Keresés

Részletes keresés

molnarsandor Creative Commons License 2007.09.04 0 0 548
Kedves volt Flottillások!

A Magyar Néphadsereg 1957 és 1991 közötti, illetve a Magyar Honvédség 1991 utáni egyenruházatát felölelő gyűjteményembe keresek flottillás öltözeteket, ruhákat, sapkákat, öveket, kabátokat. Korrekt árakat tudok fizetni, a darabok jó helyre kerülnek.

Köszönettel, Molnár Sándor
molnar.sandor@nephadsereg.hu
www.nephadsereg.hu
peye Creative Commons License 2007.08.24 0 0 547

Ha igértem, megteszem, szükségtelen emlékeztetni rá.

Skype?, msn?, mert élőszóban jobb, mert sokat kérdezel, hosszú a válasz is.

Az olvasási visszaigazolásból látszik, megkaptam, olvastam is, viszont nem ülök egész nap a gép előtt.

Szombat estétől kb. 8 nap hajó, ezért még ma kielégítem a kíváncsiságodat, amennire tudom.

Üdv

 

Előzmény: United Snakes (545)
peye Creative Commons License 2007.08.24 0 0 546

Szia.

Én is.

23-án, 11:42-kor, de itt is megköszönöm.

Köszönöm: Péter.

Előzmény: hadihajos (544)
United Snakes Creative Commons License 2007.08.23 0 0 545

Peye, küldtem mélt! Nem kaptad meg? Mert ígértél válaszokat AM ügyben. Persze az sem lenne gond, ha ide írnál, mert biztos sokakat érdekelne, és gondolom már nem számít hadititoknak semmilyen részlete sem ezeknek a negyedszázados hajóknak...

U. Snakes

Előzmény: peye (542)
hadihajos Creative Commons License 2007.08.22 0 0 544

Küldtem a teljes cikket remélem megkaptad Legárd igen Ő vissza igazolt.

Előzmény: peye (539)
United Snakes Creative Commons License 2007.08.22 0 0 543

Oké, mail ment!

U. Snakes

Előzmény: peye (542)
peye Creative Commons License 2007.08.21 0 0 542

Na akkor sorjában, mert kérdezni azt tudsz...

Meg is beszélhetjük msn-en, ha gondolod...

Dobj egy mélt, az enyém publikus.

Várok.

Előzmény: United Snakes (541)
United Snakes Creative Commons License 2007.08.21 0 0 541

Köszi, így már értem. Csak azért akartam megkérdezni, meg nagyon idegesített volna, ha kiderül, hogy mégis látogatható, nyílt nap volt az idén! Ugyanis nagyon szerettünk volna elmenni a gyerekekkel, úgy, mint tavaly! Csak nekem nem volt oda semmilyen protekcióm, ezért úgysem engedtek volna be minket... :-((

Viszont, mivel azt írtad, hogy hajóparancsnok voltál, megkérdezem: jól gondoltam, hogy késő ősztől kora tavaszig a zajló jégtáblák miatt nem hajóztatok? És ha mégis ki kellett valamiért hajózni, ( pl. ti szállítottátok a tűzszerész búvárokat is! ) akkor milyen volt az AM-ek jégállósága? Gondolom, hogy valamilyen minimális védelem van azért rajta, legalább a vízvonal környékén, mert a jég mellett akár egy uszadékfa is veszélyes lehet, hiába van nyár. Ezen kívül az is lehet, hogy túl közel robban fel az  általa hatástalanított folyami akna...  

U. Snakes

Előzmény: peye (540)
peye Creative Commons License 2007.08.21 0 0 540

Szia

Volt "Flottilla" nap, bár még árnyéka sem volt a régieknek...

A nyilvánosság kizárása, és a zártkörű közötti külömbség az, hogy az ez utóbbira lehet hivatalos a média.

Nem biztos, de úgy gondolom, miután csak helyi lapban jelent meg, csak a kerületi újság volt kint.

A színvonalat pedig Te is olvashattad.

Üdv: Peye

Előzmény: United Snakes (538)
peye Creative Commons License 2007.08.21 0 0 539

Szia.

Légyszi küld el nekem is, a mélem publikus.

Köszi: Péter

Előzmény: hadihajos (536)
United Snakes Creative Commons License 2007.08.21 0 0 538

Áruljátok már el: most akkor végülis volt Flottilla Nap idén, vagy nem volt? És ha volt, akkor zártkörű volt, vagy mindenki által látogatható nyílt nap? Mert itt a fórumon az volt az utolsó infó, hogy zártkörű lesz. Az ilyen zártkörű rendezvényekre viszont nem szoktak újságírókat meghívni, hogy élménybeszámolót írjon a nyilvánosságnak...

De az a "páncélozott hajó" az tényleg baromság. Az aknásznaszádos topikon írta valaki régebben, hogy alumíniumból vannak, ráadásul elég vékonyból. Gondolom, késő ősztől kora tavaszig nem is engedik ki az AM-eket az újpesti kikötőből, a téli jégzajlások miatt. Feltételezem, hogy a jégtáblák csúnyán elintéznék az oldalát...

U. Snakes

hadihajos Creative Commons License 2007.08.21 0 0 537

   Igen igazad van :  van egy indiánokhoz kapcsolódó mondás, ha vágja valaki a fát akkor nagy tél lessz---- vagy nem tud miből megélni... és fát vág. Ez jellemző a mai társadalomra.

Előzmény: Takoca_ (535)
hadihajos Creative Commons License 2007.08.21 0 0 536
Megpróbáltam küldeni az egész cikket ...... valamilyen Tamás irta.
Előzmény: legard (534)
Takoca_ Creative Commons License 2007.08.20 0 0 535
"Ezeknek mindent szabad???????????"

Kedves Peye!

igen! ezeknek mindent lehet!

elég közeli tapasztalatom van ezzel (nem személyes, csak első kézből származó)

azt írnak, és úgy ahogy nem szégyelik!

az hogy nem igaz, vagy hülyeség az nem érdekes! és ezek az emberek még pénzt is kapnak a "munkáért"
Előzmény: peye (533)
legard Creative Commons License 2007.08.20 0 0 534
Szevasz!!!

Ha tudnál ebből a szörny-ujságbol egy példányt nekem is küldeni, vagy az egész oldalt nagyléptékben az e-mailomra elküldeni.

A 31.-es hajón voltam, csak futtában láttam, hogy egty kis fruska kérdezgeti a Gábort, sürün jegyezgetve.

Nem valószinü, szinte lehetetlen, hogy a Gábor mondott volna ilyesmiket.
Előzmény: hadihajos (532)
peye Creative Commons License 2007.08.19 0 0 533

Szia kolléga!

Tudnál ebből nekem szerezni egy példányt?

Most kellett megtudnom, nyá. hajópk. létemre, hogy egy 100 t-ás /"...100 tonnát nyom"!!!!!/, pácélozott hajót vezettem!

Meg még azt is, hogy a matróz aki kormányozza, a kormánynál ül.

Hiába, komoly titoktartás volt nálunk, mert ez még előlünk is sikerült eltitkolni.

Úristen, mi van ebben a szerencsétlen országban???!!

Ki lehet az a szerencsétlen barom, aki ezt leírta, leírhatta, és ki engedélyezte, vagy olvasta ezt valaki kiadás előtt?????

Ezeknek mindent szabad???????????

Üdv: Peye

Előzmény: hadihajos (532)
hadihajos Creative Commons License 2007.08.19 0 0 532
Ez jelent meg az eggyik helyi lapban 25-éről
legard Creative Commons License 2007.08.09 0 0 531
Nálam minden bejön rendesen, ha vannak régi képeid és ezt publikálod légyszives küldd el a hhjveteran@extra.hu cimre és én azt be teszem a galériába,

Előzmény: Nán (530)
Nán Creative Commons License 2007.08.08 0 0 530

Csak az "új" Baja naszád avatásáról készült képek nem jönnek. A ny. áll. rendezvények képei jönnek.

A "képtáradat" eltettem a "kedvencek" közé, útólagos engedelmedet kérem.

Előzmény: legard (526)
hadihajos Creative Commons License 2007.07.25 0 0 529
Sajnos a koszorúzáson nem tudtam részt venni. (az új kk voltam) a fotókat várom ide vagy az email-ra. előre is kösz..
Előzmény: muggli (528)
muggli Creative Commons License 2007.07.24 0 0 528
Nekem sem jön be egy kép sem.
Előzmény: legard (526)
Nán Creative Commons License 2007.07.22 0 0 527

Azt hiszen, nálam van valami gubanc.  Mintha lelassult volna  a PC-m.

Egyik képet sem tudom megnyítni.

Előzmény: legard (526)
legard Creative Commons License 2007.07.21 0 0 526
Melyik képek?
A bemutatkozásnál vannak képek és a képek oldalon is, vagy a jobb alsó sarokban lévő galery-ben?

Én most próbáltam minden bejött.
Előzmény: Nán (525)
Nán Creative Commons License 2007.07.21 0 0 525
Nálam a képek nem jönnek elő !   Nincs megfelelő progim ?
Előzmény: legard (524)
legard Creative Commons License 2007.07.21 0 0 524

Egy nagyon kezdetleges web-oldalt készitettem a hadihajós nyugállományúak részére.
Ez csak a kezdet, de folyamatosan csinositgatom.

Ha a web -oldalhoz vannak jó ötletek, vagy anyagok szivesen fogadom a megadott e-mail cimre.

www.hhjveteran.extra.hu
Nán Creative Commons License 2007.07.20 0 0 523
      Emlékeztek erre a képre ?
mtr. Creative Commons License 2007.07.20 0 0 522
1967-ben, az első hadgyakorlatos "kopaszoknak" megmutatták a lánckamrát: fogda híján, esetleges büntetésként 30 perc bezárással fenyegettek. Szűk hely, nagy meleg - valóban rémes hely. Nem tudok róla, hogy bárkit is becsuktak volna.
Stylist Creative Commons License 2007.07.20 0 0 521

Még egy kérdés: mit jelent az, hogy vonalhajózás közben akár 8 órát is eltöltenek folyamatosan a gépházban? A 8 óra, az kb. Esztergom - Mohács távolság? Tényleg szoktak ilyen hosszú, teljes Duna szakaszos gyakorlatra menni? Gondolom ez elég ritka lehet, a magas üzemanyagköltségek, és hasonló okok miatt...

Üdv:

Stylist Creative Commons License 2007.07.20 0 0 520

"Ha jól emlékszem, a gépháznak 2 db nagy teljesítményű ventilátora van, ami biztosítja a külső hőmérséklettel azonos hőfokot."

 

Ezek szerint már nem működnek...

 

"A gépek jelzőrendszere úgy van kialakítva , hogy nem igényel állandó felügyeletett, csak időszaki ellenőrzést. Persze ez a '80-as évekre vonatkozik."

 

Ezzel nyilván arra célzol, hogy az AM-ek ma rosszabb műszaki állapotban vannak, mint a '80-as években? Én sajnos ezen egyáltalán nem csodálkoznék... :-((

Üdv:

Előzmény: hadihajos (518)
hadihajos Creative Commons License 2007.07.20 0 0 519
  Bocs 80-as évekre vomatkozik.......elnézést

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!