Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2080

Márnint nem fél nap alatt lesz olyan meleg a cipőben, hanem arra utaltam, hogy hosszú időn keresztül (naponta fél nap) van a cipőben 27 fok fölötti hőmérséklet.

Előzmény: NeomatiK (2079)
NeomatiK Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2079

Akkor ha fél napot cipőben vagy, a cipőben 27 fok fölötti a hőfok, mert a láb fűti. Szóval akkor a cipőviselés is káros.

Trópusi, sivatagi, afrikai országokban is 27 fok fölötti a talajhőmérséklet, ami a talppal érintkezik. Meg fölötte is.

Erős a gyanúm, hogy egy humbug ez a 27 foktól káros a padló hőmérséklete a szervezetre. Engem legalábbis nem hat meg ez a rémisztgetés s padlófűtésről.

Előzmény: zsigusz83 (2075)
Mizsi84 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 2078

Üdv. 6 körös padlófűtés és egy külön osztó 5radiátor.

A kérdésem az lenne, hogy valszeg levegős a padló rendszer. Mert egyik kör mindig hideg vagy hidegebb mint a többi. Akárhogy állítom. Mindig másik kor ami nem fűt. Az lehet a levegőtől, vagy más a hiba?

Előre is köszi

zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 2077

Szia

 

Gondolom 260 cm a belmagasság ami még a komfortos minimum, ez alá csak emeleten célszerű menni (250cm) egyébként ezek előírások is építésnél. Ha a padló nem bontható vagy nem szeretnétek akkor én fűtőfilmet használnék, de ezt akkor nem feltétlen ajánlanám, ha kisgyermek is van. A vizes rendszer alá erősen ajánlott komolyabb szigetelést is betervezni (10-12 cm grafitos v 15 cm sima EPS100 vagy erősebb) hogy ne a vakondokat fűtsd... Én ettől (260cm) alacsonyabb házban nem érezném magam jól, nem beszélve a beltéri ajtók magasságának a problémáját is, ha ezt csökkented. Érdemes leülni és kiszámolni a teljes költségét az utólagos padlófűtés kialakításnak és összevetni a hagyományos fa parkettával vagy hajópadlóval amit a meglévő fűtésrendszerrel használnátok (ha szükséges azt felújítva).

Előzmény: CS0ki77 (2071)
CS0ki77 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2076

Bocsánat, nyilván 260 centit akartam írni.

Előzmény: pok88 (2073)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.15 -2 0 2075

Vér és érrendszeri betegségek. Ezek magas padló hőmérsékletnél (27C° fölött tartózkodási helyeken és 32C° fölött fürdőszobánál) jelentkezhetnek.

Előzmény: pok88 (2074)
pok88 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2074

Különben éppen nem szabad egy bizonyos hőfok főlé vinni a padló felületi hőmérsékletét, mert fiziológiai panaszokat okozhat.

Konkretabban, milyen panaszokat okoz?

Előzmény: kjapp (2069)
pok88 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2073

és ilyen belmagasságggal hagyjuk a padlófűtést?

 

én ilyen belmagasságggal (160 cm) a lakást hagynám a fenébe!

Előzmény: CS0ki77 (2071)
lala1961 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2072

Üdv ! Azért egyszerűbb ma egy padlófűtést könnyedén optimalizálni ,mert ami a 2 legfontosabb peremfeltétel ,az már manapság evidens és szükségszerű ,mégpedig a szigetelés megléte (ajzat,oldal,födém,nyílászárók) és ehhez tartozó megfelelő mennyiségű letekert fűtéscső amit innentől kezdve gyakorlatilag langyos vízzel(alig érezhető padlómelegedés ,Anyósnak sem lenne káros) kilehet fűteni ,a grátisz lehet itt egy jól moduláló (2-3 kw)kondis kazán megléte ,amit ha nincs másik fűtési mód(pl.vegyes ,vegyes+puffer),akkor direktben(hőcserélős különválasztás nélkül) ráköthető(max. egy iszapleválasztó a kazán visszatérőn) a padlófűtés,ami szinte "érzéketlen" lenne a kinti akár masszív mínuszokra  !:-) Szerintem.

Előzmény: kjapp (2069)
CS0ki77 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2071

Sziasztok!

 

Kicsit hülye kérdéssel jövök, de hátha tudtok segíteni. Belevágunk tavasszal egy komolyabb lakásfelújításba. Eredetileg mindenképpen padlófűtést akartunk, de olyan lakást sikerült találni a többi szempont alapján, ahol a belmagasság kellően alacsony, 160 centi körül van. Azt egy normál padlófűtéssel túlságosan megemelnénk. Van valakinek tapasztalat a minictec vagy ahhoz hasonló rendszerekkel? Radiátorokkal számolunk, tehát kiegészítő fűtés lenne alapvetően, csak mindenki lábfázós a családban, és örülnénk, ha tudnánk növelni a komfortot legalább a nappaliban(laminált padló lenne) meg a konyhában, fürdőkben.  Érdemes jobban utánamenni a dolognak, vagy felejtős ez az irány, és ilyen belmagasságggal hagyjuk a padlófűtést?

zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.15 -1 0 2070

A felületfűtés nem egy radiátoros rendszer, ha kevés a kicserélem egy nagyobbra...

 

Azzal a "felesleges" méretezéssel több későbbi bosszúságtól és nem kijavítható problémáktól mentesülne, de ha szerencséje van sikerülhet is... Nem véletlenül vannak tele az ilyen fórumok a segítséget kérő nem vagy rosszul működő padlófűtéses háztulajokkal :(

 

A felület fűtést radiátorral kombinálni szintén szívatós lehet, de megoldható csak ehhez már tényleg érteni kell és nem kevés türelem sem árt...

 

Nálunk csak felület fűtés van padló és mennyezet, ha kevés lenne a padló, megy a mennyezet is amit később nyáron hűteni is fogok, nyilván ez a drágább megoldás, de kompromisszumos megoldás volt nálunk (klíma nem jöhetett szóba).

Előzmény: Házas Ember (2064)
kjapp Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2069

"...Igaz, hogy nem nagyon szokták méretezni a padlófűtést, de valójában nem is nagyon kell..."

Hajdanán (1986) az első padlófűtésemnél a lerakó 'mester' ugyanezt mondta. Lerakjuk a maximálisan lerakható csövet és kész. Biztos jó lesz. Máshol is jó volt. /vagy nem.

Azzal lazán nem foglalkozott, mert fogalma sem volt róla, mennyi szigetelést kell alá tenni és főleg miért annyit.  

"...Ha 15-ös osztásban leraksz 20-as csövet, akkor négyzetméterenként 40 - 85 watt lesz a fűtési teljesítmény, ha 16-os csövet raksz le, akkor meg 35 - 70 watt lesz a hőleadás a vízhőmérséklet függvényében..." 

És mi van, ha ez a leadott teljesítmény nem elég bizonyos esetekben a helyiség hőveszteségének pótlásra? Nálam éppen a nappaliban a sok akkor gyenge ablak sok külső fal, nem elegendő alsó szigetelés miatt (1986-ban ) -3 C-os átlaghőmérsékletnél már nem volt komfortos, hiába volt érezhetően jó meleg a padló. Egy cserépkályhával pótoltam az olykor hiányzó hőmennyiséget. Különben éppen nem szabad egy bizonyos hőfok főlé vinni a padló felületi hőmérsékletét, mert fiziológiai panaszokat okozhat. Anyósm tudna róla beszélni, de már nem él.

Nem árt meghatározni a helyiség hőveszteségét és ahhoz tervezni a hőleadó rendszert, mert fűtési rendszert utólag átépíteni drága és felesleges dolog.

A mostani padlófűtésem egy hétig tartó -17 fokban könnyedén teljesített, semmi egyéb hőforrás nem kellett. Biztos vagyok bene, hogy -40 fokotot simán ki tudnék fűteni vele.   Ja, a mostani ház hőigénye kb. tizede fajlagosan mint a régi háznak!   

Előzmény: Házas Ember (2064)
zoli_1983 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 2068

Mi is gondolkoztunk, hogy a szobákban legyen radiátor. Végül arra jutottunk, hogy ne legyen. Egyrészt sok helyet foglal (gyereknek ablak alá kerülhet végre az íróasztala) másrészről ha nem használjuk, akkor elég nagy fölösleges plusz költség lett volna. Azt is mondták, hogy gazdaságosabban működik egy tisztán padlófűtéses rendszer és a hibalehetőségek száma is csökken.
Ehelyett tettünk klímát is, amivel nyáron lehet hűteni + télen/tavasszal fűtés rásegítést is végezhetünk. 3 hónapja használjuk a rendszert, eddig nem kellett plusz fűtés, 22 fokra van állítva a szobánként vezérelhető termosztát, de ahogy mértem 1 fokot csal, inkább 21 fok van a szobákban.

Előzmény: Házas Ember (2064)
coffein2 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2067

Köszönöm.

Előzmény: Prézlivagány (2063)
Házas Ember Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2066

Egyes nagy lamináltpadló boltok (pl. a Diego is) leírja, hogy csak akkor vállal garanciát a laminált lapokra, ha alatta kiegyenlítő alátét és párazáró fólia is van az aljzatra rakva.

 

Tehát hiába hülyeség szerintem a párazáró fólia, ha az a laminált lapok garanciájának a megtartásához szükséges :-(

Előzmény: zoli_1983 (2065)
zoli_1983 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2065

Melegburkolatos padlófűtést csináltattunk, a rétegrend a következő lett a szobákban: laminált padló, lyukacsos padlóffűtéshez ajánlott xps, és legalul egy párafékező fólia, alatta nyilván a kb. 6-8 cm beton és benne a fűtéscső. A kérdésem, hogy ez megfelelő rétegrend? A párafékező fóliával kapcsolatosan megoszlanak a vélemények.

 

 

Házas Ember Creative Commons License 2020.01.15 -3 0 2064

Igaz, hogy nem nagyon szokták méretezni a padlófűtést, de valójában nem is nagyon kell.

 

Ha 15-ös osztásban leraksz 20-as csövet, akkor négyzetméterenként 40 - 85 watt lesz a fűtési teljesítmény, ha 16-os csövet raksz le, akkor meg 35 - 70 watt lesz a hőleadás a vízhőmérséklet függvényében.

 

Tehát sokkal jobban függ a fűtési teljesítmény a vízhőmérséklettől, mint bármelyik másik paramétertől.

 

Vagyis felesleges bonyolult programokkal előre modellezni az esztrich, a padlóalátét, meg a padlóburkolat befolyását a hőleadásra, egyszerűbb szépen 15-ös osztásban letekertetni a csövet (külső szobákban 20-as, jobban szigetelt belső szobákban 16-os csőből), aztán az első szezonban az előremenő vízhőmérséklet beszabályozásával beállítani a szoba hőmérsékletét.

 

Aki aggódó természet (mint én is) az rakathat pluszba egy radiátort is az ablak alá, de sokak szerint ez teljesen felesleges.

Előzmény: Prézlivagány (2062)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2063

Szia,

S2-es a legjobb, az mindent kibír, előbb lesz a betonnal gond:)

Nekem a régi lakásomban volt így megcsinálva, a laminált púposodott egy helyen, de a lapoknak semmi baja nem lett. Amikor vettem 65 fokos előremenővel nyomták régi duval kazánnal, zalakerámia lapot.

Bizti nem s2-es ragasztóval volt lerakva.

Előzmény: coffein2 (2061)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2062

Azért az mindig elhangzik, hogy méretezni tervezni stb. Rendes esetben egy víz gázas szakember letekeri 15-ös osztásra a csövet. Ha a jobbikból való, akkor egy nagyszobába 2 kört rak, esetleg rákérdez a szigetelésre.

Sikerül, ahogy sikerül, de többnyire komfortosabb, mint a radiátoros és takarékosabb is, bár elég költséges kiépíteni.

Ha nagyon szar a rendszer elkezd olvasgatni a delikvens, kap tanácsot tekergetésre ( ha csak mondjuk , mint nálam nincs áramlásmérő az osztón és csak ennyi a hiba), plusz szigetlésre, egyebekre.

Lenne, mit mesélnem milyen magyarországon a vállalkozó, szakértői környezet.

Amikor azt mondja nekem a generálkivitelező, hogy még soha nem szigetelt úgy házat, hogy padlószint alá mentek. A referenciája meg több száz ház.

A tervező meg a sávalaphoz is berajzolta nekem a szigetelést. Az más kérdés, hogyelmondta nem könnyű megcsinálni, mert ha csak szélesebbre vesszük az "árkot" és odatámasztjuk felúszik az xps.

Ezt egy építészmérnök mondta. A generálos műszaki ellenőre egy bácsika volt, aki az EPS-t ESP-nek hívta meg ilyenek.

Borzalom.................Bocs kicsit elkanyarodtam:)

 

 

Előzmény: zsigusz83 (2056)
coffein2 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2061

Sziasztok!

Lakás, radiátoros fűtés. A fürdőszobai radiátor visszatérője le lett rakva a padlóba.

Az előremenő 50 -55 fok az időjárástól függően.

Néha leáll a kazán, amikor még van fűtésigény, mert magas a visszatérő hőfoka.

 

Mekkora lehet a visszatérő hőmérséklete, amit még elvisel a padlólap S2-es flexy ragasztóval?

halaloszto Creative Commons License 2020.01.15 0 7 2060

én konkrétan azt, hogy faszság.

Előzmény: pok88 (2059)
pok88 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2059

Sziasztok,

egy házban mindenhol (2 szintes), minden szobában padlófűtés van. Régebben hallottam hogy ez nem egészséges pl a hálóban: szálló por, "vízér" ágy alatt, stb.

Mit gondoltok erről?

ice device Creative Commons License 2020.01.15 0 0 2058

Kész a ház, már 3 éve élem.

33-34C a padlókörben az előremenő.

Komfortos, nincs is vele baj, csak tudni szerettem volna a max-min-t ;)

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: zsigusz83 (2056)
n0rbert0 Creative Commons License 2020.01.14 0 1 2057

Kérdésedhez hasonló válasz: max. 40°C.

Előzmény: ice device (2054)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.14 0 1 2056

A felületfűtést méretezni kell a ház igényéhez, van a Danfloor nevű ingyenes program amivel nem bonyolult megtervezni. Legalább e program használata nélkül vakon csak hasraütésre megcsinálni egy ilyen beruházást meg is érdemli a kínlódást az aki megteszi...

 

Ahogy írták is a ház igénye fogja megmondani az előremenő hőmérsékletét, ha elegendő szigetelés van a házon (itt inkább a padló és a lábazat számít) 40 C° alatti előremenővel ki lehet fűteni. Nyilván a méretezésnél a padló hőmérsékletének (27C° a tartózkodási zónában és 32C°a fürdőben) a maximuma határozza meg a csövek méretét és távolságát.

Előzmény: ice device (2054)
Apaxp Creative Commons License 2020.01.14 0 1 2055

Előremenő max annyi, amivel ki tudod fűteni a kecót.

A visszatérő a hőleadó felülettől függ.

Ami általánosan elfogadott az hogy a padló hőmérséklete 27 foknál magasabb ne legyen egészségügyi megfontolások szerint.

De hogy konkrét számok is legyenek: nálam előremenő idén 29-32 fok között, visszatérő 22-25 fok között.

Előzmény: ice device (2054)
ice device Creative Commons License 2020.01.14 0 0 2054

Padlófűtésnél hány fokos vizet kell-lehet beengedni? Min.- max. ?

zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 2053

Ezek szerint osztó-gyűjtő típusa válogatja melyiken melyik oldalt egyszerűbb fojtani. Nálunk olyan Watts áramlásmérős osztó-gyűjtő van, mint a Házas Ember kolléga linket képén, ezt az előremenő ágon még én is alig tudom tekergetni, nemhogy a gyerek, a visszatérő kék kupakokat viszont tudnák, de nem teszik :) (még) viszont azt mivel mind teljesen nyitott állásban van nem probléma ellenőrizni sem.

Előzmény: Apaxp (2046)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 2052

ugyanilyen, de nem én tettem fel az ALAPKÉRDÉST.

Előzmény: Házas Ember (2051)
Házas Ember Creative Commons License 2020.01.13 0 0 2051

Nem tudom, hogy a tiéd milyen típus, de az osztó-gyűjtők jó részénél szabályozható a visszatérő ág is.

 

Előzmény: sylvanus67 (2049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!