Keresés

Részletes keresés

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2246
part:
1790 == Chrom Silver??
Előzmény: part (2245)
part Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2245
ja, odamész eladóhoz mondod: testors 1790-es festéket akarok!
erre azonnal a földrevetik magukat előtted és mélyen meghajolva kihozzák a szolgák egy tálcán a festéket..:))
most csináltam talapzatot kis figuráimhoz és a füvesítéssel jól feladtam magamnak a leckét, fene vinné..
hosszúszárú füvet akartam csinálni ecsetből, de nem valami fényesen sikerült.
marad a sziklás talaj azt hiszem..
Előzmény: neutron (2242)
bat66 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2244
én is autóban utazom :)

de ezt nem értem

Előzmény: pbazsi (2237)
Friki Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2243
Bazsi,

javaslom, próbáld ki a befolyatásos módszert!

Előzmény: pbazsi (2237)
neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2242
yo! Ez sima metal ugyi?

neu

Előzmény: part (2241)
part Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2241
javaslom próbáld ki egyszer, 400 pengőt megér szerintem..
Előzmény: neutron (2239)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2240
Valakinek vannak tapasztalatai a LifeColor lakkokkal? Mennyire kell ezeket higítani ecsethez?
neutron Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2239
ok, megnezem ezt a 1790-est, bar remlik mintha lenne is...nem..megneztem, csak 1780-asom van, az Steel. Nekem mivel nagyobb feluletre kell, fujni fogom a metalizert, aztan meglatjuk...

neu

Előzmény: part (2236)
HERCEG Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2238
bazsi, nem értem a problémát...
pbazsi Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2237
Hali Autókat csinálok és azt szeretném tudni hogy az ajtó és a motorháztető közti réseket hogy kell szép vékonyan befesteni hogy ne follyon ki. előre is kösz.
part Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2236
sajnos a metalizerek ipari tanulók ehhez képest.:)
azért mondom ilyen biztosra, mert mind a kettőt használom.
olyan krómszínt lehet vele csinálni, hogy le a kalappal!
én nem vagyok oda-meg vissza a testors/modelmastertől, de ez (a metelizerek mellett) nagyon jól sikerült.
metalizerrel csak az volt a bajom, hogy nagyon vékony rétegű a festék és én kevesebbet (soha)használtam rendeltetésének megfelelően, magyarul mindig ecsettel hordtam fel.
mondjuk egy féktárcsa vagy egy páncéldarab a figuráimhoz sosem igényelt festékszórót,márpedig a metalizer az erősen airbrush festék.
Előzmény: neutron (2233)
osfan Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2235
Sziasztok!
2. vh-s magyar,szerb,bolgár,görög, vagy bármilyen balkáni katonákról keresek lehetőleg színes képeket! Aki tud,segítsen! Köszönettel: Östván
balkanis@mail.gr
neutron Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2234
valtozatlanul keresek 1/24 koruli turbot...autobol, vagy kamionbol. Nagyon kene, ha esetleg van valakinek elfekvoben...

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2233
part

Metalizerre gyanakodtam....abbol van 3 fele otthon, de meg nem probaltam, nemreg vettem oket. Szerintem hasonlo hatast lehet elerni veluk!

neu

Előzmény: part (2231)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2232
Igy fejbol nem tudom azonositani a szammal, de nem Chrome Silver a neve? Tenyleg szep, de szamomra eleg nehez hasznalni (egy retegben kell felvinni hatarozott mozdulattal, amihez gyakorlat kell es nekem sajna meg nincs meg). Ezzel csinaltam pl. a fek- il. a kuplungkkart.
Előzmény: part (2231)
part Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2231
tudod mivel lehet ilyen fémszínt csinálni?
model master 1790-es festékje.
nem akarom nagyon futtatni, de ez valami halálosan jó fémszín, olyan mintha krómozták volna a felületet.
Előzmény: neutron (2227)
Thas Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2230
Sziasztok!

Tudtok nekem olyan modell boltot mondani, ahol lehet AutoArt modelleket venni vagy rendelni?

Üdv.: Thas

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2229
neutron:
A váz nem az én művem, a kitben van pár ilyen krómszerű előrefestett rész:-) De azért köszi.
Előzmény: neutron (2227)
neutron Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2227
gossip

Nagyon szep! Mivel festetted a vazat? Nagyon tenyleg femnek nez ki :)))

neu

Előzmény: gossip2222 (2226)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2226
Sajnos nem sok idom van az oldalt frissiteni, de kiraktam 1-2 kepet a mostani allapotrol:
http://eurohost.webmatrixhosting.net/Guru/
Pita Creative Commons License 2002.11.03 0 0 2224
Sziasztok kellene egy kis segítség.
Egy Tigris I /korai verzio/ -t rakok össze,
és anyagra lenne szükségem a kifestéshez.
Könyv, újság vagy web cím ha tudsz ilyet kérlek
írj.
HERCEG Creative Commons License 2002.11.03 0 0 2223
én tamiya akril lakkokat használok és nagyon jók. Matricafeszítőt az aeromasteréktől, de sajnos van héhány matricafajta, ami talán túl vastag és nagyobb göröngybe nem tudja "belágyítani" az anyag (én pont a revellék fw19-esével szívtam be de nagyon). ilyenkor be kell vagdosni a kellő helyeken a matricát és akkor jó lesz (ha tuttam volna ezt előb... :( , de előszőr jól pacsulizd be a matricát, mert hatha... Egyébként ha jól tudom a legtöbb ilyen matricarádolgozó 2 anyagból áll (legalábbis az aeromaster) egyik a matrica tapasztására, másik a rések/domborulatokra való rásimításához kell.
Ferobond szerintem egy rakat sz@r, túl gyosan szárad, elb@szott az adagolócsöve és (állítólag :) porlad.
neutron Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2222
phantom

Fenyes feluletre ment a matrica, de majd meg probalkozom. Sajna van eleg roncsom :(((

Nekem Model Master lakkjaim vannak (mind a 3 fele). De most egy kicsit felek toluk, mert tobb helyen panaszkodtak, hogy sargul. Metalizert is Model Mastert haznalok (pontosabban fogok, de mar megvan)

A kep nem jott le, azon a cimen amit beirtal nincs ilyen ugy latszik.

neu

Előzmény: phantomII (2221)
phantomII Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2221
Próbáld ki a lakkozást is a matricázás előtt. Egy kis fényes lakk és máris jobban fekszik fel a matrica. Utána ha teljesen kész a matricázás, egy teljes fényes lakkozás majd egy matt, ha éppen matt felületű járgányt kell csinálni.

Itt jön be az a problémakör amiről polemizáltunk lejjebb, hogy egyes lakkok bizony erősen sárgulnak.

A Humbrolnak régen volt Glass és Matt COTE nevű lakkja, az nagyon szépen dolgozott, de azt hiszemmár nem gyártják. A sima lakk az sajna sárgul nekik.

Ami perfekt, az a Gunze lakkja, miután akrilos, bármire fújhatod, nem kapja fel a festéket maga alól.
Nekik van a 42-es számú mattító (Flat base a neve), azzal lehet matt lakkot csinálni belőle. Értelemszerűen a fényes festékből is lehet vele mattot csinálni.

A festés (alább) Gunze akril, az orra Humbrol akril (éppen nem lehetett Gunze fehéret kapni).

A farkán a fém Humbrol metalizer.

Előzmény: neutron (2220)
neutron Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2220
Teremszetesen nem az 1/32-esen tesztelem, hanem regebbi roncsokon (barcsak mar ott tartanek, hogy ezen a modellen matricazhatnek :))))

neu

Előzmény: Törölt nick (2219)
neutron Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2218
szoval ott kell ulni felette, es ha kezd szaradni, akkor ujabb adag, amig el nem tunik a szele?

neu

Előzmény: phantomII (2217)
phantomII Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2217
Jól betrutymózom a felületet, a matricát rácsusszantom (mert ugye vizes matricáról van szó), majd a felületét is tocsogósra.
Ha netán szárad akkor megismétlem, addig, ameddig egy ecsettel szépen minden kiálló-bemélyedő vacakra rá nem tudtam símogatni a matrincát.

Azután ha mindennel kész vagyok, akkor hagyom száradni minimum egy napig.

Előzmény: neutron (2216)
neutron Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2216
Na itt mar van kulonbseg..tehat bekened a modellt, ahova a matrica fog menni, es a matricat is mindket felen mielott rarakod? (tehat leszeded a hordozopapirrol, es utana kened meg meg mindket felet?). Ha kivancsi vagyok...bar gondolom minden matrica mashogy reagal. Ez revell volt tortenetesen (1/32 Mig-29UB)

neu

Előzmény: phantomII (2215)
phantomII Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2215
A matrica löttynek az a feladata, hogy olyan mértékig felpuhítsa a matricát, hogy az teljesen "rákenhető" legyen a felületre. Úgyhogy nem várok a rétegek közt, hanem jól bekenem alul felül meg a felületet és ráecsetelem. Egy kis időt persze kell hagyni dolgozni az anyagot. Aztán hagyni kell egy napot száradni és nagyon klassz lesz.
A matt felületeket mindettől függetlenül érdemes fényes lakkal lefújni, hogy jól feküdjön rajta a matrica. Aztán persze visszamattítani.
Előzmény: neutron (2214)
neutron Creative Commons License 2002.11.02 0 0 2214
phantomII

Te hogy csinalod a matricazast? Hogy kened fel a retegeket? Mennyit varsz a retegek kozott?

A fotomaratastol mat tobbeknek sikerult elvenni a kedvemet...lehet hogy olyan helyet kell keresnem, ahol lezerrel vagnak meg graviroznak. Eddig egyet talaltam, de azt mondtak a rezlapot nem tudjak vallalni...

neu

Előzmény: phantomII (2213)
phantomII Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2213
Vettem Gunze matrica lottyot, es kiprobaltam.

Így kell ahogy írod. Majd belejössz.:-)

Fotomaratást már csináltam házilag, ölég macerás. Két kényes pontja van:
1. A film
2. A fotoreziszt lakk.

A filmet nyomtatóval nem tudod előállítani jó minőségben, a fotózás meg komoly felkészültséget igényel.

A fotoreziszt lakkot pedig házilag egyenletesen felvinni..... háááát.... láttam már olyat aki látott már olyat....

Az alapanyag beszerzése ehhez képest már ujjgyakorlat.

Előzmény: neutron (2211)
neutron Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2212
...meg valami. Fotomaratast csinalt mar valaki otthon?

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2211
Vettem Gunze matrica lottyot, es kiprobaltam. Szebb mint ha nelkule raknam fe la matricat, de nem az igazi meg mindig. Lattam olyat, ahol egyaltalan nem latszott a matricarol hogy matrica...van valami speci technikaja a dolognak? En ugy csinatlam, hogy ala is kentem, meg fole is tobb retegben (2-3)

neu

danikovszky Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2210
Nekem egyik se esett szét.Mondjuk nem valami sokat szoktam vele dolgozni,csak az olyan helyeken, ahol feltétlen szükséges.Máskor meg Humbrol precision poly cementet használok.
Előzmény: part (2209)
part Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2209
nekem az egyik munkám egyszerűen szétesett,amit ferrobandival ragasztottam meg.
azóta hanyagolom a srácot.:)
télleg nem jó tömíteni, de kisebb pótlásokra kiválóan alkalmas.
pl. most hoztam helyre egy 54mm-es figurám orrát vele (lyuk volt az orra hegyén).
tamiya putty nem rossz, csak kicsit borsos az ára ahhoz, hogy mindenféle szir-sz@rt ebből gyártson le az ember.
én csináltam belőle már kardot, lándzsát, lovacska fülét, stb szerintem király.
ltom mesélt a milliputtyról azt is ki kéne lassan próbálni, elmondása szerint lekörözi a tamiya puttyot.
Előzmény: danikovszky (2207)
A mint alamer Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2208
Vannak olyan ragasztók, amelyek porlanak???

A Life Color festékeket milyen rányban higítjátok? És a lakkjukat kell higítani?

Kösz,

A

danikovszky Creative Commons License 2002.11.01 0 0 2207
Én Ferrobondot használok, az elég jó.
Előzmény: HERCEG (2203)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2206
neuron, miért is vagyok elsz? :)

part, én is pont olyat használok, de szvsz a gél, csak ragasztásra jó, mintsem tömítésre. Az italeri puttya tényleg egy rakat guano.

part Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2205
kizárólag loctite, azon belül is a gél állagú a favorit nálam.
figuráknál kevésbé szükséges a pillanatragasztóval történő befolyatás, ha tömítésről vagy pótlásról van szó, akkor jelenleg tamiya 2 komponensű puttyot használok.
loctietot meg azért is szeretem, mert sok más pillantásragasztóval ellentétben nem porlik el az évek során.
ergo a kis kedvenceim sem hullanak szét idővel.:)
tamiya meg azért, mert nálunk pillanatnyilag ez a legjobb minőségű makettező tömítőanyag.
javaslat: italeri tubusos puttyot kerüljétek el messzire, egy nagy kupac lótrágya...
Előzmény: HERCEG (2203)
neutron Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2204
Herceg az elsz. Egyelore puttyval tuntetem el a panelokat, de karcolni tenyleg eleg korulmenyes, bar ha tudod hogy ott a putty akkor nem nyomod bele...epp most megyek kiprobalni egyet :)

neu

Előzmény: HERCEG (2203)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2203
Friki, éppen, hogy a putty marja a felületet, ugyanis arra tervezték, hogy osszedifundálódjon vele, de karclásra TELJESEN alkalmatlan!Cyano szvsz nem károsítja egyáltalán a felszínt, csak az lehet a gond (ez is csak festett felületen érdekes), hogy a kipárolgó gőzök ilyen fehér anyagként kicsapódnak. Ezt hajszárítóval történő szárítással lehet kicsit kiküszöbölni. neuron szerintem próbáld ki mindkét tömítési módszert és utána dönts.

Többiek: aki cyano-t használ makettezéshez, melyik márkát favorizálja?

danikovszky Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2202
Tud valaki képeket küldeni L3/CV35 tankról?
neutron Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2201
Friki

Koszi :) Csak azert csinalom ezt, mert ezzel elleszek ugy masfel evig :)

En Tamiya putty-t hasznalok, ez epoxy, de nem nyulok hozza kezzel, szerszammal viszem fel (szerszam -> anyutol vagy lanytestvertol lenyult manikureszkoz :)

neu

Előzmény: Friki (2200)
Friki Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2200
Neutron!

Hááát, Komám, nem semmi szadomazo-típus lehetsz... :-) Mindenesetre sok sikert a munkához!

Egyébként tubusost használok. Nemtom, hogy epoxy-gyanta az alapanyaga, vagy más, de ez a rák-dolog eléggé felpiszkált ahhoz, hogy utánajárjak. Egyébként kis mennyiségben is veszélyes a dolog? Mert annyit azért nem szívom a gőzét.

Előzmény: neutron (2198)
neutron Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2199
Autosok, kamionosok!

Kellene nekem egy Turbohaz....igen, egy auto vagy kamion modellbol (1/24 - 1/25). Vagy komplett turbo, amibol ki tudom vakarni a csigat.

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2198
Friki

Ket komponensu putty-t hasznalsz, vagy tubusost? Nekem van mindketto, de meg csak a tubusost hasznaltam, a ket komponensut most fogom, mert nagyn nagy helyen kell modositanom. En egyebkent nem tudni elkerulni a sok tomito hasznalatat, mivel szet kell teljesen vagdosnom a jovo hetet is. Pontosan ez keszul, igy ahogy latod, 1/32-ben:


+ meg annyi, hogy az egyik hajtomu ki lesz szerelve trailerre...namos gondolom azt kitalalod, hogy trumpeterek ehhez mennyi dolgot csinaltak meg a gyari kitben :))) Raadasul ami megvan, az is pontatlan. 2 hete 2db alkatreszen dolgozok, hogy pontos legyen!

neu

Előzmény: Friki (2196)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2197
Ha a putty epoxygyantát jelent, nagyon vigyázz veée. Mérgező és bőrök keresztül is rákkeltő.
Előzmény: Friki (2196)
Friki Creative Commons License 2002.10.31 0 0 2196
Neutron,

nemtom, kinek milyen tapasztalata van a pillanatragaccsal történő tömítéssel kapcsolatban, de nekem megmarja a felületet, és csúnya lesz. Úgyhogy csak a legritkább, legszélsőségesebb esetben használok pillanatragasztót tömítésre, és akkor is valamivel leálcázom a helyét, mondjuk egy kis rozsda megjelenítésével, hogy legyen alibim a kissé megmart felületre. :-)

Én maradok a puttynál. Bár iszonyú gyorsan köt, de amíg képlékeny, tuti jól bekenhető résekbe, és utána nekem jól ment a csiszolása is.

De ha már nagyon tömítgetni kell egy makettet, akkor már arra kell gondolni, hogy megérte-e az árát az illető darab...

De ezt a Surfacer Spray-t asszem ki fogom próbálni, jól hangzik, amiket írtatok róla. :-)

Előzmény: neutron (2193)
neutron Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2195
igen
Előzmény: HERCEG (2194)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2194
neuron, ez ilyen flakonos, szórófejes kivitelben van?
neutron Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2193
herceg

Ok, kozben leesett hogy CA pillanatragasztorol van szo :) Mindjart probalom is, mert megint talaltam egy total rossz helyen levo panelt ezen a sza...ize...A-10-en. Egy kicsit elkeserito, hogy egy 32.000Ft-os modellen ilyeneket talalok, es meg az illesztesek is pontatlanok. Az utobbi napokban szinte csak tomitettem, meg csiszoltam. Ma vettem Mr. Surfacer Spray, nagyon elegedett vagyok vele. Szepen terul, gyorsan szarad. Szerintem megeri azt a 2000Ft-ot, mert nem kell minden javitas utan vacakolni a szoropisztollyal, meg a tisztitassal, festekkel stb...

neu

Előzmény: HERCEG (2192)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2192
neuron, a cyano=cyanoakrillát=pillanatragasztó. krva mérgező a párája, úgyhogy ventillált helységben használd. Vákuumformázáshoz van itt (http://www.clubhyper.com/reference/vacformbg_1.htm)egy jó leírás angulul. ->lámpabúra
neutron Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2191
Friki

Oke. Mondjuk en most mas celbol rendeltem, a paneleket szeretnem pontosan levenni vele mielott szetvagdosom oket. Ez ha jol muxuk, akkor nagyon jo alapot ad maganak a panelajtonak, mert eleg vekony, lehet furni, es ha minden jol megy, a formaja is megegyezik majd vele. Meglatjuk...

ALL:

Matricazas elott lakkoztok vagy ramatricaztok a festesre?

A fapadloapolos technikakrl hallottatok mar? (uvegek javitasa, alapozas, lakkozas!)

neu

Előzmény: Friki (2190)
Friki Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2190
Hóóóó, nem hangzik rosszul a dolog, sőt... Nagyon kiváncsi volnék majd a tapasztalataidra, el ne mulassz értesíteni! Köszi előre is.
Előzmény: neutron (2189)
neutron Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2189
...ja kabintetoket is szoktak vele csinalni.
neutron Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2188
Friki

A Squadronnak (is) van egy ilye Clear Thermaform nevu cucca. Ez egy atlatszo muanyag lap, 0.1mm vastag (vekony :) es hor lagyul, nem pedig osszeugrik, avgy kilukad (persze ezxt is ki lehet jukasztani ha nem figyelsz). Meglagyitod, es a lagy reszt egyszeruen rahuzod a mesterdarabra, igy az atveszi a formajat. Par perc alatt megszilardul. Korbevagod valamivel, aztan csokolom :)

Rovidesen tapasztalatokkal is szolgalhatok, mert a heten meg kene jonnie a csomagomnak a Hannants-tol, es van benne 3 csomag Thermaform.

Google-ba ird be, hogy Thermaform, es fogsz talalni rola sokmindent (vannak akik elirjak, Thermoform-nak, azokat is nezd meg!)

neu

Előzmény: Friki (2187)
Friki Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2187
Neu,

hogy is volt ezzel a Thermaformmal? Mi is ez pontosan? És mit is csináljak vele konkrétan, hogy lámpaüveget kapjak belőle? Valahol elvesztettem a fonalat, de nem kicsit. :-)

Előzmény: neutron (2182)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2186
Meselj nekem errol a cyano-rol...milyen, mekkora, hol, mennyiert? Ez nem pattognzik le?

neu

Előzmény: HERCEG (2185)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2185
én is ugyanerre a lámpabúrás megoldásra gondoltam mint neutron itt ismertetett. Surfacer is sajnos felpattogzik panelezéskor, úgyhogy megincsak jön a cyano. Jah és szvsz, még mindíg a lakk a top :)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2184
na csak hogy valaszoljak magamban, mar tudom mire jo a spray surfacer :)))

latjatok hogy porog a forum ;)

neu

Előzmény: neutron (2183)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2183
Na ezaz...ez a bajom a Tamiyaval nekem is...elobb karcoltam at egy panelvonalat, es kiesett a helyerol egy akkora darab, hogy kezdhetem elorol...

Surfacer temahoz...

A surfacer ugyebar folyekony tomito, amit ecsettel lehet felvinni. De miert jo ez spray-ben?

Előzmény: HERCEG (2180)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2182
Apropo...lampa. A kulso felet, azaz magat a burat meg lehet csinalni ugy is, hogy szepen rogzited azt a darabot amit kaptal, csak nem tul jo mert vastag, es ronda (vagy egy mesterdarabot). Es Thermaformmal behuzod. Utana korbevagod, es maris van egy 0.1mm vastagsagu burad, ami ala lehet pakolni...

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2181
...de ha mar a lamasagomnal tartunk...szivesen hallanek meg a kulonbozo finishing cuccorol is, mert nem nagyon ismerem oket. (anno, mikor utoljara modelleztem, nalunk a Lakk volt a TOP termek :)

neu

Előzmény: neutron (2179)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2180
Noh, énis szakértek egy kicsit... Szóval szerintem a legtutibb tömítő a cyano, mert nekem nagyon soxor felb@ssza az agyam, amikor pl a putty kiesik a helyéről pl mikor belefúrok/karcolok a felületbe. Igaz, hogy nehéz csiszolni, de utána valóban tükör felület érhető el. Nekem a surfacerek nemnagyon jöttek be, de egy próbát megérnek. Polírozás... Én a legutolsó fázisban 2000- után polírpasztával (pl. tamiya polishing compound, neagyisten fogkrém) szoktam tükröt elérni, viszont a víz helyett higított pasztát szoktam a polírpapírra kenni és úgy tuti a hatás.

Ami a lámpabúrákat illeti, bár még nem próbáltam, de hallottam egy vákuumformázás nevű eljárásról (hyperscale-en van egy jó kis how-to róla), ami otthon is könnyen elvégezhető, csak kell hozzá farigcsálni egy "mestersablont" vagy hogy a rákba hívják. Ha érdekel titeket belinkelhetem a pontos elérhetőséget.

Visszakanyarodva a kiállításos kérdésekhez :) : mikor és hol lesz legközelebb ilyen rangosabb makettező esemény (bp-hez közel)

neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2179
Oke, fogom mirol van szo :) Szoval ez tipikusan az a cucc, amivel pl ki lehet javitani azt, amiert nem szeretem a tamiya pasztat :))) Ecsettel tob retegben siman fel lehet vinni? Aztan kemeny es csiszolhato? Es tomitopasztat mit hasznaltok?

neu

Előzmény: phantomII (2178)
phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2178
Vedd úgy, hogy olyan mint a szórókitt az autódukkózásnál, csak makett méretben.
Nem tömítőpaszta, de kiesbb mélyedéseket az ecsetes változattal lehet kiegyenlíteni.
Ugorj be a Sasba és sasold meg.:-)
Előzmény: neutron (2177)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2177
phantomII

Na akkor most derul ki, hogy mekkora lama is vagyok valojaban (mentsegemre szoljon, hogy 6-7 eve nem modelleztem).

Mi is ez a cucc akkor pontosan? Mert mostmar vegleg elvesztettem a fonalat :)

neu

Előzmény: phantomII (2176)
phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2176
Gyártó neve: Gunze Sangyo
Termék neve: Mr.Surfacer 500 és Mr.Surfacer 1000, van ecsetes üvegcsében és spray-ben is.
Előzmény: neutron (2175)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2175
Most akkor ez a szamozott a Gunze, vagy a Mr. Surfacer? Vagy mindketto? Sajnos ezeket meg nem ismerem (de holnap lehet hogy veszek).

A Tamiyaval az a bajom, hogy neha darabosan all ossze, lehetne kicsit lagyabb is. Szaradas utan neha darabok esnek ki belole. Masnak milyen tapasztalatai vannak vele?

neu

phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2174
Sas u. ~5 (de lehet hogy 4).
Sas makettbolt.

A Mr.Surfacer 1000-es a finomabb, az 500-as az "durvább".

A polírozása meg egyszerű, vizes 2000-es papír. Ez azért keményebb dolog mint a festék, szépen felpolírozható. Mondjuk ennél sem kell a polírpapírt 5 tonnával rányomni polírozáskor....:-)

Egyébként meg ugyan gyorsan szárad, de nem árt ezt sem száradni hagyni egy napig meleg száraz helyen.

Előzmény: neutron (2173)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2173
Oke, cask azert kerdeztem, mert most tamiyat hasznalok, de nem nagyon tetszik hogy oszinte legyek...

Gunze-nal mit jelentenek a szamok? Hol lehet kapni?

neu

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2172
És hogy polírozod? (Ha rámegyek 1500-as polírpapírral egy festett felületre, szépen bekopik...) Inkább vmi rongyot használjak?
Előzmény: phantomII (2171)
phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2171
Általában oda ahol bütyköltem, de néha felületre is. Tükrösre lehet polírozni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (2170)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2170
Szia! A Gunze 500-asat hogy használod? Az egész felületre, vagy csak oda, ahol bütyköltél?
Előzmény: phantomII (2169)
phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2169
Tömítőt azt mindenfélét. Még autókittet is néha.
Elég jó a Humbrolé is, de finishelésre a Gunze 500-as meg 1000-es nagyon klassz.

Matrincázáshoz a Gunze feszítőjét, de már dolgoztam Humbrollal is, az szépen rásimította a matricát, de az később elrepedezett. lehet hogy a matrica alapanyaga nem szerette a dolgot, vagy túl hamar lakkoztam, de megrepedezett.

Előzmény: neutron (2166)
phantomII Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2168
A Humbrol sárgul tutira. Nem csak nekem, másnak is.

Testorsból csak a metálokat használom meg 1-2 extra színt, ami máshol nem van.

Előzmény: neutron (2167)
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2167
ja es megegy kerdes!

Tobb helyen olvastam, hogy a Testors lakkja besargul egy ido utan...tapasztalt mar valaki ilyet? (csak mert ilyenem van, de most fogom ezt eloszor hasznalni...)

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2166
Kerdesek:

1, Ki milyen tomitot hasznal es miert?
2, Ki mit hasznal matricazashoz es miert?

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2165
Ha mar haditechnikai gyujtemenyrol van szo...

nincs valakinek valami elado, vagy felesleges ereklyeje? Pl turbinalapat, raketadarab, muszer, vagy barmi hasonlo? Esetleg tud valaki helyet ahol be lehetne szerezni ilyen orosz haditechnikai "ereklyeket"?

neu

Maz Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2164
Hallott valaki arról, hogy Nagyatádon mit sikerült összeszedni a haditechnikai gyűjteménybe? Állítólag még MIG-29-est is akarnak a bácsik:-))
neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2163
A greatmodels-nel is van, bar nem MV. www.greatmodels.com

Biztos van tobb helyen is, csak utana kell nezni. Bar az engem is erdekelne, hogy hogyan lehet ezt hazilag szepen megcsinalni.

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2162
www.google.com -> MV Lenses...

Pl: http://www.discountmodels.com/m.v._lenses.htm

Utananezek, mert engem is erdekel az 1/32 A-10 futomuszarara.

neu

Előzmény: hirzel (2160)
Friki Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2161
HirzelKoma,

mosmá csak az érdekelne, hogyan csináljak ilyet átlátszó műgyantából...

Előzmény: hirzel (2160)
hirzel Creative Commons License 2002.10.29 0 0 2160
Hi Friki!
Steven Zaloga valsz. az amerikai MV Lenses nevű cég termékét használta, beszerezhetőségéről semmit nem tudok :-( csak olvastam róla
átlátszó műgyantából van, lehet csinálni is, csak pénz és egy kis ügyesség kérdése
Lee
Előzmény: Friki (2159)
Friki Creative Commons License 2002.10.28 0 0 2159
Kollégák,

hogy a pitlibe lehet ilyen profi lámpákat létrehozni, mint a képen látható? Csinált már valaki ilyet? És netán tudna is segíteni nekem ez a valaki?

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.28 0 0 2158
Kösz Maz, valszeg valóban ezt láttuk.

RaPe szerint a lámpaelrendezése is ez a fajta volt.
Thx

Előzmény: Maz (2134)
trikó Creative Commons License 2002.10.27 0 0 2157
Bocsi. Ötven kb-os képekért még nem szóltak rájam:))

Fijjug! Még mindig az aprócska gurulófényszórókhoz keresek izzókat (kb 2-3 mm átmérőben és hosszban) A helyzetfényket fényvezetőszállal meg tudom oldani a szárnyvégeken, de a gurulók nagyon macerásak, mert tök pucér lámpatestekről van szó többnyire :(

Tud valaki segélni?

Előzmény: part (2147)
phantomII Creative Commons License 2002.10.27 0 0 2156
A Sas-ban kérdezd meg a srácokat, esetleg valaki leönti neked műgyantából.
Előzmény: neutron (2155)
neutron Creative Commons License 2002.10.27 0 0 2155
Emberek!

Van valakinek 1/32 Trumpeter Mig21-e? Esetleg ha van es nem hasznalja belole a szemelyzetet, es egyeb felszereleseket ha vannak hozza, tudnek vele mit kezdeni ;)

neu

phantomII Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2154
A kérdéseid nagy részére a versenykiírásban kapsz választ.

De 1-2 általános iránymutatás:

- Odamész, leadod a makettet, célszerűen elmész az eredményhirdetésre, a leadáskor megtudod a bontás időpontját, amikor elviheted a makettet.

- Mindenhol nevezhetsz több makettel is, a nevezési díj változó. Néha van olyan kikötés, hogy már díjazott makettet nem nevezhetsz a versenyre, a kiállításra viszont igen.

- Vitrint nem kell vinned, az van a helyszínen.

- Szekciók. Hát ez aztán végképp változó. Azért néhány alapelv:
Mindig bontódik a makettezés:
Repülők
Harcjárművek
Figurák
Hajók
Polgári járművek (főleg autók, motorok)
Diorámák (ezek főleg katonaiak, de akad autós is)

Ezen belül szokás, a felhozatal mennyiségétől függően:
Méretarány alapján (repcsik, harcjárművek, figurák)
Feljavítás alapján (Repülőknél jellemző)
Korosztály alapján

- Biztonság. Általában üvegvitrin van, kivéve Szentendre, de ott vigyázni szoknak a népek. Eleve makettező a közönség, vigyáznak a gyerekek kezére is. Minden asztalnál szokott állni smasszer is, aki figyel.

- A ki-nem-röhögési szint elég alacsonyan van. Eddig még nem fordult elő senkivel.:-) Ha úgy érzed hogy igényesen dolgoztál, akkor biztos hogy ilyenben nem lesz részed. Ha eleve úgy állsz hozzá hogy összecsapsz valamit hogy benevezhess, akkor az ab ovo csak gányolt munka lehet, akkor neki se fuss. De ha ezeket a kérdéseket feltetted, akkor ez már nem jöhet szóba mert szeretnél szépet alkotni. Akkor viszont ott a helyed a következő megmérettetésen.

Előzmény: HERCEG (2153)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2153
jah, meg hogy ott kell e lennem egész nap, vagy elég csak lepakolni és visszamenni az eredményhirdetésre?
HERCEG Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2152
Ok, ilyen általános dolgokra vagyok kíváncsi, hogy hogyan is zajlik egy ilyen: milyen szekciók vannak, hány makettel lehet indulni, milyen "körítés" kell hozzá (üvegvitrin &tsi), mennyi szokott lenni a nevezési díj/makett, nyeremények általában, mennyire biztonságos (apúúú, meglehet fogni? hát persze kisfiam...), mi az a szint aminél még nem röhögnek ki a versenytárask stb.

Előre is thx! ;)

HERCEG Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2150
Great! Ircen műxik még a makett csati, mer akkor elkezdenélek bombázni néhány kiállítással kapcsolatos kérdéssel, mert szeretném magam megmérettetni. jah, amúgy kész az fw19 ;)))
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2149
Egypáran...
Why?
Előzmény: HERCEG (2148)
HERCEG Creative Commons License 2002.10.26 0 0 2148
Hi!

Srácok van köztetek valaki, aki rendszeresen jár makettversenyekre?

part Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2147
szuperek ezek a képek, de a modemesekkel kibabrálsz keményen.:))))
én még emlékszem a helyi járatos faros buszokra, megboldogult gyermekkoromból, hajj a régi szép idők...:)
Előzmény: trikó (2146)
trikó Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2146
... és akkor még a külföldi Ikarus-mániásokról szó sem esett:

:))

trikó Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2145
Azért ez sem rút, bár itthon nem látni sajna:

Ikarus E94

Előzmény: phantomII (2144)
phantomII Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2144
Álomszép az öreg faros!!!!!
Előzmény: Maz (2134)
phantomII Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2143
Akkor ez az, amelyik eddig is a Nagykörúton volt.

Ami a Királyban volt az egyirányú szakaszon (a Körúttól a Deák tér felé félúton) az teljesen mexünt???

Előzmény: Maz (2141)
neutron Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2142
bat

Kiraly :)))) Latom nagyon raersz :)))) Igy mar tutira megtalalom :)))))))

MAZ

Ha mesz, megkerdezned hogy van-e kromfoliajuk, es ha van mekkora es mennyi? Mondjuk ugyis elmegyek, mert kivancsi vagyok, milyen alapanyagok, szerszamok vannak...

koszi!

Maz Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2141
Pár óra múlva pontos házszámot és leírást adok.
Előzmény: neutron (2133)
bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2140
...............I....K....I ..................................................
...............I.....I.....I ..................................................
...............I.....R...I ..................................................
...............I.....Á....I ..................................................
...............I.....L....I.....(kentaki).....MAKETTBOLT
_______I.....Y....I___I-------I______I--------I___

.......KÖRÚT......................(villamosmegálló)

_______...........______________________
...............I....K....I ..................................................
...............I.....I.....I ..................................................
...............I.....R...I ..................................................
...............I.....Á....I ..................................................
...............I.....L....I...................................................
...............I.....Y....I ..................................................

Szóval valami ilyesmi...

bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2139
...............I....K....I ..................................................
...............I.....I.....I ..................................................
...............I.....R...I ..................................................
...............I.....Á....I ..................................................
...............I.....L....I.....(kentaki).....MAKETTBOLT
.______I.....Y....I___I-------I______I--------I___

.......KÖRÚT......................(villamosmegálló)

..______...........______________________
...............I....K....I ..................................................
...............I.....I.....I ..................................................
...............I.....R...I ..................................................
...............I.....Á....I ..................................................
...............I.....L....I...................................................
...............I.....Y....I ..................................................

bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2138
b
bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2137
b
bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2136
Szétesett... Megpróbálom újra.
Előzmény: bat66 (2135)
bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2135
:)

Na, ezt figyeld!

I K I
I I I
I R I
I Á I
I L I (kentaki)...........(makettbolt)
______I Y I____________________


KÖRÚT (villamosmegálló)

______ ____________________
I K I
I I I
I R I
I Á I
I L I
I Y I

Előzmény: neutron (2133)
Maz Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2134
Őt láttad akkor. Ő a Kapos Volán által felújított kocsi.
Előzmény: Mekett_Elek (2130)
neutron Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2133
Na mostma' tenyleg nem fogom mivan...most egy modelboltrol beszeltek/beszelunk? En nem tudom hol van, csak kerdezem, mert meg szeretnem nezni...

A Kentakifralydcsiken az a King Street es a Big Circle Road keresztezodeseben van nem?

neu

Előzmény: bat66 (2132)
bat66 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2132
Nem a pizzast mondtam, te! A Kentaki frájd csikentôl van jobbra pár kirakattal a körúton. Cca 20 m.

Szerintem megtalálod!

Csókolom!

Előzmény: neutron (2131)
neutron Creative Commons License 2002.10.25 0 0 2131
Maz

Nem tudom mit kerdezek, cask keresem :) Allitolag van kromfoliajuk. Meg korul is szeretnek nezni, hogy mit lehet toluk beszerezni. Koszi az infot!

neu

Előzmény: Maz (2129)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2130
Maz!
A busz - amennyire láttuk a sötétben - zöld színű volt (és fehér).

Kösz, megnézem majd az oldalad, meg a fórumon.
Mekett

Előzmény: Maz (2122)
Maz Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2129
Igen. Remélem egyáltalán a H0-KI makettet kérdezted. Ez volt egy kapubenyílóban a 4-6 villamos Király utcai megállójával majdnem szemben(az Oktogon felé menő villamos peronjától balra.) Kb egy éve ez elköltözött kb 200 métert. Most ha leszállsz a villamosról, akkor szinte teljesen a megállóval szemben van(vagy egy kicsit jobbra, a francba cavingtont kell feliratnom). Ha nem erre gondoltál, akkor bocs, hogy átb@sztalak. Egyébként ez az a bolt, ahol vasútmodellek is vannak. Én általában a Testors festékeket veszem itt, de már pár makettemet is innét szereztem be.
Előzmény: neutron (2128)
neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2128
Maz oke! De akkor a korut es a kitraly utca keresztezodese kornyeken van?

neu

Előzmény: Maz (2127)
Maz Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2127
A Nagykörúton van, nem a Király utcán. Holnap elmegyek arra, és pontos házszámot is mondok majd. (Én is jó rég voltam már ott.)
Előzmény: neutron (2124)
phantomII Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2126
Well!

Walaki írta, hogy a pizzás mellett, de pár napja arra jártam - kocsival ugyan - , de nem leltem. pedig elég jól ismerem a környéket.

Esetleg egy házszámot ha adna Maz kolléga????

Előzmény: neutron (2124)
neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2125
Kellene nekem 1/32-es USAF szerelo, modern. Nem csinal senki ilyet, erdeklne, hogy mibol lehetne vajon megcsinalni. Nem tul bonyi, nadrag es polo aztan kesz, de nem talaltam jo alapanyagot hozza. Minden segitseget koszonok! 1/35-bol nem tul jo, kozel 10% kulonbseg eleg sok...

neu
ps: ha esetleg valaki keszit figurakat megrendelesre (nem festes, gyartas!), akkor z legyen szives jelentkezni!

neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2124
Maz

El tudnad mondani, hogy hol van pontosan? Mert ma vegigmasztam a Kiraly utcan es nem talaltam, a miaszosz tudakozo meg nem tudott segiteni...

neu

Előzmény: Maz (2123)
Maz Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2123
Még megvan, csak most utcafronton, és nem az oktogon felé, hanem az ellenkező irányban.
Előzmény: neutron (2121)
Maz Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2122
Milyen színű volt az Ikarus? Ha zöld, akkor a Kapos Voláné, ha bordó, akkor a Vértesé, összesen 6-7 darab van felújítva az országban, ezek közül tudtommal csak a deszki? magánszemélyé. De a Tisza Volán segített neki felújítani, így ők biztos tudnak segíteni az ő elérésében is. A Buszos honlapok topicban amúgy lehet, hogy mindegyik buszhoz kapásból írják a telefonszámot, amin elérhető:-)

A honlapom címe az adataimnál látható, de amúgy http://nagyvasak.freeweb.hu

Előzmény: Mekett_Elek (2116)
neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2121
Nem tudja valaki hol van (vagy van-e) most a Kiraly utcaban a modellbolt?

Vettem nagyon finom szinesfem halot, 0.2-est Sajnos 20cm (x1m) volt a legkisebb darab, ugyhogy most nagysagrendel tobb van mint kene. Ha kell valakinek (hutohoz, szellozokhoz, stb) szoljon a felet (20cm x 50cm)odaadom egy ezresert! Nem foszlik, szepen lehet vagyni!

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2120
Nem tudom, de nekem van 0.3-as furom, szerintem a kepen sem volt vekonyabb. Kezi kene?

neu

Előzmény: gossip2222 (2118)
Maz Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2119
Budapesten a Hajós utcai boltban 0,2 mm-ig tudsz venni csigafúrót. Ilyen befogószerkezetet talán a Tescoban láttam egyszer, de talán csináltatni se olyan nagy kunszt. (Itt még egy kis ütés elfogadható, mert igen kis fordulatszámmal kézzel tekered.
Előzmény: gossip2222 (2118)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2118
Szerintetek hol lehet ilyen fúrót beszerezni??
http://textile.snu.ac.kr/users/grizzly/gallery/hayabusa/step2/Dscf0036.jpg

A motor fektarcsajat szeretnem megcsinalni vele. En tuvel csinaltam de eleg csunyacske lett...
Ilyennek kellene lennie:
http://textile.snu.ac.kr/users/grizzly/gallery/hayabusa/step2/Dscf0035.jpg

neutron Creative Commons License 2002.10.24 0 0 2117
Yo!

Nagyon nincs otletem, hogy honnan lesz 1/32-es kiszolgalo szemelyzetem az A-10 dioramamhoz...1/35-bol lehetne hegeszteni, de az mar nem valami koser dolog. Nem tudotok valakit, aki keszit figurakat megrendelesre? Sajnos gyartani nem gyart senki tudtommal...

neu

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.23 0 0 2116
Maz!

Örök hála! :)))
Épp jókor kínáltál segítséget, ugyanis épp egy órája ment el mellettünk egy Ikarus 55, majd pár kilométeren át üldöztük...Csak sajna cangával voltunk... Pedig RaPénál még ott volt a digigép is...
Ezt nemtod, kié lehet és merre?
Ja igen, és mi a honlapod címe?

Kösz
Mekett

Előzmény: Maz (2114)
neutron Creative Commons License 2002.10.23 0 0 2115
Keresek forokat szabvanyos USAF allvanyokrol, letrakrol, foldi kiszolgalo eszkozokrol stb...(pl MJ-1 bomblift stb...)

Kendall Modell Company-rol hallott mar valaki? Pontosabban tud valaki helyet, ahol beszerezhetoek a termekeik vagy foros katalogus van?

neu

Maz Creative Commons License 2002.10.23 0 0 2114
Mekett_Elek!

Az a nyerges Csepel a makettinfo honlapon, az Csepel D 450 N típusú. Fodor Ákosé, ha még többet akarsz róla tudni, akkor mailban elküldhetem a telefonszámát. (a teljes típusjelzés az még bonyolultabb lesz, attól függ, mikori, és milyen félpóthoz való pl szivattyú, kompresszor, stb van a kocsira szerelve)

Csepelekről és más magyar-orosz teherautókról érdemes a honlapomról infót keresni első lépésben, vagy a Nagyvasak topicban zargatni engem.

Előzmény: Mekett_Elek (2107)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.23 0 0 2113
Udv!
Pz IIIE kellene nekem 1/72 ben,melyik ceg csinal ilyet?
van egyalatlan a piacon?
Bigis Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2112
Sziasztok!
Kyosho Mini-Z racerről hallott már valaki???
Mo.-n nem lehet jelenleg kapni, ha minden igaz...
http://www.kyosho.com/cars/kyod01x1.html
neutron Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2111
thx! megnezem...
Előzmény: Mekett_Elek (2110)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2110
Neu!
Fabulisban (asszem) árulnak. vmi 300 pénz egy a/6-os lap. elég jónak néz ki.
Mekett
Előzmény: Mekett_Elek (2107)
petergabriel Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2109
sziasztok, tudna valaki segíteni hogy honnan lehetne szerezni egy Honda Accord modell autót bármekkora lehet
Előzmény: neutron (2108)
neutron Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2108
UDv!

Nem tudjatok hol lehet kapni nagyon suru racsot? (1/32-hoz)

neu

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.21 0 0 2107
Sziasztok!

Elkészült az első eresztés a Ceske budejovicei képekből. Bár ezen még inkább csak a hangulatot lehet lemérni, hamarosan jönnek a börze képei is.

Vki múltkor érdeklődött Mi-24-ről, annak van pár új Mi-24 fotónk.

Van új aprónk is.

Az Ödi bá-féle versenyről egyelőre annyit tok, hogy dec 3-tól lesz a Stefánián. Aki tud pontosabbat, plz írja meg. Kösz.

Üdv mindenkinek

gossip2222 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 2106
Igen, iden kezdtem el motorozni. Nagyon regota szerettem volna levizsgazni+megtanulni es iden sort is keritettem ra, most egy Suzuki GS500-al gurulgatok, de le fogom cserelni jovore.
Előzmény: mezga geza (2105)
mezga geza Creative Commons License 2002.10.21 0 0 2105
gossip2222,
Amugy igazabol motorozol?
mezga geza Creative Commons License 2002.10.21 0 0 2104
gossip2222,
Orulok, hogy bejott a dolog.

Nem vagy Te kezdo ha mar igy fested az alkatreszeket. Marmint, hogy nem a kereten, hanem gyurma+fa palcika tetejen :-)

Előzmény: gossip2222 (2103)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 2103
mezga geza:
Koszi a tufejes tippet, nekem bejott!:-)))
Felraktam az oldalamra a képeket a részeredményről.

neutron:
Engem is érdekelnének ilyen szegecsfejek, ha esetleg jutsz valamire akkor dobjal meg egy levellel. Elore is koszi!!

Előzmény: mezga geza (2091)
neutron Creative Commons License 2002.10.20 0 0 2101
phantomII

melyik konyeid vannak meg az A-10-rol? Csak azert mert kb 6-ot sikerult megszereznem. Az Osprey es a Verlinden nincs meg. A tobbi azt hiszem itt van, bar hetfon vissza kell vinnem (bescanneltem a fontosabb kepeket). Egyebkent valosziuleg tul nagy faba vagtam a fejszem, mert nagyon nehez jo anyaghoz jutni, marcsak azert is, mert allitolag egy reszuk titkos (ez hivatalos info, kb 200 A-10 crew-val vettem fel a kapcsolatot). Ezen kivul elkezdtem uj futomuaknat epiteni, de mar most herotom van, mert eleg pontatlan a modell, es eleg kreten megoldasok vannak. Pl halvany lila fingom nincs, hogy hova fog elferni az orrban 80g-nyi suly, mert annyi kamra lesz benne, hogy szerintem egy gombostu felyet nem lehetne belerakni. Raadasul ezek a kamrak mind kozel vannak olyan kenyes reszekhez, mint a futomuakna, az agyukamra es a fulke. Ha valami nagyon nem stimmel, nem fogom tudni rendesen megcsinalni.

neu

Előzmény: phantomII (2100)
phantomII Creative Commons License 2002.10.20 0 0 2100
A Revellnek is van meg a Humbrolnak is. (Mármint foszforeszkálója).

A Revellé emlékeim szerint vizes bázisú.
Nekem valahol van beásva pár éve 1-2 dobozzal, ha nagyon nem kapsz, akkor jelezd.

Ja, és a scanner még nem üzemel, mivel egy baromi fontos munkát kell leadnom az elkövtkező napokban, utána kapok egy kis levegőt és beüzemeljük.

Előzmény: neutron (2099)
neutron Creative Commons License 2002.10.20 0 0 2099
Udv emberek!

Sajnos csak jovo ev elejen lesz alkalmam megvenni a Punch and Die keszletet ezert keresnek valakit, akinek van ilyen szerszama, es hajlando lenne kiutni nekem nehany darabot. Szivesen fizetnek is erte, de nagyon kene szegecs, olyan helyre, amit nem tudok mashogy megoldani. Teljesen uj futomuaknat epitek A-10-hez, mert a trumpeternek nem sikerult megoldania ezt meg 1/32-ben sem.

Egyuttal erdekelne, hogy festheto foszfor (azt hiszem ugy hivjak azt a vilagito anyagot) fellelheto-e valahol.

neu

Wisey_ Creative Commons License 2002.10.19 0 0 2098
Igen, már rá is bukkantam egy boltra a neten...
Nekem van egy régi Bburago Rolls-Royce Camargue-m, kb 10 évvel ezelőtt kaptam. Nem tudom, miért nem gyártják a 90-es évek R-R típusait, ha BMW-t vagy Mercedes-t képesek...
Jaguar-ról tudom, hogy van, csak eddig még nem futottam össze az E-típussal. De most találtam egy boltot, ahol árulnak...
Előzmény: phantomII (2097)
phantomII Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2097
Jaguárt gyárt a Bburago, talán valamelyik régi Rolls-ot is, Bentleyt nem nagyon.

Jag-ból van E-type, meg XK8.

De Bburago katalógus minden olyan boltban van, ahol nagyobb mennyiséget árulnal ezekből.

Előzmény: Wisey_ (2096)
Wisey_ Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2096
Sziasztok!

Ismertek olyan modellüzletet Pesten, ahol Jaguar, Rolls-Royce vagy Bentley autómaketteket lehet kapni? (Nem összerakható, mint pl a Revell, hanem fém, mint pl a Bburago)
Köszi!

phantomII Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2095
Hívd fel a Karácsonyi Andrist, bármelyik Modell és Makettben benne van a telefonszáma, ugyanis ők csinálják az Armadát.

Mondd meg neki, hogy az ötletet a Phantom modellboltból kaptad.:-)

Előzmény: cpt.G (2094)
cpt.G Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2094
Sziasztok!
Nem tudja valaki hogy Pécsen hol van az Armada? Régebban a kereskedők házában volt de már nincs! Hová költöztek? Vagy megszünt? Ha már volt róla szó akkor bocs, nem olvastam vissza.
mezga geza Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2093
gossip2222,
Hatha meg nem ismered.

Mar tobbszor is belinkeltem de autosoknak/motorosoknak nagyon hasznos. Inspiracionak se utolso :-)
Itt

Előzmény: gossip2222 (2092)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2092
Köszi, ez jónap tünik:-)
Beraktam a szöveget az eddig üresen álló képekhez, de még mindig le vagyok maradva 2 nappal...
Csak a rend kedvéért: itt a blogom
Előzmény: mezga geza (2091)
mezga geza Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2091
En vagy egy tu fejet fagnam le laposra es annak a fejevel vagy kerek fogpiszkalot oda utogeted az asztalhoz, hogy ne legyen olyan hegyes. Ja es ne a festek dobozba martogast hanem egy lapra teritsd ki egy kis adagot azt abba martogast.
Előzmény: gossip2222 (2090)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2090
Nemsokára ezt kellene festenem:
http://eurohost.webmatrixhosting.net/Guru/gallery/csavar.jpg
A kérdésem az lenne, hogy a blokk oldalán lévő apró csavarokat hogy tudom ilyen szépen megfesteni? Én ecsettel dolgozom és legfeljebb egy nagy pacát sikerült csinálnom, amikor hasonlót akartam. Ne kíméljetek!
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2089
Köszi, csak meló mellett elég nehéz utólérnem magamat a szövegekkel...
Előzmény: mezga geza (2088)
mezga geza Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2088
Kircsi lesz az oldal, meg a vadaszsolyom is :-)
Előzmény: gossip2222 (2085)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2087
Igaz, hogy R/C autokhoz készült, de nagyon jó írás a festésről:
R/C Car Painting and Airbrushing
sarikzoli Creative Commons License 2002.10.18 0 0 2086
Sziasztok!


Keresek egyszerű kisebb méretű kész, használt, de használható (esetleg lestrapált), már megunt terepasztalt és hozzá egyszerű mozdonyt és kocsikat!

Minden ajánlat érdekel!


Sárik Zoltán

30-9341492

sarik@freemail.hu

gossip2222 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 2085
Na összedobtam az elős, kezdetleges vázát a blogomnak:
http://eurohost.webmatrixhosting.net/Guru/
Megpróbálom szinkronba hozni minnél hamarabba szöveget és a jelenlegi állapotot...
neutron Creative Commons License 2002.10.17 0 0 2084
Maz

Szerintem is kar, mi is nagyon szerettuk, es a 2. resz demoja is nagyon jo lett :(

neu

Előzmény: Maz (2082)
hirzel Creative Commons License 2002.10.17 0 0 2083
Hi!
Valaha a Sas-ban forgalmaztak Gunze-t, talán még most is, nézd meg.
Lee
Előzmény: komet1sg (2078)
Maz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 2082
Off

Kár, mert nagyon jó kis játék. Igaz az én gépemen nem fut, mert kicsi a videókártyám:-(

Előzmény: neutron (2081)
neutron Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2081
OFFTOPIC

Maz

Bocsi, elfelejtettem valaszolni a Screamer kerdesre. Sajnos a 2 resz megmaradt tech-demo szinten, mert meshogy alakultak a dolgaink. Most ugy nez ki, hogy atterunk konzolra, mert a PC-s piac olyan szinten halott, hogy nem eri meg ra fejleszteni.

neu

Előzmény: Maz (2067)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2080
Előzmény: komet1sg (2074)
part Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2079
nos én könyvesboltban vettem, akkor amikor először megjelent.:)
javaslom, hogy antikváriumokban nézd meg vagy az antikvarium.hu weboldalon.
Előzmény: komet1sg (2077)
komet1sg Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2078
Van egy Dragon 1:48-as Me-163b Kometem, és ahhoz kellene Gunze Sangyo festék.Nézegettem a neten és találtam egy boltot a Szentendrei úton a Fabulis Kft.Van még egy Academy 1:72-es Me-163B/S.Milyen típusú festéket használ az Academy?
komet1sg Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2077
Szió!
Nem tudod, hogy hol lehetne kapni?
Te hol vetted?
Előzmény: part (2076)
part Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2076
nekem megvan a könyv.
pontosan mit kellene átszámítani?
megpróbálom megoldani a kérdéses rész szeknnelését, de tekintve hogy nincsen szeknnerem, így nekem is csöveznem kell érte:)
Előzmény: komet1sg (2074)
part Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2075
nekem is, nekem is!
régebben csináltam tamiya motorokat, fikázni meg nagyon szeretek, szóval jöhet! :)
Előzmény: gossip2222 (2072)
komet1sg Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2074
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy hol tudnám beszerezni a "Tóth Sándor:Légierő az asztalon" című könyvet?
A Gunze Sangyo festékek átszámítása kellene.De jobban örülnék, ha meg tudnám szerezni a könyvet.
Köszi
mezga geza Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2073
gossip2222,
Szerintem nagyon jo otlet, dobj majd linket azt megnezem.
Előzmény: gossip2222 (2072)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.16 0 0 2072
Sziasztok,

Megvettem eletem masodik makettjet(Tamiya - Suzuki Hayabusa) es azon gondolkodtam, hogy csinalni kellene egy blogot ahol leirnam mit is csinaltam naponta es kepekkel boven illusztralnam. A gondom az, hogy tok kezdo vagyok es hulyesegeket meg nem akarok leirni mert esetleg masok ebbol meritenenek peldat... Szerintetek milyen otlet? Esetleg segitene valaki szetfikazni azt amit leirtam az oldalon es en odaraknam ezeket a kommenteket is...

part Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2071
csak akkor, ha aránytalanul sok van a festékhez adva.
mint minden kevergetésnek, ennek is a próba a lelke.
pontos recept híján mindenkinek saját magának kell a megfelelő keverési arányt beállítani és ez csak probálkozással megy.
viszont ha sikerül a megfelelő kombinációra rálelni, akkor figurák esetén hasznos kiegészítőt sikerült fabrikálni.
Előzmény: martin576.hu (2065)
nagyparna Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2070
Hello,

Ujabb problema van. A harckocsik lanctalpa kisse merevnek tunik nekem, ergo nem tudom rahajlitani a megfeleo formara. Ha hajlitom torik.
Hogyan lehet ezt a torest kikuszobolni?

Melegiteni kell, hogy hajlekonyabb legyen>

Koszi

Maz Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2069
Arra kell vigyázni, hogy a felső rész(vezetőrész) vastagabb legyen.
Előzmény: Maz (2068)
Maz Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2068
Hoppá!

Kiütőszegnek használhatnál flex-el elvágott 0,3-as fúrót. Csak előtte átfúrod vele a két lapot:-)

Előzmény: Maz (2067)
Maz Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2067
neutron!

Ha jól emlékszem akkor szokták úgy is, hogy 0,3-as fúróval kifúrják a szegecs helyét, a vékonyra húzott szálat beragasztózva bedugják és már a lyukban vágják méretre.

Ha jól emlékszem, akkor egy euróba bajnokságon második, vagy harmadik helyezést elért vasúti páncélkocsit csináltak meg így. Több ezer szegecs volt benne.

OFF
Screamer 4x4 újabb változatát mikor hozzátok ki? Lesz egyáltalán?

Előzmény: neutron (2066)
neutron Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2066
Maz

En is erre gondoltam utolso megoldasnak ha nincs mas, hogy huzok egy szalat, es pengevel lemetszem apro korongokra. Nem tudom mennyire mukodhet, de ki fogom probalni. Felek hogy sokat torzul, mert eleg vekonyra kene. De ha nincs mas akkor amig nem lesz tool, addig marad ez a "Poos man's Punch and Die tool" :)))

neu

Előzmény: Maz (2063)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2065
Tamiya matt "nagyon" matt lesz ha megszárad!
Előzmény: nagyparna (2055)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2064
Nekem Badgerem van, azt festéshez is melegen ajánlják. A baj az, hogy nem tudom, most éppen hol lehet kapni... :(
Előzmény: chills (2050)
Maz Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2063
Szegecset nem tudsz csinálni esetleg húzott szálból?
Előzmény: neutron (2062)
neutron Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2062
bat66

Koszi! Megnezem.

ALL

Nemreg belinekeltem egy atuto-lukaszto szerszamot, amit kint Puch & Die tool-nak hivnak. Nincsen valakinek veletlenul ilyenje? Kene nehany szegecs, addig is amig nem tudom megrendelni kintrol.

neu

Előzmény: bat66 (2059)
part Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2061
lehet hogy elöregedtek a festékek?
meg néha (nagy ritkán) nem szoktak egyneműsödni a kétféle gyártó festékei.
ezek mondjuk nem művészfestékek, tehát nem bírnak ki több napos állást a tárolóedényükön kívüli helyeken.
az efféle festékekre én akrillakkot használok mattításra.
ezt tamiya fényes lakkból állítom elő, mattító segítségével (tamiya).
a fogdosás általi fényesedés ellen, azért ez sem nyújt védelmet.:)
Előzmény: nagyparna (2060)
nagyparna Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2060
part:
A festeshez Revell meg Humbrol festeket hasznaltam.
Volt mar ilyen, de az akkor tortent amikor nem kevertem fel rendesen a festeket es a tetejen nem volt eleg suru a festek, inkabb csak a higito uszkalt a tetejen.
De itt most megkevertem azt a kis mennyiseget.
bat66 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2059
Körút, Király utcai megálló. Oktogontól egy a Petôfi híd felé.

2-3 rongy között van az ára. Gondolom azért, mert a gyártó szerint: looks like metal, because it is metal.

Előzmény: neutron (2056)
part Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2058
milyen festéket használtál?
Előzmény: nagyparna (2055)
part Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2057
nekem megy a makettfun.
próbáld most, szerintem menni fog.
Előzmény: cOSTIV (2053)
neutron Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2056
bat66

Hogy lehet eljutni a kiraly utcaba mondjuk a Ferenciek tererol vagy a Deakrol? Nekem futomuszar hidraulikahengerehez kene...igazabol nagyon nagyon keves, csak azzal szepen meg lehet csinalni. Milyen arban van?

neu

Előzmény: bat66 (2054)
nagyparna Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2055
A kovetkezo probemaba futottam bele.
Kikevertem egy szint egy katona festesehez, amikor kifestettem vele az egyiket, hagytam pihenni (par cseppet kevertem csak egy gyogyszeres level-be), raraktem valamit, hogy ne szaradjon ki masnap reggelre. Harom nap mulva elovettem, hogy a masik katonat is kifestem, de ezen a festek nem akar mattulni. Olyan fenyes marad, mintha lakkozva lenne, marpedig egy katona nadragjan ez igen furcsan mutat.
Mitol van ez az egesz?

Errol meg egy kerdes. Van olyan hogy matt lakk, ami nem fenyes (hehe ezt jol megmondtam), csak a feluletet vedi?

Koszi

bat66 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2054
A Király utcai makett bolt - ha ugyanarra gondolunk, amelyik egy bérházban volt - csak arrébb költözött. Most a Kentakifrájdcsiken mellett van, pont a villamosmegállóban. (Legalábbis egy hete még megvolt :)

A krómfólia nagyon atom, nagyon vékony. Pont tegnap is dolgoztam vele. Nemtom, neked mihez kell, autókhoz készül. Nem egy nagy felület, kisebb mint A/4. Ablakkereteket, kényesebb krómcsíkokat lehet vele faszán megcsinálni.

cOSTIV Creative Commons License 2002.10.14 0 0 2053
Sziasztok!

Csak nekem nem működik a MakettFun oldal? Nem tudja valaki miért nem működik?

Hali!

trikó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 2052
Vigyázz, attól függ, milyen képeket akar festeni.

Ha fényképminőséghez hasonló élethű képeket akar fújni, ahhoz egy átlagos modellpisztoly kevés lehet. Ahhoz komoly retuspisztoly kell, spéci fejekkel...stb. Kérdezz rá Nála, mielőtt rosszul sül el a dolog...

Előzmény: chills (2050)
trikó Creative Commons License 2002.10.13 0 0 2051
Sziasztok!

Régen nem makettezem már, és nagy érdeklődéssel olvasom most a topicot. Lassacskán újraindulok a dologgal. Annó (10-12 éve) még jóval gyengébb volt a felhozatal makettezőcuccokból kicsi országunkban, ezért mindenféle trükkökre kényszrült a megszállott emberfia. Pl. a Boeing 747-200-asom (1/144) orrfutójára kvarcórából való izzókat kellett válogatnom, hogy "úgy" világítson. (A lényeg, hogy a pár milliméteres izzók csúcsában összefolyt az üveg egy kvázi lencsévé a gyártás folyamán, és emiatt kb 5-ből egy izzó szabályos pászmát vetített, ami brutálisan jól tudott kinézni mondjuk egy "talajra" helyezett gépen a sötétben.

Kérdésem, hogy lehet-e mostanában kapni ilyen pici izzókat, vagy még mindig kilóra kell venni a "kárcórákat" a tesóktól, ha ilyesmire vetemedem.

Üdv: 3color

chills Creative Commons License 2002.10.13 0 0 2050
Hali mindenkinek

A barátnőmnek szeretnék ajándékba venni egy festékszóró pisztolyt. Hol találok Pesten olyan boltot ahol van nagyobb választék? A pisztoly egyébként nem makettfestéshez kell, hanem képek festéséhez, de gondolom a makettezők pisztolyát erre is lehet használni. Vagy tévedek?

előre is köszi
chills

p126fun Creative Commons License 2002.10.13 0 0 2049
Üdv a topiknak,

bocsánat, ha zavarok, de volna egy pár bontatlan makettem (főleg 1:48 repülő és helikopter) amitől megválnék az összerakáshoz szükséges idő hiánya miattmegválnék. Ha valakit érdekel, e-mailban keressen meg, és listát küldök.

üdv

p126fun

mropi Creative Commons License 2002.10.13 0 0 2048
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Olyan személyt vagy makett boltot keresek akinek van az Italeritől 1/24-es méretben az Iveco DLK 23-12 vagy Volvo DLK 23-12 létrás tűzoltó autó.
Segítséget előre is köszönöm.
Üdv mindenkinek. Ropi
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2047
Szivesen. Mivel nekem kozelebb van, igy en az Arany Janos utcanal levo boltba jarok.
Előzmény: 32nick (2046)
32nick Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2046
Köszi!
Előzmény: gossip2222 (2036)
phantomII Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2045
király utcai makett boltban van.

??? Hol is? A Király utcai makettbolt egy ideje mexünt.....

Előzmény: bat66 (2039)
Friki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2044
Halisztok!

Figyi, nem tudtok pontos adatokkal szolgálni a Horváth Ödön-féle legközelebbi makett-kiállításról? Mikor, hogy, merre, meddig, hol?

neutron Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2043
Makett

Igen, ilyesmi az is amit keresek, de a dolog titka a kes, kulonben nem lehet mondjuk 0.3mm atmeroju reszt hasznalhatoan kiutni. Mindenesetre megnezem, mert kivancsi vagyok. Egyebkent mar talaltam, USA-bol megtudnam rendelni, csak eleg draga + tobb mint 30 dolcsi postakoltseg...

neu

Előzmény: Mekett_Elek (2041)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2042
Üdv mindenkinek!

Felkerült pár cikk:
Miggyuri írt a Mig-19S és a Po-2-ese elkészítéséről.

Vara leírta tapasztalatait a Makettek szállításáról.

És végezetül fellkerült a Roden új csodája. Akit érdekel az új 1:72-es An-12, az megtekintheti. Egyelőre csak a tervrajzok és hasonlók vannak fenn, de nagyon beszédesek :)))

Üdv
Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2041
Neu!

Nálunk a klubban az egyik srác házilag gyártott ilyen szerkentyűt. Két bakelit lapot összerögzített és megfúrta őket (azonos ponton). Közéjük dugja a lemezt és a lyukasztójával átüti a leendő szegecsfejeket...

Gyere be majd, talán meg tudsz vele beszélni vmit.

Üdv
Mekett

Előzmény: neutron (2034)
neutron Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2040
bat66

Koszi! Lattad mar? Mennyire vekony?

neu

Előzmény: bat66 (2039)
bat66 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2039
spec krómfólia király utcai makett boltban van.
Előzmény: neutron (2037)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2038
Van valakinek keznel Fabulis katalogus? Mennyi a listaara a Tamiya fele Suzuki Hayabusanak? Elore is koszi.
neutron Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2037
Na voltam a Bronz-ker nel, vettem egy kissebb tekercs 0.1-es rezlapot. Ez eleg lesz a kovetkezo par evszazadra :))) Volt ott meg valami zomancos huzal, ami nagyon-nagyon vekony, abbol jol lehetne kabelkotegeket csinalni, de csak egesz tekercsben lehet kapni, nekem meg nem kell 30km.

Nagyon vekony femfoliat (pl chrome) lehet valahol kapni?

neu

gossip2222 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2036
Ezt a Fabulis(http://www.fabulis.hu) oldalan talaltam:
"A FABULIS új akciót indít. Minden hónap második szombatján az összes termék 10-20-30-40%-os kedvezménnyel vásárolható meg üzletünkben. Az első akciós nap 2002. október 12. (Jelen akciónk a bizományos árukészletre nem vonatkozik!!!)"
Előzmény: 32nick (2035)
32nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2035
Sziasztok! Nem tudja véletlenül vki, hogy Bp.-en hol a legolcsóbbak a Revell-Monogram makett kittek? (Nascar autókra fáj a fogam...)
neutron Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2034
Van valakinek otlete hol lehetne az alabbi "berendezest" beszerezni? Vagy hogy egyaltalan mi a franc a magyar neve? Az angol az pl: Punch & Die kit....:) Arra jo, hogy pl styrol lapbol akar 0.1mm atmeroju kis koroket lehet kiutni belole, amit utana fel lehet hasznalni (pl szegecsek).

Igy nez ki:


neu

neutron Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2033
Friki, Phantom

Koszi, holnap elnezek. Erdemes ott korulnezni? Pl nagyon vekony csovek, huzalok ilyasmi van?

neu

Előzmény: Friki (2029)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2032
En egy Suzuki Hayabusa-t akarok osszerakni masodik makettemnek, talaltam egy nagyon profi oldalt ezzel kapcsolatban:
http://textile.snu.ac.kr/users/grizzly/gallery/hayabusa/step2/default.asp
mezga geza Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2031
nagyparna,
Itt talalsz infokat a kamo festesrol

Tomitok: nekem a Milliput es a Gunze surfacer 500 jott be a legjobban. A milliput a nagyobb lukakhoz, beton kemenyre szarad es csiszolaskor nem esnek ki belole darabok mint a Tamiya putty-bol. A Gunze meg kis resekhez.

Előzmény: nagyparna (2030)
nagyparna Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2030
Sziasztok,

Kerdesem, hogyan lehet szep rejtomintazatot festeni ecsettel.
En meg nem nagyon probaltam, de lassan itt az ideje.
Gondolom felfestem az alapszint, aztan le kellene takarni azokat a reszeket ahova nem megy festek.
Erre mit ajanlotok. Valamilyen maszkot? Ebbol elore vagjam ki a mintat es utana ragasszam fel a gepre?
Masik kerdesem, hogy mivel tomitetek? Milyen paszta a legjobb, vagy a legszebb hatast ado?

Koszi

Friki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 2029
NEU!

A Dózsán elindulsz a Hősök tere felé a menetirány szerinti jobb oldalon, és tényleg nincs 100 méter. Sokáig a környéken dolgoztam.

Előzmény: neutron (2028)
neutron Creative Commons License 2002.10.08 0 0 2028
Ferenciek tererol. Megtalalom, elsetalok az urallomastol :) Merre van 100m-re a Westend fele vagy a masik iranyban?

neu

Előzmény: phantomII (2027)
phantomII Creative Commons License 2002.10.08 0 0 2027
Ez a Dózsa György út és a Lehel út saroktól van 100 méterre. pl. 12-es villamos, 75,79-es troli.

Pesti vagy? Honnan mennél oda?

Előzmény: neutron (2026)
neutron Creative Commons License 2002.10.08 0 0 2026
Koszi, megnezem. (meg azt is hogy hol van, hogy lehet odamenni BKV-vel) Van vajon 0.25 vastag lapjuk? Esetleg halal vekony csovek?

neu
ps: oke, ne feledd :))) Egyebkent a Lock On-bol mar sikerult kepeket szereznem, de nem tudom, hogy ez az osszes-e. Ha igen, akkor nem valami vaskos lehet.

Előzmény: phantomII (2025)
phantomII Creative Commons License 2002.10.08 0 0 2025
Bp. XIII.Szabolcs utca, a Spirál szervíz mellett. Bronz-ker Bt.

Az A-10-est nem feledem.:-)

Előzmény: neutron (2024)
neutron Creative Commons License 2002.10.08 0 0 2024
Nem tudjatok hol lehet rezlapokat kapni? Eleg vekony kene, ugyanolyan, amibol a fotomaratot cuccokat csinaljak.

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2023
Amihez van, ahhoz en is azt fogok, de kb 6-lesz meg gyarilag kb 25-ol amit kinyitok, szoval tenyleg kene jo otlet :)

neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (2021)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2022
(persze)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2021
Sajnálom, ebben az esetben nem jó a tanács. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy fotómaratott paneleket használok (perzse, ha lehet kapni). Nekem így egy 1:48-as B-17 csapóajtaját kellett elkészíteni; adták az ajtót.
Előzmény: neutron (2020)
neutron Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2020
Raadasul pont olyan alaku, hogy az icipici korfuresszel sem tudom kovetni a vonalat! Az egyertelmu, hogy valamennyit potolni kell, mert elvesz anyag, de egyben kene maradnia, mert fel kell hasznalni a darabot. (mondjuk mar mindegy, megcsinaltam szikvel, csak erdekelne Ti hogy csinaltok ilyesmit)

neu

Előzmény: neutron (2019)
neutron Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2019
Es mi van ha kell a darab is? Tehat a leheto legjobban egyben kene maradnia! - ritka eset, de ez most pont ilyen, ezt nem tudom ujraepiteni hazilag.

neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (2018)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2018
Kis minifúróval a szélétől számított pár mm-el lyukak sorával gyengíteni az anyagot, kiszedni a panelt, a maradékot lereszelni.
Előzmény: neutron (2017)
neutron Creative Commons License 2002.10.06 0 0 2017
Milyen technkaval szoktatok kivagni mondjuk paneleket a modellekbol? Sima szike sok turelem? :)))

neu

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.04 0 0 2016
Kiszély Andris barátunk épp nyíregyházára rakta össze a Monogram Mi-24-et. Hajtóművet szinte házilag újracsinálta, a fotmarcsit nemtom, használta-e.
Viszont ha minden igaz, a kövi Modell&Makettben benne lesz a kit. Ha esetleg tucc várni addig, sok kérdésedre választ kaphatsz :)

Üdv
Mekett

Előzmény: Brutalis Harmonia (2014)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.04 0 0 2015
Ödibácsi a király, mindent tőle tanultam!
Előzmény: Mekett_Elek (2013)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.10.03 0 0 2014
Sziasztok! Lenne pár kérdésem:
1. egy Monogram Hind-et raknék össze hozzá való fotómaratással (a márka ??, de lengyel, és kék karton zárja le a zacsit). A gondom az, hogy a pilóta műszerfala egyszerűen nem fér be a helyére. (Túl magas, és a kilógó dolgok -oldalpanelek, ilyesmik- miatt be se lehet az egészet egyszerre szuszakolni.) Mit tegyek? Rakott már valaki össze ilyen makettet, ezzel a fotómaratással? (Létezik ehhez magyar matrica?)
2. MiG-21, Academy. (Egyszerre ezt a kettőt csinálom, mert a festés majdnem azonos.) Egyszóval a PF változatnál mennyire 'lógott túl' a sárkány a hajtómű-kiömlőn? A rendelkezésre álló fotók szerint ez pár arasz; a maketten ez kb 1,5 cm, ami kissé több ennél.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.10.03 0 0 2013
Üdv!

Pesten működő klubok: Bolyai

makettinfo.nikhok.hu/makett/klubok/bolyai.html

Meg a Sas is állítólag.
Október 1-től 13-ig a Fehárvári Műv házban van makettkiállítás.

Decemberben lesz a Stefánián a Honvéd palotában a Horváth ödön-féle.
A többi meg itt van:

makettinfo.nikhok.hu/makett/versenynaptar/versenynaptar.html

Üdv
Mekett

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.03 0 0 2012
Sajnos én sosem mostam műanyagot... :( Olyan oldószert meg nem ismerek, ami ne támadná meg a makett anyagát...
Előzmény: bat66 (2004)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 2011
Mint kezdőt engem is érdekelne valami klubféle Pesten, ahol okosakat hallhatnék a nagyoktól:-)
Előzmény: neutron (2010)
neutron Creative Commons License 2002.10.03 0 0 2010
Meg mindig keresek tenylegesen mukodo klubot, ahol segitokesz oreg rokak is vannak.

Nem tudja valaki, mikor lesz legkozelebb Budapesten kiallitas es verseny? Csak eleg hianyos versenynaptarakat talaltam.

martin675.hu

Ha tobb kepet kuldesz, akkor inkabb a tuningcenter@axelero.hu-ra kuld legyszives!

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2009
Oks, varom!
Előzmény: martin576.hu (2008)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2008
Holnapra küldök képeket meg mélt.
Előzmény: neutron (2007)
neutron Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2007
martin576.hu

Erdekelnenek reszletek! De a hazilagos ontes is, mert most csinalok egy A-10-est, amihez egy vagon cuccot magam gyartok le, es parbol jo lenne tartalek...

neu

Előzmény: martin576.hu (2001)
part Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2006
lakkokról kicsit..:
én a tamiya lakkot használom előszeretettel, ugyanis ez nem sárgul meg a későbbiek során és megfelelő hígítás esetén kiválóan terül és gyorsan szárad.
polírozhatóság is kiváló, saját lakkjához gyárt a tamiya remek polírozó anyagot "polished compound" néven.
mikor a birodalmi rohamosztagos figurámat csináltam, akkor a lakkozás után ezzel felpolíroztam az összes páncélrészt.
az eredmény egyenesen kiváló lett, nagyon meg voltam elégedve a végeredménnyel..:)
54mm-es vagy 120mm-es történelmi figurákat keresek és csinálok középkorig bezárólag.
ha bárkinek van olyan amit már nem akar kifesteni, vagy csak egyszerűen megunta az bátran szóljon ide:
demir@freemail.hu

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2005
2 dolog még és kussolok.

1 - A spray-t kézmeleg vízbe állítva langyosítsd.
2 - A lakk sokkal erőszakosabban és vastagabban terül, mint a festék, iszonyú óvatosan kezeld!

Előzmény: bat66 (2003)
bat66 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2004
Még azt lenne jó tudni, milyen higítóval jön le legkönnyebben ez a tamiya spray. Bevállalom a nagy melót, de hátha tudtok valami bevált szert, amivel egyben leoldható.

Egyszer már próbáltam a szintetikus higítót, na az nem jött be :)

bat66 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2003
Nagyon köszönöm!!

Pontról pontra így fogok eljárni és beszámolok az eredményrôl.

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2002
Ja, festés előtt mindig mosd le a kasznit finom szappanos vízzel és szárítsd tökéletesen foltmnetesre!

(Lakkal kapcsolatban: ismerek olyan profi autóépítőt, aki még a Tamiya fényes lakkozást is tovább polírozza!)

Előzmény: bat66 (1997)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2001
Van vagy 20 figurám is, melyek Verlinden mintából vannak öntve házilag. Híres öreg profi nyomta őket. Nagyon szépek, nagyon olcsók. Van egy csomó fej is. Ezekből biztos össze tudnál rakni egy pár szerelőt!
Előzmény: neutron (1999)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2000
Én rendszeresen fújok air brush-sal, mondjuk nem autót, de azt is csináltam már. Sőt, azt pont Tamiya spray-vel. Rettenet sokat ráztam (legfontosabb!), langyosra melegítettem.

4 réteget vittem fel ugyanazzal a színnel (Mica Red ha jól emléxem). Az első halvány alapozás, a második nagyon óvatos réteg. 2 óra száradás lámpa alatt 50 centivel (100-as égő). Másnap még két réteg, köztük kb. 4 óra szünet.

Szép lett, utána 2 nappal Tamiya fényes lakkot adtam neki, az amúgy is fényes felületből olyan lett, hogy a kósza legyek seggen csúsztak rajta. Lakk tehát nagyon kell - mint a "rendes" kocsik fényezésénél!

1 - Ha túlcsordult, sokat fújtál és KÖZELRŐL. Legyél türelmesebb, dolgozz több nagyon vékony réteggel. Nem tömíti majd el a réseket, mert kevés megy rá.

2 - Szemcsés lett: nem ráztad fel eléggé, és hideg volt a festék!

3 - Lakkal sokkal szebb lesz! Még a matt festék is elfogadhatóra lakkozható fényes lakkal, főleg 2 vékony réteggel!

4 - Szerintem a fújási szög mindegy, de mivel sokan felső töltésű pisztollyal dolgoznak, értelem szerűen max. 45 fok körül döntenek... A spray mehet akár derékszögben is felülről.

Legjobb, ha modjuk egy fedéllel lezárt "spagettiszószos" üveg tetejére teszel egy négyzet kétoldalas ragasztót, erre rögzíted a kasznit (ugye a kocsitető belsejéhez rögzítesz), fújsz egy vékonyat, elfordítod az üveget, fújsz, fordítod, míg körbe nem érsz. Szárítasz, megint forgatsz...

Előzmény: bat66 (1997)
neutron Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1999
martin

Esetleg ha van koztuk olyan, amirol nem igazan lehet megallapitani, hogy milyen nemzetisegu, es mondjuk lehet belole szerelot csinalni, akkor engem lehet hogy erdekel.

neu

Előzmény: martin576.hu (1988)
Friki Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1998
Engem érdekelnének, mindjárt lökök is egy mélt. (Ha nem kapnád meg, írjál már a címemre, plííííz!)
Előzmény: martin576.hu (1988)
bat66 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1997
Sziasztok!

Volt már errôl szó korábban, de a kiutat mutató és megnyugtató válasszal senki nem rukkolt ki...

Tamiya spray-vel festek egy Jaguar makettet, de nem sikerül tükörfényesre fújni. Elsôre jó lett volna, de túlcsordult pár helyen. Visszaszedtem, több rétegben fújtam, szemcsés és matt lett. Visszaszedtem, ugyanaz mint elôször....

Elfogyott a spray...

...veszek újat.

Pisztolyom van (örököltem), kompresszorom nincs (nem örököltem).

Ha pl. lelakkozom a végén (úgyis lefogom a matricák miatt), akkor szebb lesz a felület?

Fújjam 45 fokban (szög, nem hômérséklet: ), hogy csak "súrolja" a festék a makettet és ne áztassa... vagy mit csináljak?

HELP!!!!!

bat

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1996
Bocsanat :( (Kinyírjam őket?)
Előzmény: phantomII (1990)
neutron Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1995
ALL

Nem tud valaki egy Budapesti _MUKODO_ makett klubot, ahol vannak segitokesz oreg rokak?

neu

neutron Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1994
phantomII

Oke, koszi, figyelni fogok. Nem olyan surgos, csak gondoltam szolok, hatha elfelejtetted :)))

ALL:

1974 hozzaszolasomban emlitett problemara esetleg otletek? Nem tudom mit kezdjek vele, eleg nagy reszrol van szo. Sztirol lap + putty?

Rendeltem par dolgot angliabol OnLine. Ha esetleg valaki nem ismerne, akkor ajanlom mindenkinek ezt a site-ot, hatalmas raktarkeszletuk van, es nagyon szeles termekskalajuk: www.hannants.co.uk

neu

Előzmény: phantomII (1993)
phantomII Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1993
Egy darab füzetet találtam, a Verlinden Lock on No7-est. Van benne pár panel kibontva, a scannelését megoldom.

Ha 2-3 napon belül nem adok életjelt, piszkálj ebben a topicban, látni fogom. Valahogy be kell üzemelnem a scannert.

Előzmény: neutron (1991)
phantomII Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1992
Mindjárt előásom hogy mi van kéznél, de bescannelni macerantabb lesz.
Előzmény: neutron (1991)
neutron Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1991
phantomII

Veletlenul elkerulted a beirasomat, vagy meg nem jutottal semmire A-10 kepek (kiadvanyokbol) ugyeben?

neu

Előzmény: phantomII (1990)
phantomII Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1990
Alássan kérném, ekkora képeket direktbe ne tegyél be a beírásba, mert én, mint szerencsétlen alacsonyabbrendű internetező, modemen kommunikálok.

10 perc alatt a fele jött le a képeknek....

Rakjál be egy picit és linket a nagyhoz.

Köszi!!!!!

Előzmény: martin576.hu (1988)
neutron Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1989
Akkor az Alsonemedi fele levo roncstemeton kivul senkinek nincs otlete honnan lehetne szerezni kacatokat ruszki gepekbol? Csak aprosagok. Szazadjelvenyek is erdekelnenek...nagyon kene, mert van egy amcsi ismerosom a Spangdahlemi USAF legitamaszponton, es igertem neki par kacatot, mert nagyon erdeklik a MIGek. Valszeg kuldd par A-10 "kacatot" o is.

neu

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1988
Urak, eladnék néhány Verlinden WWII kis figurát, dobozban, egy kivételével bontatlanok. Valakit érdekel?
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1986
Láttam vgy 3 féle fekete lovast! Képek itt:

ITT

Előzmény: part (1984)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1985
Az ;)

Warhammerekhez van méretezve, egy-az-egyben a film szerint. A troll mondjuk 2 elf magas.

Előzmény: part (1984)
part Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1984
ezek akkorák mint a warhammer figurák, vagy van esetleg komolyabb mértezésű példány is?
én konkrétan fekete lovast akarok felhajtani, de ha nincs akkor faragok egyet magamnak valamiből.:)
igazán kidobhatná a pegaso vagy az andrea a gyűrűk ura készletet a tőlük megszokott magas színvonalon..
martin@576.hu az az akire gondolok? :)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1982
Nagyon köszönöm! Kapható az összes Gyűrűk Ura szereplő, több pózban is, sokféle Elf és Ork harcos, miegymás. Mo.-n talán a Trollbarlang tud neked rendelni (321-32-79), legközelebb Bécsben kaphatók egy Mariahielfer-i modellboltban.

Csináltam egy barlangi trollt is, sajnos a kép nem sikerült túl jól...



Előzmény: Törölt nick (1981)
martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1980
Öntött fém figura (kezek, fej, sisak, fegyver darabokban, ragasztandó) az angol Games-Workshop gyártja, terepasztalon játszahtó szerepjátékhoz.
Előzmény: gossip2222 (1979)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1979
Ez a figura valami keszletbol van vagy te csinaltal mindent hozza? Bocs, ha hulyet kerdeztem...
Előzmény: martin576.hu (1976)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1978
Mit jelent az, hogy csecse?
Előzmény: phantomII (1974)
neutron Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1977
YO!

Felmerult egy problemam:


A szarny es a torzs talalkozasanal van egy aramvonalazo lemez. En szet szeretnem nyitogatni az oldalat a gepnek, de sajnos pont ezalatt a lemez alatt van a torzson 2 panel, ami ki akarok nyitni. A baj az, hogy ez az aramvonalazo lemez a modellen egybe van ontve a torzzsel, raadasul az a resz a szarnybol is hianyzik. Szoval eleg nagy feluleten kene kipotolnom dolgokat, eleg feltuno helyen. Otlet?

neu

martin576.hu Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1976
Haj! Figurákat fest valaki? Megmutatnám legutóbbi Szaurónomat a Gyűrűk Urából...

neutron Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1975
phantomII

Megnezted az A-10 kepeket amikrol beszeltunk? Hetvegen elkezdtem szetvagdalni a gepet, mar nincs visszaut :)))) Egy reszet mar meg is csinaltam, a legveget a tozsnek, ami fel lesz nyitva es latszani fog belul a hydraulika.

ALL

Senkinek nem tudja honnan lehetne szerezni kolonbozo MIG ereklyeket? Mindenfele kacatot, vagy szazadjelvenyt, ilyesmit...

neu

Előzmény: phantomII (1974)
phantomII Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1974
nagyon csecse!
Előzmény: gossip2222 (1973)
gossip2222 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1973
Készül életem első makettje, sajnos sok helyen csúnyán elrontottam. De sebaj, majd a következő jobb lesz.

neutron Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1972
Udv!

Repulosok! Nem tud valaki valami helyet, ahol mindenfele MIG kutyuket lehet szerezni? Mondjuk turbinalapat, gombok, toltenyhuvely, szazadjelveny, biztositok, izzok, stb...mindenfele kacat. Ha valakinek esetleg van valami ilyesmije, es esetleg megvalna tole, azzal szivesen egyezkednek.

Udv, neu

andrzej Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1971
Bocsi, ezt ide szántam, csak túl sok ablak volt nyitva...

Andrzej

Előzmény: andrzej (1970)
andrzej Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1970
Üdv minden érdeklődőnek.

Én még tavaly vettem Németországban egy rakétamodellt kiváncsiságból. Ott egyébként minden valamirevaló modell üzletben kaphatók rakétákhoz való dolgok is (hajtóművek, rakétatestek, kitek stb.). Azóta sajnos nem volt időm kipróbálni, valamelyik szekrény mélyén porosodik.

Szilárd hajtóanyagú hajtóművet kb. 10 DEM-ért lehetett kapni, és talán 8-10 db. van egy dobozban. Különféle tolóerővel, karakterisztikával, szóval amire szükség van.

Andrzej

Friki Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1969
Neutron!

Csont száraz ecsettel szárazecsetelek, mert ha nem így tennék, akkor az ecset szőrei nyomán csíkok keletkeznének a panelezőszínből.

Most hogy magyarázzam a szárazecsetelési technikám? :-) Egyszerűen szárazecsetelek.

Elég nagy felületekről van szó. Illetve ahhoz elég nagyok, hogy panelezni kelljen.

Az ecset elég puha, és nem túl vastag, az iskolás számozás szerint kettes, vagy hármas.

Köszi a szórópityud felajánlását, de hosszútávon nem megoldás a kölcsönkütyü. Majd beruházok egyszer csak valamikor egyre, addig is szeretném a legvégsőkig elvinni az ecsettel történő festés képességét. De tényleg rendes Tőled, köszi.

Előzmény: neutron (1968)
neutron Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1968
Friki

Mennyire szaraz ecsetelsz? Hogy csinalod pontosan? Mekkora a felulet meg az ecset? Milyen ecset?

neu
ps: ha kell szoropisztoly, esetleg tudok kolcsonadni egyet egy lakkozas erejeig ha nagy a gaz!

Előzmény: Friki (1967)
Friki Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1967
Neutron,

igen, én is eléggé elcsodálkoztam, mikor láttam kifényesedni a felületet. Szárazecseteléssel eddig még nem sikerült elérnem fényes hatást. :-) A pláne az, hogy csak a nagyobb, sík felületeknél jelentkezik a dolog. Hogy a ragya törné ki...

neutron Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1966
Friki

Oke, bocsi :) Nem neztelek hulyenek, csak figyelmetlenul olvastam el a hozzaszolasod, mert siettem. De biztosan lehet lakkot kapni spray formajaban is, es akkor nem kell szoro. Egyeb otletem nincs, nekem meg nem fenyesedett ki soha, bar nagy feluleteket nem is csinaltam szarazecsetelessel.

neu

Előzmény: Friki (1965)
Friki Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1965
Neutron,

Nálad nem baj, mert lakkozol, de ahhoz is szórókütyü kell, nekem meg pont az a lényeg, hogy ne kelljen. Szóval ha volna szóróm, nem kérdeznék ilyeneket. :-)

Egyéb ötletek?

Előzmény: neutron (1964)
neutron Creative Commons License 2002.09.24 0 0 1964
Friki

Onmagaban ha kifenyesedik a felulet, az nem gaz, ha egyebkent jol nez ki, mert akkor ugyis renbejon lakkozas utan.

neu

Előzmény: Friki (1963)
Friki Creative Commons License 2002.09.24 0 0 1963
Hali, Kollégák!

Figyi, adjatok már tippet, hogy hogyan kell panelezni festékprüszkölő nélkül? Próbáltam szárazecseteléssel, de kifényesedett a felület, ahogy az ecsettel történő dörzsölés megtette hatását. Szóval van valakinek ötlete? Használjak erősen higított festéket, és ezt vigyem fel a felületre? Vagy mi a teendő?

neutron Creative Commons License 2002.09.22 0 0 1962
phantomII

Please ne felejtsd el megnezni az A-10 konyveket! Sikerult mar par jo kepet szereznem, de meg keves a pontossaghoz.

MAS:

Nics valakinek Thermaform-ja? A Squadrontol lehet rendelni, ez egy hore lagyulo folia, ami nem ugrik ossze, es leeht format venni vele. Kb egy perc alatt kihul, es megkemenyedik, megtartja az alakjat. Kabintetoket is szoktak vele reprodukalni. Nekem az ivesebb panelokhoz kene.

neu

Előzmény: phantomII (1961)
phantomII Creative Commons License 2002.09.22 0 0 1961
Ha nem higítod a festéket megfelelően, akkor olyan lesz amit írtál.
A ködpermet szerű szórás nem biztos hogy egészséges, mert gondolj bele, a pici csepp már a levegőben száradni kezd, mire a felületre ér, addigra egy hártyás felületű cseppecske lesz és így is marad. Ez is egy oka a sprőd felületnek.
Ne légy szívbajos, adagold bátran a higítótis meg a szóróból a festéket is. Ki fog az terülni és szép fényes lesz.
Előzmény: read_me (1960)
read_me Creative Commons License 2002.09.22 0 0 1960
Hali!

Amit a gépek fútómű aknájáról írtál tanúlságos, én tényleg alapozó nélkül in medias res használom a fényest, de ahogy javasoltad kipróbálom ezt a matt alapozó technikát.
A Testors amit használok a kis lecsavarható kupakú (miért, van más is?). Van néhány Humbrol festékem is de őket csak az egészen mütyűr részekhez, elsősorben ecsetes használatra szántam.
Ettől nagyobb felületet nem merek ecsettel festeni, mert félek, hogy nagyon elszúrnám.
A gagyóresz pisztolyomnak annyira leszűkítettem a lyukát (injekciós tű persely), hogy szinte köd permetet képes előállítani (mégis látom a felületen ezeket a hihetetlen pici pöttyöket, mert nem folynak egybe valami miatt.
Ezek szerint mégis be kell ruháznom a festék saját higítójába, de ha azt mondod, hogy segít uccse neki...
Hát egyelőre ennyi teszt a jövő hét végén, mert túl sok időm nincs, hiába ülök tűkön az eredmény miatt.

Nagyon köszi a sok jó tanácsért, remélem szép munkára tudom fordítani!!!

r_m

Előzmény: phantomII (1958)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.09.21 0 0 1959
Üdv!
Megvan a mosonmagyaróvári verseny teljes kiírása és programja.

Miggyuri írt egy cikket a BM-21-es sorozatvetőjéről.

Üdv

phantomII Creative Commons License 2002.09.21 0 0 1958
az apró részleteket ne tüntesse el a festék.

A matt festékek sokkal egyenletesebben terülnek, ezért én több vékony matt réteggel alapozok, értelemszerűen azzal a színnel, amivel festeni fogok. Erre jó példa a repülők futóműaknája, ami általában fehér. Fényessel direktbenlehetetlen kifesteni, 2-3 vékony matt fehér fújás, és utána egy lehelletvékony fényes fehér, az eredmény perfekt.

Én Testors (olaj) fényes festéket használok pisztolyba

A problémádnak több oka is lehet. A Testors olaj alatt mit értesz? A normál, csavaros kupakos Testors festékkel gyönyörűeket lehet fújni. Amit én tapasztaltam, az az, hogy:
- Csak a saját higítója jó hozzá
- Jól el kell találni a higítási arányt.
Ha a pisztolyod köpködve fúj, az már lehet gond, de a jól higított festék az ettől még szépen szétterül, csak a nagyon durva fröcskölés marad meg.
Kíséreld meg a mutatványt más festékkel. A Humbrol (olajos) pl. elég könnyen kezelhető, és garantáltan lehet vele fényeset fújni.
Ha azzal sem megy, jelentkezz, kinyomozzuk.

Ez Humbrol és ráadásul ecsettel.

lemostam vagy 4x, 5x a modellt, a rossz festés után terpentinben

Műanyagot nem mosunk oldószerben, mert kiáztatjuk belőle az úgynevezett lágyítót és az egész rideg lesz és elrepedezik.
Egy srácnak bejött a következő módszer, de csak a saját felelősségedre használd, nem veszélytelen az anyag.
A háztartási boltokban lehet kapni egy SziTi nevű anyagot, ez maró hatású lefolyótisztító. Kék doboza van, szilárd anyag van benne.
Ezt feloldod vízben (vigyázz, mert oldódás közben forrósodik és kifröcsöghet, csak védőszemüvegben csináld!!!!), majd ebbe a maró hatású mérgező löttybe áztatta a makettjeit. A festéket szépen lemarta.
Akril festékekre az alkohol hatásos, hallottam már olyat is, hogy a tömény alkohol lehozta az olajfestéket is.

terpentinben, vagy lakkbenzinben (amit a festék higítására is használok),

Visszatérve a mattuló fényes fújásodra, itt is lehet bibi. Először használd a gyári higítót, ha azzal megy a fényes fújás, akkor keresgélhetsz olcsóbbat a háztartási boltban.
Nekem a Humbrolhoz jól bejött a Terpenol nevű higító, a Revellhez a lakkbenzin.
De a gyári garantáltan tisztább és garantáltan jobb hozzá.

Az akrilt általában vízzel higítjuk, a Humbrol akrilja alkoholra túrós csapadékot ad, viszont lemosásra jó hozzá.

Szerintem ezek alapján fussál neki, és írd meg, hogy hogyan sikerült!!!

Előzmény: read_me (1957)
read_me Creative Commons License 2002.09.21 0 0 1957
Üdv!

Már korábban is faggatalak Titeket festéssel kapcsolatos kérdésekkel, de a kérdéstenyészetem folyamatosan bővül:

1. Kis méretben festek (ja ez a modellezés) és fontos, hogy az apró részleteket ne tüntesse el a festék. Ellenben úgy tudom, hogy egy matt szürke alapozó réteg sokat segít, de ha még utána jön min. 2 réteg festék, akkor mi marad meg a részletekből???

2. Utánajárásom eredményeképp azt tudtam meg, hogy az olajfesték (pl. Testors) ecsethez illik igazán, és szép fényes felületet ad, míg az akril pisztolyba való. Én Testors (olaj) fényes festéket használok pisztolyba (gagyi egyfunkciós, szűkített lyukkal), de még ezidáig sosem sikerült fényes felület, inkább volt az félfényes, ráadásul undorítóan narancsos lett, pedig melegítettem a festéket, meg 1:1, 1:2, 1:3 higítást is próbáltam már. (próbáltam a tej effektust előidézni). Általában rétegesen festek, lehelet finom rétegeket felvíve, és nem merem eláztatni a modellt egy egy réteg során, mert akkor az élekről lefut a festék. Akkor a festési technikámmal van a gond???, vagy a higítással?? miért narancsos és nem fényes???

3. Non plus ultra: energiát és időt nem kímélve lemostam vagy 4x, 5x a modellt, a rossz festés után terpentinben, vagy lakkbenzinben (amit a festék higítására is használok), és voila az 5. lemosás után a modell a vélony húsú részén magától elrepedt. Ekkor számoltam el magamban 1000-ig, hogy megnyugodjak...

Hát ennyi, ha tudnátok valami okosat mondani hálás lennék, még ha kiderül is, milyen pék vagyok a festéshez és alapdolgokkal nem vagyok tisztában...sebaj, csak jöjjön az infó!

Köszi

neutron Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1956
phantomII


Ezt szeretnem megcsinalni, igy ahogy van...pontosabban nem csak szeretnem, hanem meg is fogom. Egy reszet csinalja a Verlinden, de az kb az 1/5-e annak amit en ki fogok nyitni :) Eddig van 350Mb referenciam A-10-rol, de meg nincs tul sok kozeli fotom ezekrol a szerviznyilasokrol. Par van, de azok alapjan meg nem tudom pontosan megcsinalni. Szoval minden kene, amin barmi ki van nyitva, es latszik hogy mi van benne :)))

neu

Előzmény: phantomII (1955)
phantomII Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1955
Nekem ezek részben megvannak, ha pontosan megmondod miről szeretnél képeket, bescannelem őkt.
Előzmény: neutron (1954)
neutron Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1954
Yo!

Keresek A-10-hez referencia anyagot. Mar nagyon sok van, de olyanok kellenenek, amiken szet vannak nyitogatva szerelonyilasok. Ami csak sima kep, az nem kell abbol van mar eleg. Esetleg ha valakinek van vagy tud szerezni egy masolas erejeig, akkor erdekelnenek A-10-zel kapcsolatos kiadvanyok, Pl: Squadron A-10 Walk Around, Verlinden Lock On A-10, stb....ha valaki esetleg talalkozott mar ilyennel valahol, az is erdekelne!

Udv, neu

hirzel Creative Commons License 2002.09.19 0 0 1953
Hai!
Én is jártam a PeCsában, sajna pénteken (csak forgalmazó kiállítók voltak), vettem is az előtérben egy Italeri sWS+Flak43-at, bónuszként van benne egy Tamiya Flak. Ennek a Tamiya Flaknak az összeállítási útmutatóját szeretném megkapni, ha valakinek meglenne (Möbelwagen Tamiya 35237). Please aki tud, segítsen.
Lee
tothgun Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1952
Sziasztok!

Volna egy eladó 1:48-as MiG-21 MF az Academy kiadásában az FM Details műgyanta/réz kiegészítőivel és a H.A.D. MiG-21 matricáival együtt. A készlet hiánytalan, de bontott.

Irányára: 9000Ft (maga az FM kiegészítő csak 5000Ft-ba került két éve...)

Érdeklődni: tothgun@freemail.hu címen

Üdv, Tothgun

part Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1951
erpidzsí, tank kaputt!
na ezért tudtak lőni a srácok.:))
Előzmény: Friki (1949)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1950
Sziasztok,

Amator erdeklodokent en is kint voltam a PeCsaban, de szamomra csalodas volt. Valamiert mast, tobbet vartam....

>kézbevettem az összes Kalasnyikov-változatot
Hat amikor katona voltam, nem jelentet olyan nagy izgalmat szamomra:-)

Előzmény: Friki (1949)
Friki Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1949
Szasztok, Kollégák!

Vasárnap kikukkantottam a PeCsába, megszemeztem a maketteket, meg a vásárt. Hát, mit mondjak, láttam már jobb összeröffenést is... Persze azért voltak érdekes dolgok is, azt el kell ismernem.

Főleg az volt érdekes, mikor a katonai toborzósátornál kézbevettem az összes Kalasnyikov-változatot, az AMD-ket, mesterlövész-karabélyokat, még egy RPG-t is! Hát az nem semmi cucc, srácok... Vagy 12-13 kiló. Ezzel hogy bírtak lőni az afgánok... :-)

neutron Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1948
Udv!

Szuksegem lenne 2 dologra:

Egy bizonyos Thermaform nevu cuccra, vagy valami hasonlora. Egy egy folia szeru valami, ami hore megkemenyedik, es megtartja az alakjat. Ebbol nagyon kene, de eddig csak a Squadron-nal talaltam, de eleg maceras toluk rendelni, meg tobb lenne a postakoltseg mint a cucc :)

A masik pedig muanyag lap, mondjuk sztirol, de lehat mas is, csak lehessen vele dolgozni. 0.5-1mm vastag, olyan ami nem barazdalt, mint az Evergreen cuccok a SAS-ban. Nem vekony csikok kellenenek, vagy ha csak az van, akkor legalabb 5cm szeles legyen.

Nagyon kene! Ha valakinek van elado, vagy tud szerezni, szoljon!

Udv, neu

B.Péter Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1947
Üdv Mindenkinek!
Elnézést, hogy láma létemre bepofátlankodok, de szükségem lenne a segítségetekre!
A munkámhoz kellenne egy agregát, azaz egy áramfejlesztő modell, vagy makettra, nem tudom precizen mi a különbség a kettő között, de be kellene szkennelnem 3D-be.
A kérdésem: hol kaphatok ilyet, vagy esetleg kölcsönbe tudná adni valaki akinek a polcon van otthon ilyen.
Üdv
Balogh Péter
part Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1946
oké, köszi megnézem.:)))
Előzmény: crash__override (1945)
crash__override Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1945
Barmely vasutmodellekkel foglalkozo boltban Modell & Hobby - Vaci ut, Modell Kit - Erkel utca,
Meg van meg nehany....
Előzmény: part (1944)
part Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1944
üdv neked is!
kiváló!
és hol lehet kapni ezeket a cuccokat?
Előzmény: crash__override (1943)
crash__override Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1943
Udv part!

Fuhoz a Noch es a Faller fele szalas szorofu a legjobb. Van rovid, es hosszu kiadasban is. Szivacsdarabokkal, bokrokkal tokeletes.

Crash_

Előzmény: part (1942)
part Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1942
hali!
magas füvet meg pajzsba fúródott nyílvesszőket akarok csinálni 54mm-es figuráimnak.
tud valaki ötletet erre?
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1941
Sziasztok!
Elkészült Merkert Feri L.A.P.D. cikke, Atya Mitsubishi Lancere (képek később lesznek), Miggyuri TB-3-asa és felkerült a Hungaromodell eredménylistája.

Akit érdekel, nézze meg őket.

Üdv

neutron Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1940
Yo!

Ma vettem egy Trumpeter 1/32 A-10A-t. Ha valaki esetleg hasonlo beszerzeset tervezi, szivesen megosztom az elso benyomasaimat a kittel!

neu

DINGO Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1939
Ha jol erzem, akkor vegig kell szivni a dolgokat es majd a sajat hiaimbol tanulok:-)

ez nagyon igaz! tényleg így lehet legjobban megtanulni.

Előzmény: gossip2222 (1937)
DINGO Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1938
ezt a rugót matt humbrol-al festettem le (3x ha jól emléxem :-) )

pesten lehet kapni tamiya olajfestékeket?

az oktogotól nem messze (a nyugati oldalában, de a másik irányba) van egy bolt, !ha! jól emléxem ott van.

Előzmény: part (1936)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1937
Köszi a válaszokat, hasonlokat vartam. Ha jol erzem, akkor vegig kell szivni a dolgokat es majd a sajat hiaimbol tanulok:-)
Most kezdesnek nem vettem annyi festeket, mint ami fel volt sorolva a leirasba. Egyebkent is furcsalom, hogy pl. a motorblokkot feketere kell festeni a leiras szerint. Na en azert is aluminium szinure festem:-))
Az asszony mar kiadta a parancsot, hogy majd csinaljak neki egy 911-es Porsche-t:-)
Előzmény: part (1936)
part Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1936
tamiya mociknál a rugóstagok festéséhez nem szabad(ajánlatos) fényes festéket használni, ugyanis megcsurranhat.
helyette ugyanolyan matt színt kell festeni és azt lakkozni.
modelmaster is megszárad, csak nem a fényes festékei meg hígítani is kell őket.
tapasztalatom szerint a matt modelmaster megszárad(nem átköt) kb., úgy 2-3 óra alatt.
a fényessel tényleg célszerű tovább várni, az nem szikkad olyan gyorsan.
pesten lehet kapni tamiya olajfestékeket?
tudjátok, olyan kisüveges változatot keresek, mint régen is volt..
itt nálunk vidéken eltűnt teljesen, csak akril van az meg most nem kell annyira.
DINGO Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1935
üdv!

Melyiket elobb, festes vs. ragasztas?

sznyvsz eleme válogatya. van amit érdemesebb előbb festeni és utána ragasztani (pl két kis mütyűrt ami tök más színű) de van amit sokkal célravezetőbb előbb ragasztani és utána festeni

Hany reteget festeket kell hasznalni?

ez !szintén szerintem! attól függ, hogy mit festessz mire. pl a moci rugóját a hátsókeréknél leledzik (bocs, nem vagyok autószerelő :-))) ) vmi pirossal kellene festeni, de még két réteg után sem igazán élénkpiros, inkább olyan koszos (bár nem ez a megfelelő szó). szóval ha fehéret akarsz egy eleve feketére öntött műanyagból akkor soxor :-) egyébként szerintem max 2 réteg ált elég.

Menyi ideig varjak 1-1 reteg festese utan?

egy biztos! a modellmaster festékekkel nagyon kell vigyázni! (engem többszőr megszivattak. azt hittem , hogy húúúdejómártutimexáratt1xóraalatt! - és meg fogtam. és nem száradt meg. szóval vele érdemes megvárni a 24et. a tamiya annyira nem vészes jóval gyorsabban szárad.

na most várom az építő jellegű "hogymondhaccekkora****"-kat! :-))

dingo

Előzmény: gossip2222 (1933)
.DoK Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1934
Sziasztok!
Én Star Trek maketteket keresek (nem figurákat)!

Ha valaki tud segíteni szóljon!

Köszike

gossip2222 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1933
Sziasztok,

Elmentem penteken du. a Bazilikanal levo boltba es jot dumaltam az elado sraccal. Nem gyoztem az infokat a fejembe tomkodni, de persze meg igy is csak 1-2 infot mondott. Azt pl. elfelejtette, hogy higitanom kell a festeket, de ezt mar megtanultam a hetvegen a sajat karomon:-) A lenyeg, hogy a srac szerint ha motorokoat szeretnek csinalni, akkor ne probalkozzam massal, mert sok egyidi, csak a motorokra jellemzo dolog van es jobb ha mar az elejen ezekre koncentralok. Sajnos csak Tamiya mocik voltak nalluk, igy ilyet vettem. Remelem azert nem koveztek meg:-))
Sok-sok hibat csinaltam, raadasul az egyik legszembetunobb reszt csunyan elrontottam (farokidom), de nem bankodom, tanulni akarok!
Naiv kerdeseim:
- Melyiket elobb, festes vs. ragasztas?
- Hany reteget festeket kell hasznalni?
- Menyi ideig varjak 1-1 reteg festese utan?
Kaptam valami Gun Metal nevu festeket, amit a srac a motor festesenel ajanlgatott, de elfelejtettem pontosan mit es hogyan kell vele csinalni...
Na most hirtelen ennyi amator kerdes eleg is lesz. Koszi a segitseget!

Előzmény: neutron (1924)
neutron Creative Commons License 2002.09.15 0 0 1932
phantomII

Koszonom a felajanlast, de nincs mit kivinnem, gyakorlatilag megsemmisult az osszes...talan ha osszejon, kb 1 ev mulva elkeszul az Tamiya 1/350 Enterprise-om...az lesz az elso, de meg nem biztos, mert lehetetlen megszerezni normalis idon belul. Most ugy niz ki angiabol osszejon a detail set-ekkel egyutt, de meg USAbol is kell hozza rendelnem...

neu

Előzmény: phantomII (1931)
phantomII Creative Commons License 2002.09.15 0 0 1931
Egy kicsit hadd vígasztaljalak:


S ha újra megnyílik a Phantom Modellbolt, hozzám kihozhatod a makettjeidet, anno a fél lakótelep nálam tárolta őket a boltban. Ott biztonságban lesznek.

Előzmény: neutron (1930)
neutron Creative Commons License 2002.09.15 0 0 1930
phantomII

En el is sirtam magam mikor megtudtam....de meg folytathatnam a sort: 1/48 F-16B + velinden, 1/48 F-14A, 1/72 YF-22, 1/72 AV-8B diorama, 1/48 TR-1A, 1/72 F-101 Voodoo...ja es egy olyan regi festesu Malev Tu-154B2, amibol ilyen formaban 20db letezett, mert a malev megrendelesere keszultek....ez ezen kivul azert is buszkesegem volt, mert 12-evesen 3 honapon keresztul lyukat beszeltem a Malev iroda igazgatojanak a hasaba, hogy adja nekem....ezt is darabokban sikerult csak visszaszereznem...

neu

Előzmény: phantomII (1929)
phantomII Creative Commons License 2002.09.15 0 0 1929
F-15E 1/32
Mig-29UB 1/32
F-4G 1/48

Uram Atyám!!!!!

Én még el is sírtam volna magamat....

Fogadd együttérzésemet.

Előzmény: neutron (1926)
neutron Creative Commons License 2002.09.14 0 0 1928
Akkor jo, ugyanarool beszelunk nagyjabol :)))

koszonom a reszvetet :(

neu

Előzmény: part (1927)
part Creative Commons License 2002.09.14 0 0 1927
ugyanarról beszélünk, csak más megközelítésben..:))
jó hogy feljön több észrevétel is, legalább nem kell leírnom mind a kettőt:)
tényleg egy-két(pár tucat) gagyibb maketten elvégzett bemelegítő kör után jobbab tudja az ember értékelni a jobb minőséget.
és pontosan emiatt nagyobb tisztelettel néz rá.
na meg mások munkáját sem fikázza le olyan könnyen tudván, hogy nem is olyan egyszerű dolog egy tankot vagy repcsit(bármit) nemhogy kifesteni, de profin összerakni is.
a makettjeid sorsa miatt pedig fogadd részvétem, ez igazán szomorú befejezés..
Előzmény: neutron (1925)
neutron Creative Commons License 2002.09.14 0 0 1926
Udv!

Sikerult par makette visszaszereznem a butorszallitoktol, termeszetesen olyan allapotban, ahogy vartam. Zacskoban. A tortenetet mar megirtam, nem irom le megegyszer. A lenyeg: maradt nehany gep olyan allapotban, hogy onmagaban mar nem jo semmire, de mundjuk dioramara, lezuhantnak, kilottnek jo lehet. Ha kell valakinek, es meg tudja ertelmesen hasznositani, annak szivesen odaadom oket. Termeszetesen nem a dijnyertes darabjaim - azok totalcar :( - regebbiek, de meg hasznalhati. Az alabbiakat tudom felajanlani:
F-15E 1/32
Mig-29UB 1/32
F-4G 1/48
Merkava MKI 1/35 (Egy haz ala a romok koze meg hasznalhato...)

Egyelore ennyi jut eszembe, meg vannak 72-esek is, valtozo allapotban.

Szoval ha valaki tudja a kukanal ertelmesebben hasznositani, akkor szoljon!

neu

neutron Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1925
Most hogy ujra elolvastam amit irtal, lehet hogy ugyanarrol beszelunk, csak felreertettem...:) Ha igy van, akkor bocs, hogy megprobaltalak meggyozni az igazadrol :)

neu

Előzmény: neutron (1924)
neutron Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1924
part

Nem vitatkozni szeretnek, de ezzel nem ertek feltetlenul egyet :) Szoval akkor sem a legtopabbal kell kezdeni, mar csak a koltsegkimelesek miatt sem, mivel nem valoszinu, hogy az elso darabok tul jok lesznek. Ezert irtam, hogy nem feltetlenul kell a legjobbal kezdeni. Ez persze nem azt jelenti, hogy olyan modellel kell kezdeni, amit ugy kell kivakarni a sorjabol, meg masfel kilo tomitoanyag kell hozza, de szerintem egy ujabb italeri szintu modell ar/teljesitmenyaranya alkalmassa teszi arra, hogy gyakoroljon rajta, es ne vegye el a kedvet. Van rosszabb is, meg jobb is. Ertekelni fogja a tamiyat, de azt is tudomasul veszi, hogy nem mindig mindent tesznek a segge ala :) Masreszrol egy kezdonek nem, nem feltetlenul azok a legfontosabb szempontjai, hogy az utolso csavaron is meglegyen az elletores :)))

Ez csak az en priv. velemenyem.

neu

Előzmény: part (1923)
part Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1923
a kedves kolléga arra próbált célozni, hogy a tamiya rettenetesen magas színvonalon gyárt maketteteket-szinte elkényezteti a makettezőket-
viszont sok olyan makett van, amit csak "gagyibb" gyártók állítanak elő.
és ilyenkor megtörténhet, hogy csalódott leszel mert nem tapasztalod a megszokott magas minőséget és precizitást.
tehát aki gyagyibb maketteken kezd és ezeknek megfelelő összerakása nem jelent gondot, az nem keseredik el annyira egy nem tamiya minőségű makett láttán, viszont még szebben tudja majd összeépíteni a
tehát valószínűleg profibban és gyakorlottabban lát neki a "ferrari" szintű tamiya megépítésének.:)
természetesen, ha megteheted csak tamiyát vegyél, mert tényleg nagyon királyak, de van egy csomó más cucc amit(sajnos) nem gyárt ez a nyűves.
és ilyenkor más gyártóknál kell megkeresnünk kedvencünket.(nem ferrari) :))
ez ugyanolyan, mint az autóvezetés..
aki télen tanul meg vezetni az sokkal magabiztosabb és gyakorlottab sofőr lesz, mint aki nyáron, csúszkálásmentesen tanul vezetni.
érted a párhuzamot ugye?
Előzmény: gossip2222 (1921)
part Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1922
ugyanarról az üzletről beszélünk, csak az okozhat kavarodást, hogy a víztorony mellett kezdték a bizniszt.(kb 11 éve)
ez egy idő után rettenetesen kicsi lett és beköltöztek a postához közeli reprezentatívabb helyen lévő sokkal nagyobb új üzletükbe.
ezt kicsit sajnáltam, mert a legtöbbet ott kint a vízt. mellett kupálódtam ki makettezésből.
remek klubélet volt ott, kiváló és nagyon professzionális makettezőkkel.
ezután következett egy drámai fordulat és a dataco szélnek eresztette az egész (3ember) személyzetet.(???)
így aztán rövid hányattatás után az üzletvezető srác saját maga vette kézbe az üzlet szervezését és új helyen a megszokott magas színvonalon megkezdte kb. másfél éve az üzleti tevékenységet.
röviden ennyi a történet a kezdeti víztoronytól a jelenlegi bartók térig..:)
Előzmény: phantomII (1914)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1921
Nem azon kellett volna?:-)))
Előzmény: neutron (1920)
neutron Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1920
gossip2222

Abban a modellboltban, ahova mesz, eleg segitokeszek ha eppen nincsenek sokan, szerintem szivesen beavatnak az alapokba.

Az hopgy csak tamiyat vegyel, az olyan, mint hogy: csak ferrarin tanulj vezetni....

neu

Előzmény: gossip2222 (1918)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1919
Meg annyi, hogy azt is javasoltak, hogy lehetoleg csak Tayima-t vegyek... De sajna eleg draga pl. egy ilyen automakett.
Előzmény: neutron (1917)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1918
Koszi szepen, nagyon orulok a segitokeszsegeteknek! Ma elnezek ebedidoben a Bazilikanal levo boltba es korulnezek:-)
Előzmény: neutron (1917)
neutron Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1917
gossip2222

Ezek a makettek muanyagbol vannak, es egy ontocsaprol kell leszedni a darabjait, mivel froccsontessel keszulnek. Ezek egyszinu muagyagok, altalaban szurkek. Van mas is, meg van olyan is aki tobb szinu muanyagbol csinal modelleket (Pl Matchbox), de ezekkel nem erdemes bibelodni, ugysem olyan szinuek az alkatreszek amilyennek lennie kell. Tehat festeni kell oket. Lehet ecsettel, es festekszoroval is. Szerintem ha motorokat akarsz csinalni, akkor nem sok ertlmes van gyakorolni 1/72-es modelleken, mert ugyebar motor nincs ekkora meretben (na jo lehet, hogy van, de az mar tenyleg nem gyakorolni :). Szoval szerintem nyugodtan ruhazz be egy olcsobb motorba, es azon elsajatithatod az alaptechnikakat. Adnak egy osszerakasi rajzot minden maketthez, abban benne van, hogy mit milyen szinure kell festeni.

Remelem segitettem
ps: Ha nem motoron akarsz gyakorolni, akkor probals meg autoval, annak tobb koze van a motorhoz mint egy repulonek.

Előzmény: gossip2222 (1916)
gossip2222 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1916
Sziasztok,

Nagyon erdekel a makettezes, de meg soha nem foglalkoztam vele. Nekem kifejezetten a motor modellek tetszenek, de azt ajanloatta valaki, hogy mielott nekivagok ezeknek, gyakoroljak egy kicsit 1:72-es modellekkel. Szerintetek mivel probalkozzak?
En azt sem tudom pl. hogy ezeket kell festeni?

phantomII Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1914
Köszi!

Ezexerint a másik bolt, amely régen a víztorony közelében volt, megszünt?

Előzmény: part (1913)
part Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1913
a posta melletti nem szünt meg csak átalakult.
tulajdonosváltás történt és kicsit arrébb költözött.
amúgy minden maradt a régiben.
ugyanaz a személyzet, csak rugalmasabb kiszolgálás meg beszerzés..:)
itt az új cím:
Mega Modell Plusz 6722 Bartók B. tér 14.
06-62/470-700
Előzmény: phantomII (1911)
Friki Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1912
SRÁCOK!

Háború eleji (WWII) német harckocsihadosztály-jelzések festéséhez hanyas számú Humbrol-szín jó? Jó ehhez a Matt Insignia Yellow? SEGÍTSÉG! Ja, és ha tudna valaki egy helyet, ahol meg is kapom a kérdéses Humbrol-festéket, akkor boldog lennék... :-)

phantomII Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1911
Várj!

A Postához közel volt egy nagy MegaModell (ez a Datacos) bolt is. Ez mexünt?

Továbbá hol is van pontosan a másik bolt?

Előzmény: part (1908)
hirzel Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1910
Hi!
hétvége a PeCsában:
IV. Országos Makettépítő Kupa és Hungaromodell Szakkiállítás és Vásár
http://www.fabulis.hu/vnaptar.html
Előzmény: neutron (1909)
neutron Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1909
Yo!

Mi lesz hetvegen a PeCsaban?

mas:

Ugy nez ki angliaban talaltam raktaron Enterpriseot az osszes szukseges fotomaratott cuccal, ugyhogy nem kell fel ev mire osszeszedek mindent. Most targyalom le veluk a fizetesi lehetoseget. Itthon es az osztrakoknal sem jartam sikerrel...Marcsak azt kell kitalalnom, hogy hogyan epitem at a tornyot a regire, mert nincs semmi anyagom gyakorlatilag, csak egy ket foto....

neu

part Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1908
a belvárosi és a víztornyos bolt egy és ugyanaz..:))
csak annyi változott, hogy a srác most saját maga csinálja az üzletet.
most egy újabb helyen van a bolt és már régebb óta megy a verkli..
szóval hívd nyugodtan, elég jó kapcsolatai vannak.
Előzmény: phantomII (1907)
phantomII Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1907
Melyik makettes bolt? A Dataco-s (a Posta melletta belvárosban) vagy az a srác amelyik anno a víztorony közelében volt, de elköltözött onnan?
Előzmény: part (1904)
neutron Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1905
mezga geza, hirzel

Hat igazabol nem olyan fontos hogy mennyi, mert nem kell olyan sok. Persze ha olcsobb akkor jobb...

Mi lesz hetvegen a pecsaba?

neu

Előzmény: hirzel (1903)
part Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1904
ha komolyan kell egy viking hajó, hívd ezt a számot:
62/470-700
szegedi makettes bolt és éppen van raktáron..
Előzmény: Alternative Thor (1895)
hirzel Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1903
Na meg hétvégén a PeCsa-ban kell megnézni , biztos lesz ez-az.
Előzmény: neutron (1900)
mezga geza Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1902
hirzel
Az evergreen meg sajna a 10 szerese arban :-(
Előzmény: hirzel (1901)
hirzel Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1901
Mikor én vettem a magyar A/4-es méretű volt 100-200 Ft körüli áron (vastagságtól függően), hogy most mi van, nem tom.
Lee
Előzmény: neutron (1900)
neutron Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1900
hirzel

Koszi. Azt hiszem elnezek hozzajuk. Ezek mekkorak es milyen arban vannak? Jol lehet vele dolgozni?

neu

Előzmény: hirzel (1899)
hirzel Creative Commons License 2002.09.11 0 0 1899
Hi!
Korábban a Sas-ban voltak magyar sztirol lapok (különböző vastagságban), most is ők foglalkoznak az Evergreen-nel, annak van lapja.
Lee
Előzmény: neutron (1897)
neutron Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1898
Alternative Thor

A startlap-rol eljutottam valami listara ma, eleg sok modellbolt rajta van. Van ami tobbszor is, meg van ami megszunt, de talan segithet ;)

Udv, neu

Előzmény: Alternative Thor (1895)
neutron Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1897
apropo

Nem tudjatok hol lehet muanyag lapokat meg ilyesmit kapni? Eleg sok atalakitast kell elvegeznem a kit-en, es kene alapanyag. Ti hogy szoktatok megoldani?

neu

neutron Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1896
phantomII

Mar tobb helyen is kerdezik, nagyker, minden....az osszes szalat megmozgattam, az osszes modellboltot felhivtam...sehol semmi. A Kolozsy teren azt mondtak, szokott lenni, ok importaljak a Tamiyat allitolag. Na mindegy, naluk sem volt. Osztrak boltokban is erdeklodtem, de naluk sincs....most meg munchen-ben is utananezek, mert nekem KELL az a modell. Mar osszegyujtottem annyi referenciat, amennyi nem is letezik, levelezek egy amcsi sraccal, aki 93-ig rajta szolgalt, mar nem tudtok olyat kerdezni ami ne tudnek az enterprise-szal kapcsolatban, ugyhogy mar nagyon csinalnam :)))) Igy is lesz vagy 1 ev mire elkeszul....

neu

Előzmény: phantomII (1892)
phantomII Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1894
Sas u.1 (V.ker)
Bajcsy Zs. út, az Arany J. u-i metróval szemben. Ez nincs messze a Sas-tól.
Előzmény: Alternative Thor (1893)
phantomII Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1892
elado bontatlan Tamiya 1/350 USS Enterprise (CVN-65)?

A kérdés az, hogy a nagykerben van-e. Ha nincs, akkor 1 év is lehet, mire a kis kövér labbanc behozza.

Kérdezd meg a Sas-ban, ha komolyan gondolod akkor bizton megsasolják a nagykerben és hamar megkapod.

Előzmény: neutron (1888)
mezga geza Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1891
nagyparna,
Uttoro aruhaz foldszintjen van egy csomo, szerintem erre gondolt neutron kollega is :-)
Előzmény: neutron (1888)
part Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1890
megvettem a rezi templomos meg ispotályos lovagot!
nagyon ász mind a kettő, bár egy palástot azt kell rájuk fabrikálni, de ezért pénzért nagyon pazarok!
1250/stück
part Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1889
mi érdekel pontosan.?
figura vagy épület?
ltom biztosan tud jó helyeket.:)))
Előzmény: nagyparna (1886)
neutron Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1888
nagyparna

En anno revellt hasznaltam, ecsethez is szorashoz is, nekem bejottek, de volt nehany szin ami nem fedett szepen. Viszont voltak, amik nagyon bejottek. Erdemes kiprobalni.
Az Astoriatol nemmessze, ha megyunk a hid fele, akkor az elso zebranal (asszem tobb nincs is :) van egy uzlethaz a foldszinten. Ott vannak mindenfele figurak. Kicsik, nagyon, mugyanta, olom, stb...

MAS:

Nem tud valaki helyet, ahol van elado bontatlan Tamiya 1/350 USS Enterprise (CVN-65)? Sajnos eddig mindenhol egy honapokat mondtak, es azt sem biztosra. A megamodellben ott allt nagyon sokaig egy, aztan mire elszantam magam elvittek :) Most meg varhatok ra egy csomot ha nem tudok szerezni egyet...es nem tul nagy ra az esely, mert ertelmes kereskedo nem tart ilyet raktaron :)

neu

Előzmény: nagyparna (1886)
phantomII Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1887
Revellel nagyon szépeket fújtam, kellemes jó festék.
Alapjaiban véve a Humbrolhoz hasonlít.
Nekem a kedvenceim a selyemfényű feketék, pl. antracit.
Előzmény: nagyparna (1886)
nagyparna Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1886
Ha mar festekekrol esett szo. Mi a helyzet a Revellel? Nekem eddig foleg Revell makettjaim vannak Revell festekkel? Ebbol ugy veszem eszre eleg nagy valasztek van. De mi a heyzet a minoseggel?

Ja es nem tudja valaki, hogy hova koltozott a Corvin aruhazbol a makett bolt?
Es hol lehet itt Bp-en harcos ember (lehetoleg kozepkori) maketteket kapni?

Koszi

mezga geza Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1885
neutron,

Hat ez durva :-(((

Előzmény: neutron (1884)
neutron Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1884
Sziasztok!

neu vagyok, mostantol figyelemmel fogom kiserni ezt a topicot, orulok hogy ratalaltam. 12 evig modelleztem, de a munkam miatt abba kellett hagynom. Most igy 7-8 ev kihagyas utan ismet szeretnek, mert ugyan idom nincs sokkal tobb, de adottabbak a korulmenyek (hely, penz, stb). Sajnos a regi modelleimet - amik kozott volt 2 dijnyertes darab is - az uj lako "odaajandekozta" a butorszallitoknak koltozeskor, mert ugy gondolta hogy szemet...en meg direkt azokat hagytam utoljara, hogy azokat aprankent en atviszem....12 ev munkaja...ugyhogy most nagyon jol erzem magam :( Sajnos csak az anyagarnak a toredeket sikerult kivernem belole, de azt most az ujrakezdesre szanom.

Szoval, erdeklnenek az elmult idok tortenesei technikai, stb. Remelem sokan vagytok itt, akik mar regota nyomjatok, es van eleg tapasztalatotok, amit szivesen megosztotok massal is!

Udv, neu

Előzmény: phantomII (1881)
cOSTIV Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1883
Sziasztok!

Megújult a honlapom!
Cím : Maszatomy oldala.
Az elsősorban hajó makettekkel foglakozó oldalamra keresek szerzőket is!

By

phantomII Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1881
Köszi a használati utasítást.

Én Humbrolhoz használtam (pár éve a körülmények miatt nem jutok a makettekhez) a Terpenol higítót. Elég jól bejött, szépen lehet vele dolgozni.

Testorsból majdnem csak a metalizereket használom. Azok viszont verhetetlen minőségű és hatású festékek!

Azért a Humbrol Polished steelje nem egy utolsó darab. A gunmetal sem. Csodákat lehet velük csinálni.

A Gunze metálokat szeretem még nagyon, azokból az alumíniumosak nagyon jók.

Amikor Testorst is begyűjtöttem, már kiállt a rudam a makettezésből, nem tudtam kipróbálni őket.

De előbb-utóbb visszatérek!!!!

Előzmény: Friki (1879)
part Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1880
tamiya akrilhoz lehet kapni remek mattítót is, így tetszés szerinti fényességű lakkot kaphatunk.
de én is fenntartom, hogy legjobban festéktüsszentővel lehet legjobban és kockázatmentesen felhordani nagyobb felületekre.
Előzmény: Friki (1879)
Friki Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1879
Humbrolt, meg Revellt használok, és saját higítóikat. Annyira higítom meg, hogy tejszerű legyen, és folyadékszerűen csöppenjen, és ne legyen olyan nyúlós, olyan nehezen csöppenős, de ezt nehéz elmagyarázni, ezt látni kell. De néhány makett ráment, hogy mára viszonylag jól érezzem a festékek állagát. :-) Meg festési technikán is múlik a dolog. Lehetőség szerint egyenletesen, nem túl vastagon kell felvinni ecsettel a mattréteget, és nem szabad megvárni, hogy a festett felület szélén száradni kezdjen; addig kell folytatni, amíg még nedves. De bármely módszer mellett a legfontosabb, hogy azért a Humbrol az segít az embernek a melóban, mert alapban nagyon király minőségű. A Tamiya meg a Testors az túl fényes nekem, és azokat nem is lehet ecsettel egyenletesen felvinni. Úgyhogy minimálisra redukáltam a Tamiya- és Testors-felhasználásomat. Igazság szerint Testorsból majdnem csak a metalizereket használom. Azok viszont verhetetlen minőségű és hatású festékek!
Előzmény: phantomII (1878)
phantomII Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1878
Komolyan mondom, örülök neki!

Nekem folt és csíkmentesen csak pisztollyal ment idáig.

De miután van pisztól, nem fogok izzadni az ecsetes megoldáson. Mindenesetre jó tudni, hogy tényleg lehet, végszükség esetén jól jöhet.

A higítási arányod milyen is? Milyen festéket és milyen higítót használsz?

Előzmény: Friki (1877)
Friki Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1877
Ja, és továbbra is ECSETTEL festem a mattot.
Friki Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1876
Fantom!

Továbbra is cáfolom, amit állítasz. Én is MATTRÓL szövegeltem, mattot én speciell tudok fol- és csíkmentesen felvinni. Ez olyan hihetetlen? Ezek szerint profibb vagyok, mint hittem. :-)

Előzmény: phantomII (1874)
mezga geza Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1875
A humbroll matt lakkal az is szokott lenni, hogy fenyesre! szarad. Termeszetesen jol fel volt keverve. Matt-bol szerintem hasznaljatok valami mast, ecsettelni jol lehet az aeromastert is, igaz mar nem gyartjak de nehol meg lehet venni. A livecolor allitolag majdnem ugyan olyan de azt meg nem probaltam.
Előzmény: phantomII (1874)
phantomII Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1874
De azt cáfolom, hogy ecsettel nem lehet csak csíkosan vagy foltosan festeni. Humbrolt vagy Rewellt tök királyul lehet ecsettel felvinni,

Csak a tisztánlátás kedvéért. Fényeset én is festettem tükrösen ecsettel. A baj a mattal van. Az én eddigi tapasztalataim szerint ecsettel nem megy.

Előzmény: Friki (1873)
Friki Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1873
Hát igen, sajna lakkot ecsettel festeni veszett ügy. Tovább megyek: szigorúan tilos lakkot ecsettel felvinni. (Ezért nem is használok lakkot, mert nincs festéktüsszentőm.) :-)

De azt cáfolom, hogy ecsettel nem lehet csak csíkosan vagy foltosan festeni. Humbrolt vagy Rewellt tök királyul lehet ecsettel felvinni, csak nem szabad túl sűrű festékkoncentrátummal dolgozni. Ha nem túl sűrű, olyan király homogén felületet tudok létrehozni, hogy meg nem mondod, hogy az ecsettel vagy prüszkölővel lett csinálva.

Hanem Testorst, vagy Tamiyát, vagy egyebeket tényleg elég nehéz homogén, folt- és csíkmentes felületűre csinálni, ezeket a festékeket használva tényleg nagy a csíkosodás, foltosodás veszélye.

Előzmény: phantomII (1872)
phantomII Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1872
Én higítani nem nagyon szoktam őket, viszont ecsettel nem lakkozok. Mindenképp pisztolyba való a lakk.

A Humbrolnak van egy hátránya, hosszútávon sárgul a lakk. Érezhetően.

Mattot amúgy mindenből macerás ecsettel festeni, mert nem tud úgy terülni mint a fényes (lakk, festék, bármi), és csíkoz.

Előzmény: Brutalis Harmonia (1871)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1871
Sziasztok!

A Humbrol lakkokkal hogy kell bánni, ha ecsettel használom? (A fő gond a matt és félfényessel van: akármennyire keverem, egyenetlen lesz a fénye (fényes- matt, ami nagyon csúf).
Kell-e higítani, mint a festékeket, ilyesmi.

Köszönöm,

MD

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.08.26 0 0 1870
Üdv mindenkinek!
Van időpont a szeptemberi kassai és a jövő évi móvári versenyre

És végre elkészült Atya cikke az iskolája makettjéről.

Üdv!

phantomII Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1869
A kerdes, hogy ecsettel festeshez, milyen az idealis festeksuruseg, es meg fontosabb, van-e valami jo modszer, amivel megallapithatom, hogy az adott festek eppen megfelelo surusegu-e vagy sem?

Kezdd fele-fele higítással. Aztán húzol az ecsettel egy csíkot és nézed. Az ecset szálai értelemszerűen csíkoznak. Ez viszont pár másodperc múlva egybefolyik és egy darab egyenletes ecsetvonásod marad. Ez az idő legyen 3-5 másodperc. Na akkor jó a sűrűsége.

Persze mindezt valami tesztlapon. Karton (fényes oldala), sztirol-lap, stb.

Előzmény: nagyparna (1867)
mezga geza Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1868
nagyparna,
Azt szoktak mondani az okosak, hogy olyan 'tej' surusegu, higsagu festek az franko az ecsethez.
De amire vigyazz, inkabb tobb reteg vekony reteget fess mint 1 baszott vastagot. Persze a retegek kozott megvarni amig teljesen megszarad.

Valejo/andrea akril RULEZ! 5 perc a teljes szaradas :-)

Humbrol enemal 6 ora.
Muveszol olaj 2-7 nap. Bar ezekkel maskepp kell egy kicsit csinalni.

Előzmény: nagyparna (1867)
nagyparna Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1867
Hello,

Ismet festessel kapcsolatos kerdessel fordulok hozzatok. A kerdes, hogy ecsettel festeshez, milyen az idealis festeksuruseg, es meg fontosabb, van-e valami jo modszer, amivel megallapithatom, hogy az adott festek eppen megfelelo surusegu-e vagy sem? Vagy erre csak a tapasztalt szem a merce?

Koszi,

Karika1177 Creative Commons License 2002.08.20 0 0 1866
Okés, értem, ki is próbáljuk.
Köszi a tanácsot!

üdv
K.

Előzmény: forwhom (1865)
forwhom Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1865
Karika1177!

Cseréljétek meg a telepen a vezetékek érintkezését. Azaz, ha mondjuk van egy piros, és egy kék vezetéked, és a pirosat a + -hoz kötöttétek idáig, próbáljátok meg fordítva, azaz a - -at kössétek oda. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan van a telepeknek a helye, de ott lehet a bibi, ugyanis nem mindegy, hogy a "töltéshordozók" melyik irányba "mozognak". Biztos ez lesz a gondotok, de ha nem hírtelen nem tudok másra gondolni...

Remélem érthető volt. Tehát ne kötögessetek át semmit, csak az elemhez csatlakozó vezetékeket cseréljétek fel. lehet hogy nem próbáltátok. Ha nem érted szólj...

Remélem működni fog. Hali!

Karika1177 Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1864
Sziasztok,
egy problémával fordulok hozzátok.
Barátom vett egy tamiya elektromos gépet összeszerelve. Az a gond, hogy úgy tűnik, valahogy fordítva működik a motor; fel van cserélve az előre- és hátramenet.
Megpróbáltuk már mindenhogyan átkötni a kábeleket, újrakalibrálni a motort is, de semmi változás.
Hátramenetben azonnal gyorsul, mint a villám, ha meg előrenyomja, akkor kis várakozás után indul csak el, jóval lassabban, mint hátra.
Adjatok tanácsot pls, mi lehet a gond, és mit lehet tenni vele!?

üdv
K.

DINGO Creative Commons License 2002.08.18 0 0 1863
őőő, hát ez az! először is kéne egy gép... :-)
de lehet hogy besceneltetem 1:1 :-D
Előzmény: phantomII (1862)
phantomII Creative Commons License 2002.08.18 0 0 1862
Jó-jó. És fényképek?:-)
Előzmény: DINGO (1861)
DINGO Creative Commons License 2002.08.18 0 0 1861
elékszült a 206wrc. gyönyörű! :-)
part Creative Commons License 2002.08.12 0 0 1860
tébolyfalva..?
:))
sose lássam többet, elég volt belőle katonai szolgálatom alatt.:)
hadd legyen az amcsiké meg a rajongóké.:))
Előzmény: Friki (1859)
Friki Creative Commons License 2002.08.12 0 0 1859
Halisztok!

Hát nem volt semmi a tegnapi (aug. 11.) táborfalvai hadifesztivál... Ne tudjátok meg, milyen az, ha az embertől 150 méterre elsütnek egy 125 mm-es löveget egy T-72-es harckocsin... :-) Én tegnap megtudtam. És beleremegett a föld! :-)

Benyomatok pár képet ízelítőnek alább. De aki többre kíváncsi, az nézzen el az alábbi URL-re, ott fentvan az összes általam készített fotó az egész hacacáréról:

http://kep.tar.hu/friki/


Ezen a lapon válassza mindenki a "Táborfalva 2002" c. albumot.

Na csákó!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

mezga geza Creative Commons License 2002.08.12 0 0 1858
mezga geza Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1857
Előzmény: HERCEG (1856)
HERCEG Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1856
hali!

Le tudná valaki nekem írni, hogy mikor és hol lesz rangosabb makettverseny pesten az elkövetkező fél évben?

előre is thx!

phantomII Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1855
gy makettet általában nem lehet egyszerre lefesteni a teljes felületén, hogyan keveritek ki újra ugyanazt a színárnyalatot?

Csinálj egyszerre többet a keverékből és csavaros tetejű kis üvegben tedd el. Erre jók pl. a kiürült Gunze és Testors üvegcsék.

Előzmény: Brutalis Harmonia (1848)
Friki Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1854
Halisztok!

Akit érdekel, nagy katonai parádé lesz most hétvégén (aug. 10-11) Táborfalván (60 km-re Bp-től). Lesz minden: jelenkori szerkók, második világháborús szerkók, repcsik, harckocsik, műrepülőbemutató, koncertek, ilyenek. Napi jegy: 1000 zseton, szóval nem nagy durranás, szerintem megéri. A két nap programja azonos. Érdeklődni: 06-30-3030999

nagyparna Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1853
Sziasztok,

Vettem egy makettet egy TKS harckocsirol. A gond az, hogy azthiszem lengyelul van a leiras (a makett is lengyel gyartmany), es eleg hianyos az utmutato (legalabbis a maiakhoz kepest), pl nincs mejgelolve kulon, hogy milyen alkatreszt milyen szinure, meg, hogy melyiket is kell meg ragasztas elott lefesteni? Tudtok erre valami segitseget? Esetleg a neten valahol egy masik gyartototol ugyanez a maketthez utmutato?

Elore is koszi.

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1852
Üdv mindenkinek!
A nyári uborkaszezonban olvashatjátok Ress Gábor kedvcsinálóját a Schwimmwagen történetéről,

az idei és a tavalyi fenyvesi kiállítás néhány képét is megcsodálhatjátok

és van egy boltköltözésünk Dunaújvárosban (már novemberben...):

Üdv
Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1851
Mandark!
Nehezen (girbegurbán :)
Ha nagyon sok időm van, akkor bekarcolgatom, hogy ne menjen félre...
Előzmény: Brutalis Harmonia (1849)
tupolev Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1850
Egy kérdés:
Hol lehet kapni buszmodell készítéséhez kereket??
Méret: 1:87 és 1:25-26 kéne.
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1849
Még egy utolsó: a kabintetők merevítőinek belülről is van színe, de csak kívülről van kiemelve a fémnek megfelelő rész. Belülről hogy festitek, hogy ne legyen girbe-gurba?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1848
Kérdések festéssel kapcsolatban:
1. szerintetek érdemes Gunze alapozót venni (500-asat, mert ecsettel szoktam festeni), vagy jó a normál szürke is alapozásnak?
2. mivel egy makettet általában nem lehet egyszerre lefesteni a teljes felületén, hogyan keveritek ki újra ugyanazt a színárnyalatot? Hiszen ha csak higítja az ember, teljesen más árnyalatokat kap. (Ez a kérdés főleg a helikopterekre, harckocsikra érvényes, ahol a teljes felület ált. ua színű)

Kösz,
MD

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1847
Lvk!
Nekem asszem, egy doboz mélyén megvan félkészen...
Ha kell, odaadom :) (Ha megvan még)
Már 8-10 éve ottpusztul...
Mekett
Előzmény: Törölt nick (1845)
forwhom Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1846
Köszi Laci!!!
forwhom Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1844
Köszi...

Valahogy majdcsak meg kell oldanom. Talán ha mind a két színt "frissiben" vinném fel, és a hígítás miatt összefolyna... Akkor meg szerintem az lenne a baj, hogy nagyon nagyon összefolyna. A fene se tudja. Majd valamin kisérletezek.

Azért köszi, alkalom adtán kipróbálom.

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1843
Üdv Forwhom!
Az áttűnéshez nem ajánlanám az ecsetet, mert inkább csíkos és ugyanúgy kontrasztos lesz.
Én anno úgy csináltam, mintha szárazecseteltem volna. De ez sem 100%-os megoldás... (nálam)
rövidre vágott ecsettel, kevés festékkel "pemzliztem" a színhatárokat", hol az egyik, hol a másik színnel, hol meg a kettő vmilyen keverékével.

Ha pedig masztkolva akarsz festeni, ahhoz jók a Revell-féle 3000 Ft-os külső keverésű alsótartályosok. Házi kompit pedig legfeljebb 10-ből lehet már szerezni.

Üdv
Mekett

Előzmény: forwhom (1842)
forwhom Creative Commons License 2002.07.28 0 0 1842
Szeretnék fényképeket, anyagokat és amik vannak, mindent kérni egy Panzer IV-ről. Van egy Academy kit-em, egy Panzerkampfwagen IV Ausf. H/J -ről, és kellenének anyagok, képek. Főleg a festést illetően!!!

Más: én a maketteket ecsettel szoktam festeni, de ezen a tankon elég érdekes. Ha van valaki aki szintén ecsettel dolgozik, és el tudja mondani, hogyan lehet színátmenetet jól csinálni az írja le! Azaz ne legyenek éles határok a szinek között, olvadjanak egymásba. Ecsettel hogy lehet ezt megvalósítani? Hígítóval összefolyatni vagy hogy?

Egyébként nem tudom hogy vagytok az ilyen dolgokkal, de én ami igaz az igaz nem olyan rég kezdtem el újra makettezni, de ezidáig megcsinált maketteimen ('/72) ecsettel is el tudtam érni a sima, vékony, és szép felületet. Igaz szórópisztollyal jobb lenne, de mivel nem igazán olcsó, így muszály...

Na ennyi, előre is köszi mindenkinek!

Ren Creative Commons License 2002.07.26 0 0 1841
Egy Marder III Ausf. H-t rakosgatok eppen ossze es a festesehez kernek tanacsokat. Eloszor is nem akarom foltosra festeni (homoksaragan zold ill. barna foltok), hanem valamilyen egyszinure. Lattam szurkeben es valami sargas szinben is. Biztos tudjatok mire gondolok :) Tudnatok ezekre a szinekre festeket javasolni a Model Master v. Tamiya szinek kozul? Belul is ilyen szinu a jarmu? (merthogy a teteje nyitott es belatni) A teljes loveget is le szoktak ilyen szinure festeni?
Elore is koszi
mezga geza Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1840
Előzmény: Géesz (1839)
Géesz Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1839
Hali!

Egy kis segítséget kérnék: Meg szeretném építeni a versenyautónk 1:24-es mását, de sehol sem kapok 3 ajtós SAMARA makettet. Estleg valami tipp, hogy hol próbálkozzak?

Ezen felül érdekelne még egyéb orosz csoda is (2105, 2107, VFTS etc.)...

Tudomásom szerint van egy srác aki foglalkozik ilyesmivel, de nem tudom az elérhetőségét...

Kilinccsel előre!!!!

phantomII Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1838
Nincs ilyen.

Vagy van a nagykerben és akkor a Sas-ban szólhatsz hogy hozzanak mán be belőle, vagy nincs az országban és akkor csak vágyhatsz rájuk.

Előzmény: Csodacsiga (1837)
Csodacsiga Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1837
Visszatérve a modell témához, nem tud véletlenül valaki itt a fővárosban olyan modell boltot, aki hajlandó egy kicsit utánajárni és rendelésre hozni Star Trek-es modelleket (fiber optic is).
Ha csomagküldőt tudtok, az is jó lenne.
Ha valaki tud ilyet és válaszol is, légyszi tegye már meg a mailomra is, mert nem tudom mikor tudok ide visszanézni.
Köszi
mezga geza Creative Commons License 2002.07.17 0 0 1832
De 1-2 heten belul igen.
Előzmény: Törölt nick (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 1831
Izé... Most akkor sem lehet beszerezni :-P
Előzmény: mezga geza (1830)
mezga geza Creative Commons License 2002.07.17 0 0 1830
Égszínkék Mosogatórongy
Igen felreertetted. Nezd meg a release date-et es mingya latni fogod, hogy -e honaban jelenik meg azert nincs meg shiping info :-)
Előzmény: Törölt nick (1829)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1829
Khm...
"Shipping information: Sorry, not available"
;-)
Valamit félreértettem?
Előzmény: mezga geza (1826)
DINGO Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1828
Friki:
Te még nem ismered azt amikor én elkezdek belelendülni a kérdezésbe ;-)))
Előzmény: Friki (1825)
DINGO Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1827
köszi :-)
Előzmény: mezga geza (1826)
mezga geza Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1826
Friki Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1825
DingoPajti,

itt senki nem néz le senkit, itt mindig szoktunk egymástól kérdezgetni tippeket, trükköket. Különben se mindenki profi makettesként bújt elő anyuból.

Előzmény: DINGO (1824)
DINGO Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1824
ok. az az 1-2 év talán elég lesz arra, hogy az ilyen típusú apróságokat megtanuljam kiküszöbölni :-)

!addig is köszi minden eddigit!

gondolom lesz még egy-két ilyen extra hülye kérdésem lécci nézd/nézzétek el. :-)

köszönettel:
dingo
(a fakezű)

Előzmény: phantomII (1823)
phantomII Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1823
1-2 éven belül kiások neked egy ESCI Cobrát, szépen meg lehet csinálni azt is. Kicsit sorjás (nem nagyon), meg a finom vonalakat nagyolták el, az emblémát az elején. Nem tűéles, hanem csak úgy felismerhető.
Pici feljavítással szép autó lehet belőle.

A felületekről annyit, hogy a pici felületeket alapozd mattal, akkor lehet fényessel festeni rájuk. Ez festékfüggetlen.

Előzmény: DINGO (1822)
DINGO Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1822
"Cobrát jó minőségben a Minicraft gyártott anno 10-15 éve...."

hm. akkor elvileg esélyem sincs rá, hogy egyáltalán kapjak, nem hogy normális minőségben? :-\ (mindegy. azért meg fogom kockáztatni, legfeljebb kiröhögnek :-) )

"Próbáld csak ki a Humbrolt, megfelelően higítva, ecsettel"

tesztelve! egy 206wrc alvázán. ahhoz képest milyen "elrettentően" nézett ki amíg friss volt, száradás után gyönyörű lett! (hurrrráááá! :-) )

ha jól vettem le, akkor a recept kb így néz ki ecsethez: nagy felület: humbrol - hígitva; kis felületre meg mehet a tamiya és a mm?
(bár ha jól látható nagy felületről van szó akkor inkább megveszem sprayben. persze ezzel még nem lehet pl terepmintát festeni, de karosszériákra tökéletes(?) :-) )

"A Startos alatt az egy LOTUS 7. Tamiya."

aham. setettem, hogy valami turpisság van a dologban :-)

Előzmény: phantomII (1821)
phantomII Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1821
Cobrát jó minőségben a Minicraft gyártott anno 10-15 éve....

Nekem még van pár ESCI Cobrám, de 1 éven belül nem kerül elő a készlet, be van dobozolva minden.

A Tamiya festék az akrilos, (ezért higíthatod pályinkával), azzal végképp nem jó ecsettel festeni.

Próbáld csak ki a Humbrolt, megfelelően higítva, ecsettel. De csak nagy felületre, mert ecsettel a kis, göröngyös felületek (mint pl. futóműakna egy repülőn) festhetetlenek, az még pisztollyal is trükkös dolog, alapozni kell mattal több vékony rétegben.

A Startos alatt az egy LOTUS 7. Tamiya.

Előzmény: DINGO (1820)
DINGO Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1820
"Ha a kis képre kattintasz, bejön nagyobban."

köszi, már megnéztem a hozzátartozó oldallal együtt :-)

a Kenworth + az oldsmobilok pl nagyon gyerebe :-)

viszont a Stratos alatt az egy Cobra akarna lenni? (csak mert a linkből nem derül ki, és úgy rémlik, hogy a Cobra lámpája az nincs így "kiemelve", viszont formára nagyon hasonlít.)

viszont ha már Cobra: csinált vmelyik cég ilyen autót? ha igen akkor érdekelne "kik követték el", mikor, hol és mennyiért lehet venni ilyen makettet.

"...999ft..." pfffffffff de régen is volt :-\

Hígitás: nálam ez űgy néz ki, hogy tamiya festék: alkohol, mm: egyellőre saját hígitója, de ki fogom találni hogy mivel lehetne olcsóbban hígitani.

Előzmény: phantomII (1819)
phantomII Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1819
Ford GT 40, Fujimi, még 999Ft volt.......:-)))
Humbrollal festve, nagyon szép lett, fényes, stb.

Ha a kis képre kattintasz, bejön nagyobban.

A www.phantom.hu-n még láthatsz 1-2 makettet, a Jolly Rogers F4 (fehérorrú) kivételével a fényes cuccok Humbrollal vannak festve.

A Humbrolt higíthatod TERPENOL nevő anyaggal is, filléres cucc a háztartási boltokban.

Előzmény: DINGO (1815)
Friki Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1818
Szasztok!

Akit érdekel, a Fabulis-on a Magazinon belül van egy cikksorozat, melynek címe: Egy utcai harcos - a koszos SiG. Nagyon állat leírások vannak a koszoláshoz, a rozsdalefolyások ill. festékleppattogzások megjelenítéséhez, sőt az eső általi koszlefolyások ábrázolásához harckocsikon. Nekem bejön.

http://www.fabulis.hu/

DINGO Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1817
yo rendben. elhiszem :-)
Előzmény: mezga geza (1816)
mezga geza Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1816
Lehet, hogy regi volt a festek. Tok jol lehet ecsettel festeni a humbrolt. Ez teny.
Előzmény: DINGO (1815)
DINGO Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1815
PhantomII

Mattot eleve macerás ecsettel festeni, mert csíkoz. Nagyon csíkoz.

hát azt észrevettem :-)

Higítani mindenképpen kell, valahol az 50-50% körül van a jó arány. Ha végighúzod az ecsetet, akkor pár másodperc múlva terüljön szét a festék, ne legyen csíkos.

hát ez az, hogy ne legyen csíkos :-) akkor ezexerint télleg ezért vannak csak félig a tamiya-s üvegek, hogy a másik felét fel tudja a dógozó tőtteni hígitóval!? :-)

egyébként ez milyen autó?

mezga geza

Ha ecsettel festesz akkor szerintem probalkozz inkabb a Humbrollal vagy a Revell-el.

a Revellt-t nem ismerem ugyan, de a Humbrol gagyi lesz ha mexárad !szerintem!. nekem nem jöttek be az "olajos" (vagy nem is tudom hogy mondjam) színei. (remélem nem tűnik nagyon eretneknek ez a vélemény :-) )

(nos bevallom, (réges) régen (egy messzi messzi városkában) már foglalkoztam makettépítéssel, de akkoriban még anyagi lehetőségek híjján nem volt hígitás, meg spray, meg ilyen "luxus" dolgok, hanem x színre bemázolva (mert így visszagondolva csak jóindulattal lehet festésnek nevezni :-) ) a makett "osztjóvan". na ezt szeretném most elkerülni :-) )

!mindenesetre köszönöm a tippeket, és valószínüleg még fogok jönni kérdezni!

dingo

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1814
Sziasztok!
Nézzétek meg légyszíves a makettezes.lap.hu-t, és küldjetek linkeket!
Kösz,

MD

mezga geza Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1813
Nincs valakinek olyan 3 nezeti rajza Bf109-rol ahol latszik a gep gerincen es aljan vegigfuto panelvonal?

Tnx.

mezga geza Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1812
DINGO,
Ha ecsettel festesz akkor szerintem probalkozz inkabb a Humbrollal vagy a Revell-el. A tamiya es a mm mindig csikos lesz szVsz.
Előzmény: DINGO (1809)
phantomII Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1811
"ecsettel valo festénél mi az ideális hígitási arány?"

Háááát.....

Mattot eleve macerás ecsettel festeni, mert csíkoz. Nagyon csíkoz.

Higítani mindenképpen kell, valahol az 50-50% körül van a jó arány. Ha végighúzod az ecsetet, akkor pár másodperc múlva terüljön szét a festék, ne legyen csíkos.

Szemcseppentővel adagold hozzá apránként a higítót, akkor jól be lehet lőni az arányt. A baj az, hogy egy idő után töményedhet a festék, mert a melegben elpárolog a higító.

Nekem a kézzel festett (Humbrol) autóm szép fényes lett, de közelről nézve mikrobuborékos.

Előzmény: DINGO (1809)
phantomII Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1810
Vietnami anyagok, site-ok körül keresgélj, melléktermékként találhatsz ezt-azt.
Előzmény: Törölt nick (1807)
DINGO Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1809
Udv minenkinek!

egy nagyon kezdo kerdes: ecsettel valo festénél mi az ideális hígitási arány? (egyáltalán van ilyen?) (tamiya és modell master festék). kell egyáltalán hígitani, vagy itt a felület nagysága is meghatározó?

koszonom es elnezest a hulye kerdesért.

dingo

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.07.14 0 0 1808
Véleményeket kérek: szerintetek mi jobb? Betenni a pilótafigurát a fülkébe, vagy inkább üresen hagyni? Egy helikoptert építek és egész jól sikerült a fülke, úgyhogy nem kell eltakarni semmit, viszont egész szépek a pilóták; kár lenne kihagyni. (Nem dioráma!)
Szerintetek?
phantomII Creative Commons License 2002.07.11 0 0 1806
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1805
Régen az Italerinek volt egy Iwo Jima diorámája (1:72 azt hiszem). Akkor még kicsi voltam és hóbortos, és nem vettem meg; azóta meg sehol nem lehet kapni.
Nincs meg valakinek dobozban? Szeretném megvenni.

MD

mezga geza Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1804
A hyperscale-rol linkeltem be.
Jobb klikk a kepen majd properties es ott latszik, hogy honnan van linkelve.
Előzmény: pr (1803)
pr Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1803
Hű, Mézga kollega!

Ezt honnan lőtted? Ha jól látom ez egy eredeti orosz C típus??? Nagyon fáintos!!!

Üdv: Robi

Előzmény: mezga geza (1802)
mezga geza Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1802


Friki Creative Commons License 2002.06.24 0 0 1801
Szasztok, Kollégák!

Van egy 1:35-ös Tamiya Sd.Kfz. 250/3-asom, kifejezetten Rommel "Greif" névre hallgató észak-afrikai parancsnoki féllánctalpasának összerakható oridzsi makett-szettem. Nem érdekel valakit? Megfelelő csereügyletben bennelennék. Ha a mélekre nem felelnék, az annak köszönhető, hogy szabin vagyok, és melóhelyemen van csak mél-elérhetőségem, szóval inkább hívjon a mobilomon, akit érdekel a dolog: 06-20-312-08-53

Mr Slowhand Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1800
Ne haragudjatok, nem olvasom végig az összes hozzászólást, ennyi időm nincs a nyugdíjig :o)

>Deep on. Van egy bolt Újpesten az Árpád úton az Erzsébet utca kereszteződésénél, és láttam egyet a Móricz Zs. körtéren is a 6-os vill. megállójánál. Ezekben egészen jó maketteket láttam, többek között Revellt is.

Előzmény: Deep on (1798)
phantomII Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1799
Méretarány?

Esetleg a Revell kódszáma? (Pl. a katalógusból)

Előzmény: Deep on (1796)
Deep on Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1798
köszönöm. megkeresem őket.
ha még van valahol bolt kérlek osszátok meg velem a tudást :D

Deep on

Előzmény: Törölt nick (1797)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1797
Esetleg Budán a Mammutban az emeleten?
Előzmény: Deep on (1796)
Deep on Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1796
Hi Mindenki!

A testvérem megbízásából írok ide, aki imádja a maketteket/modelleket, de nincs net hozzáférése.
Rajong a következő modellért:
A gyártó neve: REVEL
A modell: Sikorsky UH -60 Black Hawkra

Ha valaki tanácsot adna, hogy hol lehet venni ilyet Pesten annak virtuálisan és amúgy is hálás lennék.

Köszönettel,
Deep on

Attiska Creative Commons License 2002.06.17 0 0 1795
phantomII!

Köszi. Szomorú vagyok. :(

Előzmény: phantomII (1794)
phantomII Creative Commons License 2002.06.16 0 0 1794
Vagy a Viktor Hugo utcában a Modell Autó Szalonban, vagy sehol. De ott is inkább 1:43-ban van rá esélyed.
Előzmény: Attiska (1793)
Attiska Creative Commons License 2002.06.14 0 0 1793
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet kapni Budapesten jó minőségű 1:24-es vagy 1:18-as Fiat Marea modellt?

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1791
Üdv mindenkinek!
Van pár verseny-beszámoló:
Szeged">
Balatonfenyves

De az igazi csemege azoknak, akik csorgatni akarják a nyálukat, hogy hol jártak a bolyaisok... :)))
Lübeck, Hamburg, Munster,... :)))

Bár még lesznek képek, de egyelőre ennyi van :)

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1790
Azért az egy kicsit tág fogalom...
Milyenb épület, milyen anyagból, milyen célra/minőségben...
Mekkora (cm-ben)
Melyik város, stb
Egyébként keress vissza a listában, Atya emiljére írjál, talán őt érdekli, de ő nyíregyi...

A fenti infókat nekem is elküldheted azért :)
Mekett

Előzmény: mestska (1787)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1789
Lvk!

RaPe kerékfújóval próbálkozott, de gyorsan beszerzett egy házilagost inkább...
Egyébként nálam van pár :)
Gyere fel érte, vagy hozasd el Egeresi Andrissal, ha ittjár Pesten...

Bye
Mekett
tel: 06-30-431-92-72, csak, ha érdekel a dolog

Előzmény: Törölt nick (1784)
macislum Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1788
Csak nem diplomaterv lesz?
Előzmény: mestska (1787)
mestska Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1787
Egy picit el a repülőktől.
Ki vállal -természetesen nem ingyen- 1 db épületmakett készítést, kb. mához képest 1 hetes határidővel, 1:200-ban?
A jelentkezésket az alábbi címre várom: mestska@freemail.hu.
viribus Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1786
Nins valakinek egy garnitura megmaradt 1:76 MATCHBOX Panzer II Ausf-F lanctalpja? En az oroginal dobozban valamilyen rejtelyes okbol egy T-34-es lanctalpat talaltam, es hat valahogy ez ide nem az igazi.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1785
Eladom az alábbi maketteket:

UH-34 D Sea Horse, 1:72 Italeri, még a dobozról sincs leszedve a fólia

Boeing-Vertol H-21 C, 1:72 Revell, csak a doboz lett felnyitva

Me-410, 1:72 Revell

Ba-349 Natter & Fi-103 Reichenberg, 1:72 Heller

Canberra, 1:72 Novo

Aero C-3A, 1:72 KP

He-177, 1:72 Airfix

Potez 540, 1:71 KP

Továbbá a Bokor-Papp-Várhegyi: Elektronikus hadviselés c. könyvet, ára 500 Ft

Takács Zoltán, 06-30/431-92-72, mekett@freemail.hu
phantomII Creative Commons License 2002.06.09 0 0 1783
Nu ja. Eredetileg a Makettmúzeumban volt az egész vircsaft, de lejöttek a Sas utcába oszt jól megvágják aki bemegy.

Most éppen szemben van velük a Sas modellbolt, (átköltöztek az 1.böl), én inkább ott ütöm agyon a (nemlétezö) felesleges időmet.

Előzmény: nagyparna (1779)
a.n.dr.a.s Creative Commons License 2002.06.08 0 0 1782
Hello !
Azt szeretnem toletek kerni hogy ha tudtok olyan modell repulos oldalt ahol ingyenes tervek vannak legyszi irjatok !
mezga geza Creative Commons License 2002.06.06 0 0 1781
Hi
Jo, hogy visszajottel mert elege le van ulve a topic mostanaban.
Előzmény: Friki (1780)
Friki Creative Commons License 2002.06.06 0 0 1780
Halisztok újra srácok! Friki ismét Net-közelben!
nagyparna Creative Commons License 2002.06.05 0 0 1779
Hi,

Ajanlat:

Makett kavezo. Bp. 5. Sas u. 4.
Nemreg voltunk ott, azt hiszem eleg kellemes kis hely. Van egy kavezo resze ahol egesz kellemes italok vannak, es egy galeria resz. Na ez nem gyenge, bar 600 ft- a beugro amit en kicsit sokkalok. Ezert 19 vitrinben nezhetsz valoban profi maketteket es dioramakat (reoulok, hajok, tankok).
Lesz ezenkivul meg majd eloadassorozat, meg allitolag kethetente szombaton valami bolhapiac jellegu dolog is.
Szerintem egyszer azert megeri kiprobalni.

mezga geza Creative Commons License 2002.06.04 0 0 1778
Kudela Laszlo,
Ha meg mindig erdekel a vallejo itt lehet rendelni online es az arak is eleg baratsagosak. En rendeltem egy parat.
http://www.princeaugust.ie
Előzmény: Törölt nick (1723)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.03 0 0 1777
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.03 0 0 1776
Üdv mindenkinek!

Itt a nyíregyházi versenykiírás:
http://makettinfo.nikhok.hu/makett/versenynaptar/nyiregyhaza_2002.html

Remélem, sokakat érdekel!

cayuse Creative Commons License 2002.06.02 0 0 1775
Én az 1:35-ös Oh6a ra lennék kíváncsi,2002 italer újságban láttam.Vietnami diorámáról képeket hol találhatnék?Ami címet láttam itt a fórumon az majdnem mind 2.vh-s.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.06.02 0 0 1774
Cayuse: Nekem az AH-6 van meg az italeritől, de ahhoz nem adtak egyetlen emberkét sem.
Előzmény: cayuse (1773)
cayuse Creative Commons License 2002.06.01 0 0 1773
Üdvözlök mindenkit

Mit tudtok az Italeri No382 oh6a-ról?Ez a dragon által kiadott 3310-es dragon helikopter vagy az italeri csinálta?Adnak hozzá pilótát és lövészt?Us.Marines(vietnam)katonáknak
milyen színű festékkel kellene lefesteni a ruháikat és a repeszmellényeiket?A dragon dobozon az 1710-est írják mindkettőre.

mezga geza Creative Commons License 2002.05.30 0 0 1772
mezga geza Creative Commons License 2002.05.30 0 0 1771
mezga geza Creative Commons License 2002.05.30 0 0 1770
Eduard 1/72 -es


Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1769
Balsafát lehet a Kálvárián is kapni, meg szte,m a thököly-n is
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1768
Kösz part, mivel nagyon nem értek hozzá, komolyan mi?
Előzmény: part (1767)
part Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1767
oberstcuccmannführer (vezértáborszernagy százezredes) asszem.
:))
Előzmény: Mekett_Elek (1764)
hirzel Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1766
Hi!
A Megában (Bajcsi-Zsilinszki, Thököli út) tutira van több különböző méretben, sokféle, árakat nem tudok.
Lee
Előzmény: macislum (1765)
macislum Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1765
Meg tudja-e mondani valaki, hogy hol lehet Pesten kapni balsafát?
Ha esetleg azt is tudnátok, hogy milyen kiszerelésben (pl. méret, vastagság) és mennyiért kapható, az nagyon jó lenne.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1764
Üdv mindenkinek!
Revpet kér segítséget egyenruha ügyben:
makettinfo.nikhok.hu/makett/referencia/infokene.html
Aki tudja, mi a képen látható olasz tiszt rangja, kérjük, válaszoljon.
Kösz előre is
Mekett
X-COM Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1763
Emberek!
Ti, hogy festetek lánctalpakat? Van ennek valami tuti módja?
Valami hasonlót szeretnék elérni (egyik, vagy a másik, még én sem döntöttem el)

Kép1

Kép2

mezga geza Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1762
A bajcsi-n, asszem a hajos utcaban van a proxton nevu bolt ott van ~200-2500 -ig. Marmint a finomsaga ennyi es nem az ara :-)
Előzmény: nagyparna (1761)
nagyparna Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1761
Tenyleg hol lehet nagyon finom polirpapirt kapni?
Es mit jelentenek a szamok a polirpapir megjelolesenel? Szemcseszam/mm2?
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1760
offffff...
Én se leszek már hülyébb... Polírpapír helyett prolipapírt olvastam :-)))))))))))))))))))
Bocs...
:-)
Előzmény: jokutya (1759)
jokutya Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1759
A polírpapír ugye nem = smirgli?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem. Hol kapható?

Előzmény: Vadász István 2 (1754)
jokutya Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1758
Köszönöm a jótanácsokat, majd megírom, hogy mit alkottam. Saját hibáiból tanul az ember, nemde?

jokutya

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1757
Vadász István 2 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1756
read_me

Nem a festékben van a hiba.
Majd a tizedik maketted után kezd javulni a dolog, addig türelem.
Vadász

Előzmény: read_me (1753)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1755
Nahh, ha valakit még érdekel a hétvégi szegedi hepaj, akkor itt van egy részletesebb programterv:
http://makettinfo.nikhok.hu/makett/versenynaptar/szeged_2002.html
Vadász István 2 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1754
jókutya
Vizes polirpapirral csiszold fel, utánna 600+1200+ Gunze polirpaszta.
Ez kb. húsz perc.
Vadász
Előzmény: jokutya (1750)
read_me Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1753
Sziasztok!

Először is köszi a jótanácsokat a festéssel és a hígítással kapcsolatban.

Másodszor pedig azt kell, hogy mondjam, a sok sikertelenség miatt visszatérek az akrilfestékekhez, történt ugyanis, hogy a pici mütyüröm festése elsőre nagyon nem tetszett, ezért jöt a lemosás lakkbenzinnel. Kicsit ugyan kezdett gyanussá válni a dolog, mivel az eredeti műanyag felülete alig észrevehetően bemattult, de úgyis következett a köv. festés. No ez sem tetszett annyira, úgyhogy mégegyszer lemostam, de ekkor a műanyag teljesen fényét vesztetté vált( de láthatóan egyáltalán nem marta meg), valamint a vékonyabb helyeken megrepedt és eltört.Szóval taccsra ment a pici projektem, ami denszesz esetében nem történt volna meg.

Azért ha ebből kiderülne, hogy valamit nagyon rosszul csináltam, írjátok meg, mert sajna felelőtlenül beruháztam korábban jó pár Testors festékre.

r_m

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1752
Üdv Jokutya!
Annyira talán nem menthetetlen a helyzet:
1.) Próbáld meg polírozni a bemattult felületet, de csakis a legfinomabb anyagokkal, s leginkább sima papírral.

Ha esetleg ez nem teljesen járható út - mert pl már be van ragasztva és nem tudod kiszedni -, akkor (de csakis akkor) fényes lakkal lelakkozhatod. ennek több feltétele is van:
Csak olyan higítóval higítsd a lakkot, ami nem marja meg a felületet (pl alkohol).
Nagyon gondosan, minél egyenletesebben és vékonyabban fújd a felületre a lakkot.

Remélem, tudtam segíteni, de legközelebb plz takard ki az átlátszó részeket... :)

Mekett

Előzmény: jokutya (1750)
X-COM Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1751
koszolás! ;-)
Előzmény: jokutya (1750)
jokutya Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1750
Tegnap nagy hülyeséget csináltam: a kocsi ablakára szóródott apró festékpettyeket higítóval akartam lemosni... Pesze a műanyag rögtöm bepárásodott, és úgy is maradt... A francba. Dobhatom ki a modellt, vagy van valami megoldás, amivel újra fényesre lehet polírozni az "üveget"?

A scaleautomag.com-on van egy cikk, amelyben leírják, hogyan lehet ablakokat belevágni a modellbe, de nagyon húzósnak tűnik így kezdetben. Van ebben valakinek tapasztalata?

Köszi előre is,

jokutya

Vadász István 2 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1749
read_me

Szerintem a meg felelő keverési arány 1 rész festék, 3-4 rész higitó. Ez felsőtartályos pisztolyra érvényes. Olvasd el a PM igy csinálják a profik sorozatát, és kisérletez sokat.
Vadász

Előzmény: read_me (1747)
part Creative Commons License 2002.05.26 0 0 1748
tévedés,hehe..:)
ez a kiállítás már három éve megrendezésre kerül, ngyjából ugyanebben az időben.
inkább a propagálásával lehet a probléma.:)
végre van egy kis időm és hozzá tudok szólni a topichoz valamelyest.
nagyparna:
festékhígítás, természetesen sokféle módszer létezik a festékek keverésére és hígítására, de mint mindenhol itt is sok múlik magán az alkalmazáson.
nem biztos, hogy rossz az orvosi fecskendős módszer, csak lehet hogy arra amire te használod nem alkalmas.
inkább szórópisztolyhoz érdemes így előkészíteni a festéket ugyanis:
- nincsen pazarlás, mert csak annyit keversz, amit el is használsz.
- a leeső festékcsöppekből láthatóvá válik a sűrűsége az anyagnak
- rém egyszerű a pisztoly tartályába juttatni a festéket.
természetesen üveg és fém felhasználásával készült fecskendőről beszélünk.
én személy szerint nem szeretem ha sok olyan színem áll tégelyben, amit csak egyszer használok egy évben aztán pápá, irány a fiók..
jokutya:
ha 3mm nagyságú a festendő felület, javaslom az 5/00-ás ecsetet hozzá.
tekintve hogy figurákat festek, gyakran kerülök szembe ennél sokkal kisebb festenivalókkal így nyugodtan kijelenthetem, hogy az 5/00-ás nagyon király erre a célra.
a rotmarder profi ecsetei kiváló választás a szár előnyös kézreállósága miatt.
read_me:
tekintve, hogy rengetegen haszálnak fújáshoz modell mastert minden gond nélkül, arra kell következtessek, hogy nem a festékben van a hiba.
javaslom próbáld ki hígításhoz az eredeti hígítóját, ami nem roncsolja a festékben lévő pigmentszemcséket.
a pisztolyod alsótartályos mivolta sem kedvez túlságosan a homogén felület kialakulásának..:(
de legelőször próbáld ki a saját hígítót, szerintem hozhat némi javulást a minőség tekintetében.
érdemes még fújás előtt kicsit "párásítani" a szobát, ugyanis a pára megköti a levegőben lebegő porszemcséket.
persze ne trópusi esőerdő szindróma legyen belőle..:)
"apró szemcsék ezrei"..
nem metál színt használsz véletlenül..?
:)))
szoktak még olyat is, hogy két réteg festése között nagyon finom csiszoló papírral negcsiszolják a felületet, ezzel is eltüntetve az egyenetlenségeket.
na ennyit hirtelen..:)
Előzmény: Mekett_Elek (1746)
read_me Creative Commons License 2002.05.25 0 0 1747
Üdv!

1. Mivel mások is vesződnek a festett felület narancsosságával, én is kikérném a véleményetek és a tanácsotok ez ügyben!Model Master festéket használok, lakkbenzinnel higítom (kb több higitó-kevesebb festék arányban), + egyszerű alsótartályos pisztoly és kompresszor 2 bar nyomással! 1:87-es méretben festek, és itt nagyon fontos lenne az egybefüggő homogén felület, amit egyszerűen nem tudok elérni, pedig zsírtalanítok, melegítem a festéket csak sajna a festék sűrűségével nem vagyok tisztában, mivel mindig apró szemcsék ezreit látom. Ráadásul a fényes festék ettől bemattul a felületen.
Nálam sokkal hozzáértőbbek azt mondták, hogy ez az olajfesték sokkal jobb pisztolyhoz, mert szebb a fénye és van ideje terülni, nem úgy mint az akrilnak. Akkor nekem miért nem jön ez a két dolog össze?

2. A fényes Model Master lakkot is kell higítani (még sosem próbáltam)?

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.05.25 0 0 1746
Üdv mindenkinek!
Szegeden az utolsó pillanatban találták ki, hogy akarnak kiállítást akarnak csinálni (jövő héten...)

Ezt és még néhány új versenykiírást találhattok:
http://makettinfo.nikhok.hu/makett/versenynaptar/versenynaptar.html

Bye

Vadász István 2 Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1745
Jókutya!

Bp. SAS u. kérjél Gunze matricafeszitőt.

Vadász

Előzmény: jokutya (1744)
jokutya Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1744
"eredetin egy krómozott fémdarab a cucc! kiemelkedik" Tudom!!! Nekem is ilyen van (mármint Civicem) :)))

Csak arra gondoltam, hogy hátha ezzel a puhító dologgal meg lehetne játszani, hogy a lefestett, domborúra hagyott H betűre tenném a matricát, amely így ezüst is lenne, meg ki is emelkedne. De így rutintalanul elég aggasztónak tűnik a kivitelezés.

Ha a festés mellett döntök, milyen vékony ecsetet ajánlasz? Maga a jel kb. 3 mm, alatta és közte még ki sem lehet maszkolni.

jokutya

Előzmény: hirzel (1743)
hirzel Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1743
Hi!
Légy ügyes és fesd le ezüst színnel, vagy légy kényelmes, csiszold le és tedd fel a matricát.
Ez olyan, mint a repülőknél a műszerfal/oldalpanelek, ahol ki van dolgozva valamilyen szinten domborúra (festhetőre), de adnak matricát és lecsiszolhatd az eredetit és azt rakd föl. Szerintem jobb, ha domború marad (az eredetin egy krómozott fémdarab a cucc! kiemelkedik!)
Lee
Előzmény: jokutya (1742)
jokutya Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1742
Ez egy jó link! Főleg a matrinya-eplájolás része. Ismét tanácsot kérek: a karosszérián (H. Prelude) már eleve van egy domború "H" jel, amire azután a Honda-jeles matricát rá kellene vinni. Én tartok tőle, hogy ez a kis matrica nem fog kezes bárányként rásimulni erre a dombornyomású H-ra. Ebben a cikkben van róla szó, hogy fel lehet lágyítani a matricákat valahogy. Ezt hogy kérjem a boltban magyarul?

Vagy érdemesebb egyszerűen lecsiszolni a domború felületet és nem törődni vele?

Köszi előre is,

jokutya

Előzmény: mezga geza (1741)
mezga geza Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1741
Előzmény: nagyparna (1739)
mezga geza Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1740
Előzmény: nagyparna (1739)
nagyparna Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1739
Lattam, hogy ha tul pontatlan a modell es tul nagy res van ott ahol nem kellene akkor lehet valami pasztaval kikenni majd lecsiszolni es festeni. Kerdes, milyen anyagot erdemes tomitshez hasznalni es hol lehet kapni?
Masik kerdes a festekek keverese. Egy csomo szint kevervbe irnak a maketthez (pl 30-70). Kerdes hogyan lehet a legpontosabban kikeverni?
Nekem a fecskendo nem jott be tul suru a festek (pedig higitottam elotte), es tobb ragad a fecskendore mint amennyi belemegy.
Egyaltalan milyen az idealis festeksuruseg festeshez? Valahol azt olvastam hogy kicsit legyen surubb mint a tej. Igaz ez???

Koszi

jokutya Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1738
Tegnap szétszedtem egy régi Fujimi modellemet (Honda Prelude) ami furcsa módon a ragasztós és a csavarós keveréke, és kipróbálom rajta a matt festék plusz lakk kombinációt. Mivel anno nem sikeredett túl tökéletesre a darab, gyakorolni jó lesz...

Előzmény: mezga geza (1737)
mezga geza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1737
En mindig szoktam lakkozni csak elotte ki kell probalni valami mason, hogy azt a tipusu festeket nem oldja -e a lakk. Pl a modell master fem szinek csak a sajat lakjukat szeretik.
mezga geza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1736
Az a biztos ha kiprobalod valami mason, hogy milyen az ezuston a lakk, mondjuk egy 3.33 uditos dobozon vagy valami muanyag darabon. Ne a subarun gyakorolj szerintem.
Előzmény: jokutya (1735)
jokutya Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1735
Köszi a gyors választ!

Én is ilyen spray-t használtam, de mint mondottam (vagy írottam :)) elég szemcsés lett az eredmény. Valahol a neten meg azt olvastam, hogy ilyen lakk nem jó az ezüst színre, de különösebben nem indokolták e jótanácsot. Most nem tom, érdemes-e ilyennel próbálkoznom, mert szeretném, ha a festék fényesebb lenne, de nem akarom eltoszni a modellt.

Amúgy nem raliautórol van szó, azaz csak minimális mennyiségű matrinya van rajta.

jokutya

Előzmény: mezga geza (1734)
mezga geza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1734
1. szintelen festek, lakk. A kocsikoz valo szinek fenyes kiszerelesuek altalaban. Altalaban azert szoktak lakkozni, hogy a matricak ne jojjenek le. Tehat kocsiknal lefujod a kocsi szinevel, ha megszaradt matrica, majd lakk. Kocsikhoz a tamiya palackos spray-eit ajanlom, nekem bejottek.

2. kocsiknal szerintem nem.

3. vannak speci ragasztok amik az atlatszo reszekek ragasztasahoz vannak. Pl Micro Scale Kristal Clear vagy a Humbroll clear fix.

Előzmény: jokutya (1733)
jokutya Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1733
Kedves mindeki,

Felbuzdulva azon, hogy más kezdők is tesznek fel nyilvánvaló, de nekem hasznos kérdéseket, bátorkodok én is néhány kérdést feltenni:

1. Mi a "clearcoat" magyar neve? Tényleg érdemes matt színnel lefúlni egy kocsi karosszériáját, majd ezzel a clearcoattal megadni neki a végső fényt? Én most fúltam le életem harmadik modelljét, egy Hasegawa Imprezát, elég szépre sikeredett Tamiya aerosolos flakonból, de egy kicsit szemcsés és nem fényes. Igaz, hogy ezüst színre nem lehet clearcoatot vinni?

2. Ha a modell eleve felhasználóbarát -- azaz az alkatrészek eleve megközelítően olyan színűek, amilyenné le kellene fújni -- akkor is érdemes alapozni?

3. Mit kell tenni, hogy az átlátszó részek (ablak, de főleg kis lámpák) ne "párásodjanak be a ragasztótól?

Előre is köszönom a segítséget

jokutya

mezga geza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1732
Talan a Vikor Hugo u. -ban levo Auto Modell Szalonban. Vagy valami hasonlo a neve.
Előzmény: IVK (1731)
IVK Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1731
Üdvözlet!
Elnézést, hogy bepofátlankodok ide..őszintén megvallva nem olvastam az eddigi hozzászólásokat, csak egy kérdésem lenne:
Tudja-e valaki, hogy meg lehet-e Magyarországon a régi szocialista blokk autóit (Skoda 1000MB, Trabant P50, Wartburg 311, stb) makettként/modellként kapni?

A válaszokat előre is köszönöm!
IVK

Popeye Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1730
Hogy miket ki nem találnak:))
Előzmény: mezga geza (1729)
mezga geza Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1729
Ez tok jo :-)


tothati Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1728
read_me!

Nem tudom mit keresel, de en is kicsit szenvedtem a kompresszor es a pisztoly osszekotesevel. Az Arany Janos uti makettbolt mogott van egy muveszbolt, ahol nagyon sok adapteruk van pisztolyhoz. Elotte erdemes korulnezni pl az OBIbat, v a Praktikerben, hogy ott milyen adapterek vannak (szukito, illeszto). En vegul is harom adapter oszetekeresevel tudtam osszekotni, nem tudom miert, az egyik fajta eresztette a levegot, ezert teflonos tomitoszalaggal betekertem a menetet, es most mar tokeletes. Az adapterek eleg dragak voltak, az egesz illesztes kb. olyan 6 ropi volt.

Popeye Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1727
Most láttam egyet élőben, elég nyomi egy harckocsi:) De azt nem néztem én sem hol vannak rajta a tanksapkák:)
Előzmény: Priszi (1726)
Priszi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1726
Hello!

Egy M1A1(HA) Abrams-en dolgozom 1:72-ben. Már sok képet szereztem így neten keresztül, de még nincs képem felülnézetből a hátuljáról. Ez azért lenne fontos mert a Rewell maketten szerintem a tanksapkák rossz helyen vannak.
A kérésem az lenne, hogy ha van vkinek anyaga erről, az ossza meg velem.
priszi@freemail.hu
Minden segítséget köszönök.

Bye: Priszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!