Keresés

Részletes keresés

Coge Creative Commons License 2005.08.29 0 0 254

Ezt vegyem ígéretnek? :-)

Üléseket hogyan oldjuk meg? :P

 

Csajodat nem láttam, mi szigorúan csak 9-10-ig és csak a saját csoportban voltunk.

 

off

ma este nem jó, mennem kell munkaügyben, mire tegyük át???

on

Előzmény: zso70 (251)
zso70 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 253
na es a logisztikai "szagember " nem en vagyok:)))))
Előzmény: Coge (250)
piglet Creative Commons License 2005.08.29 0 0 252
:-))) mert neked tutira 48 órából áll egy nap:-))))
Előzmény: zso70 (251)
zso70 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 251

feltetlenul, pont ezen gondolkodtam raero szabadidomben, hogy mit is csinaljak, mert ugye annyi van, hogy Dunat tudnek rekeszteni...:)))

+ 1 gyerek elhozatala nem akadaly!!!

 

milyen volt az elso nap??

en gyerekemet lattad?? vajon farmerszoknyaba ment ki, sikerult megetetnie az ovonenivel, hogy abban kimehet???

Előzmény: Coge (250)
Coge Creative Commons License 2005.08.29 0 0 250

Zso,

viszont ha a 3 gyerek logisztikáját megoldottad, és unatkozol, akkor gondolkodhatnál azon, hogy hogyan hozod el az enyémet is, 4-iknek, amikor sokáig dolgozom :PPP

Előzmény: zso70 (247)
zso70 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 249
khmkhm, figyu,  csak Neked.. a legkisebb mar aug.8 ota jar, a kozepso mult het ota, s csak matol van rendes sajat csoport, a legnagyobb csak azert nem megy, mert csutortokon kezdodik csak. De Bende teganap hazaert a golyataborbol, vervoros szemekkel, sajat bevallasa szerint sem aludt, akkor mi lehetett ott valoban...., de nnagyon jol erezte magat, sajnalja, hogy vege.. asszem azert majd ugy 2 het mulva jon a koppkopp, hogy kicsit jobban, kicsit tobbet kell majd tanulni, nemcsak a haverokbulifanta..
Előzmény: Kriza (248)
Kriza Creative Commons License 2005.08.29 0 0 248
Én gonosz anya most vittem el a kisebbik fiamat oviba (Zso, nem, ne hívd a gyivit :)) ), ahol kiderült, hogy ma-holnap még összevont csoport van egy másik csoportban. "Oda én nem megyek be" - közölte Dömikém, majd 5 perc múlva beszaladt és maradt vidáman, ott volt egy csomó csoporttársa, ebéd utána meg ilyeténképpen hazahozom mégiscsak. Mi meg mindjárt megyünk IKEA-ba nászajándék ügyben az unokatesómnak Jakabbal, Emmával, Anyukámmal, jó lesz nekem? :)) Délután fodrász, ÉÉÉÉS tegnap vettem gatyát a hétvégi esküvőre, blúzom van, mégiscsak megyek a buliba :))
Előzmény: zso70 (247)
zso70 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 247

NA, ez az, nekunk a 22-es csapdaja...kolcsont megkotottuk okt., de a szerzodes minden feltelele nem teljesult - lakhatasi nem volt az albetetesites miatt, igy NEM FOLYOSITOTTAK -, majd jovo marc-ban ismet alairtuk, a szerzodes teljesult, a 3. gyerekre megis a regi szpcpolt akarjak adni - kozben emeltek, jocskan....

 

meg nem tudom mi lesz a vege, a pasim ma megy a bankba...

 

 

Logisztika, hetfotol erdekes ismet, mert akkor indul be a bolcsi-ovi-suli/eddzes program.. elore borsodzik a hatam.. s mit mondott erre a nagyon okos, gyermektelen ocsem, nem kell a legnagyobbat eddzesre hurcolni, ezer, meg ezer gyerek van, aki nem jar eddzesre..hhjja, az , hogy szereti, hmm?? na, es...

piglet Creative Commons License 2005.08.29 0 0 246
Dehogynem a 35 év az csak a megelőlegezettnél számít, az meg nektek már nem kell.
Előzmény: anyusi (245)
anyusi Creative Commons License 2005.08.29 0 0 245
Sziasztok!

Most találtam Rátok, bár 1-2 nevet már ismerek máshonnan. Nekünk 6 db gyerek vidámítja az életünket. Van enyém, tied, miénk, mind velünk, szóval nem unatkozunk. A legvénebb 19 éves a legifjabb 9 hónapos.
A szocpolról: valóban nem kaphatják 35 év fölöttiek? Nem értem, mit számít a szülők életkora? Most még elvagyunk, de tervezünk vmi. kertes megoldást, vagy bővítést és csak úgy önerőből tuti nem fog menni.

nyuss
piglet Creative Commons License 2005.08.29 0 0 244

A banknál tudják jól:

 

12/2001 kormányrendelet 5§ (6) A (2) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott célra nyújtott kölcsönből még fennálló tartozás csökkentésére a kölcsönszerződés megkötésének időpontjában hatályban volt jogszabály rendelkezéseinek megfelelő adósokat az adásvételi szerződés megkötését vagy új lakás építése esetén a hitelszerződés megkötését, illetőleg a használatbavételi engedély kiadását követően született gyermekek után is megilleti - a születés időpontjában meglévő, az (1) bekezdés szerinti gyermekeiket és személyi feltételeiket számításba véve - a (4) bekezdésben meghatározott kedvezmény, valamint 13. § szerinti kölcsönök esetében a gyermek születésének időpontjáig esedékessé vált és az adós terhére elszámolt szerződéses kamatoknak a kedvezményre jutó összege.

Előzmény: Orsili (243)
Orsili Creative Commons License 2005.08.29 0 0 243

Orsi,

 

tudsz nekem valami törvényszámot mondani, hogy hol szerepel az, hogy a lakhatásikor érvényes szocpolt vonják le a hitelböl?

nekünk a banknál nagyon határozottan állították, hogy a szerzödéskori összeg jár!

Előzmény: VKOrsi (229)
Trison Creative Commons License 2005.08.28 0 0 242

Mi is azért vágytunk harmadikra, mert hiányérzetünk volt.
De már a pici is kettő lesz, szobatiszta...
Hiányérzetünk megint van...
DEHÁTMEDDIGMEHETEZÍGY???
Előzmény: agimami (240)
agimami Creative Commons License 2005.08.27 0 0 240

Sziasztok,

 

most találtam ezt a topikot, jó olvasgatni, szívvidító.

 

Nálunk is 3 gyerek van, 6, 5 és 1 évesek. És csak ezt mondhatom: nagyon élvezem!!! - Technikailag valahogy a 3.-kal egyáltalán nem lett nehezebb. A két nagyra úgyis rámegy az egész napom, alig vettem észre, hogy még egy pici is van mellettük... (Persze igaz, hogy a picink csodajó természetű, mindennek örül, mindenért hálás, mindig derűs.)

 

Meg aztán, ahogy a Másodikunk négy éves lett, összenéztünk a férjemmel: valahogy olyan unalmasan kényelmes kezdett lenni az életünk. A gyerekek már maguktól esznek... egyedül elmennek vécére... este összepakolnak maguk után...  Kezdett elmúlni az a folyamatos vidám túlélőtábor-érzés, ami az első 3 évünket jellemezte...

És megriadtunk: ennyi volt a gyerekezés? 4 év, és vége a nagy balhéknak, amikor térdig gázolunk a játékokban, és négykézláb rohangálunk összebukizott pólókban kutyásat játszva? Ezentől minden könnyebb és egyszerűbb lesz?

És gyorsan bevállaltuk a harmadikat :))

 

Egyébként technikailag tényleg bonyolultabb, különösen a különórákra hurcolás. Az nagy szervezést igényel. Még nem is tudom, hogy lesz, már kettővel is nehéz. De valahogy majd csak... 

   

 

 

erdeiboroka Creative Commons License 2005.08.27 0 0 239
Nem valószínű, hogy én fogok járni, mert a kicsi a jövő héten kezdi az ovit, így max nélküle tudnék elmenni, de október közepétől meg dolgozom is elvileg egy héten három napot, de még nem tudom melyik napokon, nem hiszem, hogy emellé belefér ez a torna. Még dunsztom nincs, hogy fogom megszervezni az életemet, de valami torna mindenféleképpen bele kell, hogy férjen :)
Előzmény: Kriza (238)
Kriza Creative Commons License 2005.08.27 0 0 238
Szia, köszi, igen :)) Majd ha egyszer végre elkezdődik a suli-ovi, és nem összevissza kapkodok, talán tornára is eljutok, de jó lesz!... :)))
Előzmény: erdeiboroka (235)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.27 0 0 236
mi néztünk egy időben nissan vanette-t, csak az volt vele a gond, hogy mindnek volt valami sunyi hibája, és nem véletlen, hogy ennyiért meg lehet kapni.
akkor már Subaru Libero :) részemről.
Előzmény: Törölt nick (233)
erdeiboroka Creative Commons License 2005.08.27 0 0 235
Szia, jól vagytok? :)))
Előzmény: Kriza (222)
erdeiboroka Creative Commons License 2005.08.27 0 0 234

Nálunk is van nyüzsi a  három nagy (17,14,11) meg egy kicsi (3) mellett.

Meg van izgalom, jövő héten kezdjük az ovit, a nagyfiam új sulit kezd, és október közepétől megyek dolgozni félállásba, és még nem nagyon látom hogyan fogom megszervezni az életet: óvoda, munkahely, gyerekek edzései, zeneórái, nyelvórái, és legyen vacsora, vasalt ing és tiszta lakás... ... ...

Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 232
Igen, teljesen világos.
a lakhatásink kb. 3 hónapos :)
De teljesen mindegy, mennyit adnak, csak azt akartam érzékeltetni.
Örülök, hogy egyáltalán beszámít
Előzmény: VKOrsi (231)
VKOrsi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 231
arra gondolok, hogy ha idei a lakhatásitok (nem tudom pontosan mennyi mosz a 4. gyerekre a szocpol, talán 1 mió), de pl. a szocpol 3 év múlva már 2mió lenne, és akkor születne a gyerek, akkor is csak az idei 1 miót írják jóvá
Előzmény: Rapsonne (230)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 230
nem feledem.
az több lesz, mint a hitelfelvételkor aktuális szocpol volt :)

vagy mire gondolsz? hogy pár év múlva sokkal több lesz a szocpol?
ez már részletkérdés, mert ha nem lesz több gyerek, úgyse lesz szocpoltöbblet, ha meg gyerek lesz, úgyse azért lesz, hogy szocpoltöbblet legyen :))))
Előzmény: VKOrsi (229)
VKOrsi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 229
de ne feledd, hogy a lakhatási megkapásakor érvényes szocpot fogjátok megkapni... nem mind1 :)
Előzmény: Rapsonne (228)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 228
ez jó hír :)
Előzmény: VKOrsi (227)
VKOrsi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 227
beszámítják.
Azon az áron, amikor a lakhatásit megkaptátok.
Előzmény: Rapsonne (226)
Rapsonne Creative Commons License 2005.08.26 0 0 226
az vajon igaz, hogy a hitelből levonódik a 20 éven belül született ikszedik gyerek szocpolja?
mi felvettük a három gyerekre, de ha születik még, azzal hitegettek, hogy beszámítják..
Tudtok erről valamit?
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.08.26 0 0 225

Orokles??? Az nalunk nem mukodik.Nem tarolhatom 18 evig a kis szoknyakat meg lanyos cuccokat,a fiu meg ugy leamortizal mindent,hogy azzal mindent lehet,csak orokolni nem.

 

Raadasul a kicsi annakidejen nem volt beutemezve,ezert mindent elajandekoztam,a babakocsitol a kisagyig.

Ugy indultam ujra,mint egy elsogyerekes anyuka,semmim nem volt.

 

De mar joval okosabban tudtam vasarolni,mert ennyi gyerek utan rajottem,mi az,ami teljesen felesleges,csak a reklamok meg a gyertok tartjak nelkulozhetetlennek.

 

 

Előzmény: zso70 (198)
piglet Creative Commons License 2005.08.26 0 0 224

Ja, csak agglomeráció, 10 km-rel kijebb. A juttatás igaz, mert idáig még nem vettük fel a szocpolt, majd most. Mondjuk enélkül nem tudtunk volna költözni. Tehát erre az esetre ez kivételesen igaz.

Előzmény: zso70 (220)
Kriza Creative Commons License 2005.08.26 0 0 223
Á, az se segít, én 19 éves koromban ismertem meg a férjem, 24 évesen összeházasodtunk, aztán kihúztunk a kenguruk földjére kiküldetésbe, ahol nem szülhettem, hazajöttünk után nekiláttunk a babának, de mire nagy nehezen összejött, csak a 30. szülinapom másnapja lett :))) És még belefért a 36. előtt 1 nappal a harmadik :)))
Előzmény: heady (214)
Kriza Creative Commons License 2005.08.26 0 0 222
Én is most néztem át a teljes ruhatárat és szelektáltam. Szerencsém van, Jakab valami hihetetlen módon vigyáz ösztönösen a ruháira, nem szoktam cseszegetni, hogy "te, az még kell az öcsédnek, ne nyűdd el", így Döme mindent hordhat utána. Persze azért szokott kapni újat ő is, ha megtetszik 1-1 darab. Én szégyen, nem szégyen, a cipőket is örökítem köztük, de még azokat se nyúzza szét Jakab. Eddigi 6 éve alatt 2 pár szandált kellett kidobni utána, meg a mostani Nike-ját, de ezt tavaly tavasz óta nyúzza, azóta nem nőtt a lába idáig, mázli :)))
A lányom szebbnél szebb csodákban pompázik, kedves lányos ismerősöknek hála :)))), és nagy ritkán viseli így a bátyjai kinőtt ruháit, főleg olyan vastagabb, melegebb darabokat. De cipőt tuti veszek neki újat, harmadiknak egyrészt nem adok már fel cipőt, másrészt olyan helyes kislány cipők vannak, én meg eddig eléggé fiúsakat válogattam, érthető okokból :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!