Keresés

Részletes keresés

Augustine Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12636

"amivel még általános iskolában szembesültem, nevezetesen, hogy kib. módon semmi jelentősége hogy valakinek van-e papírja valamiről, vagy nincs"

 

Igenám, csak mostmár túlképzés van pedagógusból (meg egyéb diplomásból), ezért a diplomások között válogathatnak, tehát amit te mondasz, az egy letünt korszakot jellemez. Most szóba sem jöhet, hogy a diploma nélkülit veszik fel egy állásba, amire több másik diplomás is jelentkezik, tehát egyre inkább igaz lesz bizonyos állások esetében, hogy akinek nincs papírja, annak nincs gyakorlata sincs.

Előzmény: Antisystem (12616)
LZep Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12635

UDV Mr Spock ! örülök , hogy jól megérdemelt nyugdijas éveidet töltöd !

Előzmény: Mr Spock (12632)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12634

Tudsz jobb szót az "az is a baj az intézeten kívüli szüléssel, hogy ott nem tudják megállapítani az APGAR-értéket" c. fenoménre?

 

ÜdV

Előzmény: hgyi (12631)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12633

OFF: Kit látnak szemeim, egy rég nem látott fórumtárs:))

Hát sok boldog, aktív nyugdíjas-évet!!!

 

ÜdV

Előzmény: Mr Spock (12632)
Mr Spock Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12632

Tobb mint harom evtizedet praktizaltam mint szulesz-nogyogyasz orvoskent USA-ban.

Most mentem nyugdijba, ugyhogy velemenyemet semmilyen anyagi erdekeltseg nem befolyasolhatja. Kerdezzetek, ha van kedvetek.

hgyi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12631

APGAR-mítosz... jesszusom!

Előzmény: Antisystem (12617)
hgyi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12630

akkor neki is egy nőt kellett volna küldenie maga helyett...

Előzmény: rizsa31 (12542)
hgyi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12629

Marsden

 

Előzmény: rizsa31 (12530)
hgyi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12628

"4.A kórházban nem törődnek a szülő nő igényeivel."

ez mikori gyűjtemény? sok kórházban huszonévvel ezelőtt is törődtek a szülő nő igényeivel, mostanság meg már sok olyan szülőszoba van, amely otthoni körülményeket teremt - ha erre van igény.

 

"5.A kórházban el lehet kapni olyan fertőzéseket,mint pl húsevő baktérium."

ez igaz. otthon meg másmilyeneket. ettől függetlenül tőlem mindenki ott szül, ahol akar.

 

"6.A kórházban rutinszerűen alkalmazzák a gátmetszést."

megelőzendő a pl. cikcakkos repedést.

 

"7.A férfi orvos,ha belép a hanyattvekvő nő széttárt lábai közé,azzal az erőfölényét fejezi ki."

ez is valami idióta, férfigyűlölő feminista oldalról származik? ha orvosnő és szülésznő lép a szülő nő lábai közé, azzal mit fejeznek ki?

 

"8.A szülőszobán nem teremtik meg a szüléshez szükséges az intimitást."

mit jelent ez az intimitás? otthon szülésnél is tapasztalható, hogy ott nyüzsög a fél rokonság és a barátok. vagy ez intimnek számít, mert csak ismerősök, meg dúlák, meg bába sertepertél a szülő nő körül?

 

"9.A kórházban életre szóló lelki trauma érheti a babát és a mamát."

ez igaz. de az otthonszülésnél is.

 

"10.Ha kórházban szülsz,akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod."

- mi egyik szülésnél sem fizettünk semmit.

- ha kimegy egy bába és néhány dúla a lakásra, hogy lekísérjenek egy szülést, azt nem kell kifizetni valamilyen módon?

Előzmény: rizsa31 (12514)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12627

"Lépések a szülészet újjászületéséért
 ,,A szülészet újjászületése, avagy az anya és babarát szülészeti ellátás lehetőségei" című konferencián, mely az anya- és bababarát szülészeti ellátás magyarországi megteremtésének lehetőségeit járta körbe.

A konferencia és a kezdeményezés az otthon- és kórházban szülés ,,párbajának" megoldása (csitítása) mellett ...

,,Öt gyermeket hozhattam a világra. Egyiknél sem volt komplikáció, váratlan esemény. A kórházi rend, és fegyelem azt kívánta meg, hogy születés után a babát leszívják, mérjék, mosdassák, öltöztessék, egy rövid időre megmutassák és elvigyék. Ez az, ami most már egy életre olyan hiányt okoz az életemben, életünkben, amit nem lehet pótolni. Egyszer sem kaphattam meg és ölelhettem meg egyiküket sem, pedig nagyon vágytam rá." - mondta el előadásában Ékes Ilona országgyűlési képviselő a konferencián.

...l a gyermekvállalási kedvet befolyásolja a szülés élménye, az anyaság megélése..."

 

2011.dec.

Előzmény: rizsa31 (12622)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12624

Küldetéstudatosnak kétségtelenül küldetéstudatos, de pszichopata őrültnek nem merném nevezni...

Egyébként:

http://mandiner.hu/cikk/20120216_fideszes_kepviselonok_gereb_agnes_mellett

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12623)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12622

A kérdéses hszben amire gondoltam:régi szülés utáni rituálé pl fürösztés,megfüstölik babát,(a régi Spártában állítólag földhöz csapták,ha igaz).Ezekhez ugye el kell venni az anyától a babát hosszabb-rövidebb időre.

Minket meg pláne csak fölmutattak anyánknak egy pillanatra,aztán a legközelebbi szoptatáskor találkoztunk újra.Meg rögtön csap alatt lemostak.

 

Az otthonszülésnél állítólag ezeket a modernkori "rituálékat"(APGAR stb) úgy csinálják,hogy azon véresen rárakják az anyára a babát,és miközben fogja az anya,közben végzik el.(Most eltekintve Geréb szerencsétlen orr-le-nemszívásos esetétől.)

A magzatmázat hagyják a babára rászáradni,és a köldökzsinórt se vágják el rögtön.A baba szopik is ilyenkor.

 

A kórházban is odaadják már a babákat,nagyon helyesen.

Előzmény: LZep (12607)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12621

OFF: Nézd, ahogy az egyébként az általam cseppet sem kedvelt Mihályi Péter több helyütt utal rá, nálunk a közalkalmazottak után a legnépesebb csoport ma is az önfoglalkoztatók - tkp a hazai vállalkozói létszám 9x%-át kitevő nem valódi vállalkozások, amiknek nem célja sem az expanzió, sem mások foglalkoztatása, sem a profitmaximálás, olyan egyéni vállalkozók, őstermelők, meg kis családi-baráti bt-k és kft-k amik arról szólnak, hogy 1 vagy néhány ember megpróbálja eltartani önmagát. Na és hát ez az a réteg, ahonnan ha húzol a nyakörvön, akkor egyre többen kerülnek át eltartottnak, ha engedsz rajta, akkor egyre többen kerülnek az eltartottak közül ide...

 

ÜdV

Előzmény: izukul (12619)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.17 0 0 12620

A papír az megint más, se a kreativitáshoz, se a profizmushoz semmi köze. Sőt, egyre kevésbé van köze bármihez is.

 

Na, erre akartam kilukadni... mégis nálunk a papiromániát kifejezetten a gengszterváltás hozta el...

 

ÜdV

Előzmény: izukul (12618)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12619

"Ezt nem tudom, miből vonod le."

 

Saját munkatapasztalatokból.

Kreatív buherátorokkal együttműködni gyakorlatilag lehetetlen, míg magukban letéve egy sarokba akár csodaközeli dolgokra is képesek. Csak hát nem minden végezhető el egyedül, ill. mindenki előbb-utóbb kieseget rövidebb/hosszabb időkre, amikor is muszáj (lenne) másoknak is belenézni a dolgaikba.. Vagy csak kapcsolódni hozzá...

Előzmény: Antisystem (12616)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12618

A papír az megint más, se a kreativitáshoz, se a profizmushoz semmi köze. Sőt, egyre kevésbé van köze bármihez is.

Előzmény: Antisystem (12616)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12617

Persze... ezért kell cáfolni az APGAR-mitoszokat:)

 

ÜdV

Előzmény: LZep (12615)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12616

Ez a fajta kreatív buhera pontosan addig életképes, amíg az üzemméret nem haladja meg a szűk családi kört.

Ezt nem tudom, miből vonod le... anno pl. meglehetősen tipikusak voltak a képesítés nélküli pedagógusok, akik aztán rendszerint munka mellett megszerezték a képesítést is egy idő után... engem is tanított még gimiben is ilyen főiskolás csajszi, és összességében semmivel sem voltak rosszabbak, mint a papírral rendelkezők, sőt... többnyire olyanokról jutott eszembe, hogy "ez talán hízott libáért..." akiről kiderült hogy nem, frankón megvannak a papírjai... asszem ez volt az az alaptapasztalat, amivel még általános iskolában szembesültem, nevezetesen, hogy kib. módon semmi jelentősége hogy valakinek van-e papírja valamiről, vagy nincs, iskolarendszerű államilag elismert képzésben szerzett-e tudást, vagy bármi egyéb módon, nem szabad összekeverni a tudás és tapasztalat létét annak szocializációjával.

 

ÜdV

Előzmény: izukul (12614)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12615

Nomost szerintem a gyerek szeletés utáni állapotát a vak is jól látja, ( szülés után 1 hónappal már sokkal nezebb észrevenni, ha pl hypoton a gyerek )

Előzmény: Antisystem (12613)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12614

Ez a fajta kreatív buhera pontosan addig életképes, amíg az üzemméret nem haladja meg a szűk családi kört. Kreatív buherátorokat alkalmazni nagyobb szervezetekben konkrétan életveszélyes (bár néha megkerülhetetlen).

Előzmény: Antisystem (12570)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12613

Ok Anti, nagyon ügyes vagy,

Mármint, hogy tudom használni a CtrlC-CtrlV-t? Azért ennél valójában sokkal ügyesebb:)))

 

de szerintem ez tökmindegy

Szerintem meg nem, mert egyik tipikus példája a felsőbbrendűség-kreálásnak, még nagyjából hivatalos nyilatkozatban is olvastam olyan blődlit, hogy azért veszélyes az otthon szülés, mert ott nem tudják megállapítani a csecsemő APGAR értékét... ezért hát nem árt, ha mindenki tisztában van az APGAR jelentésével...

 

ÜdV

Előzmény: LZep (12611)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12612

Pontosan, és kétszer kell megcsinálni.

Köszönöm a kérdésedet, mert bennem is megfogalmazódott, hogy ez miért olyan rettenetes.

Tudtommal az otthonszülések esetében is megcsinálják.

Előzmény: LZep (12611)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12611

Ok Anti, nagyon ügyes vagy, de szerintem ez tökmindegy ebben az eszmecserében. 1 másodperc alatt ránézéssel eldönthető, semmilyen extra beavatkozást vagy vizsgálatot nem igényel. Pontosan tudom, még a szülés utáni zavarodottságom ellenére, hogy az egyik gyerekemnek azért lett 9 mert valamiért nem sirt, a másiknek meg azért 8, mert randa kékes volt a bőrszine.

 

Az egésznek annyi értelme van, hogy információt ad pl nekem ha gyógytornászként azt látom egy zárójelentésen, hogy 0/4

Előzmény: Antisystem (12610)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12610

Pulzus (szívverés):
100/perc fölött = 2 pont
100/perc alatt = 1 pont
Nincs pulzus = 0 pont


Légzés:
Erőteljes sírás (és légzés) = 2 pont
Szabálytalan = 1 pont
Nincs légzés = 0 pont


Izomtónus:

A baba aktívan mozgatja a végtagjait = 2 pont
"Visszafogottabb" mozgás, ill. nem "áll ellen" a passzív mozgatásnak = 1 pont
Végtagok ernyedtek, petyhüdtek = 0 pont


Reflexek (az orrnyílást ingerelve vizsgálják):

Tüsszentés, köhintés = 2 pont
Grimaszolás, fintorgás = 1 pont
Nincs válasz = 0 pont

Bőrszín:

Rózsaszín = 2 pont
A test rózsaszín, de a végtagok kékes színűek (gyakori) = 1 pont
Kékes, lilás vagy sápadt szín = 0 pont

Eredmények
8-10 pont: jó vagy kiváló eredmény, nincs teendő.
4-6 pont: további beavatkozás válhat szükségessé (oxigénmaszk, bőrstimuláció).
0-3 pont: súlyos-életveszélyes állapot, intenzív terápia.
http://www.babasmamas.hu/hir.php?hir=apgar_teszt-1188

 

ÜdV

Előzmény: LZep (12607)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12609

Már ha valóban élt Jézus,mert van aki abban se hisz.

Nézd, én ateista vagyok, de ettől még tökéletesen el tudom fogadni egy Jézus nevű ujszülött születését 2 évezred távlatából is:))

 

ÜdV

Előzmény: rizsa31 (12600)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12608

bocs, pontszám

Előzmény: LZep (12607)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12607

bocs, de az APGAR csak egy pontozászám , amit a gyerek légzésére-mozgására-izomtónusára-bőrszinére adnak, mi a csuda köze van a gyerekhez való kötődéshez ?

 

 

Előzmény: rizsa31 (12604)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12606

... és lásd még 12582 is:)

Emellett én egy percig nem vitatom, hogy ez az ember szakemberként, szakmai dolgoknál maradva mond érdemleges, meg figyelemre méltó dolgokat... csak hát sikerül ezt is élvezhetetlenné tennie azzal, hogy telegyömiszköli a mondanivalóját vonalas politikai demagógiával... kár, hogy nem itt a polidilin vitatkozott ezekről, itt ez teljesen helyénvaló dolog lett volna... egy szakmai konferencián viszont teljesen elhibázott... tudod, nekem is vannak mindenféle ügyfeleim a magamfajta hardkomcsiktól a nemzeti radikálásig... a titok az, hogy nem keverjük a munkát a politikai állásponttal...

 

ÜdV

Előzmény: rizsa31 (12599)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12605

Az Alma utcától átszállítás a János kórházba akár a születendő életbe is kerülhet.

Valóban, erre van némi esély. Ahogy egyébként még igen sok dologra ki lehet jelenteni ugyanezt azonos vagy nagyobb sansszal. Ezek között a veszélyforrások között biztos hogy ottan vannak - valószinűleg az általad felvetettnél nagyobb sansszal - az úgynevezett iatrogén okok.

 

A kórházban rendelkezésre áll eszköz és személyzet, ha bármi rendellenesség lenne.

A kórház az ugye egy másik színhely, másfajta előnyökkel és részben másfajta veszélyforrásokkal.

 

Nincs racionális ok tehát akármelyik embercsoportot se "butácskának" kinevezni, pusztán azért, mert ő éppen - mondjuk a saját tapasztalatai vagy az általa megismert infók alapján - az egyik vagy a másik dolgot látja relatív biztonságosabbnak...

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12584)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12604

hagyomány: Akkoriban is voltak a szülés körül rituálék,amik miatt nem tették rögtön mellre a babát.

 

Manapság:orrleszívás,APGAR,minket pláne egyáltalán nem adtak oda anyánknak.

 

A korai kötődés-kutatások szerint az első félóra elég fontos.

Előzmény: rizsa31 (12600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!