Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6593

Szia!

Nekem május végén volt a nyaki gerinc műtétem. A C IV-V. és az V-VI. rögzitették  egy műanyag lappal és hat csavarral, miután a sérvet eltávolították. Műtét után napközben nagyon sokat kellett lefeküdnöm, mert fáradt voltam és nehéz volt tartanom magam. Ha rosszul fekszem még  a mai napig is zsibbad a kezem. A hátam is szokott fájni, de  most már egyre ritkábban. Engem a kontrol vizsgálat után küldtek rehabra Hévízre. El lettek küldve a papírjaim, de a mai napig még nem hívtak be és már nem is érdekel. Csak azt a tornát tudom csinálni, amit műtét után a kórházban a gyógytornász csináltatott velem és az nagyon kevés. Fekve a vállak hátrahúzása és nyomása a matrachoz, valamint a karokat fel kell emelni és körözni a levegőben. Nem hiszem, hogy ez sokat számítana. Ne aggódj, mert még frissa műtéted és bizony el kell telni egy kis ídőnek, mire jól érzed magad. Kitartást és jobbulást kívánok.

Előzmény: level66 (6592)
level66 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6592

Sziasztok!

 

Engem okt. 25.én műtöttek nyaki gerincsérvvel, IV-V-VI-VII egy lemezzel lett rögzítve. Ha valakinek volt ilyen műtétje  és megosztaná velem a tapasztalatait, megköszönném, mivel most jelen pillanatban iszonyatos hát, váll és nyaki izomfájdalmaim vannak. Ez tényleg normális még 1-2 hónapig? Ugyanis ezt mondták az orvosok. A tornát naponta rendszeresen csinálom, mást nem mondtak hogy kellene 6 hétig, majd utána más tornát kell csinálni. Ja és a rehabilitációra mikor küldik az embert?

A válaszokat előre is köszönöm, és jobbulást mindenkinek.

 

hugganto Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6591

Üdv mindenkinek! Van valakinek tapasztalata az ORFI-val kapcsolatba? Érdekelne milyen a hely, milyen az ellátás stb... Szép napot mindenkinek.

Graver Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6590
Kedves katem!
Sajnos nem te vagy az első és az utolsó sem, aki így járt. Én is sokat köszönhetek ennek a fórumnak, mert itt bíztattak, hogy járjak utána a problémámnak.
Lehet, olvastad is, amikor a tanácsot kaptam, hogy csináltassak MRI-t. Mert ugye engem se vizsgáltak ki rendesen, és 7 hét után ráuntam a fájdalomra és tehetetlenségre. Onnantól, hogy a kezembe vettem a sorsomat, gyorsultak csak fel az események. Én is csodálkoztam, hogy kivizsgálás nélkül próbálják kezelni a betegeket (már ha egyáltalán kezelik).
Az már legalább előrelépés, hogy tudod, mi a baj, és most már a megoldásra vársz.
Biztosan jobb lesz a műtét után, bár az esetleges kiújulásra azért számítani kell, az embernek változtatni kell az életvitelén is.
A műtétem előtt nekem se voltak már akkora fájdalmaim, sok mindent újra meg tudtam csinálni, igaz, közben 4 hónap telt el. De azért a fájdalom jelen volt, ha terheltem magam, akkor bizony elég komolyan. Nem akartam úgy élni a mindennapjaimat, pluszban még állandóan parázva attól, hogy károsodik esetleg az ideg hosszabb távon, vagy ha megint begyullad, akkor újabb hetekig mozgásképtelenség. Ezért inkább bevállaltam a műtétet.
Az injekciók, gyógyszerek csak tüneti kezelést jelentenek, a problémát nem oldják meg. Én is hónapokig szedtem gyógyszert, már féltem, hogy kikészül a gyomrom.
Ne félj a műtéttől, remélem, hamar túl leszel rajta. Ha betartod az előírásokat, tornázol, stb., akkor szépen fel fogsz gyógyulni.
Sok sikert és jobbulást kívánok!
Előzmény: katem (6588)
Graver Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6589
Kedves buksmuks!
Azért feltételezem, a nyaki sérv is kicsit más. nem mondom, hogy jobb, de talán hamarabb és jobban tud az ember mozogni vele. A derekunkra meg elég nagy súly nehezedik, ráadásul a te esetedben komolyabb műtét volt, mint nálam.
Remélhetőleg idővel csökkenni fog a fájdalmad (szívből kívánom). Azért ha pár hét múlva se lenne jobb, ne hagyd annyiban, járj utána, mitől van.
Jobbulást!
Előzmény: buksmuks (6587)
katem Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6588
Üdvözlök mindenkit. 35 éves férfi vagyok. Különös, sorozatok véletlenségek miatt kerültem erre az oldalra és olvasgatom a hozzászólásokat. Két hónappal ezelőtt munka közben éreztem, hogy a jobb karom lassabban mozog és pár óra elteltével mozgatni, sem tudtam. Olyan érzésem volt mintha egy ló hátbarúgot volna. Másnap orvos és Diprofost injekciók sorozata. Elmentem idegsebészetre ahol azt mondták sérv de, mivel hogy a fájdalom és új zsibbadásom múlt visszahúzódó félbe van. Fhizikóterápiára küldtek. A negyedik nap maszirrozás közben éles fájdalom de mindez a bal karomban és újzsibbadás. Ugyanazon tünetek mindkét oldal. Elmentem egy másik idegsebészetre röngen, MR, diprofost injekciók, és közölték velem hogy a nyaki 5-6 sérv kiszakadt. Most két hete arra várok, hogy adjanak időpontot, mikor műtenek. Teljesen be vagyok parázva. Fájdalmaim az injekcióktól elmúlt. /Minimális/ De elképesztő hogy 50év körüli tapasztalt orvos elküld vizsgálatok nélküli kezelésre egy tapasztalatlan beteget és így jár. Mindenki nagyon legyen óvatos, nehogy így járjon, mint én. Az biztos, hogy nem mindegy milyen orvos vizsgálja, vagy műti az embert. Most a ti írásaitokból meritek erőt.
buksmuks Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6587
Irigyellek mert én is azt hittem mütét után nem fog nekem sem fájni zsibbadni hiszen ez lett volna a cél már volt nyaki sérv mütétem 3 éve és akkor igy is történt azért vagyok most kicsit megijedve .A fájdalmad lehet attol legalábbis valahol ezt olvastam hogy kicsit tulerőltetted mert ugye nem fáj és akkor bátrabbak vagyunk:)
Előzmény: Graver (6586)
Graver Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6586
Akkor a dokid szerint ez még "belefér"?
Engem is 14-én műtöttek, de semmi "extra", csak sérvvel. Hasonló fájdalmat én nem tapasztaltam, bár mondta az orvos, hogy kb. két hét múlva még érezhetem fájni átmenetileg a lábam, ne ijedjek meg. Ami érdekes, hogy előtte a jobb lábam fájt nagyon, a műtét óta egyáltalán nem. Viszont 2-3 napja a bal farizmomnál és combomban érzek fájdalmat. Szerencsére nem olyan vészes, hogy mondjuk gyógyszer kelljen, csak idegesítő.
Remélem, idővel elmúlik ez is.
Szóval kitartás!
Előzmény: buksmuks (6585)
buksmuks Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6585

Köszönöm voltam a dokinál mondta szedjek Milgamma N-t talán jobb lesz.Igen a türelem itt a jelszó:)

 

Előzmény: Graver (6584)
Graver Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6584
Szia!
Akkor a műtéted még nem rég volt. Állítólag az ideg nehezen felejt, lehet, ez okozza a problémádat. De talán érdemes lenne az orvosoddal konzultálni, esetleg elmenni hozzá, hátha megnyugtat. Ez a betegség, illetve a gyógyulás is "türelemjáték".
Jobbulást kívánok neked!
Előzmény: buksmuks (6583)
buksmuks Creative Commons License 2010.11.02 0 0 6583
Sziasztok:)oktober 12-én mütöttek sérvvel plusz egy instabilitást is helyrehoztak  nem merevitettek hanem olyan modszerrel amikor az összecsavarozott csigolyák flexibilis drotszerű valamivel van összekötve és ezenfelül volt két csigolyám ami vácum miatt került a mütétbe.egyszoval rendesen ujraépitettek viszont olyan erős zsibbadás van a térdem alatt a lábamba hogy még lépni is nehéz vele pár napja még a börömhöz sem lehetett hozzáérni .valaki találkozott már ilyennel?fájdalomcsillapito éjjelre kb 2-3 ora alvás most itt tartok és elkeseredtem egy cseppet:(
macskaorr Creative Commons License 2010.10.28 0 0 6582

 

 Szia!

 

 Köszönöm, megteszem!

Előzmény: Graver (6565)
rykee Creative Commons License 2010.10.26 0 0 6581
Sziasztok, ma megérkezett a "behívóm" az ÁEK-be. Nov 2-án kell befeküdnöm. Utána jelentkezem az élménybeszámolóval. Addig is kitartás mindenkinek!
real_geri Creative Commons License 2010.10.26 0 0 6579
üdv

jó régen jártam erre
1,5 év után, és minden nap rendesen reggeli tornával kezdve, próbálva nem megerőltetni magamat azt kell mondjam, elfogadható. ugyan vannak korlátaim, és bizony oda kell figyelni rá, de elviselhető.

ami megterheli: idegesség (mármint kemény munkastressz), sok ülés, pörgés munkában, emelés. ezekre figyelni kell, illetve jó ha tudok menni fürdőbe, de sokszor 3 hétig se jutok el egybe sem.

ma pl elég vacak, de gondolom a frankó hidegfront miatt is.
de volt, amikor észre se vettem derekamat.

mindenkinek csak javaslom, mozogjon amennyit tud, mozgassa ki, tornáztassa, és ésszel terhelje :)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 6577
Szia, nem hát. de szerencsére a Széchenyiben engem rendbetettek. Anélkül nem lennék ilyen jól.
Előzmény: Törölt nick (6561)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6575

Jól van igazad van,köszi a fejmosást :-)én a műtét elött 6 hetet feküdtem és utánna is csak a 3-4 héten kezdtem el járkálni,de engem nagyon megviselt a műtét,úszni nagyon szívesen mennék,de nem tudok sajnos,és azt sem tudom hol tanulhatnék meg.olyan érzés van ott a műtét feletti részen a gerincemben mikor tornázok,nyújtok mintha egybe nőtt volna minden csigolya,ez mitől van?A feszes izmok miatt?Bocsi ha hülyeségeket kérdezek.4 hét múlva dolgoznom kell melyiket ajánlod,ülőpárna vagy labda?Az üléstől is jól bemerevedik a derekam.

Unoka tesómat is műtötték 6 éve és nem is tornázott semmit,fél év múlva terhes lett,de neki nem fájt a háta.Azért jöttem fel ide mert más forrásom nincs.

Előzmény: Törölt nick (6574)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6573

Szerintem nem tornázok eleget,bevallom elhanyagoltam,de holnap Hévízre befekszem és kezelésbe vesznek,ott elsajátítom a helyes tornát,és utánna minden nap csinálom.Te sem tudtál zárt lábbal elörre még 8 hetesen?A térdemig ér a kezem.Ez a hátfájás,derék feletti merevedések kikészítenek.MRt szerintetek 10 hetesen lehet csináltatni?Hogy megnyugodjak szeretnék egyet.

Előzmény: Törölt nick (6572)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6570

10 nap múlva kiderül,hogy jobb vagy maradt minden így nov 22 melóznom kell addig rende kell jönnöm

az orvos úgy sem fogja azt mondani,hogy nem sikerült a műtét.

Jó lenne egy Mr.Ha tényleg csak az izmaim vannak letapadva vagy valami,akkor én is nyugisabb lennék,de ha nem sikerült a műtét nem tudom ezt feldolgozni.Most akartam gyereket...

Barba81 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6569
Voltam kontrollon,de annyit mondott hogy mivel szövetkímélő eljárással csinálta endoszkóposan,így ne aggódjak,majd a rehabilitációs kezelésen a gyógytornászok rendbe hoznak,hétfőn megyek Hévízre,kiváncs vagyok,de nem telik el úgy nap hogy ne fájjon a derekam(nem ott ahol műtöttek fentebb)és a hátam.Nem tudok elörre hajolni csak a térdemig zárt lábbal,az volt a papíromra írva hogy oldódott a fájdalom,stb,és hogy mozgások még beszűkülve.Hát így 8 hetesen szerintem már ez valahogy nem okés,igaz hogy a régi fájdalmak megszüntek,de terhelésre(ülés,állás,tevékenykedés)elkezd fájni a gerincem és az izmok.
Graver Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6568
Szerintem, ha hegesedés lenne, akkor a régi fájdalmaid jönnének elő (legalábbis eddig azt hallottam, hogy így szokott lenni ilyen esetben).
Legjobb lenne, ha visszamennél a dokidhoz, és elmesélnéd a tüneteket.
Előzmény: Barba81 (6567)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6567
óvatosan csinálgattam én itthon,de lehet nem eléggé,inkább sokat sétáltam,a rehabot a rendes kórházi kezelésre értem.Bevagyok parázva,hogy hegesedéstől van,mert akkor életem végéig szívás van,nem bánnám ha 80 éves lennék,de 29 évesen kicsit gáz állandó hátfájással élni.
Előzmény: Graver (6566)
Graver Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6566
Barba, én még nem tartok 8 hétnél, úgy hogy nem tudom, lehet-e ilyen, és hogy ez normális-e. Az mit jelent, hogy a rehab hiánya miatt? Nem gyógytornáztál? Mit mond az orvos?
Előzmény: Barba81 (6563)
Graver Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6565
Macskaorr, ha rákeresel a neten a Budai Egészségközpontra, ott van elérhetőség, és mehetsz 25 ezerért akár már másnap MR-re. Ha a dokira vársz, akkor még sokáig fog tartani...
Engem be se utaltak sehova, de elegem lett 7 hét után, hogy nem tudok rendesen mozogni, és leszakad a lábam. Ha ezt nem tettem volna, talán még ma se tudnám, mi a bajom.
Utána a háziorvos a lelet birtokában beutalt idegsebészhez, a Gerincgyógyászati Központban 2 hónapot kellett volna várnom a vizsgálatra. Megint felhívtam az Egészségközpontot, és két hét múlva mehettem (ugyanahhoz az orvoshoz), igaz, 15-ezer bánta, de nem értem rá hónapokat várni. A doki nem sokat lacafacázott, mivel már 3 hónapja itthon voltam, és szerinte a konzervatív kezelésekkel csak tovább húznám az időt, javaslatot tett műtétre. Utána már gyorsan ment (pedig egyszer halasztani is kellett más dolgok miatt), ez volt szeptember 7-én, és most 14-én megműtötték a sérvemet, azóta itthon lábadozom.
Előzmény: macskaorr (6562)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6564
Szia,kérdésem lenne neked ott fáj ahol elötte,a műtét helyén?
Előzmény: fidelissima (6453)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6563
Sziasztok,még új vagyok itt 8 hete műtöttel LV S1 sérvvel és felette egy szűkületem is volt.szóval a lábam már tökéletesnek mondható,a fenekem,csípőm sem fáj,nem zsibad a lábam és izomgörcs sincs már benne,viszont a mozgásom be van szűkülve tehát zárt lábbal csak a térdemig érek le és közben nagyon feszül a gerincem,ez nem is érdekelne,ha nem fájna kb az L1 csigolya körül és fentebb,nagyon merev,fáj a hátam közepéig.azt nem értem miért fentebb fáj?Félek hogy rosszul gyógyult a hegem belül,de azt olvastam akkor ugyan olyan tüneteim lennének,mert a műtött szegmentumban alakul ki,de nekem nem ott fáj,szerintetek ez a hegesedés miatt van vagy a rehab hiánya?
macskaorr Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6562

 

 Helló!

 

 Hát nálam csak annyi a változás, hogy elmentem az ÁEK reumájára, mert a Gerincgyógyászati központba a doktornő csak novemberre adott időpontot. Most végig kell csinálnom egy nagyon intenzív  konzervatív kúrát, mert  a reumatológus szerint jogos az MR, de neki kellően alá kell támasztani. Magyarul hogy azt mondhassa, hogy tessék, mindent végigcsináltunk, és a beteg nem javult. Merthogy ennyire meg van kötve a keze. Hétfőn jár le a tizedik kezelés, mindennap elmegyek itthonról 10 órakor, és este 5-6 között érek haza. Víz alatti torna, masszás, ultrahang, dionin, meg még egy elektromos, steroid injekció lidokainnal, kenőcsök. És ezek birtokában mondhatja csak hogy kér MR-t.A lábam rettenetesen zsibbad, ahogy a hátamra lefekszem. De ha állok akkor is. Amúgy

a mozgásban van egy kis javulás.Pénteken mikor voltam a doktornőnél az ÁEK-ben az injekción, egy  másik főorvos rendelőjében adta be,  nagyon bűbáj volt, már későn jöttem rá, hogy hétfőn már letelik a tíz kezelés, és rákérdezzek az MR-re. Nagyon sápítozott okt 7.-én, hogy mennyire nehéz ilyen vizsgálatot kérnie.  Hétfőn megpróbálok vele négyszemközt beszélni, két hétig mindennap ő adta be a szurit.Ha továbbra is így zsibbad a lábam, akkor megyek soron kívül a Gerincgyógyászatiba, az Aranka elintézte,

hogy megcsinálják az MR-t soron kívűl 25 000 ft-ért.És azt visszaviszem az ÁEK-be, mert a Ggyógyászati Központban november végéig kell várnom a drnőre. Az MR-is

lányok beutalóval meggcsinálják 2 nap alatt, és azt viszem el az ÁEK-be. Mert ott az MR-re a fizioterápiások szerint 2-3 hónapot kell várni. Szóval isten malmai lassan őrölnek, csakhát jobban lennék! Te meg úgy vettem ki a mailből nagyon magad alatt vagy. A Hévízi rehabon pedig 3 hét a minimum, 6 hét ha hosszabítanak.

Előzmény: rykee (6558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6561

Szia!

Még neked sem sikerült bejutnod Hévízre?

Előzmény: tavasz21 (6559)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6560
Nem igaz, hogy Hévízen a rahabra műtét után nem kell olyan sokat várni. Engem májusban műtöttek és még mindig várok. Azt hogy magamban hezitálok, hogy egyáltalán el menjek -e azt ők nem tudják.
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6559
pont hogy nem a honvédségibe várok. A normálba.
Előzmény: macskaorr (6556)
rykee Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6558
Sziasztok, tényleg hanyagoltam a fórumot mostanában, bocsi! Lényeges változás nem történt, ill. összesen annyi történt, hogy egy szép napon oldal irányba meggörbült a gerincem, olyan 810 cm volt a vállaim magassága közt, még a csípőmről is lecsúszott a nadrág. A prof szerint ez enyhe görbület, természetes műtét után. Megsürgette a rehab-t, így az ígért szept-ből, tán nov eleje lesz! Azóta múlogat a görbület, igyekszem többet fent lenni, szorgalmasan tornázom s ennyi.
Feléd van valami változás?
Előzmény: macskaorr (6557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!