Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11242

Jótanács....Amit más is írt, hogy ne váltogasd a gyógyszereket! Ha most szeded az Esomeprazol Sandoz-t akkor szedd minimum 2-3 hétig.

Gondolj csak bele, mi történik ha 2-3 nap után leállsz róla.

Van egy bizonyos savmennyiség amit termel a szervezeted aztán elkezded szedni az Esomeprazolt az meggátolja kb 90%ban a savképződést(valami ilyesmi számot olvastam) aztán 2-3 nap után abbahagyod akkor felugrik a savtermelésed 150%ra kb 4-5 napig(mivel PPI abbahagyása után a szervezet emelt mennyiséggel próbálja ellensúlyozni a hiányt) ha mondjuk közben kitalálod, hogy egy másikat kipróbálsz akkor 150% lecsökken 10% ra megint stbstb.

gondolhatod, hogy a szervezetednek nem jó.

Persze elején énis ilyen voltam kapkodtam össze vissza, 1-2 féle gyógyszer volt itthon előtte, most van egy kész kis raktáram amiből semmit nem használok szinte.

Előzmény: Rudicska (11239)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11241

Hát ja, így belegondolva a te helyedben sem lennék :/

Próbalj ki indulni abból, amit a nagybátyám esetéről írtam.

Tudom, könnyű ezt mondani ...

Előzmény: Törölt nick (11237)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11240

Egyébként nekem jobban hatott a Controloc mint az Esomeprazol.

Mindkettő szedése mellett be vagyok fordulva(ez nálam mellékhatás) viszont Controloccal kevésbé szúrkált a nyelőcsövem.

Van belőle új fajta (2014es) úgy hívják hogy Controloc Magna.

Ez drágább(2500 körül van a 30dbos) és fogalmam sincs, hogy mitől "magna" viszont én ezt szedem most.

Előzmény: Rudicska (11239)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11239

Ma este beszedem ismét és holnap reggel is, de ma beszéltem egy idősebb gyógyszerésszel, aki mondta hogy az Ő véleménye szerint és a sok pozitív visszajelzés alapján, ezeknek a mostani PPI knek a jól bevált elődje a Losec nevezetű PPI.

Amire igaz, hogy nincs támogatás (vajon miért) és csak 20 mg-os, de jóóó lehet, s mégsem 40 mg.

Amit az elmúlt 3 hónapban kapott a szervezetem, ez a változtatgatás már meg sem fog neki kottyanni!

Előzmény: Törölt nick (11238)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11238

Meddig szeded most az Esomeprazolt?

Előzmény: Rudicska (11236)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11237

Ha ez vigasztal énse tudtam elfogadni a helyzetet...Nem megy a fejembe hogy tavaly nyárig semmi bajom nem volt...azóta reflux, epekő és még ki tudja mitől vannak fájdalmaim amiről nem is tudok (hát, has, mellkas).

Úgy látszik nekünk nem megy ilyen könnyen, énis depis vagyok egyébként...Már csak az epeműtétbe bízom hogy jobb lesz utána.

Előzmény: Rudicska (11236)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11236

Tudom tudom, de 3 hónapig szedtem a Rabemant és domperidont, nem túl sok sikerrel, ha csak azokat a napokat veszem ez idő alatt, amikor egész jól éreztem magam, az kb 1 hetet tölt ki!

Az elmúlt 3 hónapban próbáltam  a Salvus vizet  és Szedem a Gombakivonatokat is, plussz különböző teákat!

Tény, h türelmetlen vagyok, nagyon türelmetlen, mert egy életerős alig 30 éves sportos férfi vagyok, aki 15 éves kora óta hobby szerüen testépítéssel foglalkozik, s mivel iszonyat nehezen szedtem fel a kilókat a genetikám miatt, rengeteg időt és energiát fektettem ebbe és szinte egyik napról a másikra "mentem tönkre" napi szinten többszöri hányással-étvagytalansaggal- fogyással az első két hétben...komplett napi émelygéssel azóta is.....csoda h kiborulok? Alig bírok edzeni, keveset tudok csak enni. 

Igen, depressziós hangulatba esek néha néha és még akar hisztizek is egy sort, de tele van már az egészel a tököm, h semmi nem segit, vagy legalább javítana a helyzetemen olyan szinten, max néha néha lennének csak tüneteim, mint pl kaja utáni puffadás vagy kisebb gyomorégés, ha már gyógyszereket szedek, de hogy semmi nem segített  idáig, ez egyszerűen hihetetlensak!

Én elhiszem és tudom, h nagyon sokaknak iszonyatos fajdalmai vannak hosszú ideje, nekem meg (csak)hányigerem émlygésem van, de ez szörnyű.

Ezt nem lehet megszokni.....

 

Bocs h kicsit kiborulok, de ez a most már több mint 3 hónap teljesen tönkre tesz lelkileg és testileg is.

Persze örüljek, h nem azt közlik velem az orvosok, h max 3 hónapom van és akár a koporsóm is megvehetem, mert ez (csak) egy reflux, de áhhh....

Előzmény: gombóc63 (11235)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11235

Ez a baj, össze-vissza kapkodsz, ahelyett, hogy végig csinálnál valamit, jelenesetben a gyógyszeres kúrát, aztán ha az nem segít lehet alternatívákat választani.

Előzmény: Rudicska (11234)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11234

Hallott már valaki a NATURAL HELP COMPLEX-ről?

Lehet ezt is ki kéne probalnom?!

Meg próbálok én már mindent már mindent bazki.....ma pl még repcemézet is veszek.....

Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11233

Rendben! Köszönöm! De hála istennek nincs ilyen problémám! Reggel bevettem egy Esomeprazolt, azóta jobban vagyok!

Előzmény: afintha (11232)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11232

A csuszamlasos rekeszserv eseten a gyomor egy resze is felcsuszik a melluregbe, es ezaltal a sav is konnyen felcsorog a magasabb nyelocso szakaszokba.

 

Nagy megterhelessel jaro tevekenyseget kovetoen (es nalad ez volt korabban) serv kialakulas elofordulhat, es ezert jutott eszembe.

Előzmény: Rudicska (11226)
lószjános56 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11231

Jó napot!

 

Keresek olyan ágykeretet, ahol meg tudják oldani a refluxproblémámat.

 

Köszönettel:

János

Rudicska Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11230

Jó reggelt sziasztok! Tegnap csak egy quamatelt vettem be az Esomeprazol helyett! Inkább az utóbbit kezdtem volna el! Ma reggel ismét erősebb émelygés, nehezen lenyomtam a reggelim.....10 perc múlva már vissza jött minden! :( Szóval elkezdtem szedni az Esomeprazolt:(

gombóc63 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11229

Bár tökéletesen igazad van a lelki háttér befolyásolja ezt a betegséget, de éppen most az óév utolsó napjaiban lezártam egy csúnya vitával egy évek óta tartó barátságot, megviselt és fáj, szilveszter napját egy fűtetlen lakásban kezdtük éjfélkor a gázosokra várva, valamint olyan fejfájásom volt amit az ellenségemnek nem kívánok. Szóval....

Előzmény: pupilla7 (11201)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11228

Igen nálam jelen van a pánik is. Viszont nem is annyira a gyógyszermellékhatásoktól mint inkább a műtéttől. Na attól aztán pánikolok rendesen, olyan mintha egy szürreális világban élnék , csak várom, hogy "megtörténjen" amit rám mért a sors.

Ma reggel alhasi görcsökre ébredtem. Eddig sose volt ilyen, általában gyomorszájtól felfelé voltak gondok, nem tudom mi köze van a refluxhoz, de kéne ebben a félévben egy vastagbéltükrözés is úgyse volt még soha(na ahhoz kell majd igazán bátorságot gyűjtenem...)

Előzmény: sogormail (11222)
sogormail Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11227

"2honapig csinalta fanatikusan, majd kozolte, hogy egy baromsag. "

Az kimaradt, hogy termeszetesen 1,5 honapig fennen hirdette, hogy ez aztan tenyleg az igazi es mennyire hasznal. Ettol jobb nincs.:) Otthon fozott maganak, egy valag penzt koltott spec elelmiszerekre, konyvekre.

Utana ugyanugy elojott neki a problemaja..

Előzmény: sogormail (11224)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11226

Dehát ezért vagyok refluxos,  vagy hogy érted, h hol helyezkedik el?!

Előzmény: Rudicska (11225)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11225

Nincs rekesz sérvem! Viszont a gyomorszájam nem zár rendesen!

Előzmény: afintha (11223)
sogormail Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11224

"Bár ahogy olvasgattam, a paleo étkezéssel javul a helyzet"

Ez NEM igaz. Pont ugyan annyian irjak le, hogy a vegan, gyumolcsevo, stb divatdieta es/vagy biblia, ilyen-olyan hit vagy vmi altudomanyos megoldas segit. (pl. itt irtatok lentebb a diolevel teat amit nem ajanlott belsoleg fogyasztani pl.)

A legtobbszor az all mogotte pl. hogy a reflux altalaban egy hullamzo betegseg. Ugy nagyjabol magatol jobb rosszabb. Ha epp egy tunetmentes periodus elott kiprobal az illeto vmit, akkor azonnal elkonyveli csodanak es egeszen a kovetkezo rosszabb periodusig. de kozben persze beirja az osszes forumra.

Legutobb egy haverom jott ilyen paleos marhasaggal, refluxos es belgyulladasa is van neha. 2honapig csinalta fanatikusan, majd kozolte, hogy egy baromsag. Egyebkent en is kiprobaltam (altalam nagyra becsult orvos javasolta:) ), de semmi azon kivul, hogy du.-n mar a nevemet nem tudtam megmondani. 

Ettol fuggetlenul sokaknal javulhat a reflux pusztan attol, hogy igy vagy ugy odafigyel a kajazasara es nem eszik osszevissza mertektelenul. Ilyen ertelemben mindegy, hogy paleo vagy vegetarianus. (Egyebkent en evekig voltam vegetarianus ezokbol. Hosszu evek tapasztalata az, hogy tok mindegy, hogy vega vagy nem. A reflux szempontjabol egyeni tapasztalat alapjan)

Előzmény: Rudicska (11221)
afintha Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11223

Es van-e rekesz-served? Vagy a nyelocso also vegen talalhato zaroizom megfelelo helyen van?

Előzmény: Rudicska (11178)
sogormail Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11222

Ez a "belso konfliktusok" egy megfoghatatlan krealt fogalom, gondolom az "uj german medicina" nevu altudomanybol jon. 

Amirol te(ti) beszeltek az stressz, jol korulhatarolt fogalom, a szervezetben psziches folyamatok altal megnovekedett hormonok szintje altal okozott masodlagos tunetek, hosszu tavon szervi elvaltozasok. 

Nyilvan fokozza a refluxt, de ahol szervi elvaltozasokkal egyutt jar, pl. rekeszserv, ott annyira veletlenszeru az egesz, hogy nocsak.. ettol fuggetlenul nyilvan a stresszre figyelni kell ugy altalaban es ahol mar mar panikbetegsegbe csap at az egesz, ott ezt kezelni kell. Nalad is erzek egy kis panikolast:), tulreagalod a felelmet a gyogyszermellekhatasoktol pl. De hogy honnatol panikbetegseg azt az orvos tudja, ot kerdezd:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (11216)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11221

Ezt nagyon jól megfogalmaztad! Nem is tudom, h lehet ezt megszokni es elviselni a mindennapokban?! NEM IS AKAROM! Bár ahogy olvasgattam, a paleo étkezéssel javul a helyzet, de én nem szeretnek 40kgosra fogyni!

Előzmény: Törölt nick (11220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11220

Amikor az ember "új" refluxos lesz(ami nem új csak ugye akkor jön rá...) akkor rátesz a dologra, hogy megtudja, hogy ő refluxos.

Utánaolvas és mindenhol azt látja, hogy ebből nem lehet kijönni műtét nélkül(a műtét meg elég kétes kimenetelű).

Máris ott az első "konfliktus" az ember nem akarja "lenyelni", hogy ő refluxos hiszen addig semmi baja nem volt...jön az ezerféle gyógyszer az ember bújja a netet és csak rosszabbul lesz, mert nem látja a kiutat. És ha még jön hozzá valami jókis szövődmény(nyelőcsőgyulladás mint nekem, rekeszsérv, gyomorgyulladás...) akkor az mégjobban rátesz az egész sz*rra.

Tény, hogy nagyon érzékeny dolog ez a rohadt reflux, nálam gondolom azért volt katasztrófális(ügyeletre a mentő vitt be egyszer olyan szarul voltam reggel) mert 2 dolog jött egyszerre amit nem tudtam lenyelni (epekő, reflux).

Csodás dolog ez :) Na de nem negatívkodom...(eleget)

Előzmény: Rudicska (11219)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11219

Egyet értek

Előzmény: Törölt nick (11218)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11218

Amúgy ez sokkal szarabb mint a stressz... A stresszt fogja az ember és tudja kezelni(sokkal könnyebben).

Pl elhatározom, hogy munkahelyen nem idegeskedek, nem kapkodok és működik.

De ha van előtted valami esemény például(vegyük az én példámat) amit nem tudsz elfogadni, nem tudod megemészteni, feldolgozni akkor te aztán próbálhatsz "nem foglalkozni" vele, "nem gondolni rá".

 

 

Előzmény: pupilla7 (11217)
pupilla7 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11217

ennyi :)

Előzmény: Törölt nick (11216)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11216

Namost jóval tapasztaltabb vagy nálam de azért hozzászólok ehhez :)

Elvileg nem a "stressz" ami rossz. Megpróbálom megfogalmazni. Szóval állítólag a "belső konfliktusok" a negatívak a refluxra.

Amikor a gyomrod valamit nem akar bevenni elfogadni, nem bírod elviselni.. Akár saját magaddal kapcsolatos akár a kialakult helyzettel.

Sok videót néztem ezzel kapcsolatban én mostanában azért vagyok szerintem szarul mert a testem nem akarja elfogadni, hogy a műtéten ki leszek lyuggatva.

A műtét lehetősége előtt volt 1-2 hetem amikor jobban voltam...gondolom nem véletlen.

Gondolom azért a rekeszsérv még rátesz egy lapáttal.

 

Előzmény: sogormail (11214)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11215

Oké, utána néztem ;)

Előzmény: Törölt nick (11211)
sogormail Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11214

Ugyan milyen lelki hattert?:) Nyilvan a stressz az egy rossz faktor, de onmagaban megoldani edeskeves!

En irtam mar itt a forumon. Volt olyan idoszakom, amikor luxusban, legnagyobb nyugalomban, kulfoldon tengerparton eltem. Megis eletem egyik legerosebb refluxos rohamat kaptam es honapokig szarul voltam. (Ugye reggel a frissen facsart narancsle, a granatalma le, a jobbnal jobb kajak, mandarinszezonban mandarin a farol, napi majd 1kg.:) )

De voltam mar iszonyat stresszes helyzetben, heti 60-70oras meloval honapokig es semmi..

Ha van rekeszserv, mint pl. nekem is, akkor ugyis a jo eg tudja mi hozza elo.. 

Előzmény: pupilla7 (11201)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11213

Jaaaa, én azt hittem, h az émelygés miatt írtad! Bocsesz

Előzmény: Törölt nick (11211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!