Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 229
de ne feledd, hogy a lakhatási megkapásakor érvényes szocpot fogjátok megkapni... nem mind1 :)
Előzmény: Rapsonne (228)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 228
ez jó hír :)
Előzmény: VKOrsi (227)
VKOrsi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 227
beszámítják.
Azon az áron, amikor a lakhatásit megkaptátok.
Előzmény: Rapsonne (226)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 226
az vajon igaz, hogy a hitelből levonódik a 20 éven belül született ikszedik gyerek szocpolja?
mi felvettük a három gyerekre, de ha születik még, azzal hitegettek, hogy beszámítják..
Tudtok erről valamit?
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.08.26 0 0 225

Orokles??? Az nalunk nem mukodik.Nem tarolhatom 18 evig a kis szoknyakat meg lanyos cuccokat,a fiu meg ugy leamortizal mindent,hogy azzal mindent lehet,csak orokolni nem.

 

Raadasul a kicsi annakidejen nem volt beutemezve,ezert mindent elajandekoztam,a babakocsitol a kisagyig.

Ugy indultam ujra,mint egy elsogyerekes anyuka,semmim nem volt.

 

De mar joval okosabban tudtam vasarolni,mert ennyi gyerek utan rajottem,mi az,ami teljesen felesleges,csak a reklamok meg a gyertok tartjak nelkulozhetetlennek.

 

 

Előzmény: zso70 (198)
piglet Creative Commons License 2005.08.26 0 0 224

Ja, csak agglomeráció, 10 km-rel kijebb. A juttatás igaz, mert idáig még nem vettük fel a szocpolt, majd most. Mondjuk enélkül nem tudtunk volna költözni. Tehát erre az esetre ez kivételesen igaz.

Előzmény: zso70 (220)
Kriza Creative Commons License 2005.08.26 0 0 223
Á, az se segít, én 19 éves koromban ismertem meg a férjem, 24 évesen összeházasodtunk, aztán kihúztunk a kenguruk földjére kiküldetésbe, ahol nem szülhettem, hazajöttünk után nekiláttunk a babának, de mire nagy nehezen összejött, csak a 30. szülinapom másnapja lett :))) És még belefért a 36. előtt 1 nappal a harmadik :)))
Előzmény: heady (214)
Kriza Creative Commons License 2005.08.26 0 0 222
Én is most néztem át a teljes ruhatárat és szelektáltam. Szerencsém van, Jakab valami hihetetlen módon vigyáz ösztönösen a ruháira, nem szoktam cseszegetni, hogy "te, az még kell az öcsédnek, ne nyűdd el", így Döme mindent hordhat utána. Persze azért szokott kapni újat ő is, ha megtetszik 1-1 darab. Én szégyen, nem szégyen, a cipőket is örökítem köztük, de még azokat se nyúzza szét Jakab. Eddigi 6 éve alatt 2 pár szandált kellett kidobni utána, meg a mostani Nike-ját, de ezt tavaly tavasz óta nyúzza, azóta nem nőtt a lába idáig, mázli :)))
A lányom szebbnél szebb csodákban pompázik, kedves lányos ismerősöknek hála :)))), és nagy ritkán viseli így a bátyjai kinőtt ruháit, főleg olyan vastagabb, melegebb darabokat. De cipőt tuti veszek neki újat, harmadiknak egyrészt nem adok már fel cipőt, másrészt olyan helyes kislány cipők vannak, én meg eddig eléggé fiúsakat válogattam, érthető okokból :))
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 221
nálunk az ikrek egymástól örökölnek. szonja jó fél fejjel magasabb és 2 számmal nagyobb a lába... :-)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 220
na, ugye, hogy ugye... Ti is meeeegg tagasabb, meg jobb helyre koltoztek, persze a sok juttatasbol....:)))
Előzmény: piglet (217)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 219

Tudod, sok jó ember kis helyen is...

 

De tényleg: gyerekkoromban ahol laktunk (Lovászi), sok 3 gyerekes család volt, jellemzően 2 szobás lakásokban. A régi szomszádasszonyomnak meg egy 68 nm-es 2 és fél szobás panelban volt 8 gyereke, és az én két meglévő kölköm is folyton náluk lógott, mert annyira szerettek ott lenni... Ott emeletes ágyak voltak, így maradt hely is.

Előzmény: heady (215)
heady Creative Commons License 2005.08.26 0 0 218
:)))
Előzmény: Lovászi (216)
piglet Creative Commons License 2005.08.26 0 0 217
Vagy kettőt... Mint most nálunk. A május végén megvett szandál már nem volt jó rájuk július elején. Akárcsak a tavasszal vett félcipő sem. De nem érdekes, úgyis meggazdagszunk a 3 gyerek után járó juttatásokból;-)))
Előzmény: Lovászi (213)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 216
Nnna, azt nem csodálom, hogy onnan nem akartok elköltözni ;-) Fővárosunk egyetlen része nagyjából, ahova szívesen felköltöznék :-)
Előzmény: heady (211)
heady Creative Commons License 2005.08.26 0 0 215
Tervezünk nagyobb lakásfelújítást néhány év múlva, falbontásokkal jelentősen racionalizálható a lakás, párom már megtervezte, hogyan férnénk el 5en, egyedi bútorok, minden beépítve stb. Nyáron meg majd a kertben alszanak a gyerekek :) Bocs, hogy túltengtem, egyelőre a második szülessen meg rendben :), csak felénk is sok 3-4 gyerekes van, és olyan jó nekik...
Előzmény: zso70 (212)
heady Creative Commons License 2005.08.26 0 0 214
Igen, ezért sajnálom, hogy nem mondjuk 22-25, hanem 28 évesen találkoztam a párommal, 30 évesen volt esküvő és gyerek. De hát ez van, ebből kell "gazdálkodni" :)
Előzmény: Lovászi (210)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 213

Augusztusban már sok helyen árulják a szandikat akciósan, én ilyenkor szoktam venni nekik újat, aztán az az ovis/isis váltócipő. Ugyanez tél végén, egy számmal nagyobb bakanccsal.

Ősi megfigyelés (by én): a gyerekek nyáron min. egy teljes ruhaszámot nőnek, és min. egy számot nő a lábuk is. (Vagy kettőt...)

Előzmény: zso70 (209)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 212

lakásunk később lehet még, szülni nem tudok már 10 év múlva

 

felterkepezni, hogy hogyan is lehetne oten elferni, beleszamitva , hogy sookal tobb tarolohely, rekesz kell, mert a ruhakon kivul is minden mas megszaporodik..

 

Előzmény: heady (201)
heady Creative Commons License 2005.08.26 0 0 211
Az a baj, hogy itt a környéken /wekerle/ az egy "kategóriával" nagyobb lakások sok-sok millióval kerülnek többe, mint ez a típus, amilyenben mi lakunk - négyzetméterben nem akkora a különbség. Innen semmiképpen nem megyünk el, jó helyen van, szuper a közlekedés, van kert, munkahelyeink közel, telepen töb óvóda és iskola van, itt vannak a barátaink, rengeteg a kisgyerekes család, agglomerációba semmi pénzért nem mennénk, nem akarunk autót stb. Szóval csak wekerlei megoldás jöhet szóba. De úgyis az lesz szerintem, hogy majdan szívünk szerint döntünk, a körülményeket meg valahogy megteremtjük :)
Előzmény: Törölt nick (206)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 210

Mi is szerettük a régi lakhelyünket, jó közlekedés, szuper szomszédok, klassz játszóterek. De! 10. emeleti, déli fekvésű, 47 nm-es panel volt. Mire el tudtuk cserélni, a nagylányom 10, a fiam 8 éves volt. Aztán 2 évvel később született a kicsi, mert közvetlenül a költözés után felmerült, hogy jöhetne, de én akkor azt mondtam, hogy nem, túl nagy a korkülönbség, öreg vagyok én már bohócnak...

Aztán egy év múlva majd megőrültem még egy gyerekért, így lett Ő :-) Ezért jó korán szülni, mert később "belefér" a kicsi is ;-)

 

Karrier:

Én mindhárom gyerekem mellett dolgoztam, és nem is tudtam volna csak itthon ülni. Ennek ellenére nincs karrierem, de a saját cégünkkel kapcsolatos munkámat nagyon is elismerik. És ez jó. Nagyon jó.

Előzmény: heady (201)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 209
en igazabol a cipokre, szandalokra vagyok kibukva, mert majustol - amikor elkezdenek szandit hordani -, szeptemberig legalabb 3 par elmegy, mert kinovik juliusban bbbbrrrr, ezt hogy lehet birni?? a Samunak majdnem akkora laba van - 2 eves-, mint a 4 eves noverenek, 25-os a laba!!!!! mekkora lesz??? mondjuk ruhabol is 3 vesre valot veszek neki....
Előzmény: Lovászi (204)
piglet Creative Commons License 2005.08.26 0 0 208
Csinosan mutatnának a fiaim egy piros nadrágban, vagy kis farmerszoknyában:-DDDDDD
Előzmény: zso70 (198)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 207
nálunk lány-lány-fiú a leosztás, most pakolgatom a középső kinőtt nőcis ruháit, hátha lesz még lányom :)))
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 206

hú, ez nehéz. félszocpol nem megoldás? vagy már így is hosszú évekig szép kövér részleteket nyögtök?

 

esetleg ha jól ki lehet adni ezt, abból lehet kevésbé jó helyen nagyobbat bérelni. én így fizettem ki a sajátomat, szintén egyedül. és akkor azalatt összeszeditek magatokat és végül kecske, káposzta :-)

Előzmény: heady (201)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 205
ja, es en lelkesen tovabb adom mas tobb (2,3 ) gyerekes anyukaknak, ugye???
Előzmény: zso70 (203)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 204

Enyém is, hiába 15 múlt... Arról nem is beszélve, hogy május 13.-án 182 cm volt, a múlt héten meg 192...

 

A nagylányom nem volt ruhaszaggató soha, de 12 évig nem tárolhatom a kinőtt cuccait. Vagy igen?

Előzmény: Törölt nick (202)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 203

most mar, hogy van a Samu, igy elteszem a nagynak a ruhait, hiaba 8 ev van koztuk, de a polokat, nadragokat felveheti majd. A kozepso es kicsi kozott most mar szinte semmi orokles nincs, max a teli dzseki, nadrag, mert eleg hulyen nezne ki a zomeben rozsaszin cuccosokban :)))

Szoval, a legkisebbnek meg egy darabig teljes ruhazatot kell szinte venni, a csajszinak szerencsere reszben kapok egy baratnomtol, akinek korban a 2 kisebb lanya kozott van az en gyerekem  - neki is 3 gyereke van, raadasul mind lany, tole azt szoktak kerdezni, hogy 4.??, hatha fiu lesz.. agyverzest kap ettol :)) -

Előzmény: Lovászi (200)
heady Creative Commons License 2005.08.26 0 0 201
Annyira jó ez a topic :)

Lakás. Nálunk is a dilemma. Mármint elvileg szeretnénk hármat a 22 hós és a 6 hét múlva megszülető mellé majd. És nem azért, mert mindketten lányok /lesznek/ :) Bár sokak szerint, mikor mondom, hogy hármat szeretnénk, "legalább hátha sikerül majd egy fiú" :) A korom nem mérvadó, mert mivel 32 vagyok, még ha gyorsan jön is a harmadik, 35nél nem leszek kevesebb, sőt... Viszont a lakás "kicsi", két szoba, jó beosztású lakás, kert, jó környék, de mégis csak két szoba. Innen reális időn belül nem tudunk továbbmeni /legalábbis amíg szülőképes korban leszek, nem, legkorábban 10-15 éven belül/, önerőből vettük a lakást, 0 önrésszel, szülői segítség nélkül. Nem sajnáltatni akarom magunkat :) mert imádunk itt, csak nem tudjuk, merjünk-e majd belevágni a harmadikba úgy, hogy még jó ideig itt lakunk, viszont lakásunk később lehet még, szülni nem tudok már 10 év múlva. Vagy mondjuk azt, hogy van két szép gyerekünk, legyen ennyi elég. Tudom, nekünk kell majd dönteni, ha elérkezett az idő, csak sokszor arra gondolok, nehogy később fájjon, hogy esetleg emiatt nem születhetett meg a harmadik...
Előzmény: Lovászi (195)
Lovászi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 200

Nálunk aztán a kicsi nem is tudna a nagyoktól örökölni, mivel már régesrég a családban ment tovább a kinőtt cuccuk, vissza meg sosem fordulnak...

De tényleg hogyan örökölnek egy olyan családban, mint nálunk: lány-fiú-lány, vagy nálatok is a fiú-lány-fiú verzióban? Cipőt egyáltalán, de szoknyát sem a fiam, max. nadrágokat. (Mondjuk én nem szerettem soha a fiamon még a pirosat sem...)

Előzmény: zso70 (198)
zso70 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 198

ahhhh, csajok, erre is meg van a remekbe szabott valasz, miszerint milyen jo is a 3 gyerek, mert igy egymastol orokolnek mindent,,s mindent csak egyszer kell megvennem....

 

Ok vajon, pl. ha 2 gyerekesek, soha se nem vesznek a kicsinek ruhat, cipot???

 

az meg marcsak az en plussz perverzitasom, hogy cipot nem oroklunk, kiveve, ha mondjuk az ember gyerekenek az ajto elol lopjak el november vegen az 1 hetes  Elefanten goretexes bakancsat :((      na, jo, gumicsizmat oroklunk, meg a strand muanyag cipot

Előzmény: piglet (196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!