Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2015.12.16 0 0 6018

Amiről beszéltek, az a prp??? Ennek nézegetek most utána, de elég kevés az infó, amit leltem.

Előzmény: kog81 (6013)
L0riana Creative Commons License 2015.12.15 0 0 6017

Rég jártam erre, de mintha éreztem volna, hogy emlegetnek. Aztán Tomori és Görbicz sérüléséről is eszembe jutottatok sajnos. Görbicz legyen a példa a szemetekben, mindig visszajön. Tomori nem egy sérülékeny játékos, ez most biztos rosszul érinti...

Tomori tragikus, Görbicz könnyebb sérülést szerzett a kézi-vb-n

Előbbire fél év kihagyás vár szalagszakadása miatt. Tovább »

forrás: Index.hu

A térdem jól van, bár sokat nem használom... Újévi fogadalmam persze lesz :).

A mindennapi életben egyáltalán nem fáj (ha vki nem követte volna: 10 műtét után), az időjárásra sem érzékeny. Nyáron sajnos nem jutottam el komolyabban túrázni, remélhetőleg ezt pótolni tudom majd egy téli hótalpas túrával vagy snowboardozással.

 Van kiút, bár tény, hogy néha kilátástalannak tűnik. Jobbulást mindenkinek, és kellemes ünnepeket.

kog81 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 6016

Köszönöm a válaszokat! Teszek vele egy próbát.

gombóc63 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 6015

Nem támogatja a tb. Az orvosoknak megvan a protokolljuk, amit ilyen kopásos esetekben végig kell csinálniuk, ez a hyaluronsavas feltöltés az egyik. Én is kaptam 3-t , semmit nem segített.

Előzmény: kog81 (6013)
Nikke Creative Commons License 2015.12.03 0 0 6014

Tudomásom szerint az ilyen - olajozó, hylauronsavs  - injekciókat egyáltalán nem támogatja a TB. Ha megteheted, és még nem  olyan nagy a baj, akkor megér egy próbát, hallottam már, hogy jó volt valakinek (egy ideig), de ezt  állandóan -bizonyos időnként - ismételni kell.

Nekem nem jött be, de én Synocromot kaptam, az egy etapban adható maximális 5 adagot. A végösszeg ottan körül mozgott, egy lábra! (A másikra még nem kellett).

 

 

 

Előzmény: kog81 (6013)
kog81 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 6013

Sziasztok!

 

Probléma van mindkét térdemmel, aminek pár éven belül valószínű műtét lehet a vége, de a (magán)doki azt mondta, hogy elsőre az injekciót javasolná, mert az is nagyon sokat segíthet, akár hosszú távon is. Viszont ezzel az a probléma, hogy 2x20.000 Ft térdenként, plusz a beadás 4.000 Ft alkalmanként, ami mivel két alkalommal lenne, ezért 8.000 Ft, tehát összesen 88.000 Ft. A kérdés az, hogy ezt támogatja-e a TB? EU Flexx A-t adna a doki, ami állítólag jó. Ha ezt be lehetne adatni ingyen is, inkább azt választanám, de ha TB-re csak sokkal rosszabb injekciókat adnak, akkor nem kockáztatnék, mert nem akarom tönkretenni a térdeim.

Elnézést, hogy nem használtam mindenre kiterjedően a keresőt, de nagyon rövid idő alatt el kell döntenem, hogy osztom be a Cafeteriát és ha nem muszáj, nem a Tempora raknám a nagy részét.

Ha valaki tudna ebben segíteni, nagyon hálás lennék!

Gabenka1987 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 6012

Sziasztok! Nekem 1 hónapja volt keresztszalag pótlásom. Ma voltam ellenőrzésen és azt mondta h a doki hogy jobban megvan nyúlva a szalag mint kellene majdnem teljesen betudom hajlítani. Nincs bedagadva nem fáj csak húzódik. Szerintetek nincs nagy baj? Mit csináljak? Köszönöm a válaszokat

gombóc63 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 6011

Hidd el, eljön az a pont:-(

Előzmény: Zizi6785 (6010)
Zizi6785 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 6010

Köszönöm a válaszokat, hasznos volt, és sajnos egyben elkeserítő.

A házipatikás cikk ugyan egy pr cikk, de nem nélkülözte a szakértelmet, az egyértelmű.

 

Műtét? Ki tud vállalni manapság egy ilyen hosszú kiesést a munkából?

Előzmény: Nikke (6008)
Nikke Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6009

Sajnos a vége a térdprotézis.

Vannak próbálkozások ennek kiváltására, csekély sikerrel, illetve viszonylag szűk körnek, különféle megkötöttségekkel (súly, életkor, stb.)

Ilyenek pl. saját vér terápia, mozaikplasztika, stb., az egyedüli és nagy arányban "sikeres" a protézis.

Sajnos.

Porcpotlas.hu-n olvashatsz ezekről.

 

Előzmény: Zizi6785 (6007)
Nikke Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6008

Az a baj, hogy hiábavaló a sok kutatás, jelenleg nincs megoldás (érintettség okán már mindent összeolvastam róla pro és kontra), idézek egy ma frissített cikkből.

 

 

"A porcvédő anyagok hatékonyságukról eltérő vélemények vannak. Regeneráló, gyógyító képességről nem beszélhetünk, de bizonyos, hogy segítenek megőrizni az ízületek működőképességét, mi több, közvetetten fájdalomcsillapító, gyulladásgátló hatásúak. A porcok védelmére int, hogy a porckopásos folyamatok jelenlegi tudásunk szerint nem fordíthatók vissza!"

 

A teljes cikk a következő linken, de itt inkább a sorok között olvass, ott van az igazság.

 

http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/mozgasszervi_betegsegek/cikkek/tudnak-e_a_porcon_segiteni/20080402165239?utm_source=hirstart.hu&utm_medium=www&utm_campaign=hirstart_20151201

 

 

Előzmény: Zizi6785 (6007)
Zizi6785 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6007

Tehát mi a megoldás?

Előzmény: Nikke (6006)
Nikke Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6006

A porckopásos "betegek" egyre nagyobb tömege is igazolja, az elpusztult porcot semmi ne növeszti vissza. Mindegy, hogy 365 napon át naponta 5x eszik kocsonyát, vagy a térdére keni, vagy éppen zselatinba áztatja.

Mindenki másra esküszik, de sajnos az ilyen hókuszpókok egyenlők a placebóval. Lehet benni hinni egy darabig, a porc pedig kopik tovább.

 

Előzmény: Zizi6785 (6005)
Zizi6785 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6005

Nem vagyunk egyformás, a problémáink sem azok

Előzmény: gombóc63 (6003)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6004

a zselatint orális is javasolják

Előzmény: gombóc63 (6003)
gombóc63 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6003

Akitől pedig én hallottam annál nem működött.

Előzmény: Zizi6785 (6002)
Zizi6785 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6002

Akitől hallotam, neki működött. Ezért is kérdeztem, hogy több megerősítés legyen.

Előzmény: gombóc63 (6001)
gombóc63 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6001

Természetesen hallottam róla. Komolyan gondolod, hogy működhet?

Előzmény: Zizi6785 (5999)
_chillout_ Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6000

Köszönöm Chopi, ránézek majd a leveleimre, csak telefonról nem olyan egyszerű...

Előzmény: Chopper63 (5997)
Zizi6785 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 5999

Zselatinos dunszt-ról hallott már valaki?

Valóban működik?

pom-pom57 Creative Commons License 2015.11.28 -1 0 5998

írtam neked e-mailt.

Előzmény: Blizzard87 (5988)
Chopper63 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 5997

Szia Chilli!

 

Elnézést,bár elköszöntem.De irtam neked magánban..Én hogyan oldottam meg az általad irt gondot!

 

Remélem megkapod a mailomat.

 

Jobbulást kivánok!

Előzmény: _chillout_ (5996)
_chillout_ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 5996

Sziasztok!

Pont a nspokban gondoltam rátok. Chopi, rád külön. MRSA-gyanúval vagyok kórházban, egy bénán kivitelezett benőtt köröm műtét következményeként.

 

A térdem jól van, nagyon ritkán érzem, hogy valami ki akar akadni, de tényleg elenyészően ritkán.

 

Jobbulást mindenkinek! Itt hatalmas pelyhekben havazik...

Chopper63 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 5995

Sziasztok.

 

Szia kedves Nikke.

 

Egyet értek írásoddal.Én kerekesszékes maradok úgy néz ki.(Vagyok tavasz óta jelenleg is.)Ép lábam nem lesz többé.Ennyi.

 

Mindenkinek kívánok teljes felépülést,vagy ha az nem lehetséges,a lehető legtöbbet sikerüljön kihozni műtét után a felépülés mértékében.

 

Nem akarok írni a továbbiakban.Így szeretettel kívánok mindenkinek,Kellemes Karácsonyi ünnepeket! Békés, boldog új évet!Nagyon jó egészséget!

 

Mindent köszönök minden kedves fórumozónak,akik segítettek utamon!Sokat jelentett!

 

Chopi.

Előzmény: Nikke (5993)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 5994

Fontos,hogy a lehető legjobb dokit válaszd ki.Legjobb,ha érdeklődsz utána akiket Ő műtött,hasonló problémával.Nekem a porcleválás rutin műtét volt.Nem volt komplikált se az se a szalagpótlás.  Valószínű   nem voltam nehéz eset,de inkább annak köszönhetem,hogy nagyon jó sebészem volt.

Előzmény: csak_ezért (5992)
Nikke Creative Commons License 2015.11.27 0 0 5993

Szerintem nem  épült fel mindenki. :-(

Van akinek kicsit jobb, van akinek kicsit rosszabb és van aki stagnál.

Nem tudunk újat mondani egymásnak ebben a helyzetben, a régi tapasztalatokat kiveséztük, az újak meg még váratnak magukra. Ha LOriana példáját nézem, akkor van fény az alagút végén, de baromi rögös az az út, és a nagytöbbségnek nincs akkora szerencséjük, vagy olyan genetikájuk, ami az ilyen mértékű javulást elősegítené, de ő is rendesen megküzdött érte.

Többségében nyalogatjuk a sebeinket, nem mindenki tudja és képes annyi mindent megtenni a dologért, amennyit talán kellene, és ha mégis megteszi, akkor is elég kétséges a kimenetel, legalábbis ahogy tapasztalható.Van, hogy egy bajt megjavítanak, de ez azt hozza magával természetszerűleg, hogy egy másik baj erőre kap.

Nekem a meniscusműtét sikerült, ott ahol eddig  fájt, már nem fáj, viszont a kezdődő porkopás a megnyirbált meniscus miatt rohamosan romlik. Annyira még nem rossz, hogy műtsék, de annyira igen, hogy gátoljon a szabad mozgásban, fájdalmam legyen és a rossz terhelés miatt teljesen tönkre tegye a másik lábat (ami jelenleg jobban fáj minden porcikájában). Akkor most sikerrel jártam, vagy mégsem? Igaz a szakadt meniscussal már elviselhetetlen volt a lét, percről percre rosszabb lett, most még itt nem tartok, de erősen arrafelé van az irány, és nincs igazi alternatívja a térdprotkónak, hiába próbálkoznak fűvel-fával. Valójában egyik sem nyerő, vagy max. nagyon szűk rétegnek, és csak  ideig-óráig. :-(

 

 

 

 

Előzmény: csak_ezért (5992)
csak_ezért Creative Commons License 2015.11.27 0 0 5992

Köszi a választ, a meniscus mellett a fokozott Q-szög miatt lesz egy kis csontátszabás és csavarozás, emiatt kell majd a 2 hét gipsz és a rögzítő. Ilyesmi akkor nem volt itt senkinek? A doki szerint 4-5 hónap a felépülés, jó lenne a másik oldalról is hallani valamit erről, hogy is megy ez...

 

Olvastam/olvasom a hozzászólásaid, láttam milyen jó hangulatú csapat jött itt korábban össze, kár, hogy már nem nagyon jártok erre. Bár ha ez azt jelenti, hogy mindenki felépült, akkor ez jó hír :-)

Előzmény: pom-pom57 (5991)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 5991

 meniscus szakadás nem komoly műtét. Egy-két hónap  után teljesen terhelhető.Elmslie-Trillat ról fogalmam sincs.Olvasd el az  én bejegyzéseim úgy 2013 május és augusztusában estem át keresztszalagpótláson, ezen a topikon sokat írtam róla és  nagyon pozitív voltam. Eltűntek a törzsemberek köztük én is. 

Előzmény: csak_ezért (5989)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 5990

 én sem tudom, írjál erre a címre kekeckedo@citromail.hu és válaszolok a leveledből

Előzmény: Blizzard87 (5988)
csak_ezért Creative Commons License 2015.11.26 0 0 5989

Kedves Térdproblémás sorstársak :-)

 

Úgy néz ki, "megnyertem" egy arthroscopiát (meniscus szakadás) és egy Elmslie-Trillat műtétet. Műtéti időpontom még nincs, szorgalmasan írom össze a kérdéseim a dokimnak, de nagyon örülnék, ha esetleg Ti is tudnátok infókat mondani, elsősorban a felépülés ideje érdekelne - a két hét gipsz + 6 hét rögzítő kissé megrémisztett...

 

Közben már majdnem végigolvastam az egész fórumot, eddig is nagyon tartottam attól, mi is lesz a műtét után, de a sok fájdalmas problémát látva, egyre inkább félek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!