Keresés

Részletes keresés

Rokakoma Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1670

sziasztok,

Ilyen pók van édesanyáméknál Dunavarsányban.

Sokat fotózok én is pókokat, rovarokat egyebeket, kedvenc témám.

 

Előzmény: fokhagymabors (1660)
k-pal Creative Commons License 2006.08.13 0 0 1669
Szevasztok!

Milyen pók van a képen? Frászt hozta rám.


Üdv. Palpok1pok2pok3pok4
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.08.05 0 0 1668
Na, egy újfajta havert láttam a kocsi szélvédőjén. Első pillanantásra úgy tűnt, mintha egy kicsi skorpió lenne: első lábak hosszúak, előrenyúlnak, és nem mozognak járás közben, mint egy skorpió ollói, a potroh vékony és hosszúkás. (Farok nem volt, szóval inkább könyvskorpiós.) De pók volt.
Ki tudja mi lehetett?
Szalkó Creative Commons License 2006.08.04 0 0 1667

Nem kell ellenük tenni semmit. Nekünk nem árt, annál inkább a rovaroknak. Köztük kártékony rovaroknak is, és ezzel még hasznot is csinál a kertben.

Nálunk 20-25 ilyen pók él a kertben. Szoktam őket figyelni, ha időm engedi. Csuda dolgokat művelnek.

Előzmény: MolMe (1659)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1666

első körben ennyit találtam:

 

European spider found in a shed From the Echo, first published Thursday 11th Sep 2003.

This colourful creepy-crawly has made its home in a Lyme Regis goat shed.

The spider was found by Rosie Sayers of Colway Lane when she went to move her goats.

Mrs Sayers, who runs a small farm for homeless animals, noticed the spider had made a web and called Bristol Zoo to see if they could tell her what it was.

They identified it as an argiope bruennichi, or wasp spider, an arachnid originally from the Mediterranean which is becoming more and more common on the South coast of England, probably due to a reduced use of pesticides in parks and green spaces.

Mrs Sayers' spider is probably a female as the males are much smaller and are often eaten during mating.

Mrs Sayers thinks the spider is pregnant and is due to lay eggs.

Although the spider is not venomous it has a bite similar to that of a bee sting.

The creatures are not protected in England, but are elsewhere in Europe.

Archive Home

From the Echo
http://www.thisisdorset.net
Š Newsquest Media Group 2003

Előzmény: Törőlt_nick (1665)
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1665

"ártalmatlan"

 

lehet, hogy rosszul tudom de elég komolyat tud csípni ez a szerkentyű állítólag. Ha valaki tudja a tutit akkor javítson ki.

Előzmény: kaataa (1662)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1664
Az allatrendszertani gyakvezetonk imadta a pokokat. Allandoan lekapott egyet-egyet a terepgyakrolatokon a halojukrol.
Nem tudom, miert, de en fraszt kapok toluk. A tobbi izeltlabuval meg semmi bajom, meg ha nagyobbat csipnek is.
(A Scolopendra-k mondjuk eleg ijesztoek. Foleg azutan, miutan vegignezel egyet, ahogy megeszik egy patkanyt.)
Előzmény: fokhagymabors (1663)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1663

pontosan így van. Még el is menekül, ha megpiszkálják a lakosztályát.

Bár azért a markomban nem szorongatnám, valamekkorát biztos csíphet.

Előzmény: kaataa (1662)
kaataa Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1662
darázspók!ártalmatlan!fogj egy legyet,dobd oda neki és figyeld meg mit csinál vele!érdekes!!!
MolMe Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1661
Na, ne szórakozz már! Valamit csak lehet tenni? Vagy te megszállottan véded ezeket a dögöket?
Előzmény: fokhagymabors (1660)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1660

illen, mi?

 

nem tehetünk ellenük SEMMIT!

 

 

Előzmény: MolMe (1659)
MolMe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1659

Sziasztok

 

a kertünkben rengeteg - mint a topicból kiderült - darázspók van. Mit lehet tenni ellenük? Az epret beszőtték, és nem túl jó lenne ha csípne.

HELP!

Csípett meg már valakit?

Mad árka Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1658
Terepgyakon a tanárunk "elküldte" a barátnőmet, hogy fogjon meg egy színészpókot. Nem mondom, mennyi bazzeggel tért vissza. :) De asszem, a pókot végül nem tudta elkapni. "Hát csak az csak ugrott meg ugrott meg még egyet UGROTT..." :)
Előzmény: moonshadow (1657)
moonshadow Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1657

Csillaghegyen tényleg vannak, valószínűleg tetszik nekik a hely.

De szerintem hazai pókfajban nemigen vannak a szongáriainál és a pokoli cselőpóknál nagyobb, a földön rohangálós fajták.

 

Persze elég nagyra tud nőni a keresztespók is és a darázspók is, jobb híjján ezek is szaladnak szerintem a földön elég gyorsan. :)

 

A szongáriai azért is tetszik, mert amikor egyszer bent találkoztam egyel a fürdőszobában, ahogy szaladt, kopogott a lábai alatt a padlólap. :)

Amikor meg seprűre akartam venni, támadóállásba állt, vagyis az első két lábát felemelte és a seprűre rámart ahogy közeledtem felé.

 

Az asszony meg ott rémüldözött a fülembe, hogy jajj mindjárt ugrik. :)

Pedig nem szöcske az, hanem csak pók.

 

Előzmény: Brutalis Harmonia (1656)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1656
Ne aggódj, megpróbáltam megnyugtatni, de nem nagyon megy. (Főleg 8000km távolságból. Nálunk csak 6 centis csótányok másznak be a lakásba néha.)
Amúgy nem olyan biztos, hogy ártalmatlan; a bikapók nősténye pl. kifejezetten erős méreggel rendelkezik (bár a haver biztos, hogy nem bikapók volt). Csak épp ég a pofámról a bőr, hogy biológusként gőzöm nincs róla, mi lehet. (Nem mintha taxonómiával foglalkoznék...) Farkaspókokon kívül milyen nagyméretű pók van még, ami aktívan rohangál? Megdöbentő, amúgy, hogy Csillaghegyen mennyi óriási dög van. Decemberben kapartam le a falról egy állati nagy havert; most meg tele van minden hatalmas keresztespókokkal.
Előzmény: moonshadow (1655)
moonshadow Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1655

Sokféle pók lehet, de mivel a magyarországi fajok ártalmatlanok, nem kell tartani tőlük. Ha a garázsajtó alatt van akkora rés, hogy kifér rajta, akkor valószínűleg ki is fog menni, ha nem talál bent kaját, vagy optimális életfeltételeket.

 

 

Egyik haverom mondta, hogy a tévében valamilyen rovaros dokfilmben látta, hogy az ember évente átlag 4-6 pókot meg egyéb rovart önkéntelenül lenyel álmában, amikor úgy alakul, hogy tátott szájjal alszik és az éjjel rohangáló rovarok meg bogarak közül valamelyik egészen bugyuta a szájába mászik..

 

Eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert bár az igaz, hogy az önkéntelen nyelési reflex miatt akár le is nyelné az ember álmában a szájába tévedt rovart, de mivel ezek a rovarok és pókok érzékelik a levegőben a szén-dioxid koncentáció, páratartalom és hőmérséklet változást, így szerintem nem igazán akarnak olyan helyekre bújni, ahol a lenyelés veszélye és ezzel a pusztulás fenyegeti őket.

Előzmény: Brutalis Harmonia (1653)
moonshadow Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1654

Szerintem ő is ugyanaz lesz.

Előzmény: Mad árka (1650)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1653
Kis segítség kellene. Anyám hívott, hogy szerintem milyen pókot látott: nagy (4-5 cm test), kurta lábak, sötét szín, és rohan, mint a zsírozott mennykő. (Bevette magát a garázsába, és anyám azóta kin tartja a kocsit.)
A dög amúgy Csillaghegyen él.
Szerintetek?
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1652

szép termésünk van idén keresztespókból. MInden reggel szamurájkarddal kell keresztül vágnom magam a hálók erdején, hogy eljussak a kapuig  : )

zséel Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1651
Köszönöm!
Előzmény: moonshadow (1649)
Mad árka Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1650
Moonshadow, róla mi a véleményed?

Amúgy rákérdeztem az előző képre, s úgy tűnik, tényleg szongáriai cselőpók lesz, idézem: "tekintettel arra, hogy a terdizuletek also felszine inkabb sotetnek latszik, mint sargasnak." A saját képemen még nem tudtam eldönteni, hogy a víz miatt sötétes vagy valóban szürkébb a térdízület alja.

Köszi!
Előzmény: moonshadow (1649)
moonshadow Creative Commons License 2006.07.23 0 0 1649

Szongáriai cselőpók, fiú.

Szerintem.

 

A lánynak sokkal vaskosabb a felépítése és nagyobb is.

 

Védett.

 

Földbe vájt lyukban él, éjszaka megy vadászni.

De ha a lyuk mentén szőtt ritkás hálóba betéved valami rovar, akkor azért nappal is kiszalad érte.

 

Előzmény: zséel (1648)
zséel Creative Commons License 2006.07.23 0 0 1648

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani milyen pók ez?

 

Mad árka Creative Commons License 2006.07.12 0 0 1647
:-))))
Előzmény: fokhagymabors (1646)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.07.12 0 0 1646
esküszöm, nem én voltam!
Előzmény: [Zombi] (1645)
[Zombi] Creative Commons License 2006.07.12 0 0 1645
fokhagymabors!

Most látom csak, hogy a képeden szegény pók rokkant, csak 7 lába van! :-D

Z
Előzmény: fokhagymabors (1641)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.07.11 0 0 1644
Vannak alig nagyobb pokok a tropusokon, amik deneverekkel is elbannak -naluk sincsenek cikk-cakkok. Ez persze nem jelent semmit, mert lehet, hogy az ok mas strategiat fejlesztettek ki eros halora (lehet, hogy a fonal erosebb),  de azert elgondolkodtato. Mas pokok nem csinalnak cikk-cakkot? Vizsgaltak, hogy milyenek a halo tulajdonsagai a motivummal?
Előzmény: Mad árka (1643)
Mad árka Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1643
Mifelénk nem él darázspók, úgyhogy nem tudom, mi az igazság, de állítólag azért is kell neki cikcakk, mert ő gyakran zsákmányol hártyásszárnyúakat. Mondjuk a kúpvirágon tanyázó keresztesek "markában" igen gyakran látok méheket, darazsakat, szóval fene tudja. Lehet, meg kéne vizslatni a hálók biokémiáját. :-)
Előzmény: Bonard (1640)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1642


Ideális ajándék topiktagoknak.

(Még egy apróság: most olvastam, hogy egyes kolibrik pókselyemből készítik a fészküket...)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1641

akármi is legyen, ma meg kellett állapítanom, hogy rengeteg! lesz belőlük az idén. Jártomban-keltemben ma méterenként hármat láttam, mindenhol ott voltak a kertben, ahol magas, ritkás a fű.

 

 

Előzmény: Bonard (1640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!