskehasznosítási kérdések. Ha ki is esünk a tejespikszisből, nem kell elkeseredni! Körül kell nézni új lehetőségek után. Tessék, mostanság népszerűsítik a ló- és agárversenyt, hát miért is ne??? :D

fecske+ Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3315

Mért érzem úgy, hogy fórumunk határozottan Dunántúlsúlyos?? :) :) Légyszi, valaki innen is jöjjön már olykor-olykor... 

Előzmény: zebra-bara (3306)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3314

Szerintem se tedd! A lovunk is kimegy előbb-utóbb, ha csak üresen fityeg a pásztormadzag... 

Előzmény: Törölt nick (3310)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3313

Remélem, Ti szerencsésebbek voltatok ezzel a fronttal és esett is belőle, és nem csak esegetett, mint itt felénk. Mondjam azt, a port elverte, megmentett ezt-azt a szomjhaláltól, de nagy, látványos kisarjadást nem remélek... Pedig gyöngy életünk lehetne, hatalmas gabonatarlók vesznek körbe, dúskálhatnának a kelésben - ha volna ilyesmi. Ami jó, hogy egy fél határral odébb feltöretlen zab tarló van, ott böngészhetnek és még valami módon fű is akad,  zöld! Itt akartam a népszerűsítés végett lefotózni a parlagfüvet tömő jószágokat, de nem sikerült. Először, mert gyorsan elfogyott a fránya gaz (az a legüdébb, hogy a francba csinálja???), aztán, mert a négylábúak felfedezték a hullott kalászokat és azóta pöknek ilyesmire vesztegetni a belső terüket. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 3312

:)) Köszönöm, igazán megtisztelő lenne. :))

Előzmény: ez-Ben (3311)
ez-Ben Creative Commons License 2015.07.22 0 0 3311

 

 :)) A kis bak nevének feltétlen a "Patkóbandi" javallt, akkor aztán már rettegheti a környezet. A népdalt is átköltjük és természetesen Téged sem felejtünk ki belőle. Mindenképpen lényeges, hogy a kecsók egyéniségüknek megfelelő nevet kapjanak. Arra aztán hallgatnak és kellemes sétával mehettek a birtokra kirándulni...( Mindenképpen Te menj elől !:)

Előzmény: Törölt nick (3310)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 3310

Köszönöm, akkor inkább nem kockáztatom meg. :))

Egyik nap egy visításra figyeltünk fel. Kinéztünk az ablakon, hát a kis bak betévedt az áfonyásba. :))

Jó, hogy itthon voltunk! :))

Előzmény: booerang (3309)
booerang Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3309

De csak addig,míg véletlenül neki nem mennek:-)

A Khirhétől hozottak is tisztelték a bálazsinórt,de aztán észrevették,hogy a többiek néha-néha nekimennek és semmi,így ők is kipróbálták:-(

Előzmény: Törölt nick (3307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3308

Szia! Köszönöm! :)

Előzmény: zebra-bara (3306)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3307

Szia! Sajnos nincs bekerítve és áram sincs. Viszont van olyan elgondolásom, hogy bekerítenék egy erdős/bokros darabot villanypásztorral és az itthoni 220V-os készülékemet tudnám ott is üzemeltetni az autó akksijáról egy inverteren keresztül. Csak 5 W a fogyasztása, így talán kibírna az akkumulátor 1-1 hétvégét. De lehet, hogy nem is kellene bele áram sem, mert már jól ismerik és lehet nem néznék van e benne. Itthon egy 40 méteres szakaszon a veteményes mellett, ahol lejárunk a bekerített rétre, csak egy szál bálamadzag van kifeszítve, de az is távol tartja őket még a káposztától is. :))

Előzmény: fecske+ (3305)
zebra-bara Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3306

Én Zalában leledzem, azaz Zala és Vas megye határán. :)

 

És nem az oviban volt zebra a jelem, kedves Ben, hanem a gimiben. :) :)

Előzmény: Törölt nick (3300)
fecske+ Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3305

Szia! Hát szuper is lenne egy ilyen járgány, nem mondom...

 

Nincs körül kerítve az a birtok? Áram van? Építhetsz villanypásztort is. Persze szigorúan megfelelő mennyiségű és minőségű védőitallal felszerelkezve!

Előzmény: Törölt nick (3296)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.21 0 0 3304

Köszönjük szépen és viszont kívánjuk Nektek is!

Előzmény: ez-Ben (3303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!