Keresés

Részletes keresés

_ZE Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121649

A Gyermekvasút 10 esetében is volt csatlakozás :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121639)
Belsun Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121648

Felejthetetlen volt, köszönjük! Az egyik legjobb hangulatú túra, melyen vala részt vettem. Kellemes meglepetés jelentett a gyönyörű táj, és fantasztikus érzés, hogy milyen szeretettel fogadtak bennünket a felvidéki magyarok! Na és a majális a célban, azt igen nehéz volt otthagyni. Kiürült végül a szák? :)

Előzmény: csiba00 (121645)
GISBalazs Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121647

Jövő hétvégén az Őrségbe szeretnénk menni a jubileumi 75-ös távot teljesíteni.

Az autóban még van két hely. Péntek délutáni indulással és valószínűleg vasárnapi érkezéssel. (Esetleg még az Óbudavár 20 is beleférhet, ha van hozzá kedvünk).

Az útiköltség négy fő esetén 5000 Ft körül lesz oda vissza, ha autópályán megyünk.

 

20/5753230 v. balazs.kohan[kukan]gmail.com

GISBalazs Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121646

Többen jelezték, hogy a vírusírtó szoftver veszélyes oldalnak minősítve a www.szondiemlektura.co.cc oldalt és nem enged tovább az emléktúra honlapjára.

Ez a probléma a Nod32 beállítása miatt jelentkezik. Az oldal természetesen nem vírusos, csak a megadott link egy ingyenes domai DNS-el, ami esetünkben átirányítja a felhasználót a http://gisserver.geographia.elte.hu/szondi

oldalra. Akinek tehát a fent leírt probléma jelentkezik, használja ez utóbbi linket vagy a nod32-ben kapcsolja kia HTTP-forgalom ellenőrzésének engedélyezése opciót!

 

 

csiba00 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121645

Közel 80 indulóval került megrendezésre tegnap a II. Horthy Miklós emléktúra.

Reméljük, mindenki jól érezte magát! Köszönjük, hogy eljöttetek, és jövőre újra várunk mindenkit! Még azokat is, akik idén valamilyen oknál fogva nem a Felvidéket választották :)

Képeket itt láthattok a túráról: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.271243782971188.56876.170732773022290&type=1

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121644

Erőss Zsolt éppen az Annapurna csúcsát támadja, szurkoljunk neki!

 

http://himalaja.blog.hu/2012/05/05/eross_zsolt_szombat_ejjel_elindult_a_csucsra

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121643

Kb. így értettem. :-) De más túrák is érintik az útvonalat.

Előzmény: oszkar00 (121640)
Baksa Józsi Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121642

Sziasztok!

 

Holnap 14:40-kor a Dunán a Hazajáró című műsorban egy kis kedvcsináló lesz a Tartód és Szencsed túrákhoz!

 

Üdv: B.J.

pesza91 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121641
oszkar00 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121640

Ha a Gyermekvasút nyomában túrára igyekszik az ember, akkor szó szerint csatlakozása van. ;-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121639)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.05 0 0 121639

Egy kicsit off, de csatlakozása van ide:

 

Nosztalgia-buszjárat indul Budapesten

A kabrióbusz hétvégenként közlekedik a Széll Kálmán térről a Libegőhöz és Hűvösvölgybe. Tovább »

forrás: Index.hu

kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121638

Lesznek találkozási pontok ahogy elnézem! :)

Előzmény: olahtamas- (121634)
Belsun Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121637

 Mentsük meg a Csarna-völgyet!

 

Írjuk alá minél többen a Dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszternek szóló nyílt levelet!

 

http://wwf.hu/media/hirlevelek/262/hirlevel.html

medvegyu Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121636

Sziasztok!

 

Mátra 115-re keresünk jólábú és az útvonalon otthonosan és gyorsan mozgó résztávos söprűt, főleg a második szakaszra, azaz Mátraszentimrétől.

Mert bár van jól be vált söprű szaktekintélyünk (Dzsikulee személyében), de a jövő és a fennforgó térdfájások fonalai kifürkészhetetlenek...

 

Aki pedig indul, ne feledje, május 20-ig lehet még nevezni, közeleg (http://matra115.hu/nevezes), mindenkit várunk szeretettel!

oszkar00 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121635

Akár meg is fordíthatnád a dolgot, ne azt kérdezd meg, ki vállalna kísérést x túrán ekkor és ekkor, hanem hogy jelentkezzen bárki, aki vállalna, mondja el, hova és mikor menne, és oda jelentkezhet látássérült túrázó. Momentán én szívesen vállalok valakit a Kinizsi Százason, akár az egészen, akár résztávon.

Előzmény: R.Gellért (121622)
olahtamas- Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121634

A Terep100-as napja, sajnos én sem tudok menni.

Előzmény: R.Gellért (121630)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2012.05.04 0 0 121633

Bőséges szabadidővel megáldott kilométervadászok figyelmébe:

május 8. (kedd) ünnepnap északi szomszédunknál, így két 50 km körüli ttúra is lesz aznap a Kis-Kárpátokban.

 

Kiírásaik megtekinthetőek itt: http://aladin.elf.stuba.sk/~soula/kal2012mk.htm#máj

 

8.5.2012 SOBOTIŠTSKÁ 15-KA 30. ročník
(utorok) KST Sobotište

Trasy: 10, 12, 15, 30, 50 km pešo a cyklo
Štart: Sobotište, základná škola, 6.00 - 10.00 h
Ciež: Sobotište, základná škola, do 18.00 h
Iné: Pochod je zaradený do seriálu medzinárodných pochodov IVV
Vedúci: Ing. Juraj Koba, 906 05 Sobotište 72, tel. d: 034-628 2716, 0904-212 381

 

8.5.2012 ČASTOVSKÁ 50-KA 34. ročník
(utorok) KST Častá

Trasy: 50 km/1650 m, 35 km/1050 m, 25 km/850 m, 12 km
50 km: Častá - Píla - Zochova chata - Modranská Baba - Holint - Sološnická dolina - Plavecké Podhradie - Plavecký hrad - Amon - Klokoč - Sklená Huta - Častá
Kratšie trasy sú odvodené z hlavnej 50 km. 12 km vedie cez rozhžadňu na Kukle.
Štart: Častá, pri Avanti, 6.00 - 9.30 h
Ciež: Častá, futbalové ihrisko, do 18.00 h
Štartovné: 2 EURO
Iné: guláš, spomienkový diplom, hudobná zábava
Info: Marián Porkert, tel.: 0907-795 388, e-mail: porkert[zavináč]slovanet.sk

Rudi István Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121632


Szívesen mennék,de Szlovákiában leszek.

Előzmény: R.Gellért (121630)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121631

Aznap valószínűleg dolgozom, de még nem 100%.

Előzmény: R.Gellért (121630)
R.Gellért Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121630

Már küldöm is. :)

 

Május 12-én a Látássérültek Szabadidős Sportegyesülete nagy létszámban szeretne megjelenni a Honvéd teljesítménytúrán.

Pontos létszámot még nem tudok mondani, hogy hány segítő kell, mert még folyamatos a jelentkezés az egyesületen belül.

De, ha valaki már most tudja, hogy szívesen eljönne segíteni, akkor nálam jelentkezzen emailben!

radogellert kukac gmail pont com

Aki jelentkezik, kérem jelőlje meg, hogy melyik távot teljesítené!

A túra kírása: http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3699

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121629)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121629

Küldd el nekem kicsit jobban előre, hogy mikor mit tervezel, hátha összejön.

Előzmény: R.Gellért (121622)
Tibet Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121628

Mondtam, hogy szubjektív.

 

Ha nem izzadsz, akkor kevés volt ennyi víz...

 

A középtávon nem egy embert láttam nagyon elkészülni, gyerekeket, akiknek szülei vittek ugyan, de talán nem eleget. A többség ennyi idő alatt nem áll át a plusz 20 fok emelkedésre, én sem.

 

Azt próbáltam jelezni, hogy egyszerűen meg lehetett volna oldani... Nem azt kértem, amit Nád Béla magától megtesz, hogy az Istállóskőre vigyen vizet.

 

A Karancson Rónabányára(? nem biztos) nem ígértek, mégis látták hogy nyári meleg van és folyamatosan vittek, hogy még hideg is legyen.

Előzmény: Never85 (121620)
szotske-cs Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121627

Sárga, talált tárgyak:

- 1 db napszemüveg

- 1 db Norge Norwa bögre

Négylevelűre szeretettel várunk mindenkit szombaton!

tzatzaka Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121626

Sziasztok!

 

A szombati Nagybörzsönyi Négylevelű túrára keresnék fuvart 2 fő részére.

 

Múzsla Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121625

Igen, láttam, hogy nagyon nevetsz.

Ráadásul ez most duplán igaz volt, ugyanis gyalog és bicajjal is fel kellett mennünk oda. ;-)

Előzmény: Vándor Csillag (121623)
yaszs Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121624

az első teljesítménytúrám volt, a következőre teljesítménytúrára öt múlva merészkedtem el

Előzmény: alt_ (121598)
Vándor Csillag Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121623

Azért nekem az tetszett legjobban, amikor Bubu megjegyezte hegynek fölfelé:

"felesleges feltolni, úgyis erre kell visszajönni!"

Még most is mosolygok rajta. :)))

Előzmény: Múzsla (121606)
R.Gellért Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121622

Még annyit hozzátennék a beszámolómhoz, hogy a látássérültek közül egyre többen írnak nekem emailt, hogy mikor tudunk újra túrázni menni.

Itt a fórumon hírdettem körölbelül háromszor is, hogy kellenének segítők, de nagyon nehezen jött össze.

Így is két vaknak, azt kellett mondanom, hogy most nem tudnak jönni.

 

Igazából nagyon könnyű velük menni, vannak köztük olyanok, akik képesek 30 km-es távon akár 4,5 - 5 km/h-ot menni.

Náluk meg van a kedv és az akarási vágy.

 

Igazából csak az a kérdés, hogy mi teljesítménytúrázók egyszer-egyszer fel tudjuk-e ajánlani, hogy segítünk nekik.

Nem feltétlen kell rendszeresség, elég ha csak valaki két havonta egyszer vállalná, az is nagy felajánlás lenne.

Előzmény: R.Gellért (121621)
R.Gellért Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121621

Látássérültekkel túráztam PMP3-on, illetve a Sárga teljesítménytúrán részt vettem:

 

PMP3:

Vasárnap, hárman elmentünk a Lipák István újabb teljesítménytúrájára. A kis csapatot Nagy Anikó, Jeremcsuk Isti és én alkottuk.Mindhárman az 50 kilométeres távot választottuk.Az első 20 kilométert nagyon ügyesen, gyorsan megtettük, annak ellenére, hogy helyenként el is tévedtünk. Nem volt könnyű a tájékozódás. Volt olyan kereszteződés, ahol hirtelen három irányba is el lehetett volna indulni, de sehol sem volt jel. Majd a nagy melegtől, Emma (kutya) elfáradt, szinte már csak vonszolta magát. Emma 20 és 30 km között már csak úgy jött mellettünk, hogy előre rohant, majd lefeküdt, mi lehagytuk, majd szóltunk hogy jöjjön már utánunk. Mikor elmentünk mellette, akkor mindig megvető pillantást vetett ránk, hogy ezek a bolondok még mindig csak mennek és mennek. Végül Anikó a 30 kilométeres táv végén kiszállt, ami célszerű volt Emma miatt. Igaz Lipák István sem hagyott túl sok választási lehetőséget, mert eléggé lelassultunk azzal, hogy Emmát ápolgattuk, így időben kicsúsztunk az ellenőrzőpontokról. Lipák végül Anikót elvitte Ócsára, az 50 kilométeres táv céljába. Istivel folytattuk a túrát, de nagyon ki kellett lépnünk. Elkezdtem egy gyors tempót diktálni, ami számomra még gyaloglás volt, de azon vettem észre magamat, hogy Isti ezt a tempót már inkább futja. Így inkább visszavettem a tempóból, hogy Isti is gyalogoljon. Végül, nagy küzdelmek árán teljesítettük az 50 kilométeres távot, de egyáltalán nem volt könnyű a 15 cm homokban végigmenni.

Na, de nem erről a túráról szeretnék igazán írni, hanem a Sárga teljesítménytúráról.

Sárga:

A Sárga teljesítménytúrára Szluka Lídia, Németh Orsi és Orsi kedvese Zsolt jelentkezett, mint látássérültek. Orsiék találtak maguknak kísérőt, így igazából velük nem is kellett foglalkoznom. A Sárga túrára még jelentkeztek ketten, de sajnos nem találtam nekik kísérőt, így nem tudtak eljönni. Magam pedig azért nem vállaltam, mert a hétvégén szerettem volna egyedül is túrázni, illetve a Sárga túra 70 kilométeres távja, a magyar nemzeti teljesítménytúra bajnokság része is volt, amibe még év elején be is neveztem. Lídiának találtam segítőt, Rudolf István személyében. Szóval a legjobb embert kapta Lídia.


Szombat este 11-kor találkoztam Rudival Esztergomban, ahonnan indult a 70 kilométeres táv.Nem sokat tudtunk beszélgetni, de láttam rajta, hogy nagyon izgatott, kicsit talán félt is a rábízott feladattól. Rudi, Börcsök Andrissal futott, így engem elég hamar lehagytak. Magam is igyekeztem minél jobb tempót diktálni, így elég hamar egyedül találtam magamat a sötét erdőben. Szinte végig egyedül mentem, mert túrázó nem volt, aki bírta volna a tempómat, a futók pedig utolértek, majd le is hagytak. Rudiék nagyon gyorsak voltak, reggel 7 óra 30 perckor már ott voltak Hűvösvölgyben. Eddig 50 kilométert kellett megtennünk a 70 kilométeres távból. Én csak 8 óra 15-re értem be, de ez magamhoz képest ragyogó idő. Igazából úgy terveztem, hogy Hűvösvölgybe 9 óra körül fogok beérni, így tényleg elégedett voltam magammal.

 

Hűvösvölgybe mikor beértem, pont akkor rajtoltak a 18 kilométeres távon Lídiáék. Bár a rajthelyre, nekem nem kellett volna mennem, de biztosra akartam menni, hogy minden rendben van-e Lídiék indulásával. Illetve a rendezőket tájékoztattam arról, hogy fognak még jönni Orsiék négyen. Kértem őket, hogy segítsenek nekik nevezni, majd megtalálni a jelzést, vagyis pályára irányítani őket. Biztos, ami biztos még Orsit is felhívtam, hogy körülbelül mikor fognak indulni. Így, ha már megálltam, akkor már cipőt is igazítottam, táskámból is elővettem némi frissítőt. Így az 50 kilométer után, jól esett ez a 10 perc pihenő.

 

Rövid időn belül utolértem Lídiáékat, majd el is mentem mellettük. Igyekeztem gyorsan menni, de egyre meleg lett, ami rendkívül hátráltatott. Éreztem, hogy egyre lassabb vagyok, de amit tudtam, azt mind beleraktam a tempómba. Az utolsó 8 kilométeren már pokoli hőség volt. Mikor Budaörs fölé értünk, akkor konstatáltam, hogy ez az utolsó 7 kilométer nem lesz sétagalopp Lídi számára. Az ösvény nagyon leszűkült, baloldalt meredek lejtő, helyenként szakadék. Sok helyen kavicsos, illetve nagyobb kődarabok voltak útban, és akkor még nem is beszéltünk a rengeteg kidőlt fáról, amiket sora át kellett lépni. Mikor a Török-ugratóhoz értem és megláttam, hogy milyen itt a terep, akkor gondoltam magamról, hogy micsoda hülye vagyok, hogy ezt a túrát ajánlottam nekik, mert ez az egy kilométeres szakasz mindnyájunk számára nehéz volt. Meredek emelkedőn kellett felmenni, szűk peremen, jobb oldalt 10 méteres szakadék, rengeteg rozoga lépcső, ahol pedig nem volt lépcső, ott a labilis kődarabokkal kellett megküzdeni. Végül 12 óra 43 perc alatt megcsináltam a távot, így a bajnokságban megkaptam a maximális pontszámot erre a túrára. 


A lényeg most következik, tulajdonképpen az, amiért tollat ragadtam.

A célban még ott voltak a terepfutók, árnyékos helyen beszélgettek, némelyikük aludt. Bár teljesen kész voltam, se enni, se inni nem tudtam, még beszélgetni se nagyon, de hallgattam a terepfutók beszélgetéseit. Körülbelül nyolcan, Lídiről és a Rudiról beszélgettek. Arról, hogy ki mit látott, hol találkoztak velük, hogyan mentek. Mindegyikük csak ámuldozott, hogy ilyen terepen bevállalni egy látássérült túrázót, nem kis feladat. Többen mondták azt, hogy kizárt esett, hogy végig jöjjenek, valahonnan biztos le kell majd hozni Lídit. Bevallom, magam is kételkedtem a teljesítés sikerében, sőt azon gondolkoztam, hogy hol tudom majd megközelíteni a túra útvonalat kocsival, ahol áttudnám venni Ruditól Lídit. Közel két órát pihentem az árnyékban, mikor elhatároztam, hogy felhívom Rudit, hogy hogyan állnak. Mikor Rudi azt mondta, hogy csak három kilométer van hátra, akkor alig hittem a szememnek. Ez azt jelentette, hogy a hét kilométeres brutális szakaszból, megtettek már négy kilométert.Igazából azt vártam, hogy azt kapom válaszul, hogy még van 6 kilométer. Nagyon meglepődtem! Ekkor konstatáltam, hogy voltaképp még egy óra és bent is lesznek a célban. Így pihenhettem még egy órát, majd tényleg megjöttek egy órán belül. Lídin láttam, hogy nagyon elfáradt, de nagyon örült, hogy sikerült teljesítenie az első teljesítménytúráját. Rudin is látszódott, hogy nagyon boldog, mert titkon elárulta, hogy ő sem gondolta volna, hogy végig tudnak jönni, ezen a köves, szakadékos talajon. Rudi is csak ájuldozott és mesélt, hogy milyen ügyesen tudtak menni. Végül a célban Lídi evett egy-két kenyeret, majd elbúcsúztunk Ruditól, és Lídit elvittem kocsival a Déli pályaudvarig, ahol fel tudott szállni a metróra.

 

Mikor hazaértem gyorsan lefürödtem és lefeküdtem aludni, de tudtam, hogy Orsiék még kint vannak a pályán. Így, hogy láttam Lídi sikerét, biztos voltam benne, hogy Orsiékkal sem lesz semmi gond. Majd, nem tudom mikor, Orsi felhívott, hogy sikeresen megérkeztek a célba. Ugyan két-három percig beszéltünk a telefonban, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy miről, mert teljesen kómás voltam. De örültem, hogy épségben megérkeztek.

 

Zárszóként megszeretném jegyezni, hogy nagyon örültem, hogy nem én kísértem Lídit, hanem Rudi volt a segítő. Úgy gondolom, hogy ha én kísértem volna végig, akkor csak arról beszélnének a terepfutók, hogy volt egy srác, aki végig kísért egy vakot. De most, arról beszélnek, hogy Rudi milyen nagy tettet vitt véghez. Ez azért fontos, mert Rudi végig is futhatta volna a távot, 10 órakkor beért volna a célba és 12-kor már a gyenesdiási lakásában sörözhetett volna. Ehelyett vállalta a kísérést, vállalta, hogy késő délután, esti alvás nélkül kell még hazavezetnie 150 km-t.

 

A LÁSS számára, talán ez volt a legnagyobb reklám a terepfutók és teljesítménytúrázók irányába.

Bízom benne, hogy Rudi példamutatása erőt fog adni másoknak is, hogy vállaljanak kísérést.

Előzmény: Rudi István (121612)
Never85 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 121620

Bokorban voltak szörpök is,meg tea is,bár egyik se hideg,mégis folyadék. A meleg tea meglepően jól esett nekem. Ettől függetlenül,a faluból kifelé minden nyomós kútnál megálltunk Tincával fejet hűteni :)

Sas bércre nekünk is elfogyott majdnem mindenünk. A maradékot is csak azért nem ittuk meg,hátha ott se lesz víz... de volt :)

Előzmény: Tibet (121618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!