Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.03.20 0 0 595

Hát mondjuk nekem úgy nem igen sikerült valamit elérnem, hogy csak úgy ültem, vagy álltam így a kéz úgy a kéz.  Ha van bizonyos energiám, akkor az van - nem tudom, hogy lehetne csak úgy huk muk fuk több. Persze lehet hatása. Más kérdés, ha már valamit mozgatok. Az emberben van bizonyos töltés, ami a másik ember érintésekor átmehet a másik emberbe is és onnan is jöhet valami át. De hogy ez segít a másik emberen, az nem nagyon világos. Igaz valakinek melegebb a keze, valakinek hidegebb - de én mindenesetre eddig azt hiszem, hogy azzal a kézrátétellel valamit el lehetne érni. Persze, mint írtam - más a helyzet ha mozgatva van a testrész a kéz által stb stb...... Ha mégis valahogy hat a kézrátétel, akkor az kb olyan placébóhatás. Tehát az ember valamit elhisz, megnyugszik és a teste másképp végzi a dolgát....... Ha letakarnák az ember szemeit, akkor lehet egy krokodíl is megérinthetné, a hatás lehet ugyanolyan volna, ha előtte felkészítették volna arra, hogy egy kézrátételes gyógyító fogja elvégezni a műveletet......  Persze, ez az én véleményem......

Előzmény: babaji (593)
babaji Creative Commons License 2012.03.20 0 0 594
Előzmény: babaji (593)
babaji Creative Commons License 2012.03.20 0 0 593

Van egy mudra, ami szerintem jó lehet a bokádra is, úgy hívják, hogy MUKULA mudra. (csőrkéz)

 

Négy ujjadat érintsd össze a hüvelykujaddal, (szóval mind az ötöt a hegyénél össze) és tedd a bokádra. Lehet vele körözni is a fájó rész fölött, (21-szer), de úgy is jó, ha csak ráteszed 5 percre, naponta háromszor. 

Azt írja a könyv:

"Ezt az erősítő és egyben ellazító mudrát a fájó, a gyenge vagy a feszült testrészünkre, szervünkre kell helyezni. Úgy hat, mintha regeneráló energiát vezetnénk lézersugárral az érintett testrészbe."

 Lehet használni tüdőre is, gyomorra, máj és epehólyagra, belekre, vesére, húgyhólyagra is

---------------------------------------------------------------------

Azért másoltam vissza mert rámutatok a vallásomban /keresztes / használatos SZENT KÉZRÁTÉTEL fogalmára és praxisára. Régebben nem nagyon értettem mi a csoda tárgyának relációja ha a "szentember" ráteszi a kezét a másik emberre ! :))) Ugy tünik a kéz bioenergetikai  főhely....

ghepard Creative Commons License 2012.03.20 0 0 592

Igen, ez is mutatta, hogy a dolog nagyon is hat. Csak azt kell kitapogatni, hogy mikor, hol,  hogyan, mennyit stb.........

Előzmény: Semmisem (590)
ghepard Creative Commons License 2012.03.20 0 0 591

Hát eleinte én is írtóztam attól, hogy most elrontok egy kicsit valamit magamon. De  egyre csak erősödött bennem a dolog, míg végül megpróbáltam. Azt hiszem, hogy torokgyulladást is elő lehet idézni egy kettőre, de annak nem megyek neki. Mondjuk legalább megmutatta a dolog, hogy hogyan ne csináljam, mert úgy rossz lesz. És utána meg bevetettem úgy, ahogy segít javítani. Régebben többször is hibáztam és menet közben kellett korrigálni. Most már kevesebb energiával és kevesebb idő ráfordítással is el tudom érni a hatást. de már úgy minden nap valami kicsit teszek azért, hogy ne fogjon meg ez az.......

 

Hát igen, az ember legtöbbször tudattalanul kapja el a dolgokat. Mert nem tudja, nem érzékeli, hogy valami jön. Én sok mindent figyelek, szinte már tudat alatt és így észreveszek olyan változásokat, melyeket régebben nem vettem volna sehogy se észre.

 

Igen, a betegség az nem pihenés, hanem kemény harc. Sok minden nyavalával meg lehet tanulni harcolni egy kis gyakorlás után. Na, de kinek van kedve betegen gyakorolni valamit ugyebár. Na ezért nem is megy. Mert ott lehet igazán tanulni és tapasztalatokat szerezni, hogy másodszor könnyebb legyen. Orvos és a gyógyszer nem tanít meg semmire..........

Előzmény: Normandie (589)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.19 0 0 590

Emiatt fontos külömbség, h tudatosan okozta, nagyon értékes tapasztalat. szerintem.

Előzmény: Normandie (589)
Normandie Creative Commons License 2012.03.19 0 0 589

Bajt azért nem csinálnék magamnak még kíváncsiságból sem. Bár szerintem az ember biztos csinál  magának, csak épp nem szándékosan, hanem tudattalanul.

Plö a téli ragályokat mindig olyankor kapom el, amikor már tele a puttonyom mindennel és legszívesebben pihennék. Olyankor elkapom a nyavalyát és kényetelen vagyok otthon maradni, az persze más tészta, hogy a betegség az nem pihenés.

Előzmény: ghepard (588)
ghepard Creative Commons License 2012.03.19 0 0 588

Azt elhiszem, hogy különleges élmény. Én is átéltem már többször....... Nagyon különleges volt a fordítottja is. Mikor már bíztam benne, mondom megpróbálom egyszer a fordítottját is - tehát bajt okozok magamnak. Bíztam benne, hogy kikezelem. Tehát semmi bajom - és csinálok magamnak egy kis náthát. Hét-tíz perc alatt olyan náthát csináltam magamnak, hogy gond volt megállítani. Szinte csurgott az orrom, csak fújtam a taknyot és gyárthattam tovább is. De úgy fél óra után mondom elég és más hangokba, más légzésbe kezdtem, amik megállították. Aztán mondtam is magamban, hogy ezt többet nem is fogom próbálgatni. Elég lesz az, hogy megvédjem magam.........

Előzmény: Normandie (584)
ghepard Creative Commons License 2012.03.19 0 0 587

Szerintem az energia mindenhol távozik, de igaz az is, hogy a csúcsokon nagyobb a sűrűség, mert megy megy és onnan már nem tud hova tovább menni és elhagyja a testet. Ezért csúcsos és kiálló a villámhárító is....... Ami elmegy pótolható egy kis rezgéssel.......... :))

Előzmény: Semmisem (583)
ghepard Creative Commons License 2012.03.19 0 0 586

Hát mondjuk, lehet van annak is biztos valamilyen hatása, de nem nagyon tudok benne hinni. De amúgy, mikor kopogtatok, vagy ütögetek, akkor bőven megy a kéz része a sérült rész körül. De mondjuk a boka elég messze van,hogy 1 órát körözgessek felette. A rezgést jól vezeti a csont (sokkal jobban, mint a levegő és jóval jobban mint a víz) és elég, ha a térdemet ütögetem. Tehát olyan irányban ütöm meg a térdem, hogy az ütés iránya a bokára mutasson (a térd be van hajlítva). Ma már sántítás nélkül gyalogolok, pedig tiszta semmit se raktam rá és az se olyan sok, ahogy rezgek vele, de most többet adok ki mély elnyújtott hangot. Tehát semmi kenőcs, semmi gyógytea - csak nappal be van gumifáslizva (éjjel azt is leteszem). Tegnap 4 órát ültettem a kertben (aztán meg bicajtúra) és szombaton is 25km bicajoztam az unokákkal (meg úgy 1-1.5km gyalog).......

Előzmény: Normandie (581)
ghepard Creative Commons License 2012.03.19 0 0 585

Nagy gratula. Ezt nem sokan merik megcsinálni. Az emberek félnek, féltik az életüket, félnek, hogy nagy baj lesz, ha nem kezelik valamivel, vagy nem mennek orvoshoz. Erre majdnem azt lehet mondani, hogy szinte semmivel sem kezelted és mégis sikerült. Egyedül a rezgéseket meg a tapogatásokat használtad. Gondolom itt is az az elektromágneses erő is hat, ami ezektől a rezgésektől generálódik a testben. Ez nyugtattja a testet is és a lelkedet is és ettől mindkettő erősebb. Ez jó lépés, hogy higgyj bennük és máskor is alkalmazd, ha úgy tetszik. Még javithatsz abban, hogy hamarébb felismerd a közelgő bajt és akkor könnyebben megelőzhető - ha jól közbelépsz, ki sem alakul......

 

A rezgések mondjuk valóban a test végein pattannak le. De pattannak vissza is - ami nem megy el, az visszapattan - majd lassan lecsillapodik. Lehet hat az is, hogy valahogy tartod az ujjaidat a test részein - de talán a rezgések nagyobb elektromágneses erőteret generálnak a sejtek körül, mintha csak úgy tartod az ujjaidat.........

 

Egy műanyagrúd talán sose töltődne fel (vagy csak olyan kismértékben, hogy nem is érzi az ember), ha csak úgy tartanád a kezedben. De ha párszor végigrezged a pulóvereden máris elektromos, hogy még a hajadat is felállítja........

Előzmény: Normandie (580)
Normandie Creative Commons License 2012.03.18 0 0 584

Köszi. :) Ez tényleg fantasztikus élmény volt.

 

Én se tudom, hogy mikor jó leengedni, csak egy megérzés volt, illetve eszembe jutott egy régi eset, amikor így megráztam magam és kimúlt belőlem az influenza. Az akkori kollégáim azóta is emlegetik. A lerázás szerintem a negatív, vagy a többlet energia ellen lehet jó.

 

A "csőrt" nem érzem úgy, hogy náthára, influenzára jó lenne, de plö el tudom képzelni fájó gyomorra, hasfájásra, a dagadt bokára, stb., de ne kérdezd miért. Én így képzeltem el magamban a működését.

Előzmény: Semmisem (583)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.17 0 0 583

Úgy tudom az energiák a ujjhegyeken távoznak, azt nem feltétlen tudom mikor jó őket elengedni (mikor leráztad magad) és mikor jó öszpontositani mint a csőrrel. Minden esetre lehet benne ráció.

Előzmény: Normandie (581)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.17 0 0 582

Szuperül hangzik!BRavó.

Előzmény: Normandie (580)
Normandie Creative Commons License 2012.03.17 0 0 581

Van egy mudra, ami szerintem jó lehet a bokádra is, úgy hívják, hogy MUKULA mudra. (csőrkéz)

 

Négy ujjadat érintsd össze a hüvelykujaddal, (szóval mind az ötöt a hegyénél össze) és tedd a bokádra. Lehet vele körözni is a fájó rész fölött, (21-szer), de úgy is jó, ha csak ráteszed 5 percre, naponta háromszor. 

Azt írja a könyv:

"Ezt az erősítő és egyben ellazító mudrát a fájó, a gyenge vagy a feszült testrészünkre, szervünkre kell helyezni. Úgy hat, mintha regeneráló energiát vezetnénk lézersugárral az érintett testrészbe."

 

Lehet használni tüdőre is, gyomorra, máj és epehólyagra, belekre, vesére, húgyhólyagra is.

Előzmény: ghepard (579)
Normandie Creative Commons License 2012.03.17 0 0 580

Sziasztok!

 

Azt hiszem beszámolhatok életem első pozitív tapasztalatáról a "hangoskodással" kapcsolatban.

Azt hiszem, hogy kedden edzésről hazafelé jövet alaposam megfázhattam, mert szerdára elindult az orrom,  estére már iszonyatosan csurgott az orrom, folyt a könnyem és tüsszögtem, csütörtökön pedig utazni készültem. (el is mentem)

Szóval fogtam magam és szerdán egész délután "méééé-íííí-méééé"-ztem, de később az mondogattam, hogy "íííínnnnn", mert az feljebb rezeg az orrban és nekem főleg azzal volt a bajom. Mellé estére elvőttem a Varuna mudrát is (mármint a kezemet).

 

Ezt úgy kell tartani, hogy a jobb kezed kisujját behajlítod rá a hüvelykujj alatti párnára és lefogod az ujjat a hüvelykeddel. A gyűrűs-, a középső- és a mutatóujjad ki van nyújtva. A bal kezed hüvelykujját réteszed a jobb hüvelykedre, miközben a bal kezeddel hátulról átfogod a jobb kézhátadat. Ezt jó sokáig így kell tartani.  A könyv szerint mindenféle váladékképződés ellen jó, akár a tödőben, akár nátha miatta, akár a gyomorban, vagy a bélben képződik.

Nem tudom melyiknek volt ilyen hatása, vagy a kettőnek együtt, de nekem csütörtök délre kutya bajom se volt, (délelőtt még kicsit fújtam az orrom) pedig este még azt hittem, hogy el se tudok majd indulni. És még ráztam is magam, mintha le akarnám magamról rázni a betegséget, az egész testemet ráztam és a kezeimet is, mintha az ujjaim végén kiszórnám a nyavalyát magamból. Sikerült! :)

ghepard Creative Commons License 2012.03.16 0 0 579

Hát igen, azon igyekszem, hogy minél hamarébb menjen el a folyadék, most már változás van, már olyan lilás az egész és már a pár perces rezgéseknél (fent a láb) már nem is fáj és mintha egyszerűbben is tudok menni..... Hát nem olyan sokszor ment ki, az utolsó 1994-ben volt. Ennek a tegnapinak meg nem is kellett volna lennie. Két meccs után aszonták, hogy elég, de én mondom, hogy még 5.-ig játszunk egy kis meccset (de ezt már többször is hajtogattam). Egy erős lövésbe tettem a lában futás közben és pont rosszul talált el a labda (de ilyen volt számtalan) és teljes súlyommal a labdától kifordult talpam élére nehezedtem, ami kiroppantotta a bokát. Hát most ez van.........

Előzmény: Semmisem (578)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.16 0 0 578

Hát először meg kell nyugodni a területnek. HElyre kell állnia a szövetnek, és el kell mennie onnan a sok víznek. utána biztonságos csaka  munk a bokával. HA ennyiszer kimegy jobb mind a kettőt erősíteni. ugyis kerezstbe hatnak egymásnak.

Előzmény: ghepard (577)
ghepard Creative Commons License 2012.03.16 0 0 577

Hát most nekem is kell egy kicsit foglalkoznom a jobb bokámmal, bármennyire lusta is vagyok. Én úgy emlékszem, hogy az első ficamom után még mentem orvoshoz. Röntgen, rengeteg időt tölteni ott, aztán úgy is magam mentem haza gyalog is. A többi 5 bokaficamot (bal 2, jobb 4) már elintéztem magam. Remélem, hogy ezt az utolsót is megúszom minden komplikáció nélkül. Hát már igencsak elszoktam, hogy ennyit maszeráljak magamon, de látom, hogy jót tesznek ezek a dolgok (most dúdolgatok is magamnak mélyen, már ahol lehet, könnyebbít a dolgon az is)......... Nálam is most egy kicsit más a helyzet, mint mondjuk 1994-ben volt. Most már többet tudok és egy cseppet se izgatom magam emiatt. Persze sose tudni mi lesz.........

 

Hát ami azt illeti, most elég puha a nagy daganattól a lábam alja, de majd otthon holnap, vagy holnapután teszek alá valami puhát és úgy is fogok próbálkozni........ A cipőm is elég vastag és rugalmas és még olyan finom műanyagzacsókból eszkabált alátétet is teszek oda, ahol érzem, hogy a legtöbbet könnyít a járáson........ 

Előzmény: Semmisem (576)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.16 0 0 576

Erősítem a bokámiat. Már jó ideje, nem csak a bokát, de azokat is, anno 3-4szer kiment nekem is, egész közel egymás után. ELsőnek részlegesen szakadt is a szalag. Deát akkor még tacskó voltam. Küldtek gogytornára , le is jártam a 10 alkalmat, de nem csináltam otthon. NA most más a helyzet... most már ott vagyok, h nagyon puha felületen egyensulyozok 1 lábbal. Ajánlom neked is. hamár te is szeretsz játszadozni ezzel azzal. 

Előzmény: ghepard (575)
ghepard Creative Commons License 2012.03.16 0 0 575

Pontosan. Még az emberek között is meg lehet csinálni, hogy megállok és úgy ahogy állok behajlítom a térdem, hogy a boka feljebb legyen mint a térd. Már ekkor is azonnal érzeni, hogy a kialakult cucc megindul a bokától a térd felé. Egész üdítően hat, este a TV-t is egy kicsit néztem a lábam meg fejjebb. Majd aludni is úgy próbáltam, hogy hason és a sérült láb a másik felett behajtva, hogy a boka fejjebb legyen. Az első éjjel a legrosszabb, még emlékszem 1994-ben alig aludtam valamit, most tudtam aludni elég rendesen, persze majd minden órában belémhasított a fájdalom, mikor megmozdultam, ami felkeltett. De el tudtam egy kettőre aludni újból. Tegnap, mikor hazaértem, az volt a benyomásom, hogy ma reggel kiszenvedem magam, de nem volt olyan vészes. Ěrzem, hogy már ma jobb, mint tegnap - könnyebben gyalogoltam, persze messze van a rendes gyaloglástól, de megy........ Fel a lépcsőn egész könnyű, lefelé rosszabb, de már tudom milyen szögben tegyen le a sérült lábat. Én mókának veszem, nem zavar...........

Előzmény: Semmisem (574)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.16 0 0 574

és tégy a gravitáció ellen, pl lábat fel, és jó pár fejen, kézen állás! pl a 2 kmes sétát is ki lehet ügyeskedni 1-1 gyertya állással beiktatva.

Előzmény: ghepard (573)
ghepard Creative Commons License 2012.03.16 0 0 573

Tegnap egy kicsit rossz napom volt. 18 év után a tegnapi focin (szinte az utolsó percben) egy újabb bokaficam a jobb lábamon (azon már a negyedik). De úgy veszem fel, mintha nem is volna, pedig jó csúnyán bedagadt. Hát nem volt kellemes tegnap a páyától hazáig az a 3km gyalog (már amit gyalog kell megtennem). Ma is 2km a melóig és majd délután 2km gyalog hazáig a melóból. Én úgy veszem fel, hogy most egy kicsit szórakozhatok, hogy minden nehézség nélkül (persze fájni fáj, de egye fene) átvészeljem és a jövő héten ne kelljen kihagynom a focit.......... Azt hiszem egy kicsit a napokban fogok hangoskodni is és kalapálni, rezegtetni azt az óriási daganatot........

ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 572

Jól írsz, a gének nem feltétlenül itélet felettünk. Változtathatunk a dolgokon, csak neki kell menni és kitartónak lenni. Én is láttam odahaza, hogy mit nem fogok csinálni - cigizni és alkoholt iszogatni nagy mennyiségben. Láttam hova vezet........

 

De úgy általában az egész élet káros, csinálhatsz bármit - végül kinyír, bármit teszel is. Az egyensúlyt nagyon nehéz visszahozni, ha már felbomlott (tartani egyszerűbb) - de egy idő után már semmi se lesz jó...........

Előzmény: babaji (570)
ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 571

Egy kis cylindered is lehet, vagyis egy kicsit el lehet torzulva is az ideális alaktól (a szazruhártya is és a szemgolyó is, na meg  a szemlencse is). Lehet senkinek sem tökéletesen ideális az alak és a korral ez csak még elmélyülhet. De ha az ember képes változtatni ezen azon, akkor az alak is előbb utóbb, ha nem is teljesen, de változhat........

 

Igen, ha az ember próbálkozik, akkor gyakran észrevesz kis ideig tartó élesedéseket. Ezek a naponta néhányperces  próbálkozások azonban lassan és nagyon nehezen hoznak csak hosszútávú eredményt. Valami hosszantartó változásokat kell(ene) eszközölni, hogy az eredmény tartósabb legyen. Ilyeneket igyekszek bevinni mindennapjaimba  - az erről szóló topikomban van róla egypár dolog.........

Előzmény: Semmisem (569)
babaji Creative Commons License 2012.03.15 0 0 570

Sokszor mondják hogy a szociális sugalmazottság behatárolja a manusokat,például káromkodik a rokonság hát a gyerek átveszi a stilust és dettó.

Van ilyen.

Meg az ellenhatás is,amire én méltóztatok példálózni :)) : Erőst dohányzott és nagyivott a nagyapám és apám és szinte az összes férfibagázs körülöttem.Éppen ez termelte ki érzékeny cihémben az ellananyagot és megértettem IGY NEM SZABAD ÉLNI ! Ezért aztán semmilyen káros szenvedélyem nincs !

Az ember tehát átveheti a rossz példát követheti persze,ugyanakkor abból tanulva elmozdulhat az ellentéte irányába is. Van életterv,sugalom,genetika és szokás,meg divat......de semmi akadálya hogy az ember  korrigáljon,elődei hibáiból tanuljon és értelmesebben éljen !

Végülis nem nagyunk hipnózisban és nem vagyunk automaták.

A szabadság valóságos tény !

Előzmény: ghepard (561)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.15 0 0 569

Nos akkor kijelenthető h nekem ponotsan ez a porblémám. 0,75ös dipotria de a cilindert nem tudom hányas. de van a szemcsimen. Ez az a homályosság amiről írtam. Még régebben, hogy voltak alkalmak, h eltűnt, de olyankor csak mikor kísérleteztem a szemekkel. Pontosan nem tudom leirni mit csináltam, de mintha az egyik szem másképp állt volna vagy jobban erőlködött volna. és kiélesedett a kép, de ezt nagyon ritkán tudom megcsinálni. 

Előzmény: ghepard (567)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.15 0 0 568

Köszi.

Előzmény: Dorien- (566)
ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 567

Dorien már adott egy linket. Én is adok egy linket, ahol megnézheted, hogy hogyan lát az ember különböző dioptriákkal meg cylinderekkel. Igaz német, de csak ki kell választani, amit látni akarsz - az oldal alján lehet választani......

 

http://www.optiker.at/simulator/auswertung.htm

 

Na nekem is ez a gondom már csak. Nem egyenletes a szaruhártya vagy még mindig nem pontos alakú a szemgolyó. De már nagyon élesen látok (tehát nem úgy, ahogy majd mutatja  a szimulátor, persze ha megnézed) és most már a színekkel való "edzéseimnek" köszönhetően nagyobb lett a kontraszt is. De pontosan én is úgy láttam 2009-ben, mikor letettem a szemüveget. Akkor azt hittem, hogy ebből ki nem lehet lábalniEgyedül az cseszi az agyamat, hogy 2-3 látok egy helyett az egyik szemben és a másikban is.  Persze nem mindig, de sokszor bekavar. Igaz a vezérkép már nagyon erős, de ott van a többi kép is. Főleg a nap folyamán az alul felül kialakul mindennap, gondolom a gravitáció miatt egyformán mindkét szemben. Hát ez a gravitáció nagyon kemény dió. Legtöbbet attól a vízszintes alvástól várok, melyet már vagy 1-2 hónapja preferálok. Egész biztos hat, mert reggelre mindig sokkal jobb, aztán nap közben ugye nem lehetek vízszintesen, vagy fejjel lefelé se - hát ez van.......

Előzmény: Semmisem (565)
Dorien- Creative Commons License 2012.03.14 0 0 566
Előzmény: Semmisem (565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!