Keresés

Részletes keresés

WendelkeS Creative Commons License 2015.10.30 0 0 251

Jó játék ez, amikor egyszerre meg van a konyhakész tűzifa, de én maradok a nálam bevált megoldásnál.:)

 

Lehet, hogy én vagyok a balf@sz, de én úgy tapasztaltam, hogy a szárazabb fát viszi könnyebben a szalag. Elképzelhető, hogy pont a szárazat vágtam frankó szalaggal, míg a nedvesebbet meg rosszabb állapotúval. Igaz az is, hogy talán egyszer kétszer vágtam szalagfűrésszel frissebb vágású tűzifát, mert mindig több éve kivágott fa került feldolgozásra.

 

A szalagméret amit ajánlottál a, 30-35x0.6x8, itt az utolsó szám a 8 , gondolom a fogak távolságát jelöli mm-ben?

 

Bocs, ha ilyen bugyuta kérdéseim vannak, de mint írtam, eddig nem merültem el ennyire mélyen a témában. :-)

Előzmény: Zemiator (247)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 250

Szia!

Szerintem azért töredezik a lapod mert nagy a fordulatszám , esetleg valamelyik kerék üt. Egyszer két hét alatt sikerült leamortizálnom a lapkészletemet, kb 12 lapot egy kopott csapágy miatt.

A felső kerék egyik csapágya lógott és emiatt törte a lapot.

Előzmény: Zemiator (239)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 249

Szia!

Nálam is wood miser fogazatú lapok futnak de nekem beváltak a keményfához is.

A szélességük 35 mm vastagságuk 0.8 , de kb 25mm szélességig el tudom használni őket. Neked miért nem vált be?

Előzmény: hadny (225)
farontó Creative Commons License 2015.10.30 0 0 248

Szia!

Hogy haladsz  a vízszintes fűrésszel? Talán már vágtál is vele?:)

Előzmény: Én és én, meg az Irén (226)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 247

Hirtelen ezeket találtam : https://www.youtube.com/watch?v=XrcbDKKf10M

Mondjuk így hátulról nem engedném ,hogy bárki is nyúlkáljon !

 

https://www.youtube.com/watch?v=vPmdoQRNneg

 

 

Előzmény: WendelkeS (245)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 246

 

Nekem az a tapasztalatom,hogy hasítani, és vágni is könnyebb a nedves Bükk,Cser,Tölgy,Gyertyán, Akác tűzifát !

Amúgy nem rossz a módszered !  Így száradás közben, nem dől le a rakat ! :-)

Előzmény: WendelkeS (245)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 245

Pedig az lenne a célszerű, vagy egy kombinált fűrész-hasító,ami fűrészelés után mindjárt hasítja a kuglit ! Így könnyen mobilizálhatnád magad !

 

Nem mondom, hogy nem jutott szembe, de megmondom, hogy miért nem akarom. A kúpossal ahogy megjön a méterfa, egyből felhasítom. Majd ledepózva szárad egy évet, vagy jó esetben többet. Majd ezt követően darabolom a szalagfűrésszel.

 

Én úgy tapasztaltam, hogy a nedves(ebb) fát könnyebb és jobb hasítani, ami utána lényegesen jobban is szárad. Majd a száraz fát könnyebb szalaggal elvágni. Szóval ezért nem akarom összekombinálni a két eszközt.

Előzmény: Zemiator (236)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 244

Az teljesen más !

Ehhez a 300-as gépemhez,körtefából már megcsináltam a kerekeket,sőt fel is abroncsoztam őket !

De aztán a három kerék,összességében,már nagyon nehéznek tűnt, és a kiegyensúlyozás is körülményes lett volna.

Ezért döntöttem inkább az alu kerék mellett ! Nem bántam meg !

 

Maga a  kerék beszerzése, leszabályozása,és a csapágyazása a "véletlenek"sorozata,de a legjobb szervezéssel sem mehetett volna flottabbul ! :-)

 

Előzmény: Discovery2 (243)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 243

Cserébe ez "fakerekű" lesz. :-)

30-as rétegelt lemezből van a kereke, parafa bandázzsal. :-))

Előzmény: Zemiator (242)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 242

Azt a "vaskerekűt" még mindig nem emésztettem meg ! :-)

 

Előzmény: Discovery2 (241)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 241

Sógoromnak építem. :-)) Nekem jó a "vaskerekű" 600-as.

Egyébként annak is 24 méter körül van a szalagsebessége.

20-as bimetál lapot szántam rá. Remélem jó lesz.

Előzmény: Zemiator (239)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 240

Nem rezonál, teljesen nyugodt szépen fut. De mivel magam gyártottam rá egy próba szalagot ami ad némi hangot, lehet ez zavar. :-)

Előzmény: halaloszto (238)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 239

Szia Imi !

Mit akarsz barkácsolni ?  

Nekem is van egy 300-as ,de az három kerekű !

Azon 1100 W-os motor van ami 2900-at forog, és ékszíjhajtásos . Kb 1:2 az áttétele,de én nagyon meg vagyok vele elégedve !  

20-as lappal használom, nagyon szépen vág.  A gond az ,hogy élezni már nem lehet,mert betöredezik a lap a fogtövekben. De amire kell arra tökéletes !

Előzmény: Discovery2 (237)
halaloszto Creative Commons License 2015.10.29 0 0 238

miért tűnik gyorsnak? rezonál az egész? kell több anyag a vázba!!!

Előzmény: Discovery2 (237)
Discovery2 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 237

Szia Zemi!

 

 

Építgetek megint egy kis szalagfűrészt 300-as kerekekkel. Egy 1440 -es motor hajtja direktben és nekem kissé gyorsnak tűnik a szalag sebesség, pedig számításaim szerint 22,6 m/sec.

Előzmény: Zemiator (234)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 236

Pedig az lenne a célszerű, vagy egy kombinált fűrész-hasító,ami fűrészelés után mindjárt hasítja a kuglit ! Így könnyen mobilizálhatnád magad !

Előzmény: WendelkeS (235)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 235

Volt már szorulásom, nem is egy:)

 

Göcsörtös, ágelágazásos, jó száraz fa, na az odab@szós. Abból volt már olyan, hogy 30-35 cm-s átmérőbe is beleszorultam. Na akkor jön a láncos, aztán kiszabadítom. Viszont a friss, még szinte vizes 70-80 cm-s cserfát vidáman vitte, csak úgy gőzölt:) Abból viszont a méterfát győztük ketten odajátszani a kúphoz. 

 

Egyenlőre nem a trakival akarom hajtatni a szalagfűrészt, de még az is lehet, hogy egyszer megcsinálom rá a kardános hajtási lehetőséget.

Előzmény: Zemiator (234)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 234

Királyság !  

Volt már szorulásod ? No, nem Neked, hanem a kúpnak ? :-)

 

Szalagsebesség adott, kiválasztod melyik a legjobb fordulat a T 25-nek, és már tudod is mekkora lesz az áttétel !

Előzmény: WendelkeS (233)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 233

Ez meg az enyém. ;-)

 

 

 

Előzmény: Zemiator (232)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.29 0 0 232

Nekem egy Diesel motor hajtja a fűrészem, és úgy tapasztaltam  a 24-25 m/sec a legideálisabb !

Persze ezt, már csak a motorfordulatból, és az áttételből tudtam megállapítani.

Lehet ez alatti, és feletti sebességnél is ,de tapasztalatom szerint,ez a legoptimálisabb !

Ez ,a kúpos hasító első próbája: https://www.youtube.com/watch?v=ZNHkgtQ3ml0

Azóta már készült támasz, a hasított fának !

Előzmény: WendelkeS (231)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.29 0 0 231

Jogos amit írtál ;-), de mivel a környezetemben nicsenek profi szalagfűrészesek, így próbálok minél több információt beszerezni.

 

Szóval azt mondod, hogy min. a 25 ms-ot célozzam meg. A többi infót is köszönöm.

Előzmény: Zemiator (230)
Zemiator Creative Commons License 2015.10.28 0 1 230

Ha  a könyvtár után még megnézel,netán ki is próbálsz egy jól működő fűrészt ,az lesz ám az igazi "merítés" ! :-)

Inkább 25 m/sec legyen az a szalagsebesség !

A szalag pedig 30-35x0.6x8-as . Nagyon nem mindegy a szalag, a végtelenítés,a hajtogatás és az élezés minősége sem !!   De ezt, a könyvtárban nem fogod megtapasztalni !

Előzmény: WendelkeS (229)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.28 0 0 229

Köszönöm!

 

Az üdvözletet is:)

 

Igazándiból gyakorlati tapasztalat kellene, vagy a szalagsebesség alsó határát ezek szerint 20 m/s-ra kellene belőni.  Itt is a neten talált érték található tehát 20-35 m/s. Na még  kicsit utánajárok ezeknek a dolgoknak. Viszont annyiból jó a belinkelt hozzászólás, hogy eszembe jutott ez által, hogy érdemes elnézni a könyvtárba, egy kis tudást meríteni.  ;-)

Előzmény: Lki1 (228)
Lki1 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 228

Üdvözöllek itt!

 

A hobbiasztalosról hoztam egy hozzászólást neked. Szerintem érdekes lehet számodra:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55462583&t=9104263

 

 

Előzmény: WendelkeS (227)
WendelkeS Creative Commons License 2015.10.27 0 0 227

Üdv Fűrészesek!

 

Végigolvastam ezt a sajnos nem túl hosszú fórumot, de ha csak át nem siklottam rajta, nem láttam szalagsebességgel kapcsolatban ajánlásokat.

 

Most akarok a szalagfűrészemre tenni egy 3 fázisú 1.5 le-s motort, ami 1440 1/min fordulatú. Szeretném megfelelő áttételűre kialakítani. A fűrész kerékátmérője 51 cm azaz 500-s fűrész.

 

A neten keresgettem, az ajánlott szalagsebesség 20-35 m/s között van, de olvastam 15 m/s-ot is. Keményfára kisebb sebességet ajánlanak.  A fűrészt csak tűzifa darabolásra használom, oly módon, hogy a kúpos rönkhasítóval felhasított méterfát darabolom el. Tehát max. 15-20 cm vastagságú különféle tűzifát darabolnék.

 

Szóval szerintetek milyen szalagsebességet kéne megcéloznom az áttétellel?

 

Azt láttam, hogy erre a 0.5 mm vastag lap való, nekem 0.6-os lapjaim vannak. Milyen széles célszerű ehhez, illetve milyen fogazású? 

 

Megmondom őszintén, hogy talán 3 db lapot vettem a közeli gazdaboltban, ahol mondták, hogy az 500-s fűrészre ezt vigyem.........,mondom jó, akkor azt viszem.   :-) 

 

Aztán egy helyi emberhez elvittem, aki összeforrasztotta a lapot, kihajtogatta és megélezte.   Nem volt problémám ezekkel a lapokkal egyébként, de most hogy elolvastam ezt a fórumot, így jobban érdekelnének a részletek.

 

Előre is köszönöm!

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.10.21 0 0 226
Előzmény: hadny (225)
hadny Creative Commons License 2015.10.09 0 0 225

 

Hellótok!

 

Nekem egy vízszintes gépem van, érdekelne, hogy ti milyen szalagot használtok a különböző fafajokhoz? Én 60-as szélességet használok, woodmeiser fogazással, de pl az akáchoz, vörös tölgyhöz nem a legjobb, inkább a lágyabb fafajokhoz.

 

 

arvaiz69 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 224

Szia! 

Nekem is olyan fűrészgépem van, de én viszont fát vágok vele!  A vasvágó fűrészlapom még mindig a gyári csomagolásban van, nem használtam. Ha gondolod elcserélhetjük a vas szalagfűrész lapot, mondjuk a 16-os fa szalagfűrészlapra. Írjál ha érdekel a csere! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: carpesz (222)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.10.08 0 1 223

Szia!

Nekem van, mi a kérdésed?

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: Kun Krisztian (221)
carpesz Creative Commons License 2015.10.08 0 0 222

Szia!  Én olyat vettem kb másfél éve.Igaz fát ritkán fűrészelek vele,mert műanyagot darabolok a fémvágó lappal,de nagyon jó a gép. Olcsó vackokat inkább meg sem vegyél,vagy ha időd,és energiád enegedi,akkor csináltatni kell egy neked tetsző méretűt!!

Előzmény: Kun Krisztian (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!