Keresés

Részletes keresés

lightsomE Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2801
Hajjajjaj. Olyan fontos mindez!
lightsomE Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2800
gargapitich jr,

köszönöm a választ, jó fej vagy.
- Szóval ő nem egyéni vállalkozó. Dolgozik egy cégnél alkalmazottként és amellett szellemi szabad (számlaképes magánszemély vagy mi). Így sem lehet Bt-ben?
- Ha lehet, akkor maradhat mellette számlaképes magánszemély is? És megtarthatja a tanítást így, tehát nem vonná be a bt-be?
- Végül sikerült megnézned, hogy csinálhatja-e a tanácsadást mint szképesmszemély? És az hogyan adózik? És hogyan tb-zik? Lehet, hogy ez neki nem is lenne jó, mert a bt-ben minimál felett csak a 18% nyereségadót fizetné ki, míg szkmsz-ként nem?
- És még egy kérdésem lenne általánosságban, ám igen fontos:
Egy cég rengeteget költ az alkalmazottak és tagok mindenféle oktatására.
1)Ezt költségként elszámolhatja? (A bevétel feléről vagy többről van szó.)
2)Ha nem számolhatja el költségként, akkor költheti erre csak úgy simán az adózás utáni nyereségét?
- Egy cég rengeteget költ adományozásra. Különféle nagyösszegű adományokat osztogat nonprofit szervezeteknek és egyházaknak.
3)Ezt hogyan számolhatja el? (A bevételnek akár több, mint a felére is rúghat.)
4)Ha sehogyan, vagy csak kis mértékig, akkor az adózott nyereségét költheti erre csak úgy?

Előre is köszönöm a válaszokat. Tudom, jó sokat kérdeztem.

Sziasztok

Előzmény: gargapitich jr. (2790)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2799
Nyitottam egy topicot konyvelok gyertek ide, beszeljuk meg... cimmel. Gyertek ide is!
kedves topicgazda ugye nem haragszol meg a reklammert?!:)
MaZsola Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2798
A WTC elleni támadás kapcsán olvastam, hogy most a Nyújorki vendéglősök azt követelik, hogy a forgalom visszaesése miatt és a nagytömegű üzleti szféra éttermekbe való visszacsolgatása érdekében legne a repi 50% helyett 100%-ban elszámolható. Remek. Szóval az csak duma, hogy odakünte máshogyan van. Lassan azt hiszem, hogy adóparadicsom lettünk. Pláne ezzel a 18%-os társasági adót immitáló fuvallattal.

MaZsolátok.

MaZsola Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2797
Csatlakozom.
Előzmény: Tilia (2795)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2796
Kedves Tilia!
koszi a valaszod. Megkeresem akkor a biztositokat, gyanitom nem azonos varosbol vagyunk igy kosz de az ugynok szama szerintem szamomra nem hasznalhato.
Az indulasnal nalatok mi valt be ugyfelkor kiepitesere?
En a Nagymachinatort valsztottam hosszas keresgeles utan. REmelem jol dontottem.
Most jut eszembe lehet, hogy kene nyitni egy konyvelos topicot, bar lehet, hogy van. na utananezek.
Előzmény: Tilia (2794)
Tilia Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2795
Hát ez elég hülyeség. Már bocs...
Előzmény: lightsomE (2779)
Tilia Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2794
Kedves Eszkija!

Sajnos, már évek óta keresek egy megfeleleő biztosítást (értem ezalatt, hogy ne kelljen többet fizetni érte havonta, mint amennyi a bevételem). A providenciánál találtam egyet, meg ne kérdezd, hogy mi a neve, de kb. 50.000 forint évente, 3 alkalommal 150 eFt-ot térít ezért... ha érdekel megadom az ügynök számát.

Az összes többi biztosító egy kalap alá veszi a könyvvizsgálót és az ügyvédet a könyvelővel, emiatt, ha jó cégeid vannak akár havi 250 eFt-os is lehet a biztosításod. :-(((((

A könyvvizsgálók biztosítása sem fedez alkalmanként 500 eFt-nál többet, ha jól tudom, és a 3. esetnél szerződést bont a biztosító. Ezt úgy hallottam, lehet, hogy nem igaz...

A számviteli szolgáltatóknak egyelőre nincs kamarája, de 2004-re lesz, kötelező vizsgákkal. Addig a BKIK-ba léphetsz be, de nem sokat ér szerintem.

Előzmény: Törölt nick (2793)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2793
Szia garga!
Koszi a valaszt, biztos lesz meg kerdesem. Biztositas, kamara... Ezekrol mit tudsz.
Jolesik, hogy valaszoltal!
Előzmény: gargapitich jr. (2789)
zsanna Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2792
Nagyon megörvendeztettél ezzel a hírrel. Remélem, lesz annyi eszük, hogy ezt a módosítást megcsinálják, mert a jelenleginél bármi más csak jobb lehet. Ez a megosztott adóalap egy agyrém, és szerintem teljesen értelmetlen. Miért nem jó az árbevétel-arányos megosztás? Az azért mégis igazságosabb lenne, meg nem utolsósorban egyszerűbb is kiszámítani.
Előzmény: Tilia (2778)
gargapitich jr. Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2791
Nos néhány kérdésedre a válasz, bár vannak itt nálam sokakl okosabbak is, majd kiegészítenek, vagy javítanak:

a ruhaszárító kötélnek megfelelő nagyker tevékenységet kell megjelölnod...

Az export ma már nem engedélyköteles...

Az áfát a normálk ügymenetben igényled vissza, tehát:
megveszed a cuccot, áfás számlát kapsz, kiviszed, az ugye 0%-os, bevallásban meg kell jelölni és az evokmányok alapján, számlákkal igazoltan visszakérheted a lét

Ha kiskereskedelmi egységet nyitsz az más kicsit bonyolítja a dolgodat... mindenképpen be kell jelenteni az apehnél... a többire majd tapasztaltabb kollégák adnak választ, mert elképzelésem van, de nem akarok hülységet írni

Előzmény: adam__ (2787)
gargapitich jr. Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2790
a barátnőd tényleg jobban jár, ha a jelenlegi formulát tartaj meg!
Beltag nem lehet bt-ben egyéni vállalkozó
Alanyi adómentesség:
A személyre vonatkozik tevékenységtől függetlenül, ezt az áfatörvény bevételi értékhatárhoz köti
Tárgyi adümentesség:
a tevékenység áfamentes (ügyvédi dij, oktatás, közjegyzői díj stb)
Nulla tulajdnoi résszel nem lehet tulajdonos senki sehol (de vannak leetőségek a szavazati és a tulajdoni arány elválasztására)

A btnek nincs kikötve minimális jegyzett tőke

A nyreseég után (társagágoknál a befizetendő adó mértéke alapján kell adózni, ez határozza meg a társasági adó befizetésének gyakoriságát)nálatok gyakorlatilag készer kell odafigyelni: december 20-ig kell befizetni az évi nyereségadó 90%-át, a fennmaradó részt köv. év máj. 31ig!

Előzmény: lightsomE (2786)
gargapitich jr. Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2789
Helló eszkija!
A következőkre kell figyelni új ügyfél esetén:
Magbiztos tudást mutass kifelé, lássák rajtad a tapasztalato (ha nincs, akkor a legkönyebben az előző számviteli vezető munkájának lehúzásával tudod ezt elérni:))--- no ez volt a vicc, komolyba:

Mindig az alapokiratokkal kezdj (alapító okirat, adóbejelentkezési cuccok etc) ezután a cég működésére vonatkozóan gyűjts be minél több információt, ezután derícsd ki, hogy mit vár el a könyveléstől a kedves ügyfél... Sok variáció lehet

ezután két lehetőség van:
1. új a cég: ekkor ki kell alakítani a megfleelő számviteli politikát, elkészíteni a szabályzatokat, meg ilyenek, előtársaság, stb...
2. már működő cégről van szó:
ugyanaz a móka, ami a az alap dokiskkal volt (átnézni a számviteli politikát, szabályztaokat stb)

Hát tömören ennyi, utánna jönnek a durvább dolgok!

Előzmény: Törölt nick (2780)
gargapitich jr. Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2788
Ezt a szellemi szabadot nem nagyon tudom én sem, de van egy-két táncoktató ügyfelem, akinek ugyanez van...

Szellemi szabad az 0%-os áfás (oktatás, meg ilyenek) A tanácsadás az már más! De ennek holnapra utánnannézek, most már lusta vagyok a cdjogtárat berakni a gépbe!

Az áfánál ha van tárgyi adómentes tevékenységed, de egyébként áfás vagy, akkor az árbevétel arányában meg kell osztani az áfát is (ahogyan aránylik a 0-s a teljes árbevételhez)!

Előzmény: lightsomE (2782)
adam__ Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2787
Sziasztok!

A kovetkezo problemam lenne, legyetek szivesek segiteni:

A kft-nk Ukrajnaban szeretne lesboltamado ruhaszarito kotelet ertekesiteni kis/nagykereskedelmi forgalomban. Ez ugy tortenne, hogy a kotelnagykerben Mo-n megvennenk az arut (a pelda kedveert 100Ft+Afa=125 Ftert), ezt kivinnenk a hataron (teher)autoval, visszakernenk az afat(25ft), majd kint ertekesitenenk a boltunkban mondjuk 10% haszonnal.

Az alabbi kerdeseim lennenek (ha barmelyikre tudtok valaszolni, irjatok):

- Milyen tevekenysegi kort kell itthon ehhez?
- Milyen engedelyre van szuksegem itthon/kint?
- Milyen modon kapom vissza az afat (leirom vagy a hataron adjak vissza)?
- Ha kint veszek/berelek boltot, be kell-e itt/ott jelenteni telephelykent?
- A hataron milyen jogi procedurara szamithatok?
- Ha beviszem az arut, milyen vam/ado rakodik ra?
- Milyen adok terhelik az ottani ertekesitest?
- A boltban magyar/ukran alkalmazottat tarthatok-e, hogyan szamolhatom el a kinti koltsegeket?
- Az uzemanyagkoltseg hogyan szamolhato el?
- Ha kint ertekesitek, milyen bizonylatot (szamla/nyugta) adhatok/kell kiadnom (magyar, ukran, vegyes, forintban, hrivnyaban, euroban)?
- Hol fizetek nyeresegadot?
- Erdemesebb-e kint egy ceget letrehozni, amelyik megveszi az arut tolem, es utana teljesen a kinti szabalyok szerint mukodik? Ha igen, mi ennek a modja, kit kell keresni?
- Hogy szamolom el a kinti szamlaimat?
- Mit erdemes Ukrajnabol visszahozni kereskedelmi forgalomban (benzin, cigi, afgan menekult stb. kivetelevel.)?
- Beallhat-e az ertekesitesi lancba egy off-shore ceg valamely kelleme szigetorszagbol, hogy a nyereseg ott csapodjon le? (minimalis tarsasagi ado)

Elore is koszonom, ha valaki profi a temaban, szivesen veszem tovabbi otleteit is.

Udv: Adam

lightsomE Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2786
Kérdéseim:

1. Egy barátnőm alkalmazottként dolgozik egy magyar cégnél. A fizetésén felül zsebbe is kap pénzt. Mellette számlaképes magánszemélyként alanyi/tárgyi adómentes (ez is mit jelent????) elég kevés jövedelemre tesz szert. Belegondolt, mi lenne, ha vállalkozna. A bt-je bevétele kevesebb lenne, mint a mostani bruttó bére (beleértve a zsebbe kapott összeget is.) Mellette megmaradna a számlaképes magánszemély jövedelme is, ami lehet, hogy megnőne, mert több ideje lenne ebben is dolgozni. Szerintetek hogyan járna jobban? Szerintem maradjon a mostani cégnél.
2. Lehet-e a beltag nulla tulajdonrésszel a bt-ben?
3. Lehet-e a kültag -::-
4. Menni a bt minimális kezdő tőkéje, maximális?
5. Milyen gyakran kell adózni nyereség után?
6. A már leadózott nyereség meddig tartható a bt-ben? Akármeddig? Tíz évig?
7. A beltagnak állandó fizetést kell megállapítani, vagy ügymenettől függően megkaphatja a számlák után fennmaradó összeget?
8. A beltag a saját fizetése után is tb-t fizet maga után, mintha alkalmazottat foglalkoztatna? Plussz fizeti magánszemélyként is a tb-t? Tehát össz annyi tb-t fizet, mintha lenne egy alkalmazottja, az övét plussz a cégét az alkalmazott után?
9. A kültag -::-

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2785
Van egy KFT-m 4 eve, ami eddig massal foglalkozztt. DE mivel azt abbahagytam, ugy gondoltam belevagok a konyvelesbe. ( A KFT tarsasagi szerzodeseben szerepel mint tevekenyseg.) Igaz nem fotevekenyseg, azt mondjuk at kell jelentenem. De a tobbivel teljesen egyedul erzem magam es elveszettnek. Azt hiszem szoksegem lenne egy kis kezdeti kezfogasos vezetesre. :)
Előzmény: Sophie.C (2784)
Sophie.C Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2784
Kamarai, erdekkepviseleti tagsag, biztositas: attól függ, mivel foglalkozol. Nem kötelező, de van amikor ajánlott.

Jaj, most kapcsolok, teljesen félreértettelek. Könyvelő céget alapítottál?

Előzmény: Törölt nick (2783)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2783
Kamarai, erdekkepviseleti tagsag, biztositas,APEH-hez van-e valamilyen kulonleges kotelezettseg (ugy tudom nincs).Koszi Sophie
Előzmény: Sophie.C (2781)
lightsomE Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2782
Szia, közben felfogtam.
A szellemi szabad tevékenységről hallottam még érdekes dolgokat. Tehát ennél milyen téren tevékenykedhetsz? A tanácsadás belefér? Management, üzleti, marketing, pénzügyi, stb stb stb. Valamelyik miatt áfa-körösnek kell lenni? És ha jól tudom, 0 bevételnél 0 minden levonás. Vagy nem?
Előzmény: gargapitich jr. (2775)
Sophie.C Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2781
Mégis mivel kapcsolatosan?
Előzmény: Törölt nick (2780)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2780
Sziasztok!
Szeretnek bejelentkezni kozetek. Mindjart egy kis tanacskeressel kezdenem! Mostanaban kezdenek konyvelni egy KFT keretein belul, de egyenlore egyedul es szeretnem kerni a tanacsotokat, hogy mit kell tenni indulaskor, illetve mire kell odafigyelni. Mar kinyomtattam az osszes eddigi beirast, de sajna vegig olvasni eddig nem volt idom, de ilyent nem talaltam.
mar begyujtottem par infot, de mindnet jobb akar tobb helyrol is tudni.
Elore is kozsonom.
eszkija
lightsomE Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2779
Köszi a választ. Nem vagyok szakember. Elkezdtem egy tanfolyamot, de nem jártam be.

Már elolvastam az utolsó három adagot (500-as felbontásban) a topicból.

Szóval hogy van ez?
Két példa segítségével nézzük meg:

1) Ha a bevétel pl. 300 000 Ft a hónapban
a))
Bt esetében
Adóalap=bevétel-kiadások/költségek(ami bármi lehet, ami kapcsolatban van a vállalkozással)
Mondjuk 300000-100000=200000

LEVONÁSOK
a beltag tb-je
a beltag adója, járulékok
AMI ÖSSZESEN: 40%=80000

MARAD 120e HUF

b))
egyéni
Adóalap=bevétel-kiadások/költségek(ami bármi lehet, ami kapcsolatban van a vállalkozással)
Mondjuk 300000-100000=200000

LEVONÁSOK
tb
adó, járulékok
AMI ÖSSZESEN: 40%=80000

MARAD 120e HUF

2) Ha a bevétel pl. 20 000 Ft a hónapban
a))
Bt esetében
Adóalap=bevétel-költségek
Mondjuk 20000-5000=15000

LEVONÁSOK
ugyanaz a 40%=6000
MARAD 9000 HUF

b))
egyéni vállalkozó esetében
Adóalap=bevétel-költségek
Mondjuk 20000-5000=15000

LEVONÁSOK
minimális tb vagy tavalyi fizu utáni tb> 18000 Ft
adó, járulékok

MARAD -kb. 4000 HUF

Így van? Vagy ez hülyeség?

Előzmény: gargapitich jr. (2775)
Tilia Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2778
Kedves Zsanna!

Régen láttalak, de ma eszembe jutottál. Ugyanis (bár nem szokásom) néztem a parlamenti vitát a mittoménmilyen törvényről, amelyben visszamenőleges hatállyal akarják megváltoztatni az iparűzési adó alapjának önkormányzatok közti megosztásának rendszerét...

Tilia Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2777
A saját vagy bérelt tárgyi eszközökön végzett javítási, helyreállítási munkák problematikája mindig az, hogy mi a felújítás (nem költség) és mi a karbantartás (költség).

Részemről Nagy Gábor (PM főosztályvezető) Beruházás, felújítás, karbantartás c. cikkét tartom irányadónak (mást nem igazán ismerek) a Számvitel és Könyvvizsgálat 1995/2. számából.
Azt hiszem, a megfelelő besorolás jelentősen nem változott a számviteli törvény módosításai során.

Nagy Gábor szerint:

"Épületkarbantartás ... /a vállakozó könyveiben nyilvántartott vagy bérelt/ _meglévő_ épületen végzett minden olyan munka, amely a folyamatos elhasználódás rendszeres helyreállítását eredményezi, még akkor is, ha az épület alkotórészei lényeges elemeinek _részleges cseréjével_ jár együtt ... a rendeltetésszerű használat érdekében végzett külső, belső állagmegóvási munka (vakolás, meszelés, festés, mázolás) még akkor is, ha az egész épületre kiterjed (homlokzattatarozás, beleértve a nyílászárók cseréjét is), vagy ha korszerűbb formában, módszerrel történik a javítási munka (például meszelés helyett festés, vagy tapétázás, vagy faburkolat /álmennyezet :-)/ elhelyezése, vagy szőnyegpadló helyett parketta vagy fordítva) ..."

Előzmény: gbrl (2770)
gbrl Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2776
kedves sophie....
kettQs...
elQre is thnx a válaszért...
gbrL
Előzmény: Sophie.C (2771)
gargapitich jr. Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2775
ilyen lista nem létezik, és az sem igaz, hogy egy Bt több mindent leírhat, mint egy egyéni...

A Bt és az egyéni közt aza lényeges különbség (asszem má én is írtam), hogy nincs kényszeradóztatás, tehát, ha nem veszed ki a nyereséget, csak a társasági adót kell megfizetned!

Mit lehet leírni? Bármit, amit meg tudsz ideologizálni, hogy az a vállalkozáshoz szükséges.. Nincs szabály, persze, köynörtelenül kiveszik a jeggyűrűt, a kenyérvágó gépet, a turmixot, meg ijeneket:D

Előzmény: lightsomE (2773)
Sics Creative Commons License 2001.09.25 0 0 2774
Üdv,

autókázásról jut eszembe egy trükk, amit mi ugyan soha nem alkalmaztunk, de ...

Szóval, megrendelsz szórólapterjesztést a Meló-Diák iskolaszövetkezetnél, vagy bármely konkurensüknél. ( A konkurensek olcsóbbak.)

A terjesztést az ország 4 pontján rendeled meg: Záhonyban, Zalaegerszegen, Békéscsabán és Sopronban. Mindegyik helyre 1000 db. szórólapot küldesz, avval, hogy naponta 100 db-ot osszanak ki a város legforgalmasabb kereszteződősében.

Te és munkatársaid pedig naponta ellenőrzitek a munka megtörténtét és minőségét.

bye
Sics

Előzmény: gbrl (2763)
lightsomE Creative Commons License 2001.09.25 0 0 2773
Tényleg:
tudna valaki idemásolni egy részletes listát a leírható tételekről és mértékükről egyéni,Bt és Kft esetében?
És még az Rt és a szellemi szabad esetében?
lightsomE Creative Commons License 2001.09.25 0 0 2772
Hello

jó késői válasz.

Szóval a Bt többmindent elszámolhat költségként mint az egyéni. A kft-nél kevesebbet.
Viszont mégsem áll a pénzed csak úgy valahol.

Ha nem kívánod óriási hitelekbe kölcsönökbe verni magad akkor nem számít a korlátolt felelősség. Ezen a területen ráadásul senki nem nézi mekkora tőkével rendelkezel.

Nem akarsz társ lenni?

Előzmény: Albertino (2589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!